Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230925 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Chamonix v květnu12.04.2026
Ahoj,
je tu někdo znalý, kdo by nám doporučil/rozmluvil výpravu do Chamonix v první půlce května? Rádi bychom lezli nějaké pěkné vícedélky kolem 6-7 UIAA, po vlastním nebo sportovní, ale bez maček, bez cepínů. Zkušeností z hor máme relativně málo.
 Re: Chamonix v květnu12.04.2026
Ja se teda omlouvám že mluvím od věci (obávám se že v okolí Envers, která by pro vás byla asi nejzaj
 Re: Chamonix v květnu12.04.2026
V 1.pulce kvetna je v Chamonix jeste v plnem proudu skialpova sezona.

Na lezeni to ne
 Re: Chamonix v květnu13.04.2026
jak správně podotkli předřečníci, v podobných výškách tou dobou vrcholí zimní sezona. cíl pro lezení
  Re: Chamonix v květnu13.04.2026
Pro Lukáše B. Představ si, že by napadlo dalších 10 nebo 100 lidí potvrdit, co už napsali předřečníc
   Re: Chamonix v květnu14.04.2026
Napsal blbeček kterej to tu jen zasírá. Jižní stěny níž jako nejsou rada a psal to někdo předtim? Na
    Re: Chamonix v květnu14.04.2026
Tebe je taky dobrý pozorovat, zejména takhle k večeru :D
   Re: Chamonix v květnu14.04.2026
Anonym a chytrolin nepovazuje za zasirani diskuse vlastni prispevek o zasirani diskuse?

  Re: Chamonix v květnu14.04.2026
Von musí, a i po X letech nedokáže odolat něco napsat k čemukoliv.
 Re: Chamonix v květnu13.04.2026
Jak píšou ostatní teďka je v Chamonix skialpová sezóna, avšak informace z víkendu je taková, že sněh
  Re: Chamonix v květnu13.04.2026
Kolega chtel ale neco bez macek a bez cepinu. O lyzich sice nemluvil, ale predpokladam, ze to v tom
   Re: Chamonix v květnu13.04.2026
no, u některých skorosportovek hodinu od jedné či druhé stanice lanovky by se teoreticky mohly motyk
 Re: Chamonix v květnu13.04.2026
zavolej mi, nestiham psat a potrebuji se doptat at nedoporucim blbosti radek 603810600

 Vtáčník06.04.2026
Jak to vypadá na Vtáčníku/Hrádku? Mám to tam rád a mám rád Povl. Je to lépe odjištěné ?
Byl jsem tam před 20 lety a některé cesty obsahovaly dlouhé odlezy které podle mě nešly zajistit. Přibylo tam nějaké jištění ?
 Re: Vtáčník07.04.2026
Ahoj, ano, je to odistene vcelku sucasne :) Niekde na webe HK BAnik Prievidza najdes aj aktualneho s
 Re: Vtáčník11.04.2026
S dodáváním jištění jděte do p*dele. Nějakou úctu k prvovýstupcům neuplatňujete? Důležité je odjisti
  Re: Vtáčník11.04.2026
To si prosim ta z coho vycital, ze sa pridali istenia do starych ciest bez ucty k autorom? Kde si vi
   Re: Vtáčník12.04.2026
+1 Na ten samonaser, detto od niekoho, kto tam zjavne v zivote nebol, by sa mal pozriet odbornik...
    Re: Vtáčník12.04.2026
+2
     Re: Vtáčník12.04.2026
TO psali nějací emigranští slovenští pakoši ..copak jste toho anonyma nepochopili? myslel to uplně
      Re: Vtáčník24.04.2026
Ja to vazne nemyslel spatne. Jak jsem psal, lezu rad po vlastnim. Jen jsem se chtel zeptat jestli se
       Re: Vtáčník26.04.2026
niekto ta nuti cvakat fixne istenia?
        Re: Vtáčník26.04.2026
Ale toto vobec nie je argument. Ked tam raz su, je to ine ako ked tam neboli...

 FriXion®05.04.2026
Nemáte někdo zkušenost z lepičkou FriXion® ? La Sportiva ji dává na některý svoje modely.
 Re: FriXion®12.05.2026
Tak mám několika denní zkušenost s touto novou směsí. (Skwama Light) Na hrubém vápenci, byly ok. Na

 Samodomo nýty31.03.2026
Když praskaj nyty na Kalymnosu, co takhle v,měnit samodomo nyty na hromadě cest kolem Prahy. Např. Černy balet nebo spousta cest na Vlt. Žule
 Re: Samodomo nýty31.03.2026
Jdi do toho!
 Re: Samodomo nýty31.03.2026
Asi není problém dohodnout se se správcem, nafasovat a vyměnit. ČHS k tomu mají kurzik.
  Re: Samodomo nýty01.04.2026
To zni fajn, klidne se toho ujmu
   Re: Samodomo nýty01.04.2026
Pokud to myslis vazne, napis spravci frantisek.mezera(zavinac)centrum.cz
 Re: Samodomo nýty01.04.2026
me spis zarazi ze material na nove nesmyslne trojky v zamesenych 3m plotnach na rovisti se nasel ale
  Re: Samodomo nýty01.04.2026
No, to je ta honba za prvovystupy. Ty trojky jsou v rosti, dospelej je nikdy nepoleze a pro děti tam
 Re: Samodomo nýty01.04.2026
Jestli má Černý balet ještě původní nýty z prvovýstupu, tak to by se určitě vyměnit mělo. To byla vš
  Re: Samodomo nýty02.04.2026
Tak na Rovisti by se toho hodilo vymenit vic, zvlast ty sektory, kde se moc neleze, tam jsou obcas v
   Re: Samodomo nýty12.04.2026
Kdyby jenom sektory, kde se neleze. V Highlanderovi se točí první nýt už asi 10 let :D
 Re: Samodomo nýty02.04.2026
Ahoj, Roviště přejišťujeme systematicky i jednotlivě každý rok. Konkrétně Hafty komplet v listopadu.
  Re: Samodomo nýty04.04.2026
Dik moc!
   Re: Samodomo nýty05.04.2026
Díky

 Nález lezeček Srbsko-Divadýlko25.03.2026
Včera se našly v Srbsku lom Divadýlko nové lezečky. Rád vrátím majiteli za podrobný popis.

 Kde působí24.03.2026
Nevíte někdo kde teď působí pan Hroza?
Občas si vzpomenu na větu kterou mě párkrát počastoval v Mamutu, nrevím jestli byla jeho ale byla fajn a seděla

Bordel na laně- bordel v životě :)
 Re: Kde působí24.03.2026
Po ruznejch stenach v Praze, normalne furt koucuje, nejvic asi v Jungle.

 panťák - pád15.03.2026
Nevíte někdo co se přesně stalo v pátek na panťáku?
 Re: panťák - pád15.03.2026
Šlo o ca 10m pád na zem s fatálními následky. Pokud budou relevantní osoby souhlasit, napíšu později
  Re: panťák - pád16.03.2026
Díky za info a upřímnou soustrast...
  Re: panťák - pád16.03.2026
Ahoj, H jsme znali i jeho rodinu, už se samozřejmě šíří různé (možná fámy) teorie, ty jsi tam s ním
  Re: panťák - pád16.03.2026
Upřímnou soustrast všem blízkým.
  Re: panťák - pád16.03.2026
Tak to je teda šílená zpráva na začátek sezóny! :(
Krátké lano? Chyba v navázání, nebo jiný l
   Re: panťák - pád16.03.2026
Smutná zpráva, soustrast rodině. A dávejte všichni na sebe bacha.
 Re: panťák - pád17.03.2026
Co je to za začátek sezóny? I jeden známý pískař a prvovýstupce se rozsekal 28.února při slanění a t
  Re: panťák - pád17.03.2026
Ahoj ,

Jako blízký přítel , spolulezec a kamarád, s rodinou všem děkujeme za přízeň
   Re: panťák - pád24.03.2026
To je pan P, pan H., atd atd.
No tvl, to se nenajde nikdo, aby napsal, oč jde?
Nepotře
    Re: panťák - pád24.03.2026
Tak tady to je sebranka debilů, to bych z toho chcal prdelí ! Doufám, ze aspoň tak dobře lezete jako
     Re: panťák - pád29.03.2026
No a tímto si se zcela bezpečně připojil do řad kritizovaných ...
  Re: panťák - pád18.03.2026
Ve statistikách by asi bylo třeba vždy rozdělit chyby lezce a chyby či vady materiálu.....
   Re: panťák - pád18.03.2026
Vady materiálu vedoucí ke smrti či těžkému zranění se už téměř nevyskytují.
    Re: panťák - pád18.03.2026
No nevm, ruplej bh v Juře, Čima v Brné, teď ruplej kruh při odsedu, upadlá rukojeť cepínu (= bez prů
     Re: panťák - pád18.03.2026
Pokud počítáš do vad materiálu i jištění, tak to vliv na statistiku určitě má. Vliv vad vlastního ma
      Re: panťák - pád19.03.2026
počkej počkej...To, že prdne kruh, bh...není vada materiálu jo? Co to tedy je?
       Re: panťák - pád19.03.2026
Pokud prdne kruh nebo borhák, může to být vada materiálu. Pokud prdne takovej kruh, jak se to tady ř
        Re: panťák - pád24.03.2026
Ono asi má také vliv jak kdo slaňuje. Jsou případy, kdy lezec s nadšením skočil do slanění přes str
       Re: panťák - pád29.03.2026
Tak nemusi to byt vada materialu, ale treba na picu material pro danou oblast, viz vsechny oblasti u
     Re: panťák - pád19.03.2026
jistě. ale nic se nestane, když to trochu počká. cintat si tady přemoudřele a bez zlalosti toho co s
      Re: panťák - pád23.03.2026
Když to trochu počká, tak se to mezitim může zopakovat x když se rozbor udělá bez prostojů, tak si n
       Re: panťák - pád23.03.2026
až (případně jestli) to rodina a kamarádi uznají za vhodné, tak se popis někde objeví. lidé se na sk
     Re: panťák - pád19.03.2026
Ono možná jsou praktici, co vadé borháky a pod. dokáží poznat, Ovšem dobré by asi bylo mít prostřede
      Re: panťák - pád20.03.2026
Tak neco malo se poznat da, ale vetsinou neni sance.
    Re: panťák - pád30.03.2026
souhlas,
taky si myslim, že páteční fatal na kalymnousu ten nebylo selhání fixního jištění, a
 Re: panťák - pád20.03.2026
  Re: panťák - pád22.03.2026
Co tím autor videa chce říct? V popisku jsou dle téhle diskuze nepravdivé informace a proč má někdo
 Re: panťák - pád20.03.2026
Ke smrtelnému pádu lezce z výšky 10 metrů došlo v Pátek 13.března 2026 na MALOSKALSKÉM Pantheonu.
  Re: panťák - pád20.03.2026
Postizenemu byla ihned poskytnuta prvni pomoc. Dcera byla bez prodleni odvedena z mista nehody na be
   Re: panťák - pád23.03.2026
Asi bych požádal admina, aby (s)mazal příspěvky s "informacemi" o pádu, které nejsou ověře
    Re: panťák - pád23.03.2026
Asi bych...děkuji. Vau
 Re: panťák - pád23.03.2026
Před pár lety když se stala fatální nehoda na vltavské žule (lezec se transportoval z jednoho břehu
  Re: panťák - pád24.03.2026
To byl tehdy bohužel Honza Polák. Neštěstí i pokus o záchranu byly posléze popsány dost podrobně:
   Re: panťák - pád24.03.2026
No ja vím o koho šlo ale napsat veřejně jméno nešťastníka to jsem měl i teď pocit, ze bych pak chodi
    Re: panťák - pád25.03.2026
Nerozumím, proč by jméno i v tomto smyslu mělo být něco tajného. Kdo daného nezná, nic mu to neřekne
     Re: panťák - pád25.03.2026
... napsal nekdo, kdo si ani neumi vymyslet unikatni prezdivku. Nemuzu si pomoct, ale zrovna ti bez
      Re: panťák - pád25.03.2026
Nezlob se na mě, ale mě zas příjdou jako největší kokoti ti, ktěří někoho kritizují za to, že se nep
       Re: panťák - pád25.03.2026
Ver tomu, ze kdyz tu diskuzi ctes a nevis ani to, ktery z tech nepodepsanych jsi sam, tak ta diskuze
        Re: panťák - pád26.03.2026
Pokud nemáš svou přezdívku propojenou s nějakým účtem nebo emailem, není na ni nic unikátního, může
         Re: panťák - pád29.03.2026
To je sice pravda, ale zpravidla se k tomu uchylují jen kokoti, což je nějaký základní filtr, díky n
    Re: panťák - pád25.03.2026
Tak v Jickach je stejne ta plaketka se jmenem a venovanim, takze kdo tam byl, urcite jmeno vi.
     Re: panťák - pád26.03.2026
Já tam nebyl a kvůli placce tam asi nepojedu. ale zpětně uznávám, že když ujedou nohy nebo zradí těl
      Re: panťák - pád27.03.2026
Naopak. Bohužel Honza Polák udělala fatální chybu v přecenění svých schopností. Přelézal od kruhu ke
       Re: panťák - pád28.03.2026
Tak to jsem nevěděl. Když na to těsně po nehodě bylo informační embargo, domníval jsem se jako začín
       Re: panťák - pád28.03.2026
To je trochu turecká latina, říkat, že přelézal od kruhu ke kruhu. Přecházel po úzké polici ke slaňá
        Pád 28.03.2026
Honza Polák se zabil, pokud se nemýlím, pří lezení v rámci závodu na počet přelezených cest, pořádan
        Re: panťák - pád29.03.2026
Kamarádka se tam málem taky zabila, stihla se chytit kořenu. Málem jsem teď den neměl s kým lizt.
  Re: panťák - pád30.03.2026
Pokud by k téhle nehodě někdo chtěl nepřefiltrované informace od pramene, tak je to zde?
 Oeav.cz14.03.2026
Ahoj, rozumíte nekdo líp nez já tehle formulaci z webu oeav?

"Stabilní, nosná vrchní vrstva rozbředlého sněhu je obvykle známkou bezpečnosti a zárukou nízkého lavinového nebezpečí. Tyto podmínky se vyskytují zejména na jaře po chladný
 Re: Oeav.cz14.03.2026
Obvykle na jaře za jasných dní se sníh vlivem slunce prohřívá, měkne a mění ve firn. V noci (je-li j
 Re: Oeav.cz14.03.2026
Ahoj! Tahle formulace zní na první pohled jako protimluv, ale dává smysl, když se podíváme na to, co
 Re: Oeav.cz14.03.2026
Diky za odpovědi

 Ex kalíbr13.03.2026
Nevíte někdo náhodou jak postupuje Džejn Švecová na Exkalibru? Jak se jim tam zatoulalo koťátko, tak to vypadalo nadějně! Nebo tím, že to broukla Broune už jí to neláká? Nebo se snad vrhla na nějaký 9c? Sem byl napnutej na pokračování ale asi se jim tam t
 Re: Ex kalíbr13.03.2026
Patky bejvaji spatny, chapu.
  Re: Ex kalíbr13.03.2026
A kór 13. ..., ale tohle už vypadá na nějakou chemii... :-)

 Žebříček11.03.2026
Žebříček se nějak dojebal nebo je chyba na přijímači? Či se na stránce pracuje? Zobrazujeme se mi jenom 58 lidí a to ještě podle nějakých starých přelezů.
 Re: Žebříček11.03.2026
Díky za upozornění, opravím.
  Re: Žebříček11.03.2026
Tak opraveno, a snad už to je v pořádku. Díky!

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Samodomo nýty
Když praskaj nyty na Kalymnosu, co takhle v,měnit samodomo nyty na hromadě cest kolem Prahy. Např. Černy balet nebo spousta cest na Vlt. Žule
Van10:45:31 31.03.2026
odpovědět 
 Re: Samodomo nýty
Jdi do toho!
Kuba Turek 11:52:53 31.03.2026
odpovědět 
 Re: Samodomo nýty
Asi není problém dohodnout se se správcem, nafasovat a vyměnit. ČHS k tomu mají kurzik.
18:40:11 31.03.2026
odpovědět 
  Re: Samodomo nýty
To zni fajn, klidne se toho ujmu
MF10:44:35 01.04.2026
odpovědět 
   Re: Samodomo nýty
Pokud to myslis vazne, napis spravci frantisek.mezera(zavinac)centrum.cz
April?12:41:23 01.04.2026
odpovědět 
 Re: Samodomo nýty
me spis zarazi ze material na nove nesmyslne trojky v zamesenych 3m plotnach na rovisti se nasel ale stavajici cesty jsou kolikrat peklo. ale meni se to... treba sotomayor tam moc diky za novej retaz... jeste by to chtelo sektor hafty... chvilku jsem tam nebyl ale jak je to teba v care? je tam furt ten spunt?
13:01:18 01.04.2026
odpovědět 
  Re: Samodomo nýty
No, to je ta honba za prvovystupy. Ty trojky jsou v rosti, dospelej je nikdy nepoleze a pro děti tam není kde.
16:18:36 01.04.2026
odpovědět 
 Re: Samodomo nýty
Jestli má Černý balet ještě původní nýty z prvovýstupu, tak to by se určitě vyměnit mělo. To byla všechno ruční výroba nadšenců ještě z totality, sice šikovných, ale s omezenými prostředky, žádnou certifikaci to samozřejmě nemělo a je to už skoro 40 let staré.
Petr22:44:07 01.04.2026
odpovědět 
  Re: Samodomo nýty
Tak na Rovisti by se toho hodilo vymenit vic, zvlast ty sektory, kde se moc neleze, tam jsou obcas videt veci :)
10:33:09 02.04.2026
odpovědět 
   Re: Samodomo nýty
Kdyby jenom sektory, kde se neleze. V Highlanderovi se točí první nýt už asi 10 let :D
22:39:26 12.04.2026
odpovědět 
 Re: Samodomo nýty
Ahoj, Roviště přejišťujeme systematicky i jednotlivě každý rok. Konkrétně Hafty komplet v listopadu. Nýty, slaňáky, karabiny. Konkrétně tuším 3 víkendy času nelezeckého, kromě toho co už tam bylo vyměněné v cestách dřív. Můžeš přijít pomoct nosit batohy. Je také nutné si uvědomit, že bez těch samodomo nýtů by se tam nelezlo a ne všechny jsou nutně na výmenu.
 martan15:01:08 02.04.2026
odpovědět 
  Re: Samodomo nýty
Dik moc!
22:20:11 04.04.2026
odpovědět 
   Re: Samodomo nýty
Díky
16:02:27 05.04.2026
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (46)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi