Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Crux - Karlovy Vary
Boulder Hluchák - Šumperk
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
HANIBAL - Praha 2
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 B se nečte10.09.2009
Byl jsem na zkoušce z angličtiny a probírali jsme lezení ve spárách na pískovci přičemž mě profesorka přistihla, že špatně vyslovuju slovo "climbing". Věděli jste, že B se nečte?
 Re: B se nečte10.09.2009
safra a já pořád žiju v tom, že se to čte CLIMBING
  Re: B se nečte10.09.2009
a mě se zase lektorka furt ptá, co jsem dělal o víkendu a pak dostanu zjebáka, že (klimbing) se né-ř
  Re: B se nečte10.09.2009
No vidíš a přitom správná "pronansiejšn" je "clajming"!
   Re: B se nečte10.09.2009
teda "klajmink" samozřejmě.
    Re: B se nečte10.09.2009
Upřesnění [klajmin] - nečte se ani to g na konci, jako u všech -ingů :). Ale je to celkem známá věc
     Re: B se nečte10.09.2009
ono tak trochu zalezi aj kde...
 Re: B se nečte10.09.2009
ona asi myslela nie climb ale clit, obzvlast ak si velky fesak :o) (ces. klid)
Ale je to asi
  Re: B se nečte10.09.2009
Takže ta kapela s tou krásnou paní se čte "No Dout"? :D
   Re: B se nečte10.09.2009
spis Nou Daut, a tak kocka bude Gwen Stefani :o)
 Re: B se nečte10.09.2009
Nóó. Ta profesorka byla nejspíš z USA, že?
V typické US angličtině se to B opravdu nečte. V k
  Re: B se nečte10.09.2009
Hele, a kdyz k tomu pripoctes africkou anglictinu, tak jsi to na zacatku vyslovoval dobre. Tam to je

 spacák10.09.2009
Uvažuji o koupi spacáku SALEWA Diadem flex ultra 1000. Máte s ním někdo osobní zkušenosti? Nebo vůbec se Salewáckými spacáky? Díky moc

 nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice09.09.2009
Ahoj, nevíte někdo, kdy se otvírá nová stěna ve Vítkovicích?
 Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice09.09.2009
No to by mě taky zajímalo, ani nevím, že tam má nějaká nová stěna být! To má být produkt Gendise a S
  Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice09.09.2009
Ta venkovní už vypadala otevřeně (při průjezdu kolem). Bouldrovka prý, co jsem zaslechl, snad od říj
   Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice09.09.2009
v který ulici? mají nějakej web?
   Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice09.09.2009
Včera na ní visely cedule zákaz vstupu. Nic víc, žádné info, žádný kontakt.
    Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice09.09.2009
Slyšel jsem, že se má otevírat 15.9. včetně bouldrovky, ale nejsem si tím termínem jistý a ani nevím
     Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice09.09.2009
Stěna nevím, ale bouldr až tak kolem Vánoc.
      Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice10.09.2009
no nazdar hodiny...
       Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice10.09.2009
Ve Vítkovicích chystáme velkou stěnu, ještě větší než Smíchoff, ale je to ve stadiu příprav.
        Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice10.09.2009
A kdo to má jen tak ze zájmu v režiji?
        Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice14.09.2009
to máš na mysli tu plechovou věž naproti býv. dopravky? To snad ne...
         Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice14.09.2009
tak to by mě zajímalo o co jde!-)
          Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice17.09.2009
Vez je otevrena cca od stredy. Viz:
        Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice16.09.2009
tak to držímm palce ať se podaří postavit pořádnou stěnu evropských rozměrů
        Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice16.02.2011
nevíte někdo jak to vypadá se zmiňovanou velkou lezeckou stěnou vevítkovicích?
         Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice16.02.2011
Co bys potřeboval vědět? Stěna stojí, ale v tomhle počasí to není moc na venkovní lezení. Takže Blok
      Re: nová lezecká stěna Ostrava-Vítkovice11.09.2009
Boulder v Ostrave chybi jako sul.snad to na zimu bude.

 Arco průvodce09.09.2009
Ahoj, prosím pokud máte někdo v PC průvodce na Arco, prosím o zaslání na ales.vyslouzil@gmail.com. Pokud možno aktuálního. Díky moc.
 Re: Arco průvodce09.09.2009
Velký soubory nepatří do mailu;-)

 Balkna209.09.2009
Zdravím, uvažuji o koupi posilovací desky Balkna 2. Máte někdo zkušenost? Nebo poradíte jinou? I když moc výběr není, protože ji chci do bytu a dávat tam jakousi kombinaci oranžovo-fialovo-modro-zelený se mi moc nechce :-)
 Re: Balkna209.09.2009
Jasna a dobra volba, o barvu jakou chces si zkus napsat do AIXu na info@aix.cz

 Bouldry na Jindřichovce08.09.2009
Ahoj, nevíte někdo kdo udělal a za kolik jsou bouldry na Jindřichově skále u Hořovic v tom kamenném poli???Jsou tam na některých kamenech takové decentní modré šipky...

 expresky08.09.2009
Ahoj,chci si koupit expresky a přemýšlím nad extasy mix od singáče.Můžete mi někdo výběr potvrdit nebo vyvrátit,popř. doporučit něco lepšího?Předem moc díky
 Re: expresky08.09.2009
Mam je, jsou super. Radsi bych aby mely gumickou na obou karabinach (maji jen na dratene), ale je to
  Re: expresky08.09.2009
Ahoj, ja mam tytez ale s dratem na obou stranach a nemohu si stezovat, pouzivam je ze vsech nejradej
   Re: expresky08.09.2009
Stříhám kousky starý duše z kola...
    Re: expresky08.09.2009
taky, je to nejlevnejsi :-)
    Re: expresky08.09.2009
jj, taky tak :)
    Re: expresky09.09.2009
jo, lezení musí mít duši.. :)
   Re: expresky09.09.2009
ahoj, jsou hodne dobry. Resil jsem to pred casem a vybral si od wild country wild wire. V setu po 10
 Re: expresky09.09.2009
Tak dík všem,vidím to asi pořád na ty singáče,když navíc všichni píšete,že jsou v pohodě.
  Re: expresky09.09.2009
tak ja pouzivam BD a odporucit ich mozem tiez (inak by som si ich nekupoval), ale pytal si sa na SR,
   Re: expresky09.09.2009
Ptal jsem se sice na SR,ale zároveň si nechám rád poradit něco lepšího...:-)
    Re: expresky09.09.2009
Mám od SR presa starý model Wire a jsem naprosto spokojenej... mám je asi 2 roky obě kraáble dráty..
    Re: expresky10.09.2009
ok teda - pouzivam Black Diamond LiveWire (obe karabiny s drotenym zamkom) a tie su perfektne (aj ke
 Re: expresky09.09.2009
Jo taky ještě váhám,jestli obě karabiny drátěný nebo kombinaci drátu s key lockem.Dík
  Re: expresky10.09.2009
alebo mozno obe s tym keylockom...
 Re: expresky10.09.2009
Tak to já jsem moc spokejený s drátovýma Singáčema nebyl. Drát byl velmi měkký (málo napružený) a ji
  Re: expresky10.09.2009
Určite si kup drát, drát. Jsou lehčí, v pohodě na zimu, nemusíš se o ně tolik starat (písek v zámku
   Re: expresky10.09.2009
ale sa potom zmier s hacikom na nose karabiny, ktory sa rad zahakne o co moze. Jeden z dovodov preco
    Re: expresky10.09.2009
tie BD FreeWire maju obe hacik (LiveWire je hybrid (plny + drot) a bez hacikov), ale okrem fakt ojed
     Re: expresky10.09.2009
Dik vsem za rady,kaufnul jsem BD,kombi key lock a drat.
     Re: expresky10.09.2009
protoze nekteri je cvakaji i do jinych vymozenosti nez jen kruhu ci nytu ;)
      Re: expresky11.09.2009
ved samozrejme - repky, smycky, friendy, coky... ale to nic nemeni na tom, ze ked to clovek odtial v
 Re: expresky10.09.2009
Je to made in China a krome nizke kvality, ktera se projevila po case by me vadilo i moralni stranka
  Re: expresky11.09.2009
Singáče jsou klasika. Početně u mě stále převažují (hlavně kvůli ceně). Ale jsou těžké...DMM je úpln

 expresky08.09.2009
Ahoj,chci si koupit expresky a přemýšlím nad extasy mix od singáče.Můžete mi někdo výběr potvrdit nebo vyvrátit,popř. doporučit něco lepšího?Předem moc díky

 Chateauvert - průvodce08.09.2009
Nemáte někdo v el. podobě průvodce Chateauvert? Kdyžtak prosím zaslat na mejl, vyrážíme v pátek. Předem díky.

 sedák + lezečky na pantáku08.09.2009
Ahoj, v sobotu večer (5.9.2009) zůstal na pantáku sedák s lezečkami. Na sedáku byla modrá osma + další železo.

Matroš mám u sebe.

David

1   ...   978   979   980   981   982   983   984   985   986   987   988   989   990   991   992   993   994   995   996   997   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 expresky
Ahoj,chci si koupit expresky a přemýšlím nad extasy mix od singáče.Můžete mi někdo výběr potvrdit nebo vyvrátit,popř. doporučit něco lepšího?Předem moc díky
longin14:27:27 08.09.2009
odpovědět 
 Re: expresky
Mam je, jsou super. Radsi bych aby mely gumickou na obou karabinach (maji jen na dratene), ale je to ok, nekomu to muze dokonce vyhovovat vice. Rozhodne muzu doporucit.
14:57:05 08.09.2009
odpovědět 
  Re: expresky
Ahoj, ja mam tytez ale s dratem na obou stranach a nemohu si stezovat, pouzivam je ze vsech nejradeji, a co se tyce tech gumicek tak jsem si je dal i na ty druhe karabiny na druhe strane expresky a zatim se mi to jevi jako lepsi. Jinak ty gumicky hlavne nekupuj nikde v SR nebo tak nejak ale zajdi si do kramu s tesnenima nebo do mototechny a kup normalni tesnici "O"krouzky, jsou naprosto stejne a levnejsi. Zdar, Jirka.
Jirka P.17:41:32 08.09.2009
odpovědět 
   Re: expresky
Stříhám kousky starý duše z kola...
komixák17:54:52 08.09.2009
odpovědět 
    Re: expresky
taky, je to nejlevnejsi :-)
mifo21:40:17 08.09.2009
odpovědět 
    Re: expresky
jj, taky tak :)
Luky Fak23:13:48 08.09.2009
odpovědět 
    Re: expresky
jo, lezení musí mít duši.. :)
aTom01:35:21 09.09.2009
odpovědět 
   Re: expresky
ahoj, jsou hodne dobry. Resil jsem to pred casem a vybral si od wild country wild wire. V setu po 10 kusech vyjdou levneji než SR a jsou lehci.
Honza11:26:02 09.09.2009
odpovědět 
 Re: expresky
Tak dík všem,vidím to asi pořád na ty singáče,když navíc všichni píšete,že jsou v pohodě.
longin15:42:57 09.09.2009
odpovědět 
  Re: expresky
tak ja pouzivam BD a odporucit ich mozem tiez (inak by som si ich nekupoval), ale pytal si sa na SR, tak preto asi nikto iny ani nepise :}
btw, so SR mam skusenost len z Rajcete (stena v Brne), kde stoja dost za hovno, lebo cvaknut do nich niekedy lano je pomaly vacsi boj, ako udrzat chyt v strope (ale to bude asi tym, ze sa pouzivaju dennodenne)
tah-sha-tunga15:53:50 09.09.2009
odpovědět 
   Re: expresky
Ptal jsem se sice na SR,ale zároveň si nechám rád poradit něco lepšího...:-)
longin16:04:08 09.09.2009
odpovědět 
    Re: expresky
Mám od SR presa starý model Wire a jsem naprosto spokojenej... mám je asi 2 roky obě kraáble dráty... Uvidíme co udělá čas jestli se přestanou dovírat atd, ale myslim že je to celkem jedno jakou si koupíš značku... Teda nevěřim Ocúnu
Jirka18:13:12 09.09.2009
odpovědět 
    Re: expresky
ok teda - pouzivam Black Diamond LiveWire (obe karabiny s drotenym zamkom) a tie su perfektne (aj ked starsi model bol, podla mna, lepsi, ako tie, co sa vyrabaju teraz). dalsie mam Black Diamond FreeWire (opat obe karabiny "drotene") - tieto maju vyhodu oproti predoslym v tom, ze karabiny su spojene relativne dost sirokou slingou, takze sa za ne dobre hakuje :D (su ale o cosi tazsie)
tah-sha-tunga02:59:13 10.09.2009
odpovědět 
 Re: expresky
Jo taky ještě váhám,jestli obě karabiny drátěný nebo kombinaci drátu s key lockem.Dík
longin19:45:09 09.09.2009
odpovědět 
  Re: expresky
alebo mozno obe s tym keylockom...
M.10:16:41 10.09.2009
odpovědět 
 Re: expresky
Tak to já jsem moc spokejený s drátovýma Singáčema nebyl. Drát byl velmi měkký (málo napružený) a již po dvou sezónách se nedovíral, a to hodně. Pravděpodobně i díky tomu se zámek brzo vyžvýkal a drát šel bezproblémů hodit na druhou stranu karabiny. V batohu se občas stávalo, že se to překlopilo a když jsem si toho nevšiml při cvakání na sedák, působilo to docela problémy při lezení. Jsou to zatím jediné expresky, které jsem vyhodil. Možná už to pořešili, ale já jsem zanevřel.
Belial07:26:33 10.09.2009
odpovědět 
  Re: expresky
Určite si kup drát, drát. Jsou lehčí, v pohodě na zimu, nemusíš se o ně tolik starat (písek v zámku a pod) Ty extasy mi příjdou dost malý, když cvakam lano, stává se mi, že mi tam zůstane prst - mezi lanem a karabinou. Raději mám trochu větší presa.
Jan14:38:47 10.09.2009
odpovědět 
   Re: expresky
ale sa potom zmier s hacikom na nose karabiny, ktory sa rad zahakne o co moze. Jeden z dovodov preco mat plne zamky...
M.15:00:25 10.09.2009
odpovědět 
    Re: expresky
tie BD FreeWire maju obe hacik (LiveWire je hybrid (plny + drot) a bez hacikov), ale okrem fakt ojedinelych pripadov vycvakavania expresiek z nitov (u borhakov/kruhov nie je problem), mi tie haciky absolutne nevadili a v podstate som doteraz uplne nepochopil, preco stale tolko lezcov broji proti hacikovym karabinam :}
tah-sha-tunga16:13:50 10.09.2009
odpovědět 
     Re: expresky
Dik vsem za rady,kaufnul jsem BD,kombi key lock a drat.
longin21:30:10 10.09.2009
odpovědět 
     Re: expresky
protoze nekteri je cvakaji i do jinych vymozenosti nez jen kruhu ci nytu ;)
MYSSAK23:31:05 10.09.2009
odpovědět 
      Re: expresky
ved samozrejme - repky, smycky, friendy, coky... ale to nic nemeni na tom, ze ked to clovek odtial vytahuje, tak v 90% pripadov ma na to dostatocne vela casu a ziaden stres, cize s nejakym hacikom bojovat nemusi ...ci?
tah-sha-tunga01:59:57 11.09.2009
odpovědět 
 Re: expresky
Je to made in China a krome nizke kvality, ktera se projevila po case by me vadilo i moralni stranka veci... at zije svobodny Tibet
kokoloko20:18:56 10.09.2009
odpovědět 
  Re: expresky
Singáče jsou klasika. Početně u mě stále převažují (hlavně kvůli ceně). Ale jsou těžké...DMM je úplně iné kafe (já vím, taky za jiné peníze:)
Hurvajz07:16:41 11.09.2009
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi