LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230743 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk

Prodejny
HUDYsport - Teplice
HUDYsport - Strakonice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 VW Multivan30.09.2009
Ahoj! Chci si pořídit jako lezecký auto VW Multivan T4 2,5TDi. Nějak mě okolí odrazuje, prej bude jen solit. Tak se chci zeptat jaký máte s touhle károu zkušenosti (opravy, ceny, spotřeba, jak moc se ne/sere). Kde koupit a na co dát bacha! MOC díky za inf
 Re: VW Multivan30.09.2009
nemecke auto, zalezi na kusu ale spis kvalitni vuz, cena vseho primerena.
 Re: VW Multivan30.09.2009
osm let pouze Multivan,po celé Evropě křížem krážema bez problémů,hlavně je to o údržbě a přiměřeném
 Re: VW Multivan01.10.2009
Ahoj Honzo myslim ze je to dobrej vyber. Ale zalezi na jaky kus narazis. Ja mam snim jen dobre zkuse
 Re: VW Multivan01.10.2009
Sice nemám multivana ale T4 transporter. Mé zkušenosti jsou lehce smíšené, mám už druhý kus a celkem

 Lezení s blokanty30.09.2009
Ahoj,
zajímalo by mne, co je vhodnější pro solo toprope.
Normální blokant (Ravelti sherpa) nebo spíš třeba kladka (Petzl traxion)?
Diky
 Re: Lezení s blokanty30.09.2009
Kladku jsem nikdy nezkousel a asi bych se bal, rozhodne na to neni stavena. Taky v ni mozna bude vet
  Re: Lezení s blokanty30.09.2009
Croll mám a lezu s ním, ale upozorňuji, že sám výrobce má v návodu zákaz používání na sebejištějí TR
   Re: Lezení s blokanty30.09.2009
Microcender jsem chtel doporucit a nemoh jsem si vzpomenout na to jmeno. S tim crollem verim, ale ne
 Re: Lezení s blokanty30.09.2009
Koukni sem:
  Re: Lezení s blokanty30.09.2009
nedavno (- mesic?) byl na lezci clanek od kluka co lezl solo v tatrch a v diskuzi se to podrobne res
   Re: Lezení s blokanty30.09.2009
To byla myslim trochu jina liga, ja jsem to pochopil ze jde o TR kde se bude po lane pohybovat s blo
    Re: Lezení s blokanty30.09.2009
jo, mas pravdu:-)
 Re: Lezení s blokanty30.09.2009
 Re: Lezení s blokanty30.09.2009
v diskuzích už to tu také párkrát bylo
 Re: Lezení s blokanty30.09.2009
zdravím já osobně používám Petzl Shunt. Dá se použít jak na jednom fousu tak i na dvou. Nemusíš se s
  Re: Lezení s blokanty30.09.2009
... dolů Tě nepustí... pokud nejsi v převisu a neodblokuješ si ho třeba břichem ;-)
Výrobce n
   Re: Lezení s blokanty30.09.2009
shunt je jediny (? ..teda aspon co vim ja) jistitko ktery te dolu pusti i kdyz je zatizeny, tj je st
 Re: Lezení s blokanty30.09.2009
Pro tento účel je jednoznačně nejlepší microcender od Petzla.
Nepoškozuje lano a nehrozí, že
  Re: Lezení s blokanty30.09.2009
Tibloc :)
 Re: Lezení s blokanty01.10.2009
Pouzival jsem Crolla ale neni to idealni. Poradil mi ho kamarad ze je lepsi nez Basic, ze diky jinak
  Re: Lezení s blokanty01.10.2009
Dikes vsem! Dost jste mi pomohli...
  Re: Lezení s blokanty02.10.2009
Croll je velmi dobrý pro výstup po laně, ale na samojištění se vůbec nehodí.
Když pomineme ni

 Alpy - přechod mimo značky29.09.2009
Ahoj, máme za sebou super víkend v alpách kousek od Salzy - Hochschwab. Je to krasová oblast, hodně skal. Ale není to národní park. Jak je to v Rakouskem s pohybem mimo značky?
Docela mne lákalo zkusit přejít z Hochswabu na Ebelstein rovnou za nose
 Re: Alpy - přechod mimo značky30.09.2009
Nikde v rakouských horách a ani národních parcích (tedy až na pár výjimek - třeba vojenské cvičiště,
  Re: Alpy - přechod mimo značky30.09.2009
¨jen pro doplneni - zasah horske sluzby se plati jen tehdy, pokud se nepojistis. Takze s pojistenim
 Re: Alpy - přechod mimo značky01.10.2009
přecházet mimo značky se samozřejmě dá, ale jsou pohoří(a patří mezi ně i Hochschwab), kde hrozí neb

 lano. lezečky29.09.2009
Ahoj, omlouvám se, ještě to zkouším tady. 19.-20.09.2009 jsme měli soustředění s dětským lezeckým kroužkem na Vysočině a ve zmatcích v sobotu zůstalo pod Palicemi modré lano (bicolor žluto-modré proplétání) 70 m a v neděli pod Drátníkem nové dětské lezačk

 FOTO DNE29.09.2009
Ahoj. Mohl by prosim nekdo pridat info k fotu dne? Docela me ta fotka dostala...
 Re: FOTO DNE29.09.2009
No jistě, Sojka nejmladší. Jenom jestli to ví Sojka starší, aby ho nevydědil :)
  Re: FOTO DNE29.09.2009
...by me zajimalo kde to je a kdo to fotil...
   Re: FOTO DNE29.09.2009
Hadam, ze to je boulder na Mamuta u Ceske chalupy.
   Re: FOTO DNE29.09.2009
Muze to byt klidne i nejaky "no name" sutr nad Oldrichovem nebo kdekoliv jinde...

 gri gri28.09.2009
Prosím holky co byly vneděli 27.9.09 večer na Rabštejně u Oskavy na Věži u buku jestli by se mi neozvaly na tel. č. 603 54 10 67. Asi sem Vám omylem hodil do batohu kámošovo grigri.Děkuju, Martin.
 Re: gri gri28.09.2009
Dobrej trik :D
  Re: gri gri29.09.2009
A este aj bez rizika, lebo gri gri bolo kamosovo :)))
   Re: gri gri29.09.2009
Náhodou, já svěřila lano dobrému příteli, lezci, teda myslela jsem si, že dobrému příteli, a on ho z
 Re: gri gri29.09.2009
Určitě by chtěl jenom číslo.A to gri-gri byl jen lacinej trik.
  Re: gri gri29.09.2009
no ne zas tak lacinej :) ale každopádně dobrej :) takže holky až vám bude někdo házet svoje vybavení
  Re: gri gri30.09.2009
Není mi to příjemný a myslel jsem si, že to nějakej "chytrák" vezme takhle, není to levná
   Re: gri gri30.09.2009
Brečet nemá smysl, lepší je dělat si z toho srandu. Už jsem poztrácel spoustu matroše, ale abch kvůl

 Kletterfuhrer Ostrov28.09.2009
Ahoj,
slyšela jsem, že existuje pruvodce na Ostrov v němičně,který vyšel nedávno a jsou v něm i Bělinovy nové cesty, nevíte někdo jeho přesný název a kde ho seženu? Dík moc.
 Re: Kletterfuhrer Ostrov29.09.2009
Mohl by to být tenhle, mrkni na bibliografii průvodců na skalních oblastech, jsou tam i fotografie o
 Re: Kletterfuhrer Ostrov30.09.2009
Jo, je to Kittler. Maj to určitě v Refíčku na Tisé.

 Kletterfuhrer Ostrov28.09.2009
Ahoj,
slyšela jsem, že existuje pruvodce na Ostrov v němičně,který vyšel nedávno a jsou v něm i Bělinovy nové cesty, nevíte někdo jeho přesný název a kde ho seženu? Dík moc.

 novy film27.09.2009
...ale asi skor lokalneho vyznamu

http://www.breachclimbingmovie.com/

 pád Lomničák 26,9,200927.09.2009
Nevíte někdo podrobnosti, mám tam o tomto víkendu kámoše,kteří se nehlásí...
 Re: pád Lomničák 26,9,200927.09.2009
Zatim nevim nic konkretniho, jen kuse informace od kluku, kteri dnes sli s hosty do Velicke.
  Re: pád Lomničák 26,9,200927.09.2009
Zatím je nejpodrobnější informací zpráva slovenské HZS:
Krátko pred 10:00 hod. došlo v západn
   Re: pád Lomničák 26,9,200927.09.2009
jenom bych dodal to co hlásila Markíza. Výpadek v převisu, 15 m pád, prasklá přilba.Dle vyjádření zá
    Re: pád Lomničák 26,9,200927.09.2009
tak ja neviem , pokial ide o spominanu cestu tak druha dlzka je za III, tam by som previs necakal, a
   Re: pád Lomničák 26,9,200927.09.2009
Tiše se ukláním. Už víc nejde.
   Re: pád Lomničák 26,9,200928.09.2009
len tak mimochodom - no po preverení letových podmienok VZZS zásah nevykonala. - asi by to aj tak ne
   Re: pád Lomničák 26,9,200928.09.2009
len tak mimochodom - no po preverení letových podmienok VZZS zásah nevykonala. - asi by to aj tak ne
    Re: pád Lomničák 26,9,200928.09.2009
Tiez mi to nejaky cas neslo do hlavy ale ked sme od 08:00 v sobotu vystupovali do Batizovskej doliny
     Re: pád Lomničák 26,9,200928.09.2009
Oni keď vidia len trochu mráčkov tak už neletia.
Poliaci to vedia aj v takýchto podmienkach.<
     Re: pád Lomničák 26,9,200928.09.2009
Tou dobou jsme stoupali Javorovou dolinou a podmínky byly bezproblémové. Mraky byly vidět dááleko v
      Re: pád Lomničák 26,9,200928.09.2009
Počasí bylo opravdu dobré. Nicméně v inkriminovanou dobu se dolina zaplnila mrakem takže opravdu asi
       Re: pád Lomničák 26,9,200929.09.2009
Mně se to každopádně zdá divné a jenom pevně věřím, že se mi na Slovensku nikdy nic nestane. Mnohé z
        Re: pád Lomničák 26,9,200929.09.2009
Su v tom veeeeeelke peniaze... Staci si spomenut na pripad Vanda. A to este netusis, ze mame v armad
         Re: pád Lomničák 26,9,200929.09.2009
vie niekto co sa tam stalo ??
          Re: pád Lomničák 26,9,200929.09.2009
Koukali jsme na to z Jordánky. Počasí bylo OK, téměř bezvětří. V tu dobu bylo vidět až do Popradu.
           Re: pád Lomničák 26,9,200930.09.2009
No ja koukam, ze tady je to samej pilot vrtulniku a odbornik ... nezlobte se na mne ale vy tezko pos

1   ...   970   971   972   973   974   975   976   977   978   979   980   981   982   983   984   985   986   987   988   989   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 lano. lezečky
Ahoj, omlouvám se, ještě to zkouším tady. 19.-20.09.2009 jsme měli soustředění s dětským lezeckým kroužkem na Vysočině a ve zmatcích v sobotu zůstalo pod Palicemi modré lano (bicolor žluto-modré proplétání) 70 m a v neděli pod Drátníkem nové dětské lezačky.
Tak se touto cestou zdvořile ptám, zda ty věci někdo nenašel - za přiměřenou odměnu. Moc díky. Hanka, 728 277 219
hanka12:45:27 29.09.2009
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi