Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí
Adrenaline Pit - Praha 1 – Nové město
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna

Prodejny
HUDYsport - Olomouc
HORALSPORT - KLADNO
HUDYsport - Frýdek - Místek

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Scarpa Vantage03.10.2009
Zdravím, máte někdo zkušenost s lezkama Scarpa Vantage? Jde mi tak nějak o životnost, o to jak drží, jak se v nich leze a tak vůbec...díky
 Re: Scarpa Vantage03.10.2009
Mám je do hor. Jako jediné mi padly na mou širokou nohu. Jsem s nimi nadmíru spokojený. Podrážka je
  Re: Scarpa Vantage03.10.2009
mám taky právě širší nohu, takže sedly taky vcelku dobře...myslíš že jsou použitelný te´d hlavně asi
  Re: Scarpa Vantage03.10.2009
a jestě se poptám jak je to s roztažením? i když když je más do hor, tak jsi asi extra malý nekupova
   Re: Scarpa Vantage03.10.2009
Je to kůže, takže se roztáhnou. Lezu podobné obtížnosti a 6+ (můj strop) jsem dal v kopačkách. Myslí

 lhánické baby02.10.2009
ahoj,
nemáte někdo el průvodce na Lhánické baby, nebo aspoň nějaký nákres s cestami?? tady na lezci je jenom seznam cest a obtížností a to když přijdu pod stěnu mi moc neřekne...a nějaká informace od těch co tam už lezli by se mi hodila, třeba jest
 Re: lhánické baby02.10.2009
ještě mail :) vrbikdan@gmail.com
  Re: lhánické baby02.10.2009
je to jenom vyber, jinak strucna topa byvala ve vrcholovkach, tusim jeste na jare tam byla
Ra
 Re: lhánické baby02.10.2009
Mas to v mailu.
  Re: lhánické baby02.10.2009
díky ;)
 Re: lhánické baby02.10.2009
Mas to v mailu.
  Re: lhánické baby04.10.2009
zákresy jsou myslím i pod skalkou vedle ochranářské cedule

 4 taliansky horolezci zahynuli v severo západnej stene Aiguille 02.10.2009
Ahoj
Nevíte někdo, co se stalo 30.8.09 ve stěně Aiguille du Midi???
Na Lezec.sk jsem se dočetl jenom tohle:4 taliansky horolezci zahynuli v severo západnej stene Aiguille du Midi.
 Re: 4 taliansky horolezci zahynuli v severo západnej stene Aigui02.10.2009
Moje bnlbost.Nějak jsem přehlédl, že je to 4roky staré.Tak nic
Lezec.sk asi už nějak nefunguj
 Re: 4 taliansky horolezci zahynuli v severo západnej stene Aigui02.10.2009
Moje bnlbost.Nějak jsem přehlédl, že je to 4roky staré.Tak nic
Lezec.sk asi už nějak nefunguj

 MČR obtížnost02.10.2009
Nevíte někdo blíže kdy a kde by to mohlo být?
 Re: MČR obtížnost02.10.2009
Na Haftym se již staví cesty!!

 Miles Gibson frees Dangermouse E9 7a01.10.2009
http://planetmountain.com/ english/News/shownews1.lasso?l=2&keyid=36989
 Re: Miles Gibson frees Dangermouse E9 7a01.10.2009
Video je přilepený na rakouským bergsteignu a je to opravdu hustý
  Re: Miles Gibson frees Dangermouse E9 7a01.10.2009
uplne rovnake video je v tom linku, ktory som pridal ja, takze vcelku nechapem wo co gou, ale budiz.
   Re: Miles Gibson frees Dangermouse E9 7a02.10.2009
go vo ho
    Re: Miles Gibson frees Dangermouse E9 7a03.10.2009
Trošku jsem nepochopil, proč se vůbec jistí. Cvakl první preso/presa kousek nad zemí a pak už nic. T
     Re: Miles Gibson frees Dangermouse E9 7a03.10.2009
No byl by v tom rozdíl, podle toho co jsem na videu viděl já, to bylo nejtěžší v místě kousek nad ji

 lezení v Thajsku01.10.2009
čau,
Nemáte prosím vás někdo zkušenosti z lezením v Thajsku? Na severu i na jihu.

 tom01.10.2009
Zdravím, chystáme se na nákup do přímo Salticu..Budeme asi 2-3. sice každém máme favorita, ale jak známo lezky je potřeba zkoušet dokud nějaká nesedne..Chci se poptat, jak na tom je s trpělivostí a ochotou místní skladník, bo kdo asistuje při výběru? Máte
 Nakup v Salticu01.10.2009
kurna sem to trochu s tim titulkem a jmenem nezvladl...
 Re: tom01.10.2009
Skladník je v pohodě, ale zavolejte si tam. Zdaleka ne všechno je skladem, takže se vám klidně může
  Re: tom01.10.2009
počkej, fakt až tak? :-O jako že budou mít všechny modely ve všech číslech to sem nečekal, ale v to
  Re: tom02.10.2009
Mně by docela zajímalo, jak to vypadá s cenama, když se nakupuje přímo ve Zlíně. Já to tam mám v zás
   Re: tom02.10.2009
tak Hurricane myslím že nevyrábí, aspoň jsem je neobjevil, ale tritony se daj koupit za 3900,-
    Re: tom02.10.2009
Hurricane jsem viděl v katalogu na rok 2010, co má Saltic na stránkách, tak je možný, že se ještě ne
     Re: tom02.10.2009
tak je to možný, že huricanne jsou pro rok 2010...nevím ale jestli je možný koupit už teď...tritony
      Re: tom02.10.2009
OK, dík.

 Klajda01.10.2009
Klajda je výborná stěna, vřele doporučuji. Velá škála cesta, ideální k tréningu, sebezdokonalování. Poměr užitku/ceně je spíše vyšší nežli menší. Jakub Š.
 Re: Klajda01.10.2009
zabudol si podpis - "Klajda team"
 Re: Klajda01.10.2009
wtf??
 Re: Klajda01.10.2009
Co to je za promo ? Zalezt se tam da to jo. Ale 110,- za osobu je na mne prote hodne. Kdyz tam chci
  Re: Klajda01.10.2009
Chudáčku, tak začni víc pracovat,stovka v dnešní době není nic.
   Re: Klajda01.10.2009
každý nemusí zarábět jak ty... tak nepruď
    Re: Klajda01.10.2009
To ti pripada jako hodne? Na takovem VUTcku zaplatis 80kc za 2h a to vcetne satny! na klajde das o 3
     Re: Klajda01.10.2009
ja si napr. na cenu nestazujem. vadia mi len tie "nenapadne" formy reklamy, ktore "kl
      Re: Klajda01.10.2009
Přesně tak, myslim si že to vstupný je dostatečný na to, aby si mohli zaplatit regulerni reklamu...
       Re: Klajda01.10.2009
No myslim ze autorem prvniho prispevku neni rozhodne nikdo z lidi, kteri stavi cesty nebo se jakkoli
      Re: Klajda01.10.2009
Hele, tys ses šlušný prudič. Místo toho,abys byl rád že v Brně je nějaká slušná stěna pořád ppředvád
       Re: Klajda01.10.2009
ja ale nijako nedegradujem vyznam Klajdy co do prinosu pre brnenske lezenie ...toto je ale o niecom
   Re: Klajda02.10.2009
Kdo jsi, že si dovolíš bez jakékoli znalosti hodnotit finanční závazky a možnosti druhých?
   Re: Klajda02.10.2009
No ty jsi ale pako! 220,- za vstup ve dvou ... pokud bys chtel zajit pres zimu zatrenovat 2x tydne t
    Re: Klajda02.10.2009
Ty jsi zas asi akorat idiot kterej si nakradl nebo parazituje na normalni praci jinych, ze dva litry
     Re: Klajda02.10.2009
ty vole Dereku vzdyt ja pisu ze 2 litry jsou moc ! jetli neumis cist :-D
      Re: Klajda02.10.2009
lol? a to by jsi chtěl mít za kolik? Dejme tomu, že 220kč za vstup pro dvojici je hodně, tak za koli
       Re: Klajda02.10.2009
jezis dalsi inteligent ... jestli umis pocitat tak 220 je bez kofol a piva. kofoly ani piva tam nepi
        Re: Klajda02.10.2009
Presně jak píši některé další příspěvky...jestliže už tedy člověk chodí pravidelně - což lze z propo
      Re: Klajda02.10.2009
Mě se zdá 85,- Kc (permice) za poskytnute sluzby velice solidni. Pokud bych to bral pouze jako sport
    Re: Klajda02.10.2009
No a když si koupíš permici tak už ti to výjde celkem přijatelně ne?
     Re: Klajda02.10.2009
omg. tady se fakt řeší ho... na podzim lézt na překližce? děkuji nee...

 Saltic - Brno30.09.2009
Zdravím, poradíte někdo kde v Brně koupit lezky od Salticu? Vím o Greensportu, ale mám na mysli někde jinde? V greenu nemaj zdaleka všechny typy...nebo i kde koupit jakýkoliv lezky (vím o hudy, Rockpointu, greenu, alpsportu)..díky
 Re: Saltic - Brno30.09.2009
Tak to víš asi o všech :-)
  Re: Saltic - Brno30.09.2009
tak to je škoda :-( :-)
   Re: Saltic - Brno01.10.2009
bartsport

 Lezky30.09.2009
Ahoj, Zajímalo by mě jak dlouho vám vydrží lezečky.Mě teď Miury vydrželi asi 4 měs. a zdá se mi to docela málo.
Zdar
 Re: Lezky30.09.2009
Záleží na tom jak často, kde lezeš a jak umíš nohama... když pořád budeš šmrdlat tak ti vydržej krát
  Re: Lezky30.09.2009
14 dni?? Miury nekupuju...
   Re: Lezky30.09.2009
ja mám miury už asi 4 mesiace a sú úplne ako nové. leziem v testarossoch...
    Re: Lezky30.09.2009
testarossa is the best! 3/4 roka aktivneho lezenia a stale paradne...
     Re: Lezky01.10.2009
Hm, mě se z Testaross po nějakých 2 měsících stala pohodlná měkká bačkůrka, ve které už ale nemám ša
      Re: Lezky01.10.2009
najblizsie skus kupit najmensie, ake obujes :} (aspon mne to tak funguje)
       Re: Lezky01.10.2009
tak to je rada omg
        Re: Lezky01.10.2009
a funguje, chlapce
        Re: Lezky01.10.2009
pre začiatočníka tvojho formátu je tá rada naozaj omg a nepotrebná.
   Re: Lezky30.09.2009
Měl jsem Miury skoro 2 roky byly v pohodě jen se mi začalo párat šněrování tak jsem je reklamoval ab
    Re: Lezky30.09.2009
Zjistis, tyhle druhe uz ti nevymeni. Ale pekne sis to teda zaridil:-)
    Re: Lezky01.10.2009
mne se odlipl kus gumy na spicce, takze se to cely odesralo a jedna bota je po mesici a pul zrala na
     Miury.01.10.2009
Reklamaci proveď tak, že zajedeš do Arca a tam v prodejně se o to pokus. Jinak já Miury mám 3 roky
      Re: Miury.01.10.2009
Na listach se ma stat spis na spickach.
 Re: Lezky01.10.2009
Tak to je asi taka otazka ako dlho vydrzia pneumatiky na aute. Na sportaku vydrzia 20 kol po okruhu,
  Re: Lezky01.10.2009
takže v paklenici si liezol v triopoch po veľkých stupoch, čo?
   Re: Lezky01.10.2009
tam to bohovsky drzi na trenie, stupy vobec netreba! :D

1   ...   969   970   971   972   973   974   975   976   977   978   979   980   981   982   983   984   985   986   987   988   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezky
Ahoj, Zajímalo by mě jak dlouho vám vydrží lezečky.Mě teď Miury vydrželi asi 4 měs. a zdá se mi to docela málo.
Zdar
RJ17:21:35 30.09.2009
odpovědět 
 Re: Lezky
Záleží na tom jak často, kde lezeš a jak umíš nohama... když pořád budeš šmrdlat tak ti vydržej krátkou dobu... vim o pár případech kdy miury byly prolezený během 14 dnů...
18:53:58 30.09.2009
odpovědět 
  Re: Lezky
14 dni?? Miury nekupuju...
H18:57:10 30.09.2009
odpovědět 
   Re: Lezky
ja mám miury už asi 4 mesiace a sú úplne ako nové. leziem v testarossoch...
19:12:09 30.09.2009
odpovědět 
    Re: Lezky
testarossa is the best! 3/4 roka aktivneho lezenia a stale paradne...
tah-sha-tunga19:50:36 30.09.2009
odpovědět 
     Re: Lezky
Hm, mě se z Testaross po nějakých 2 měsících stala pohodlná měkká bačkůrka, ve které už ale nemám šanci ustát malý stup (malá lišta šla ustát hůř i na začátku, teď prakticky nejde vůbec). Je ale fakt, že ta poměrně krátká doba zenitu nebyla špatná. Zvlášť třeba v Ádru a v Teplicích to musí být ideální bota (hlavně do komínů a širočin, samozřejmě:)
Piškot08:56:10 01.10.2009
odpovědět 
      Re: Lezky
najblizsie skus kupit najmensie, ake obujes :} (aspon mne to tak funguje)
tah-sha-tunga10:37:38 01.10.2009
odpovědět 
       Re: Lezky
tak to je rada omg
M.12:41:00 01.10.2009
odpovědět 
        Re: Lezky
a funguje, chlapce
tah-sha-tunga13:44:22 01.10.2009
odpovědět 
        Re: Lezky
pre začiatočníka tvojho formátu je tá rada naozaj omg a nepotrebná.
14:22:18 01.10.2009
odpovědět 
   Re: Lezky
Měl jsem Miury skoro 2 roky byly v pohodě jen se mi začalo párat šněrování tak jsem je reklamoval aby mi je opravili a oni mi je vyměnili za nový takže jsem spokojenej jenom nezjistim jak dlouho by mi vydržely...:-)
Jirka20:30:58 30.09.2009
odpovědět 
    Re: Lezky
Zjistis, tyhle druhe uz ti nevymeni. Ale pekne sis to teda zaridil:-)
H21:04:00 30.09.2009
odpovědět 
    Re: Lezky
mne se odlipl kus gumy na spicce, takze se to cely odesralo a jedna bota je po mesici a pul zrala na podlepeni. a je taky se mi teda zacina parat, jenze sem je zakoupil v arcu, tak moc nevim jak to reklamovat....zato ta druha bota je jak nova :)
modechaj06:51:27 01.10.2009
odpovědět 
     Miury.
Reklamaci proveď tak, že zajedeš do Arca a tam v prodejně se o to pokus. Jinak já Miury mám 3 roky a zatím jsem ani nemusel podlepovat, mám tedy dvoje a střídám. Zatím nejlepší bota co znám, pravdou je, že ta nová x-treme nebo jak /už ji mám i já/ guma na nich výborně drží na skále ale vydrží méně výborně. Nicméně, kdo neumí našlapovat na stupy pěkně shora jako já, ale škrábe skálu hrabáním nohama/ostatní to vidí hned, Ty so tonepřiznáš, ale poznáš to lehce tak, že Ti odejdou špičky boty jako první/, tak pro něj bude lepší nějaká tvrdší bota, např. pohorka tzv.Popradka.Tu mám již 27 let a stále jako nová.
Martík.08:27:32 01.10.2009
odpovědět 
      Re: Miury.
Na listach se ma stat spis na spickach.
09:43:45 01.10.2009
odpovědět 
 Re: Lezky
Tak to je asi taka otazka ako dlho vydrzia pneumatiky na aute. Na sportaku vydrzia 20 kol po okruhu, na fabii 1.4 vydrzia 40.000 km...
Tvrdsia guma pouzivana v lahkych cestach vydrzi niekolko sezon, maksia v tazkych mozno len 1/2 sezony.
Ked sa lezu tazsie cesty, opotrebuva sa najma spicka, a to ide rychlo, ked sa lezu lahke cesty tam pouzivas ovela vacsiu plochu na podrazke v oblasti spicky... Ked chces aby vydrzali, skus liezt v triopoch, ta guma tak nedrzi ale zas vydrzi. No nemyslim, ze to stoji za odopretie toho komfortu pri lezeni, ktory poskytnu maksie lezky s kvalitnou gumou. Prosto mercedes nestoji 5 korun ;)
M.09:49:46 01.10.2009
odpovědět 
  Re: Lezky
takže v paklenici si liezol v triopoch po veľkých stupoch, čo?
11:11:59 01.10.2009
odpovědět 
   Re: Lezky
tam to bohovsky drzi na trenie, stupy vobec netreba! :D
M.12:42:05 01.10.2009
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi