LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231184 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Arco-stav cen04.09.2009
Ahoj, vite nekdo jake jsou v soucasne dobe ceny v Arcu (mam na mysli lezky Fiveten,LS)? Dikes
 Re: Arco-stav cen05.09.2009
Zdravím, byl jsme tam sice už asi dva měsice zpět a koupil jsem si La Sportivy-SOLUTION za 95euro(cc
  Re: Arco-stav cen06.09.2009
Miura 89,- EUR
  Re: Arco-stav cen06.09.2009
pokud chces lezecky tak se to asi nevyplati ale pokud kupujes novy lano a nebo treba expresky tak ur
   Re: Arco-stav cen06.09.2009
Dik moc. Koukam, ze od jara se ceny moc nehly...

 Bouldershop04.09.2009
ahoj netušíte někdo zdali ještě funguje bouldershop v praze v Lidické? dneska jsem ho tam hledala a nikde nic ... dík
 Re: Bouldershop05.09.2009
Myslím, že ne. Taky jsem ho letos hledal, ale na jaře a na dveřích měli ceduli: Z technických důvodů
 Re: Bouldershop05.09.2009
Naposledy když jsem kolem něho šel, tak byl uplně vyklizenej. A to už je nějakej měsíc zpátky.

 Cesty na druhém04.09.2009
Zdarec, chci se zeptat - proč se pod cestami u přelezů nezobrazují přelezy stylem RC-tedy na druhém? Chápu, že u sportovních cest na vápně má takový přelez jen pramalou sport. hodnotu, ovšem u vzácně lezených cest (příklad-morálovka na písku) bych třeba u
 Re: Cesty na druhém04.09.2009
To je zamer, lebo prelez na druhom by mohol vytvorit prilis optimisticky dojem o narocnosti cesty pr
  Re: Cesty na druhém04.09.2009
"RC je TR?"

malo by byt...
   Re: Cesty na druhém07.09.2009
RC ako radio-controlled? To uz dneska existuju take technicke vymozenosti? Ze si pripnem nejaky prij
    Re: Cesty na druhém07.09.2009
coze?! taky vsade-bol-vsetko-videl-vsetko-vie ako Ty nepozna RC?! normalne si ma teraz zaskocil...

 Bielovodska dolina04.09.2009
Hoj, můžete doporučit nějaké ne-extrémní cesty na cokoliv v Bielovodske doline? Dulezite je pro nás jednoduchej nebo spise jasnej sestup - první nasteva teto doliny. vystupy do 5 UIAA max.
děkuji za rady a doporuceni Radek
 Re: Bielovodska dolina04.09.2009
No to som sam zvedavy na tie tipy, lebo uz bez toho jasneho nastupu sa mi to zda celkom narocne vyti
 Re: Bielovodska dolina04.09.2009
Česká veža Jižním pilířem - Puškáš 4-5 K 477
Kačací štít SV stěnou, pr. polovinou místy 4 K
  Re: Bielovodska dolina04.09.2009
díky asi tak jsem si to představoval:-)
   Re: Bielovodska dolina04.09.2009
Ještě cokoliv na Hrubou vežu, nejlépe středem. Sestup CH-1 po hřebeni.
    Hrubá veža04.09.2009
- je zakázaná!
     Re: Hrubá veža05.09.2009
Cela Hruba Veza je zakazana? ? ? ??????
      Re: Hrubá veža05.09.2009
sorry, ale celá..."masív Širokej javorinskej až po severozápadný Žabí vrch, Rovienky, Svišťová
  Velký Žabí štít04.09.2009
-je zakázaný! hehehehe
 Re: Bielovodska dolina04.09.2009
klasiky na galerku, zacit puskasovym pilirem (na ten staci dlouhy odpoledne). kdyz je sucho da se ta
  Re: Bielovodska dolina04.09.2009
1)Cesta na kozí kopku za IV(první délka dále pak II az IV), nástup od plesa nahoru podle muziku, zac
   Re: Bielovodska dolina04.09.2009
Bielovodská dolina není Dolina Bílé vody a už vůbec ne Červená dolinka :-) To je na druhé straně Tat
   Re: Bielovodska dolina05.09.2009
Lezl jsem, hledame v jine doline ale dekuji za reakci.;)

 Metodicky dotaz03.09.2009
Jak velky hrich je dle vaseho nazoru lezeni na pulkach vedenych spolu (tedy jako s dvojcaty)?
 Re: Metodicky dotaz03.09.2009
Na pohodu, zakázané to není, půlky mají lepší testy než dvojčata, na rozdíl od nich jdou použít i sa
  Re: Metodicky dotaz04.09.2009
toto by som bral s rezervou...
  Re: Metodicky dotaz04.09.2009
silne bych nesouhlasil s tim, ze cvakat zvlast a obcas cvaknout spolu, to zpusobi velke treni v jedn
 Re: Metodicky dotaz04.09.2009
no, až do toho spadneš, tak pochopíš, proč se to tak nepoužívá, doporučuju půlky cvakat jako půlky,
  Re: Metodicky dotaz04.09.2009
je výrazně vyšší než co?? to je zase komentář :-))
   Re: Metodicky dotaz04.09.2009
asi ze vyssia nez ked sa pada do jedneho pramena...
   Re: Metodicky dotaz05.09.2009
předpokládal jsem, že nemá cenu psát to co je jasné, pro pomalejší jedince: rázová síla u půlek nacv
 Re: Metodicky dotaz04.09.2009
Cvakat polovicky ako dvojicky sposobi, ze pri pade je istiaci bod (aj lezec, ale to je menej podstat
  Re: Metodicky dotaz04.09.2009
zase s rezervou, některý cesty jsou vyborhákovaný právě pro půlky věma řadama bh po stranách. cest j
   Re: Metodicky dotaz04.09.2009
ked su borhakov 2 rady, tak nemas dovod cvakat oba pramene do vsetkych expresiek, ale prave jeden vl
    Re: Metodicky dotaz04.09.2009
a tohle mě baví. někde si takovou cestu najdi (neprozradím) a uvidíš, fakt jedny bh pro levou půlku
     Re: Metodicky dotaz04.09.2009
jenom se z toho nepo...
 Re: Metodicky dotaz05.09.2009
Nejspíš tě to nezabije, ale jak už tady bylo zmíněno, rázová síla při pádu do obou půlek najednou bu

 Metodicky dotaz03.09.2009
Jak velky hrich je dle vaseho nazoru lezeni na pulkach vedenych spolu (tedy jako s dvojcaty)?
 Re: Metodicky dotaz03.09.2009
Neni vetsinou pulky=dvijcata? ale pokud ne tak pulka by dle meho mela byt trochu pevnejsi nez dvojce
  Re: Metodicky dotaz04.09.2009
naprosto v poradku to neni ani nahodou. A polovicky a dvojicky su 2 rozne veci, a ze to niekto docer
 Re: Metodicky dotaz03.09.2009
IMHO malej hrisek. Rek bych, ze v horach mas stejne tolik zakrutu lana a tolik trecich ploch, ze jak
 Re: Metodicky dotaz04.09.2009
Koukni se na
  Re: Metodicky dotaz04.09.2009
to mimochodom plati vzdy, aj ked su polovicky certifikovane pre pouzitie ako dvojicky.

 Metodicky dotaz03.09.2009
Jak velky hrich je dle vaseho nazoru lezeni na pulkach vedenych spolu (tedy jako s dvojcaty)?

 spolulezec k mání na 14 dní03.09.2009
Vypadl mi spolulezec s autem. Chtěli jsme jet tento pátek 4.-20.9. přes Bergell na jih Francie. Pokud jste měli někdo podobný či úplně jiný lezecký úmysl a dopadli jste podobně, jel bych za lezbou skoro kamkoli.. Artie
 Re: spolulezec k mání na 14 dní03.09.2009
cau, my jsme na tom stejne, jen o tyden pozdeji - 13. - cca 22. Kdyz sezenes auto, tak te bereme :)
  Re: spolulezec k mání na 14 dní03.09.2009
Mam akorát Favoritka a 14 dní dovolený musim vybrat bez přerušení :( Posunout bych to mohl, ale chci
   Re: spolulezec k mání na 14 dní03.09.2009
noo jo, nas je zatim sest na jedno auto, a s terminem take hybat nemuzeme.

 Ukradene CD (HF)02.09.2009
Ahoj, nekdo mi ukradl CD, nevite nekdo kdo???

http:// cs.euroclimbing.com/ wp-content/ gallery/ranpuv-koutek/ ranpa_hroza_family.jpg
 Re: Ukradene CD (HF)03.09.2009
Resh závidí!

 průvodce Bergell a jih Francie02.09.2009
Průvodce na Bergell a jih Francie v elektrice někdo máte? Chystáme se tento pátek na 14dní. nepohrdnu ani doporučením, tipům a trikům. Ths, Artie
 Re: průvodce Bergell a jih Francie02.09.2009
Kde na jihu Francie?
  Re: průvodce Bergell a jih Francie02.09.2009
Byly nám doporučeny oblasti u La Jonte, Tarn, Seynes a Calanques..
 Re: průvodce Bergell a jih Francie02.09.2009
Posílám Ti to přes Uložto.cz. Hledej Badil.zip, Bergell.zip a Valdimello.pdf (Bude to tam za 10 min)
  Re: průvodce Bergell a jih Francie02.09.2009
Díky moc, zatim mi to nic nenašlo, ale zkusim to za chvilku.
  Re: průvodce Bergell a jih Francie02.09.2009
Díky moc, zatim mi to nic nenašlo, ale zkusim to za chvilku.
  Re: průvodce Bergell a jih Francie02.09.2009
Už jsem to nasosal, díky díky.
   Re: průvodce Bergell a jih Francie02.09.2009
Prosím. Přeju příjemné lezení!

1   ...   981   982   983   984   985   986   987   988   989   990   991   992   993   994   995   996   997   998   999   1000   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Metodicky dotaz
Jak velky hrich je dle vaseho nazoru lezeni na pulkach vedenych spolu (tedy jako s dvojcaty)?
20:59:26 03.09.2009
odpovědět 
 Re: Metodicky dotaz
Na pohodu, zakázané to není, půlky mají lepší testy než dvojčata, na rozdíl od nich jdou použít i samostatně. Jen nepoužívej dvojčata jako půlky:)
Půlky jsou výhodnější a nejlepší je cvakat je zvlášť, míň drhne lano (když se to umí nacvakat volně) a když se ti jedno někde řeže, nebo ti na něj něco zbuchne, tak máš ještě jeden pramen vedený jinudy. V některých místech je občas nutný je cvaknout i spolu, zas se tolik nic nestane, kousek se otřou, není to velký zlo. Nebo se dají cvakat spolu třeba i celou dýlku, taky to není problém (dokud ti obě něco nepřesekne). Ale taky jsou lezci který umí 2 půlky nacvakat cikcak tak, že kdyby tam měli jen jedničku (nebo cokoliv cvaklý spolu) tak to dře a tahá míň.
23:59:48 03.09.2009
odpovědět 
  Re: Metodicky dotaz
toto by som bral s rezervou...
M.07:35:11 04.09.2009
odpovědět 
  Re: Metodicky dotaz
silne bych nesouhlasil s tim, ze cvakat zvlast a obcas cvaknout spolu, to zpusobi velke treni v jednom bode jehoz nasledky mohou byt tragicke¨(prepal)..takze kdyz lezu cvakat celou delku pouze jako dvojcata nebo pouze jako pulky..k pouziti pulek jako dvojcat - asi te to nezabije ale razova sila bude vyssi, tedy i zatizeni celeho jisticiho retezce, v tom bych videl jediny problem(jednou jsem skakal z mostu na jednicce dvojite uvazane,slupka ale nic zasadniho..
kojot10:08:17 04.09.2009
odpovědět 
 Re: Metodicky dotaz
no, až do toho spadneš, tak pochopíš, proč se to tak nepoužívá, doporučuju půlky cvakat jako půlky, jinak je to docela prda(rázová síla půlek nacvakaných jako dvojčata je výrazně vyšší), .. pokud lezeš na jistotu a nepadáš, může ti to být jedno
aTom01:05:05 04.09.2009
odpovědět 
  Re: Metodicky dotaz
je výrazně vyšší než co?? to je zase komentář :-))
13:05:20 04.09.2009
odpovědět 
   Re: Metodicky dotaz
asi ze vyssia nez ked sa pada do jedneho pramena...
M.13:48:24 04.09.2009
odpovědět 
   Re: Metodicky dotaz
předpokládal jsem, že nemá cenu psát to co je jasné, pro pomalejší jedince: rázová síla u půlek nacvakaných jako dvojčata je výrazně(nevím přesně o kolik, ale jednoduše to poznáte, až do toho spadnete) vyšší než u půlek použitých jako půlky
subjektivně - není to taková prda jako pád do odsedky, ale je to větší prda než pád do singlu z o polovinu větší výšky
aTom16:57:59 05.09.2009
odpovědět 
 Re: Metodicky dotaz
Cvakat polovicky ako dvojicky sposobi, ze pri pade je istiaci bod (aj lezec, ale to je menej podstatne) zatazeny vacsou razovou silou. Cize ak to robis na 100percentnom isteni, nie je problem, na pochybnom alebo na lade je to riadna hlupost. Nie je mi ani jasny zmysel necvakat polovicky jednotlivo, jedine co moze byt dovod je setrit lana, aby si zachovali pruznost tam kde ich treba cvakat jednotlivo, lebo ked zachytavaju pad oba pramene, samozrejme sa menej opotrebuvaju co do straty pruznosti. Tak to aj Beal odporuca, v sportovych cestach s lepenymi borhakmi cvakat polovicky oba pramene do kazdeho istenia, a pri lezeni po vlastnom isteni cvakat striedavo len jeden pramen.
M.07:42:52 04.09.2009
odpovědět 
  Re: Metodicky dotaz
zase s rezervou, některý cesty jsou vyborhákovaný právě pro půlky věma řadama bh po stranách. cest je spousta a chytrejch lidí taky, zdravému lezu zdar
10:32:25 04.09.2009
odpovědět 
   Re: Metodicky dotaz
ked su borhakov 2 rady, tak nemas dovod cvakat oba pramene do vsetkych expresiek, ale prave jeden vlavo a druhy vpravo. No aj tak mam dojem, ze si si to skor pomylil s dvoma samostatnymi cestami a urobil si nejaky nechceny prvovystup medzi nimi... :D
M.10:44:04 04.09.2009
odpovědět 
    Re: Metodicky dotaz
a tohle mě baví. někde si takovou cestu najdi (neprozradím) a uvidíš, fakt jedny bh pro levou půlku a jedny pro pravou, super, doporučuju si takové cvakání dvou supervolných pramenů vychutnat.
11:18:22 04.09.2009
odpovědět 
     Re: Metodicky dotaz
jenom se z toho nepo...
11:29:02 04.09.2009
odpovědět 
 Re: Metodicky dotaz
Nejspíš tě to nezabije, ale jak už tady bylo zmíněno, rázová síla při pádu do obou půlek najednou bude o podstatně větší, než do normálního lana, nebo dvojčete a při pádu s velkým pádovým faktorem by to mohlo dost bolet. Nasvíc půlky bývají silnější a když dáš dvě půlky do jedný karabiny, může to výrazně snížit její pevnost (karabiny jsou konstruovaný na určitej průměr lana) a při extrémním pádu ti karabina může prasknout.
Dneska se dají koupit lana pro obojí použití a brzo to možná bude totaz jenom akademickej:)
pavel02:08:04 05.09.2009
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1156 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1275 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1457 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1424 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi