LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
40.Vlk 10112
41.Černý 10110
42.Podstata 10107
Bouldry:
40. 9300
41.Slabý 9250
42.F 9228
Hory:
3.Groš 6550
4.Černý 6468
5.Bloudek 6420

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231209 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Vlhká díra :o)03.06.2025
Nedá mi to a mam potřebu to sdělit :o). Předesílám, že miluju neskonale Vlka i Marťana, každého jinak :o)
Jedna malá poznámka k tomu, aby se ještě zdokonalila metoda osazování jištění ve skalách.
Vyvrtanou díru je potřeba vyfouknout pumpičko
 Re: Vlhká díra :o)03.06.2025
A je ta vlhkost opravdu problem? Tesa na seminari rikal, ze zkouseli lepit i do vylozene mokre diry
  Re: Vlhká díra :o)03.06.2025
Nedokážu posoudit, natož prokázat.
Moje poznámka je jen směrem k bezpečnosti, kam asi všichn
   Re: Vlhká díra :o)03.06.2025
Zalezi od chemie, niektore lepidla nemaju z vlhkostou problem, niektore len do sucha..
    Re: Vlhká díra :o)03.06.2025
No právě. Nezaměnitelnou roli hraje i materiál. Písek nebo žula, či nedejbože buližník, budou mít ji
     Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
obecně vlhkost je přítomná vždycky. některé "sajrajty" jsou přímo určené i k lepení pod vo
      Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
Vzpomínám, jak se dělaly před cca 1/4 stoletím zkoušky lepení kruhů a dvousloškové polyestery z toho
       Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
Heleď proč nepoužívat polyester ? To je přeci materiál do venkovního prostředí(nebo se pletu ?), st
       Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
samozřejmě že druhý den po zalepení to bude držet krásně. ale v kombinaci vlhka a změn teploty to de
        Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
Tak zdroj téhle informace by mě fakt zajímal.

ČHS používá polyestery k lepení borhaků
         Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
pro začátek třeba strejda gůgl. zadej třeba "polyesterová chemická kotva vlhké prostředí".
          Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
doplňuji: někde výrobce/prodejce deklaruje u polyesterových kotev vhodnost i do venkovního a vlhkého
           Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
No tak já ti nevím ale našel sem PES ze styrenem kde výrobce den braven uvádí že není určeno pro trv
           Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
Jo a rok 2010 T Listu
            Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
přiznávám, že profesně tyhle "baumaxové" materiály nepoužívám a mám k nim dost nedůvěru a
             Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
Prostě zde prezentuješ své pocity bez faktické opory jako zjevnou pravdu.
              Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
mé pocity jsou, v případě že se tím dlouhodobě profesně zabývám, poměrně relevantní.
               Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
V posledním slově ti vypadlo písmenko "i". Tvé pocity jsou i v případě, že se tím zabýváš,
                Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
se podepiš, odborníku. ať můžu zjistit, co jsi zač a čemu rozumíš.
                 Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
Je potřeba se držet faktů a na nich nic nezmění, jak se jmenuji.
Kdybych se v problematice vů
                  Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
kdo do někoho osobně vandruje a bojí se podepsat, je jen ubohej sráč.
                   Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
Já pouze upřesňuji tvé bludy na pravou míru.
                    Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
Hele buď napiš fakta s odkazem na zdroj nebo zalez. Házet bláto ze tmy umí každej debil.
   Re: Vlhká díra :o)03.06.2025
To neměl být útok. Jen doplnění, či námět pro další diskuzi. Osobně používám pumpu, takže tak. :)
    Re: Vlhká díra :o)03.06.2025
Určitě je lepší použít originál vakuovou pumpu než náhražku hadičku a ústa...
     Re: Vlhká díra :o)03.06.2025
Hadičku o délce 1 metr používám od začátku, žádný borkák se mi z těch tisíců osazených zatím nezačal
      Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
Pred fouknutim panaka dobry slivovice. To likviduje z v dechu vlhost, a zbytek zreaguej v dire....
      Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
Vlhkost v poho, spíš hubou nefoukneš tolik jako pumpičkou nebo balonkem, o tlakovým vzduchu z kompre
      Re: Vlhká díra :o)04.06.2025
optimální je samozřejmě vrtání se vzduchovým výplachem, dutý vrták, a do něj foukat kompresorem, neb
     Re: Vlhká díra :o)03.06.2025
tos zabil nejvíc, ale někteří to nepochopili :-D

 Díky za Vlka03.06.2025
Díky za 3. Díĺ správci skal Vlk je velmi srozumitelný, přehledný, pokud by někdy dělal metodickou osvětu nebo kurzy mám motivaci přijet.
 Re: Díky za Vlka03.06.2025
Jen detail. Mluví o výměně nýtu v cestě Černých, ale kroutí lešenářskou kotvu v Číně(?). Jinak také
  Re: Díky za Vlka03.06.2025
Nemohu za konečné sestříhání, měnil jsem jak nýt v Černých tak i kotvu v Číně, co vše se nakonec do
   Re: Díky za Vlka03.06.2025
taky to neni žádná Minisérie, ale holá Mizérie, prostě levný reklamní šoty.

 adminům k fotce dne (tři fotky nazpět)02.06.2025
U fotky Letzter meter je uvedený Oybin a Česko, což je trochu seknutí vedle, když je to v Sasku...
 Re: adminům k fotce dne (tři fotky nazpět)02.06.2025
Díky. Opravil jsem to.

 Marťan31.05.2025
Proč je u odkazu na video s Martanem možnost komentovat jen pro registrované.  To se tak bojí pravdy, že nedovolí svobodnou diskuzi.
Doufám, že video obsahuje informace o pádu bloku na Černé skále, o zarůstajících kvacích s borháky na účet ČHS
 Re: Marťan31.05.2025
chichi... bude tradicni clash! jdeme na to !
 Re: Marťan31.05.2025
Co je to za ubrecence... Nikoho to nezajima
 Re: Marťan01.06.2025
I zaregistrovaný účastník může svobodně diskutovat. Nebo snad ne?
 Re: Marťan02.06.2025
Nikoho to nezajima, neb už všichni vime že Martan zavrta borhaky i do hliny a ještě tomu řiká prvový
 Re: Marťan02.06.2025
Na to s. pes. Akorát ty prváče v době zákazu, tam bych borcům zrušil autorství a nechal ho prvnímu j
  Re: Marťan02.06.2025
👍
  Re: Marťan03.06.2025
Milý anonyme, navrhuji, ať se pod všechny cesty třeba ode mě napíšeš ty. Je mi to jedno. Cíl bylo a
   Re: Marťan03.06.2025
No, ono asi dost záleží, jestli se dělá těžba nebo se jen obouchne co může upadnout, že jo?
   Re: karesak03.06.2025
Ale ale, potrefená husa kňučí? A půjdeš příkladem a napíšeš na OVK, že se vzdáváš autorství?
    Re: karesak04.06.2025
Ono by stačilo držet se u autorství původní praxe. Cesta dělaná odspodu: všichni, kdo se účastnili p
     Re: karesak04.06.2025
Tak ono když si natajno navrtas cestu a pak si ji taky hned prelezes, tak to vlastně dodrzis...
      Re: karesak04.06.2025
Tohle je spíš otázka na ochranáře/lesáky/policii. Já měl na mysli Marťana a jeho "autorství&quo
       Re: karesak04.06.2025
My víme, co jsi měl na mysli, ale vtipný je, jak se tady ta potrefená husa ozvala, protože to má pod
   Re: Marťan04.06.2025
Ono proběhlo veřejný info že se někde bude povolovat lezení, ochránci souhlasili že se oblast už můž
    Re: Marťan04.06.2025
Jojo, kares a hrnec radi vyhrozujou kdyz neco neni podle jejich uvazeni. A asi budou i dalsi takovy
   Re: Marťan05.06.2025
Já se pod nic podepisovat nepotřebuju, koment páně Já a anonyma, zrušit autorství, a jak může mít ce
 Re: Marťan02.06.2025
jestli máš pocit, že si svobodný projev můžeš dovolit jen pod rouškou anonymity, tak jsi stran takov
 Re: Marťan02.06.2025
registraci mas, tak hurá do ofiko diskuze:))
  Re: Marťan05.06.2025
Nemám a nikdy mít nebudu, internet je nebezpečný prostředí a nechávat jakékoliv údaje, obzvláště tad
   Re: Marťan06.06.2025
Takových rádobysprávců je spousta. Ze všeho nejvíc se schovávají za zájmy o přírodu atp. Se podívej
 Re: Marťan06.06.2025
Myslim, ze by melo zaznit, ze za Martanem (a Karesakem) je spousta tvrdy prace, diky ktery si my ost
  Re: Marťan06.06.2025
je to pro lidi ... amen, howgh!
  Re: Marťan06.06.2025
Říká se tomu "dobroser", člověk, který ze své vlastní vůle začne dělat něco "pro lidi
   Re: Marťan06.06.2025
uznávám, že je to docela trefný popis situace, ale absence podpisu to fakt hodně devalvuje.
    Re: Marťan06.06.2025
Co na tom absence podpisu devalvuje? Ten názor má stejnou hodnotu jako názor někoho kdo se podepíše.
     Re: nebyl by prvni06.06.2025
A nebyl by to prvni takovej, lidi ze kbelskyho zastupitelstva, satalickej horo oddil, ten clovek co
      Re: nebyl by prvni08.06.2025
Já povídám co chci a jak chci, milý anonyme.
       Re: nebyl by prvni09.06.2025
Vole, on se te zastava.
        Re: nebyl by prvni10.06.2025
A co já s tím, anonymní sprosťáku?
         Re: nebyl by prvni10.06.2025
Kubo, škoda, že ti ten Hrnec přes tu držku nedal.
          Re: nebyl by prvni11.06.2025
On je přece sofistikovaný. Od jeho telefonátu se musím neustále ohlížet přes rameno, kdykoliv opustí
           Re: nebyl by prvni12.06.2025
střídej obě ramena, radí fyzioterapeut :-D
    Re: Marťan06.06.2025
Lukáši na to ser, to je tvoje posedlost, sem, na Ekolist a D-fens píše nějakej Lukáš B., dle stylu s
     Re: Marťan06.06.2025
Právě to, že čtenář tuší, kdo tím stojí, dodává textu váhu. Protože má čtenář kontext.
      Re: Marťan08.06.2025
A jakej kontext ti dává tahle odpověď?
     Re: Marťan09.06.2025
karešák ani hrnec mi při osobním setkání hubu nerozbili (jakkoli by to bezpochyby kdyby chtěli dokáz
      Re: Marťan09.06.2025
Par lidem tím vyhrožovali, já si taky nemyslím, že by to někdo z nich udělal, ale ani vyhrožovat tím
      Re: Marťan09.06.2025
Lukáši děkuji.Vse má vždy svůj důvod a Honza prostě nevydržel s nervy po telefonu. Když je něco rozd
       Re: Marťan09.06.2025
Tak ještě, že to bylo jen po telefonu, co kdyby nevydržel s nervama tváří v tvář.
Ad Turek ne
       Re: Marťan10.06.2025
Honza díky moc za vše co tomu obětuješ. Je za tebou vidět moře práce a ostatní si parádně zalezou. Z
       Re: Marťan12.06.2025
díky.
to, že s Tebou zhusta nesouhlasím a mám k Tvému konání výhrady neznamená, že bych si zá
  Re: Marťan06.06.2025
Tvrdá práce je fajn, ale bylo by fajn ji dělat v rámci pravidel a ne jak podnikatele v 90. - postavi
  Re: Marťan06.06.2025
Když máš ale rozdělanou linku odspoda a Marťan přijde a na prasáka dovrtá ze slanění jakože "sv
   Re: Marťan08.06.2025
Což dělá i Kareš.
    Re: Marťan08.06.2025
Jo, tak proto je v kacaku cesta "Pro naše princezny", tj. pro Hrnce a Karese?
   Re: Marťan11.06.2025
Když ale někdo navěsí všude kam dosáhne smyčky do trhlinek v hladkých stěnách po celém lomu v Proseč
    Re: Marťan11.06.2025
A pak si to tam trošku prisekne, až se nikdo nebude koukat?
     Re: Marťan12.06.2025
A kdyz mu to pritesany někdo pretesa, tak bude řvát že se to nesmí a ze když nemáš na to to vylizt t
 Re: Marťan09.06.2025
Na YOTUBE lze. Kdo chce najde.

 Foto dne26.05.2025
Rekl bych, ze foto dne je cesta Relikvie: https://lezec.cz/cesta.php?key=116176
Zde foceno z druhe strany.
 Re: Foto dne26.05.2025
Je to tak. Doplněno. Díky.

 Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez?26.05.2025
Cau, potrebuju poradit jestli vzít nové lano Tendon Mater 9,7 mm (Completeshield)- s TEFIXEM nebo bez? Nekdo rika, ze s tefixem je to strasny drat, ale nasel jsem i info, ze uzlovatelnost a jisteni s nim je prijemne a nezasukovava se. Tak jestli mate nekd
 Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez?26.05.2025
*Tendon Master ;)
 Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez?26.05.2025
Hele, me prijde ze posledni roky je to loterie. Nekdy z toho vypadne drat, jindy ne. Mame s kamosem
  Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez?26.05.2025
Diky
   Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez?26.05.2025
Mam uz Mastera podruhy. Bez treatmentu, tak nevim, jestli to je pro tebe relevantni. Kazdopadne po c
    Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez?27.05.2025
Měl jsem mastera 9,7 bez tefixu a musím říct, že se s ním moc dobře manipulovalo, ale relativně rych
     Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez?27.05.2025
Sakra, no jo, omluva. Muj koment se tyka Ambition a tim padem je asi irelevantni ...
     Re: Tendon Mater 9,7 - s TEFIXEM nebo bez?22.05.2026
Easy fix: namiesto spúšťania zlaňuj a lano ti vydrží 3x toľko.

 stare lano25.05.2025
Ahoj , mám ve skříni staré lano asi 10 let se na něm už nelezo, ale nemá žádné známky opotřebení, teplota skladování 20⁰ vlhkost do 50 % prostě doma ve skříni.  Myslíte že se na tom dá ještě lézt ,běž předpokladů nějakých masivních pádu spí
 Re: stare lano25.05.2025
v principu asi v klidu, ale což takhle si něco přečíst nebo se nechat zevrubně proškolit, aby ses ne
  Re: stare lano04.06.2025
Pokud se lano při pádu prvolezce nezatíží přes ostřejší hranu, nemůže se přetrhnout. To platí i pro
   Re: stare lano04.06.2025
Ano, stává se to, na skalách ovšem naprosto výjimečně. Kdyby všichni lezli na 10-15letých lanech, by
    Re: stare lano05.06.2025
Což statisticky vzato znamená, že by to bylo o dost menší riziko, než dojet autem pod skálu.
   Re: stare lano04.06.2025
Pokud samozřejmě není poškozeno kyselinou. Notoricky známé jsou případy kyseliny sírové z autobateri
   Re: stare lano04.06.2025
Pokud samozřejmě není poškozeno kyselinou. Notoricky známé jsou případy kyseliny sírové z autobateri
 Re: stare lano26.05.2025
stoji ti tech par usetrenych korun za to riziko?
 Re: stare lano27.05.2025
lézt se na tom určitě dá, padat pořádně do toho bych spíš nedoporučoval. na nějaké topropování asi v
  Re: stare lano27.05.2025
mimochodem, správně skladované lano (tma, nekolísající teplota, nepříliš kolísající a nízká vlhkost
   Re: stare lano27.05.2025
no, a pokud degraguje stejnou rychlostí jako zraje, tak je po deseti letech zase zpátky přesně v tom
    Re: stare lano27.05.2025
těžko říci bez trhačky a pádostroje, a informace, že to lano, co jsme ho vyzkoušením zničili, bylo j
     Re: stare lano27.05.2025
no jasně. a to, o kolik lano za těch pět let uzrálo si taky testovat na trhačce a pádostroji?
      Re: stare lano27.05.2025
To za nás udělal právě Pit Schubert.
       Re: stare lano27.05.2025
Dík za info asi to risknu...já jsem docela socka ..a lano je pro mě docela výdaj..prostě si myslím ž
        Re: stare lano27.05.2025
tuhle před pár lety jsem slaňoval na laně (zbytku lana) koupeném v roce 1964(?), taková mrcha chlupa
        Re: stare lano28.05.2025
Nemůže, plasty se přece jentak nerozpadnou (ironie).
         Re: stare lano28.05.2025
plasty se bohužel rozpadají, různé plasty různě rychle, s některými jsou zkušenosti dlouhodobé, u ji
          Re: stare lano28.05.2025
Borec ale píše, že na tom lane se 10 let nelezlo, nezminuje, jestli se na něm předtím dalsich 5 let
           Re: stare lano28.05.2025
15 let stary lano jsem letos vyradil a uz ho mam jen na stenu. Vic nez 20 let stary lano jsem jeste
            Re: stare lano28.05.2025
Ano, na laně se jasně pozná, že se chystá smrt. Smutně ti mává na cestu.
            Re: stare lano28.05.2025
jasný, Piču Brt už napsal všechno.
        Re: stare lano22.05.2026
Ak ťa to ukľudní tak docela pravidelne zlaňujem po 1 prameni 22ročného dynamického lana, aj sa na ňo
         Re: stare lano22.05.2026
Jestli tě to uklidní, tak já občas na cyklovýletech slaňuji s pětatřicetiletou osmapůlkou, na níž i
          Re: stare lano22.05.2026
No to mi odľahlo - vidím, že by som tú 10,5ku ktorá medzitým metamorfovala na asi 12ku vyradil predč
  Re: stare lano28.05.2025
Vpodstatě souhlas. Na pády je to risk, na ony metrákové lezce asi také. Ale váhy do 30kg asi unese.
 životnosť lán od Tendonu28.05.2025
otázka je, kedy bolo vyrobené, koľko bolo na ňom nalezené a ako je olezené
Tendon rečie :
  Re: životnosť lán od Tendonu28.05.2025
Je to beal, asibzbroku 2012, uřezane konce, zbytek vypadá moc hezky...je toho asi 36m žádné známky o
   Re: životnosť lán od Tendonu30.05.2025
dej vědět jestlis přežils
    Re: životnosť lán od Tendonu31.05.2025
Inu ono je zajímavé, že se nikdo neodhodlal udělat nějaké zkoušky s oněmi starými lany a v závislost
     Re: životnosť lán od Tendonu31.05.2025
problém je v tom, že pri lane je chyba merania plusmínus 10 %. Takže to by chcelo obrovské mno
     Re: životnosť lán od Tendonu31.05.2025
Tuto niečo od Čobolov od Váhu, anglicky publikované v PL. Uži si.
      Re: životnosť lán od Tendonu01.06.2025
nemohl jsi to přeložit ? nedochodil jsem ani zakladku,tu pomocnou..
       Re: životnosť lán od Tendonu01.06.2025
Tak zrovna citovany abstrakt je naprosto k nicemu, ale je tam kapitola 3.1:

"Reg
   Re: životnosť lán od Tendonu02.06.2025
ze stránek Bealu:
Životnost výrobku = doba skladování před prvním
použitím + doba pou
 Re: stare lano23.05.2026
Stará lana krátíme podle kvality (on bývá rozdíl už i vizuální) a používáme pro lehlé lezce a nácvik
 Re: stare lano25.05.2026
 Lehčí vícedélky24.05.2025
Ahoj, hledám vícedélkové sportovní cesty tak do 6+ UIAA ideálně kolem středních čech (např. Roviště?), za jakékoliv tipy bychom byli moc rádi, díky! :)
 Re: Lehčí vícedélky24.05.2025
Vicedelkovy sportovky tu prakticky nemáme. Tradiční jo (Adr, Bořeň). Něco málo se dá najít na Smetan
 Re: Lehčí vícedélky24.05.2025
Mařenka
 Re: Lehčí vícedélky25.05.2025
Na Srbsku na Matterhorn se leze třídýlka a je to i sportovní. Na Svatém Jánu ta německá cesta z jedn
 Re: Lehčí vícedélky25.05.2025
Ze středních Čech je to do Arca co by kamenem dohodil a tam máš plaisir vícedélek bambilion. Tak nev
  Re: Lehčí vícedélky25.05.2025
Arco je Arco i obtížnosti. Bližší a méně náročné je výjezd na Hrádok na Slovači. Tam ovšem pozor na
   Re: Lehčí vícedélky25.05.2025
Z Prahe na Hrádok, ty si zase vyhulený? Asi lepší na jih, za Dunajem toho je až až.
 Re: Lehčí vícedélky25.05.2025
Doporučit se dá Mařenka a Bílá Skála u Štechovic, případně Solenice,opačným směrem třeba Bořeň a dal
  Re: Lehčí vícedélky25.05.2025
Jestli povazujes Marenku, Bílou skalu a nebo Solenici za sportovky tak vymen medikaci. Nebo doktora
   Re: Lehčí vícedélky26.05.2025
To je právě ten sport ty Kritiku. Že necvakas žebřík z borhaku
 Re: Lehčí vícedélky25.05.2025
Doporučit se dá Mařenka a Bílá Skála u Štechovic, případně Solenice,opačným směrem třeba Bořeň a dal
 Re: Lehčí vícedélky25.05.2025
Kdybys slevil na okraj Rakouska, tak třeba Hohe Wand má vyloženě sportovně odjištěné lehké cesty, se
 Re: Lehčí vícedélky25.05.2025
Labák, jednoznačně Labák :-D Sportovněji odjištěný písek jinde nenajdeš. Ale vážně: sportovní vícedé
  Re: Lehčí vícedélky26.05.2025
Má pravdu s tím Labákem! Na druhou stranu, člověk co shání vynýtované 6 bude asi muset trochu zdomác
  Re: Lehčí vícedélky27.05.2025
co probůh kdo chce ve "vícedélce" nacvičovat? každej si přece může přelézt za den 25 cest
   Re: Lehčí vícedélky27.05.2025
Výhledy panáčku, výhledy. I když těch cest vylezeš 50 a budeš štandovat v každým borháku tak budeš p
    Re: Lehčí vícedélky27.05.2025
celej den budeš čumět jen do lesa třeba v desetidélkovejch cestách v údolí děr. na patnáctimetrovejc
   Re: Lehčí vícedélky27.05.2025
Má pravdu L.B.
začátkem 90tek jem byl mladej blbej nadšenej.
Tak vlakem do Srbska s pl
    Re: Lehčí vícedélky27.05.2025
Hele a proč jsi pak jezdil do Dolomit když Srbárna byla to samý? ;)
Trénink jo, ale výhled je
     Re: Lehčí vícedélky27.05.2025
taky jsem před více než třiceti lety podobně na srbsku trénoval "vícedélky", bohužel tedy
   Re: Lehčí vícedélky27.05.2025
A jak na Moravě? Nejde např. přeskobovat Vyskou u Štěpánova na vícedélky?
 Re: Lehčí vícedélky28.05.2025
Zkusim to trochu presneji nez ostatni. Je pravda, ze uplny sportovky (dlouhy)jsou vzacny. Ale ...
  Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou28.05.2025
Svatý Jan - stěna pod Křížem
Svatý Jan - Dušičková stěna
Kozí vrch - Zlatý důl (zakáza
   Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou28.05.2025
Jj, mas recht nacelniku, moznosti tu jsou. A pokud clovek nerad zaklada a nevadi mu srot, tak ani mo
    Re: Lehčí vícedélky - něco železa vezmi s sebou29.05.2025
Kdo se bojí jako já, tak na Křížové i něco založí. Ale není to nutné.
 Re: Lehčí vícedélky29.05.2025
Na Bořňi se dá udělat několik směrů spojením několika sektorů, které jsou v patrech nad sebou. Namát

 Staré lano24.05.2025
Ahoj , mám ve skříni staré lano asi 10 let se na něm už nelezo, ale nemá žádné známky opotřebení, teplota skladování 20⁰ vlhkost do 50 % prostě doma ve skříni.  Myslíte že se na tom dá ještě lézt ,běž předpokladů nějakých masivních pádu spí

 podlaha na Smíchoff23.05.2025
Ve středu k večeru někdo spadl od horního jištění až na zem na Smíchově. Viděl jsem, jak sjel bez většího odporu až na zem z převisu vedle schodů na plošinu. Máte někdo více informací? V čem byla chyba a jak dopadl? Přeju brzké uzdravení. Kdyby trefil ty
 Re: podlaha na Smíchoff23.05.2025
Smichoff jungle hudy...všude stejný, samý civilisti co si myslí, že jsou nesmrtelný, každou chvíli
 Re: podlaha na Smíchoff23.05.2025
BW taky podlaha z tak 14 metru. A když jim řekneš co dělaj blbě, ještě tě pošlou do prdele. No co, s
  Re: podlaha na Smíchoff25.05.2025
Jim? Asi tedy voláš někomu sanitku vždycky, když jsi na umělé stěně a jeden z těch dvou dalších lezc
   Re: podlaha na Smíchoff25.05.2025
Jako když vidím, že má někdo něco špatně, tak mu poradím, ale obvykle není problém, i když sem tam č
   Re: podlaha na Smíchoff25.05.2025
Ty ses hloupej. Konretne treba na off už kvůli tomuhle nechodím. Protože ano, byl jsem tam třikrát k
    Re: podlaha na Smíchoff27.05.2025
Stát se něco vždycky může, ale tak všeobecně lidi obvykle jistí dobře, i když samo sebou ne úplně vž
     Re: podlaha na Smíchoff27.05.2025
Ale byl jsem tam opravdu hodněkrát a zaklepu, že opravdovou podlahu jsem neviděl ani jednu. Incident
 Re: podlaha na Smíchoff24.05.2025
Žeby opět GRIGRI?
  Re: podlaha na Smíchoff24.05.2025
Grigri není nikdy problém, správně použité grigri byde vždycky bezpečnější než jakýkoliv kybík. Chyb
   Re: podlaha na Smíchoff24.05.2025
Správně. Jde o to založení. A nebyly snad případy právě o tomhle?
  Re: podlaha na Smíchoff24.05.2025
Nebo kybl? Zajimava dedukce
  Re: podlaha na Smíchoff24.05.2025
8

1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 adminům k fotce dne (tři fotky nazpět)
U fotky Letzter meter je uvedený Oybin a Česko, což je trochu seknutí vedle, když je to v Sasku...
T.21:35:49 02.06.2025
odpovědět 
 Re: adminům k fotce dne (tři fotky nazpět)
Díky. Opravil jsem to.
 jirkas23:31:28 02.06.2025
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (20)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (17)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi