Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 50. 9986 51.Šenkýř 9969 52.S 9953 Bouldry: 50.Tran 9078 51.Šolc 9053 52.Čech 9050 Hory: 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276 31.Čermák 2232
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Marťan 31.05.2025 Proč je u odkazu na video s Martanem možnost komentovat jen pro registrované. To se tak bojí pravdy, že nedovolí svobodnou diskuzi.
Doufám, že video obsahuje informace o pádu bloku na Černé skále, o zarůstajících kvacích s borháky na účet ČHS
  Re: Marťan 31.05.2025 chichi... bude tradicni clash! jdeme na to !
  Re: Marťan 31.05.2025 Co je to za ubrecence... Nikoho to nezajima
  Re: Marťan 01.06.2025 I zaregistrovaný účastník může svobodně diskutovat. Nebo snad ne?
  Re: Marťan 02.06.2025 Nikoho to nezajima, neb už všichni vime že Martan zavrta borhaky i do hliny a ještě tomu řiká prvový
  Re: Marťan 02.06.2025 Na to s. pes. Akorát ty prváče v době zákazu, tam bych borcům zrušil autorství a nechal ho prvnímu j
    Re: Marťan 02.06.2025 👍
    Re: Marťan 03.06.2025 Milý anonyme, navrhuji, ať se pod všechny cesty třeba ode mě napíšeš ty. Je mi to jedno. Cíl bylo a
      Re: Marťan 03.06.2025 No, ono asi dost záleží, jestli se dělá těžba nebo se jen obouchne co může upadnout, že jo?
      Re: karesak 03.06.2025 Ale ale, potrefená husa kňučí? A půjdeš příkladem a napíšeš na OVK, že se vzdáváš autorství?
        Re: karesak 04.06.2025 Ono by stačilo držet se u autorství původní praxe. Cesta dělaná odspodu: všichni, kdo se účastnili p
          Re: karesak 04.06.2025 Tak ono když si natajno navrtas cestu a pak si ji taky hned prelezes, tak to vlastně dodrzis...
            Re: karesak 04.06.2025 Tohle je spíš otázka na ochranáře/lesáky/policii. Já měl na mysli Marťana a jeho "autorství&quo
              Re: karesak 04.06.2025 My víme, co jsi měl na mysli, ale vtipný je, jak se tady ta potrefená husa ozvala, protože to má pod
      Re: Marťan 04.06.2025 Ono proběhlo veřejný info že se někde bude povolovat lezení, ochránci souhlasili že se oblast už můž
        Re: Marťan 04.06.2025 Jojo, kares a hrnec radi vyhrozujou kdyz neco neni podle jejich uvazeni. A asi budou i dalsi takovy
      Re: Marťan 05.06.2025 Já se pod nic podepisovat nepotřebuju, koment páně Já a anonyma, zrušit autorství, a jak může mít ce
  Re: Marťan 02.06.2025 jestli máš pocit, že si svobodný projev můžeš dovolit jen pod rouškou anonymity, tak jsi stran takov
  Re: Marťan 02.06.2025 registraci mas, tak hurá do ofiko diskuze:))
    Re: Marťan 05.06.2025 Nemám a nikdy mít nebudu, internet je nebezpečný prostředí a nechávat jakékoliv údaje, obzvláště tad
      Re: Marťan 06.06.2025 Takových rádobysprávců je spousta. Ze všeho nejvíc se schovávají za zájmy o přírodu atp. Se podívej
  Re: Marťan 06.06.2025 Myslim, ze by melo zaznit, ze za Martanem (a Karesakem) je spousta tvrdy prace, diky ktery si my ost
    Re: Marťan 06.06.2025 je to pro lidi ... amen, howgh!
    Re: Marťan 06.06.2025 Říká se tomu "dobroser", člověk, který ze své vlastní vůle začne dělat něco "pro lidi
      Re: Marťan 06.06.2025 uznávám, že je to docela trefný popis situace, ale absence podpisu to fakt hodně devalvuje.
        Re: Marťan 06.06.2025 Co na tom absence podpisu devalvuje? Ten názor má stejnou hodnotu jako názor někoho kdo se podepíše.
          Re: nebyl by prvni 06.06.2025 A nebyl by to prvni takovej, lidi ze kbelskyho zastupitelstva, satalickej horo oddil, ten clovek co
            Re: nebyl by prvni 08.06.2025 Já povídám co chci a jak chci, milý anonyme.
              Re: nebyl by prvni 09.06.2025 Vole, on se te zastava.
                Re: nebyl by prvni 10.06.2025 A co já s tím, anonymní sprosťáku?
                  Re: nebyl by prvni 10.06.2025 Kubo, škoda, že ti ten Hrnec přes tu držku nedal.
                    Re: nebyl by prvni 11.06.2025 On je přece sofistikovaný. Od jeho telefonátu se musím neustále ohlížet přes rameno, kdykoliv opustí
                      Re: nebyl by prvni 12.06.2025 střídej obě ramena, radí fyzioterapeut :-D
        Re: Marťan 06.06.2025 Lukáši na to ser, to je tvoje posedlost, sem, na Ekolist a D-fens píše nějakej Lukáš B., dle stylu s
          Re: Marťan 06.06.2025 Právě to, že čtenář tuší, kdo tím stojí, dodává textu váhu. Protože má čtenář kontext.
            Re: Marťan 08.06.2025 A jakej kontext ti dává tahle odpověď?
          Re: Marťan 09.06.2025 karešák ani hrnec mi při osobním setkání hubu nerozbili (jakkoli by to bezpochyby kdyby chtěli dokáz
            Re: Marťan 09.06.2025 Par lidem tím vyhrožovali, já si taky nemyslím, že by to někdo z nich udělal, ale ani vyhrožovat tím
            Re: Marťan 09.06.2025 Lukáši děkuji.Vse má vždy svůj důvod a Honza prostě nevydržel s nervy po telefonu. Když je něco rozd
              Re: Marťan 09.06.2025 Tak ještě, že to bylo jen po telefonu, co kdyby nevydržel s nervama tváří v tvář.
Ad Turek ne
              Re: Marťan 10.06.2025 Honza díky moc za vše co tomu obětuješ. Je za tebou vidět moře práce a ostatní si parádně zalezou. Z
              Re: Marťan 12.06.2025 díky.
to, že s Tebou zhusta nesouhlasím a mám k Tvému konání výhrady neznamená, že bych si zá
    Re: Marťan 06.06.2025 Tvrdá práce je fajn, ale bylo by fajn ji dělat v rámci pravidel a ne jak podnikatele v 90. - postavi
    Re: Marťan 06.06.2025 Když máš ale rozdělanou linku odspoda a Marťan přijde a na prasáka dovrtá ze slanění jakože "sv
      Re: Marťan 08.06.2025 Což dělá i Kareš.
        Re: Marťan 08.06.2025 Jo, tak proto je v kacaku cesta "Pro naše princezny", tj. pro Hrnce a Karese?
      Re: Marťan 11.06.2025 Když ale někdo navěsí všude kam dosáhne smyčky do trhlinek v hladkých stěnách po celém lomu v Proseč
        Re: Marťan 11.06.2025 A pak si to tam trošku prisekne, až se nikdo nebude koukat?
          Re: Marťan 12.06.2025 A kdyz mu to pritesany někdo pretesa, tak bude řvát že se to nesmí a ze když nemáš na to to vylizt t
  Re: Marťan 09.06.2025 Na YOTUBE lze. Kdo chce najde.
  Re: Foto dne 26.05.2025 Je to tak. Doplněno. Díky.
Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez? 26.05.2025 Cau, potrebuju poradit jestli vzít nové lano Tendon Mater 9,7 mm (Completeshield)- s TEFIXEM nebo bez? Nekdo rika, ze s tefixem je to strasny drat, ale nasel jsem i info, ze uzlovatelnost a jisteni s nim je prijemne a nezasukovava se. Tak jestli mate nekd
  Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez? 26.05.2025 Hele, me prijde ze posledni roky je to loterie. Nekdy z toho vypadne drat, jindy ne. Mame s kamosem
      Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez? 26.05.2025 Mam uz Mastera podruhy. Bez treatmentu, tak nevim, jestli to je pro tebe relevantni. Kazdopadne po c
        Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez? 27.05.2025 Měl jsem mastera 9,7 bez tefixu a musím říct, že se s ním moc dobře manipulovalo, ale relativně rych
          Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez? 27.05.2025 Sakra, no jo, omluva. Muj koment se tyka Ambition a tim padem je asi irelevantni ...
          Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez? 22.05.2026 Easy fix: namiesto spúšťania zlaňuj a lano ti vydrží 3x toľko.
stare lano 25.05.2025 Ahoj , mám ve skříni staré lano asi 10 let se na něm už nelezo, ale nemá žádné známky opotřebení, teplota skladování 20⁰ vlhkost do 50 % prostě doma ve skříni. Myslíte že se na tom dá ještě lézt ,běž předpokladů nějakých masivních pádu spí
  Re: stare lano 25.05.2025 v principu asi v klidu, ale což takhle si něco přečíst nebo se nechat zevrubně proškolit, aby ses ne
    Re: stare lano 04.06.2025 Pokud se lano při pádu prvolezce nezatíží přes ostřejší hranu, nemůže se přetrhnout. To platí i pro
      Re: stare lano 04.06.2025 Ano, stává se to, na skalách ovšem naprosto výjimečně. Kdyby všichni lezli na 10-15letých lanech, by
        Re: stare lano 05.06.2025 Což statisticky vzato znamená, že by to bylo o dost menší riziko, než dojet autem pod skálu.
      Re: stare lano 04.06.2025 Pokud samozřejmě není poškozeno kyselinou. Notoricky známé jsou případy kyseliny sírové z autobateri
      Re: stare lano 04.06.2025 Pokud samozřejmě není poškozeno kyselinou. Notoricky známé jsou případy kyseliny sírové z autobateri
  Re: stare lano 26.05.2025 stoji ti tech par usetrenych korun za to riziko?
  Re: stare lano 27.05.2025 lézt se na tom určitě dá, padat pořádně do toho bych spíš nedoporučoval. na nějaké topropování asi v
    Re: stare lano 27.05.2025 mimochodem, správně skladované lano (tma, nekolísající teplota, nepříliš kolísající a nízká vlhkost
      Re: stare lano 27.05.2025 no, a pokud degraguje stejnou rychlostí jako zraje, tak je po deseti letech zase zpátky přesně v tom
        Re: stare lano 27.05.2025 těžko říci bez trhačky a pádostroje, a informace, že to lano, co jsme ho vyzkoušením zničili, bylo j
          Re: stare lano 27.05.2025 no jasně. a to, o kolik lano za těch pět let uzrálo si taky testovat na trhačce a pádostroji?
            Re: stare lano 27.05.2025 To za nás udělal právě Pit Schubert.
              Re: stare lano 27.05.2025 Dík za info asi to risknu...já jsem docela socka ..a lano je pro mě docela výdaj..prostě si myslím ž
                Re: stare lano 27.05.2025 tuhle před pár lety jsem slaňoval na laně (zbytku lana) koupeném v roce 1964(?), taková mrcha chlupa
                Re: stare lano 28.05.2025 Nemůže, plasty se přece jentak nerozpadnou (ironie).
                  Re: stare lano 28.05.2025 plasty se bohužel rozpadají, různé plasty různě rychle, s některými jsou zkušenosti dlouhodobé, u ji
                    Re: stare lano 28.05.2025 Borec ale píše, že na tom lane se 10 let nelezlo, nezminuje, jestli se na něm předtím dalsich 5 let
                      Re: stare lano 28.05.2025 15 let stary lano jsem letos vyradil a uz ho mam jen na stenu. Vic nez 20 let stary lano jsem jeste
                        Re: stare lano 28.05.2025 Ano, na laně se jasně pozná, že se chystá smrt. Smutně ti mává na cestu.
                        Re: stare lano 28.05.2025 jasný, Piču Brt už napsal všechno.
                Re: stare lano 22.05.2026 Ak ťa to ukľudní tak docela pravidelne zlaňujem po 1 prameni 22ročného dynamického lana, aj sa na ňo
                  Re: stare lano 22.05.2026 Jestli tě to uklidní, tak já občas na cyklovýletech slaňuji s pětatřicetiletou osmapůlkou, na níž i
                    Re: stare lano 22.05.2026 No to mi odľahlo - vidím, že by som tú 10,5ku ktorá medzitým metamorfovala na asi 12ku vyradil predč
    Re: stare lano 28.05.2025 Vpodstatě souhlas. Na pády je to risk, na ony metrákové lezce asi také. Ale váhy do 30kg asi unese.
  životnosť lán od Tendonu 28.05.2025 otázka je, kedy bolo vyrobené, koľko bolo na ňom nalezené a ako je olezené
Tendon rečie :
    Re: životnosť lán od Tendonu 28.05.2025 Je to beal, asibzbroku 2012, uřezane konce, zbytek vypadá moc hezky...je toho asi 36m žádné známky o
      Re: životnosť lán od Tendonu 30.05.2025 dej vědět jestlis přežils
        Re: životnosť lán od Tendonu 31.05.2025 Inu ono je zajímavé, že se nikdo neodhodlal udělat nějaké zkoušky s oněmi starými lany a v závislost
          Re: životnosť lán od Tendonu 31.05.2025 problém je v tom, že pri lane je chyba merania plusmínus 10 %. Takže to by chcelo obrovské mno
              Re: životnosť lán od Tendonu 01.06.2025 Tak zrovna citovany abstrakt je naprosto k nicemu, ale je tam kapitola 3.1:
"Reg
      Re: životnosť lán od Tendonu 02.06.2025 ze stránek Bealu:
Životnost výrobku = doba skladování před prvním
použitím + doba pou
  Re: stare lano 23.05.2026 Stará lana krátíme podle kvality (on bývá rozdíl už i vizuální) a používáme pro lehlé lezce a nácvik
  Re: Lehčí vícedélky 24.05.2025 Vicedelkovy sportovky tu prakticky nemáme. Tradiční jo (Adr, Bořeň). Něco málo se dá najít na Smetan
  Re: Lehčí vícedélky 24.05.2025 Mařenka
  Re: Lehčí vícedélky 25.05.2025 Na Srbsku na Matterhorn se leze třídýlka a je to i sportovní. Na Svatém Jánu ta německá cesta z jedn
  Re: Lehčí vícedélky 25.05.2025 Ze středních Čech je to do Arca co by kamenem dohodil a tam máš plaisir vícedélek bambilion. Tak nev
    Re: Lehčí vícedélky 25.05.2025 Arco je Arco i obtížnosti. Bližší a méně náročné je výjezd na Hrádok na Slovači. Tam ovšem pozor na
      Re: Lehčí vícedélky 25.05.2025 Z Prahe na Hrádok, ty si zase vyhulený? Asi lepší na jih, za Dunajem toho je až až.
  Re: Lehčí vícedélky 25.05.2025 Doporučit se dá Mařenka a Bílá Skála u Štechovic, případně Solenice,opačným směrem třeba Bořeň a dal
    Re: Lehčí vícedélky 25.05.2025 Jestli povazujes Marenku, Bílou skalu a nebo Solenici za sportovky tak vymen medikaci. Nebo doktora
      Re: Lehčí vícedélky 26.05.2025 To je právě ten sport ty Kritiku. Že necvakas žebřík z borhaku
  Re: Lehčí vícedélky 25.05.2025 Doporučit se dá Mařenka a Bílá Skála u Štechovic, případně Solenice,opačným směrem třeba Bořeň a dal
  Re: Lehčí vícedélky 25.05.2025 Kdybys slevil na okraj Rakouska, tak třeba Hohe Wand má vyloženě sportovně odjištěné lehké cesty, se
  Re: Lehčí vícedélky 25.05.2025 Labák, jednoznačně Labák :-D Sportovněji odjištěný písek jinde nenajdeš. Ale vážně: sportovní vícedé
    Re: Lehčí vícedélky 26.05.2025 Má pravdu s tím Labákem! Na druhou stranu, člověk co shání vynýtované 6 bude asi muset trochu zdomác
    Re: Lehčí vícedélky 27.05.2025 co probůh kdo chce ve "vícedélce" nacvičovat? každej si přece může přelézt za den 25 cest
      Re: Lehčí vícedélky 27.05.2025 Výhledy panáčku, výhledy. I když těch cest vylezeš 50 a budeš štandovat v každým borháku tak budeš p
        Re: Lehčí vícedélky 27.05.2025 celej den budeš čumět jen do lesa třeba v desetidélkovejch cestách v údolí děr. na patnáctimetrovejc
      Re: Lehčí vícedélky 27.05.2025 Má pravdu L.B.
začátkem 90tek jem byl mladej blbej nadšenej.
Tak vlakem do Srbska s pl
        Re: Lehčí vícedélky 27.05.2025 Hele a proč jsi pak jezdil do Dolomit když Srbárna byla to samý? ;)
Trénink jo, ale výhled je
          Re: Lehčí vícedélky 27.05.2025 taky jsem před více než třiceti lety podobně na srbsku trénoval "vícedélky", bohužel tedy
      Re: Lehčí vícedélky 27.05.2025 A jak na Moravě? Nejde např. přeskobovat Vyskou u Štěpánova na vícedélky?
  Re: Lehčí vícedélky 28.05.2025 Zkusim to trochu presneji nez ostatni. Je pravda, ze uplny sportovky (dlouhy)jsou vzacny. Ale ...
    Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou 28.05.2025 Svatý Jan - stěna pod Křížem
Svatý Jan - Dušičková stěna
Kozí vrch - Zlatý důl (zakáza
      Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou 28.05.2025 Jj, mas recht nacelniku, moznosti tu jsou. A pokud clovek nerad zaklada a nevadi mu srot, tak ani mo
        Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou 29.05.2025 Kdo se bojí jako já, tak na Křížové i něco založí. Ale není to nutné.
  Re: Lehčí vícedélky 29.05.2025 Na Bořňi se dá udělat několik směrů spojením několika sektorů, které jsou v patrech nad sebou. Namát
Staré lano 24.05.2025 Ahoj , mám ve skříni staré lano asi 10 let se na něm už nelezo, ale nemá žádné známky opotřebení, teplota skladování 20⁰ vlhkost do 50 % prostě doma ve skříni. Myslíte že se na tom dá ještě lézt ,běž předpokladů nějakých masivních pádu spí
podlaha na Smíchoff 23.05.2025 Ve středu k večeru někdo spadl od horního jištění až na zem na Smíchově. Viděl jsem, jak sjel bez většího odporu až na zem z převisu vedle schodů na plošinu. Máte někdo více informací? V čem byla chyba a jak dopadl? Přeju brzké uzdravení. Kdyby trefil ty
  Re: podlaha na Smíchoff 23.05.2025 Smichoff jungle hudy...všude stejný, samý civilisti co si myslí, že jsou nesmrtelný, každou chvíli
  Re: podlaha na Smíchoff 23.05.2025 BW taky podlaha z tak 14 metru. A když jim řekneš co dělaj blbě, ještě tě pošlou do prdele. No co, s
    Re: podlaha na Smíchoff 25.05.2025 Jim? Asi tedy voláš někomu sanitku vždycky, když jsi na umělé stěně a jeden z těch dvou dalších lezc
      Re: podlaha na Smíchoff 25.05.2025 Jako když vidím, že má někdo něco špatně, tak mu poradím, ale obvykle není problém, i když sem tam č
      Re: podlaha na Smíchoff 25.05.2025 Ty ses hloupej. Konretne treba na off už kvůli tomuhle nechodím. Protože ano, byl jsem tam třikrát k
        Re: podlaha na Smíchoff 27.05.2025 Stát se něco vždycky může, ale tak všeobecně lidi obvykle jistí dobře, i když samo sebou ne úplně vž
          Re: podlaha na Smíchoff 27.05.2025 Ale byl jsem tam opravdu hodněkrát a zaklepu, že opravdovou podlahu jsem neviděl ani jednu. Incident
  Re: podlaha na Smíchoff 24.05.2025 Žeby opět GRIGRI?
    Re: podlaha na Smíchoff 24.05.2025 Grigri není nikdy problém, správně použité grigri byde vždycky bezpečnější než jakýkoliv kybík. Chyb
      Re: podlaha na Smíchoff 24.05.2025 Správně. Jde o to založení. A nebyly snad případy právě o tomhle?
    Re: podlaha na Smíchoff 24.05.2025 Nebo kybl? Zajimava dedukce
Expreska 20.05.2025 Ahoj,minulý týden ve čtvrtek 15.5. jsem na Rovišti našel "šáhlovací" presku. Pokud někdo postrádá, je u mě. 776 306 091
  Re: Expreska 20.05.2025 Tyč zbabelcu, k tomu se nikdo nepřihlásí.
    Re: Expreska 20.05.2025 Jaryn se nebude stydět.
      Re: Expreska 27.05.2025 To teda Jaryn trestuhodně zaspal :D, že nemá clipsticka.
        Re: Expreska 28.05.2025 Jaryn to střídá, první tři háky cvaká klipstykem, na další má šáhlovací presa, jiný nepoužívá. okouk
zapomenutá lišta 18.05.2025 Ahoj, zapomněl jsem v labáku, pod věží Kriminál dřevěnou rozcvičovací lištu. Najde se někdo s dobrým srdcem,kdo by mi ji vrátil? Moc rád se případně odměním!
díky Bambi
  Re: zapomenutá lišta 18.05.2025 byli jsme tam 3.5. a žádný lišty jsme si nikde nevšimli
1
...
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
...
2263
Staré lano Ahoj , mám ve skříni staré lano asi 10 let se na něm už nelezo, ale nemá žádné známky opotřebení, teplota skladování 20⁰ vlhkost do 50 % prostě doma ve skříni. Myslíte že se na tom dá ještě lézt ,běž předpokladů nějakých masivních pádu spíš takové polezeni a spouštění a placání se na rybu ? Petr janek 14:29:48 24.05.2025odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: