Zdar
Byl jsem teď nemile překvapen, že ČHS slevy na chatách zase neplatí.
Z Rysů to mám potvrzené maile. Na Zbojandě a Brčále na stránkách nemají uvedené, že platí ČHS. Jediná Teryna má pro ČHS Slevu.
Psal jsem dotaz zatím na Zbojandu
Ahoj,
vyrazil jsem s průvodcem od VARPu do Šárky a zjistil, že tu přibylo poměrně hodně nových směrů i s šipečkami, které ale v průvodci nejsou. A nejsou ani zde na Lezci. Je to škoda - když už jsou ty linky hotové (a některé vypadají doopravdy he
Co říkáte na slabý odvar Mejcupu s názvem bbc... docela se mi ten nápad i líbí nebýt finále na zablešeném hangáru...tím to pro mě padlo asi o 200% do kategorie "nikdy" ale pokud by se z toho startovného zatáhlo finále na Flede jako kdysi byl byc
Ahoj, netušíte někdo podmínky na skialp, okolí Rudolfshutte či jinde? Bude to na sjezd např. z Granatspitze? Nebo směřovat jistotu Kitzsteinhorn a sjzed po upraveném?
Díky
Zdar
Byl jsem teď nemile překvapen, že ČHS slevy na chatách zase neplatí.
Z Rysů to mám potvrzené maile. Na Zbojandě a Brčále na stránkách nemají uvedené, že platí ČHS. Jediná Teryna má pro ČHS Slevu.
Psal jsem dotaz zatím na Zbojandu – mám tam na březen zaplacenou zálohu ještě z doby kdy ČHS akceptovali, tak jsem zvědav na reakci.
Tak se nám to nemile vyvíjí.
Riešil by som to prípadne cez James a možno KST - treba si zistiť kto je majiteľ pri konkrétnej chate, lebo sa to mierne líši. A sem info pre ostatných. Do vedenia KST sa dostali veľmi pochybné osoby, treba ich tu dať na pranier, lebo sú predpoklady, že zavedené štandardy sa nebudú dodržiavať a budú zlyhávať pre nekompetentnosť. Na to treba upozorniť. Je to ostuda a nemilé, že na to doplácate aj vy ako tradiční hostia zo spriatelenej cudziny, no je to fakt a snáď tento postup dopomôže niečo zmeniť k lepšiemu v blízkej budúcnosti.
Rád bych té spřátelené cizině věřil, ale už k Vám nejezdím a nevítám Vás tady, protože když vidím a slyším jaké reakce se obvykle dočkám, když u Vás promluvím česky, a když vidím, kolik Vás je tady v ČR, jaké výhody tu v nejrůznějších ohledech v porovnání s dalšími cizinci máte, a že dokonce často slyším Váš jazyk v televizi, tak, abych to tak řekl, nevěřím vlastním očím a uším. A podle toho, co jsem viděl, než jsem k Vám přestal jezdit, tak máte spřátelenou cizinu úplně jinde...
Na svazu můžou tvrdit co chtějí.
Realita je ale taková, že Chata pod Rysmi ČHS neakceptuje - v úterý mi to z Rysú poslali na mail.
Na Zbojandu jsem pssal dotaz včera, čekám na odpověď.
A netvrdím že za to může ČHS ;)
Odpověď z Rysů
ubytovanie, večera, raňajky osoba/noc 65€ žiaľ ani zľava na ČHS nie je
miestna daň 3,5 €
poplatok 1€
Suma sumárum mi to tedy vychází na 69,5€ noc s polopenzí
No pokud je to pravda tak je to třeba zvůle chataře. Možná taky jen zkouší kdo se neozve. Zeptej se přímo na CHS nebo jamesu protože tohle bude zajímavé i jinde a když se nikdo neozve, tak se s tím nic nestane....
CHS jasně oznamoval že slevy platí....
Velmi trefně zhodnoceno, přesně takto to reálně je.
Co KST správcům chat toleruje, to bude.
JAMES je tam do počtu ... ten slovenský vlastnický model je úplně na hlavu ... o ČHS už vůbec nemá smysl mluvit.
65 eur!??!!? V nejchudsim stredoevropskym state? Vzdyt je to drazsi nez vetsina AV chat (nehlede na to kdyz si navic clenem AV...) [dve mezery] https://www.alpenverein.at/por tal/huetten-wege/regel ungen/index.php (hned ten prvni box Hütten- und Tarifordnung (primej link byl moc dlouhej) .. ani nezdrazuji kazdorocne)
Nechtěli byste toho po prostém bojovníkovi na chatě trochu moc? Číst, psát, počítat, porozumět textu, samostatně uvažovat, sledovat a chápat změny na vlastním webu, to všechno předpokládá alespoň dokončenou školní docházku a určitý stupeň samostatnosti v uvažování. Kde takové lidi mají chudáci chataři hledat?
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.