Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 Bouldry: 30.Oliva 9609 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 Hory: 18.Sukačová 3238 19.Petr 3142 20.Nešvera 3129
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Parkování Tre Cime 13.08.2025 Ahoj, nemá prosím někdo čerstvé zkušenosti o parkování na Čimách? Letos zavedli novým systém. A když plánujeme zůstat více dní, tak z toho nejsem úplně moudrý.
  Re: Parkování Tre Cime 13.08.2025 Ahoj, nejaktuálnější info to úplně není, ale už docela dávno zavedli dole závory a automaticky Tě to
  Re: Parkování Tre Cime 13.08.2025 Se dívám že od letoška musíš mít k výjezdu nahoru rezervaci, to jsou novinky..
Sportovky Schladming 05.08.2025 Ahoj, doporučil by někdo nějaký sportovky v okolí Schladmingu a Ramsau am Dachstein, kde by se dalo v pohodě zalízt s rodinou? Díky moc
  Re: Sportovky Schladming 05.08.2025 na "schladmingské" straně údolí toho na gneissu hlavního hřebene moc není (snad jen vyhláš
  Re: Sportovky Schladming 05.08.2025 Me se libilo v Stainach-Pürgg sektor Gecko.
Je to kousek od auta a je tam rovinka pod skalou
    Re: Sportovky Schladming 05.08.2025 aha, nepochopil jsem, jestli "rodina" bude "na pohodu" v kočárku a pak na dece p
      Re: Sportovky Schladming 05.08.2025 Rodina je lezoucí lehčí cesty, špatně jsem se vyjádřil, díky :-)
        Re: Sportovky Schladming 07.08.2025 Kdysi jsme s rodinkou lezli kus od Hofpürglhütte západní hranu na Kopfwand. Byla to v podstatě čtyřk
          Re: Sportovky Schladming 07.08.2025 určitě záleží na věku dětí, jejich spolehlivosti v terénu mezi chůzí a lezením a také na jejich počt
            Re: Sportovky Schladming 07.08.2025 V tom případě je samozřejmě daleko široko nejlepší normálka na Bischofsmütze.
              Re: Sportovky Schladming 08.08.2025 Tady je vidět, kam se může dostat diskuse "podepsaných známých tváří", od dotazu na sporto
                Re: Sportovky Schladming 08.08.2025 okolo hofpürglhütte je několik stovek cest od šesti metrů do sto metrů délky vynýtovaných po metru a
                  Re: Sportovky Schladming 08.08.2025 Jako máš pravdu, že je tam pěkně a cest dost, akorát pod tou půl hodinou přístupu se hodí zmínit sko
                    Re: Sportovky Schladming 08.08.2025 vláčet tam batole nebo dokonce víc batolat by byla štrapáce, o tom žádná, nakonec by je tam ani neby
                Re: Sportovky Schladming 09.08.2025 Normálka na Biskupskou čapku alias Čertovské rohy je sportovkářsky zajištěna včetně pěšího nástupu i
Sportovky Schladming 05.08.2025 Ahoj, doporučil by někdo nějaký sportovky v okolí Schladmingu a Ramsau am Dachstein, kde by se dalo v pohodě zalízt s rodinou? Díky moc
Skalni lezeni Brazilie 02.08.2025 Chystame se na 3 tydny cestovat po Brazilii a chteli bychom se stavit i nekde na sportovky. Hledam jakekoliv informace a doporuceni na oblasti, pruvodce, weby atd. Chceme primarne jednodelky, klasa tak 6a-7c. Za jakoukoliv informaci budu rad. Predem dik.
  Re: Skalni lezeni Brazilie 03.08.2025 Koukni se na The crag na mapu
    Re: Skalni lezeni Brazilie 03.08.2025 Diky za info. Thecrags znam a cerpam z toho. Presto si dovedu predstavit a hledam dalsi zdoje presne
Zell am See 30.07.2025 Ahoj, můžete mi prosím poradit nějakou pěknou hřebenovku v okolí Zell am See na nějaký pěkný vrchol. Šel bych sólo, tak nějak 3 UIAA max. Díky!
  Re: Zell am See 30.07.2025 Grosser Wiesbachhorn - Kaindlgrat
    Re: Zell am See 30.07.2025 Watzman traverz
Skalní sesuv v Pakistánu 29.07.2025 Neštěstí v pákistánských horách. Pátrání po dvojnásobné olympijské vítězce v biatlonu L.D. museli zastavit.
Více na sport.cz
Tu se spí.
  Re: Skalní sesuv v Pakistánu 30.07.2025 Potvrzeno, že zemřela :-(
Grand Jorasses 27.07.2025 Neví někdo, jaké jsou podmínky ve Walkerovi na Jorassech? Díky za jakékoli info.
  Re: Grand Jorasses 28.07.2025 Hurá, už víme, kam se chystáš. Zavolej si na Leschaux, případně Zobanovi, ten ví skoro všechno.
    Re: Grand Jorasses 28.07.2025 Nahoře nad 2600 aktuálně prašan :-)
Zítra se to má zčít měnit a výhled na začátek srpna nevyp
skály pro děti 26.07.2025 Doporučí mi někdo nějakou skálu či oblast v Českém ráji vhodnou pro malé děti (4-8 let)? Něco lehkého, žádné stometrové věže, ideálně s možností shodit lano shora.
  Re: skály pro děti 26.07.2025 Ne, běž na tvrdej. Tohle hoblovani bandou děti fakt škodí úplně všem.
    Re: skály pro děti 26.07.2025 Nemám bandu, mám dvě ;-)
      Re: skály pro děti 26.07.2025 Sice máš dvě, ale umej fakt nebo je budeš tahat na horu a ony budou kopat nožičkama a obrousej nebo
        Re: skály pro děti 26.07.2025 Hlavně abys ty uměl...
  Re: skály pro děti 26.07.2025 Nechcete raději zůstat doma?
    Re: skály pro děti 26.07.2025 Nechceme, jinak díky za radu :)
      Re: skály pro děti 26.07.2025 Ještě bych to promyslel. Pro děti je ideální hřiště či koupaliště. Na skalách na vás nejsme zvědaví.
        Re: skály pro děti 26.07.2025 Ty nějaké vlastníš? V tom případě si tam nezapomeň dát cedulku "soukromý pozemek, vstup zakázán
        Re: skály pro děti 05.08.2025 Děti budou vydělávat na tvůj po*ranej důchod kamaráde. Buď rád, že děti dnes ještě někdo má a že je
  Re: skály pro děti 26.07.2025 Bezděčín, beztak je to tam zprasený drátem.
  Re: skály pro děti 26.07.2025 hele, tak nejdřív to, na co se ptáš: Jak už tu někdo řekl, jdi na Bezděčín, ideálně na Hřebenovou vě
  Re: skály pro děti 26.07.2025 Další oblastí můžou být třeba Suché skály, konkrétně třeba Vlajková věž ze severní strany, ale to js
  Re: skály pro děti 26.07.2025 V jiných oblastech prosím striktně dodržuj pravidla a lezení top-rope se prosím vyhýbej, jinak se vy
    Re: skály pro děti 26.07.2025 Na druhou stranu, děcka, co váží do 30 kilo třeba, toho ušlápnou a odsolí podstatně míň, než vyžraní
      Re: skály pro děti 26.07.2025 Pravidla jsou daná a mají svůj smysl, tím končím planou diskuzi dřív, než začně, protože jsem odpoví
        Re: skály pro děti 26.07.2025 Děkuji T.za umění odpovědět a zároveň citlivě a neurážlivě vyzvat k dodržení základních pravidel. Dn
          Re: skály pro děti 28.07.2025 Moc pěkné, jak jsi Vašku tady "Téčka" z diskuze pochválil, že umí "citlivě a neurážli
      Re: skály pro děti 26.07.2025 To možná jo, ale pravidelně vidím děcka brousit jednu a tu samou cestu celej den, vyžraný pasici vět
      Re: skály pro děti 27.07.2025 Haha, někteří vyžraní vepři 80kg plus lezou fr.9a a bouldry 8C.
        Re: skály pro děti 28.07.2025 Jo, tak každý má na "vyžrané vepře" asi jiné měřítko :D. Je fakt, že z hlediska lezení by
  Re: skály pro děti 28.07.2025 1. děti na skály rozhodně patří. tedy v případě, že je to baví a když na ně je přiměřeně dohlíženo.
    Re: skály pro děti 28.07.2025 se mi libí, jak tady každej skaláckej mistr mudruje. Viděli jste někdy ty skály ve Skaláku, jak jsou
      Re: skály pro děti 28.07.2025 najdi si na jůtůbu video, jak staří mistři lezou někdy ve vosumdesátkách porcalku. jaký už tam jsou
      Re: skály pro děti 29.07.2025 však právě proto je fajn to připomínat a když třeba vidim, že někdo při dobírání zbytečně hobluje ně
        Re: skály pro děti 30.07.2025 To ale udělá debil, zkušenej lezec ne !
          non-debil 31.07.2025 jo, jenže když si uděláš venův diagram pro kategorie zkušený lezec a debil, vyjde ti tam značný přek
            Re: non-debil 01.08.2025 starý zlatý množiny.
  Re: skály pro děti 10.08.2025 Ahoj. Nemá cenu účastnit se tu nějakých diskuzí a proto sem přijdu tak jednou za rok.Vždy se nazde
Nález 24.07.2025 Ve čtvrtek někdo zapomněl na Gabrielce helmu a lezky, věci ponechány ve výklenku vedle knihy.
  Re: Nález 25.07.2025 Díky moc.
Klasifikace na pisku 22.07.2025 Zajimalo by me, jak je to s klasifikaci na pisku. Vlastne me zajima, jestli VII (nebo VIII atd) bez pismenka ma bejt lehci nez VIIa (VIIIa), stejne tezky nebo tezsi.
Varianta 1. Kdyz se podivam do starejch pruvodcu (Olympia), tak posloupnos
  Re: Klasifikace na pisku 22.07.2025 Oprava: Na tomto webu bezpismenkove varianty ve vyssich stupnich (VIII a dal) nejspis nejsou.
  Re: Klasifikace na pisku 22.07.2025 Klasifikace a reálná (subjektivni) obtížnost závisí na oblasti, autorovi, roku vzniku, charakteru ce
  Re: Klasifikace na pisku 22.07.2025 v Českém Ráji VII=VIIa (ale vídám to jen u výjimek mezi prvovýstupci, viz třeba Pepis Koudelka a j
    Re: Klasifikace na pisku 22.07.2025 existují převodní tabulky na "starou adršpašskou stupnici" kde je pak VII=VIIa a VIIa až n
  Re: Klasifikace na pisku 22.07.2025 JPK - jednotná pískovcová klasifikace, je stará uzavřená a otevřená.
Staré VIIa v Ádru jsem n
    Re: Klasifikace na pisku 22.07.2025 V každém průvodci na české písky se píše, že místní klasifikace je oproti jiným oblastem přitvrzena.
      Re: Klasifikace na pisku 22.07.2025 Existují dvě pískovcové klasifikace, saská, kde se píše VIIa, VIIb, atd. vždy s písmenkem, ta je leh
        Re: Klasifikace na pisku 22.07.2025 Přepočet jakékoli pískovcové klasifikace na jinou než piskovcovou je nesmysl a každý kdo už něco vyl
        Re: Klasifikace na pisku 22.07.2025 A kdo leze v Sasku i v Česku, ten ví, že česká saská je o cca stupeň tvrdší, než saská saská. :-)
          Re: Klasifikace na pisku 22.07.2025 Diky vsem. Myslim, ze jsem se docela zorientoval.
Vsiml jsem si, ze lidi tady na lez
            Re: Klasifikace na pisku 23.07.2025 Klasa na pisku je odvisla od oblasti a charakteru cesty, autora a roku vzniku cesty. Cislo je velmi
            Re: Klasifikace na pisku 23.07.2025 V hlášení a schvalování prvovýstupů, přístupech OVK, vyjímkách pro lezení a samotných správcech skal
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
...
2263
Parkování Tre Cime Ahoj, nemá prosím někdo čerstvé zkušenosti o parkování na Čimách? Letos zavedli novým systém. A když plánujeme zůstat více dní, tak z toho nejsem úplně moudrý. Himbajs 07:18:51 13.08.2025odpovědět
  Re: Parkování Tre Cime Ahoj, nejaktuálnější info to úplně není, ale už docela dávno zavedli dole závory a automaticky Tě to kasíruje za každý den..a asi to s postupujícím časem moc nezlevňuje. Pokud tam chcete strávit delší dobu a jste jen dva, tak bych zaparkoval v Toblachu a vyjel autobusem. Pokud je vás Víc a rozpočítáte se, tak asi spíš vyjet autem. Purboš 09:57:39 13.08.2025odpovědět
  Re: Parkování Tre Cime Se dívám že od letoška musíš mít k výjezdu nahoru rezervaci, to jsou novinky.. Purboš 10:02:39 13.08.2025odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: