ahoj,
nemáte někdo el průvodce na Lhánické baby, nebo aspoň nějaký nákres s cestami?? tady na lezci je jenom seznam cest a obtížností a to když přijdu pod stěnu mi moc neřekne...a nějaká informace od těch co tam už lezli by se mi hodila, třeba jest
Ahoj
Nevíte někdo, co se stalo 30.8.09 ve stěně Aiguille du Midi???
Na Lezec.sk jsem se dočetl jenom tohle:4 taliansky horolezci zahynuli v severo západnej stene Aiguille du Midi.
Zdravím, chystáme se na nákup do přímo Salticu..Budeme asi 2-3. sice každém máme favorita, ale jak známo lezky je potřeba zkoušet dokud nějaká nesedne..Chci se poptat, jak na tom je s trpělivostí a ochotou místní skladník, bo kdo asistuje při výběru? Máte
Klajda je výborná stěna, vřele doporučuji. Velá škála cesta, ideální k tréningu, sebezdokonalování. Poměr užitku/ceně je spíše vyšší nežli menší. Jakub Š.
Zdravím, poradíte někdo kde v Brně koupit lezky od Salticu? Vím o Greensportu, ale mám na mysli někde jinde? V greenu nemaj zdaleka všechny typy...nebo i kde koupit jakýkoliv lezky (vím o hudy, Rockpointu, greenu, alpsportu)..díky
Záleží na tom jak často, kde lezeš a jak umíš nohama... když pořád budeš šmrdlat tak ti vydržej krátkou dobu... vim o pár případech kdy miury byly prolezený během 14 dnů...
Hm, mě se z Testaross po nějakých 2 měsících stala pohodlná měkká bačkůrka, ve které už ale nemám šanci ustát malý stup (malá lišta šla ustát hůř i na začátku, teď prakticky nejde vůbec). Je ale fakt, že ta poměrně krátká doba zenitu nebyla špatná. Zvlášť třeba v Ádru a v Teplicích to musí být ideální bota (hlavně do komínů a širočin, samozřejmě:)
Měl jsem Miury skoro 2 roky byly v pohodě jen se mi začalo párat šněrování tak jsem je reklamoval aby mi je opravili a oni mi je vyměnili za nový takže jsem spokojenej jenom nezjistim jak dlouho by mi vydržely...:-)
mne se odlipl kus gumy na spicce, takze se to cely odesralo a jedna bota je po mesici a pul zrala na podlepeni. a je taky se mi teda zacina parat, jenze sem je zakoupil v arcu, tak moc nevim jak to reklamovat....zato ta druha bota je jak nova :)
Reklamaci proveď tak, že zajedeš do Arca a tam v prodejně se o to pokus. Jinak já Miury mám 3 roky a zatím jsem ani nemusel podlepovat, mám tedy dvoje a střídám. Zatím nejlepší bota co znám, pravdou je, že ta nová x-treme nebo jak /už ji mám i já/ guma na nich výborně drží na skále ale vydrží méně výborně. Nicméně, kdo neumí našlapovat na stupy pěkně shora jako já, ale škrábe skálu hrabáním nohama/ostatní to vidí hned, Ty so tonepřiznáš, ale poznáš to lehce tak, že Ti odejdou špičky boty jako první/, tak pro něj bude lepší nějaká tvrdší bota, např. pohorka tzv.Popradka.Tu mám již 27 let a stále jako nová.
Tak to je asi taka otazka ako dlho vydrzia pneumatiky na aute. Na sportaku vydrzia 20 kol po okruhu, na fabii 1.4 vydrzia 40.000 km...
Tvrdsia guma pouzivana v lahkych cestach vydrzi niekolko sezon, maksia v tazkych mozno len 1/2 sezony.
Ked sa lezu tazsie cesty, opotrebuva sa najma spicka, a to ide rychlo, ked sa lezu lahke cesty tam pouzivas ovela vacsiu plochu na podrazke v oblasti spicky... Ked chces aby vydrzali, skus liezt v triopoch, ta guma tak nedrzi ale zas vydrzi. No nemyslim, ze to stoji za odopretie toho komfortu pri lezeni, ktory poskytnu maksie lezky s kvalitnou gumou. Prosto mercedes nestoji 5 korun ;)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.