Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
18.Kolomazník 10550
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
Bouldry:
18.Chytil 10025
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
Hory:
15.Dörfl 3442
16. 3376
17.Abt 3287

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231271 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou

Prodejny
2D chyty - Praha 6
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Foťák21.08.2009
Ahoj,chtěl jsem se zeptat na foťák.Potřeboval bych nějaký dobrý foťál,ale chci aby byl malý,nechci tahat zrcadlovku,chci to na fotky na vicedelkové lezení a do hor,ale chci aby ty fotky stali zato.Klidně jsem ochotný investovat do toho hodně... doufám že
 Re: Foťák21.08.2009
slušnej foťáček je Finepix J100 od Fujifilmu. Je maličkej, lehoučkej, rozlišení 10mpx, 5x zoom, fotk
  Re: Foťák21.08.2009
Hlavně se rozhodni co chceš v té více délkové cestě dělat. Jestli lézt nebo fotit. Na dokumentující
   Re: Foťák21.08.2009
nejvetsi hloupost je ptat se prave v obchode... stejne ti to chcou jen prodat:(((
    Re: Foťák21.08.2009
doporučuju olympus mju Touch 6000(nebo 8000), malej a fotí parádně. náraz snese když ti někde hupne
     Re: Foťák22.08.2009
Ja mam doma zrcadlovku NIKON D70s, na lezeni jsem si koupil obycejnej cervenej kompakt od NIKONu za
     Re: Foťák22.08.2009
Všechna mjučka dělají strašné fotky - zkreslené, špatná barevnost, za horších podmínek vůbec nezvlád
      Re: Foťák23.08.2009
mjučko si budu bránit... fotím snima v jeskyních a fotky jsou parádní,v rámci toho že používám jen i
       Re: Foťák23.08.2009
Sem mel puceny takovy odolny mjucko s periskopovym objektivem. Stalo za howno (damy prominou). Prisa
  Re: Foťák23.08.2009
taky máme finepix od fuji a naprostá spokojenost, navíc v testech bývá lepší než canon a nikon, naví
  Re: Foťák23.08.2009
Mám Fuji J100 a vyzkoušel jsem ho v Alpách a při lezení v Tatrách. Fotky dělá nádherné. Tedy pokud u
 Re: Foťák22.08.2009
Ahoj,díky moc všem za rady,rád bych fotil i okolí,kdo se má pořád nudit na štandu :D Já vím zrcadlov
  Re: Foťák22.08.2009
Jak rikam, ja koupil od nionu za 3000 koompakt a spokojenost. Konkretne COOLPIX S210. kdyz ho rozmla
   Re: Foťák22.08.2009
Přikláním se k názoru Jiřího, trochu ho znám a ty fotky taky. Nech si schválně nějakou poslat a nebo
    Re: Foťák22.08.2009
canon powershot, treba A720IS. plne manualni nastaveni, 6x zoom, 2AA bagsny (mimo civilizaci k nezap
     Re: Foťák23.08.2009
presnetak. stara rada powershotu je k nezapalceni. jn je tezky ji jeste sehant:(
      Re: Foťák23.08.2009
Co třeba profi kompakt DMC-LX3E-S. Pokud je ti jedno, kolik stojí (tento přes 11000Kč), tak si myslí
       Re: Foťák23.08.2009
Případně Canon PowerShot G9, to je v podstatě přímý konkuremt výše zmíněného, má většinu společného,
        Re: Foťák24.08.2009
Panasonic TZ-5 a okrem fotenia mozes robit aj kvalitne HD videa...
         Re: Foťák24.08.2009
Cokoliv, mimo Olympusu. Cim mene Mpix, tim skoro lepe, svetelnost objektivu min 2.8 na zacatku. Poku
 Re: Foťák24.08.2009
Slusnych fotaku je cela rada.
Osobne bych si udelal list pozadavku, tj. co vsechno chci aby f
  Re: Foťák27.08.2009
No ja bych volil canon G-10, je to velice slusnej fotak, optika je vyborna, sice je "trochu&quo

 Bohuňov21.08.2009
ahoj, nevíte kde by se dal opatřit průvodce na Bohuňov (kousek od Svojanova)? ? ? na stránkách, kde byl k sehnání je ňákej virus nebo co ....
 Re: Bohuňov24.08.2009
Ahoj. Jestli myslis lezcizvysociny.net tak tam zadny vir nebyl. Pravdou je ze se nam tam nekdo nabou

 Lezení v přes Vánoce21.08.2009
Ahoj, chtěla bych se vydat přes Vánoce do teplých krajů lézt. Nejlépe do oblasti, kde se nemusí kempovat a dá se dostat autem (případně levně letecky). A samozřejmě tam, kde je i přes zimu relativně teplo. Máte někdo dobré tipy z předchozích let? Díky. Pi
 Re: Lezení v přes Vánoce21.08.2009
a lítaj tam pečený holuby do huby....
  Re: Lezení v přes Vánoce21.08.2009
Počkej, počkej! Jestli jsou pečený a za letu budou mastný tak je potřeba maglajzovat! Hlavně nepodce
 Re: Lezení v přes Vánoce22.08.2009
dostatečně teplo a ne moc daleko je v tom období jedině na kypru, krétě nebo jihu španělska. blbý že
 Re: Lezení v přes Vánoce22.08.2009
To záleží na jak dlouho chceš jet. O Vánocích se dá v Ospu, Sperlonze, Hvar, Sicilie... A nebo Španě
  Re: Lezení v přes Vánoce23.08.2009
Přesně tak. A mrkni se na článek:
 Re: Lezení v přes Vánoce23.08.2009
Předloni bylo ve Finále, Castillonu, La Turbii vedro...letos všude brutální zima, vítr...hnus. Jedin
 Re: Lezení v přes Vánoce24.08.2009
Díky všem za tipy, ale s tím počasím je to tedy trošku kříž, nevadí.

 průvodce Sardinie21.08.2009
Ahoj, předem děkuji všem, kteří mi pomůžou sehnat,půjčit nebo poslat lezeckého průvodce na Sardinii. Jestli ho máte někdo v el.podobě, tak by se mi hodil na boss.ostrava@seznam.cz. A za jakékoliv rady o lezení na Sardinii budu také moc rád. Díky Jarda
 Re: průvodce Sardinie23.08.2009
  Re: průvodce Sardinie24.08.2009
Díky moc.

 tréning21.08.2009
Dotaz na místní tréningové odborníky: v důsledku pracovní cesty jsem na 14dní vysadil tréning (jen běhání), a nastal skokově naprosto drastický propad výkonnosti (místo 8 jsem schopen vylézt tak 7, OS propad ze 7/7+ na 6+/7-, 7+ taktak zkrokuju, ve známýc
 Re: tréning21.08.2009
moc o tom přemejšlíš
 Re: tréning21.08.2009
Buď rád, že na to máš čas a jsi zdravý ... pi.oviny neřeš. Jinak si myslím, že to je normální. Lezen
 Re: tréning21.08.2009
mozna jsi pretrenovany..nebo to moc resis a hlava je mnohem dal nez moznosti..ja kdyz na tyden vysad
 Re: tréning21.08.2009
Hele, co takhle zaradit do tydne aspon jeden fakt odpocinkovej den? Jako nedelat VUBEC nic? Forma se
 Re: tréning21.08.2009
Na to se musí tak tvrdě trénovat???? :-)
  Re: tréning21.08.2009
7+ z takovimhle tréningem ?? to se na to rovnou vyprdni to lezu bez tréningu rok po tom co sem začal
 Re: tréning21.08.2009
Je těžké poradit na základě takovéhoto uvedení do problému, nicméně:

14ti denní pauza
  Re: tréning21.08.2009
Tento jev ja na sobe pozoruji take, je to asi tim, ze nemame mozna vyresen smysluplny trenink a vyzi
   Re: tréning21.08.2009
Možná uvádím hlouposti, ale své tvrzení mám podložené nejen mou osobní zkušeností. Určitě ale netvrd
    Re: tréning22.08.2009
Martas soudhlas nejspíš se asi uchlastám dneska jen beh + bouldrování a 5 třiníctek + 2 jedenáctky
     Re: tréning22.08.2009
Jo jinak jim často špagety a měřim 192 a vážim 72kg :D
      Re: tréning22.08.2009
heh, tos ještě větší vyžle nežli já (185/70), ale že ani po těch svojanech člověk nepřibere což?:-))
       Re: tréning08.09.2009
jestli ty Svijany nejsou spíš na prohnání střev ;-)
   Re: tréning22.08.2009
naopak BB má úplnú pravdu. ten tréning musí byť zle postavený, keď po takom kvante lezieš 8čky. ako
    Re: tréning22.08.2009
to, ze niekto trenuje (kludne aj 10 rokov), este neznamena, ze bude dobre liezt...nie je trening ako
     Re: tréning24.08.2009
Dík všem za tipy. Asi to fakt budu muset hlavně rozlízt.
Posměváčkům typu "vyprdni se n
 Re: tréning03.09.2009
buď jsi přetrénovanej, nebo máš trénink špatně složenej, při tak intenzivním tréninku by jsi měl léz

 yousemit bouldery20.08.2009
čau zajímalo by mě , jaký je to ne těch yosemit boulderech na jesenicku ??
 Re: yousemit bouldery20.08.2009
doporučuju články tady na lezci a osobní návštěvu
.
 Re: yousemit bouldery21.08.2009
Dost dobrý! jeď se tam podivat :-)

 Outdoor Research - zkušenost20.08.2009
Máte někdo zkušenosti s americkou značkou Outdoor Research? Zaujala mě od nich bunda AlterEgo... Předem díky za odpovědi
 Re: Outdoor Research - zkušenost21.08.2009
Ahoj,

o tomto modelu nic konkretniho nevim, nicmene od Outdoor Research vlasnim bundu
  Re: Outdoor Research - zkušenost21.08.2009
Ano. Outdoor Research je lokalizovaná na severoamerickém trhu a její výrobky tam mají pověst velmi k
 Re: Outdoor Research - zkušenost21.08.2009
Pokud muzou pouzivat ve svych vyrobcich Gorac, tak to asi nejsou zadny orezavatka :-).
  Re: Outdoor Research - zkušenost26.08.2009
 Mt.Blanc z rif Gonella 20.08.2009
Ahoj, nebyl jste někdo náhodou v poslední době na Mt.Blancu z Italské strany? Sháním info, jak to tam vypadá (aktuálně-průchodnost ledovce,stav sněhu,...). Díky
 Re: Mt.Blanc z rif Gonella 21.08.2009
fjhf
 Re: Mt.Blanc z rif Gonella 21.08.2009
V pátek jsme se vrátili z Chmx@Cour. Hřeben od Dentu k Dome du Rochefort (nebo jak se to píše) byl č

 mammut20.08.2009
Ahoj netušíte někdo prosím, jestli má holešovický mammut na stěnách už předem natažená lana (TR) ? Díky
 Re: mammut20.08.2009
na nekerejch stenach jo, ale moc jich neni - jen nizke nebo detske sekce
  Re: mammut20.08.2009
víc nebo míň než má smíchoff?
   Re: mammut20.08.2009
míň
    Re: mammut20.08.2009
Naštěstí.
 Re: mammut20.08.2009
jestli se ptas proto, ze se bojis tahat, nekoho si pochytej..
  Re: mammut20.08.2009
V Mammutu je nataženo toprop 25 lan, 8 v dětských sekcích, zbytek jsou normální cesty a lana nejsou
   Re: mammut20.08.2009
ok díky moc!
právě že netahám a parťák taky ne a pořád někoho otravovat aby nám natáhnul lan
    Re: mammut20.08.2009
Tak začněte

 Kácov19.08.2009
Ahoj, ví někdo jak se jmenuje sektor u cesty pod křídlem? Nedaří se mi to identifokovat. Je to na dohled od chaty, vedle cesty. Lezení spíš lehčí, jištění stříbrný borháky a cesty označený číslama klasifikace. Na průvodce mi to nepasuje, vzniklo to asi až
 Re: Kácov20.08.2009
Taky by mě zajímalo, která cesta vede levou spodní hranou Stěny Lajdáků, asi za 5, přes takový dutý

1   ...   987   988   989   990   991   992   993   994   995   996   997   998   999   1000   1001   1002   1003   1004   1005   1006   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezení v přes Vánoce
Ahoj, chtěla bych se vydat přes Vánoce do teplých krajů lézt. Nejlépe do oblasti, kde se nemusí kempovat a dá se dostat autem (případně levně letecky). A samozřejmě tam, kde je i přes zimu relativně teplo. Máte někdo dobré tipy z předchozích let? Díky. Piště i na email.
Petra13:14:17 21.08.2009
odpovědět 
 Re: Lezení v přes Vánoce
a lítaj tam pečený holuby do huby....
15:15:10 21.08.2009
odpovědět 
  Re: Lezení v přes Vánoce
Počkej, počkej! Jestli jsou pečený a za letu budou mastný tak je potřeba maglajzovat! Hlavně nepodcenit situaci! Zkazit si vánoce kvůli nedostatku mága to je nepěkný zlá věc! Budeme na Tebe a Tvoje holuby myslet - dej vědět jak si dopadl ;)
komixák16:20:11 21.08.2009
odpovědět 
 Re: Lezení v přes Vánoce
dostatečně teplo a ne moc daleko je v tom období jedině na kypru, krétě nebo jihu španělska. blbý že tam všude cca 15 dní z 30 prší. :-(
DavidD10:26:52 22.08.2009
odpovědět 
 Re: Lezení v přes Vánoce
To záleží na jak dlouho chceš jet. O Vánocích se dá v Ospu, Sperlonze, Hvar, Sicilie... A nebo Španělsko. Valencie, Chorro... Maroko. S tím počasím je to jak kdy. Tento rok (loni) pršelo snad pořád a všude. Loni (předloni) na Vánoce v Chorru těžká pohoda a brutus vedro.
Slamak19:50:07 22.08.2009
odpovědět 
  Re: Lezení v přes Vánoce
Přesně tak. A mrkni se na článek: http://www.lezec.cz/clanky.php?key=5530
 Standa08:10:54 23.08.2009
odpovědět 
 Re: Lezení v přes Vánoce
Předloni bylo ve Finále, Castillonu, La Turbii vedro...letos všude brutální zima, vítr...hnus. Jediné, kde se dalo lézt, byl Osp.
Radmil12:39:08 23.08.2009
odpovědět 
 Re: Lezení v přes Vánoce
Díky všem za tipy, ale s tím počasím je to tedy trošku kříž, nevadí.
Petra15:09:04 24.08.2009
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1129 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi