Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Routes: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Boulders: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Mountains: 17.Abt 3287 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Široké boty na zimní lezení 24.02.2025 Ahoj, chci poprosit o typ na široké boty (mám širší nohu) na zimní lezení, na které bych mohl dát rámové mačky. Typicky mixy a ledy v zimních Tatrách. Nesháním nic super odlehčeného/závodního - preferuju teplo. Díky za vaše zkušenosti.
  Re: Široké boty na zimní lezení 24.02.2025 nějaký tradiční německý/rakouský výrobce. já mám zase extrémně ouzké nohy, a tak musím jít po botách
    Re: Široké boty na zimní lezení 24.02.2025 Já bych doporučil Scarpa Phantom Tech. Pro širokou nohu, celkem teplé, manžeta dobře chrání před vni
  Re: Široké boty na zimní lezení 24.02.2025 Řešil jsem stejný problém a nakonec jsem se spokojil s LS G2 o číslo větší. Funguje to i přes to že
  Re: Široké boty na zimní lezení 24.02.2025 Saltic Hurricane. Určitě je zkus, taky mám širokou nohu a bylo to jediné, co mi sedlo. A jako boty j
  Re: Široké boty na zimní lezení 25.02.2025 Taky mám nestandardní nohu. Mně pomohly boty s vyjímací botičkou, která má prostor se vyšlápnout. Já
  Re: Široké boty na zimní lezení 25.02.2025 Anebo staré LS Spantiky, ty jsou široké dost. Čas od času je někdo tady v inzerci nabízí.
sanmartino - "stěny naproti" 24.02.2025 každej přece ví, že se v Sanmartinu (di Castrozza) leze po bílejch stěnách dolomit, a z gůglu na první dobrou vypadne tipů co tam lézt na dva měsíce každej den. jemomže na druhé straně údolí je nějaký žule podobný gnajs (ortolula), a vypadá to (při pohled
  Tongaza 25.02.2025 Viz Topoguide Luzar-Roth díl I. a II. a Velký kout je popsán v Dolomiten vertikal Band Sud - klasick
  Tognazza 25.02.2025 Ahoj Lukasi,
mame o tom clanek u Petra, hledej pod spravnym jmenem "Tognazza&quo
      Re: Tognazza 27.02.2025 Aha.
Je na to pruvodce od Versante Sud, kde je i Tognazza, ale krome Tognazzy (a jest
nejlepsi stena v CR trochu jinak 11.02.2025 Me se na tom veselem threadu "Nejkvalitnější stěna v ČR?" líbily poznamky "na vylet" a "brno".
Byl jsem na hodne stenach v CR, i na nekolika velkych v Rakousku, a je to secko prast jak uhod - na prd pokud zrovn
Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 Jaká je podle vašich zkušeností "nejlepší" stěna v ČR? Ideální jsou odpovědi od lidí, co navštívili opakovaně "skoro všechny větší" stěny. Třeba já mám zkušenosti jen se všemi Brněnskými a Ostravou...
Možné hlavní parame
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 Zajímá mě to, protože lezením žiju a rád bych si zašel na "dobrou stěnu" - klidně jako výl
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 Možná bych začal tím, že toto smažeš a pokusíš se napsat text, který bude srozumitelný hlavně smyslu
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 (-: a taky jsem to přečetl po sobě blbě ha ha
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 Stěnař: nesmažu, protože nejsem lognutý. Takže vysvětlení (hlavně pro Stěnaře), jak by kvalitní stěn
          Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 4 mas vsude protoze regule
7 mas taky skoro vsude, teda pokud nejsi AO, ale nekdy jen mene ce
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 Text od Martina mi přijde naprosto srozumitelný. Možná by ses mohl zamyslet, k čemu ti je chodit na
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 Áááá...feministka! Text již je upraven, jazyky ovládám pro mé potřeby dostatečně, naopak když už je
          Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 Feministky nemusím, ale v něčem má pravdu. Dnes totiž základní verbální morálka jaksi vymizela a kaž
            Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 09.02.2025 No, už jen to, že by měla být feministka se zakládá na vyloženém žblebtu...
            Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 09.02.2025 "Už nejen tu na Lezci?" Aha, takže tady to všechno začalo a rozšířilo se to do zbytku svět
              Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 09.02.2025 Pardon, vidím, že tam nebylo "už" moje chyba.
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 vůbec s tebou, Karolíno, nesouhlasim. Kdo podobný text není schopen pochopit jako prdel z toho, že n
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 Znam jen prazsky steny a neco malo na severu. Ale mrtvyho Mamuta zatim nic neprekonalo, byl sice niz
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 Vydělíme-li vstup lezeckou plochou, bude nejkvalitnější stěna ta, co má nejdražší 1 metr čtvereční.
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 Budky? 😃😃
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 Nechám se podat, co je to za město...
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 Vlastne nechapu, proc v Budejcich jeste nikdo nepostavil stenu na lano. Nejblizsi je Pisek (60km), L
          Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 Zkus to navrhnout klukům z Flashwallu, mají s podobně výhodnou investicí v jiném krajském městě boha
            Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 11.02.2025 Jako, nevím na jaké krajské město narážíš, ale pokud to kde má Flashwall stěnu U Panelárny, tak teda
              Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 11.02.2025 Má poznámka byla míněna zcela jinak. Neboť mi komentář předřečníka připadal jako jisté deja vu.
                Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 12.02.2025 Která stěna v Praze je postavená z dotací?
Napovím ti = ani jedna :)
                  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 12.02.2025 já slyšel před i po dostavění FreeSola na Chodově, že ta měla dotací dost. Ne že by to snad bylo pod
                Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 13.02.2025 Kdyby byla ale kvalitní tak by lidi neměli potřebu jezdit za překližkou do Brna Zlína nebo Ovy, stěn
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 To ne čepují hnusný pivo
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 07.02.2025 Tak to ani náhodou. Půlka stavěčů je nic moc. Cesty se obměňují tak, že ve stejné linii se postaví z
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 To s obměňováním cest na 1 místě je mínus, ale i tak nevidim v Praze stěnu, kde by měli lepší cesty.
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 Třináctka na tom vůbec neni zle...konec konců spadá pod TR walls
          Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 09.02.2025 Škoda, že tam není trochu víc prostoru pro lezení na laně (a trochu víc rozmanitosti u profilů a ces
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 10.02.2025 Lepší cesty mají všude tam kde staví lidi jako Viktor, Vilda, Denis a spol. Takže BW, Jungle, Třinác
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 Jo, nechat cestu a jen otočit pár chytu. Koukám, že se tam za rok a půl co jsem tam byl naposledy ni
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 13.02.2025 Smíchoff pro mě přestavuje hnus svrab a neštovice. Začíná to v nechutných, špinavých, stísněných a d
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 17.02.2025 V zisku :-)
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 Žilinská LaSkala. A že to není v ČR? Žilina je plná Čechů, mají tam i čtvrť Malá Praha.
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 09.02.2025 Tak někdo tam musí být, když snad všichni Slováci jsou tady v ČR :D. Přitom tam je tak krásně a nádh
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 Jak už plyne z některých příspěvků, tak jde o to, k čemu ji zájemce užívá. Hlavně tedy v současnosti
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 Nejlepsi stena na svete je preci Happy Holds v Dolny Kubin. To vi preci kazdy
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 Hloupá a nezodpověditelná otázka, protože pro každého může být nejlepší stěna jiná. K čemu mi je, že
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 Ještě dodám - vím, že ses ptal na nejkvalitnější, ne na nejlepší, ale to s tím souvisí. Je kvalitní
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 Presne. Kazda stena ma plusy, minusy.
Skoro vsude je co zlepsovat.
Za nejmin kritil
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 08.02.2025 A jsme u toho... za nejmíň kritiky. Jungle je hodně dobrá, ale je tam lezení jako takové opravdu le
          Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 09.02.2025 Nojo. Pro některé týpky je důležité spíše to zázemí a bistro, kde se dá navíc posedět a pokecat, i k
          Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 09.02.2025 Jako proč se vůbec bavíme o Praze???
Nejlepší na lano je hudy v Brně, i ty bouldry tam budou
            Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 13.02.2025 Nejlepší pražský boulder je Třináctka.
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 09.02.2025 Pro Moraváky Kletterhalle Wien. Indoor: 3000m2 stěna (lead, toprope, navijáky, položené, převisy, ko
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 10.02.2025 A z Čech na bouldery do Drážďan do Mandaly. A je to.
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 10.02.2025 Tezko vybrat "nejlepsi" kdyz dobra pulka kriterii je dosti subjektivni a celkove neni jasn
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 10.02.2025 Martine, navštívil jsem mnoho stěn a jedny z nejlepších cest mají Trutnově.
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 12.02.2025 User 1: Ahoj, může mi někdo pomoct? Potřebuji prodloužit zahradní hadici. Jak to nejlíp udělám?
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 12.02.2025 Jak se zdá, tak úroveň zdejších diskutujících bohužel odpovídá stavu a rozhádanosti v národě.
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 12.02.2025 Ty tomu moc nepřidáváš, děde všivěde...
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 13.02.2025 Hmm - když to říká nějaká utajená soudružka....
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 13.02.2025 Martine, promiň, ale pokud svůj dotaz (a jeho účel) myslíš orpavdu vážně, nebylo by lepší si ty &quo
    Horkej tip pro Martina! 13.02.2025 V Rožnově pod Radhoštěm se otevřela další lezecká stěna pro veřejnost. Je zde 6 lezeckých linií, 9 c
      Re: Horkej tip pro Martina! 13.02.2025 Někde jsou rádi i za to málo. Všude nejsou lezci rozmazleni přehršlí velkých stěn jako v Praglu či B
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 13.02.2025 to je jasny ne! ruzyn!!!!
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 13.02.2025 to je jasny ne! ruzyn!!!!
  Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 14.02.2025 Toť otázka. Pamatuju doby, kdy se stěny v Čechách či na Moravě daly spočítat na prstech. A my, jako
    Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 14.02.2025 Myslíš jako jestli se lezení někde nevyučuje v rámci tělocviku? Možná Francie, ale nevím to jistě.
      Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 14.02.2025 Minimálně dvě vejsky v Praze mají lezení v rámci tlaku, když si ho zapíšes
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 14.02.2025 Nejhorsi stena v praze je smichoff
          Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 15.02.2025 Přesně, hlavně vedení žejo XD
            Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 15.02.2025 Jsi kokutok
          Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 17.02.2025 Tak na tom se asi shodneme, ale tady se hleda nejlepsi :)
        Re: Nejkvalitnější stěna v ČR? 15.02.2025 Liberecká peďárna také.
  Re: Zapomenuté heslo do Deničku 06.02.2025 Napis adminovi :)
Ale mozna je cas presunout denicek ke konkurenci.
    Re: Zapomenuté heslo do Deničku 06.02.2025 Ano, už mi napsal a už jsme to vyřešili, díky!
admine, anketa k prdu 03.02.2025 Bez možnosti hlasovat pro více možností je anketa k prdu, vypovídací hodnota nulová.
  Re: admine, anketa k prdu 04.02.2025 Stejně tak mi tam chybí typ odpovědi: Žádné. Ten kdo nepoužívá nic vlastně ani nemůže hlasovat, nemá
Sedák XXXXXL ? 31.01.2025 Ahoj
Mam jednu rozměrnější kamarádku, která mi tvrdí, že pro ní sedák neexistuje a zhubnout se jí nedaří.
Takže se ptám na tipy, kde pro ni sehnat co největší sedák?
Že by opět začala lézt, už moc nedoufám, těch kil nabrala fa
  Re: Sedák XXXXXL ? 31.01.2025 Ty vole to je zase dotaz. Kdybys aspoň napsal jaký má míry, tak by ti možná někdo poradil. Takle ji
    Re: Sedák XXXXXL ? 31.01.2025 100-180-220. Stehno 111. Napadli mě dobrovolní hasiči, určitě by měli nějaký starý hadice.
      Re: Sedák XXXXXL ? 01.02.2025 nebo normalni autopasy, ke koupeni za par korun.
      Re: Sedák XXXXXL ? 03.02.2025 Pri pohledu na ty exaktni miry a pri vizualizaci jak asi dana dama vypada me chytil tak strasny zach
  Re: Sedák XXXXXL ? 01.02.2025 Jistit může pres smyci kolem pasu a mezi kejtami. Skialpinisticka klasika
    Re: Sedák XXXXXL ? 01.02.2025 Ale nejlepší rada, co ti můžu dát: vykašli se na ni. Jednou jsem vzal podobnou bachyni po stejném že
    Re: Sedák XXXXXL ? 01.02.2025 Ale nejlepší rada, co ti můžu dát: vykašli se na ni. Jednou jsem vzal podobnou bachyni po stejném že
      Re: Sedák XXXXXL ? 01.02.2025 dost vostrej masochismus dát sem na lezce takovejdle dotaz. takže sklízíš, cos zasel.
    Re: Sedák XXXXXL ? 01.02.2025 Spíše celotělový úvazek z lana. Viděl jsem takhle uvázaného podobného lezce co zkoušel lozit, ale an
  Re: Sedák XXXXXL ? 01.02.2025 Dáša není takle tlustá ty hajzle!!!
    Re: Sedák XXXXXL ? 01.02.2025 Myslis slavnou dasu z lezeni kdy a kde?
      Re: Tlustá Dáša 02.02.2025 Ale ta sedák má!
        Re: Tlustá Dáša 12.02.2025 Tak co, dopadlo to, vlyezla, vodjistila nebo jak?
  Re: Sedák XXXXXL ? 03.02.2025 sedák atypických rozměrů určitě ušije některý z tuzemských výrobců, ale nebude to na počkání a cena
    Re: Sedák XXXXXL ? 06.02.2025 Tlustá čubka stejně nikam nevleze....
  Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025 Zajeď a uvidíš.
    Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025 do podrobna sem to nestudoval, ale dycky jak pršelo, tak byly mokrý
    Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025 to musí bejt IQ, rozdávat takovýhle "rady" ;-)
      Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025 Bavim se o tom, ze do nedavna byly tyto instantni rady mimo. Mozna jsi jen instantni boulderista z p
        Re: Bouldry Velá, Držková 31.01.2025 Bavis? To jsi vskutku hlavicka!
        Re: Bouldry Velá, Držková 01.02.2025 schopnější na rozdíl od tebe poradit uměl, takže asi tak
  Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025 tam záleží jak dlouho je po dešti a jak moc fouká, Držková - Hlavní masiv/Jižní strana vysychá hodně
    Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025 Super, díky moc
      Re: Bouldry Velá, Držková 30.01.2025 Všude mokro půjde to až v pondělí
  Re: Bouldry Velá, Držková 07.02.2025 Držková zadní skály-jižní strana schne celkem rychle,na druhý den lezitelná.Ze severu nic moc,tam až
Lezci 28.01.2025 Neviete, kde skoncili ruski lezci?
  Re: Lezci 29.01.2025 Na fronte
Betlehemi 27.01.2025 Ahoj nemáte někdo povědomost nebo zkušenost jestli je nějaká možnost úkrytu na Betlehemi hute v Gruzii, v polovině února?
  Re: Betlehemi 29.01.2025 Myslim že vnitřní prostor je otevřenej celoročně. Určitě to půjde ověřit whatsappem na AltiHut: +995
    Re: Betlehemi 29.01.2025 ..ale chápu tvý obavy že by to mohlo bejt zavřený, protože je jasný, že v únoru, kdy je na vrcholu K
1
...
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
...
2263
Široké boty na zimní lezení Ahoj, chci poprosit o typ na široké boty (mám širší nohu) na zimní lezení, na které bych mohl dát rámové mačky. Typicky mixy a ledy v zimních Tatrách. Nesháním nic super odlehčeného/závodního - preferuju teplo. Díky za vaše zkušenosti. Jeňa 15:10:28 24.02.2025odpovědět
  Re: Široké boty na zimní lezení nějaký tradiční německý/rakouský výrobce. já mám zase extrémně ouzké nohy, a tak musím jít po botách italských/francouzkých.
pro mě naprosto nepoužitelní (a tedy asi pro tebe budou vhodní) například salewa, hanwag, meinl, pfanner a je úplně jedno jestli fyzicky šijí doma, v rumunsku nebo v číně, důležité je, kde byly boty navrhované.
pozor, někteří výrobci dělají stejné modely ve více šířkových variantách a pak označují boty stejně jako lyžáky šířkou. průšvih je, že málokde to drží skladem a těžko si vyzkoušíš...
Lukas B. 15:18:14 24.02.2025odpovědět
    Re: Široké boty na zimní lezení Já bych doporučil Scarpa Phantom Tech. Pro širokou nohu, celkem teplé, manžeta dobře chrání před vniknutím sněhu. Mám pár sezón a jsem spokojený. LW 15:51:27 24.02.2025odpovědět
  Re: Široké boty na zimní lezení Řešil jsem stejný problém a nakonec jsem se spokojil s LS G2 o číslo větší. Funguje to i přes to že la sportivy jsou opravdu úzké, jak se říká. Jinak souhlas že scarpy mají pověst širších kopit. Potvrdilo se mi to u lyžáků na Skialp (maestrale). Kok 19:12:59 24.02.2025odpovědět
  Re: Široké boty na zimní lezení Saltic Hurricane. Určitě je zkus, taky mám širokou nohu a bylo to jediné, co mi sedlo. A jako boty jsou bezvadný, mám je víc než pět let. 23:09:24 24.02.2025odpovědět
  Re: Široké boty na zimní lezení Taky mám nestandardní nohu. Mně pomohly boty s vyjímací botičkou, která má prostor se vyšlápnout. Já bych zkusil, jestli vůbec existuje c Čechách nějaká možnost zimní Borealy. --- navíc takhle vysychají boty rychleji 17:04:50 25.02.2025odpovědět
  Re: Široké boty na zimní lezení Anebo staré LS Spantiky, ty jsou široké dost. Čas od času je někdo tady v inzerci nabízí. E. 18:56:53 25.02.2025odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: