Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231373 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lze prát lezečky?05.11.2009
Rok pouzivane lezecky uz docela dost zapachaji :-) Muzu je nejak vyprat,aniz by se mi rozlepily?

 Seveni Susky05.11.2009
Viz http://skaly.horosvaz.cz/ aktualita/aktualita_view_main.asp?id=204
Chapu to dobre, ze na Suskach se tedy nyni smi lezt i na severnich
 Re: Seveni Susky05.11.2009
Podle toho co tam píšou to tak asi bude.
  Re: Seveni Susky05.11.2009
Cus, no ja tam ctu nasledujici:

Poznámka:Severní stěny Suchých skal pro lezení uzavře
   Re: Seveni Susky05.11.2009
A kde to tam ctes? (s temi Suskami)
    Re: Seveni Susky05.11.2009
Kdyz rozkliknes na horosvazu Skalni oblasti, dal Cesky raj atd az Suche skaly, tak po kliknuti na: &
     Re: Seveni Susky05.11.2009
No jo tak to by si to mely skalnioblasti.cz nejak ujasnit a uvadet konzistentni informace. Zrovna ta
 Re: Seveni Susky06.11.2009
Ano, podle znění Výjimky lze od roku 2009 opět na Suchých skalách lézt i v severních stěnách. V text

 Lezení v Brně04.11.2009
Existuje v Brně místo, kde by se chudá studentka s nedostatkem peněz mohla naučit lézt? Za rady předem díky.
 Re: Lezení v Brně04.11.2009
V Brně je to trochu složitější. Nejlevnější lezení je asi Frit nebo Kotelna, ale to by tě mohlo spíš
 Re: Lezení v Brně04.11.2009
Co takhle na Stranskou. Pokud tam jdez kdyz je slunce venku tak se da lizt cely rok
  Re: Lezení v Brně05.11.2009
Jj, Stranskou nelze nez doporucit... I Mistr Mraza tak zacinal!
 Re: Lezení v Brně05.11.2009
Jestli studujes na MU tak je moznost si lezeni zapsat jako predmet. Sice nicmoc, ale pokud neni pene
 Re: Lezení v Brně05.11.2009
Jsi ženská, tak si najdi nějakého trenéra, co tě bude vozit po skalách a platit za tebe vstupy:-D
  Re: Lezení v Brně05.11.2009
Dobrá rada , nad zlato.
   Re: Lezení v Brně05.11.2009
Jsem dobrovolnik:))) Hnedle tenhle vikend te vezmu do kurima O:) jestli chces, pisni na is. 98933 ;)
    Re: Lezení v Brně05.11.2009
LOL
    Re: Lezení v Brně05.11.2009
majngot:))
    Re: Lezení v Brně05.11.2009
Bozee, to je tu najednou uchylu...:-(
     Re: Lezení v Brně05.11.2009
proc uchylu? Lezoucich partacek neni nikdy dost;)
      Re: Lezení v Brně05.11.2009
Tobe nejde o lezeni, netvrd opak!
       Re: Lezení v Brně06.11.2009
prave u neho by som sa bal, ze ano :D
       Re: Lezení v Brně06.11.2009
Jo, ten jouda Judovana je do lezeni magor :-). Jediny, co te holce hrozi, je pretrenovani :-).
       Re: Lezení v Brně06.11.2009
Vždycky jde o lezení, ať tak nebo tak ;-)
        Re: Lezení v Brně06.11.2009
Sakra kdo je o.. ?!?!?!?!
         Re: Lezení v Brně06.11.2009
ti to reknu a ty me zvalchujes zada :-). sem rad, ze tobe uz srostly.
          Re: Lezení v Brně06.11.2009
malá nápověda - o.. je každopádně menší než ty ..... prostě Pidi ;-))
   Re: Lezení v Brně05.11.2009
och jaký velký zájem o chudičké studentky :)

 kladívko na skoby04.11.2009
Ahoj,
plánuju nakoupit nějakej matroš a zajímalo by mě jestli má cenu kupovat skalní kladivo za 800 a víc nebo koupit nějaký obyč., které poslouží nejspíš stejně po nějakých samodomo úpravách? Máte někdo zkušenosti?
 Re: kladívko na skoby04.11.2009
Kladivo z Obi
zatluce ti skobi.

Nema to cenu, rek bych, davat 800 za kladivo.
  Re: kladívko na skoby04.11.2009
zrouna dneska jsem jedno kupoval (ale ne na skoby). 500 gramů, rukojeď echte eišholc, 85 peněz. doma
 Re: kladívko na skoby04.11.2009
podle mne kladivo neni v 99% pripadu vubec potreba
  Re: kladívko na skoby04.11.2009
No to by ses divil, jak je nekdy treba, kdyz nic jineho nez nozovku nedas :-P
Jinak ja do toh
   Re: kladívko na skoby05.11.2009
mezi kaldivem z hudace je hlavni da a pul rozdilu. Kladivo z hudace je 10x drazsi a 5x lehci;)
    Re: kladívko na skoby05.11.2009
Já nevím, já nikdy do skoby nemlátila. Logicky vzato, čím těžší kladivo, tím lépe se mlátí. OK. Ale
     Re: kladívko na skoby05.11.2009
i obyč kladiva bývají v různých váhách, na spešl kladivu je výhoda, že mívá gumovou rukojeť a zní se
 Re: kladívko na skoby05.11.2009
obycejne z OBI staci. upravy jsou aůle nutne.
U toho s tim plastovym drzakem - drzak je potre
  Re: kladívko na skoby05.11.2009
rozumna alternativa je kladivo od raveltiku...
s peknou spickou na vklinence misto stouraku..
 Re: kladívko na skoby05.11.2009
Což o to skobu člověk zatluče i šutrem, ale na vyndávání se kladivo se špičkou hodí. Maj něco takový
  Re: kladívko na skoby05.11.2009
jsou ruzna tesarska kladiva. myslim ze si nektere s ostrou spickou vyberes. Ale jinak skoby jsem vyt
  Re: kladívko na skoby05.11.2009
Klasicky kladivko, kterym se druhou stranou daji vytahovat hrebicky. Potom staci chvilka hrani s pil
   Re: kladívko na skoby05.11.2009
Koukam zase debata tech co vo tom vetsinou jen cetli a taky jezdi jenom v Trabantu. Vsak on je do to
 Re: kladívko na skoby06.11.2009
Ahoj, pokud budeš použivat kladivo z OBI, dej si pozor na spojení hlavy a násady. Loni v Tatrách prv
  Re: kladívko na skoby06.11.2009
Mám červenej Grivel Mont Blanc. Před tím jsem měl domoděl, držátko z mahagonu, pod tloukem ogumovaný

 Výběr trainingboardu04.11.2009
Ahoj lidi, uvažuju o koupi trainingboardu tak se chci zeptat jesi s nima máte nějaké zkušenosti (klady, zápory). Našel sem tyhle

 Re: Výběr trainingboardu04.11.2009
odporucam dreveny, ten ale asi na nasom trhu nekupis... (nieco taketo
 Re: Výběr trainingboardu04.11.2009
Muzu mluvit jen za sebe a to zaujate(makam v aixu),mam balknu_1 a v pohode, kdyz jsem mel dojebany k
  Re: Výběr trainingboardu04.11.2009
Taky budu mluvit za sebe.
 Re: Výběr trainingboardu04.11.2009
Mam ten najvacsi od Pilku uz asi 7 rokov (na
 Re: Výběr trainingboardu04.11.2009
Padaj tu navrhy jako AIX, Pilka atp... Zkus mrknout na Lapis, Metolius...-ty jsou kvalitativne uplne
  Re: Výběr trainingboardu04.11.2009
jako Metolius hezký...ale jak koupit? páč posílat nic moc :-(
 Re: Výběr trainingboardu04.11.2009
mluvim nezaujate!

privrtej nad dvere 2,5 cm listu a mas to zadarmo...!!! :D
  Re: Výběr trainingboardu04.11.2009
Kvalitní deska se určitě hodí, ale stejnou službu ti udělaj zaoblený dřevěný lišty velikostí malá, m
 Re: Výběr trainingboardu04.11.2009
Já mám doma tu střední od pilky a k tomu jsem si eště udělal z lišt Gulichův minikempus (mám nízký s
  Re: Výběr trainingboardu04.11.2009
Můj zaujatý názor: Mám AIX Balknu 2 a velká spokojenost
   Re: Výběr trainingboardu04.11.2009
ten pan ma pekne nabuseny zada...
a deska vypada pekne, kdybych nemel 10 min od baraku boulde
 Re: Výběr trainingboardu04.11.2009
Pred tejdnem si nechal udelat v luna rosse. Je paradni.. madla na rozehrati, listicky a prstovky na
  Re: Výběr trainingboardu05.11.2009
Ten vypadá hodně dobře. Je hodně podobnej tady zminovanýmu Metoliu Simulator... Na kolik tě to vyšlo
   Re: Výběr trainingboardu05.11.2009
pod litříka se vejdeš :) .. na jejich stránkách je kontakt... Teď není v nabídce, ale určitě ho ješt

 stephan siegrist03.11.2009
Cauko. neviete niekto ci sa da kupit kniha alpninistu stephan siegrista v cestine alebo slovencine?.vdaka
 Re: stephan siegrist03.11.2009
Nejspíš jen tenhle originál, vypadá zajímavě:
Stephan Siegrist von Röbi Koller
Portrai

 pruvodce sasko03.11.2009
ahoj nemeli byste nekdo tip kde by se dal sehnat pruvodce na saske piskovce, konkretne bielatal a schmilka (tmave modry a zluty). diky
 Re: pruvodce sasko03.11.2009
hudysport - i v Praze, i nejbliz Sasku v Hrensku. a primo v Sasku jsem kletrfyrery videl v Rahenu v
  Re: pruvodce sasko03.11.2009
Je teda otázka, jestli už některý díly nejsou vyprodaný.
   Re: pruvodce sasko03.11.2009
vypadá to, že jsou:
    Re: pruvodce sasko03.11.2009
...ale nezoufal bych. Slyšel jsem že by se měly v dohledné době dotisknout...
 Re: pruvodce sasko03.11.2009
a nevite link na nejaky lezecky kseft v nemecku kde by je meli, stranky pokud mozno v anglictine. as
  Re: pruvodce sasko04.11.2009
Až tam zase pojedeš, tak se za Děčínem dívej tu doleva, tu doprava a třeba ve stráni uvidíš takový o
   Re: pruvodce sasko04.11.2009
to jo ale kdo se tam ma brodit tema zavejema maglajzu.... :)
    Re: pruvodce sasko04.11.2009
...a s vrcholovkama je to tam taky na draka, ale co už, v dnešním světě čísel by to akorát zdržovalo
     Re: pruvodce sasko04.11.2009
ano ano. lec nezavrhuji ni mg ni sportovani nedolezani na vrchol (kde se obvykle da najit nekolik tr
 Re: pruvodce sasko03.11.2009
Ahoj, já jsem koupil nedávno (v září) celou sadu v Pirně (tuším, že na Dohnaische Straße, ale musel
  Re: pruvodce sasko03.11.2009
Stav ke konci září. V Bergsport Arnold v Bad Schandau mají všechny kromě vyprodanýho žlutýho, toho s
 Re: pruvodce sasko04.11.2009
Mně se zdá, že jsem je všechny viděl v HUDY Hradec Králové, ale už je to delší dobu.
 Re: pruvodce sasko03.12.2009
Pro Českou stranu vyšel nyní průvodce Elbtal od Albiho. Snad ho někdo bude nabizet i u nás.

 Ocún Tuber Uno02.11.2009
Ahoj, chtel jsem se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenosti s timhle jistitkem? Na webu Ocúnu http://www.ocun.cz/produkty/ha
 Re: Ocún Tuber Uno02.11.2009
Přijde mi to zbytečné - s normálním kýblem jde slanit, s tímhle ne a cenově přitom vyjdou stejně.
  Re: Ocún Tuber Uno02.11.2009
Mě přijde super, že to má dvě různý hrany, přes který se pravděpodobně dá jistit. A to sem v týhle c
   Re: Ocún Tuber Uno02.11.2009
ahoj,
to jsou vyhozeny penize,... a az budes chtit lezt venku, tak budes muset utracet za da
   Re: Ocún Tuber Uno02.11.2009
S Omega Pacific SBG II (
    Re: Ocún Tuber Uno02.11.2009
By me zajimalo, kdy se s timhle nekdo zrakvi, v momente kdy se mu zamota hlava z tech vsech modu, a
     Re: Ocún Tuber Uno03.11.2009
Toho bych se ani moc nebál. Zcela blbovzdorný jistítko samozřejmě neexistuje a zrakvit se lze napros
    Re: Ocún Tuber Uno03.11.2009
to vypada dobre, ted jeste kde to koupit u nas...:-)
     Re: Ocún Tuber Uno03.11.2009
nechápu proč by si někdo kupoval Tuber Uno když za stejný prachy mám normální kýbl (Tuber Duo) s dal
      Re: Ocún Tuber Uno03.11.2009
No jenze Tuber Duo nema rozdilny hrany, ma obe stejny. A kdyz uz budes brat ATC tak zaplatis skoro d
       Re: Ocún Tuber Uno03.11.2009
no a dival ses na ten Lotus, je jen o stovku drazsi, nez ten tvuj Singel, a da se pouzit pres hladko
       Re: Ocún Tuber Uno03.11.2009
:) O zkušenostech s jistítkem který řada lidí považuje za ne zcela koupě hodný se toho asi moc nedov
   Re: Ocún Tuber Uno03.11.2009
jako JEDINOU vyhodu vidim to, ze jestli to budes pujcovat na stene tak je mensi sance ze ti to nekdo
 Re: Ocún Tuber Uno03.11.2009
si kup osmu a jisti přes hms
 Re: Ocún Tuber Uno06.11.2009
Je to v pohode jistitko. Ted jsem s nim parkrat jistil.
Prumery lana to zvlada stejny jako no

 lezeni zitra po v 1901.11.2009
AHoj,rada bych sla zitra lizt do Mamuta nebo Namche, ale vybouchl mi partak.Jestli se Vam nekomu chce, napiste mail.Jsem ale zacatecnik, tak to bude asi vyzadovat trochu trpelivost. Diky
 Re: lezeni zitra po v 1902.11.2009
tohle patri do inzerce

 Mainz01.11.2009
Nevyskytujete se někdo v Mohuči? Budu tam trávit příští dva týdny a docela ráda bych si tam šla zalízt, ale samotné se mi nechce...

1   ...   960   961   962   963   964   965   966   967   968   969   970   971   972   973   974   975   976   977   978   979   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lze prát lezečky?
Rok pouzivane lezecky uz docela dost zapachaji :-) Muzu je nejak vyprat,aniz by se mi rozlepily?
Patrik10:43:43 05.11.2009
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1435 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi