Jak to vypadá na Vtáčníku/Hrádku? Mám to tam rád a mám rád Povl. Je to lépe odjištěné ?
Byl jsem tam před 20 lety a některé cesty obsahovaly dlouhé odlezy které podle mě nešly zajistit. Přibylo tam nějaké jištění ?
Ahoj, rozumíte nekdo líp nez já tehle formulaci z webu oeav?
"Stabilní, nosná vrchní vrstva rozbředlého sněhu je obvykle známkou bezpečnosti a zárukou nízkého lavinového nebezpečí. Tyto podmínky se vyskytují zejména na jaře po chladný
Nevíte někdo náhodou jak postupuje Džejn Švecová na Exkalibru? Jak se jim tam zatoulalo koťátko, tak to vypadalo nadějně! Nebo tím, že to broukla Broune už jí to neláká? Nebo se snad vrhla na nějaký 9c? Sem byl napnutej na pokračování ale asi se jim tam t
Žebříček se nějak dojebal nebo je chyba na přijímači? Či se na stránce pracuje? Zobrazujeme se mi jenom 58 lidí a to ještě podle nějakých starých přelezů.
Tak to je teda šílená zpráva na začátek sezóny! :(
Krátké lano? Chyba v navázání, nebo jiný lidský faktor? Tam snad není cesta, kde by člověk mohl z 10m spadnout na zem z důvodů lezecké chyby nebo? Upřímnou soustrast rodině a blízkým
Co je to za začátek sezóny? I jeden známý pískař a prvovýstupce se rozsekal 28.února při slanění a teď bojuje o život, prognóza nejistá... Dávejme na sebe pozor zvláště při činnostech, které děláme automaticky...
Pozůstalým upřímnou soustrast.
To je pan P, pan H., atd atd.
No tvl, to se nenajde nikdo, aby napsal, oč jde?
Nepotřebuji počet dětí, rodinný stav, výše hypotéky..
Napsat např. Honza Uchytil (kdo jste ho znali, vzpomeňte a přijďte na pohřeb), lezl to a to, stalo se to a to..
Nevím, na co si to tu všichni hrajete, hlavy už vymaštěný a selský rozum dávno v prdeli, tedy nikde.. Právě proto, že to nikdo nenapíše se tu povídají báchorky.. ROZUM, PŘÁTELÉ, ROZUM!!!
No nevm, ruplej bh v Juře, Čima v Brné, teď ruplej kruh při odsedu, upadlá rukojeť cepínu (= bez průseru jen náhodou).. Pořád toho je dost a o spoustě příhod se nemusí vědět..
RIP a pls rozbor nehody - poučení aby se to nepovedlo dalšímu...
Pokud prdne kruh nebo borhák, může to být vada materiálu. Pokud prdne takovej kruh, jak se to tady řeší kousek jinde, tak je to špatnej nápad a ještě špatně udělanej, takže spíš vada autora.
Ono asi má také vliv jak kdo slaňuje. Jsou případy, kdy lezec s nadšením skočil do slanění přes stromek a našli jej dole i se stromkem. A o oněch "frajeřinkách" slaňování hlavou dolů ani nemluvě....
Tak nemusi to byt vada materialu, ale treba na picu material pro danou oblast, viz vsechny oblasti u more.
Karesak za to pri svmy boltovani dostaval hejt, ale San Vito je tim prosluly, ted ten Kalymnak.
jistě. ale nic se nestane, když to trochu počká. cintat si tady přemoudřele a bez zlalosti toho co se stalo pentle když nebožtík ještě není v hrobě je přinejmenším nevhodné.
Když to trochu počká, tak se to mezitim může zopakovat x když se rozbor udělá bez prostojů, tak si na to někdo další může dát pozor hned. A mimo jiné to zabrání spekulacím a fámám "jedna paní povídala" viz třeba hned tady dole...
až (případně jestli) to rodina a kamarádi uznají za vhodné, tak se popis někde objeví. lidé se na skalách zraňují a zabíjejí z (bohužel) stále velmi podobných příčin a nějaké riziko z prodlení předhození této konkrétní informace krvelačným čtenářům vidím jako nevýznamné.
Ono možná jsou praktici, co vadé borháky a pod. dokáží poznat, Ovšem dobré by asi bylo mít prostředek k jejich kontrole na míste."Kontrola" používáním se jak vidno někdy nevyplácí....
Ke smrtelnému pádu lezce z výšky 10 metrů došlo v Pátek 13.března 2026 na MALOSKALSKÉM Pantheonu.
Bohužel ke smrtelnému pádu došlo před očima 6-leté dcery lezce.
Postizenemu byla ihned poskytnuta prvni pomoc. Dcera byla bez prodleni odvedena z mista nehody na bezpecne misto.
Nesirte prosim neoverene, neuplne a nepresne informace.
Před pár lety když se stala fatální nehoda na vltavské žule (lezec se transportoval z jednoho břehu na druhý a během převozu bohužel skonal) a ptal jsem jsem se tu na detaily abych se jako začínající lezec poučil, dostal jsem "sodu" jak se to nesluší.
A teď koukám že to jede na plné obrátky.
Nerozumím, proč by jméno i v tomto smyslu mělo být něco tajného. Kdo daného nezná, nic mu to neřekne, kdo ho zná hodně, už to ví, kdo ho znal z doslechu nebo prostě komunity, alespoň bude vědět, co se stalo a vyhne se velmi trapným situacím, kdy by to mohlo být minimálně podivné.
... napsal nekdo, kdo si ani neumi vymyslet unikatni prezdivku. Nemuzu si pomoct, ale zrovna ti bez jakehokoliv podpisu mi tady na lezci prijdou jako nejvetsi kokoti. Pis dal. :)
Ver tomu, ze kdyz tu diskuzi ctes a nevis ani to, ktery z tech nepodepsanych jsi sam, tak ta diskuze stoji uplne za prd. Prezdivku jsi nevymyslel moc originalni, ale pro zacatek to je velky uspech.
Pokud nemáš svou přezdívku propojenou s nějakým účtem nebo emailem, není na ni nic unikátního, může pod ní psát kdokoli cokoli, je to úplně stejný, jako by ses nepodepsal.
Já tam nebyl a kvůli placce tam asi nepojedu. ale zpětně uznávám, že když ujedou nohy nebo zradí tělo, není pro nováčka moc co se učit, takže to tabu bylo asi tak nějak pochopitelný..
Naopak. Bohužel Honza Polák udělala fatální chybu v přecenění svých schopností. Přelézal od kruhu ke kruhu těsně pod temenem skal bez jištění. A holt to nevyšlo a není mezi nám. Poučení z jeho smrti je jasné: jisti se, kde můžeš.
Tak to jsem nevěděl. Když na to těsně po nehodě bylo informační embargo, domníval jsem se jako začínající lezec, že šlo o neplánovaný odlez-odklon od zamýšlené cesty a něco se někde zvrtlo, přišel o lano a musel traverzovat ke slaňáku aby se chytil ale ztratil rovnováhu atp. A vzhledem k památce lezce že se "to nerozebírá"
To je trochu turecká latina, říkat, že přelézal od kruhu ke kruhu. Přecházel po úzké polici ke slaňáku, neříkal bych tomu lezení. A ano cca 2m nad ním byl dobírací kruh, kterým si mohl ten přesun ke slaňáku zajistit. Neříkal bych tomu přecenění schopností, což zavání těžším lezením, ale spíš chvilková nepozornost v lehkém terénu. Od té doby se tam vždycky jistím shora, ale před tou nehodou bych možná po té polici šel také bez zajištění, pokud by nebylo mokro a byl jsem zrovna v pohodě.
Pokud by k téhle nehodě někdo chtěl nepřefiltrované informace od pramene, tak je to zde? https://1url.cz/SeoB9
Honza Polák nezemřel při transportu po vodě, ale až v sanitce těsně předtím, než dorazila do nemocnice, ale to na výsledku nic nemění. Vrtulník neletěl, protože už se začínalo stmívat.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.