Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 8.Zaoral 5927 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Tendon Alpine 27.04.2026 Koukám na Lanex, a mají za podezřele nízkou cenu na Alpine 7.9. Na webu Lanexu se tváří, že to je normální půlka/dvojička, jinde zase píšou, že to je především pro vedení na krátko a ledovec... Parametry vypadají v podstatě stejně jako Master 7.8. Ví někd
  Re: Tendon Alpine 30.04.2026 Alpine 7,9 se prodává už x let. Bude to podle mě docela normální pol. lano/dvojče, kromě toho, že se
  Re: Tendon Alpine 04.05.2026 Bývalé označenie ak si dobre spomínam u tých 7,8mm pôvodne len dvojičiek bolo Lanex Duostar. Nemám p
    Re: Tendon Alpine 04.05.2026 No, když je dělají jedničky 8,5 mm, tak mi na dvojčata těch 7,9 mm zas tak málo nepřijde.
      Re: Tendon Alpine 04.05.2026 Noo, 7.9 je dost malo. Zalezi kdo te jisti teda a cim, ale je to dost tkanicka :)
        Re: Tendon Alpine 04.05.2026 Pořád ještě mám staré Duostary a občas na nich lezu a slaňuji. Výhradně jako na dvojčatech. A pořád
          Re: Tendon Alpine 05.05.2026 akorát že moje první duostary popojížděly na starém reverzu v dobíracím modu (vyřešeno koupí nového
            Re: Tendon Alpine 05.05.2026 Mě teda nepopojížděly (ani na tom plechovém modro-lesklém reverzu), ale musel jsem dávat pozor, jak
              Re: Tendon Alpine 05.05.2026 co jsem se na svém starém reverzu nadobíral a naslaňoval na písku, který coby suché brusivo o pár de
    Re: Tendon Alpine 07.05.2026 Půlky/dvojčata se naprosto běžně dělají a používají i v nižších průměrech, řekl bych, že průměr kole
      Re: Tendon Alpine 10.05.2026 Kľudne pridaj ešte 10 let
  Re: Tendon Alpine 10.05.2026 Mimochodom, dal by som pred nákupom do pozornosti kompatibilitu takéhoto lana s uvažovanou pomôckou
    Re: Tendon Alpine 11.05.2026 Díky za info - naprosto souhlasím, že je to potřeba vyzkoušet před tím, než člověk vyrazí na hory. A
      Re: Tendon Alpine 12.05.2026 Keď už sme pri systematickom prístupe, tak nechaj tú kompatibilitu materiálu popri sebe vyskúšať aj
        Re: Tendon Alpine 15.05.2026 Teď nevím, na co měl být ten zbytkový návin?
Jinak jsem ta lana zkoušel s Ocún Ferry,
          Re: Tendon Alpine 15.05.2026 Zbytkový návin = dĺžky pod 45 m za outlet ceny. Do hôr na nejakú VHT často stačí 30 m prameň lana.
Foto dne padání 26 25.04.2026 Reš vám něco platí za to že mu vydáte foto dne? On by tajně chtěl vydat i kalendář, dokonce by chtěl fotit akty. Už jsem to kdysi viděl, nahý holky na bouldrech... Jen tohle by byl nahatej Reš 12x jinak, bylo by to super :D ... ale chtělo se mi zvracet už
  Re: Foto dne padání 26 27.04.2026 Nevim covece. Ja na padani byl jen parkrat, ten styl sutru mi moc nesedi. Reshe sem vlastne vzivote
  Re: Foto dne padání 26 27.04.2026 Nebuď toxik a nebuď hnusnej bez důvodu - karma je zdarma.
  Re: Foto dne padání 26 27.04.2026 Nahatyho reshe bych koupil a někomu daroval, takovej kalendář chci
    Re: Foto dne padání 26 28.04.2026 taky bych ho nekomu daroval... Zrpava by byla asi jasna :D To by byla jeste vetsi satyra nez ty cep
      Re: Foto dne padání 26 03.05.2026 Chlapy nebo holky, to je zase jednou besídka zvláštní škol(k)y, tahle diskuze.
        Re: Foto dne padání 26 03.05.2026 Zajimavy, kdyz holky nafotej nahej kalendar je to ok, ale kdyz by to chtel udelat Petr, tak je to na
Chytání pádů Kružberk 24.04.2026 Tuto sobotu 25.4 pořádáme s oddílem chytání pádů na Kružberku. Prosím všechny spolulezce o vstřícnost :))) budeme se snažit zabrat co nejméně prostoru a nechat místo na lezení ostatním.
hezký den, Jirka - HO SSK Vítkovice
Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 14.04.2026 Vezmi parťáka a přijďte si zalézt jinak než obvykle.
Zveme vás na komunitní lezecký závod dvojic, kde nejde jen o výkon, ale hlavně o atmosféru, hecování a společný večer na stěně!
PRAVIDLA ZÁVODU:
závod probí
  Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 16.04.2026 Proc se tomu rika marathon? I na boulderu musime secko prelizt oba? Na lane ju dycky nejak vytahnu.
    Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 16.04.2026 A co lidi bez telefonu?-((((
      Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 16.04.2026 Ať si jdou do lesa
  Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 17.04.2026 Předpokládám, že když není psaní kde, tak je to v Praze?!
    Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 17.04.2026 To je ta krasna stena v Olmiku ne?
      Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 18.04.2026 stěna v olomouci je jako špatný vtip...:D
        Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 19.04.2026 Podle mne je to celé vtip. nějaký flash wall je v brně a snad v olomouci, ale na jejich stránkách ni
          Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 20.04.2026 v Brně bouldrovka zanikla, existuje už jen stěna&boulder v Olomouci
            Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 22.04.2026 borci postavili novy treninkovy Flash v Brne na Rokytove. Je to tam super a malo lidi takze se da do
              Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 22.04.2026 Aha, pardon, to jsem nevěděl, že udělali boulder jinde (svého času jsem chodil na ten starý, pak stě
                Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 22.04.2026 jo to je dobra bouldrovka:) Kotelna jak ma bejt!
  Re: Chamonix v květnu 12.04.2026 Ja se teda omlouvám že mluvím od věci (obávám se že v okolí Envers, která by pro vás byla asi nejzaj
  Re: Chamonix v květnu 12.04.2026 V 1.pulce kvetna je v Chamonix jeste v plnem proudu skialpova sezona.
Na lezeni to ne
  Re: Chamonix v květnu 13.04.2026 jak správně podotkli předřečníci, v podobných výškách tou dobou vrcholí zimní sezona. cíl pro lezení
    Re: Chamonix v květnu 13.04.2026 Pro Lukáše B. Představ si, že by napadlo dalších 10 nebo 100 lidí potvrdit, co už napsali předřečníc
      Re: Chamonix v květnu 14.04.2026 Napsal blbeček kterej to tu jen zasírá. Jižní stěny níž jako nejsou rada a psal to někdo předtim? Na
        Re: Chamonix v květnu 14.04.2026 Tebe je taky dobrý pozorovat, zejména takhle k večeru :D
      Re: Chamonix v květnu 14.04.2026 Anonym a chytrolin nepovazuje za zasirani diskuse vlastni prispevek o zasirani diskuse?
    Re: Chamonix v květnu 14.04.2026 Von musí, a i po X letech nedokáže odolat něco napsat k čemukoliv.
  Re: Chamonix v květnu 13.04.2026 Jak píšou ostatní teďka je v Chamonix skialpová sezóna, avšak informace z víkendu je taková, že sněh
    Re: Chamonix v květnu 13.04.2026 Kolega chtel ale neco bez macek a bez cepinu. O lyzich sice nemluvil, ale predpokladam, ze to v tom
      Re: Chamonix v květnu 13.04.2026 no, u některých skorosportovek hodinu od jedné či druhé stanice lanovky by se teoreticky mohly motyk
  Re: Chamonix v květnu 13.04.2026 zavolej mi, nestiham psat a potrebuji se doptat at nedoporucim blbosti radek 603810600
Vtáčník 06.04.2026 Jak to vypadá na Vtáčníku/Hrádku? Mám to tam rád a mám rád Povl. Je to lépe odjištěné ?
Byl jsem tam před 20 lety a některé cesty obsahovaly dlouhé odlezy které podle mě nešly zajistit. Přibylo tam nějaké jištění ?
  Re: Vtáčník 07.04.2026 Ahoj, ano, je to odistene vcelku sucasne :) Niekde na webe HK BAnik Prievidza najdes aj aktualneho s
  Re: Vtáčník 11.04.2026 S dodáváním jištění jděte do p*dele. Nějakou úctu k prvovýstupcům neuplatňujete? Důležité je odjisti
    Re: Vtáčník 11.04.2026 To si prosim ta z coho vycital, ze sa pridali istenia do starych ciest bez ucty k autorom? Kde si vi
      Re: Vtáčník 12.04.2026 +1 Na ten samonaser, detto od niekoho, kto tam zjavne v zivote nebol, by sa mal pozriet odbornik...
        Re: Vtáčník 12.04.2026 +2
          Re: Vtáčník 12.04.2026 TO psali nějací emigranští slovenští pakoši ..copak jste toho anonyma nepochopili? myslel to uplně
            Re: Vtáčník 24.04.2026 Ja to vazne nemyslel spatne. Jak jsem psal, lezu rad po vlastnim. Jen jsem se chtel zeptat jestli se
              Re: Vtáčník 26.04.2026 niekto ta nuti cvakat fixne istenia?
                Re: Vtáčník 26.04.2026 Ale toto vobec nie je argument. Ked tam raz su, je to ine ako ked tam neboli...
FriXion® 05.04.2026 Nemáte někdo zkušenost z lepičkou FriXion® ? La Sportiva ji dává na některý svoje modely.
  Re: FriXion® 12.05.2026 Tak mám několika denní zkušenost s touto novou směsí. (Skwama Light) Na hrubém vápenci, byly ok. Na
Samodomo nýty 31.03.2026 Když praskaj nyty na Kalymnosu, co takhle v,měnit samodomo nyty na hromadě cest kolem Prahy. Např. Černy balet nebo spousta cest na Vlt. Žule
  Re: Samodomo nýty 31.03.2026 Jdi do toho!
  Re: Samodomo nýty 31.03.2026 Asi není problém dohodnout se se správcem, nafasovat a vyměnit. ČHS k tomu mají kurzik.
    Re: Samodomo nýty 01.04.2026 To zni fajn, klidne se toho ujmu
      Re: Samodomo nýty 01.04.2026 Pokud to myslis vazne, napis spravci frantisek.mezera(zavinac)centrum.cz
  Re: Samodomo nýty 01.04.2026 me spis zarazi ze material na nove nesmyslne trojky v zamesenych 3m plotnach na rovisti se nasel ale
    Re: Samodomo nýty 01.04.2026 No, to je ta honba za prvovystupy. Ty trojky jsou v rosti, dospelej je nikdy nepoleze a pro děti tam
  Re: Samodomo nýty 01.04.2026 Jestli má Černý balet ještě původní nýty z prvovýstupu, tak to by se určitě vyměnit mělo. To byla vš
    Re: Samodomo nýty 02.04.2026 Tak na Rovisti by se toho hodilo vymenit vic, zvlast ty sektory, kde se moc neleze, tam jsou obcas v
      Re: Samodomo nýty 12.04.2026 Kdyby jenom sektory, kde se neleze. V Highlanderovi se točí první nýt už asi 10 let :D
  Re: Samodomo nýty 02.04.2026 Ahoj, Roviště přejišťujeme systematicky i jednotlivě každý rok. Konkrétně Hafty komplet v listopadu.
    Re: Samodomo nýty 04.04.2026 Dik moc!
      Re: Samodomo nýty 05.04.2026 Díky
Kde působí 24.03.2026 Nevíte někdo kde teď působí pan Hroza?
Občas si vzpomenu na větu kterou mě párkrát počastoval v Mamutu, nrevím jestli byla jeho ale byla fajn a seděla
Bordel na laně- bordel v životě :)
  Re: Kde působí 24.03.2026 Po ruznejch stenach v Praze, normalne furt koucuje, nejvic asi v Jungle.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
...
2263
Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 Vezmi parťáka a přijďte si zalézt jinak než obvykle.
Zveme vás na komunitní lezecký závod dvojic, kde nejde jen o výkon, ale hlavně o atmosféru, hecování a společný večer na stěně!
PRAVIDLA ZÁVODU:
závod probíhá ve dvojicích
lezci se střídají (1 leze, 1 jistí)
oba z týmu musí vylézt cestu
přelez cesty a styl přelezu zapíšou (boulder: přelez a počet pokusů) do ClimbLife aplikace
cílem je vylézt co nejvíce cest, co nejčistším stylem (na co nejméně pokusů)
Každá cesta bude ohodnocena body za obtížnost a za styl přelezení (počet pokusů).
Poté se body sečtou a vítězem bude pár s největším počtem bodů.
vyhlásíme vítěze v disciplíně LANO a vítěze v disciplíně BOULDER
rozpis:
16:00 odstartování závodu
21:00 konec
21:30 vyhlášení výsledků
21:30 - ? after party
STARTOVNÉ: vstup na stěnu + 150 kč za účastníka.
REGISTRUJTE SE JIŽ NYNÍ:
https://forms.gle/cvtjC8pPx1izUURJ7
Kapacita na lano je omezena na 40 týmů a na boulder na 30 týmů.
Závod se uskuteční při minimálním počtu 5 přihlášených týmů.
Těšíme se na vás! 💚 Flash-Wall 13:44:47 14.04.2026odpovědět
  Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 Proc se tomu rika marathon? I na boulderu musime secko prelizt oba? Na lane ju dycky nejak vytahnu. Ale na bouldru ji budu muset zvedat za zadnicu:) jouda 10:34:08 16.04.2026odpovědět
    Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 A co lidi bez telefonu?-(((( j 10:35:08 16.04.2026odpovědět
      Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 Ať si jdou do lesa 13:42:00 16.04.2026odpovědět
  Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 Předpokládám, že když není psaní kde, tak je to v Praze?! 07:31:09 17.04.2026odpovědět
    Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 To je ta krasna stena v Olmiku ne? jouda 09:00:58 17.04.2026odpovědět
      Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 stěna v olomouci je jako špatný vtip...:D Martin farek 11:07:22 18.04.2026odpovědět
        Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 Podle mne je to celé vtip. nějaký flash wall je v brně a snad v olomouci, ale na jejich stránkách nic, tak asi nějaká fakt legrace, když nikdo neví kde to je. Stěnař. 09:26:41 19.04.2026odpovědět
          Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 v Brně bouldrovka zanikla, existuje už jen stěna&boulder v Olomouci 14:12:25 20.04.2026odpovědět
            Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 borci postavili novy treninkovy Flash v Brne na Rokytove. Je to tam super a malo lidi takze se da dobre trenovat. https://www.facebook.com/profile.php?id=100057305124466 Tomas 08:07:53 22.04.2026odpovědět
              Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 Aha, pardon, to jsem nevěděl, že udělali boulder jinde (svého času jsem chodil na ten starý, pak stěhování mimo Brno a z doslechu jsem věděl o zrušení toho sterého). Díky za info. 08:25:20 22.04.2026odpovědět
                Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 jo to je dobra bouldrovka:) Kotelna jak ma bejt! jouda 13:45:56 22.04.2026odpovědět
    Re: Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 Flaswall Olomouc, https://www.flashwall.cz /flash-wall-climbing-maraton/ (1 mezera) 14:10:59 20.04.2026odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: