Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231429 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 lezení v Utahu26.09.2009
Nazdar lidi,
Nemáte někdo zkušenosti s lezením
v Utahu? Nějáké užitečné informace?
např. nejlepší oblasti atd...

 skály na Benešovsku26.09.2009
Zdravim, zajímá mě kde na benešovsku nebo někde v blízkosti se dá lést v přírodě kromě Pořičí, díky za každej tip.
 Re: skály na Benešovsku28.09.2009
viz:
Pikovická jehla
dej si do Googlu "Pikovická jehla průvodce"
  Re: skály na Benešovsku28.09.2009
já teda ale nejsem eště moc vybacenej, takže potřebuju, skály kde už jsou připraveny skoby
   Re: skály na Benešovsku28.09.2009
No počkej až se pořádně vybacíš :-)
    Re: skály na Benešovsku29.09.2009
myslel jsem vybavenej

 Kradez v Srbsku26.09.2009
Dnes nam v Srbsku kym sme liezli ukradli vsetok matros com sme aktualne nemali na sebe (sadu friendov 0.75-4 Rock Empire Reflex, vklinencov 2-8 Kouba PRDL, prsak Ocun Variant a este mobil Nokia, celovku Tesco a cierny noz Wenger). Podozrivy je "ocumo
 Re: Kradez v Srbsku27.09.2009
Kde přesně se to stalo?
  Re: Kradez v Srbsku27.09.2009
Jinak, samozřejmě, upřímnou soustrast. A kéž bys tu svi_i někdy dostal do ruky.
   Re: Kradez v Srbsku27.09.2009
najskor sme liezli na Blazinej stene (Govinda a spol.) tam sa nas zacal obzerat aj do reci sa dal (n
    Re: Kradez v Srbsku28.09.2009
ahoj, lezli jsme v pátek v Alkazáru a přišel tam ten hasič ve 4 hodiny. Ptal se jak dlouho budeme lí

 Stav východní části hřebene Nízkých Tater25.09.2009
Pristi vikend se chystam s kamaradem na prebeh/prechod hrebene NT v maratonkach. Nevite nekdo, v jakem stavu je vychodni cast, tj. Telgart - Certovica? Nejsou tam stale jeste kmeny popadanych stromu pres cestu?

 Oplet lana25.09.2009
Zdravím, koupil jsem nové Beal lano a na několika místech se ten nejmenší čtvereček opletu trochu třepí,na jednom místě i mírně vyčnívá.. Je to běžné, nebezpečné, je třeba to reklamovat? Díky za odpověď.
 Re: Oplet lana25.09.2009
Mne to taky dela, reklamovat ho nebudu a nebojim se toho. Pockej si na ten oplet po par letech uziva
 Re: Oplet lana25.09.2009
Nebezpečný to neni. Můžeš to zkusit zatáhnout jehlou s kulatou špičkou. Uvidíš jak moc to poleze čas
 Re: Oplet lana26.09.2009
Nevím jaké jsi si koupil lano, ale nyní se objevil nový distributor Bealu a do Hudy a Rockpointů nac
  Re: Oplet lana28.09.2009
Pockej co to znamena levne a drazsi, kdyz prijdu do Hudy ze chci Beal Booster III tak mi jako reknou
   Re: Oplet lana28.09.2009
len je trochu rozdiel ci to ma pouzivane lano, alebo lano rovno z predajne...
   Re: Oplet lana29.09.2009
On pisatel asi myslí - teda doufám - fakt, že se tu začaly masově prodávat Beal Edlinger II (nezaměň
    Re: Oplet lana29.09.2009
Na novem lane to ne, to je asi i reklamovatelne, ale po jednom dni nekde na pisku nebo kdyz nekoho n
     Re: Oplet lana29.09.2009
Nejsme ve při :)

 pasy24.09.2009
Poraďte kde se daji sehnat lacine pasy na skyalpy
 Re: pasy25.09.2009
Pokud chceš. Pošlu ti za 1950,- úplně nové Pomocy (rovné), rozměr 67mm x 190cm (70% mohér). Mám jich

 Roztažení lezek Saltic24.09.2009
Zdravím, chci se poptat jak jsou na tom s roztažením lezky od Salticu? Nebo je to zavisly typ od typu? diky
 Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
Ahoj, konkretne treba Vampiry jsou podle me uplne super, a roztahnou se celkem dost, jde asi o to ja
  Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
prave jeste nevim jakej typ bych chtel ale ty Vampiry se mi v hlave honi...takze rikas kupovat lezku
   Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
tak tak, ja mam boty vetsinou 42 a Vampiry mam 40, jedny jsem mel i 39 ale nosim je jen zridka, uz j
   Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
mě spíš přijde - a to tak nějak všeobecně, nejen u Salticů - že když si koupím lezky o 3 čísla menší
    Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
Jestli nevíš proč je kupovat menší, tak ti to tu nevysvětlíme :-))
     Re: Roztažení lezek Saltic25.09.2009
A proč by si je měl kupovat menší?
      Re: Roztažení lezek Saltic29.09.2009
plotoze bagr :-)
 Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
Já mám Sepie a přesto,že to má být asi nejměkší bota,tak se moc neroztáhly,ač lezu každý víkend a ob
 Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
Od Salticu jsem měl Devily a Shiwy a roztáhly se brutálně. Devily o něco míň, ale Shiwy tak o dvě čí
 Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
Ci lezka povoli alebo nie zalezi tak zhruba od 3 veci:
1) material - ak su z prirodnej koze,
  Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
Souhlas... od Salticů jsem měl Vampiry, což by měly být syntetiky a neroztáhly se ani o píď. Pak jse
   Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
tak tomu nerozumím...ty píšeš, že Vampiry nepovolily skoro vubec, kdežto kolega nad tebou (hned druh
    Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
Vampíry se určitě roztáhnou, klidně i o 2 čísla. Huron v nich bud moc neleze a pak se mu zřejmě nero
     Re: Roztažení lezek Saltic25.09.2009
tak je pravda, že jsem na nich začínal a dlouhou jsem je neměl na noze, ale mám je o číslo a půl men
 Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
Mam Salticy Arrow, ty se neroztahujou vůbec, je to stejný číslo jako nosim a sedí mi perfektně.
  Re: Roztažení lezek Saltic24.09.2009
Saltic bara se neroztahuji vubec! mam nohu 39 a salticy 39 ackoli sve miury mam 36,5...
   Re: Roztažení lezek Saltic25.09.2009
V mem okoli ve Vampirech leze hodne lidi(viz treba Majzlici) a vsem se roztahuji jako svina, tak asi
 Re: Roztažení lezek Saltic26.09.2009
Už nějakou dobu mám o 1,5 čísla menší shiwy (43->41,5) a vytáhly se docela dost...myslím, že si k
  Re: Roztažení lezek Saltic28.09.2009
vampiry se roztahnou, hlavne kdyz je behem dne pekne propotis. koupil sem si dost maly (2 mozna 2,5c

 Krádež na Radyni24.09.2009
Včera, 23.zaří mi mezi 13-15.30hod. vykradli auto na parkovišti u Radyně.

Dle policie to není ojedinělé, lidí tam sice bylo dost , přesto nikdo nic neviděl. Rozmlátili okno a propíchli kolo, ukradli toho dost. Takže bacha, čorkaři mají rajo

 stan24.09.2009
Mám malý stan.
Mně na nohy táhne
snad ze všech stran.
Jen řekněte jak dostanu
své dlouhé nohy do stanu
a chladem třást se přestanu
já ze stanu nevstanu.


 Re: stan24.09.2009
Mám velký stan.
Mně na nohy netáhne
ani z jedné strany...
 Re: stan24.09.2009
Mam stan Hannah
a laminatove tyce.
Ne nejsem sebevrah
komu se nelibi, at jde do
  Re: stan26.09.2009
:-D to me dostalo, reklama na Hannah...

 Západní Tatry - Roháče24.09.2009
Fotografie ze zimního přechodu hřebene Západních Tater - Roháčů spolu s popisem fotografovaných míst najdete na www.fotto.kvalitne.cz
 Re: Západní Tatry - Roháče25.09.2009
Pěkné fotky z nádherné krajiny.
Jen doplním, že informace o aktuální situaci na hřebeni lze
 Re: Západní Tatry - Roháče08.02.2010
Stránky byly přesunuty na novou doménu 1   ...   972   973   974   975   976   977   978   979   980   981   982   983   984   985   986   987   988   989   990   991   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kradez v Srbsku
Dnes nam v Srbsku kym sme liezli ukradli vsetok matros com sme aktualne nemali na sebe (sadu friendov 0.75-4 Rock Empire Reflex, vklinencov 2-8 Kouba PRDL, prsak Ocun Variant a este mobil Nokia, celovku Tesco a cierny noz Wenger). Podozrivy je "ocumovac" v hasicskom mondure. Tak si davajte pozor. Pripadne mi oznamte, ak by sa vam to niekto pokusal predat. Diky
jove00:27:22 26.09.2009
odpovědět 
 Re: Kradez v Srbsku
Kde přesně se to stalo?
Ondřej12:01:15 27.09.2009
odpovědět 
  Re: Kradez v Srbsku
Jinak, samozřejmě, upřímnou soustrast. A kéž bys tu svi_i někdy dostal do ruky.
Ondřej12:02:15 27.09.2009
odpovědět 
   Re: Kradez v Srbsku
najskor sme liezli na Blazinej stene (Govinda a spol.) tam sa nas zacal obzerat aj do reci sa dal (neskor sme si uvedomili ako sikovne nas obalamutil) potom sme sa presunuli pod Stitek a ked sme z neho zliezli tak tam neboli veci ani on, na Stitku boli dalsi 4 lezci ktori sa ale presunuli vedla na Vlastinu stenu a tak ostal pod Stitkom s vecami sam.
jove17:11:03 27.09.2009
odpovědět 
    Re: Kradez v Srbsku
ahoj, lezli jsme v pátek v Alkazáru a přišel tam ten hasič ve 4 hodiny. Ptal se jak dlouho budeme lízt, že tam chcou mít v sedm cvičení. Pak se na nás asi 5 minut koukal a pak šel. Během toho byly kousek za ním naše věci (ne lezecké, ale notebook a batohy), ale nic se neztratilo. Ale celou dobu jsem byl při jištení dole, i když jsem se ani jednou neotočil.
 slunicko09:23:25 28.09.2009
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192439)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poslední výstřel VII Skály V Údolí Roklice
Severozápadní hrana IV Ostrov
Dlouhý bidlo VIIc Ostrov
Ruční spára VIIa Ostrov
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1286 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1138 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz