Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
21.Novák 2688
22.Bernard 2632
23.X. 2532

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230731 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Vtáčník06.04.2026
Jak to vypadá na Vtáčníku/Hrádku? Mám to tam rád a mám rád Povl. Je to lépe odjištěné ?
Byl jsem tam před 20 lety a některé cesty obsahovaly dlouhé odlezy které podle mě nešly zajistit. Přibylo tam nějaké jištění ?
 Re: Vtáčník07.04.2026
Ahoj, ano, je to odistene vcelku sucasne :) Niekde na webe HK BAnik Prievidza najdes aj aktualneho s
 Re: Vtáčník11.04.2026
S dodáváním jištění jděte do p*dele. Nějakou úctu k prvovýstupcům neuplatňujete? Důležité je odjisti
  Re: Vtáčník11.04.2026
To si prosim ta z coho vycital, ze sa pridali istenia do starych ciest bez ucty k autorom? Kde si vi
   Re: Vtáčník12.04.2026
+1 Na ten samonaser, detto od niekoho, kto tam zjavne v zivote nebol, by sa mal pozriet odbornik...
    Re: Vtáčník12.04.2026
+2
     Re: Vtáčník12.04.2026
TO psali nějací emigranští slovenští pakoši ..copak jste toho anonyma nepochopili? myslel to uplně
      Re: Vtáčník24.04.2026
Ja to vazne nemyslel spatne. Jak jsem psal, lezu rad po vlastnim. Jen jsem se chtel zeptat jestli se
       Re: Vtáčník26.04.2026
niekto ta nuti cvakat fixne istenia?
        Re: Vtáčník26.04.2026
Ale toto vobec nie je argument. Ked tam raz su, je to ine ako ked tam neboli...

 FriXion®05.04.2026
Nemáte někdo zkušenost z lepičkou FriXion® ? La Sportiva ji dává na některý svoje modely.
 Re: FriXion®12.05.2026
Tak mám několika denní zkušenost s touto novou směsí. (Skwama Light) Na hrubém vápenci, byly ok. Na

 Samodomo nýty31.03.2026
Když praskaj nyty na Kalymnosu, co takhle v,měnit samodomo nyty na hromadě cest kolem Prahy. Např. Černy balet nebo spousta cest na Vlt. Žule
 Re: Samodomo nýty31.03.2026
Jdi do toho!
 Re: Samodomo nýty31.03.2026
Asi není problém dohodnout se se správcem, nafasovat a vyměnit. ČHS k tomu mají kurzik.
  Re: Samodomo nýty01.04.2026
To zni fajn, klidne se toho ujmu
   Re: Samodomo nýty01.04.2026
Pokud to myslis vazne, napis spravci frantisek.mezera(zavinac)centrum.cz
 Re: Samodomo nýty01.04.2026
me spis zarazi ze material na nove nesmyslne trojky v zamesenych 3m plotnach na rovisti se nasel ale
  Re: Samodomo nýty01.04.2026
No, to je ta honba za prvovystupy. Ty trojky jsou v rosti, dospelej je nikdy nepoleze a pro děti tam
 Re: Samodomo nýty01.04.2026
Jestli má Černý balet ještě původní nýty z prvovýstupu, tak to by se určitě vyměnit mělo. To byla vš
  Re: Samodomo nýty02.04.2026
Tak na Rovisti by se toho hodilo vymenit vic, zvlast ty sektory, kde se moc neleze, tam jsou obcas v
   Re: Samodomo nýty12.04.2026
Kdyby jenom sektory, kde se neleze. V Highlanderovi se točí první nýt už asi 10 let :D
 Re: Samodomo nýty02.04.2026
Ahoj, Roviště přejišťujeme systematicky i jednotlivě každý rok. Konkrétně Hafty komplet v listopadu.
  Re: Samodomo nýty04.04.2026
Dik moc!
   Re: Samodomo nýty05.04.2026
Díky

 Nález lezeček Srbsko-Divadýlko25.03.2026
Včera se našly v Srbsku lom Divadýlko nové lezečky. Rád vrátím majiteli za podrobný popis.

 Kde působí24.03.2026
Nevíte někdo kde teď působí pan Hroza?
Občas si vzpomenu na větu kterou mě párkrát počastoval v Mamutu, nrevím jestli byla jeho ale byla fajn a seděla

Bordel na laně- bordel v životě :)
 Re: Kde působí24.03.2026
Po ruznejch stenach v Praze, normalne furt koucuje, nejvic asi v Jungle.

 panťák - pád15.03.2026
Nevíte někdo co se přesně stalo v pátek na panťáku?
 Re: panťák - pád15.03.2026
Šlo o ca 10m pád na zem s fatálními následky. Pokud budou relevantní osoby souhlasit, napíšu později
  Re: panťák - pád16.03.2026
Díky za info a upřímnou soustrast...
  Re: panťák - pád16.03.2026
Ahoj, H jsme znali i jeho rodinu, už se samozřejmě šíří různé (možná fámy) teorie, ty jsi tam s ním
  Re: panťák - pád16.03.2026
Upřímnou soustrast všem blízkým.
  Re: panťák - pád16.03.2026
Tak to je teda šílená zpráva na začátek sezóny! :(
Krátké lano? Chyba v navázání, nebo jiný l
   Re: panťák - pád16.03.2026
Smutná zpráva, soustrast rodině. A dávejte všichni na sebe bacha.
 Re: panťák - pád17.03.2026
Co je to za začátek sezóny? I jeden známý pískař a prvovýstupce se rozsekal 28.února při slanění a t
  Re: panťák - pád17.03.2026
Ahoj ,

Jako blízký přítel , spolulezec a kamarád, s rodinou všem děkujeme za přízeň
   Re: panťák - pád24.03.2026
To je pan P, pan H., atd atd.
No tvl, to se nenajde nikdo, aby napsal, oč jde?
Nepotře
    Re: panťák - pád24.03.2026
Tak tady to je sebranka debilů, to bych z toho chcal prdelí ! Doufám, ze aspoň tak dobře lezete jako
     Re: panťák - pád29.03.2026
No a tímto si se zcela bezpečně připojil do řad kritizovaných ...
  Re: panťák - pád18.03.2026
Ve statistikách by asi bylo třeba vždy rozdělit chyby lezce a chyby či vady materiálu.....
   Re: panťák - pád18.03.2026
Vady materiálu vedoucí ke smrti či těžkému zranění se už téměř nevyskytují.
    Re: panťák - pád18.03.2026
No nevm, ruplej bh v Juře, Čima v Brné, teď ruplej kruh při odsedu, upadlá rukojeť cepínu (= bez prů
     Re: panťák - pád18.03.2026
Pokud počítáš do vad materiálu i jištění, tak to vliv na statistiku určitě má. Vliv vad vlastního ma
      Re: panťák - pád19.03.2026
počkej počkej...To, že prdne kruh, bh...není vada materiálu jo? Co to tedy je?
       Re: panťák - pád19.03.2026
Pokud prdne kruh nebo borhák, může to být vada materiálu. Pokud prdne takovej kruh, jak se to tady ř
        Re: panťák - pád24.03.2026
Ono asi má také vliv jak kdo slaňuje. Jsou případy, kdy lezec s nadšením skočil do slanění přes str
       Re: panťák - pád29.03.2026
Tak nemusi to byt vada materialu, ale treba na picu material pro danou oblast, viz vsechny oblasti u
     Re: panťák - pád19.03.2026
jistě. ale nic se nestane, když to trochu počká. cintat si tady přemoudřele a bez zlalosti toho co s
      Re: panťák - pád23.03.2026
Když to trochu počká, tak se to mezitim může zopakovat x když se rozbor udělá bez prostojů, tak si n
       Re: panťák - pád23.03.2026
až (případně jestli) to rodina a kamarádi uznají za vhodné, tak se popis někde objeví. lidé se na sk
     Re: panťák - pád19.03.2026
Ono možná jsou praktici, co vadé borháky a pod. dokáží poznat, Ovšem dobré by asi bylo mít prostřede
      Re: panťák - pád20.03.2026
Tak neco malo se poznat da, ale vetsinou neni sance.
    Re: panťák - pád30.03.2026
souhlas,
taky si myslim, že páteční fatal na kalymnousu ten nebylo selhání fixního jištění, a
 Re: panťák - pád20.03.2026
  Re: panťák - pád22.03.2026
Co tím autor videa chce říct? V popisku jsou dle téhle diskuze nepravdivé informace a proč má někdo
 Re: panťák - pád20.03.2026
Ke smrtelnému pádu lezce z výšky 10 metrů došlo v Pátek 13.března 2026 na MALOSKALSKÉM Pantheonu.
  Re: panťák - pád20.03.2026
Postizenemu byla ihned poskytnuta prvni pomoc. Dcera byla bez prodleni odvedena z mista nehody na be
   Re: panťák - pád23.03.2026
Asi bych požádal admina, aby (s)mazal příspěvky s "informacemi" o pádu, které nejsou ověře
    Re: panťák - pád23.03.2026
Asi bych...děkuji. Vau
 Re: panťák - pád23.03.2026
Před pár lety když se stala fatální nehoda na vltavské žule (lezec se transportoval z jednoho břehu
  Re: panťák - pád24.03.2026
To byl tehdy bohužel Honza Polák. Neštěstí i pokus o záchranu byly posléze popsány dost podrobně:
   Re: panťák - pád24.03.2026
No ja vím o koho šlo ale napsat veřejně jméno nešťastníka to jsem měl i teď pocit, ze bych pak chodi
    Re: panťák - pád25.03.2026
Nerozumím, proč by jméno i v tomto smyslu mělo být něco tajného. Kdo daného nezná, nic mu to neřekne
     Re: panťák - pád25.03.2026
... napsal nekdo, kdo si ani neumi vymyslet unikatni prezdivku. Nemuzu si pomoct, ale zrovna ti bez
      Re: panťák - pád25.03.2026
Nezlob se na mě, ale mě zas příjdou jako největší kokoti ti, ktěří někoho kritizují za to, že se nep
       Re: panťák - pád25.03.2026
Ver tomu, ze kdyz tu diskuzi ctes a nevis ani to, ktery z tech nepodepsanych jsi sam, tak ta diskuze
        Re: panťák - pád26.03.2026
Pokud nemáš svou přezdívku propojenou s nějakým účtem nebo emailem, není na ni nic unikátního, může
         Re: panťák - pád29.03.2026
To je sice pravda, ale zpravidla se k tomu uchylují jen kokoti, což je nějaký základní filtr, díky n
    Re: panťák - pád25.03.2026
Tak v Jickach je stejne ta plaketka se jmenem a venovanim, takze kdo tam byl, urcite jmeno vi.
     Re: panťák - pád26.03.2026
Já tam nebyl a kvůli placce tam asi nepojedu. ale zpětně uznávám, že když ujedou nohy nebo zradí těl
      Re: panťák - pád27.03.2026
Naopak. Bohužel Honza Polák udělala fatální chybu v přecenění svých schopností. Přelézal od kruhu ke
       Re: panťák - pád28.03.2026
Tak to jsem nevěděl. Když na to těsně po nehodě bylo informační embargo, domníval jsem se jako začín
       Re: panťák - pád28.03.2026
To je trochu turecká latina, říkat, že přelézal od kruhu ke kruhu. Přecházel po úzké polici ke slaňá
        Pád 28.03.2026
Honza Polák se zabil, pokud se nemýlím, pří lezení v rámci závodu na počet přelezených cest, pořádan
        Re: panťák - pád29.03.2026
Kamarádka se tam málem taky zabila, stihla se chytit kořenu. Málem jsem teď den neměl s kým lizt.
  Re: panťák - pád30.03.2026
Pokud by k téhle nehodě někdo chtěl nepřefiltrované informace od pramene, tak je to zde?
 Oeav.cz14.03.2026
Ahoj, rozumíte nekdo líp nez já tehle formulaci z webu oeav?

"Stabilní, nosná vrchní vrstva rozbředlého sněhu je obvykle známkou bezpečnosti a zárukou nízkého lavinového nebezpečí. Tyto podmínky se vyskytují zejména na jaře po chladný
 Re: Oeav.cz14.03.2026
Obvykle na jaře za jasných dní se sníh vlivem slunce prohřívá, měkne a mění ve firn. V noci (je-li j
 Re: Oeav.cz14.03.2026
Ahoj! Tahle formulace zní na první pohled jako protimluv, ale dává smysl, když se podíváme na to, co
 Re: Oeav.cz14.03.2026
Diky za odpovědi

 Ex kalíbr13.03.2026
Nevíte někdo náhodou jak postupuje Džejn Švecová na Exkalibru? Jak se jim tam zatoulalo koťátko, tak to vypadalo nadějně! Nebo tím, že to broukla Broune už jí to neláká? Nebo se snad vrhla na nějaký 9c? Sem byl napnutej na pokračování ale asi se jim tam t
 Re: Ex kalíbr13.03.2026
Patky bejvaji spatny, chapu.
  Re: Ex kalíbr13.03.2026
A kór 13. ..., ale tohle už vypadá na nějakou chemii... :-)

 Žebříček11.03.2026
Žebříček se nějak dojebal nebo je chyba na přijímači? Či se na stránce pracuje? Zobrazujeme se mi jenom 58 lidí a to ještě podle nějakých starých přelezů.
 Re: Žebříček11.03.2026
Díky za upozornění, opravím.
  Re: Žebříček11.03.2026
Tak opraveno, a snad už to je v pořádku. Díky!

 Spaní Roviště 10.03.2026
Čau, kde se dá spát v autě na/u Roviště?
 Re: Spaní Roviště 02.04.2026
Kemp Bučily, Kemp Županovice, Kempy kolem Orlíku, Bezkempu.cz
 Re: Spaní Roviště 07.04.2026
V Sedlčanech na parkovišti u Lidlu

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 panťák - pád
Nevíte někdo co se přesně stalo v pátek na panťáku?
20:15:57 15.03.2026
odpovědět 
 Re: panťák - pád
Šlo o ca 10m pád na zem s fatálními následky. Pokud budou relevantní osoby souhlasit, napíšu později podrobnosti. Nyní jen soustrast pozůstalým.
A22:21:35 15.03.2026
odpovědět 
  Re: panťák - pád
Díky za info a upřímnou soustrast...
07:06:00 16.03.2026
odpovědět 
  Re: panťák - pád
Ahoj, H jsme znali i jeho rodinu, už se samozřejmě šíří různé (možná fámy) teorie, ty jsi tam s ním byl?
sefrdominik22@gmail.com11:08:26 16.03.2026
odpovědět 
  Re: panťák - pád
Upřímnou soustrast všem blízkým.
P.11:23:17 16.03.2026
odpovědět 
  Re: panťák - pád
Tak to je teda šílená zpráva na začátek sezóny! :(
Krátké lano? Chyba v navázání, nebo jiný lidský faktor? Tam snad není cesta, kde by člověk mohl z 10m spadnout na zem z důvodů lezecké chyby nebo? Upřímnou soustrast rodině a blízkým
V.15:18:27 16.03.2026
odpovědět 
   Re: panťák - pád
Smutná zpráva, soustrast rodině. A dávejte všichni na sebe bacha.
Babus16:27:18 16.03.2026
odpovědět 
 Re: panťák - pád
Co je to za začátek sezóny? I jeden známý pískař a prvovýstupce se rozsekal 28.února při slanění a teď bojuje o život, prognóza nejistá... Dávejme na sebe pozor zvláště při činnostech, které děláme automaticky...
Pozůstalým upřímnou soustrast.
Mastodont08:20:46 17.03.2026
odpovědět 
  Re: panťák - pád
Ahoj ,

Jako blízký přítel , spolulezec a kamarád, s rodinou všem děkujeme za přízeň a pochopení v této situaci , až bude správný čas určitě se dozvíte více .

V pátek 20.3 ve 14:00 ve smuteční síni na hřbitově v Hrádku nad Nisou se s Honzikem rozloučíme .

Nedělejte píčoviny ve skalách , dávejte na sebe pozor .

Ahoj
Mlejnis17:13:39 17.03.2026
odpovědět 
   Re: panťák - pád
To je pan P, pan H., atd atd.
No tvl, to se nenajde nikdo, aby napsal, oč jde?
Nepotřebuji počet dětí, rodinný stav, výše hypotéky..

Napsat např. Honza Uchytil (kdo jste ho znali, vzpomeňte a přijďte na pohřeb), lezl to a to, stalo se to a to..
Nevím, na co si to tu všichni hrajete, hlavy už vymaštěný a selský rozum dávno v prdeli, tedy nikde.. Právě proto, že to nikdo nenapíše se tu povídají báchorky.. ROZUM, PŘÁTELÉ, ROZUM!!!
11:11:32 24.03.2026
odpovědět 
    Re: panťák - pád
Tak tady to je sebranka debilů, to bych z toho chcal prdelí ! Doufám, ze aspoň tak dobře lezete jako používáte klávesnici .

Lezeni je o kamarádství a poutu s přírodou a parťákama.

Zdar
 Mlejnis22:09:48 24.03.2026
odpovědět 
     Re: panťák - pád
No a tímto si se zcela bezpečně připojil do řad kritizovaných ...
10:05:52 29.03.2026
odpovědět 
  Re: panťák - pád
Ve statistikách by asi bylo třeba vždy rozdělit chyby lezce a chyby či vady materiálu.....
HonzaK10:28:14 18.03.2026
odpovědět 
   Re: panťák - pád
Vady materiálu vedoucí ke smrti či těžkému zranění se už téměř nevyskytují.
Kuba Turek12:52:30 18.03.2026
odpovědět 
    Re: panťák - pád
No nevm, ruplej bh v Juře, Čima v Brné, teď ruplej kruh při odsedu, upadlá rukojeť cepínu (= bez průseru jen náhodou).. Pořád toho je dost a o spoustě příhod se nemusí vědět..
RIP a pls rozbor nehody - poučení aby se to nepovedlo dalšímu...
15:57:41 18.03.2026
odpovědět 
     Re: panťák - pád
Pokud počítáš do vad materiálu i jištění, tak to vliv na statistiku určitě má. Vliv vad vlastního materiálu je skoro zanedbatelný.
Kuba Turek19:41:49 18.03.2026
odpovědět 
      Re: panťák - pád
počkej počkej...To, že prdne kruh, bh...není vada materiálu jo? Co to tedy je?
18:43:11 19.03.2026
odpovědět 
       Re: panťák - pád
Pokud prdne kruh nebo borhák, může to být vada materiálu. Pokud prdne takovej kruh, jak se to tady řeší kousek jinde, tak je to špatnej nápad a ještě špatně udělanej, takže spíš vada autora.
19:36:26 19.03.2026
odpovědět 
        Re: panťák - pád
Ono asi má také vliv jak kdo slaňuje. Jsou případy, kdy lezec s nadšením skočil do slanění přes stromek a našli jej dole i se stromkem. A o oněch "frajeřinkách" slaňování hlavou dolů ani nemluvě....
HonzaK09:40:33 24.03.2026
odpovědět 
       Re: panťák - pád
Tak nemusi to byt vada materialu, ale treba na picu material pro danou oblast, viz vsechny oblasti u more.
Karesak za to pri svmy boltovani dostaval hejt, ale San Vito je tim prosluly, ted ten Kalymnak.
16:48:32 29.03.2026
odpovědět 
     Re: panťák - pád
jistě. ale nic se nestane, když to trochu počká. cintat si tady přemoudřele a bez zlalosti toho co se stalo pentle když nebožtík ještě není v hrobě je přinejmenším nevhodné.
Lukas B.11:32:12 19.03.2026
odpovědět 
      Re: panťák - pád
Když to trochu počká, tak se to mezitim může zopakovat x když se rozbor udělá bez prostojů, tak si na to někdo další může dát pozor hned. A mimo jiné to zabrání spekulacím a fámám "jedna paní povídala" viz třeba hned tady dole...
09:25:43 23.03.2026
odpovědět 
       Re: panťák - pád
až (případně jestli) to rodina a kamarádi uznají za vhodné, tak se popis někde objeví. lidé se na skalách zraňují a zabíjejí z (bohužel) stále velmi podobných příčin a nějaké riziko z prodlení předhození této konkrétní informace krvelačným čtenářům vidím jako nevýznamné.
Lukas B.11:17:58 23.03.2026
odpovědět 
     Re: panťák - pád
Ono možná jsou praktici, co vadé borháky a pod. dokáží poznat, Ovšem dobré by asi bylo mít prostředek k jejich kontrole na míste."Kontrola" používáním se jak vidno někdy nevyplácí....
HonzaK18:49:26 19.03.2026
odpovědět 
      Re: panťák - pád
Tak neco malo se poznat da, ale vetsinou neni sance.
08:55:52 20.03.2026
odpovědět 
    Re: panťák - pád
souhlas,
taky si myslim, že páteční fatal na kalymnousu ten nebylo selhání fixního jištění, ale chyba lezce.
K.20:39:32 30.03.2026
odpovědět 
 Re: panťák - pád
https://youtu.be/EWE7lDicNEs?is=VFhCxYuSm1DJFCdt
17:04:00 20.03.2026
odpovědět 
  Re: panťák - pád
Co tím autor videa chce říct? V popisku jsou dle téhle diskuze nepravdivé informace a proč má někdo potřebu to dávat ma YouTube?
Sax15:17:04 22.03.2026
odpovědět 
 Re: panťák - pád
Ke smrtelnému pádu lezce z výšky 10 metrů došlo v Pátek 13.března 2026 na MALOSKALSKÉM Pantheonu.
Bohužel ke smrtelnému pádu došlo před očima 6-leté dcery lezce.
17:04:56 20.03.2026
odpovědět 
  Re: panťák - pád
Postizenemu byla ihned poskytnuta prvni pomoc. Dcera byla bez prodleni odvedena z mista nehody na bezpecne misto.
Nesirte prosim neoverene, neuplne a nepresne informace.
A18:41:03 20.03.2026
odpovědět 
   Re: panťák - pád
Asi bych požádal admina, aby (s)mazal příspěvky s "informacemi" o pádu, které nejsou ověřené. Děkuji
Climb10:08:42 23.03.2026
odpovědět 
    Re: panťák - pád
Asi bych...děkuji. Vau
Autor10:23:10 23.03.2026
odpovědět 
 Re: panťák - pád
Před pár lety když se stala fatální nehoda na vltavské žule (lezec se transportoval z jednoho břehu na druhý a během převozu bohužel skonal) a ptal jsem jsem se tu na detaily abych se jako začínající lezec poučil, dostal jsem "sodu" jak se to nesluší.
A teď koukám že to jede na plné obrátky.


20:11:59 23.03.2026
odpovědět 
  Re: panťák - pád
To byl tehdy bohužel Honza Polák. Neštěstí i pokus o záchranu byly posléze popsány dost podrobně: https://tinyurl.com/polakhonza
Kuba Turek02:29:44 24.03.2026
odpovědět 
   Re: panťák - pád
No ja vím o koho šlo ale napsat veřejně jméno nešťastníka to jsem měl i teď pocit, ze bych pak chodil kanálama?

Teď vidím, že na "dobu hájení" už se asi dávno nehraje - viz výše nebo to nechápu.
13:33:06 24.03.2026
odpovědět 
    Re: panťák - pád
Nerozumím, proč by jméno i v tomto smyslu mělo být něco tajného. Kdo daného nezná, nic mu to neřekne, kdo ho zná hodně, už to ví, kdo ho znal z doslechu nebo prostě komunity, alespoň bude vědět, co se stalo a vyhne se velmi trapným situacím, kdy by to mohlo být minimálně podivné.
10:18:55 25.03.2026
odpovědět 
     Re: panťák - pád
... napsal nekdo, kdo si ani neumi vymyslet unikatni prezdivku. Nemuzu si pomoct, ale zrovna ti bez jakehokoliv podpisu mi tady na lezci prijdou jako nejvetsi kokoti. Pis dal. :)
jx zero15:30:33 25.03.2026
odpovědět 
      Re: panťák - pád
Nezlob se na mě, ale mě zas příjdou jako největší kokoti ti, ktěří někoho kritizují za to, že se nepodepíše a pak se sami podepíší třeba "jx zero"...
zero jx16:56:17 25.03.2026
odpovědět 
       Re: panťák - pád
Ver tomu, ze kdyz tu diskuzi ctes a nevis ani to, ktery z tech nepodepsanych jsi sam, tak ta diskuze stoji uplne za prd. Prezdivku jsi nevymyslel moc originalni, ale pro zacatek to je velky uspech.
jx zero17:09:05 25.03.2026
odpovědět 
        Re: panťák - pád
Pokud nemáš svou přezdívku propojenou s nějakým účtem nebo emailem, není na ni nic unikátního, může pod ní psát kdokoli cokoli, je to úplně stejný, jako by ses nepodepsal.

( končím tuto diskusi, myslím, že sem nepatří...)
jx zero08:14:50 26.03.2026
odpovědět 
         Re: panťák - pád
To je sice pravda, ale zpravidla se k tomu uchylují jen kokoti, což je nějaký základní filtr, díky němuž se to neděje tak často.
honza21:57:20 29.03.2026
odpovědět 
    Re: panťák - pád
Tak v Jickach je stejne ta plaketka se jmenem a venovanim, takze kdo tam byl, urcite jmeno vi.
22:35:45 25.03.2026
odpovědět 
     Re: panťák - pád
Já tam nebyl a kvůli placce tam asi nepojedu. ale zpětně uznávám, že když ujedou nohy nebo zradí tělo, není pro nováčka moc co se učit, takže to tabu bylo asi tak nějak pochopitelný..
20:50:09 26.03.2026
odpovědět 
      Re: panťák - pád
Naopak. Bohužel Honza Polák udělala fatální chybu v přecenění svých schopností. Přelézal od kruhu ke kruhu těsně pod temenem skal bez jištění. A holt to nevyšlo a není mezi nám. Poučení z jeho smrti je jasné: jisti se, kde můžeš.
Kuba Turek15:16:28 27.03.2026
odpovědět 
       Re: panťák - pád
Tak to jsem nevěděl. Když na to těsně po nehodě bylo informační embargo, domníval jsem se jako začínající lezec, že šlo o neplánovaný odlez-odklon od zamýšlené cesty a něco se někde zvrtlo, přišel o lano a musel traverzovat ke slaňáku aby se chytil ale ztratil rovnováhu atp. A vzhledem k památce lezce že se "to nerozebírá"
09:25:42 28.03.2026
odpovědět 
       Re: panťák - pád
To je trochu turecká latina, říkat, že přelézal od kruhu ke kruhu. Přecházel po úzké polici ke slaňáku, neříkal bych tomu lezení. A ano cca 2m nad ním byl dobírací kruh, kterým si mohl ten přesun ke slaňáku zajistit. Neříkal bych tomu přecenění schopností, což zavání těžším lezením, ale spíš chvilková nepozornost v lehkém terénu. Od té doby se tam vždycky jistím shora, ale před tou nehodou bych možná po té polici šel také bez zajištění, pokud by nebylo mokro a byl jsem zrovna v pohodě.
Martin22:37:59 28.03.2026
odpovědět 
        Pád
Honza Polák se zabil, pokud se nemýlím, pří lezení v rámci závodu na počet přelezených cest, pořádaným pražským oddílem?

Takže šlo z velké části asi o vyhecovanost, spěch a únavu.

Více se dohledá asi na hory info na cz.
Pokud se nemýlím23:02:08 28.03.2026
odpovědět 
        Re: panťák - pád
Kamarádka se tam málem taky zabila, stihla se chytit kořenu. Málem jsem teď den neměl s kým lizt.
15:15:15 29.03.2026
odpovědět 
  Re: panťák - pád
Pokud by k téhle nehodě někdo chtěl nepřefiltrované informace od pramene, tak je to zde? https://1url.cz/SeoB9
Honza Polák nezemřel při transportu po vodě, ale až v sanitce těsně předtím, než dorazila do nemocnice, ale to na výsledku nic nemění. Vrtulník neletěl, protože už se začínalo stmívat.
Petr Jandík13:37:01 30.03.2026
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi