Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 34.Kubíček 10215 35.Chejn 10208 36.Jeřábek 10200 Bouldry: 34.Stribrny 9534 35.Kollár 9503 36.Zímová 9428 Hory: 5.Bloudek 6420 6.Hlahulek 6350 7.Švihálek 6092
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English nohavice s výstužami 14.12.2024 Ahojte, prosím o radu. Hľadám náhradu za svoje nohavice (HighPoint Gondogoro). Mali kevlarové výstuže na kolenách a na zadku. Slúžili vynikajúco, nosil som to furt a všade 10 rokov ale už doslúžili.
Neviem nikde nič nájsť, žiadny dnešný mod
  Re: nohavice s výstužami 16.12.2024 Zkus HP primo, treba ti to tam jsou schoni pridat dle prani
    Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 HighPoint odpovedal, že to nie je možné, nemá už skladom potrebné materiály :-(
    Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 HighPoint odpovedal, že to nie je možné, nemá už skladom potrebné materiály :-(
      Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 Já se nedivím. Koukni, co mají aktuálně v nabídce. Kevlarem okovaný kalhoty jsou trochu mimo současn
        Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 kolena ani zadek si mačkami neprokopneš
          Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 By ses možná divil :-D
            Re: nohavice s výstužami 21.12.2024 To asi jo, protože v mixových Tatrách jsem strávil mnoho týdnů, viděl jsem mnoho děr od hrotů na noh
              Re: nohavice s výstužami 21.12.2024 Tak to já sa s tým neseru, když mu jebe tak má mladý mačku hneď v řiti !
      Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 Možná vyztužit, ne kevlar ale cordura, codra apod. kevlak nen proti prořezání, spíš proti odírání, s
  Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 Montura Vertigo (light). Nevim jestli se stale vyrabjeji, kazdopadne jeste dva roky zpet se daly seh
    Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 Bohužel už se nevyrábějí :-/, jsou pořád moje oblíbené, ale zadek v kevralu nebude
          Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 Aha, ok, tak já mám lighty ale na zadku je prdoprodyšný materiál :-D, kupováno asi 8-10 let zpět :-D
    Re: nohavice s výstužami 22.12.2024 Dík. Tieto som pozeral, spolu s horeodkazovanými DA. Ale takisto nemajú kevlarový zadok.
CHS a vyberko 11.12.2024 Zdarec, tak uz jste se nekdo prihlasil na vyberko CHS? Docela zajimave nebo ne? a co ohodnoceni 45-50k na pozici, kde neni potreba/ vyzadovano ani vysokoskolske vzdelani...jsem zvedavy, kdo se toho ujme a doufam, ze se nebudu muset za pripadna rozhodnuti
  Re: CHS a vyberko 11.12.2024 btw. clenske prispevky na rok 2025 - 700,- Kc °_°
    Re: CHS a vyberko 12.12.2024 A to ani nejsou schopni vypsat jaké výhody člen CHS
má. Dřív byly alespoň nějaké ty chaty
      Re: CHS a vyberko 08.01.2025 Ja uz clenem CHS nejsem asi 15 let, protoze mi neni jasne, k cemu by mi clenstvi vlastne bylo. Bydli
  Re: CHS a vyberko 08.01.2025 A proč ten komentář píšeš?
Treadwall 10.12.2024 Ahoj všem, nemáte někdo zkušenosti, nebo informace o
pohyblivé umělé stěně typu TREADWALL, diky Ondrej
  Re: Treadwall 10.12.2024 To budes pak jako krecek v kolecku :)
  Re: Treadwall 11.12.2024 Zkoušel jsem s duralovými lamelami a i dřevěnými lamelami (obě stěny o výšce standardní boulderovky
Stropy v ČR 04.12.2024 Ahoj, kde v ČR se dají najít oblasti s největší koncentrací stropových boulderů v klase 7A-7C? Díky za tip.
  Re: Stropy v ČR 05.12.2024 Židárna, Lidomorna... Nevím teda, jestli to nazvat největší koncentrací, ale něco tam najdeš.
    Re: Stropy v ČR 05.12.2024 kromě výše zmíněného, v Krasu se dá lézt ve stropu aj v Jáchymce, pak je parádní strop na Kalovech u
    Re: Stropy v ČR 05.12.2024 kromě výše zmíněného, v Krasu se dá lézt ve stropu aj v Jáchymce, pak je parádní strop na Kalovech u
  Re: Stropy v ČR 05.12.2024 Babka v Brdech.
  Re: Stropy v ČR 06.12.2024 v Prosečnici jednu jeskyňku prošněroval místní borec tolika směry, že se do výčtu musí taky zařadit.
  Re: Juraj Durifuk solo Himalaje 06.12.2024 jj, dobry :) diky. Nejlepsi je to domio na konci na redbul X alp... drzim palce at to vyjde!
  Re: foto dne vcera 02.12.2024 Letos! A holky stejne nestarnou...
    Re: foto dne vcera 02.12.2024 Mazec:)
    Re: foto dne vcera 05.12.2024 Zvlášť ty konzervované alkoholem :-D
      Re: foto dne vcera 07.12.2024 kazda baba po 40 je konzervovana alkoholem, inac by uz ani nemohla existovat....natoz vypadat k svet
Bouldering Petrohrad 29.11.2024 Ahoj bouldristi. Jaký sektor v Petrohradu doporučujete pro rozlezení na žule a seznámení s oblastí ? Diky za tipy :)
  Re: Bouldering Petrohrad 29.11.2024 Dostupné a bouldery všech úrovní jsou k nalezení Pod Hradem a Hřbitovní kameny.
    Re: Bouldering Petrohrad 29.11.2024 Díky moc za odpověď.
      Re: Bouldering Petrohrad 03.12.2024 Na druhou stranu nejčistější je skála v okolí Josemitu a horní věžičky na Podzimní věži. Tam je spou
Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 28.11.2024 Ahoj,
neřešil jste někdo půjčení auta v Turecku? Jestli je potřeba mít kreditku (namísto klasické debetní karty) a jestli někdo neřešil i půjčení dětské sedačky. Díky
  Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 29.11.2024 Ahoj, doporučuji ti mít kreditku vždy, pokud si půjčuješ auto předem přes web a následně řešíš na mí
  Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 29.11.2024 V Turecku se u tureckých půjčoven kreditka ani jiná karta neřeší. Vždy jsem si půjčoval auto za cash
    Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 29.11.2024 Bacha, opakovane jsem zazil, ze kreditku v Antalyi resili. Byly to takove no-name levne pujcovny, kd
  Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 29.11.2024 Čau, po zkušenostech s různými půjčovnami v Antályi je nejlepší cena/solidní jednání Cizgi. Vyzkouše
      Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 28.12.2024 Ahoj, dovolená za námi, tak kdyby to někomu pomohlo:
- auto jsme půjčovali u Europcar, na pob
  Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 02.12.2024 Obecná rada: Kreditku vždy s sebou. Bez ní hrozí oblíbené ojebání ve smyslu "to si musíte koupi
  Re: jistící brýle 26.11.2024 plusy: vyznamne min boli krcni pater, automaticky vic davas pozor na lezce
minusy: hur odhad
    Re: jistící brýle 26.11.2024 Jak pise tady predrecnik.
Je jedno jestli z dekace nebo nejakou fancy znacku, praci to udela
      Re: jistící brýle 26.11.2024 S brýlemi z Dekáče za 599 mám dobrou zkušenost, fungují velmi podobně jako drahé modely za X tis. kt
      Re: jistící brýle 26.11.2024 Tady bych nesouhlasil. U levných modelů se mi při jištění motá hlava a nejsem schopný v nich fungova
        Re: jistící brýle 26.11.2024 Jo, muze to nekdo mit, ale to je stejny jako kdyz nekdo nemuze koukat na 3D protoze to jeho mozek ne
        Re: jistící brýle 26.11.2024 Díky za odpovědi. To s tím odhadem vzdálenosti mě taky napadlo. Měl jsem asi doplnit - myšleno na od
    Re: jistící brýle 26.11.2024 automaticky vic davas pozor na lezce...
Myslím, že tohle je pěkná blbost. To vždy totiž zálež
      Re: jistící brýle 27.11.2024 popisoval jsem svou zkusennost. Bez bryli clovek vic kouka jinam a kdyz se nic nedeje tak se ti nech
  Re: jistící brýle 26.11.2024 Je to fajn pomocník na dlouhé jištění (toprope, delší cesty). Na umělce to spíš otravuje je pořád ně
    Re: jistící brýle 27.11.2024 souhlasim, na stenu kde cesta trva dve tri minuty a stridani je caste mi to taky prijde zbytecne, na
    Re: jistící brýle 27.11.2024 Jsou to úrastě brýle se vším všudy. Ti co je nosí to vědí.(App. jak ti brejlatí? Už se prodávaj diop
  Re: jistící brýle 29.11.2024 Mám drahé, protože je to jenom hranol a žádnej plast okolo, takže se můžeš dívat buď přes brýle nebo
    Re: jistící brýle 29.11.2024 Díky za zkušenosti, možná to bude zajímat víc lidí než jen mě (možná i jako tip na dárek).
Ja
    Re: jistící brýle 03.12.2024 Taky mě ty decatlonovky vůbec nevyhovovaly.
    Re: jistící brýle 05.12.2024 Dobrý jistič, obzvláště pokud jistí známého lezce nepotřebuje brýle žádné, ba mnohdy ani sledovat le
  Re: jistící brýle 03.12.2024 Jo, bryle jsou fajn venku, na stene je nepouzivam, clovek leze chvilku tak se mi nechce furt je nekd
  Re: jistící brýle 04.12.2024 hele.pokud jsi bouldrista tam si je nekupuj.
a pokud nejsi lanař tak taky ne. jinak si je ku
    Re: jistící brýle 04.12.2024 No, radši se nebudu definovat, co jsem - od všeho něco, nevalné výkonnosti. Ale právě na takové ty c
socialní průjem 24.11.2024 Hele tak nějak jsem si zvyknul na tuhle dobu sociálního průjmu. A dokážu pochopit že někdo se šířením sociálních hovínek může třeba živit , ale proč lidi jako high life ( lukáš černý) nebo kdo to šíří tyhle hovínka po youtube a tak? Dpč, vždyť ani neumí m
  Re: socialní průjem 24.11.2024 A co ti na něm vadí?
    Re: socialní průjem 24.11.2024 No vidíš. Já se na to třeba podívám a tiše závidím a ještě o to víc jsem dojebaný, že nemůžu vyjet j
    Re: socialní průjem 26.11.2024 jestli to nebude jen poněkud neohrabané vyjádření zklamání, které může pociťovat divák poté, co kdys
  Re: socialní průjem 25.11.2024 Ať si dělá co chce, né?
  Re: socialní průjem 25.11.2024 Ahoj, mně to příjde super...nikdo Tě nenutí Tě to konzumovat. Ale upřimně, co čekáš od tvého příspěv
  Re: Antisocialní průjem 25.11.2024 A zmysel tohto tvojho antisocialneho prujmu je v cem? Nemas si s kym popovidat, vid?
  Re: socialní průjem 25.11.2024 Lukáš je pro mě nejvíce inspirujícím tvůrcem nejen českých platforem. Kromě jiného se mi libí, že v
    Re: socialní průjem 30.11.2024 Jedinné co Ti Radare z Tvého příspěvků věřím, je že se vyznáš v Arci kokotech. Vždyť jednoho vydáš k
      Re: socialní průjem 30.11.2024 „vYdáš”? :-))) To je tak roztomilý, když se rádoby kritik takhle odkope. Hladíme tě po vláskách: ale
  Re: socialní průjem 30.11.2024 Dobre, uznavam, ze muj dotaz vypovida hlavne o me vlastni nechapavosti a neschopnosti se s touto nec
    Re: socialní průjem 06.12.2024 To je extrém :D
      Re: socialní průjem 06.12.2024 holt projekce je projekce a když průjem, tak pořádnej
1
...
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
...
2263
nohavice s výstužami Ahojte, prosím o radu. Hľadám náhradu za svoje nohavice (HighPoint Gondogoro). Mali kevlarové výstuže na kolenách a na zadku. Slúžili vynikajúco, nosil som to furt a všade 10 rokov ale už doslúžili.
Neviem nikde nič nájsť, žiadny dnešný model s kevlarovým zadkom som nenašiel, len s kolenami.
Ideálne by som zobral navyše aj vystuženie na dolnom konci nohavíc, proti roztrhnutiu od mačiek.
Nemáte náhodou tip?
Miro miro 10:34:31 14.12.2024odpovědět
  Re: nohavice s výstužami Zkus HP primo, treba ti to tam jsou schoni pridat dle prani Kokos 08:08:04 16.12.2024odpovědět
    Re: nohavice s výstužami HighPoint odpovedal, že to nie je možné, nemá už skladom potrebné materiály :-( miro 13:59:01 20.12.2024odpovědět
    Re: nohavice s výstužami HighPoint odpovedal, že to nie je možné, nemá už skladom potrebné materiály :-( miro 13:59:02 20.12.2024odpovědět
      Re: nohavice s výstužami Já se nedivím. Koukni, co mají aktuálně v nabídce. Kevlarem okovaný kalhoty jsou trochu mimo současný trend. Teď se spíš odlehčuje. A abys jako výrobce oblečení mohl použít nějaký materiál, musíš ho od výrobce té textilie koupit celou roli. Takže jestli někde na trhu existují kalhoty s kevlarem vyztuženými koleny, jak píšeš, a ty potřebuješ výztuhy i jinde, tak bych jako jedinou šanci viděl v oslovení výrobce těchto kalhot, protože má ten materiál nakoupený.
Otázka je, kdo to je, jestli si to nenechává šít někde v Číně a kolik by za to chtěl. Jestli by nebylo lepší se tím netrápit a případnou díru od mačky přelepit záplatou. Víťa 14:43:32 20.12.2024odpovědět
        Re: nohavice s výstužami kolena ani zadek si mačkami neprokopneš 18:37:08 20.12.2024odpovědět
          Re: nohavice s výstužami By ses možná divil :-D 19:09:21 20.12.2024odpovědět
            Re: nohavice s výstužami To asi jo, protože v mixových Tatrách jsem strávil mnoho týdnů, viděl jsem mnoho děr od hrotů na nohavicich, ale na kolenou zpředu a na zadku??? To ne. My se spolulezci vycházeli... 12:09:56 21.12.2024odpovědět
              Re: nohavice s výstužami Tak to já sa s tým neseru, když mu jebe tak má mladý mačku hneď v řiti ! Jaryn 20:41:26 21.12.2024odpovědět
      Re: nohavice s výstužami Možná vyztužit, ne kevlar ale cordura, codra apod. kevlak nen proti prořezání, spíš proti odírání, spáry v zimně apod.
Nebo možná https://www.directalpine.cz /e-shop/ couloir-plus-10 ? 19:12:19 20.12.2024odpovědět
        Re: nohavice s výstužami Popř. https://www.directalpine.cz /e-shop/ cascade-plus-20 19:13:44 20.12.2024odpovědět
          Re: nohavice s výstužami Dík za tip. Tento model som pozeral a zatiaľ je to favorit.
Akurát nemá kevlarový zadok.
S tými mojimi starými HighPointami som nemusel riešiť, kam si sadnem a či tá žula nie je príliš drsná. Ale tento DA má zase lepšie vystuženú spodnú časť. Bude niečo za niečo. miro 09:09:53 22.12.2024odpovědět
  Re: nohavice s výstužami Montura Vertigo (light). Nevim jestli se stale vyrabjeji, kazdopadne jeste dva roky zpet se daly sehnat. Geo 21:55:33 20.12.2024odpovědět
    Re: nohavice s výstužami Bohužel už se nevyrábějí :-/, jsou pořád moje oblíbené, ale zadek v kevralu nebude 22:32:49 20.12.2024odpovědět
      Re: nohavice s výstužami Tak oprava light jsou bez kevlaru, ne light jsou s kevlarem :-)
https://www.amazon.it /montura-vertigo/s? k=montura+vertigo 22:35:32 20.12.2024odpovědět
        Re: nohavice s výstužami Tak to je pech. Ja ma jeste light s kevlarem i na zadku. Geo 22:40:41 20.12.2024odpovědět
          Re: nohavice s výstužami Aha, ok, tak já mám lighty ale na zadku je prdoprodyšný materiál :-D, kupováno asi 8-10 let zpět :-D 22:53:00 20.12.2024odpovědět
    Re: nohavice s výstužami Dík. Tieto som pozeral, spolu s horeodkazovanými DA. Ale takisto nemajú kevlarový zadok.
Asi to holt musím oželieť a zobrať aspoň s kolenami. miro 09:14:43 22.12.2024odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: