Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 19.Kalvas 10538 20.Sejbal 10400 21.Schockherr 10394 Bouldry: 19.Vejsada 10006 20.Šlapák 10000 21.Nespoutaný 9956 Hory: 19.Petr 3142 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Pády a sedák 22.09.2025 Pády při lezení jsou známé a dnes i vícekrát v mediích popsané. Vždy se jedná o zajštění lezce do pokud možno svislé polohy zachycením lana. Ovšem postavy lidí jsou různé a vyskytují se jak ony s výše položenýmn těžištěm, tak s těžištěm nízko polože
  Re: Pády a sedák 22.09.2025 Na co se ptáš?
    Re: Pády a sedák 23.09.2025 Jinak souhlas , hoodne zmatenej dotaz...
  Re: Pády a sedák 22.09.2025 Brko?
  Re: Pády a sedák 23.09.2025 ano
  Re: Pády a sedák 23.09.2025 S těžištěm to moc význam nemá.. poutko víte výrobcem a navázání na nožičky a opasek(okopirovani vsi
    Re: Pády a sedák 23.09.2025 Místo "víte" má být všité
      Re: Pády a sedák 23.09.2025 Mam vyzkouseno oboji. A je mi to uplne jedno, zalezi opravdu jen na tom, co kdo zrovna necha pod sk
        Re: Pády a sedák 23.09.2025 Hele už toho nech. Nejsi pravej Jaryn a je Tě tu poslední dobou moc.
    Re: Pády a sedák 23.09.2025 Mě k téhle diskuzi inspirovala jednak ona videa (současně je jich tam dost a byly i s ony pády s hla
      Re: Pády a sedák 23.09.2025 A - na stěnu chodí také dost lidí s problematickými sedáky - viz ono všité oko (třmen) a vpodstatě p
      Re: Pády a sedák 24.09.2025 Jaky videa zase?
      Re: Pády a sedák 24.09.2025 Před lezením pět piv, ony pak člověku ztěžknou nohy a tím se i posune těžiště níž a pak takové věci
      Re: Pády a sedák 24.09.2025 Tapír výše to popsal dobře. Z fyzikálního hlediska (bod otáčení) by to mělo být jedno a metodicky je
        Re: Pády a sedák 25.09.2025 Myslím, že navázání jenom na oko (nebo cvaklá karabina při slaňování) se stalo osudným Todu Skinnero
          Re: Pády a sedák 25.09.2025 Dle diskuzí je pevnost oka dostatečná. Přesto jsem viděl chlápka co lozí hory s procvaknutou karabin
            Re: Pády a sedák 25.09.2025 Oko je certifikovaný navazovací bod.
              Re: Pády a sedák 26.09.2025 To máš pravdu, ale problém bývá jeho opotřebení a tady platí, že každý svého štěstí strůjcem. V příp
                Re: Pády a sedák 28.09.2025 Tak to každopádně. Nikdy jsem nebyl schopen pochopit, že někdo leze na dvacetiletý rakvi, kdy výměna
            Re: Pády a sedák 26.09.2025 Možná toho neumíš posoudit víc. Kov je kov proti materiálu oka, to máš pravdu. Na druhou stranu se t
  Re: Pády a sedák 23.09.2025 Já bych nejprve doporučil návrat do horoškoly, kde poladíte termíny jako poutko sedáku a třmen pasov
    Pády, sedák a termity 24.09.2025 hej, zišlo by HonzoviK doštudovať termitológiu.
Na tom papieriku od sedáku/hruďáku/celot
      Re: Pády, sedák a termity 24.09.2025 Ale zajímavé, k jiným typům sedáků - viz popis se tu mlčí...
        Re: Pády, sedák a termity 25.09.2025 Honzo, z hlediska stability těla při pádu je naprosto jedno, jestli se navážeš do oka sedáku, nebo j
  Re: Pády a sedák 25.09.2025 důvody proč kopírovat centrální voko jsou zásadě dva a ani pevnost ani stabilita to není, pevnoasti
    Re: Pády a sedák 25.09.2025 Konečně jeden příspěvek k tematu sedáku. Ono se totiž u některých lidí při návštěvě stěny ono šité c
      Re: Pády a sedák 25.09.2025 Celotelový úväz alebo kombinácia hruďák + sedák sa má používať u lezcov, ktorí nemajú výrazný pás a
        Re: Pády a sedák 25.09.2025 Na prsák se dá navázat i lanem a není tak potřeba další smyčky. Za mě lepší, protože se dá potom z p
          Re: Pády a sedák 25.09.2025 To jde i se smyčkou.
          Re: Pády a sedák 25.09.2025 Když lezeš ve dvojici, tak OK. Když ve trojici, tak je daleko lepší klasické alpské navázání pomocí
          Re: Pády a sedák 26.09.2025 samozrejme, naviazať sa na hruďák + sedák lanom sa dá napr.trojitým osmičkovým uzlom. Vhodné pri v
      Re: Pády a sedák 25.09.2025 A hruďák + sedák , resp. celotelový úväz sa má používať tiež tam, kde hrozí nekoodinovaný pád :
        Re: Pády a sedák 26.09.2025 A jak je to s oněmi pracovními sedáky (např. viz onen Singing Rock Profi Worker 3D Standard postroj)
          Re: Pády a sedák 26.09.2025 Viz také JOOL Pohodlný lezecký sedák pro horolezectví a turistiku
          Re: Pády a sedák 26.09.2025 Nejlíp bude, když se zrovna TY, cvakneš do toho oka, co je na hřbetě u pracovního celotělovýho postr
            Re: Pády a sedák 26.09.2025 Opět plivač co neumí normálně odpovědět. Nejsem žádný odborný znalec ani vševědoucí Pánbů jako někdo
              Re: Pády a sedák 26.09.2025 Situace, které popisuješ, tady s největší pravděpodobností nevyřešíš. Zkusils to probrat s dotyčnýma
  Re: adam ondra konecne v citovan v mass mediich 22.09.2025 Kokotina, sbiras shlidnuti na debilni reels?
    Re: adam ondra konecne v citovan v mass mediich 22.09.2025 kokotina sem, kokotina tam. Ja sem se zasmal. Adam dycky rval jak spravnej bojovnik, a za citaci to
Operace tenisového lokte 21.09.2025 Mám dotaz, trápí mě dlouhodobě tenisové lokty na LHk i PHk po 30 letech výškových prací se neni čemu divit.. Vyzkoušel jsem všechno možné u doktora, fyzioterapie, rehabilitace šarlatány...nic nepomáhá. Teď mám na prosinec naplánovanou op
  Re: Operace tenisového lokte 22.09.2025 Ahoj,
řešil jsem to samé, jen na vnitřní šlaše předloktí (golfový loket) a ještě než
    Re: Operace tenisového lokte 23.09.2025 Díky Díky, za rozsáhlý popis, zkusím mrknout na video a napíšu ti. K.
Mravenec 19.09.2025 Jak to teď vypadá na Mravenci u Libochovan? Když jsem tam byl před pár lety bylo to zarostlý kopřivama docela fest.
Ztratil jsem 18.09.2025 Ahojte,
dnes jsem na Hohe Wandu lezl Totenköpflsteig. Pravděpodobně v posledné délce v komíně jsem ztratil čip pro startovaní auta. Kdybyste tam NÁHODOU někdo byli a NÁHODOU našli plastový, cca 3 cm dlouhý váleček prosím o kontakt na mrlw@c
  Re: Ztratil jsem 19.09.2025 No bylo to těžký, ale mám! Jen tentokrát to bude fakt drahý. Cesťák a tak.
    Re: Ztratil jsem 22.09.2025 Haha
Szczytnik 09.09.2025 Ahoj, včera jsme jeli lízt na Szczytnik a při vjezdu do lesa byla přes silnici páska.
Polsky neumím, ale pochopil jsem to tak, že se tam teď těží a do 30.9. je zákaz vjezdu, vstupu...
Tak abyste si ev. ušetřili zbytečnou cestu.
Pokud
Zapomenutý friend BD vel. 5 04.09.2025 Ahoj, pokud někdo našel tohoto kamaráda v Jickovicích - hlavní sektor vlevo, pod cestami Zmrzlé pracky/Stínová, rád se mu odměním, pokud se dostane zpátky ke mě.
Díky,
Ondra
  Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 05.09.2025 Odměnu stanovuji na 2.500 Kč piš SZ na email. Dík.
    Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 07.09.2025 Szukej gotowku szukej
    Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 09.09.2025 Této formě humoru nějak nerozumím. Jinak než, že je to nepovedený vtip si to nedokážu vysvětlil.
      Re: Zapomenutý PataPuf 09.09.2025 To máš těžký, když nerozumíš tomuto humoru, tak ani nemůžeš pochopit vysvětlení těch co ho dělají a
        Re: Zapomenutý PataPuf 09.09.2025 ano, v jisté zanedbané lokalitě (Tolstým ve Vojně a míru charakterizované jako "blátivá díra&qu
        autistický pseudohumor 10.09.2025 no, ono by to nebylo trapný, kdyby to bylo občas a mělo to nejaký obměny, ale tím, jak je to furt st
          Re: autistický pseudohumor 10.09.2025 Stalo se, že jsem taky něco ztratil, kontaktoval Jaryna a nakonec von to takovej drsňák není. Nejen,
            Re: autistický pseudohumor 10.09.2025 Ano jsem hodny a smesne je, co tady nekteri pisete o humoru . Bat /angl. netopyr/ ma frienda zase v
              Re: autistický pseudohumor 10.09.2025 ale jinak uznavam, ze jsem trosku retardovany, mam to v genech a taky jsem po urazech hlavy, tak se
                Re: autistický pseudohumor 10.09.2025 Hurá :D
                  Re: autistický pseudohumor 10.09.2025 a samozrejme, ze si tim kompenzuju malyho pindika, ale to bylo kazdymu jasny od jakziva, vcetne moji
                Re: autistický pseudohumor 14.09.2025 Jaryn je legenda... :-)
      Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 11.09.2025 Asi že nežereš maso? Minimálně to tu díky Jarynovi visí pořád na titulní stránce ;)
  Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 11.09.2025 Kliid, tihle exoti zaniknou sami..většinou je někde srazí elektrokoloběžka a uvíznou za drdůlek v ko
    Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 11.09.2025 Božínku, co vy syčáci všechno vo mně ještě víte. A já myslel, že jsem hodný fantom, teprve nyní vidí
    Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 12.09.2025 Ono dnes je pomalu vše a tak i tyhle diskuze obrázkem naší dnešní pokrokové společnosti....
Bišík-stratene lano 02.09.2025 Ahoj, zabudol som lano na bišiku
Ak ho niekto našiel prosím dajte mi vedieť na mail xkovacikj@gmail.com
Ďakujem
Kubo
  Re: Bišík-stratene lano 03.09.2025 Taky děkuji. Lano už je v pořádku a najdeš na bazoš.cz. Jen poprosím zanechej příště i s originálním
  Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 03.09.2025 Ono to není až tak docela pravda. Žádný člověk a ani školený instruktor není pánbů a tedy dělá chyby
    Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 03.09.2025 Není, ale chyby co v těch videích má tu neudělá nikdo kdo prošel horoškolou a dával pozor. A rozhodn
      Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 03.09.2025 Určitě mu díky tomuhle stoupá návštěvnost na trojnásobek. Udělal to tak naschvál a sám pak tady na t
      Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 03.09.2025 To je právě paradox. Pokud si nejseš chyb vědom, tak klidně zveřejníš. Pokud si vědom jsi, tak ty ch
        Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 03.09.2025 Presne tak a misto toho aby to video stahnul a predelal v komentarich pise, ze to bude zlepsovat. Je
          Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 16.09.2025 Možná jsi sám tele, když se tu tolik oháníš teletem (a kdo ví, možná opice a mickey mouse k tomu...)
            Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 16.09.2025 Tak já poznám kraviny co tam mele, mě to neublíží.
        Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 03.09.2025 Ono zveřejnovat může každý. Ale co takhle si všimnout oné mé poznámky o oněch proškolených? Dnes kaž
          Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 03.09.2025 Pises spoustu kosatych vet, ale nechapu, co nam chces sdelit.
            Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 03.09.2025 Že se cítí nedoceněný, protože jsme mu nepoděkovali za postřeh, že když si něco přečtu, možná si to
              Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 04.09.2025 Tak hlavně se cítí vypukaný. Nebo spíš JE
      Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 10.09.2025 Oni ti autoři jsou ryzí amatéři? Podle stěn kde to natáčejí bych neřekl...
        Re: Nemeli by byt 10.09.2025 Nemeli by byt, na scene se pohybuji dlouho, ale tech spatnych navyku maji tolik, ze bych to radsi ni
          Re: Nemeli by byt 10.09.2025 Takže platí ono vyjádření autora z 09:46...
  Re: Dostal do drzky! 03.09.2025 Video stoji za prd, ale co me zaujalo na je, ze mu asi nekdo dal do ty drzky, protoze mu chybi jedni
    Re: Dostal do drzky! 03.09.2025 Nevím, proč mají někteří Turka stále "pod kůží". Zřejmě asi moderní trend osobního napadá
      Re: Dostal do drzky! 03.09.2025 Naopak, kdyby mu jednu napálil (Turek Hrnci), koupím mu pivo.
      Re: Dostal do drzky! 04.09.2025 Asi jako další moderní trend vyjadřovat se všude a ke všemu
  Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 03.09.2025 Na video se mi koukat nechce. Co tam ma spatne?
    Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 04.09.2025 Oci ma nejak sejdrem. I ten druhy
      Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 04.09.2025 Chybi mu zub a Karesak zadrhava, ale uz se vi dlouho.
  Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 05.09.2025 Kvalita "instrukturů" je často příšerná.
Kurz si dnes udělá káždý kdo má díru do p
    Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost 05.09.2025 Jo, naprostej souhlas. To co predvadeji nekteri "instrkutori" na stene je fakt des a casto
  Metodika? 06.09.2025 Tak ono to taky není video o metodice, ani o bezpečnosti ale o tom, jak Ťuk pro Bzuka pořídil nové
    Re: Metodika? 06.09.2025 Jo, no. Schumacher by mohl povídat, kdyby tam to go pro neměl.
  Re: Zpětná vazba 11.09.2025 Ahoj všem,
díky moc za zpětnou vazbu a za to, že se zapojujete. Lezení dělám od malička a už
    Re: Zpětná vazba 12.09.2025 Anglosaský svět? I za okupace se u nás užívaly dvojjazyčné nápisy či popisy. Dnes jsme asi bohužel h
    Re: Zpětná vazba 12.09.2025 Jo Hrnec, tak jsem to konečně pochopil, co jste za partu volů. Oblasti načerno, prasíme skálu, machr
      Re: Zpětná vazba 13.09.2025 Na písku radši ne, ještě tam začnou tahat tyhle kurzy a prasit skály i tam.
      Re: Zpětná vazba 13.09.2025 Ono asi to tříbení pokory by bylo pro většinu takových abonentů po zrakvení k ničemu. Postačí se dív
        Re: Zpětná vazba 14.09.2025 Jestli je tvá účast v tomhle diskusním vlákně Turingův test, pak musím autorovi s politováním sdělit
    Re: Zpětná vazba 18.09.2025 Ono je fakt, že učit se musí dle metodiky. Pro nováčky je to důležité. Jaká je pak praxe víme všichn
Bor 25.08.2025 Ahoj, můžete prosím někdo doporučit fajn sektor/kameny na Boru ? Obtížnost do 7A. Díky moc
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
...
2263
Ztratil jsem Ahojte,
dnes jsem na Hohe Wandu lezl Totenköpflsteig. Pravděpodobně v posledné délce v komíně jsem ztratil čip pro startovaní auta. Kdybyste tam NÁHODOU někdo byli a NÁHODOU našli plastový, cca 3 cm dlouhý váleček prosím o kontakt na mrlw@centrum.cz
Díky, LW LW 16:34:32 18.09.2025odpovědět
  Re: Ztratil jsem No bylo to těžký, ale mám! Jen tentokrát to bude fakt drahý. Cesťák a tak. Jaryn. 20:01:41 19.09.2025odpovědět
    Re: Ztratil jsem Haha 21:26:22 22.09.2025odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: