LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
45.Winter 10054
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Ježek 9200
45.Zítková 9200
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Veselá 4592
11.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1231021 cest
Nové přelezy:
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
Jaká je podle vašich zkušeností "nejlepší" stěna v ČR? Ideální jsou odpovědi od lidí, co navštívili opakovaně "skoro všechny větší" stěny. Třeba já mám zkušenosti jen se všemi Brněnskými a Ostravou...

Možné hlavní parame
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
Zajímá mě to, protože lezením žiju a rád bych si zašel na "dobrou stěnu" - klidně jako výl
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
Možná bych začal tím, že toto smažeš a pokusíš se napsat text, který bude srozumitelný hlavně smyslu
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
(-: a taky jsem to přečetl po sobě blbě ha ha
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
Stěnař: nesmažu, protože nejsem lognutý. Takže vysvětlení (hlavně pro Stěnaře), jak by kvalitní stěn
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
4 mas vsude protoze regule
7 mas taky skoro vsude, teda pokud nejsi AO, ale nekdy jen mene ce
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
Text od Martina mi přijde naprosto srozumitelný. Možná by ses mohl zamyslet, k čemu ti je chodit na
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
Áááá...feministka! Text již je upraven, jazyky ovládám pro mé potřeby dostatečně, naopak když už je
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
Feministky nemusím, ale v něčem má pravdu. Dnes totiž základní verbální morálka jaksi vymizela a kaž
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?09.02.2025
No, už jen to, že by měla být feministka se zakládá na vyloženém žblebtu...
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?09.02.2025
"Už nejen tu na Lezci?" Aha, takže tady to všechno začalo a rozšířilo se to do zbytku svět
       Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?09.02.2025
Pardon, vidím, že tam nebylo "už" moje chyba.
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
vůbec s tebou, Karolíno, nesouhlasim. Kdo podobný text není schopen pochopit jako prdel z toho, že n
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
:D
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
Znam jen prazsky steny a neco malo na severu. Ale mrtvyho Mamuta zatim nic neprekonalo, byl sice niz
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
Vydělíme-li vstup lezeckou plochou, bude nejkvalitnější stěna ta, co má nejdražší 1 metr čtvereční.
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
Budky? 😃😃
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
Nechám se podat, co je to za město...
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
Vlastne nechapu, proc v Budejcich jeste nikdo nepostavil stenu na lano. Nejblizsi je Pisek (60km), L
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
Zkus to navrhnout klukům z Flashwallu, mají s podobně výhodnou investicí v jiném krajském městě boha
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?11.02.2025
Jako, nevím na jaké krajské město narážíš, ale pokud to kde má Flashwall stěnu U Panelárny, tak teda
       Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?11.02.2025
Má poznámka byla míněna zcela jinak. Neboť mi komentář předřečníka připadal jako jisté deja vu.
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?12.02.2025
Která stěna v Praze je postavená z dotací?
Napovím ti = ani jedna :)
         Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?12.02.2025
já slyšel před i po dostavění FreeSola na Chodově, že ta měla dotací dost. Ne že by to snad bylo pod
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?13.02.2025
Kdyby byla ale kvalitní tak by lidi neměli potřebu jezdit za překližkou do Brna Zlína nebo Ovy, stěn
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
Smichoff
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
To ne čepují hnusný pivo
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?07.02.2025
Tak to ani náhodou. Půlka stavěčů je nic moc. Cesty se obměňují tak, že ve stejné linii se postaví z
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
To s obměňováním cest na 1 místě je mínus, ale i tak nevidim v Praze stěnu, kde by měli lepší cesty.
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
Třináctka na tom vůbec neni zle...konec konců spadá pod TR walls
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?09.02.2025
Škoda, že tam není trochu víc prostoru pro lezení na laně (a trochu víc rozmanitosti u profilů a ces
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?10.02.2025
Lepší cesty mají všude tam kde staví lidi jako Viktor, Vilda, Denis a spol. Takže BW, Jungle, Třinác
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
Jo, nechat cestu a jen otočit pár chytu. Koukám, že se tam za rok a půl co jsem tam byl naposledy ni
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?13.02.2025
Smíchoff pro mě přestavuje hnus svrab a neštovice. Začíná to v nechutných, špinavých, stísněných a d
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?17.02.2025
V zisku :-)
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
Žilinská LaSkala. A že to není v ČR? Žilina je plná Čechů, mají tam i čtvrť Malá Praha.
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?09.02.2025
Tak někdo tam musí být, když snad všichni Slováci jsou tady v ČR :D. Přitom tam je tak krásně a nádh
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
Jak už plyne z některých příspěvků, tak jde o to, k čemu ji zájemce užívá. Hlavně tedy v současnosti
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
Nejlepsi stena na svete je preci Happy Holds v Dolny Kubin. To vi preci kazdy
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
Hloupá a nezodpověditelná otázka, protože pro každého může být nejlepší stěna jiná. K čemu mi je, že
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
Ještě dodám - vím, že ses ptal na nejkvalitnější, ne na nejlepší, ale to s tím souvisí. Je kvalitní
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
Presne. Kazda stena ma plusy, minusy.
Skoro vsude je co zlepsovat.
Za nejmin kritil
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?08.02.2025
A jsme u toho... za nejmíň kritiky. Jungle je hodně dobrá, ale je tam lezení jako takové opravdu le
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?09.02.2025
Nojo. Pro některé týpky je důležité spíše to zázemí a bistro, kde se dá navíc posedět a pokecat, i k
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?09.02.2025
Jako proč se vůbec bavíme o Praze???
Nejlepší na lano je hudy v Brně, i ty bouldry tam budou
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?13.02.2025
Nejlepší pražský boulder je Třináctka.
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?09.02.2025
Pro Moraváky Kletterhalle Wien. Indoor: 3000m2 stěna (lead, toprope, navijáky, položené, převisy, ko
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?10.02.2025
A z Čech na bouldery do Drážďan do Mandaly. A je to.
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?10.02.2025
Tezko vybrat "nejlepsi" kdyz dobra pulka kriterii je dosti subjektivni a celkove neni jasn
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?10.02.2025
Martine, navštívil jsem mnoho stěn a jedny z nejlepších cest mají Trutnově.
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?12.02.2025
User 1: Ahoj, může mi někdo pomoct? Potřebuji prodloužit zahradní hadici. Jak to nejlíp udělám?
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?12.02.2025
Jak se zdá, tak úroveň zdejších diskutujících bohužel odpovídá stavu a rozhádanosti v národě.
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?12.02.2025
Ty tomu moc nepřidáváš, děde všivěde...
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?13.02.2025
Hmm - když to říká nějaká utajená soudružka....
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?13.02.2025
Martine, promiň, ale pokud svůj dotaz (a jeho účel) myslíš orpavdu vážně, nebylo by lepší si ty &quo
  Horkej tip pro Martina!13.02.2025
V Rožnově pod Radhoštěm se otevřela další lezecká stěna pro veřejnost. Je zde 6 lezeckých linií, 9 c
   Re: Horkej tip pro Martina!13.02.2025
Někde jsou rádi i za to málo. Všude nejsou lezci rozmazleni přehršlí velkých stěn jako v Praglu či B
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?13.02.2025
to je jasny ne! ruzyn!!!!
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?13.02.2025
to je jasny ne! ruzyn!!!!
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?14.02.2025
Toť otázka. Pamatuju doby, kdy se stěny v Čechách či na Moravě daly spočítat na prstech. A my, jako
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?14.02.2025
Myslíš jako jestli se lezení někde nevyučuje v rámci tělocviku? Možná Francie, ale nevím to jistě.
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?14.02.2025
Minimálně dvě vejsky v Praze mají lezení v rámci tlaku, když si ho zapíšes
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?14.02.2025
Nejhorsi stena v praze je smichoff
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?15.02.2025
Přesně, hlavně vedení žejo XD
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?15.02.2025
Jsi kokutok
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?17.02.2025
Tak na tom se asi shodneme, ale tady se hleda nejlepsi :)
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?15.02.2025
Liberecká peďárna také.

 Zapomenuté heslo do Deničku06.02.2025
Prosím nevíte jak obnovit zapomenuté heslo do lezeckeho deníčku..Díky za odpověď.
 Re: Zapomenuté heslo do Deničku06.02.2025
Napis adminovi :)
Ale mozna je cas presunout denicek ke konkurenci.
  Re: Zapomenuté heslo do Deničku06.02.2025
Ano, už mi napsal a už jsme to vyřešili, díky!

 admine, anketa k prdu03.02.2025
Bez možnosti hlasovat pro více možností je anketa k prdu, vypovídací hodnota nulová.
 Re: admine, anketa k prdu04.02.2025
Stejně tak mi tam chybí typ odpovědi: Žádné. Ten kdo nepoužívá nic vlastně ani nemůže hlasovat, nemá

 Sedák XXXXXL ?31.01.2025
Ahoj
Mam jednu rozměrnější kamarádku, která mi tvrdí, že pro ní sedák neexistuje a zhubnout se jí nedaří.
Takže se ptám na tipy, kde pro ni sehnat co největší sedák?

Že by opět začala lézt, už moc nedoufám, těch kil nabrala fa
 Re: Sedák XXXXXL ?31.01.2025
Ty vole to je zase dotaz. Kdybys aspoň napsal jaký má míry, tak by ti možná někdo poradil. Takle ji
  Re: Sedák XXXXXL ?31.01.2025
100-180-220. Stehno 111. Napadli mě dobrovolní hasiči, určitě by měli nějaký starý hadice.
   Re: Sedák XXXXXL ?01.02.2025
nebo normalni autopasy, ke koupeni za par korun.
   Re: Sedák XXXXXL ?03.02.2025
Pri pohledu na ty exaktni miry a pri vizualizaci jak asi dana dama vypada me chytil tak strasny zach
 Re: Sedák XXXXXL ?01.02.2025
Jistit může pres smyci kolem pasu a mezi kejtami. Skialpinisticka klasika
  Re: Sedák XXXXXL ?01.02.2025
Ale nejlepší rada, co ti můžu dát: vykašli se na ni. Jednou jsem vzal podobnou bachyni po stejném že
  Re: Sedák XXXXXL ?01.02.2025
Ale nejlepší rada, co ti můžu dát: vykašli se na ni. Jednou jsem vzal podobnou bachyni po stejném že
   Re: Sedák XXXXXL ?01.02.2025
dost vostrej masochismus dát sem na lezce takovejdle dotaz. takže sklízíš, cos zasel.
  Re: Sedák XXXXXL ?01.02.2025
Spíše celotělový úvazek z lana. Viděl jsem takhle uvázaného podobného lezce co zkoušel lozit, ale an
 Re: Sedák XXXXXL ?01.02.2025
Dáša není takle tlustá ty hajzle!!!
  Re: Sedák XXXXXL ?01.02.2025
Myslis slavnou dasu z lezeni kdy a kde?
   Re: Tlustá Dáša 02.02.2025
Ale ta sedák má!
    Re: Tlustá Dáša 12.02.2025
Tak co, dopadlo to, vlyezla, vodjistila nebo jak?
 Re: Sedák XXXXXL ?03.02.2025
sedák atypických rozměrů určitě ušije některý z tuzemských výrobců, ale nebude to na počkání a cena
  Re: Sedák XXXXXL ?06.02.2025
Tlustá čubka stejně nikam nevleze....

 Bouldry Velá, Držková 30.01.2025
Nevíte jak jsou na tom skalky na Velé a Držkové s vlhkostí?

Dekuji
 Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025
Zajeď a uvidíš.
  Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025
do podrobna sem to nestudoval, ale dycky jak pršelo, tak byly mokrý
  Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025
to musí bejt IQ, rozdávat takovýhle "rady" ;-)
   Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025
Bavim se o tom, ze do nedavna byly tyto instantni rady mimo. Mozna jsi jen instantni boulderista z p
    Re: Bouldry Velá, Držková 31.01.2025
Bavis? To jsi vskutku hlavicka!
    Re: Bouldry Velá, Držková 01.02.2025
schopnější na rozdíl od tebe poradit uměl, takže asi tak
 Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025
tam záleží jak dlouho je po dešti a jak moc fouká, Držková - Hlavní masiv/Jižní strana vysychá hodně
  Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025
Super, díky moc
   Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025
Všude mokro půjde to až v pondělí
 Re: Bouldry Velá, Držková 07.02.2025
Držková zadní skály-jižní strana schne celkem rychle,na druhý den lezitelná.Ze severu nic moc,tam až

 Lezci28.01.2025
Neviete, kde skoncili ruski lezci?
 Re: Lezci29.01.2025
Na fronte

 Betlehemi 27.01.2025
Ahoj nemáte někdo povědomost nebo zkušenost jestli je nějaká možnost úkrytu na Betlehemi hute v Gruzii, v polovině února?
 Re: Betlehemi 29.01.2025
Myslim že vnitřní prostor je otevřenej celoročně. Určitě to půjde ověřit whatsappem na AltiHut: +995
  Re: Betlehemi 29.01.2025
..ale chápu tvý obavy že by to mohlo bejt zavřený, protože je jasný, že v únoru, kdy je na vrcholu K

 Myš v materiálu24.01.2025
V lezeckém materiálu se mi zabydlela myš. Postupně si udělala pelíšek ve všech bednách, bydlela u lan a smyc, u sedáků i u pres.. Co byste dělali? Stačí vizuální kontrola a vyřadit co je viditělně nakousuté, nebo může myší moč měkký materiál narušit, aniž
 Re: Myš v materiálu24.01.2025
Neměl bych ani tolik obavy o cajky, jako o vlastní zdraví. Třeba taková leptospiróza není nic moc.
 Re: Myš v materiálu - odborná rešerše24.01.2025
Vyhledal jsem ti to v odborné literatuře. Tady to máš. Pitt Schubert: Bezpečnost a riziko na skále a
  Re: Myš v materiálu - odborná rešerše25.01.2025
Doufám že to nebyly lana který používáš na hurzy.
  Re: Myš v materiálu - odborná rešerše25.01.2025
Super, díky moc za skvělou rešerši! Koukám, že Pit myslel fakt na všechno. Prohlídnu a vyperu. Stejn
 Re: Myš v materiálu25.01.2025
Takovej hraboš v boldrmatkách, to můžeš rovnou vyhodit, to nevypereš...
  Re: Myš v materiálu25.01.2025
ale vypereš. Taky se mi to stalo. Vzal jsem to 2x tepovačem a pak do pračky a pohoda. Jak nová
 Re: Myš v materiálu25.01.2025
Ono je třeba se poučit u našich dědů - Ergo znát jak a proč se tam myš či cokoli z jiné verbeže dost
  Re: Myš v materiálu25.01.2025
Tady si zase někdo nevzal prášky na hlavu.
   Re: Myš v materiálu26.01.2025
jo, ta poslední věta je trochu bizár, tipuju to na nedisgnostikovanou poruchu s bludy paranoidního t
  Re: Myš v materiálu25.01.2025
Honzo, na to ti umím odpovědět. Jak se tam dostala - pěšky, dveřmi od garáže. Proč tam přišla - venk
   Re: Myš v materiálu26.01.2025
Opět něco mimo napsané. Je třeba chápat text. APP. A návnady či pastičky jsou?
    Re: Myš v materiálu26.01.2025
Já myslim, že to trefil perfektně a dost tě setřel, to jenom ty si tu hraješ na chytrýho, ale nemáš
     Re: Myš v materiálu27.01.2025
a suprově větraj!
      Re: Myš v materiálu27.01.2025
tak samozřejmě že proti debilitě neochrání nic, i lehce podprůměrně inteligentní lezec tam mokrej ma
     Re: Myš v materiálu27.01.2025
Souhlas. Proč ne. Je to řešení. A záleží na každém zda to bude bezpečně používat. Někdo múže bejt le
      Re: Myš v materiálu27.01.2025
A k té mé poslední větě a tomu bizáru - Je to možná přitažené za vlasy, ale prostě asi mám to extrem
   hlodavec v materiálu27.01.2025
Pred švihnutím lopatkou si mal opýtať, kedy bola myš naposledy na preventíve. Niektoré nákazy sa
    Re: hlodavec v materiálu27.01.2025
Chtěl bych říct, že tyhle hejtový posty mi fakt vadí a jenom proto, že nejste hlodavci neni vaše moč
     Re: hlodavec v materiálu28.01.2025
Sysel, stručne a jasne :
pokiaľ ten matroš je masívne znečistený zvieracím močom a v región
      Re: hlodavec v materiálu28.01.2025
Sysel obecný (Spermophilus citellus) je evropský zástupce rodu sysel. Je jako všichni ostatní veverk
    Re: hlodavec v materiálu28.01.2025
No - když si člověk uvědomí, že někteří lezci při cvakání používá přidržení zuby, musí se zamyslet..
     Re: hlodavec v materiálu28.01.2025
Nehul to...
     Re: hlodavec v materiálu02.02.2025
Presne! Veľmi obvyklý postup pri cvakaní istení: natiahnem sa po lano, medzi zubami pridržím a natia
      Re: hlodavec v materiálu04.02.2025
Palec hore. Dávam Ti 9 bodov zo 6.
       Re: hlodavec v materiálu04.02.2025
já bych to nechal koňovi. samozřejmě odpadky myšího metabolismu přímo na laně čistotného člověka asi
        Re: hlodavec v materiálu04.02.2025
Vzteklé lišky vylučujú vírus besnoty slinami.
         Re: hlodavec v materiálu04.02.2025
děkuji za upřesnění. velice to mění situaci.
          Re: hlodavec v materiálu04.02.2025
a dokonce jsem si zapátral, a kajícně uznávám, že jsem pomotal vzteklinu s liščí tasemnicí :)
           Re: hlodavec v materiálu04.02.2025
a dávaj si bacha na Zemplíne !

            Re: hlodavec v materiálu04.02.2025
Spíš na Vypukanca...
           Re: hlodavec v materiálu11.02.2025
Áno, o tú pásomnicu ide. Riadne svinstvo - niekde je infikovaných 70% populácie líšok a napríklad aj
         Re: hlodavec v materiálu11.02.2025
Jajáj, ale pri tých líščích šťankách nejde ani tak o besnotu / vzteklinu ale o oveľa hnusnejšie svin
          Echinococcus multilocularis11.02.2025
ad M.:
áno, neliečená echinokokóza môže byť smrteľná.
      Re: hlodavec v materiálu05.02.2025
Kdo umí, nemusí se natahovat pro lano a přidržovat v zubech, ale cvaká od pasu.
       Re: hlodavec v materiálu05.02.2025
Na to jsi přišel jak, po brku?
        Re: hlodavec v materiálu06.02.2025
tipuju po brku v krku :-) Občas mám podezření, že někdo na lezec dal nějakej AI chatbot, kterej o le
        Re: hlodavec v materiálu06.02.2025
jo počkat, to je ten stejnej podpis (nebo bot), co sem psal ty předchozí bizáry? Tak to pardon, to j
         Re: hlodavec v materiálu07.02.2025
Opět frajÍrky nepochopenej text. Nikdo přece neříká, že musí. Každej si zváží dle sebe. A jsou přece
 Re: Myš v materiálu27.01.2025
Jo a kromě rešerše tu pro Tebe ještě samozřejmě mám jednu hitovku snad z padesátek. Povinně pustit,
  Re: Myš v materiálu27.01.2025
ehm, ta hitovka je tady:
 Chata Margherita20.01.2025
Vite nekdo, jak to chodi na chatach masivu Monte Rosa? Je nutno vrcholy absolvovat s guidem a tim padem nelze objednat spani bez nej a jeho licence? Dik!
 Re: Chata Margherita20.01.2025
V létě jsme tam byli, můžeš jít i bez guida a booknout chaty taky. Akorát je potřeba to udělat s pře
  Re: Chata Margherita20.01.2025
Supr. Dik moc!
   Re: Chata Margherita20.01.2025
Spaní hlavně nejde objednat bez polopenze, i když v rezervační nabídce mají třeba jen snídani.. poku
    Re: Chata Margherita21.01.2025
A to je legál? Na Blancu jsme takto fungovali před dvaceti lety, ale tam je to už mimo dlouho.
     Re: Chata Margherita21.01.2025
Nevím jestli legální ale tolerovaný určitě
     Re: Chata Margherita21.01.2025
A co se týká masivu Mt.Blancu, tak třeba pod Midi se stanuje pořád (viz webkamera z Midi na Tacul),

 Skialpy v lyžarském areálu Rakousko19.01.2025
Ahoj,
nějaké doporučení na lyžařská střediska kde bych si mohl vyšlápnout někam nahoru na skialpech a dolu po sjezdovce. Myšleno at je to ofiko i za pár eček klidně, ale at je to na to jasně uzpusobené. Myslím že ve Flachau to tak je - cesty v lese
 Re: Skialpy v lyžarském areálu Rakousko20.01.2025
Je to tak v podstate vsude v celem Ski Amade za nejaky poplatek, tedy nejen Flachau, ale vsude okolo
 Re: Skialpy v lyžarském areálu Rakousko20.01.2025
Stubaigletscher, Pitzal, Ankogel-Mallnitz, Weissee gletscherwelt,...
 Re: Skialpy v lyžarském areálu Rakousko04.02.2025
Sportgastein

1   ...   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Nejkvalitnější stěna v ČR?
Jaká je podle vašich zkušeností "nejlepší" stěna v ČR? Ideální jsou odpovědi od lidí, co navštívili opakovaně "skoro všechny větší" stěny. Třeba já mám zkušenosti jen se všemi Brněnskými a Ostravou...

Možné hlavní parametry k posuzování kvality:
1) kvalita cest - typy chytů, pohyby (např. obtížnost se nenahání jen dlouhými kroky), sněrování linek
2) frekvence obměny cest
3) teplota v zimě a v létě
4) bezpečnost stěny
5) prostor na rozcvičení (resp. posilování)
6) přístup personálu
7) škála obtížností pro začátečníky i "elitu" (cca do 10+ UIAA)

Parametry jako dostupnost, parkování, zaplňenost, cena, dětský koutek atd. teď spíše nechme stranou. Prostě řešme hlavně lezení.
Martin11:07:44 07.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Zajímá mě to, protože lezením žiju a rád bych si zašel na "dobrou stěnu" - klidně jako výlet na víkend teď v zimě. Zajímá mě, jak si stěny, kam chodíme, vlastně vedou a co by se tam mohlo zlepšit (nebo jestli vlastně můžu být rád za to, co máme). V indoor byznyse vůbec nepůsobím - ptám se prostě jako lezec
Martin11:14:13 07.02.2025
odpovědět 
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Možná bych začal tím, že toto smažeš a pokusíš se napsat text, který bude srozumitelný hlavně smysluplný.
Rada: aspoň jednou si to po sobě přečíst, než pošleš do etéru.
Ale pokud opravdu nejsi schopný si to přečíst, tak pravděpodobně ani nebudeš schopný si stěny objezdit a sám vyzkoušet, stejně tak bude zajímavé když jako plzeňák budeš jezdit na pravidelný trénink třeba do Ostravy, no a nakonec stejně se dozvíš podobně rozdílné odpovědi jako na otázky:
-mg nebo bez?
-vápno nebo písek?
-svíčková nebo řízek?
-vyholená nebo chlupatice?
Atd.
Stěnař.12:30:23 07.02.2025
odpovědět 
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
(-: a taky jsem to přečetl po sobě blbě ha ha
12:31:53 07.02.2025
odpovědět 
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Stěnař: nesmažu, protože nejsem lognutý. Takže vysvětlení (hlavně pro Stěnaře), jak by kvalitní stěna, na kterou se vyplatí chodit, mohla vypadat:

1) chyty mají dobrý povrch a cesty jsou pohybově rozmanité
2) cesty se obměňují často
3) v zimě nemrznete a v létě se nezalykáte
4) konstrukce stěny umožňuje bezpečné padání a spouštění
5) je tam prostor na rozcvičení/docvičení
6) personál je milý nebo aspoň respektující
7) stěna má obtížnosti pro všechny

Martin15:25:50 07.02.2025
odpovědět 
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
4 mas vsude protoze regule
7 mas taky skoro vsude, teda pokud nejsi AO, ale nekdy jen mene cest
18:55:01 07.02.2025
odpovědět 
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Text od Martina mi přijde naprosto srozumitelný. Možná by ses mohl zamyslet, k čemu ti je chodit na lezce.cz a urážet bezdůvodně na diskuzích lidi, kteří slušně položí dotaz (a psát o chlupaticích?). Vřele a od srdce bych doporučovala terapii, zejména probrat co s volným časem. Navrhuji se místo trollení naučit cizí jazyk. Pěkný den.
Karolína15:36:59 07.02.2025
odpovědět 
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Áááá...feministka! Text již je upraven, jazyky ovládám pro mé potřeby dostatečně, naopak když už je pytel s nevyžádanými radami roztržen, doporučuji kurs zašívání zase já tobě...
Stěnař.17:59:52 07.02.2025
odpovědět 
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Feministky nemusím, ale v něčem má pravdu. Dnes totiž základní verbální morálka jaksi vymizela a každý se snaží verbálními výrazy či superkorektním hnidopichováním prosazovat své ego, a bohužel nejen tu na Lezci. Ono totiž poukázání na neznalosti či neschopnosti jde i bez nich...
HonzaK13:40:22 08.02.2025
odpovědět 
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
No, už jen to, že by měla být feministka se zakládá na vyloženém žblebtu...
11:22:00 09.02.2025
odpovědět 
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
"Už nejen tu na Lezci?" Aha, takže tady to všechno začalo a rozšířilo se to do zbytku světa :D.
11:24:17 09.02.2025
odpovědět 
       Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Pardon, vidím, že tam nebylo "už" moje chyba.
11:26:06 09.02.2025
odpovědět 
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
vůbec s tebou, Karolíno, nesouhlasim. Kdo podobný text není schopen pochopit jako prdel z toho, že někdo napíše neologismus, tim spíš, když Stěnařův text končí tak jak končí, TEN(nebo TA) by mohl(i) vyhledat terapii. Ale někdy stačí si jen pořádně .......
20:02:48 08.02.2025
odpovědět 
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
:D
...13:42:54 07.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Znam jen prazsky steny a neco malo na severu. Ale mrtvyho Mamuta zatim nic neprekonalo, byl sice nizkej, ale poradny stropy a spary jinde prakticky nemaj.
J13:56:21 07.02.2025
odpovědět 
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Vydělíme-li vstup lezeckou plochou, bude nejkvalitnější stěna ta, co má nejdražší 1 metr čtvereční. Tipuji město, kde by chtěl žít každý. Kromě mě...
K.15:22:34 07.02.2025
odpovědět 
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Budky? 😃😃
P. F16:39:20 07.02.2025
odpovědět 
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Nechám se podat, co je to za město...
19:41:41 07.02.2025
odpovědět 
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Vlastne nechapu, proc v Budejcich jeste nikdo nepostavil stenu na lano. Nejblizsi je Pisek (60km), Linz (80km), Jihlava (120km). Kdyby se toho chopil rozumnej investor, ma tu spadovou oblast jak krava. Uplne bezne se poradaj vejlety do Prahy nebo do Brna, aby si lidi zatahali za spagat. A to je to 100tisicovy mesto.
m09:53:12 08.02.2025
odpovědět 
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Zkus to navrhnout klukům z Flashwallu, mají s podobně výhodnou investicí v jiném krajském městě bohaté zkušenosti ... :-).
16:02:35 08.02.2025
odpovědět 
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Jako, nevím na jaké krajské město narážíš, ale pokud to kde má Flashwall stěnu U Panelárny, tak teda bych si kvalitní investici představil jinak. Tma, v létě vedro, v zimě zima, překližku bych si představil pískovanou aby měla tření, ne nalakovanou. Výška stěny je tristní ale prachy si řeknou jako za dospěláckou stěnu.
Tomš10:20:31 11.02.2025
odpovědět 
       Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Má poznámka byla míněna zcela jinak. Neboť mi komentář předřečníka připadal jako jisté deja vu.
To tady takhle na lezci se objevovaly opakované povzdechy o tom, že univerzitní Olomouc - velké krajské město nemá pořádnou komerční stěnu, že by se tam jisto jistě uživila. Což po jisté době hoši z Flashe vyslyšeli a vrhli se budovat komerční stěnu v Olmiku, aby pak zjistili, že velká komerční stěna se zde sotva uživí natož aby byla zlatým dolem, jak se původně domnívali. Ono totiž pro každou službu potřebuješ mít dostatečně velký trh a ten buď v daném místě je a pak je tam i konkurence a nebo není amusíš ho nejdříve vybudovat a to stojí spoustu času a peněz. Nemluvě o počáteční investici.
On je totiž dost podstatný rozdíl, pokud stavíš lezcké centrum v Práglu a z dotací a nebo v krajském městě s malou lezeckou komunitou a za své.
20:19:16 11.02.2025
odpovědět 
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Která stěna v Praze je postavená z dotací?
Napovím ti = ani jedna :)
:)12:11:47 12.02.2025
odpovědět 
         Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
já slyšel před i po dostavění FreeSola na Chodově, že ta měla dotací dost. Ne že by to snad bylo podstatný.
T.18:39:34 12.02.2025
odpovědět 
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Kdyby byla ale kvalitní tak by lidi neměli potřebu jezdit za překližkou do Brna Zlína nebo Ovy, stěna je vytížená a funguje jenom díky tomu, že v Olomouci nic jiného není. Takže i když na všechno budou srat tak tam ti lidi stejně dojdou
Tomš09:51:55 13.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Smichoff
19:13:03 07.02.2025
odpovědět 
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
To ne čepují hnusný pivo
20:36:04 07.02.2025
odpovědět 
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Tak to ani náhodou. Půlka stavěčů je nic moc. Cesty se obměňují tak, že ve stejné linii se postaví ze stejných chytů skoro stejná cesta. Cesty z nových sad obřích chytů jsou všechny na jedno brdo. A taky nedostatečný prostor, lidi si skáčou na hlavu.
20:37:11 07.02.2025
odpovědět 
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
To s obměňováním cest na 1 místě je mínus, ale i tak nevidim v Praze stěnu, kde by měli lepší cesty. BW má naprosto nejlepší předpoklady, ale některé věci tam dlouhodobě drhnou.
01:12:09 08.02.2025
odpovědět 
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Třináctka na tom vůbec neni zle...konec konců spadá pod TR walls
20:11:48 08.02.2025
odpovědět 
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Škoda, že tam není trochu víc prostoru pro lezení na laně (a trochu víc rozmanitosti u profilů a cest), i když dobrý nápad je venkovní sektor. Dobrá stěna, ale u mě spíš alternativa pro OFF a BW.
11:43:29 09.02.2025
odpovědět 
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Lepší cesty mají všude tam kde staví lidi jako Viktor, Vilda, Denis a spol. Takže BW, Jungle, Třináctka... Nehodnotím teď četnost obměny, v tom má třeba BW velké rezervy, ale ty cesty jsou postavené opravdu dobře.
13:13:59 10.02.2025
odpovědět 
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Jo, nechat cestu a jen otočit pár chytu. Koukám, že se tam za rok a půl co jsem tam byl naposledy nic nezměnilo.
12:10:16 08.02.2025
odpovědět 
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Smíchoff pro mě přestavuje hnus svrab a neštovice. Začíná to v nechutných, špinavých, stísněných a dementně očíslovaných šatnách, pokračuje narvanou stěnou s přehršlí nebezpečných situací a končí olezenými cestami s mastnými a klouzavými chyty. A k tomu dost podprůměrná nabídka bufetu připomínající legendární stánek “U Johna Debila”. Návdavkem fronty u recepce. V čem tato podivná kombinace může soutěžit s Junglí, Třináctkou nebo Bigwallem?
Martin01:27:27 13.02.2025
odpovědět 
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
V zisku :-)
11:56:13 17.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Žilinská LaSkala. A že to není v ČR? Žilina je plná Čechů, mají tam i čtvrť Malá Praha.
vonKr.12:34:38 08.02.2025
odpovědět 
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Tak někdo tam musí být, když snad všichni Slováci jsou tady v ČR :D. Přitom tam je tak krásně a nádherně! Co to tam zase trochu poslovenčtit, brati, hm? A když už, tak už! I podnikatelé, politici, zamyslete se, jak to u Vás v Žilině strádá pod náporem Čehunů! Andreji? Politika na Slovensku potřebuje Impulz! Platím Ti jízdenku! Co jízdenku, letenku!
12:34:33 09.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Jak už plyne z některých příspěvků, tak jde o to, k čemu ji zájemce užívá. Hlavně tedy v současnosti. Dřív v začátcích soutěžení nám stačila malá 5m stěnka k výchově dětí do reprezentace. Bylo výhodou, že se na ní daly trenovat jak konvex, konkávní profily, převisy i stropy, dokonce i spára. Dnes v době jiné koncepce závodních cest je výběr odpovídající stěny nezbytný a trener si mnohdy musí volit dle závodu i stavěče. Dnes přestavěná stěna po instalaci slanovacích mailon slouží spíše k získávání základních horolezeckých úkonů včetně slanění..
HonzaK13:28:58 08.02.2025
odpovědět 
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Nejlepsi stena na svete je preci Happy Holds v Dolny Kubin. To vi preci kazdy
Lukas17:51:28 08.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Hloupá a nezodpověditelná otázka, protože pro každého může být nejlepší stěna jiná. K čemu mi je, že je tam teplo, když jsou tam blbé cesty a stejně se ty hodně těžké lezou v teple špatně? Takže za mě je nejlepší ta, kde je kosa, jsou tam těžké cesty, před pokusem se svléknu a pak zase obléknu. Pro mého kámoše je nejlepší jiná, kde je teplo a on stráví super den lezením šestek jen tak v tričku.

Dotaz na nejlepší stěnu je asi jako dotaz na nejlepší auto. Prostě hloupost.
18:20:52 08.02.2025
odpovědět 
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Ještě dodám - vím, že ses ptal na nejkvalitnější, ne na nejlepší, ale to s tím souvisí. Je kvalitní ta, kde se topí, nebo naopak ta, kde se netopí? Je kvalitní ta, kde jsou cesty pro hobíky, nebo ta, kde mají přísnou klasu a většinu cest 8 a výše? Je kvalitnější ta, kde mají na nic cesty, ale super zázemí, nebo chceš dobré a technické cesty a zázemí má pro tebe nula hodnotu?
18:24:48 08.02.2025
odpovědět 
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Presne. Kazda stena ma plusy, minusy.
Skoro vsude je co zlepsovat.
Za nejmin kritily je pro me Jungle. Obcas trochu teplo, jinak super.
A samozrejme domaci bouldrovka- vse podle vlastnich predstav.
Urcite je s kym pokecat a steny probrat s kamosema. Nebo si udelat road trip a vsechny objezdit.
Neodvazil bych se nakou stenu kritizovat.
Neb kazda ma sve spriznene duse a proc jim kazit dojem?
A.19:14:54 08.02.2025
odpovědět 
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
A jsme u toho... za nejmíň kritiky. Jungle je hodně dobrá, ale je tam lezení jako takové opravdu lepší, než na BW? Jde pak o to, kvůli čemu kdo na stěnu chodí. Na pohodu Jungle, ale lézt tam těžké cesty je trochu peklo kvůli vedru. A cesty jsou krátké. Na Bw jsou hodně dobré cesty také, jsou dvojnásobně dlouhé, super polezení, na lezení je zima super, pocení minimální, ale stát tam jako jistič je skoro na teplou bundu a čepici. Takže na společenskou akci s kámošema Jungle, na trénink a těžké lezení BW. Lepší a kvalitnější není ani jedna, každá má jiné určení. Vždyť do BW chodí i Oliváč, majitel Jungle... :-)
23:58:11 08.02.2025
odpovědět 
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Nojo. Pro některé týpky je důležité spíše to zázemí a bistro, kde se dá navíc posedět a pokecat, i když ani to není od věci, pokud jde o výměnu zkušeností a nových kontaktů. Dle výroků jednoho světáka z ciziny zažil i spouštění spanilých dívek přímo ke stolům v bistru. Něco v miniaturním jsem viděl i v jedné venkovské hospodě. Ale vážně. To už není o sportu, ale kšeftu..
HonzaK11:10:55 09.02.2025
odpovědět 
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Jako proč se vůbec bavíme o Praze???
Nejlepší na lano je hudy v Brně, i ty bouldry tam budou asi na lepší úrovní (teď myšleno hangar) a nebo ten ostravskej.. v Praze těm bouldrum může konkurovat jungle s tím že je tam killter a dobrej sprejwól, lano v Brně asi nic nepřekoná
Óó16:43:26 09.02.2025
odpovědět 
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Nejlepší pražský boulder je Třináctka.
Martin01:29:20 13.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Pro Moraváky Kletterhalle Wien. Indoor: 3000m2 stěna (lead, toprope, navijáky, položené, převisy, kouty, hrany, volumy), 500m2 bouldry. Outdoor: 1000m2 stěna, 400m2 bouldry. Otevřeno 9-23 každý den.
LW19:12:32 09.02.2025
odpovědět 
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
A z Čech na bouldery do Drážďan do Mandaly. A je to.
16:33:45 10.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Tezko vybrat "nejlepsi" kdyz dobra pulka kriterii je dosti subjektivni a celkove neni jasne jak je k sobe srovnat. Bezpecnost mi prijde samozrejma, pristup obsluhy podruzny a preferovana teplota v zime velmi subjektivni, v lete je vedro vsude. Take neni jasne jestli je primarnim ucelem trenink (a na co?) nebo neco jineho. Ze subjektivniho mixu zbylych parametru mi dobre vychazi Dzungle Letnany (bohuzel nizka jinak dobre). Pokud vsak clovek navstevuje stenu vicekrat tydne tak mu stejne bude jedna vcelku rychle malo takze bych prihodil Smichoff (stare, zaprasene / kluzke chyty, horsi posilovna ale ted dosti rozsiruji), BigWall (vysoka, trochu horsi zazemi, mene casto stavi?) nebo Trinactka (v zime zima, mensi).
A16:54:11 10.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Martine, navštívil jsem mnoho stěn a jedny z nejlepších cest mají Trutnově.
 patapufa20:50:11 10.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
User 1: Ahoj, může mi někdo pomoct? Potřebuji prodloužit zahradní hadici. Jak to nejlíp udělám?
User 2: Proč ji chceš prodloužit?
User 1: Protože je krátká?
User 3: Kup si radši novou v plné délce bez prodloužení.
User 1: Proč, když chybí jenom 5 metrů?
User 2: Jo, ale hadice v celku je vždycky lepší.
User 3: Moje slova
User 4: Prohoba, vždyť chce jenom vědět, jak prodloužit hadici!
User 5. Ty se napřd nauč psát!
User 1: napřEd!
User 5: To mám nejradši, napřed potřebuje pomoc a pak ostatní buzeruje!
User 6: Tady je to čím dál horší. Já už jsem prodlužoval hadice, když ty jsi ještě sral do plenek!
User 1: Tak mi řekni, jak tu hadici nejlépe prodloužím?
User 5: To bych na tvém místě nedělal.
User 2: Ještě jsi nenapsal, proč ji chceš prodloužit. Co s ní budeš dělat?
User 1: Zalévat zahradu.
User 7: Jakou máš zahradu?
User 1: Úplně normální, běžnou zahradu.
User 9: Víš ale, že některé rostliny nesnáší moc vody?
User 4: No tvl, vždyť chce jenom prodloužit hadici.
User 7: Ty se do toho nemotej ty kokote!
User 4: Starej se o sebe, čuráku.
User 1: Tak může mi někdo poradit?
User 12: V klidu, nehroť to. Já mám i jinou práci, než odpovídat na nějaký otázky nováčků.
User 1: Tak proč sem odpovídáš?
User 13: Nějakej chytrej, ne?
User 1: Vůbec ne, jenom bych chtěl prodloužit hadici.
User 2: No, já jsem asi před 10-ti lety hadici prodlužoval, ale vydržela jenom 1 rok. Od té doby
nedám dopustit na hadici vcelku.
User 1: Jak jsi tu hadici prodloužil?
User 2: S prodloužením.
User 1: Jsi tam kus přidělal, nebo jak?
User 10: Proč nejdeš jednoduše do nějakého hobby marketu?
User 1: Jsem si myslel, že se napřed zeptám tady.
User 15: Já používám konev, není nic lepšího!
User 17: Jo, na to si vzpomínám… to byly časy. Dneska už nic nevydrží, všechno se hned rozbije.
User 1: Takže mi nikdo neporadí, jak prodloužit hadici?
User 15: Vykašli se na to a používej konev, navíc tě udrží v kondici!
User 1: Ale já už špatně chodím a nesmím nic těžkého nosit….
User 18: Tak to jsi tady špatně!!!
User 5: Přesně tak!
User 1. Proč?
User 17: Tohle je zahrádkářské fórum, pokud máš problémy s chůzí a nošením, přihlaš se na
zdravotní fórum.

Admin: Tohle vlákno zamykám a User 1 má ban za spam.
Rádio Jerevan 11:32:12 12.02.2025
odpovědět 
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Jak se zdá, tak úroveň zdejších diskutujících bohužel odpovídá stavu a rozhádanosti v národě.
HonzaK14:48:23 12.02.2025
odpovědět 
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Ty tomu moc nepřidáváš, děde všivěde...
15:50:34 12.02.2025
odpovědět 
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Hmm - když to říká nějaká utajená soudružka....
HonzaK11:35:57 13.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Martine, promiň, ale pokud svůj dotaz (a jeho účel) myslíš orpavdu vážně, nebylo by lepší si ty "velké" stěny prostě objet? Je jich po ČR do deseti a stejně to zřejmě hodláš absolvovat - tak proč mít předem zdeformovaný pohled na věc?
semtam09:11:12 13.02.2025
odpovědět 
  Horkej tip pro Martina!
V Rožnově pod Radhoštěm se otevřela další lezecká stěna pro veřejnost. Je zde 6 lezeckých linií, 9 cest. Stěna je vysoká 10 m, široká 6,5 m. Je vybavena lany pro horní jištění i postupovým jištěním pro lezení na 1. konci lana.
Stěnař.12:10:42 13.02.2025
odpovědět 
   Re: Horkej tip pro Martina!
Někde jsou rádi i za to málo. Všude nejsou lezci rozmazleni přehršlí velkých stěn jako v Praglu či Brně...
13:30:48 13.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
to je jasny ne! ruzyn!!!!
j.klada22:09:44 13.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
to je jasny ne! ruzyn!!!!
j.klada22:09:46 13.02.2025
odpovědět 
 Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Toť otázka. Pamatuju doby, kdy se stěny v Čechách či na Moravě daly spočítat na prstech. A my, jako pár podobných (Choceň) budovali stěnu svépomocí a dle toho se také chovali. Poté přišel onen západní "tržní boom", kde se hned každý viděl boháčem a dnes jsme tam kde jsme a firmy se přetahují o klienty, což je pochopitelné, protože on ten provoz stěn bývá nákladný, zvláště v dnešní době energetických a nájemních problémů. A mnohdy tím trpí i vlastní sport a sportovní činnost. Ono totiž nabídky či školení a kurzy nemusí být nutně v poměru cen vždy zárukou kvality, kterou člověk postupně získává onou "praxí v "terenu na vlastní kůži". Výhodu mají ti, u nichž stěnu využívají školy v rámci svých sportovních aktivit. Je známo, že v Britanii byl např. box či rugby nedílnou součástí tělesné výchovy na školách. O lezeckém sportu či horolezectví jsem zatím nikde neslyšel, přestože outdor je stále populárnější a nehod přibývá...
HonzaK15:20:40 14.02.2025
odpovědět 
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Myslíš jako jestli se lezení někde nevyučuje v rámci tělocviku? Možná Francie, ale nevím to jistě.
15:45:55 14.02.2025
odpovědět 
   Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Minimálně dvě vejsky v Praze mají lezení v rámci tlaku, když si ho zapíšes
18:30:42 14.02.2025
odpovědět 
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Nejhorsi stena v praze je smichoff
 .22:21:48 14.02.2025
odpovědět 
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Přesně, hlavně vedení žejo XD
Very anonymous11:26:13 15.02.2025
odpovědět 
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Jsi kokutok
Matej21:17:42 15.02.2025
odpovědět 
     Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Tak na tom se asi shodneme, ale tady se hleda nejlepsi :)
09:51:44 17.02.2025
odpovědět 
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR?
Liberecká peďárna také.
Kuba Turek00:21:54 15.02.2025
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192385)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sluneční spára VI Sloup V Čechách
Muskel maskel 6c Fosnavåg
Hightec 6c+ Fosnavåg
Dyret 6c Fosnavåg
Tannlegen 6c+ Fosnavåg
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (37)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (14)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1153 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1270 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi