LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nejrychlejší výměna informací je rána pěstí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
21.Schockherr 10394
Bouldry:
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
21.Nespoutaný 9956
Hory:
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231276 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava
DDM Sova Cheb - Cheb
Lokal Blok - Praha 5

Prodejny
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Pády a sedák22.09.2025
Pády při lezení jsou známé a dnes i vícekrát v mediích popsané. Vždy se jedná o zajštění lezce do pokud možno svislé polohy zachycením lana.  Ovšem postavy lidí jsou různé a vyskytují se jak ony s výše položenýmn těžištěm, tak s těžištěm nízko polože
 Re: Pády a sedák22.09.2025
Na co se ptáš?
  Re: Pády a sedák23.09.2025
Jinak souhlas , hoodne zmatenej dotaz...
 Re: Pády a sedák22.09.2025
Brko?
 Re: Pády a sedák23.09.2025
ano
 Re: Pády a sedák23.09.2025
S těžištěm to moc význam nemá.. poutko víte výrobcem a navázání na nožičky a opasek(okopirovani vsi
  Re: Pády a sedák23.09.2025
Místo "víte" má být všité
   Re: Pády a sedák23.09.2025
Mam vyzkouseno oboji. A je mi to uplne jedno, zalezi opravdu jen na tom, co kdo zrovna necha pod sk
    Re: Pády a sedák23.09.2025
Hele už toho nech. Nejsi pravej Jaryn a je Tě tu poslední dobou moc.
  Re: Pády a sedák23.09.2025
Mě k téhle diskuzi inspirovala jednak ona videa (současně je jich tam dost a byly i s ony pády s hla
   Re: Pády a sedák23.09.2025
A - na stěnu chodí také dost lidí s problematickými sedáky - viz ono všité oko (třmen) a vpodstatě p
   Re: Pády a sedák24.09.2025
Jaky videa zase?
   Re: Pády a sedák24.09.2025
Před lezením pět piv, ony pak člověku ztěžknou nohy a tím se i posune těžiště níž a pak takové věci
   Re: Pády a sedák24.09.2025
Tapír výše to popsal dobře. Z fyzikálního hlediska (bod otáčení) by to mělo být jedno a metodicky je
    Re: Pády a sedák25.09.2025
Myslím, že navázání jenom na oko (nebo cvaklá karabina při slaňování) se stalo osudným Todu Skinnero
     Re: Pády a sedák25.09.2025
Dle diskuzí je pevnost oka dostatečná. Přesto jsem viděl chlápka co lozí hory s procvaknutou karabin
      Re: Pády a sedák25.09.2025
Oko je certifikovaný navazovací bod.
       Re: Pády a sedák26.09.2025
To máš pravdu, ale problém bývá jeho opotřebení a tady platí, že každý svého štěstí strůjcem. V příp
        Re: Pády a sedák28.09.2025
Tak to každopádně. Nikdy jsem nebyl schopen pochopit, že někdo leze na dvacetiletý rakvi, kdy výměna
      Re: Pády a sedák26.09.2025
Možná toho neumíš posoudit víc. Kov je kov proti materiálu oka, to máš pravdu. Na druhou stranu se t
  Re: Pády a sedák24.09.2025
  Re: Pády a sedák24.09.2025
Jen upřesnění. Pádový faktor a rázová síla jsou dvě různé věci. Byť spolu dost souvisí.
Pádov
 Re: Pády a sedák23.09.2025
Já bych nejprve doporučil návrat do horoškoly, kde poladíte termíny jako poutko sedáku a třmen pasov
  Pády, sedák a termity24.09.2025
hej, zišlo by HonzoviK doštudovať termitológiu.
Na tom papieriku od sedáku/hruďáku/celot
   Re: Pády, sedák a termity24.09.2025
Ale zajímavé, k jiným typům sedáků - viz popis se tu mlčí...
    Re: Pády, sedák a termity25.09.2025
Honzo, z hlediska stability těla při pádu je naprosto jedno, jestli se navážeš do oka sedáku, nebo j
 Re: Pády a sedák25.09.2025
důvody proč kopírovat centrální voko jsou zásadě dva a ani pevnost ani stabilita to není, pevnoasti
  Re: Pády a sedák25.09.2025
Konečně jeden příspěvek k tematu sedáku. Ono se totiž u některých lidí při návštěvě stěny ono šité c
   Re: Pády a sedák25.09.2025
Celotelový úväz alebo kombinácia hruďák + sedák sa má používať u lezcov, ktorí nemajú výrazný pás a
    Re: Pády a sedák25.09.2025
Na prsák se dá navázat i lanem a není tak potřeba další smyčky. Za mě lepší, protože se dá potom z p
     Re: Pády a sedák25.09.2025
To jde i se smyčkou.
     Re: Pády a sedák25.09.2025
Když lezeš ve dvojici, tak OK. Když ve trojici, tak je daleko lepší klasické alpské navázání pomocí
     Re: Pády a sedák26.09.2025
samozrejme, naviazať sa na hruďák + sedák lanom sa dá napr.trojitým osmičkovým uzlom. Vhodné pri v
   Re: Pády a sedák25.09.2025
A hruďák + sedák , resp. celotelový úväz sa má používať tiež tam, kde hrozí nekoodinovaný pád :
    Re: Pády a sedák26.09.2025
A jak je to s oněmi pracovními sedáky (např. viz onen Singing Rock Profi Worker 3D Standard postroj)
     Re: Pády a sedák26.09.2025
Viz také JOOL Pohodlný lezecký sedák pro horolezectví a turistiku
     Re: Pády a sedák26.09.2025
Nejlíp bude, když se zrovna TY, cvakneš do toho oka, co je na hřbetě u pracovního celotělovýho postr
      Re: Pády a sedák26.09.2025
Opět plivač co neumí normálně odpovědět. Nejsem žádný odborný znalec ani vševědoucí Pánbů jako někdo
       Re: Pády a sedák26.09.2025
Situace, které popisuješ, tady s největší pravděpodobností nevyřešíš. Zkusils to probrat s dotyčnýma
 Satanský riport 26.09.2025
nehynoucí
 adam ondra konecne v citovan v mass mediich22.09.2025
https://t.ly/NtNLu (se zvukem lepsi)
 Re: adam ondra konecne v citovan v mass mediich22.09.2025
Kokotina, sbiras shlidnuti na debilni reels?
  Re: adam ondra konecne v citovan v mass mediich22.09.2025
kokotina sem, kokotina tam. Ja sem se zasmal. Adam dycky rval jak spravnej bojovnik, a za citaci to

 Operace tenisového lokte21.09.2025
Mám dotaz, trápí mě dlouhodobě tenisové lokty na LHk i PHk po 30 letech výškových prací se neni čemu divit.. Vyzkoušel jsem všechno možné  u doktora, fyzioterapie, rehabilitace  šarlatány...nic nepomáhá. Teď mám na prosinec naplánovanou  op
 Re: Operace tenisového lokte22.09.2025
Ahoj,

řešil jsem to samé, jen na vnitřní šlaše předloktí (golfový loket) a ještě než
  Re: Operace tenisového lokte23.09.2025
Díky Díky, za rozsáhlý popis, zkusím mrknout na video a napíšu ti. K.

 Mravenec19.09.2025
Jak to teď vypadá na Mravenci u Libochovan? Když jsem tam byl před pár lety bylo to zarostlý kopřivama docela fest.

 Ztratil jsem18.09.2025
Ahojte,

dnes jsem na Hohe Wandu lezl Totenköpflsteig. Pravděpodobně v posledné délce v komíně jsem ztratil čip pro startovaní auta. Kdybyste tam NÁHODOU někdo byli a NÁHODOU našli plastový, cca 3 cm dlouhý váleček prosím o kontakt na mrlw@c
 Re: Ztratil jsem19.09.2025
No bylo to těžký, ale mám! Jen tentokrát to bude fakt drahý. Cesťák a tak.
  Re: Ztratil jsem22.09.2025
Haha

 Szczytnik09.09.2025
Ahoj, včera jsme jeli lízt na Szczytnik a při vjezdu do lesa byla přes silnici páska.
Polsky neumím, ale pochopil jsem to tak, že se tam teď těží a do 30.9. je zákaz vjezdu, vstupu...
Tak abyste si ev. ušetřili zbytečnou cestu.
Pokud

 Zapomenutý friend BD vel. 504.09.2025
Ahoj, pokud někdo našel tohoto kamaráda v Jickovicích - hlavní sektor vlevo, pod cestami  Zmrzlé pracky/Stínová, rád se mu odměním, pokud se dostane zpátky ke mě.
Díky,
Ondra
 Re: Zapomenutý friend BD vel. 505.09.2025
Odměnu stanovuji na 2.500 Kč piš SZ na email. Dík.
  Re: Zapomenutý friend BD vel. 507.09.2025
Szukej gotowku szukej

  Re: Zapomenutý friend BD vel. 509.09.2025
Této formě humoru nějak nerozumím. Jinak než, že je to nepovedený vtip si to nedokážu vysvětlil.
   Re: Zapomenutý PataPuf09.09.2025
To máš těžký, když nerozumíš tomuto humoru, tak ani nemůžeš pochopit vysvětlení těch co ho dělají a
    Re: Zapomenutý PataPuf09.09.2025
ano, v jisté zanedbané lokalitě (Tolstým ve Vojně a míru charakterizované jako "blátivá díra&qu
    autistický pseudohumor10.09.2025
no, ono by to nebylo trapný, kdyby to bylo občas a mělo to nejaký obměny, ale tím, jak je to furt st
     Re: autistický pseudohumor10.09.2025
Stalo se, že jsem taky něco ztratil, kontaktoval Jaryna a nakonec von to takovej drsňák není. Nejen,
      Re: autistický pseudohumor10.09.2025
Ano jsem hodny a smesne je, co tady nekteri pisete o humoru . Bat /angl. netopyr/ ma frienda zase v
       Re: autistický pseudohumor10.09.2025
ale jinak uznavam, ze jsem trosku retardovany, mam to v genech a taky jsem po urazech hlavy, tak se
        Re: autistický pseudohumor10.09.2025
Hurá :D
         Re: autistický pseudohumor10.09.2025
a samozrejme, ze si tim kompenzuju malyho pindika, ale to bylo kazdymu jasny od jakziva, vcetne moji
        Re: autistický pseudohumor14.09.2025
Jaryn je legenda... :-)
   Re: Zapomenutý friend BD vel. 511.09.2025
Asi že nežereš maso? Minimálně to tu díky Jarynovi visí pořád na titulní stránce ;)
 Re: Zapomenutý friend BD vel. 511.09.2025
Kliid, tihle exoti zaniknou sami..většinou je někde srazí elektrokoloběžka a uvíznou za drdůlek v ko
  Re: Zapomenutý friend BD vel. 511.09.2025
Božínku, co vy syčáci všechno vo mně ještě víte. A já myslel, že jsem hodný fantom, teprve nyní vidí
  Re: Zapomenutý friend BD vel. 512.09.2025
Ono dnes je pomalu vše a tak i tyhle diskuze obrázkem naší dnešní pokrokové společnosti....

 Bišík-stratene lano02.09.2025
Ahoj, zabudol som lano na bišiku
Ak ho niekto našiel prosím dajte mi vedieť na mail xkovacikj@gmail.com
Ďakujem

Kubo
 Re: Bišík-stratene lano03.09.2025
Taky děkuji. Lano už je v pořádku a najdeš na bazoš.cz. Jen poprosím zanechej příště i s originálním

 Kvalitni metodiky neni nikdy dost02.09.2025
Ty jo, nektery "instruktori" by mozna nemeli natacet videa, kdyz se na to tak koukam, tohle je strasnejsi nez kdejaka amaterska produkce a navic se to snazi tvarit edukovane. To bude zas mrtvol.

 Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost02.09.2025
Asi zjistil, že párky v Davli smažit nebude, tak se dal na kariéru špatnýho jůtubera
 Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost03.09.2025
Ono to není až tak docela pravda. Žádný člověk a ani školený instruktor není pánbů a tedy dělá chyby
  Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost03.09.2025
Není, ale chyby co v těch videích má tu neudělá nikdo kdo prošel horoškolou a dával pozor. A rozhodn
   Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost03.09.2025
Určitě mu díky tomuhle stoupá návštěvnost na trojnásobek. Udělal to tak naschvál a sám pak tady na t
   Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost03.09.2025
To je právě paradox. Pokud si nejseš chyb vědom, tak klidně zveřejníš. Pokud si vědom jsi, tak ty ch
    Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost03.09.2025
Presne tak a misto toho aby to video stahnul a predelal v komentarich pise, ze to bude zlepsovat. Je
     Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost16.09.2025
Možná jsi sám tele, když se tu tolik oháníš teletem (a kdo ví, možná opice a mickey mouse k tomu...)
      Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost16.09.2025
Tak já poznám kraviny co tam mele, mě to neublíží.
    Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost03.09.2025
Ono zveřejnovat může každý. Ale co takhle si všimnout oné mé poznámky o oněch proškolených? Dnes kaž
     Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost03.09.2025
Pises spoustu kosatych vet, ale nechapu, co nam chces sdelit.
      Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost03.09.2025
Že se cítí nedoceněný, protože jsme mu nepoděkovali za postřeh, že když si něco přečtu, možná si to
       Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost04.09.2025
Tak hlavně se cítí vypukaný. Nebo spíš JE
   Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost10.09.2025
Oni ti autoři jsou ryzí amatéři? Podle stěn kde to natáčejí bych neřekl...
    Re: Nemeli by byt10.09.2025
Nemeli by byt, na scene se pohybuji dlouho, ale tech spatnych navyku maji tolik, ze bych to radsi ni
     Re: Nemeli by byt10.09.2025
Takže platí ono vyjádření autora z 09:46...
 Re: Dostal do drzky!03.09.2025
Video stoji za prd, ale co me zaujalo na je, ze mu asi nekdo dal do ty drzky, protoze mu chybi jedni
  Re: Dostal do drzky!03.09.2025
Fotecka -
  Re: Dostal do drzky!03.09.2025
Já to nebyl. Já totiž vždycky když vyjdu z baráku, koukám přes rameno a budu to tak mít do konce živ
  Re: Dostal do drzky!03.09.2025
Nevím, proč mají někteří Turka stále "pod kůží". Zřejmě asi moderní trend osobního napadá
   Re: Dostal do drzky!03.09.2025
Naopak, kdyby mu jednu napálil (Turek Hrnci), koupím mu pivo.
   Re: Dostal do drzky!04.09.2025
Asi jako další moderní trend vyjadřovat se všude a ke všemu
 Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost03.09.2025
Na video se mi koukat nechce. Co tam ma spatne?
  Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost04.09.2025
Oci ma nejak sejdrem. I ten druhy
   Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost04.09.2025
Chybi mu zub a Karesak zadrhava, ale uz se vi dlouho.
 Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost05.09.2025
Kvalita "instrukturů" je často příšerná.
Kurz si dnes udělá káždý kdo má díru do p
  Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost05.09.2025
Jo, naprostej souhlas. To co predvadeji nekteri "instrkutori" na stene je fakt des a casto
 Metodika?06.09.2025
Tak ono to taky není video o metodice, ani o bezpečnosti ale o tom, jak Ťuk pro Bzuka pořídil nové
  Re: Metodika?06.09.2025
Jo, no. Schumacher by mohl povídat, kdyby tam to go pro neměl.
 Re: Zpětná vazba 11.09.2025
Ahoj všem,
díky moc za zpětnou vazbu a za to, že se zapojujete. Lezení dělám od malička a už
  Re: Zpětná vazba 12.09.2025
Anglosaský svět? I za okupace se u nás užívaly dvojjazyčné nápisy či popisy. Dnes jsme asi bohužel h
  Re: Zpětná vazba 12.09.2025
Jo Hrnec, tak jsem to konečně pochopil, co jste za partu volů. Oblasti načerno, prasíme skálu, machr
   Re: Zpětná vazba 13.09.2025
Na písku radši ne, ještě tam začnou tahat tyhle kurzy a prasit skály i tam.
   Re: Zpětná vazba 13.09.2025
Ono asi to tříbení pokory by bylo pro většinu takových abonentů po zrakvení k ničemu. Postačí se dív
    Re: Zpětná vazba 14.09.2025
Jestli je tvá účast v tomhle diskusním vlákně Turingův test, pak musím autorovi s politováním sdělit
  Re: Zpětná vazba 18.09.2025
Ono je fakt, že učit se musí dle metodiky. Pro nováčky je to důležité. Jaká je pak praxe víme všichn

 Bor25.08.2025
Ahoj, můžete prosím někdo doporučit fajn sektor/kameny na Boru ? Obtížnost do 7A. Díky moc

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ztratil jsem
Ahojte,

dnes jsem na Hohe Wandu lezl Totenköpflsteig. Pravděpodobně v posledné délce v komíně jsem ztratil čip pro startovaní auta. Kdybyste tam NÁHODOU někdo byli a NÁHODOU našli plastový, cca 3 cm dlouhý váleček prosím o kontakt na mrlw@centrum.cz

Díky, LW
LW16:34:32 18.09.2025
odpovědět 
 Re: Ztratil jsem
No bylo to těžký, ale mám! Jen tentokrát to bude fakt drahý. Cesťák a tak.
Jaryn.20:01:41 19.09.2025
odpovědět 
  Re: Ztratil jsem
Haha
21:26:22 22.09.2025
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1161 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1277 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi