Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029
12.Veselá 4020

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231234 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Újezd nad Lesy, Praha 9, Základní škola Masarykova - Praha 9, Újezd nad Lesy
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Rusáci zpět na závodech24.02.2026
Včera World Climbing aka IFSC přijala usnesení, že se Rusáci a BěloRusáci mohou vrátit zpět na závody, tzn. že mohou závodit i v červnu v Praze a příští rok v Brně. V podvečer dne výročí napadení Ukrajiny. Co na to naše ČHS? NIC! Co na to hlásná trouba ČH
 Re: Rusáci zpět na závodech24.02.2026
Dnes ráno vyšlo najevo, že JAMES ani ČHS ke včerejší prasárně nemají oficiální stanovisko. Tak jsem
  Re: Rusáci zpět na závodech24.02.2026
Dobrá práce Kubo. Jako člen ČHS se s tím morálně srovnávám takto:

1) Pokud ČHS tuto p
   Re: Rusáci zpět na závodech24.02.2026
Těším se na ně už mi tam chyběli, mají kvalitní závodníky a mám tyto závodníky rád
    Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Já ne.
   Re: Rusáci zpět na závodech24.02.2026
Hrrrrr na něééééé... :D
   Re: Rusáci zpět na závodech24.02.2026
No a kde je jako problem ? Ukrajinci taky zabili x ruskych horolezcu a oni jako muzou ? Americani za
    Re: Rusáci zpět na závodech24.02.2026
Proč mají být sportovní akce otevřené všem? Včetně vrahů, zločinců, nájezdníků a válečných nepřátel.
     Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
Čéče, není mi známo, že by byť jeden jediný sportovec, kterému bylo bráněno v účasti na mezinárodníc
      Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
Jedna otázka - Můžeš startovat na svěťáku, když budeš občanem třeba Somálska nebo Madagaskaru? Od po
       Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
Ovšem zde bylo bráněno obyvatelům členských zemí IFSC na základě národnostní diskriminace. Závodníků
        Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
S národností to nemá nic společného. Když budeš občan Francie ruské národnosti, tak závodit samozřej
         Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
Tak opravuji na diskriminaci na základě občanství.
Ty slovíčkaři.

Podstatné j
          Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
A ti Somálci ne?
           Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
Ovšem ti, na rozdíl od Ruských sportovců, nesplňují podmínku členství v IFSC/Worldclimbing (či jak s
       Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Kdyby tam startovali Somálci, tak to bych se šel koukout...
      Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Pokud se od své země distancovali, závodit mohli. Tak si zachovejte čistou mysl, jak tady výše někdo
       Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
AO a další se také museli distancovat od své země aby mohli závodit?
        Re: Rusáci zpět na závodech11.03.2026
Naše země někoho vojensky napadla, okupuje ho a vraždí civilisty i vojáky?
         Re: Rusáci zpět na závodech12.03.2026
Gabčík s Kubišem, vrazi a teroristi podobně jak Bandera. Takže jsme fašisti a je třeba aby tu rusák
          Re: Rusáci zpět na závodech12.03.2026
Gabčík s Kubišem dělali etnické čistky na civilním obyvatelstvu, páchali zvěrstva typu vyřezávání pl
           Re: Rusáci zpět na závodech12.03.2026
Mimo odstranění skopčáka tim zůsobili mučení a smrt stovek lidí když seš tak chytrej.
(Pro ve
            Re: Rusáci zpět na závodech12.03.2026
No tak vidíš, Banderovci jednali stejným způsobem jako Němečtí nacisté. . .
             Re: Rusáci zpět na závodech12.03.2026
A ještě hůř se na ukrajině chovali a chovají rusáci
              Re: Rusáci zpět na závodech12.03.2026
Ve stejné době měli Ukrajinští Banderovci sobě rovné, kromě Německých nacistů, snad už jen u Chorvat
               Re: Rusáci zpět na závodech13.03.2026
A daleko nad nimi byl Sovětský svaz vedený Leninem a pak Stalinem. Ti vyvražďovali celé národy, etni
               Re: Rusáci zpět na závodech13.03.2026
Kolik Ukrajinců povraždili, umučili Rusové od roku 2014? A kolik unesli ukrajinských dětí?
          Re: Rusáci zpět na závodech12.03.2026
Kreténe, Gabčík s Kubišem byli vojáci, vycvičení paragáni s rozkazem zabít německého kriploidního vo
           Re: Rusáci zpět na závodech12.03.2026
Tady někdo nežere maso když nepozná ironii...
      Re: Rusáci zpět na závodech16.03.2026
No teď zrovna na paraolympijských hrách je docela dost ruských vrahů, dohledatelné...
  Re: Rusáci zpět na závodech26.02.2026
Jevhen Dikij - bývalý veliteľ roty neonacistického práporu Aidar:

„Ozbrojené sily Maď
   Re: Rusáci zpět na závodech27.02.2026
A co tím chceš vyjádřit? Jako že UKR jsou neonacisti a chtějí dobýt Slovensko? Tak si to přečti ješt
    Re: Rusáci zpět na závodech27.02.2026
Neonacisti jedinci? Ten banderovský pozdrav Sláva Ukrajině... byl pozdrav původně jen v jejich batal
     Re: Rusáci zpět na závodech27.02.2026
"Sláva Ukrajině" nezavedli OUN (kolaboranti užívají většinou termín Banderovci), ale pouze
      Re: Rusáci zpět na závodech02.03.2026
??? Banderovci a kolaboranti s nacisty je přece to samé...
       Re: Rusáci zpět na závodech10.03.2026
Nikoliv.
        Re: Rusáci zpět na závodech10.03.2026
Jestli kolaboruješ, tak jsi kolaborant, ne? A banderovci se do toho s Němci vrhli doslova po hlavě -
         Re: Rusáci zpět na závodech10.03.2026
Bandera seděl během války v koncentráku. Napřed u Poláků a potom u Němců.
          Re: Rusáci zpět na závodech11.03.2026
To samozřejmě těmto ruským kolaborantům nevysvětlíš.
           Re: Rusáci zpět na závodech12.03.2026
            Re: Rusáci zpět na závodech13.03.2026
No to je ovšem bizár! Díky, pustil jsem si hned tři kousky, byl jsem z toho úplně paf. Sice mi teď b
             Re: Rusáci zpět na závodech13.03.2026
To seš borec. Já dal půl prvního a maličkej kousek druhýho videa. Lepší slovo než bizár asi fakt nee
    Re: Rusáci zpět na závodech27.02.2026
Přemýšlej sokolíku a domýšlej do důsledku.
Až banderovci dostanou na piču definitivně tak s
     Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Ono je na Ukrajině Banderovců cca 5,5.

To je podobně jako v ČR je espéďáků, těch by
      Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
jenže espéďáci na rozdíl od ukrajinských banderovců nemají samopaly, granáty, či řízené rakety a nem
       Re: Rusáci zpět na závodech06.03.2026
Můžeš uvést alespoň jeden případ, kdy Banderovci zavraždili nějakého novináře?

Předpo
        Re: Rusáci zpět na závodech10.03.2026
tak tady máš nejznámější vraždu: Oles Buzina
         Re: Rusáci zpět na závodech11.03.2026
Tak tam je základní problém, že pachatel je neznámý.
Putinovi to nevadí, stokrát opakovaná le
 Re: Rusáci zpět na závodech24.02.2026
A proc by meli mit stanovisko?
  Re: Rusáci zpět na závodech24.02.2026
Normálně jsem se zeptal, jaké mají stanovisko k postupu World Climbing, protože jsou jeho členové. S
 Re: Rusáci zpět na závodech24.02.2026
World Climbing pouze následuje stav, kterým se řídí MOV na svých soutěžích, tedy:
1. Umožnit
 Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
Nevím, proč se tu najednou všichni pletou do politiky. Člověk jako člověk, víte o nich houbelec, jak
  Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
a užiteční idioti ze svobodných civilizovaných zemí si jdou za svým snem a legitimizují ty země lido
  Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
No přesně, jak řikal gusta husák v moskvě na okupačním jednání o invazi vojsk a unosu vladních čini
   Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
Klidně míchejte, ale na správných místech.
 Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
Kdes byl, když Ukrajina osm let vraždila své občany? Co ty na otevřené oslavování fašismu na Ukrajin
  Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
Ty jsi mamlas.
   Re: Rusáci zpět na závodech26.02.2026
Přijde ti normální, že by v Německu šli hlavním městem pochody na oslavu založení SS?? Přijde ti
    Re: Rusáci zpět na závodech27.02.2026
Buď lžeš nebo jsi hloupej.

Největší vraždění Židů v jednom dni proběhlo v lomu Babí J
     Re: Rusáci zpět na závodech03.03.2026
Tak aspoň něco víš...

Ano, největší jednorázový pogrom proběhl v kyjevském Babim Jar
      Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Je zajímavé jak ruští kolaboranti nevidí události a hlavně nepravosti, které se dějí v Rusku.
       Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
V Rusku proběhl pokus o rehabilitaci Vlasova, ale byl smeten ze stolu - zatímco na Ukrajině se po na
        Re: Rusáci zpět na závodech06.03.2026
Tak zrovna Vlasov nebyl žádný fašista. To je trochu tragická postava, která byla vláčena okolnostmi.
         Re: Rusáci zpět na závodech10.03.2026
Heydrich, Himmler, Frank atd. taky byli jen oběti tragických událostí???


Kdyb
          Re: Rusáci zpět na závodech10.03.2026
Vlasov byl normální rudej komouš. Jako jediný nejvyšší důstojník přežil všechny tři Stalinovy čistky
          Re: Rusáci zpět na závodech11.03.2026
Musím ti doporučit si nastudovat kdo byl Vlasov před válkou. Za jakých okolností byl zajatý. Jak vyp
      Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
V ČR máme pomníky Masarykova a českých legionářů. Ale v Rusku to neschvalují. Pozor na to.
    Re: Rusáci zpět na závodech27.02.2026
Nevím jestli vraždí novináře na Ukrajině, ale v Rusku padají z oken běžně a další zavírají do vězení
     Re: Rusáci zpět na závodech02.03.2026
Když to nevíš, tak si o tom přečti a pak komentuj
      Re: Rusáci zpět na závodech06.03.2026
Neznám žádný zdroj, kde by o vraždách ukrajinských novinářů psali. Pravděpodobně žádné neexistují.
       Re: Rusáci zpět na závodech06.03.2026
Provalečná propaganda je velmi selektivní, zdůrazňuje a dokola omílá jen to, co se jí hodí do krámu,
        Re: Rusáci zpět na závodech07.03.2026
Proválečná propaganda je mimořádně selektivní. To co předvádí Peskov nebo Zacharová mě nepřestává ud
       Re: Rusáci zpět na závodech10.03.2026
Tak ještě jednou - Buzina. A jeho vrazi dělají dnes kariéru na vnitru, takže jak dosud nebyli, tak a
        Re: Rusáci zpět na závodech12.03.2026
A psali to v deníku Pravda.

... tak to musí být pravda.
  Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
Banderovci žádná zvěrstva v ČSR nepáchali. I když na vojně v osmdesátkách jsme o tom povinně zpívali
   Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
Asi pamětník co si to prožil. Ti lhát nemohou.
   Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
Ty vole a ty pomniky mtrvych po Slovensku teda zabil kdo?
    Re: Rusáci zpět na závodech25.02.2026
KT je ukázkovej případ popírače zločinů Banderovců.
    Re: Rusáci zpět na závodech26.02.2026
Které? Ví se o jedné slovenské obci, kde došlo k tragickému nedorozumění a hodně se tam střílelo. Bo
     Re: Rusáci zpět na závodech26.02.2026
Jo, řadoví vojáci asi jako Taliban třeba. Že "banderovce" vymysleli rusáci, na tom si byl
      Re: Rusáci zpět na závodech26.02.2026
hele, a jak to vlastně bylo s tím krvavým psem Žižkou z Trocnova? byl to bezskrupulozní loupežník a
       Re: Rusáci zpět na závodech26.02.2026
A jaký má Žiška vztah k válce na Ukrajině?
Já bych řekl, že naprosto žádný. Na rozdíl od Band
        Re: Rusáci zpět na závodech26.02.2026
máš rád Žižku? Jaký máš vztah k partyzánské brigádě Jana Žižky na slovenského povstání?
         Re: Rusáci zpět na závodech26.02.2026
Partyzánská brigáda Jana Žižky nepraktikovala na území, kde působila etnické čistky v podobě pogromů
          Re: Rusáci zpět na závodech27.02.2026
Žižka je známý vrah, který vraždil může, ženy i děti a vypaloval města. A jsou po něm pojmenované ul
         Re: Rusáci zpět na závodech03.03.2026
To je v Humanitě infekce blbosti?
      Re: Rusáci zpět na závodech26.02.2026
Každá armáda dělá zvěrstva. Ostatně proto jsou vojáci vyjmutí z normální lidské společnosti, práva a
       Re: Rusáci zpět na závodech26.02.2026
Prosím pěkně kdo je Kuba turek? To každý z příjmením turek je před určen k tomu být debil?
Ja
       Turčín na entou na netu26.02.2026
Si nevzpomínám, že by Jan Hus kdy vedl voje do boje.
Vysvětlíte všem pomýleným, proč Husité?<
        Re: Turčín na entou na netu26.02.2026
Ty jsi chodil za školu, když se na základce probíral dějepis?
        Citát natvrdlého Turčína27.02.2026
"Mimochodem Bandera nikdy nebyl ve špičce velení UPA, proto je označení "banderovci"
       Turčín na entou na netu26.02.2026
Si nevzpomínám, že by Jan Hus kdy vedl voje do boje.
Vysvětlíte všem pomýleným, proč Husité?<
        Re: Turčín na entou na netu27.02.2026
Oni moderní Progresivní ubožáci už se nemaj čeho chytit tak brousí do dávné historie a zaslepeni nej
     Re: Rusáci zpět na závodech26.02.2026
Zrovna do r 89 placený udavač Kuba Turek tu mluví o rudé svoloči???

Jinak jeho popírá
      Re: Rusáci zpět na závodech27.02.2026
Tak zrovna Nová Sedlica a ve vedlejším údolí Kolbasov byl zřejmě dílem místních lidí a zároveň nějak
       Re: Rusáci zpět na závodech27.02.2026
ano, vím, že je tu "historik", který to zpochybnil - vždycky se objeví někdo, kdo se chce
        Re: Rusáci zpět na závodech27.02.2026
Nejde o jednoho historika, ale neexistují fakta, která by naznačovala, že pod Kremencem vraždili prá
         Re: Rusáci zpět na závodech02.03.2026
Ty seš fakt debil...
          Re: Rusáci zpět na závodech02.03.2026
Proč myslíš?
           Re: Rusáci zpět na závodech03.03.2026
Banderovci mají jen Poláků na svědomí 100 tisíc... Byli programově antisemičtí... A když zabili komu
            Re: Rusáci zpět na závodech04.03.2026
Asi by ses na to díval jinak, kdybys věděl, že Poláci ve stejnou dobu vyvraždili ještě o dost víc Uk
             Re: Rusáci zpět na závodech04.03.2026
Názor na tebe jsem už napsal - tyhle tvoje hausnumera už víc komentovat nebudu.

Snad
              Re: Rusáci zpět na závodech04.03.2026
Píšu snad něco o vyčítání navzájem mezi Poláky a Ukrajinci? Mimochodem tyhle dva národy si to v souč
               Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Pravděpodobně jenom "díky" společnému nepříteli.
                Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Protože pobili Ukrajinci víc Poláků, tak si zemi udrželi Ukrajinci. Pokud by víc Ukrajinců pobili Po
                 Re: Rusáci zpět na závodech10.03.2026
??? Co to zase plácáš?

Volyň není ukrajinská proto, že tam banderovci povraždili 100
                  Re: Rusáci zpět na závodech11.03.2026
Opět chybička ve vzdělání.

Stalin Volyň (většina území v té době patřila Polsku) ukr
               Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Ty seš fakt VŮL - teď se ptáš: píšu snad...?

Ano, píšeš že "Poláci ve stejnou do
               Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Poláci mají Ukrajinu a Ukrajince tak rádi, že právě v Sejmu projednávají zákon, že propagace Bandery
                Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
S ruským kolaborantem nemá smysl diskutovat.

Protože se něco na Ukrajině stalo před
                 Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Tak co z toho je nepravda... Sejm? Vjatrovyč?

Kdo řekl, že by nějaká země neměla exis
                  Re: Rusáci zpět na závodech06.03.2026
A taky Rusku, Slovensku a Maďarsku.
                   Re: Rusáci zpět na závodech06.03.2026
Co jsem si všiml, tak v současnosti dochází k beztrestné propagaci nacizmu pouze v Pobaltí a na Ukra
                    Re: Rusáci zpět na závodech07.03.2026
Podle Peskova je druhá nejnacističtější země Evropy Česká republika. To hodně špatně nasloucháš.
           Re: Rusáci zpět na závodech03.03.2026
Banderovci mají jen Poláků na svědomí 100 tisíc... Byli programově antisemičtí... A když zabili komu
            Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
V této době byli programově antisemitští Ukrajinci, Poláci i Rusové. Jen pro pořádek.

             Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
To byla odpověď na to, že Turek tvrdil, že banderovci se mstili JEN na komunistech... Což je nesmys
              Re: Rusáci zpět na závodech06.03.2026
To je na diskusi, jestli horší je architekt nebo stavební dělník.
Diktatury si vždy dokáží s
              Re: Rusáci zpět na závodech10.03.2026
Hele nelži! Napsal jsem v souvislosti s jednou tragickou událostí na Východním Slovensku, v době, ne
      Re: Rusáci zpět na závodech27.02.2026
Není to úplně pravda a v ČR jsou řádící skupiny benderovců a werewolfů spise komunistická propaganda
       Turčín + FI27.02.2026
lžitát turčína:
Re: Rusáci zpět na závodech
Tak zrovna Nová Sedlica a ve vedlejším úd
    Re: Rusáci zpět na závodech27.02.2026
Můžeš uvést alespoň jeden pomník obětem Banderovců na Slovensku?
     Re: Rusáci zpět na závodech02.03.2026
Hledej sam smudlo. Staci chdit a divat se.
      Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Takže jsi lhal a není samozřejmě žádný.

Proč jsou pro ruské kolaboranti ti Banderovci
 Re: Rusáci zpět na závodech28.02.2026
To je tu najednou žvanění a papouškování "odborníků", přičemž kolikpak z nich mohlo pamato
  Jak je to s pamětníky28.02.2026
Jeden pamětník se mě hned po zavedení Schengenu ptal v autobuse z Nové Sedlice do Ubly, jestli je We
  Re: Rusáci zpět na závodech06.03.2026
Zrušte dějepis, ty jsi opravdu kus blba.
  Re: Rusáci zpět na závodech06.03.2026
Zrušte dějepis, ty jsi opravdu kus blba.
 Re: Rusáci zpět na závodech02.03.2026
Hele aktivisto, už ses zeptal na horosvazu na jejich názor na Američany a Izraelce?
  Re: Rusáci zpět na závodech02.03.2026
1) Nejsem aktivista. Jsem novinář. 2) Neptal.
   Re: Rusáci zpět na závodech02.03.2026
Proč ne? Bojíš se?
    Re: Rusáci zpět na závodech02.03.2026
Protože když vraždí Američané, tak vraždí "demograticky", takže to přece nevadí...
     Re: Rusáci zpět na závodech03.03.2026
Když někdo vyrábí atomovku a netají se s tim že jí hodí na Izrael, tak ho necháš?
Ad srovnává
      Re: Rusáci zpět na závodech03.03.2026
To přímo ne, ale Majdan a vše kolem (a potom) se Rusku moc nelíbilo, proto se to nejspíš rozhodli vy
       Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Majdan není argument.

Co se děje na Slovensku se mi opravdu nelíbí a myslím, že víc Č
        Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Řekl bych, že byl.
         Re: Rusáci zpět na závodech06.03.2026
Pak je evidentní jak chorej mozek ten Putin je.
         Re: Rusáci zpět na závodech06.03.2026
Myslím, že Majdan řízený USA (viz onen slavný telefonát "fuck of EU" mezi Nulandovou a Pya
          Re: Rusáci zpět na závodech07.03.2026
Na tom něco bude. Korsuňský masakr mi hodně připomíná počátek druhé světové války (přepadení vysílač
      Re: Rusáci zpět na závodech04.03.2026
Na YouTube najdeš dost starých videí (dávno před 2022), kde tisíce Ukrajinců na náměstích skandují &
       Co tady pořád plácáš za historické nesmysly?04.03.2026
Noooo.... ten trojzubec neboli Tryzub je symbolem nejstarší historie Kyjevské Rusi a tedy i dnešního
       Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Nesmíš číst jen ruskou propagandu.
Britská policie řešila to, že existuje riziko, že britští
        Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Jasně. Bohatě stačí ta naše mediální všeho druhu....
        Re: Rusáci zpět na závodech05.03.2026
Je pro tebe BBC ruská propaganda??

Na odkazu je článek o symbolech spojených s extrem
         Re: Rusáci zpět na závodech06.03.2026
Aha. A já myslel, že BBC je big black cock.

A četl jsi ten článek pod tím? Asi ne, co
      Re: Rusáci zpět na závodech12.03.2026
Írán 300 let nezaútočíl na své sousedy. Atomovku nemá protože ji ajatolláh zakázal bo je to dílo sa
       Re: Rusáci zpět na závodech12.03.2026
Třeba na Irák, na Izrael, na Jordánsko... jen za poslední roky.

 Lezení / Sardinie / letecky23.02.2026
Zdravím, na Velikonoce zvažujeme, jestli nedat Sardinii - akorat s lezeckým vybavením jsme cestovali naposledy do Himalaya a to už je hodne davno. Takže dotazy zní: a) pokud vezmu Ryanair a pouze příruční zavazadlo, můžu v něm mít lano/sedák/presky/boty/m
 Re: Lezení / Sardinie / letecky23.02.2026
Zdar myslím, že je to smělý plán, ale jen kdybys chtěl jet boulderovat, ale bez bouldermatky. ;) Ne
 Re: Lezení / Sardinie / letecky23.02.2026
Zkus, uvidíš a pak hlavně napiš, jak to dopadlo :D
  Re: Lezení / Sardinie / letecky24.02.2026
Letěl jsem na Sardinii s celou familií (2+3). V příručních jsme měli zabaleno oblečení a v kufru v p
   Re: Lezení / Sardinie / letecky25.02.2026
Dík za RE tak určitě raději do podpalubí, váha nebude problém.
 Re: Lezení / Sardinie / letecky24.02.2026
Mám takovou vtipnou historku, kdy lano muselo z příručáku do podpalubí a jako dodatečné zavazadlo to
  Re: Lezení / Sardinie / letecky24.02.2026
Takhle to bohužel je. A často letí 20 kg příručák za cenu dvou letenek.
  Re: Lezení / Sardinie / letecky25.02.2026
Dikec, tak je to jasný, musí to do podpalubí - holt co se da dělat, lepší jak cálovat pokutu, BTW pr
 Re: Lezení / Sardinie / letecky24.02.2026
předloni na podzim jsme s ryanairem na mallorcu neměli v příručnch zavazadlech žádný problém s kompl

 ledy v Tatrách20.02.2026
Ahoj, nebyl v předchozích dnech někdo z vás ve Vysokých Tatrách na ledolezení? Jaká je teď aktuální podmínka na ledy? Dík.
 : ledy v Tatrách22.02.2026
Ahoj, ve Velký Studený bylo ještě ve středu všechno nateklý a lezlo se. V.
 : ledy v Tatrách22.02.2026
Ahoj, ve Velký Studený bylo ještě ve středu všechno nateklý a lezlo se. V.
 : ledy v Tatrách22.02.2026
Ahoj, ve Velký Studený bylo ještě ve středu všechno nateklý a lezlo se. V.

 Najdi deset rozdílů19.02.2026
Horolezec nechal svou přítelkyni zemřít na nejvyšší hoře Rakouska. Čeká ho soud
https://1url.cz/NeKPV

A teď to porovnejte s tím
 Re: Najdi deset rozdílů19.02.2026
Jak? Nevíme.
 Re: Najdi deset rozdílů20.02.2026
  Re: Najdi deset rozdílů20.02.2026
Václave, teda pardon pussyno, nejsem si jist, jestli s tou svou agresivitou děláš dobře. Pořád si my
 Re: Najdi deset rozdílů21.02.2026
Můžete tu rozebírat vše a ze všech stran, ale jak se říká pravdu zná jen Bůh a ten dotyčný. A ten si
  Re: Najdi deset rozdílů21.02.2026
Takhle to funguje jen u lidí, kteří to svědomí mají. Jenže pak je tu určitá skupina, které něco jako
   Re: Najdi deset rozdílů21.02.2026
Jak víš, že nemá svědomí?
    Re: Najdi deset rozdílů21.02.2026
Že ten dotyčný Rakušák nemá svědomí pochopitelně vědět s absolutní jistotou nemohu, ale v jeho přípa
   Re: Najdi deset rozdílů22.02.2026
Zřejmě /opět/ narážíš na Máru. Jenže problém je, že silný človek akci dokončí, i když se stane trage
    Re: Najdi deset rozdílů23.02.2026
Myslím, že je dostatečně zřejmé, že tímto komentářem jsem měl na mysli hlavně ty dva "výtečníky
     Re: Najdi deset rozdílů25.02.2026
Docela se divím, že to pozůstalí od Rose neřešili institucionálně..
 Re: Najdi deset rozdílů02.03.2026
Jo elitní po lezecké stránce oni možná jsou, ale člověku s průměrnou sociální inteligencí by stačilo

 Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na místě ze13.02.2026
Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na místě zemřel - Novinky https://share.google/ FN711u6PXcvygwTj5
 Re: Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na míst13.02.2026
RIP
 Re: Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na míst13.02.2026
Čertova Lavinová lávka, bez lana, asi prošlápl vrcholovou převěj kousek vedle sedélka, spadnul na dr

 Jak začít s VHT11.02.2026
Ahoj všem,
je mi 16 let a rád bych se začal víc věnovat vysokohorské turistice. Něco už mám nachozeno (cca do 3000 m), ale zatím jsem vždy jezdil do hor s rodiči, kteří dávají přednost spíš lehčím túrám. To je samozřejmě v pohodě, ale moje vlastní
 Re: Jak začít s VHT11.02.2026
Hoj!

Pulka nas tu zacinala stejne, jen sme nemeli internet, a zkusensoti se predavali
  Re: Jak začít s VHT11.02.2026
Ad partak. To je mzna to nejtezsi. Ja jel radsi sam nez s nekym hoho neznam. Mel sem celejch dvacet
   Re: Jak začít s VHT11.02.2026
Jo a covece fakt nam bylo tehdy 17+-1.Takze zacinas tak akorat. A do horoskol sme vlkasnte nikdy nec
   Re: Jak začít s VHT11.02.2026
Zkus svi nejlepsi kamarady. Pokud se jeden z nich chytne, tak i kdyz mozna zustanes hanci silou zbyt
 Re: Jak začít s VHT11.02.2026
Ahoj, zkusím trochu praktického infa. Jestli chceš vyloženě jen VHT, tak Ti asi úplně neporadím. V h
  Re: Jak začít s VHT11.02.2026
Podpis mi u předchozího příspěvku nějak vypadl. Kdybys to chtěl nějak víc rozebírat, tak na sebe nap
  Re: Jak začít s VHT11.02.2026
Kdybys měl na vybranou, tak vstup do nějakého velkého oddílu. Má to výhody v tom, že obvykle organiz
 Re: Jak začít s VHT12.02.2026
nejlepší je chytit se nějaké party vrstevníků. buď přirozeně (třeba když chodí po horách víc rodin p
  Re: Jak začít s VHT12.02.2026
Ahoj, díky za odpověď, jsem z Brna. Takže tu nějaký oddíl je, ale zase tu nejsou kopce :)
   Re: Jak začít s VHT12.02.2026
Byt ja z Brna, tak jsem kazdou chvili v Tatrach. (A Hochschwab je jeste bliz.)

Na kon
    Re: Jak začít s VHT12.02.2026
Jo to sme dva. brno je brana alp (bliz nez tatry, min lidi, min medvedu a bohuzel uz i prijemnmejsi
   Re: Jak začít s VHT12.02.2026
Brno je dobré město na lezení. Máš tam Lokálku, VHSku, obě dělají horoškolu na vysoké úrovni, do Kra
   Re: Jak začít s VHT12.02.2026
Já k tomu mám jedinej poznatek: všude možně takhle můžeš slyšet: shánět parťáka do hor na netu, no t
    Re: Jak začít s VHT12.02.2026
Já osobně bych byl velmi opatrný při výletu do hor s někým neznámým z Facebooku. Každý rok píšu do r
    Re: Jak začít s VHT12.02.2026
Tam asi bude problém, že většina lidí nebude chtít parťáka v mém věku. Ale můžu se zeptat svého stre
    Re: Jak začít s VHT12.02.2026
Tam asi bude problém, že většina lidí nebude chtít parťáka v mém věku. Ale můžu se zeptat svého stre
    Re: Jak začít s VHT12.02.2026
Tam asi bude problém, že většina lidí nebude chtít parťáka v mém věku. Ale můžu se zeptat svého stre
     Re: Jak začít s VHT13.02.2026
Uz nemuzu davat spatny priklady, tak aspon dobry rady. V podstate to vsechno rekli vazeni predrecnic
      Re: Jak začít s VHT13.02.2026
Ono také záleží na tom, jak, kdy a kde. Nakonec i oni instruktoři se ve spoustě případů musejí učit
       Re: Jak začít s VHT13.02.2026
"Kdesi kdosi rikal ze vono nakonec nezalezi na tom co lezes, kam lezes.. ale s kym. " jaj
        Re: Jak začít s VHT13.02.2026
To přece nevylučuje co jsem říkal. Jsou totiž dnes blázni co na to maj a jsou schopni se vydat např.
     Re: Jak začít s VHT13.02.2026
Hele možná bych spíš začal něčím letním, bez sněhu. Najít si v blízkejch Alpách na mapách.cz nějakou
 Re: Jak začít s VHT14.02.2026
Tak zrovna vyrážet bez spolehlivého parťáka a zkušeností na hřebeny je pěkná blbost. Když tam občas
  Re: Jak začít s VHT16.02.2026
tak, parťák z internetu sehnanej na víkend v pátrek v poledne je dobrej nápad až když už budeš na ta
   Re: Jak začít s VHT16.02.2026
Helehelehele! Nezačínej zase s tím, jak se vážou tkaničky!
   Re: Jak začít s VHT16.02.2026
+1 L.B
+1 kuba turek

doporučuju dej si velkýho majzla na cizí.
Stačí že
    Re: Jak začít s VHT17.02.2026
No jak se kdo cítí. Někdo se školí, jiný ne. Vždy jde o člověka a jeho rozum, vlastnosti a sebekázeň
     Re: Jak začít s VHT17.02.2026
By ses divil.
      Re: Jak začít s VHT17.02.2026
no jak tuhle udíleli (zřejmě) čerství absolventi jakési horoškoly rady ohledně bezpečného pohybu v l
       Re: Jak začít s VHT18.02.2026
hele pokud to rikali spravne a v dobre vire, neni nic proti nicemu. krom schopnosti vnimat sam sebe
 Nejjednodušší16.02.2026
je najít nejbližší odbor/oddíl KČT, který se VHT věnuje...
  žltý skafander16.02.2026
 Waldhorn Nordgrat04.02.2026
obracím se s dotazem do pléna na severní hřeben Waldhornu (toho ve Schladmingských Taurách), Wödl/Lehnhofer, 1894, kde mě velice zaujala elegantní silueta kopce, přijatelná obtížnost (místy čtyřka), délka výstupu (kilometr vodorovného hřebenu, na nástup n
 Re: Waldhorn Nordgrat05.02.2026
Nemám přímou zkušenost z Waldhornem, ale vloni jsme byli s dětma na Preintalerhütte a těsně vedle ně
  Re: Waldhorn Nordgrat05.02.2026
alm je možná konkurence, ale spřátelená. dotaz je na ten ukrutnej kopec přímo nad nimi.
  Re: Waldhorn Nordgrat10.02.2026
Fešná selka, co tam má prázdno a vedle bylo narváno... Opravdu jsi byl na horách? :-))
 Re: Waldhorn Nordgrat08.05.2026
Hm, tak aj v Taurách majú Hrubô :)

 Dotaz 31.01.2026
Ono slanění spouštěním je i v metodice známo.  (Viz https://is.muni.cz/el/fsps/jaro2010/bk1048/um/Slan
 Re: Dotaz 06.02.2026
Kdybys ten dotaz nenapsal jako tatar, tak by ti mozna i nekdo odpovedel...
 Re: Dotaz 06.02.2026
Coze?
  Re: Dotaz 08.02.2026
Ano jakže.
 Re: Dotaz 08.02.2026
Dülferův sed
  Re: Dotaz 10.02.2026
Známá věc. Ovšem s oním dotazem jaksi nesouvisí. Mě šlo o to posoudit popsané. Ovšem ne napadáním o
   Re: Dotaz 10.02.2026
Posouzení popsaného:

Nedělej to. Proč?

1) brousíš slaňovací bod,
   Re: Dotaz 11.02.2026
Hele, treba jsem hloupej, ale ja ty tvoji hotentotstine proste nerozumim... Tam bych videl prvni pro
 Re: Dotaz 10.02.2026
Z hlediska zatizeni jisticiho bodu je to lepsi nez kdyz lezce spousti jistic. Takze proc ne. Musi to
  Re: Dotaz 11.02.2026
Otázkou ovšem je, proč ano. U těch stavěčů to lze odůvodnit snadným přitažením, pokud se potřebují d
 Re: Dotaz 11.02.2026
Na té "metodice" je ovšem zajímavá jiná věc. Ten konec. Sice píšou opatrně ! POZOR NEBEZPE
 Re: Dotaz 11.02.2026
Jen tak pro některé horlivé kritiky doplnění proč píšu tenhle dotaz. Slaňování včetně prusíku a uzlů
  Re: Dotaz 11.02.2026
Ok, vyjasníme to, než tady schytáš další sodu.
Primární je samozřejmě slaňování, spouštění se
   Re: Dotaz 11.02.2026
Ááá, ještě tam chybělo ...když jsem v horách a lano je stále v tahu, začnu opatrně lézt (když není v
    Re: Dotaz 11.02.2026
Hm, popisovány jsou extrémní případy. Nevidím, neslyším, nikoho v okolí nemám a lano se někde zašprc
  Re: Dotaz 11.02.2026
tvl...
  Re: Dotaz 12.02.2026
No, vidis, ze nakonec umis i vcelku obstojne vyjadrit myslenku.

Obdobnou situaci jsem
   Re: Dotaz 12.02.2026
Konečně připomínka k problému. Sám jsem se dověděl i o další, kdy při slanění ze slaňovacího místa s
  Re: Dotaz 08.05.2026
Keď tých mladých horalov máte ambíciu niečo zmysluplné naučiť, bolo by užitočné ich oboznámiť s rizi
   Re: Dotaz 08.05.2026
Jen puntičkářská poznámka: Krátké lano bude krátké i při slanění. S podobným rizikem pádu.
V
    Re: Dotaz 08.05.2026
Naopak pri zlanení je hneď jasné, že oba konce nesiahajú až na zem, čo istič vidí a môže včas signal

 Doubek26.01.2026
Doubek - dost stará varianta ledovcové skoby. Netuším jak doopravdy vypadal a nejde mi na netu najít jeho obrázek. Věděl by někdo?
 Re: Doubek26.01.2026
tomu se říkalo doubek? Slyším prvně, že se něco takového do ledu používalo.
 Re: Doubek26.01.2026
není to taková ta v podstatě trošku větší vývrtka na tahání korkových špuntů z láhve vína (s okem sa
  Re: Doubek26.01.2026
   Re: Doubek26.01.2026
Doubkova skoba je vyobrazena třeba v knize Horolezectvo zblízka, kdysi jsem i ji měl. Led ale trhala
   Re: Doubek26.01.2026
Doubkova skoba je vyobrazena třeba v knize Horolezectvo zblízka, kdysi jsem i ji měl. Led ale trhala
    Re: Doubek26.01.2026
Jakékoli "vtloukání" do ledu je asi pro křehkost problém. Ta červená vypadá spíše jako pro
     Re: Doubek27.01.2026
Fascinující jak u mladé generace absentuje znalost klasické literatury ;-) Doubek krom podoby různýc
      Re: Doubek24.02.2026
Horolezectví Procházka, str. 76, obr. 58C.

 Lyže na lezení26.01.2026
Ahoj mám dotaz na borce alpinisty. Jak dlouhé máte lyže na kombinovaná lezecko-lyžařská dobrodružství. Mám na mysli takový ty podniky, kdy se leze řekněme M3-4 nahoru a lyže se využijí jako teleport na sestup. Předpokládám že lyže stejně dlouhé jako já se
 Re: Lyže na lezení26.01.2026
to je vždycky něco za něco. na fošnách se dobře jezdí, ale překáží to děsně, bigfooty se skvěle nosí
  Re: Lyže na lezení26.01.2026
"A jaké máte víno?" " Bílý a červený"...
   Re: Lyže na lezení26.01.2026
růžový víno se ovšem nedá žrát. nehodí se ani k telecímu, ani ke zvěřině.
  Re: Lyže na lezení29.01.2026
No, ehm. Díky moc za názor nenázor. Je to jako královna koloběžka první. Přijela, nepřijela, oblečen
   Re: Lyže na lezení29.01.2026
Jednak si myslím, že zmíněná disciplína je dost mimo mejnstrým, takže nelze čekat zástup rádců (nar
    Re: Lyže na lezení30.01.2026
To asi zkoušel každý nadšený lyžař-horolezec a dospěl ke stejnému výsledku. Můj dospělý synek takhle
    Re: Lyže na lezení30.01.2026
Hagan dělá lyže OFF LIMITS. Osobní zkušenost s tím nemám, ale je to přesně na toto určeno.
     Re: Lyže na lezení02.02.2026
asi by nebylo chybou si to koupit v nýrsku -
    Re: Lyže na lezení03.02.2026
Není lepší si pak vzít podprdelník? &#129315;
   Re: Lyže na lezení30.01.2026
bohužel hledání lyží s kterejma se dobře leze i lyžuje je fakt problém královny koloběžky. dovedu si
    Re: Lyže na lezení30.01.2026
Přesně, obojí najednou nefunguje. Taky jsem jednou při lezení klasických firnových severek sebral ly
     Re: Lyže na lezení31.01.2026
To co hledáš, je toto:
 Re: Lyže na lezení31.01.2026
Díky všem zúčastněným. Opravdu tunnejde o požitek z jízdy. Jde čistě o teleport unaveného alpinisty
  Re: Lyže na lezení01.02.2026
Myslím, že lepší by byl podprdelník.
  Re: Lyže na lezení02.02.2026
ještě mě napadá, sporten někdy před 10-15 lety vyráběl nějaký "lyže pro hajnýho", takový š
   Re: Lyže na lezení02.02.2026
no a pak je ještě možnost koupit rentalové výukové juniorské lyže s dostatečnou tuhostí. třeba tohle
   Re: Lyže na lezení02.02.2026
Jmenuje se to Sporten Hunter. To jsou spíš sněžnice, které dokáží klouzat. Zatáčet se s tím dá reáln
 Re: Lyže na lezení03.02.2026
Koukni co používá Ďurifuk
  Re: Lyže na lezení04.02.2026
podprdelník
   Re: Lyže na lezení04.02.2026
Podprdelník ve žlabu nezatočíš a v traverzu nepošleš po vrstevnici. Za mě lehčí, kratší (tak o 10-15
  Re: Lyže na lezení04.02.2026
podprdelník

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na místě ze
Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na místě zemřel - Novinky https://share.google/ FN711u6PXcvygwTj5
Mag19:33:18 13.02.2026
odpovědět 
 Re: Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na míst
RIP
Mag19:33:50 13.02.2026
odpovědět 
 Re: Českého horolezce ve Vysokých Tatrách smetla lavina, na míst
Čertova Lavinová lávka, bez lana, asi prošlápl vrcholovou převěj kousek vedle sedélka, spadnul na druhou stranu než vystoupal, rozbil se o skály ve žlabu a byl mrtvý, i když ho sníh nezavalil úplně.
Kuba Turek22:11:52 13.02.2026
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192420)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Hořká slast VIIa Bělá U Děčína
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (26)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi