Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231358 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
Vertigo lezecké centrum - Bratislava

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
Lezec-shop.cz - Štěchovice
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kalymnos databáze cest20.10.2009
Zdar, je tu někdo kdo tam lezl a nejlíp má průvodce, nebo alespoň má novějšího průvodce?
Rád bych s někým pomejloval.
V databázi vybočuje pár věcí, jako poloha Španělsko, sektor Odyssea / Odyssey. Cesta Athena / Atena,...
 Re: Kalymnos databáze cest20.10.2009
Další sektory: Syblegades Rock / Syblegades Rocks, Spartan Wal / Spartan Wall.
  Re: Kalymnos databáze cest20.10.2009
Muj mail.jenik.pleticha@email.cz na Kalymnosu jsembyl 3x a mám průvodcenapiš co potřebuješ zjistit.

 SP Brno20.10.2009
Ahoj, mám dotaz - bude Worldcup Brno 6.11.2009 v rámci SPORT life na BVV ?? Nikde jsem nenašel pořádnou propagaci !?
 Re: SP Brno20.10.2009

 Horochata okolí Phy20.10.2009
Ztratil jsme pojem o nějaké horochatě okolí Phy, tak do hoďky od Phy vlakem a něco klidně i pěšky. prosím nevíte o něčem. Za tipy předem děkuji. Haades
 Re: Horochata okolí Phy20.10.2009
Na Srbsku, jestli to jeste plati, ten prostredni dum za kempem
  Re: Horochata okolí Phy20.10.2009
Dik zkusim to.
   Re: Horochata okolí Phy20.10.2009
Jo, jo, Srbárna. Před dvěma lety ještě fungovala. Teď - nevím. Měla svého času i stránky -
    Re: Horochata okolí Phy20.10.2009
Tak před měsícem když jsem šel kolem to bylo ještě open. Taky se prej dá ubytovat za pár kaček ve ve
     Re: Horochata okolí Phy20.10.2009
Tak teď jsem s Romanem mluvil a už to je close až do jara. Všem dík Haades

 Hákůvka v Krase19.10.2009
Krasomilci poraďte nějakou výživnou technickou cestu v Krase i do deště, čím delší a výživnější, tím lépe...
 Re: Hákůvka v Krase19.10.2009
2 cesty v Jáchymce jsou dobré. Linka Důvěry a LDN
  Re: Hákůvka v Krase19.10.2009
jak je to se skobama? může se tlouct v hakovačkach, které jsou dosud volně nepřelezeny?
   Re: Hákůvka v Krase19.10.2009
tlouct se nemůže nikdy a nikde! jinak jestli chceš něco výživnějšího, tak spíš na býčině! řetězová r
    Re: Hákůvka v Krase19.10.2009
No a na rozpinkání třeba takovej Drobkáč, i když pravda, teďka je to ňáký přejištěný a pokažený:-)
     Re: Hákůvka v Krase19.10.2009
:))))))))))
      Re: Hákůvka v Krase19.10.2009
Hradni Spara a Technics na Holstejne. Par na Rorejsech a Beranech. A na skoby se vykaslat. Co tam je
       Re: Hákůvka v Krase20.10.2009
Říkáš Hradní spáru? A co takhle se podepsat, aby se vědělo...
        Re: Hákůvka v Krase20.10.2009
dost výživná je i pálava a maš to stejně časově, jak do krasu...
         Re: Hákůvka v Krase20.10.2009
Palava je super, ale hodne se to tam drobi...
       Re: Hákůvka v Krase21.10.2009
kamovací háčky??? To je co?
        Re: Hákůvka v Krase21.10.2009
Dej si do guglu "cam hooks" a uvidis...
         Re: Hákůvka v Krase21.10.2009
Pro Willhelma. Omlouvam se normalne se podpisuji vsude a to i tam kde s prispevkari nesouhlasim.
         Re: Hákůvka v Krase21.10.2009
Už jsem si to našel. Vidím že specializace pokračuje. Já ke stejnému účelu používám upravený (rozevř
          Re: Hákůvka v Krase21.10.2009
Tak nevim jestli bych do onoho otevrenyho skyhooku sedl. A jeste jsem nevidel skyhook 5cm sirokej.
           Re: Hákůvka v Krase21.10.2009
Šířka 18-22mm při páce asi 50-60mm stačí bohatě na opatrně se pohupujících 75kg
(
            Re: Hákůvka v Krase22.10.2009
Tak to ti zavidim dobra dilna s kalirnou a pristupen ke kvalitnimu materialu. To kdybych tak mel.
             Re: Hákůvka v Krase22.10.2009
Teda ty si hroznej Štěpáne. :) Ty sklony k domácí výrobě máš od školy pořád? Leda že to potřebuješ k
              Re: Hákůvka v Krase23.10.2009
To vis. Momentalne se koukiam v praci po berlich abych mlade vyrobil zavesnou postel.
 Re: Hákůvka v Krase22.10.2009
Zkus Salve Walley na Jáchymce nebo Malou Macochu na Býčině.

 Foto dne - Jezevec19.10.2009
A tohe je eště lezení nebo už jeskyňařina? :-)
 Re: Foto dne - Jezevec19.10.2009
Za kolik je ten dungeon?
 Re: Foto dne - Jezevec19.10.2009
autor cesty je slavný Los Krtkos?
 Re: Foto dne - Jezevec19.10.2009
Ale vypadá to úžasně....
  Re: Foto dne - Jezevec19.10.2009
nádherná linka:) grade?
   Re: Foto dne - Jezevec19.10.2009
4+

 Hory a opary19.10.2009
Prosím, poraďte, co s opary - nebo spíše, jak jim předcházet. Pokaždé, když jedu do hor (od 4000 m výše), tak mi na puse vyskáčí opary, klidně i tři čtyři najednou a zduří uzliny. Všelijaké ty mastičky určené na opary vůbec nezabírají. Neporadíte mi někdo
 Re: Hory a opary19.10.2009
Ked ten osuchany vtip ze horolezkyne maju dosahovat vrcholy uz v zakladnom tabore nebudes brat smrte
 Re: Hory a opary19.10.2009
Ahoj, mohla by to být reakce na intenzivnější sluníčko...zkus nějakej kvalitnější lůj s UV filtrem.
  Re: Hory a opary19.10.2009
Na rty používám lůj s dvacítkou faktorem a na obličej padesátku.
 Re: Hory a opary19.10.2009
Ahoj, mě vyskakují opary už v mnohem nižších výškách :o), ale vždycky pomůže preventivně použivat lů
 Re: Hory a opary19.10.2009
Ahoj. Já mám úplně stejný problém. V létě mi stačí blbej Grossglockner nebo lezení kolem Dachsteinu
 Re: Hory a opary19.10.2009
Jako prevence jsou dobrý i pivovarský kvasnice (pangamin-koupíš v každé lékárně). Mě to dělá problém
 Re: Hory a opary20.10.2009
Nech si napsat herpesin. Když budeš cítit, že ti puchne tlamička, tak si zobneš prášek. Možné vedlej
 Re: Hory a opary20.10.2009
Nech si napsat herpesin. Když budeš cítit, že ti puchne tlamička, tak si zobneš prášek. Možné vedlej

 Hanwag Alaska vs. Scarpa Hekla19.10.2009
Rozhoduju se mezi botami Hanwag Alaska a Scarpa Hekla. Můžete mi napsat vaše zkušenosti s těmito botama? Díky
 Re: Hanwag Alaska vs. Scarpa Hekla19.10.2009
 Re: Hanwag Alaska vs. Scarpa Hekla19.10.2009
Hanwag Alaska - max.spokojenost, pekne pevny ale vevnitr jako backora :) obcas mam pocit ze maji az
 Re: Hanwag Alaska vs. Scarpa Hekla19.10.2009
Alasky mám doma asi 7 (možná 8)let a za tu dobu mi neruply ani tkaničky a teď jsem si k nim přikoupi
 Re: Hanwag Alaska vs. Scarpa Hekla19.10.2009
Díky za vaše zkušenosti, o botách Hanwag Alaska uz jsem toho našla dost, nenapsal byste sem někdo o
  Re: Hanwag Alaska vs. Scarpa Hekla21.10.2009
Pokud vím, tak o Hanwagách a Scarpách obecně platí, že Hanwagy (jako i jiné německé boty) mají širší
   Re: Hanwag Alaska vs. Scarpa Hekla21.10.2009
Tak já mám zkušenost úplně opačnou. Nohu mám užší, měl jsem Scarpy a připadá mi, že jsou dělané na š
    Re: Hanwag Alaska vs. Scarpa Hekla21.10.2009
Ja s uzkou nohou jsem taky Alasky nemohl, ale taky se mi vyzouvaly na pate. Skoncil jsem u Meindl Al
     Re: Hanwag Alaska vs. Scarpa Hekla21.10.2009
kup si Hanwag, jsou super a nezklamou!
    Re: Hanwag Alaska vs. Scarpa Hekla21.10.2009
Souhlas s Edlwajzem. Mam Scarpa Ladakh a širokou nohu a vysoky nart. Sedi uplne perfektne, nemusi se
     Re: Hanwag Alaska vs. Scarpa Hekla29.01.2010
Ja jsem taky toho nazoru, aby sis vybrala, co ti lip sedi na noze. Ja mel zase 5 let Scarpy (Ladakhy
      Re: Hanwag Alaska vs. Scarpa Hekla29.01.2010
na hanwagách jsem utrhal asi 3 cvoky, když to bylo poprvý tak jsem za jeden cvok dostal nový boty, a

 Lano19.10.2009
Ahoj, opět lano. Mám jen malej dotaz...Tendon nebo Beal? Díky
 Re: Lano19.10.2009
Vseobecne beal, ale asi nie ten najlacnejsi, na ten tu boli nejake ponosy. Ked chces presnejsie, nap
  Re: Lano19.10.2009
libi se mi beal booster 9,7 nebo tendon master 9,8 se mi zda...
   Re: Lano19.10.2009
oprava - tendon ambition 9,8 nebo master 9,7
    Re: Lano19.10.2009
Tendon master 9.7 by mal byt byvaly lanex viper? Akoze udajne ma nejaky odolnejsi oplet. Tendon ambi
     Re: Lano21.10.2009
Este doplnim: ak chces tendon a ma to byt mensi priemer, pozri si typ ambition 10, to ma ten odolnej
      Re: Lano21.10.2009
To lano od Lanexu s trvanlivějším opletem mám. Užívám ho jednu sezónu a jsem s ním spokojený. Příjem
 Re: Lano21.10.2009
Co třeba Sterling Velocity 9.8mm - viz recenze zde na lezci..
  Re: Lano22.10.2009
vypadá zajímavě, ale nemá málo pádů a dost velkou rázovou sílu?
   Re: Lano22.10.2009
Mudro - vsimas si tie spravne veci :o)
Ten Beal je iste lepsi. Neviem uz ale ako s cenami.
    Re: Lano22.10.2009
tak sem koukal na tu 10 mabition od tendonu a vypada taky zajimave...a rozsiril sem uvazovani u Beal
     Re: Lano22.10.2009
Ten tiger 10 si nie som isty, ci nahodou nie je nejaky ekonomicky model. Flyer 10.2 je spickove lano
     Re: Lano22.10.2009
A este ti dam tip: za velmi dobre ceny mali lana Roca, ked das kontakt napisem ti kde. Ale co viem u
      Re: Lano22.10.2009
mail: martas.zak@seznam.cz....posli, mrknu...diky
 Re: Lano22.10.2009
Je to úplně fuck, měl jsem Beala i Bolatice i Ocuna a pár dalších a každé jsem odpálil za sezonu.. K

 Kontakt19.10.2009
ahoj,sháním kontakt na Pepu Kyncla-Brno,má asi jiný tel.Ladis Liberec (loni jsme byli v Alpách) díky
 Re: Kontakt19.10.2009
ahoj,pepča má nové číslo,ale teď ho nezastihneš,tady je mail: pepin.brno@volny.cz.. jsi ten kluk ,
  Re: Kontakt20.10.2009
řekni Pepimu,aby mi zavolal,taky nemám jeho nové t.č., myslel jsem , že už odjel na hory. bude vědět
   Re: Kontakt09.11.2009
ahojky pepčo,zapomněla jsem si v sobotu vzít tel číslo,byla jsem v šoku z toho trouby co komentoval
    Re: Kontakt09.11.2009
myslím,že to pepis vydýchá,když ti sem šoupnu jeho tel,taková pěkná kočka,to bude pro něho odměna:-)
     Re: Kontakt09.11.2009
jarouši,ty jsi šulda!!vandu vydýchám v pohodě a rád:-)),jenomže teď mi volají i ti,které jsem nechtě

 Laser x ZZero 4 U MF18.10.2009
Ahoj, vybiram mezi temito dvemi modely skialpovych lyzaku. Chtel bych se optat majitelu Laseru jak jsou s nimi spokojeni? Pri zkouseni v obchode mi subjektivne Lasery prisly tvrdsi nez Dynafity (jak v poloze pro sjezd, tak chuzi). Trosku me zarazilo vrzan
 Re: Laser x ZZero 4 U MF19.10.2009
Skusal som obe, ale kupil som Garmont Mega Ride. Dynafit bol moj druhy kandidat, pri nizkej teplote

1   ...   964   965   966   967   968   969   970   971   972   973   974   975   976   977   978   979   980   981   982   983   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Hákůvka v Krase
Krasomilci poraďte nějakou výživnou technickou cestu v Krase i do deště, čím delší a výživnější, tím lépe...
nes19:44:54 19.10.2009
odpovědět 
 Re: Hákůvka v Krase
2 cesty v Jáchymce jsou dobré. Linka Důvěry a LDN
tulak19:49:38 19.10.2009
odpovědět 
  Re: Hákůvka v Krase
jak je to se skobama? může se tlouct v hakovačkach, které jsou dosud volně nepřelezeny?
19:58:35 19.10.2009
odpovědět 
   Re: Hákůvka v Krase
tlouct se nemůže nikdy a nikde! jinak jestli chceš něco výživnějšího, tak spíš na býčině! řetězová reakce, malá macocha (prodloužené pornovztahy) a hlavně nebeský traverz. dobrý popisy najdeš na skalních oblastech.
švihy20:28:18 19.10.2009
odpovědět 
    Re: Hákůvka v Krase
No a na rozpinkání třeba takovej Drobkáč, i když pravda, teďka je to ňáký přejištěný a pokažený:-)
Willhem20:39:57 19.10.2009
odpovědět 
     Re: Hákůvka v Krase
:))))))))))
 tulak21:11:27 19.10.2009
odpovědět 
      Re: Hákůvka v Krase
Hradni Spara a Technics na Holstejne. Par na Rorejsech a Beranech. A na skoby se vykaslat. Co tam je tam je. Kdyz chces neco vic tak si porid kamovaci hacky.
22:21:34 19.10.2009
odpovědět 
       Re: Hákůvka v Krase
Říkáš Hradní spáru? A co takhle se podepsat, aby se vědělo...
Willhem07:39:47 20.10.2009
odpovědět 
        Re: Hákůvka v Krase
dost výživná je i pálava a maš to stejně časově, jak do krasu...
asu08:23:33 20.10.2009
odpovědět 
         Re: Hákůvka v Krase
Palava je super, ale hodne se to tam drobi...
10:16:23 20.10.2009
odpovědět 
       Re: Hákůvka v Krase
kamovací háčky??? To je co?
12:48:12 21.10.2009
odpovědět 
        Re: Hákůvka v Krase
Dej si do guglu "cam hooks" a uvidis...
14:29:18 21.10.2009
odpovědět 
         Re: Hákůvka v Krase
Pro Willhelma. Omlouvam se normalne se podpisuji vsude a to i tam kde s prispevkari nesouhlasim.
Stepan Ptacek20:23:31 21.10.2009
odpovědět 
         Re: Hákůvka v Krase
Už jsem si to našel. Vidím že specializace pokračuje. Já ke stejnému účelu používám upravený (rozevřený) bytelnější skyhook. Třeba ten od Raveltiku se k tomu celkem hodí. Viděl jsem i za tepla ohnutou skobu (trochu jíc než pravý úhel). Hmm... takže kamovací háčky nebo hákovací páčky?
moták21:32:26 21.10.2009
odpovědět 
          Re: Hákůvka v Krase
Tak nevim jestli bych do onoho otevrenyho skyhooku sedl. A jeste jsem nevidel skyhook 5cm sirokej.
21:43:32 21.10.2009
odpovědět 
           Re: Hákůvka v Krase
Šířka 18-22mm při páce asi 50-60mm stačí bohatě na opatrně se pohupujících 75kg
(http://www.mtn tools.com/cat/rclimb/bolts/moses camhooks.htm) ty uzké modely se hodně podobají mojemu upravenému skyhooku. Záleží hlavně na pevnosti skály... Užší "hákovací páčka" případně přípravek s delším ramenem vyvíjí větší tlak na stěny pukliny ale zase lépe drží. Chce to mít nějaký optimální kompromis. Ale dávat 12 bucků za kus plechu? Prostě si to můžeš naohýbat doma v dílně... Přípravek se mi zdá výborný do tenkých puklinek, kde se zatloukaly skoby - do širších spár jsou přeci jenom asi lepší friendy a různé vklíněnce.
moták22:06:09 21.10.2009
odpovědět 
            Re: Hákůvka v Krase
Tak to ti zavidim dobra dilna s kalirnou a pristupen ke kvalitnimu materialu. To kdybych tak mel.
Stepan Ptacek00:12:58 22.10.2009
odpovědět 
             Re: Hákůvka v Krase
Teda ty si hroznej Štěpáne. :) Ty sklony k domácí výrobě máš od školy pořád? Leda že to potřebuješ k výrobě speciální kosy na anglický trávník,to bych pak chápal. :)
Radek Svoboda22:48:59 22.10.2009
odpovědět 
              Re: Hákůvka v Krase
To vis. Momentalne se koukiam v praci po berlich abych mlade vyrobil zavesnou postel.
Stepan Ptacek21:09:23 23.10.2009
odpovědět 
 Re: Hákůvka v Krase
Zkus Salve Walley na Jáchymce nebo Malou Macochu na Býčině.
berny16:12:24 22.10.2009
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi