LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Oliva 9609
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230969 cest
Nové přelezy:
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+

Stěny
Lezecká stěna Polička - Polička
HOKOK Sport Kladno - Kladno
DDM Domino - Hronov

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Strakonice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 tréning21.08.2009
Dotaz na místní tréningové odborníky: v důsledku pracovní cesty jsem na 14dní vysadil tréning (jen běhání), a nastal skokově naprosto drastický propad výkonnosti (místo 8 jsem schopen vylézt tak 7, OS propad ze 7/7+ na 6+/7-, 7+ taktak zkrokuju, ve známýc
 Re: tréning21.08.2009
moc o tom přemejšlíš
 Re: tréning21.08.2009
Buď rád, že na to máš čas a jsi zdravý ... pi.oviny neřeš. Jinak si myslím, že to je normální. Lezen
 Re: tréning21.08.2009
mozna jsi pretrenovany..nebo to moc resis a hlava je mnohem dal nez moznosti..ja kdyz na tyden vysad
 Re: tréning21.08.2009
Hele, co takhle zaradit do tydne aspon jeden fakt odpocinkovej den? Jako nedelat VUBEC nic? Forma se
 Re: tréning21.08.2009
Na to se musí tak tvrdě trénovat???? :-)
  Re: tréning21.08.2009
7+ z takovimhle tréningem ?? to se na to rovnou vyprdni to lezu bez tréningu rok po tom co sem začal
 Re: tréning21.08.2009
Je těžké poradit na základě takovéhoto uvedení do problému, nicméně:

14ti denní pauza
  Re: tréning21.08.2009
Tento jev ja na sobe pozoruji take, je to asi tim, ze nemame mozna vyresen smysluplny trenink a vyzi
   Re: tréning21.08.2009
Možná uvádím hlouposti, ale své tvrzení mám podložené nejen mou osobní zkušeností. Určitě ale netvrd
    Re: tréning22.08.2009
Martas soudhlas nejspíš se asi uchlastám dneska jen beh + bouldrování a 5 třiníctek + 2 jedenáctky
     Re: tréning22.08.2009
Jo jinak jim často špagety a měřim 192 a vážim 72kg :D
      Re: tréning22.08.2009
heh, tos ještě větší vyžle nežli já (185/70), ale že ani po těch svojanech člověk nepřibere což?:-))
       Re: tréning08.09.2009
jestli ty Svijany nejsou spíš na prohnání střev ;-)
   Re: tréning22.08.2009
naopak BB má úplnú pravdu. ten tréning musí byť zle postavený, keď po takom kvante lezieš 8čky. ako
    Re: tréning22.08.2009
to, ze niekto trenuje (kludne aj 10 rokov), este neznamena, ze bude dobre liezt...nie je trening ako
     Re: tréning24.08.2009
Dík všem za tipy. Asi to fakt budu muset hlavně rozlízt.
Posměváčkům typu "vyprdni se n
 Re: tréning03.09.2009
buď jsi přetrénovanej, nebo máš trénink špatně složenej, při tak intenzivním tréninku by jsi měl léz

 yousemit bouldery20.08.2009
čau zajímalo by mě , jaký je to ne těch yosemit boulderech na jesenicku ??
 Re: yousemit bouldery20.08.2009
doporučuju články tady na lezci a osobní návštěvu
.
 Re: yousemit bouldery21.08.2009
Dost dobrý! jeď se tam podivat :-)

 Outdoor Research - zkušenost20.08.2009
Máte někdo zkušenosti s americkou značkou Outdoor Research? Zaujala mě od nich bunda AlterEgo... Předem díky za odpovědi
 Re: Outdoor Research - zkušenost21.08.2009
Ahoj,

o tomto modelu nic konkretniho nevim, nicmene od Outdoor Research vlasnim bundu
  Re: Outdoor Research - zkušenost21.08.2009
Ano. Outdoor Research je lokalizovaná na severoamerickém trhu a její výrobky tam mají pověst velmi k
 Re: Outdoor Research - zkušenost21.08.2009
Pokud muzou pouzivat ve svych vyrobcich Gorac, tak to asi nejsou zadny orezavatka :-).
  Re: Outdoor Research - zkušenost26.08.2009
 Mt.Blanc z rif Gonella 20.08.2009
Ahoj, nebyl jste někdo náhodou v poslední době na Mt.Blancu z Italské strany? Sháním info, jak to tam vypadá (aktuálně-průchodnost ledovce,stav sněhu,...). Díky
 Re: Mt.Blanc z rif Gonella 21.08.2009
fjhf
 Re: Mt.Blanc z rif Gonella 21.08.2009
V pátek jsme se vrátili z Chmx@Cour. Hřeben od Dentu k Dome du Rochefort (nebo jak se to píše) byl č

 mammut20.08.2009
Ahoj netušíte někdo prosím, jestli má holešovický mammut na stěnách už předem natažená lana (TR) ? Díky
 Re: mammut20.08.2009
na nekerejch stenach jo, ale moc jich neni - jen nizke nebo detske sekce
  Re: mammut20.08.2009
víc nebo míň než má smíchoff?
   Re: mammut20.08.2009
míň
    Re: mammut20.08.2009
Naštěstí.
 Re: mammut20.08.2009
jestli se ptas proto, ze se bojis tahat, nekoho si pochytej..
  Re: mammut20.08.2009
V Mammutu je nataženo toprop 25 lan, 8 v dětských sekcích, zbytek jsou normální cesty a lana nejsou
   Re: mammut20.08.2009
ok díky moc!
právě že netahám a parťák taky ne a pořád někoho otravovat aby nám natáhnul lan
    Re: mammut20.08.2009
Tak začněte

 Kácov19.08.2009
Ahoj, ví někdo jak se jmenuje sektor u cesty pod křídlem? Nedaří se mi to identifokovat. Je to na dohled od chaty, vedle cesty. Lezení spíš lehčí, jištění stříbrný borháky a cesty označený číslama klasifikace. Na průvodce mi to nepasuje, vzniklo to asi až
 Re: Kácov20.08.2009
Taky by mě zajímalo, která cesta vede levou spodní hranou Stěny Lajdáků, asi za 5, přes takový dutý

 nevíte prosím jak zavázat?19.08.2009
Nemyslím si o sobě, že su úplnej debil, přesto neumím přivázat starý mačky k botám. Je na nich nápis tirol stubai austria a mají jen jeden řemínek. Řemínek je napevno uchycen k k očku vpravo vzadu, dál vede skrz očko vpravo uprostřed, očko vlevo vpředu, v
 Re: nevíte prosím jak zavázat?19.08.2009
a není ten řemínek s kroužkama utržený?
 Re: nevíte prosím jak zavázat?19.08.2009
Jestli tam není kovová přeska,... Určitě si kup nový řemínky a vyměň je, tuším třeba CAMP, akorát si
 Re: nevíte prosím jak zavázat?20.08.2009
Na nártu se popruh spojoval jiným kratším popruhem s přeskou. Takže každá mačka měla dva popruhy. Je
  Re: nevíte prosím jak zavázat?20.08.2009
díky všem, s tím ještě jedním ztraceným to bude ono. ten druhej řemínek se tím prvním provlíkne a po
   Re: nevíte prosím jak zavázat?20.08.2009
Zkus najit inspiraci tady:
    Re: nevíte prosím jak zavázat?20.08.2009
Googlovat jsem zkoušel jako první, v tebou odkazovaném článku mnou požadovaný způsob vázání není a j
     Re: nevíte prosím jak zavázat?20.08.2009
777 156 755 klidně mi zavolej vysvětlím ti to . Kolem kotníku to není.

 Hladam kontakt19.08.2009
Hladam kontakt na niekoho z partie ktora bola liezt pred 3 tyzdnami v Blatnici v jaskyni.Bolo vas asi 7-8 baby aj chalani.Liezli ste Sablu 6tku ja som ten ktory skusal tu 8+. Bavili sme sa aj o Sitne a Pavukovi, Jelenci.. Surne sa snazim zohnat kontakt na

 Hákovačky19.08.2009
Ahoj, poradíte někdo prosím cesty na technické lezení (hákovačky) klasifikace cca 5-6/A2-A3, několikadélkové (třeba i dvoudenní) v Rakousku (Rax, Dolomity, TotesGebirge), nebo jinde blízko Čech? Hledal jsem po internetu, tady na fóru, ale nic moc. díky!
 Re: Hákovačky19.08.2009
Kostolecká tiesňava, 4-dĺžkové cesty Strecha Slovenska a Moravská cesta. Obe za 5 A3e.
 Re: Hákovačky19.08.2009
Co se týče těch hákovaček v Kosteleckéj úžině, prý se ve zmíněných cestách vyskytujou vosí hnízda, p
  Re: Hákovačky20.08.2009
Vosy a sršni jsou vůbec tento rok opruz :(
 Re: Hákovačky20.08.2009
Zkus Tatry kolem Brnčály.
 Re: Hákovačky23.08.2009
Díky všem, poohlédnu se tedy na Slovensku. M
  Re: Hákovačky27.08.2009
Zdravím opět. S blížícím se zářím jsem si vzpomněl aj na Pálavu. Tam jsou rovněž pěkné vícedélkové h

 Jištění - háky19.08.2009
Ahoj,
mohl by mi někdo prosím objasnit, co je jištění - háky? Je to napsáno u lokality Kácov. Děkuji!
 Re: Jištění - háky19.08.2009
V Kacove jsou v nekterych cestach nyty a v nekterych bh. Dojistovani vlastnim zelezem netreba.
  Re: Jištění - háky19.08.2009
Díky za info!
  Re: Jištění - háky19.08.2009
Háky se patrně v této souvislosti myslí "borháky". Obecně není české pojmenování příliš uj
   Re: Jištění - háky28.08.2009
A co je to "hákovačka"??...
    Re: hákovačka28.08.2009
Technické lezení. Skyhooky, cooperheady, jedničky, RURPy, vklíněnce, skoby a žebříčky. Hodí se to zn

1   ...   987   988   989   990   991   992   993   994   995   996   997   998   999   1000   1001   1002   1003   1004   1005   1006   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 tréning
Dotaz na místní tréningové odborníky: v důsledku pracovní cesty jsem na 14dní vysadil tréning (jen běhání), a nastal skokově naprosto drastický propad výkonnosti (místo 8 jsem schopen vylézt tak 7, OS propad ze 7/7+ na 6+/7-, 7+ taktak zkrokuju, ve známých cestách dříve "odpočinkové" lišty nejsem schopen prakticky vůbec udržet, vytrvalost mi propadla z 15 cest v tréningu tak na 7).
Přitom denní režim stejný, životospráva taky, tréningový režim taktéž (po, út, čt ráno běh + večer stěna, st odpoledne posilovna, pátek jen ranní běhání, víkend skály). Ani po 14denním obnovení tréningu se z toho nemůžu vymotat. Nemá někdo nějaký tip co dělám blbě a jak na to?
J.10:41:20 21.08.2009
odpovědět 
 Re: tréning
moc o tom přemejšlíš
11:27:20 21.08.2009
odpovědět 
 Re: tréning
Buď rád, že na to máš čas a jsi zdravý ... pi.oviny neřeš. Jinak si myslím, že to je normální. Lezení jsem nikdy netrénoval, ale s během mám jakési zkušenosti a můžu potvrdit, že pokud na 14 vysadíš, tak za stejnou dobu se určitě nedostaneš na stejnou laťku. Hodně taky dělá psychika. Pokud je člověk z něčeho rozhozený, nejsou výkony ideální.
Belial11:27:31 21.08.2009
odpovědět 
 Re: tréning
mozna jsi pretrenovany..nebo to moc resis a hlava je mnohem dal nez moznosti..ja kdyz na tyden vysadim taxem naopak naramne odpocatej a kdyz mi nejde o vykony tak lezu mnohem lip..je to divny, ale je to psychika..
Ondra12:03:41 21.08.2009
odpovědět 
 Re: tréning
Hele, co takhle zaradit do tydne aspon jeden fakt odpocinkovej den? Jako nedelat VUBEC nic? Forma se musi vylezet.
Radek J.13:11:27 21.08.2009
odpovědět 
 Re: tréning
Na to se musí tak tvrdě trénovat???? :-)
patapufa14:22:07 21.08.2009
odpovědět 
  Re: tréning
7+ z takovimhle tréningem ?? to se na to rovnou vyprdni to lezu bez tréningu rok po tom co sem začal lízt a to sem předtim jenom zewloval vopři se do toho pořádně konečně !
15:08:37 21.08.2009
odpovědět 
 Re: tréning
Je těžké poradit na základě takovéhoto uvedení do problému, nicméně:

14ti denní pauza od lezeckého tréninku, kor když to nebylo úplné fyzické vynechání ti nemůže naprosto ublížit, právě naopak..
Spíš hledej odpověď ve své hlavě.. nebo ji nehledej a jen lez to se poddá, je léto marš do skal:)..
Určitě bych to nyní neřešil přitvrzením v tréninku(opakuji sezona trvá je třeba lézt).
Je dobré zvážit svou lezeckou úroveň a přínos tréninku ke zlepšení. Je zásada trénovat své slabé stránky a nyní bych je neviděl ve fyzické přípravě. Vždy leze hlavně hlava a ta ti to nyní dle mého názoru také předvádí:)

...těžko radit od PC, konzultuj s kámošema co lezou a trénujou a přeber si to dle svého...

Přeji brzký návrat do formy
BB - www.budlez.cz/trenink.php
BB15:10:44 21.08.2009
odpovědět 
  Re: tréning
Tento jev ja na sobe pozoruji take, je to asi tim, ze nemame mozna vyresen smysluplny trenink a vyzivu, u mne mozna i vekem. A tak proste lezu mensi obtiznost. Dle mne BB uvadi uplne hlouposti, pokud v sezone netrenuji, lezu daleko hure a sice mi to az tak nevadi, ale i tehdy musis trenovat. Samozrejme nemluvim o prirodnacich jako je typek vyse, ti to maji proste fajn i bez treninku/geny/, ale ti se stejne vetsinou uchlastaji nebo priberou nad sto.
Martas.18:05:26 21.08.2009
odpovědět 
   Re: tréning
Možná uvádím hlouposti, ale své tvrzení mám podložené nejen mou osobní zkušeností. Určitě ale netvrdím, že platí vždy a pro každého.
Je trénink a trénink, v sezoně už máš mít hlavní gro odtrénovano a soustředit se na výkony, tréninky jsou nyní jako doplněk kdy se: a)udržuješ b)ladíš nedostatky, případně vložíš mikrocyklus, kterým se připravuješ na plánovaný vrchol.
14 dní vynechání lezeckého tréninku kor na úrovni o které se bavíme (cca 7-8) je nic - řeší to jeden den rozlezení, neb na tuto úroveň není žádný specifický trénink třeba, stačí pavidelně lézt pro zábavu a ono to půjde.

Nechci se přít, těžko radit od PC člověku kterého neznám - jaké má dispozice, jak je starý, jakou má všeobecnou sportovní výkonnost atd.
 BB19:17:31 21.08.2009
odpovědět 
    Re: tréning
Martas soudhlas nejspíš se asi uchlastám dneska jen beh + bouldrování a 5 třiníctek + 2 jedenáctky svijany (moje oblíbené) takže zítrea výkonost asi klesne :D
02:59:44 22.08.2009
odpovědět 
     Re: tréning
Jo jinak jim často špagety a měřim 192 a vážim 72kg :D
03:01:40 22.08.2009
odpovědět 
      Re: tréning
heh, tos ještě větší vyžle nežli já (185/70), ale že ani po těch svojanech člověk nepřibere což?:-))
b.11:58:07 22.08.2009
odpovědět 
       Re: tréning
jestli ty Svijany nejsou spíš na prohnání střev ;-)
Majda11:15:23 08.09.2009
odpovědět 
   Re: tréning
naopak BB má úplnú pravdu. ten tréning musí byť zle postavený, keď po takom kvante lezieš 8čky. ako bolo vyššie písané, to sa lezie po 1,5 roku intenzívneho lezenia na skalách bez tréningu a zo zábavy. je to v hlave. 2 týždňový rest nemôže nijako ovplyvniť (a už vôbec nie tak dramaticky) tvoju výkonnosť - skôr naopak. ja osobne aj po 1,5 mesiaci nelezenia som schopný na 1. výjazde do skál liezť moju klasickú obtiažnosť, dokonca niekedy aj lepšie...:-)
erpe09:55:17 22.08.2009
odpovědět 
    Re: tréning
to, ze niekto trenuje (kludne aj 10 rokov), este neznamena, ze bude dobre liezt...nie je trening ako trening a myslim si, ze najtazsou castou treningu je prave trening techniky (a ten, tak zvany, pohybovy talent sa neda kupit v obchode, prip. najst niekde za rohom)
tah-sha-tunga14:35:41 22.08.2009
odpovědět 
     Re: tréning
Dík všem za tipy. Asi to fakt budu muset hlavně rozlízt.
Posměváčkům typu "vyprdni se na to" - vrátil jsem se k lezení na jaře po sedmileté pauze, takže jsem začínal v dubnu na 4kách, a tomu odpovídal i "tréninkg" - hlavně nalézt mraky metrů nejlépe OS, v nebolavých chytech na vytrvalost na stěně (nezničit si prsty a aby "nedošlo" na skalách) a o víkendech hlavně písek na techniku (aktuálně tak do VIIc/VIIIa max na prvním)...
Každopádně díky za rady.
j.20:26:06 24.08.2009
odpovědět 
 Re: tréning
buď jsi přetrénovanej, nebo máš trénink špatně složenej, při tak intenzivním tréninku by jsi měl lézt 9 a víc, zkus si trénink trochu zpestřit třeba boulderingem nebo kompenzačním cvičením (plavání, taebo, ...)
aTom00:05:39 03.09.2009
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1151 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1266 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1117 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi