Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 23.Fajkoš 10389 24.Svoboda 10371 25.Melen 10357 Bouldry: 23.Chejn 9928 24.Klapal 9853 25.Horáček 9828 Hory: 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276 31.Čermák 2232
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Lepení chytů 01.01.2025 Rozmáhá se nám tady takový nešvar a to je lepení všeho co se ulomí.
Vy, co to děláte, zamysleli jste se někdy nad tím, že je to pomalu stejná kravina jako přisekávání?
To že to změní obtížnost cesty nebo betu, to už je život a měli byste se
  Re: Lepení chytů 01.01.2025 Jo? Nějaké konkrétní případy? Mě by teda spíše zajímalo čím lepit, ideálně přesný název. Díky za odp
    Re: Lepení chytů 02.01.2025 DNA, Terranova a to mas jen z poslednich videii. Ale jestli lezes na tvrdým a nikdy jsi to nepotkal,
      Re: Lepení chytů 04.01.2025 Poprvé jsem to zaregistroval u videa z cesty Sleeping Lion. Pak v dalších videích. Nemám na to popra
  Re: Lepení chytů 01.01.2025 Na jednu stranu s tebou souhlasím, na druhou stranu si myslím, že ve světě současného vrcholového sp
    Re: Lepení chytů 02.01.2025 lepení be like new magnesium..
    Re: Lepení chytů 02.01.2025 To je hezký, ale u nás se teda lepí už od pětek nahoru. Namátkou v krase, Lom u cesty, Zubák, Kobyla
      Re: Lepení chytů 02.01.2025 Však nemusíš podvádět, ty nalepený nebo zpevněný chyty jednoduše neber a máš klid. Taky se mě lepení
        Re: Lepení chytů 02.01.2025 jánoš co ty jsi se probral do nového roku jako debil...nebo o co ti jde ?
          Re: Lepení chytů 02.01.2025 já teda osmy sekám, ale sedmy a nižší lepim zpátky
          Re: Lepení chytů 02.01.2025 Hele, je to úvaha k zamyšlení, zkus na chvíli vypnout svoje ego a fakt se zamyslet jestli je go sprá
            Re: Lepení chytů 02.01.2025 Nemusí jít nutně o ego, spíš o zachování stávajícího směru pro ostatní. Ideálně, když ulomený chyt d
              Re: Lepení chytů 02.01.2025 Ten směr tam stále zůstává, pokud se nerozpadne celá cesta či skalní blok. Akorát je třeba těžší a n
        Re: Lepení chytů 02.01.2025 To co píšeš je neproveditelný (v tezsich cestách zůstane po tom chytí něco jjnyho co se dá použít, v
      Re: Lepení chytů 04.01.2025 Hezky, jak se pozná fanatik od nefanatika? Aby člověk jednoho rána nezjistil, že je vlastně on sám f
  Re: Lepení chytů 02.01.2025 Jedinej nesvar je za kazdej blbecek muze vsechno online komentovat. Naucit se s tim zit budes muset
    Re: Lepení chytů 02.01.2025 Jako kdyby tomu to podlepeni mělo 100% zabránit, nezabrání, mnohem víc tomu zabrání, když ta cihla z
      Re: Lepení chytů 02.01.2025 vole kup si siku a něco podlep ..nebo ležíš doma novoročním deliriu na gauči a sere tě že jsi nevyle
        Re: Lepení chytů 02.01.2025 Ehm, jestli já mám dojezd, tak ty sis lupnul něco mnohem lepšího.
Když se něco utrhne nijak z
        Re: Lepení chytů 02.01.2025 Aaa, takže sikadur je náš favorit :D Spíše mě zajímala nějaká lepící "bezzrná" hmota typu
      Re: Lepení chytů 02.01.2025 S odstupem ... nelepit. Bez něj, mám to v hlavě, chci to vylízt nebo je to "moje" cesta a
        Re: Lepení chytů 02.01.2025 top cest 9c zatím moc není...
        Re: Loupání chytů 13.01.2025 přesně, přesně, nic nelepit a neloupat ani neloupit. kdybyste perníček neloupali, nic be se lepit ne
    Re: Lepení chytů 03.01.2025 Borec tu normálně založil diskuzi a inteligentní lidi by v ní mohli celkem rozumně prodiskutovat. No
  Re: Lepení chytů 02.01.2025 tedy k pětkám šestkám, ne k top cestám:
ale to není jen lepení. to je v celé množině úprav (t
    Re: Lepení chytů 02.01.2025 Ne, nebylo. Skála se prostě mění a nemá smysl se snažit všechno zakonzervovat. Betonování ve Skalaku
      Re: Lepení chytů 02.01.2025 tak když to podle Jánoše není dobře...počkat, kdo to je? :-D
        Re: Lepení chytů 02.01.2025 :D
      Re: Lepení chytů 03.01.2025 betonování vyšlapaných spupůje velmi zajímavý fenomén. ale funguje to - do roviny zabetonovaný stup
        Re: Lepení chytů 05.01.2025 To se ale zas tak nedej, vic je vydreno od lana.
    Re: Lepení chytů 03.01.2025 Lepší je do zblbnutí vysvětlovat, že nohama se v pískovci nešoupe - že stejně tolik co lezečkou vyšť
    Re: Lepení chytů 13.01.2025 tak nastupovka Chlumovky i Porcalky se poslednich 10let leze akorat s trochu vetsi vervou pripadnw r
  Re: Lepení chytů 02.01.2025 V této souvislosti mě napadá, jaký vládne názor na sekání přilepených chytů. Nějak to nedokážu vyhod
    Re: Lepení chytů 02.01.2025 Pokud se přes dané místo dostaneš bez hanebně přilepeného chytu (samozřejmě od spodu, po vlastním a
      Re: Lepení chytů 02.01.2025 Těžká otázka... Lezcům je zakázáno:
a) jakkoliv měnit povrch skal za účelem úpravy a vytvářen
        Re: Lepení chytů 03.01.2025 je zakázáno používat umělé prostředky (což polyesterové lepidlo 100pro je)
          Re: Lepení chytů 03.01.2025 Přečti si oboje Pravidla na ČHS.
          Re: Lepení chytů 09.01.2025 Polyester do vlhka nepatří. Nepiš blbosti, pokud tomu nerozumíš. Pokud za to nebude zatékat nějak ho
      Re: Lepení chytů 03.01.2025 Tady bych se držel této logiky,tzn. ten co to vyleze freesolo po tom prvním, co useknul chyty, tak
        Re: Lepení chytů 05.01.2025 Když je usekne odspoda a ještě freesolo, tak mi to vlastně ani vadit nebude, pokud nepujde o nějakou
      Re: Lepení chytů 04.01.2025 Pokud jsem před vylezením cesty "požil", rozhodně to uvádět, včetně počtu piv/nadýchané pr
  Re: Lepení chytů 02.01.2025 a zamyslel ses někdy nad tím tak do hloubky, aby ti došlo, že jiní to možná už před tebou promysleli
    Kdo to je, ten mistnak 03.01.2025 No jo, ale kdo von je vlastně ten mistnak? Ten co tam leze každý den, aspoň jednou za měsíc, bydlí k
      Re: Kdo to je, ten mistnak 04.01.2025 No, to je takovej ten co muzes tvrdit, ze se to tam ma delat podle nej, ale nikdo nevi kdo to je. Ta
      Re: Kdo to je, ten mistnak 04.01.2025 Správce skal, autor cesty, či přeceda oddílu kam ty skály patří...
Zase tu řešíte kra
        Re: Kdo to je, ten mistnak 05.01.2025 Takze to prisekavani je taky v pohode, kdyz mi nepujde neco vylizt a priseknu si to, je to ok?
          Re: Kdo to je, ten mistnak 06.01.2025 Spletl sis téma?? Mluvime o lepeni upoadlého chytu, stupu ... Pokud se chceš chovat jak čúúrák tak t
            Re: Kdo to je, ten mistnak 13.01.2025 Ale lepeni je ekvivalent prisekavacni, akorat misto sekacku pouzijes lepidlo. Menis umele povrch ty
              Re: Kdo to je, ten mistnak 13.01.2025 Prvotní téma bylo lepení ulomenýho, případně zpevnění načatýho a to je ok, když to nedělá prase.
      Re: Kdo to je, ten mistnak 05.01.2025 hele, nemístňáku, když ze sebe chceš dělat hloupýho, klidně, ale nečekej, že se s tebou bude někdo b
        Re: Kdo to je, ten mistnak 13.01.2025 Podle me je to validni dotaz, protoze pojem mistnak se v dnesni globalizovany dobe dost stira, rekl
          Re: Kdo to je, ten mistnak 13.01.2025 Jak vidno ono zpitomění globalizovanou dobou se zažírá. Takhle nám za chvíli naše nářečí budou nahra
            Re: Kdo to je, ten mistnak 13.01.2025 Obcasntvi ehm :D takze ocividne vis hovno kdo je to mistnak.
          Re: Kdo to je, ten mistnak 13.01.2025 definice místňáka je jednoznačná, místňákem je ten, kdo se místňákem cítí a má čas a energii svůj ná
            Re: Kdo to je, ten mistnak 13.01.2025 a doplňuji, fyzická převaha a schopnost lézt těžší cesty než ostatní "místňáci" může být,
              Re: Kdo to je, ten mistnak 13.01.2025 Přesně, jak je to v jednom Čajdovo podcastu. Bicák 46 a borci jenom drželi hubu :D
  Re: Lepení chytů 03.01.2025 V Řeži na nových sportovkách jsou cesty, kde je přilepené dokonce ÚPLNĚ VŠECHNO! Už když jsem to vid
    Re: Lepení chytů 03.01.2025 barevný plastbetonový chyt mi připadá fér úplně nejvíc. ale vlastně mě to nezajímá, co nepřelezu na
    Re: Lepení chytů 03.01.2025 Tak v Řeži dělat sportovky byla pěkná blbost, ale toho je kolem Prahy taky víc. Pořád jsou lidi, co
    Re: Lepení chytů 13.01.2025 V Rezi na novych SPORTOVKACH neni prilepenej ani jeden chyt, ale preventivne olepenych aby se neurva
  Re: Lepení chytů 03.01.2025 Jaký problém. Prostě máš vlastní stěnu, skálu, či cokoli k lezení, tak si tam šroubuj, nalepuj, malu
    Re: Lepení chytů 13.01.2025 Skály patřej všem, dělat si na skály vlastnické nároky je stejná obscénnost jako chtít prodávat vzdu
      Re: Lepení chytů 13.01.2025 V Ádru na tom řejžujou už 200 let úspěšně :)
        Re: Lepení chytů 14.01.2025 To se pletes. Neni to ani sto let. A pres sto let se tam leze.
          Re: Lepení chytů 14.01.2025 Přesněji po roce 1828, se začali budovat tur. cesty skalami, nicméně k malému vodopádu už se dalo do
      Re: Lepení chytů 14.01.2025 Opět nepochopeno. Jasně jsem uvedl, že jak do skal, hor, tak umělých stěn má právo zasahovat jen a p
        Re: Lepení chytů 14.01.2025 Pokud někdy lezeš venku, tak fixní jištění bylo odhadem v 99 % případů osazeno v rozporu s tvým přes
  Re: Eliska Adamovska 24.12.2024 Elišká má u mně velký obdiv nejen za svoje nesporné lezecké úspěchy, ale i za to, že nyní dokázala p
    Re: Eliska Adamovska 25.12.2024 Každý by měl dělat to co chce a to co ho baví. Takže jsem rád, že se rozhodla jít touhle svou cestou
      Re: Eliska Adamovska 25.12.2024 Já ji to přeju taky. Třeba i to vyšívání krojů, jestli ju to baví. Ono závodama se těžko zavděčí naš
  Re: Eliska Adamovska 25.12.2024 Inu prostě roky jdou a každý si svou životní cestu volí. A je dobré když může a nenechá se nikým ovl
    Re: Eliska Adamovska 27.12.2024 Já se jí ani nedivím. O profi sportování se nedá u lezení mluvit. Ela k tomu nejspíš měla profi přís
      Re: Eliska Adamovska 27.12.2024 Co se mi doneslo, tak to bylo i velkým dílem Klofáče, protože si lezli na nervy a kromě Adama jej ni
        Re: Eliska Adamovska 27.12.2024 tak jestli vymenil Vrablikovou za Siruckovou tak to je znamka "kvalitniho" trenera !!! jes
          Re: Eliska Adamovska 27.12.2024 já sem ani nepostřehl nějaké její "úspěchy" možná cosi kdesi na skalách ...celkově je to j
        Re: Eliska Adamovska 27.12.2024 On Adam také Klofáče do repre přivedl, tak by asi bylo divné, kdyby spolu nevycházeli. Jinak souhlas
          Re: Eliska Adamovska 28.12.2024 A co ho k tomu vedlo? Že je dobrej nebo nebylo z čeho moc brát?
            Re: Eliska Adamovska 28.12.2024 O jeho vlivu na Adama nemluve. Podle toho jak se ted tvari pri lezeni mu uplne znicil motivaci
            Re: Eliska Adamovska 28.12.2024 Vráblíková při svém tréninku spolupracovala s Klofáčem a současně pracovala u Sviště ve firmě. Svišť
              Re: Eliska Adamovska 28.12.2024 Klofac je pro repre pohroma. Mladym zavodnikum pise treninkove plany za hromadu penez, protoze ti ve
              Re: Eliska Adamovska 28.12.2024 Jo, tak to díky za vysvětlení.
                Re: Eliska Adamovska 28.12.2024 tvl, tak proc toho p. Kloface, nikdo neodvola, kdyz je to tak hrozny?
To to nikdo nevidi? Ti
                  Re: Eliska Adamovska 28.12.2024 Ale ne, ve skutečnosti je to tak, že všichni zasvěcený jsou na Lezci, zatímco jinde nikdo nic necháp
                    Re: Eliska Adamovska 28.12.2024 Zasvěcenci vědí, že světu nejvíc pomůže vědoucí komentář na webu. Jakákoli zdánlivě praktická aktivi
                      Re: Eliska Adamovska 28.12.2024 Je vidět, že vůbec netušíš, co komentuješ a nemáš ani tušení, jaké poměry v repre jsou.
                      Re: Eliska Adamovska 30.12.2024 jo, ale hlavně co nejvíc nahlas! :-D
                  Re: Eliska Adamovska 28.12.2024 Tak nějak...
                    Re: Eliska Adamovska 28.12.2024 zase takovy blaboly....to tu neni nikdo schopny normalne diskutovat? Ano, jsou tu povetsinou spekula
                      re: Eliska Adamovska 28.12.2024 myslim ze by se mohlo napr. ohodnotit jeho(klofiho) prinosy a uspechy jeho sverencu: Adam 2* sance n
                        Re: re: Eliska Adamovska 28.12.2024 tim "dalsi" sem myslel dalsi sverence, ne dalsi Adamovi WC
                        Re: re: Eliska Adamovska 30.12.2024 A koho bys tam viděl? Zase Bintera? Napis nějaké jméno, kvalitní treneri nejsou. Klofáč tam bude, do
                          Re: re: Eliska Adamovska 30.12.2024 Nemusíš neustále dokazovat, že komentuješ něco, čemu vůbec nerozumíš. Uvádět jména na netu samozřejm
                      Re: Eliska Adamovska 28.12.2024 Být respektovaný trenér často znamená být sebevědomej manipulátor se schopností si vytvářet vliv a k
                        Re: Eliska Adamovska 30.12.2024 Kromě toho nikdy nikoho nevytrénoval od píky a neumí se svěřenci navazovat vztahy a důvěru...,
  neni nad zdejší diskuzi 30.12.2024 Takže si to shrňme:
- víme, kdo koho podle některých p*cá,
- víme, kdo podle některých
    Re: neni nad zdejší diskuzi 30.12.2024 Ano zapomněl jsi na to, že je Klofáč všeobecně "respektovaný" trenér s "výsledky"
  Re: Jeden luxusní překládek 19.12.2024 Tak toto je fakt dobry bizar xD '34 stoupání' a pod..
Lezeni Jaen Spano 14.12.2024 Ahoj, nekdo prosim, kdo navstivil lezecke oblasti v okoli mestecka Jaen? Vystacime si tam s lanem 66m? Zkousel jsem hledat na netu, ale moc delky se delky cest neuvadeji. Pruvodce chci poresit az na miste. Diky.
  Re: Lezeni Jaen Spano 17.12.2024 Nekde jo, jinde ne. Jsou tam i dlouhy 80m cesty.
nohavice s výstužami 14.12.2024 Ahojte, prosím o radu. Hľadám náhradu za svoje nohavice (HighPoint Gondogoro). Mali kevlarové výstuže na kolenách a na zadku. Slúžili vynikajúco, nosil som to furt a všade 10 rokov ale už doslúžili.
Neviem nikde nič nájsť, žiadny dnešný mod
  Re: nohavice s výstužami 16.12.2024 Zkus HP primo, treba ti to tam jsou schoni pridat dle prani
    Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 HighPoint odpovedal, že to nie je možné, nemá už skladom potrebné materiály :-(
    Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 HighPoint odpovedal, že to nie je možné, nemá už skladom potrebné materiály :-(
      Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 Já se nedivím. Koukni, co mají aktuálně v nabídce. Kevlarem okovaný kalhoty jsou trochu mimo současn
        Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 kolena ani zadek si mačkami neprokopneš
          Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 By ses možná divil :-D
            Re: nohavice s výstužami 21.12.2024 To asi jo, protože v mixových Tatrách jsem strávil mnoho týdnů, viděl jsem mnoho děr od hrotů na noh
              Re: nohavice s výstužami 21.12.2024 Tak to já sa s tým neseru, když mu jebe tak má mladý mačku hneď v řiti !
      Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 Možná vyztužit, ne kevlar ale cordura, codra apod. kevlak nen proti prořezání, spíš proti odírání, s
  Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 Montura Vertigo (light). Nevim jestli se stale vyrabjeji, kazdopadne jeste dva roky zpet se daly seh
    Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 Bohužel už se nevyrábějí :-/, jsou pořád moje oblíbené, ale zadek v kevralu nebude
          Re: nohavice s výstužami 20.12.2024 Aha, ok, tak já mám lighty ale na zadku je prdoprodyšný materiál :-D, kupováno asi 8-10 let zpět :-D
    Re: nohavice s výstužami 22.12.2024 Dík. Tieto som pozeral, spolu s horeodkazovanými DA. Ale takisto nemajú kevlarový zadok.
CHS a vyberko 11.12.2024 Zdarec, tak uz jste se nekdo prihlasil na vyberko CHS? Docela zajimave nebo ne? a co ohodnoceni 45-50k na pozici, kde neni potreba/ vyzadovano ani vysokoskolske vzdelani...jsem zvedavy, kdo se toho ujme a doufam, ze se nebudu muset za pripadna rozhodnuti
  Re: CHS a vyberko 11.12.2024 btw. clenske prispevky na rok 2025 - 700,- Kc °_°
    Re: CHS a vyberko 12.12.2024 A to ani nejsou schopni vypsat jaké výhody člen CHS
má. Dřív byly alespoň nějaké ty chaty
      Re: CHS a vyberko 08.01.2025 Ja uz clenem CHS nejsem asi 15 let, protoze mi neni jasne, k cemu by mi clenstvi vlastne bylo. Bydli
  Re: CHS a vyberko 08.01.2025 A proč ten komentář píšeš?
Treadwall 10.12.2024 Ahoj všem, nemáte někdo zkušenosti, nebo informace o
pohyblivé umělé stěně typu TREADWALL, diky Ondrej
  Re: Treadwall 10.12.2024 To budes pak jako krecek v kolecku :)
  Re: Treadwall 11.12.2024 Zkoušel jsem s duralovými lamelami a i dřevěnými lamelami (obě stěny o výšce standardní boulderovky
Stropy v ČR 04.12.2024 Ahoj, kde v ČR se dají najít oblasti s největší koncentrací stropových boulderů v klase 7A-7C? Díky za tip.
  Re: Stropy v ČR 05.12.2024 Židárna, Lidomorna... Nevím teda, jestli to nazvat největší koncentrací, ale něco tam najdeš.
    Re: Stropy v ČR 05.12.2024 kromě výše zmíněného, v Krasu se dá lézt ve stropu aj v Jáchymce, pak je parádní strop na Kalovech u
    Re: Stropy v ČR 05.12.2024 kromě výše zmíněného, v Krasu se dá lézt ve stropu aj v Jáchymce, pak je parádní strop na Kalovech u
  Re: Stropy v ČR 05.12.2024 Babka v Brdech.
  Re: Stropy v ČR 06.12.2024 v Prosečnici jednu jeskyňku prošněroval místní borec tolika směry, že se do výčtu musí taky zařadit.
  Re: Juraj Durifuk solo Himalaje 06.12.2024 jj, dobry :) diky. Nejlepsi je to domio na konci na redbul X alp... drzim palce at to vyjde!
  Re: foto dne vcera 02.12.2024 Letos! A holky stejne nestarnou...
    Re: foto dne vcera 02.12.2024 Mazec:)
    Re: foto dne vcera 05.12.2024 Zvlášť ty konzervované alkoholem :-D
      Re: foto dne vcera 07.12.2024 kazda baba po 40 je konzervovana alkoholem, inac by uz ani nemohla existovat....natoz vypadat k svet
1
...
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
...
2263
Lezeni Jaen Spano Ahoj, nekdo prosim, kdo navstivil lezecke oblasti v okoli mestecka Jaen? Vystacime si tam s lanem 66m? Zkousel jsem hledat na netu, ale moc delky se delky cest neuvadeji. Pruvodce chci poresit az na miste. Diky. Michal 18:44:52 14.12.2024odpovědět
  Re: Lezeni Jaen Spano Nekde jo, jinde ne. Jsou tam i dlouhy 80m cesty. 11:57:43 17.12.2024odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Záchranka pod Matterhornem
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: