Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 19.Kalvas 10538 Bouldry: 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 19.Nespoutaný 10006 Hory: 31.Čermák 2232 32.Kupec 2216 33. 2172
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English suunto Vector 19.11.2009 HOJ prosim vsechny zda nemaji k dispozici manual v cz na Vectory dekuji moc!
  Re: suunto Vector 19.11.2009 od kud jsi? manual mam.
nakup lana 18.11.2009 Zdravim. Rad bych lano na pristi rok a protoze na to nijak zvlast nespecham (pod stromkem mi staci fusekle), tak se snazim trochu popremyslet, jak ho nejlepe (rozumej nejlevneji) poridit. V nejakych diskuzich z minula se objevuji rady jako "kup to z
  Re: nakup lana 18.11.2009 Podle me je nejlepsi sledovat bezne eshopy - obcas ma nektery z nich kratkodobou slevovou akci a byv
    Re: nakup lana 19.11.2009 Přesně tak, zkus si počkat (nebo taky vyjednat) na nějakou slevu - ať už e-shop nebo kamenný krámek.
  Re: nakup lana 19.11.2009 Zkus výprodej Singing Rock v Poniklé
    Re: nakup lana 19.11.2009 Ted byly lanexacky lana za relativne rozumny peniz na SportLifu, zkus u Lanexu vyprodej nebo primo z
  Re: nakup lana 19.11.2009 Ahoj,pokud nespěcháš a chystáš se třeba na jarní lezení,doporučuji Arco.Např 7Om Tendon myslím za cc
    Re: nakup lana 19.11.2009 Jak je vubec mozne, ze se v tom Arcu nakupuje za takove ceny? To to tam nekdo dotuje, nebo jak to fu
      Re: nakup lana 19.11.2009 tam na tom překupníci maj rabat jenom 30% u nás běžně až 70----
      Re: nakup lana 19.11.2009 Je to o kupni sile. Pokud vsichni z cele Evropy budou jezdit nakupovat do nejakeho kramku v CR, tak
        Re: nakup lana 20.11.2009 Jo, to zni logicky...
        Re: nakup lana 20.11.2009 Nesmysl. Delal sem 2 roky v Hudaci a nedovedes si predstavit ten fofr, rozhodne nebyly problemy ze l
          Re: nakup lana 21.11.2009 u technologicky vyspělejších výrobků se běžně praktikuje strategie "lízání smetany" - nasa
            Re: nakup lana 21.11.2009 :) Máš tam dost hezkejch odbornejch slov, ale pokud existují ty oligopoly a dohody o cenách (což je
              Re: nakup lana 21.11.2009 v Ponikle v Singaci dostanes na CHS prukazku 20% slevu, a to si myslim neni malo. Otazka jak dlouho
dotaz Chamser Kangri 18.11.2009 Ahojte,
nemáte prosím někdo zkušenosti s výstupy na Chamser a Lungser Kangri?
Zajímala by mne dostupnost a obtížnost normálek.
Děkuji předem,
vik
Lezečky 18.11.2009 Jelikož staré lezečky jsou v rozkladu, je nutno si pořídit nové. Jenže první problém se objevil u výběru lezeček. úplně jsem ze svého výběru vytěsnil Triop a Saltic, protože k nim mám prostě nedůvěru. 5.10 se mi taky moc nelíbí. Takže zůstaly Rock Pillars
  Re: Lezečky 18.11.2009 zalistuj par stran zpět řešilo se to tady jestli LS nebo RP
  Re: Lezečky 18.11.2009 mám LS Cobra a Evolve na sucháč. Nemůžu si stěžovat
  Re: Lezečky 18.11.2009 taky si prispeju svoji trosku do mlyna, u miur se mi zacla rozlepovat spicka po 3 dnech, nekdo tu uz
  Re: Lezečky 18.11.2009 zkus scarpy..super tvar, paradni pata:) nikdy uz nedam na nohu nic jineho;)
  Re: Lezečky 18.11.2009 Sebelepsi bota, ktera ti nebude sedet na noze je uplne nahovno. Takze bych zacal z druheho konce, na
    Re: Lezečky 19.11.2009 jak řikáš.. začít z druhýho konce. ne každej má to štěstí že mu seděj na noze všechny profláklý mode
      Re: Lezečky 19.11.2009 ty fajfteny jsi vytesnil jen kvuli osobnimu pocitu a nebo nejakemu "objektivnimu" duvodu?
  Re: Lezečky 19.11.2009 Ahoj, já mám Triop Rap tak rok a půl, a skoro nejeví známky nějakýho prolezení... každej má důvěru v
  Re: Lezečky 19.11.2009 Myslím že Saltiky není třeba zavrhovat, mám Vampíry, plácám se v devítkách a jsem s botama maximálně
  Re: Lezečky 19.11.2009 No ja si treba zase myslim, ze nejdulezitejsi je barva a design. Barva letosni zimy je tmave modra,
suunto X-Lander 18.11.2009 Zdravím všechny,schaním navod k hodinkam x-lander,sem ochotny za nej i zaplatit,navod i v elektronicke podobe.prosim
  Re: suunto X-Lander 18.11.2009 Myslím si že návod na x-lander je stejný jako na vectory a ten mám doma, mohl bych ti ho případně na
    Re: suunto X-Lander 19.11.2009 tak na mail jsem ti napsal,budu vyckavat na odpoved.dekuji
kousek nad 7tis. 17.11.2009 Ahoj všichni, opět jsem oprášil myšlenku se v létě vyškrábat na nějaký kopec a hledám tedy spolulezce, kteří by v létě vyrazili do Tádžikistánu a společně bychom zkusili Pik Korženěvské případně i Somoni. Mám nějaké zkušenosti z Nepálu, kde jsme vyšli do
  Re: kousek nad 7tis. 18.11.2009 ahoj a kdy bys tam chtel jet??a na jak dlouho
    Re: kousek nad 7tis. 19.11.2009 Nejsi ty ten stejny Tom co leze v Krasu 85 cest?? Retorika by tomu nasvedcovala ;-) Tak trochu Hujer
      Re: kousek nad 7tis. 19.11.2009 Myslím že tendle Tom to má do krasu docela daleko :-), a sám zvyklí na jiné vápno je pro něj Kras sy
85 cest v krasu 17.11.2009 Ahoj,jenom by mě zajímalo jestli se někdo už pokoušet vylezt všechny cesty v moravském krasu od obtížností 9- až 9+,našel jsem jich 85 cest :-) Nevím jestli nato mám,ale pokusím se o to do konce roku 2010 :-) Co si o tom myslete? Da se to?
  Re: 85 cest v krasu 17.11.2009 Jestli to dáš tak budeš opravdu frajer.
    Re: 85 cest v krasu 18.11.2009 Mě před časem napadlo, zkusit v Krase vylezt všechny sedmičky...těch je fakt hodně, ale za zbytek ži
      Re: 85 cest v krasu 18.11.2009 Můžeš se zeptet Adama, to je asi jediný lezec, který se zabýval systémovým přelezením nejtěžších ces
        Re: 85 cest v krasu 18.11.2009 jj diky za radu,tak já se o to pokusím,uvidime jak to pujde,myslim že by to mohlo jít,až na pár peke
          Re: 85 cest v krasu 18.11.2009 a když ti Vlk řekne že to není reálný tak do toho nepudeš? To asi není moc dobrý začátek- Věř si a z
              Re: 85 cest v krasu 20.11.2009 Tahle idea se zda jako velice rozumna. Preci jen mezi temi 9+ jich je par ktere se rozhodne nedaji u
            Re: 85 cest v krasu 18.11.2009 paradny napad! drzim palce :}
              Re: 85 cest v krasu 21.11.2009 U udelovat se za to bude titul, na misto Mistr sportu bude udelen titul Mistr Krasu :-P Nebo mistr k
        Re: 85 cest v krasu 20.11.2009 To by me teda zajimalo jaky cesty do TOP 100 muzou Adamovi chybet... Maximalne tak Kocovina a Holubi
          Re: 85 cest v krasu 20.11.2009 Mam dojem ze jak Kocovina tak Holubi dum do Top 100 nepatri
          Re: 85 cest v krasu 20.11.2009 Už od 30.prosince loňského roku je na Rorejsech jedno 8ačko, co nemá přelezené:-), moc ten Kras posl
      Re: 85 cest v krasu 18.11.2009 jj je jich 77 čistých 7,kamarád se o to zajimal,takže jsem mu to hledal.Tady na lezci si zadáš,že ch
        Re: 85 cest v krasu 18.11.2009 Vzhledem k omezením v Krase v některých sektorech a podmínkám, tak to si užiješ, no a pak tady taky
          Re: 85 cest v krasu 18.11.2009 Tak to můžeme potom v průběhu vylaďovat,budu rád když se mě to bude doplňovat, s omezení počitám,tak
            Re: 85 cest v krasu 18.11.2009 O to nejde, vem si třeba Rorejsi, jižní stěna, tam se moc nedá v létě, potřebuješ chladnější podzim,
              Re: 85 cest v krasu 18.11.2009 jj já vím,ale tento rok se to v buči dalo ,doufám že i ten další :-) Já lepší podmínky moc neřeším,p
                Re: 85 cest v krasu 18.11.2009 Pokud to nestihnu za rok,tak to dolezu další rok :-)
                  Re: 85 cest v krasu 18.11.2009 hodně štěstí v cestě 50.den (9 UIAA):-)
a taky Boulder bez hrany (9- UIAA)
                    Re: 85 cest v krasu 20.11.2009 Kdyz uz nekdo psal o tech sedmickach tak uz se tesim kdo bude dalsi na Haleluja na Zobanech.
                      Re: 85 cest v krasu 20.11.2009 Má vůbec volný přelez?
                        Re: 85 cest v krasu 20.11.2009 Zcela čistý nemá. Nemožné!!!!
                          Re: 85 cest v krasu 21.11.2009 nic není nemožné!!
                            Re: 85 cest v krasu 21.11.2009 Pokud vim tak ma 2. Cumpelik a Maugli.
                              Re: 85 cest v krasu 21.11.2009 Ještě Stoupa.
                                Re: 85 cest v krasu 21.11.2009 tady na lezci to má též přelezy.
                                  Re: 85 cest v krasu 21.11.2009 Jen pro doplnění, těch cest v té obtížnosti je přes 100 a možná do konce roku ještě nějaká přibude.
Peří 17.11.2009 Prosím poraďte při výběru péřového spacáku. Mám teď spacák PRIMA Bivak XP. Jsem s ním spokojen ale postupně zrácí svoje vlastnosti. Chtěl bych si tedy pořídit peří aby spacák dále vydržel,ale nemohu se rozhodnout od které značky a jaký tip. Pište svoje zk
  Re: Peří 17.11.2009 jo, jde mi o spaní v Alpách ale chystam se i do vyšších hor. Převážně ale spacák+stan, často ale i v
    Re: Peří 17.11.2009 warmpeace viking nebo sirjoseph rimo, oba delaji s ruznym plnenim od 600cuin po 950cuin. od sira je
      Re: Peří 18.11.2009 :) používají lepší peří. To se dá zjistit jak?
  Re: Peří 17.11.2009 Ahoj, ja mam Marmot Never Summer a velka spokojenost. Pomer, cena x vaha x vyhrevnost je pomerne slu
  Re: Peří 17.11.2009 Mám Rimo 600 od Sira Josepha a jsem s ním moc spokojený. Je neuvěřitelně lehký a skladný. Na zimu by
  Re: Peří 17.11.2009 já měl SJ Looping 500. Vynikající. Sloužil hodně let. Teď mám Rimo 1000 do 170. Výborný. Na spacáky
  Re: Peří 17.11.2009 A co treba takovahle nabidka? (odstran mezeru)
    Re: Peří 18.11.2009 Tak Salewu bych nebral ani omylem. Za poslední roky se tak brutálně zhoršila kvalita jejich výrobků,
    Re: Peří 20.11.2009 Píšeš o radílcích, ale já a asi mých pět známých jsme si na expedici koupili Looping 1000. Z vlastní
  Re: Peří 18.11.2009 Mám Rimo 1000 od Rákosky a můžu jen doporučit - lehkej, skladnej, teplej.
  Re: Friťák - otevřeno? 17.11.2009 od 15 do 20
Stan na Sněžce 17.11.2009 Ahoj.Máme v plánu v zimě přespat ve stanu na Sněžce.Vyjádříte se mi k tomu někdo?Je to málo diskutované téma,ale asi je jasné proč...
  Re: Stan na Sněžce 17.11.2009 Vzhledem k tomu, že je to první zóna KRNAP, komerční území, turistická pamětihodnost, vede tam lanov
    Re: Stan na Sněžce 18.11.2009 když přijdeš v týdnu, v den kdy bude fučet, mrznout a sněžit, nepostavíš stan a jen si někde lehneš,
      Re: Stan na Sněžce 18.11.2009 "Vzhledem k tomu, že je to první zóna KRNAP, komerční území, vede tam lanovka..." velmi ve
        Re: Stan na Sněžce 18.11.2009 Možná vtipné, ale pravdivé.
  Re: Stan na Sněžce 18.11.2009 No pokud bys byl slecna ve vanici, tak te meteorkari nechaji prespat v boude a jeste ti uvari caj. T
  Re: Stan na Sněžce 18.11.2009 a duvod? Nejak mi unika smysl cele akce...
Fakt je, ze jestli to ma byt test odolnosti a prem
1
...
954
955
956
957
958
959
960
961
962
963
964
965
966
967
968
969
970
971
972
973
...
2263
85 cest v krasu Ahoj,jenom by mě zajímalo jestli se někdo už pokoušet vylezt všechny cesty v moravském krasu od obtížností 9- až 9+,našel jsem jich 85 cest :-) Nevím jestli nato mám,ale pokusím se o to do konce roku 2010 :-) Co si o tom myslete? Da se to? Tom 20:40:53 17.11.2009odpovědět
  Re: 85 cest v krasu Jestli to dáš tak budeš opravdu frajer. 22:00:21 17.11.2009odpovědět
    Re: 85 cest v krasu Mě před časem napadlo, zkusit v Krase vylezt všechny sedmičky...těch je fakt hodně, ale za zbytek života by to snad stihnout šlo ;-) moare 07:52:26 18.11.2009odpovědět
      Re: 85 cest v krasu Můžeš se zeptet Adama, to je asi jediný lezec, který se zabýval systémovým přelezením nejtěžších cest v Krase, i když i jemu dnes něco z těch TOP 100 chybí:-). Vlk 08:00:46 18.11.2009odpovědět
        Re: 85 cest v krasu jj diky za radu,tak já se o to pokusím,uvidime jak to pujde,myslim že by to mohlo jít,až na pár pekelných 9+ např jako Teletabis,tak uvidim,mám nato rok,už teda mám neco přelezený,ale je to jenom 12 cest :-),takže 73,přibližně 30 vikendu + dny v tydnu,jak budu stihat :D tak uvidimě,určitě pokud by se mě to povedlo,tak možná napiši o tom članek,ale vím že hodně lidi mě vubec nevěří,že bych to zvladnul :D A ty si Vlku myslíš,že by to bylo realný? Tom 09:27:32 18.11.2009odpovědět
          Re: 85 cest v krasu a když ti Vlk řekne že to není reálný tak do toho nepudeš? To asi není moc dobrý začátek- Věř si a zvládneš to, až to přelezeš napiš a budeš za borce. Fin 09:31:29 18.11.2009odpovědět
          Re: 85 cest v krasu Tady jestli máte někdo zájem jsou vypsaný cesty http://leteckaposta.cz/857730367 Tom 09:34:19 18.11.2009odpovědět
            Re: 85 cest v krasu Bude to těžký,ale pokusím se o to,uvidíme jak dlouho mě to vydrží :D Ale pokud to nepujde všechno tak aspoň do 9+ a ty 9+ si necham ještě na další rok :-) Tom 09:36:29 18.11.2009odpovědět
              Re: 85 cest v krasu Tahle idea se zda jako velice rozumna. Preci jen mezi temi 9+ jich je par ktere se rozhodne nedaji utrapit behem vikendu-myslim teda pro normalni smrtelniky... Sarka 17:40:37 20.11.2009odpovědět
            Re: 85 cest v krasu paradny napad! drzim palce :} tah-sha-tunga 09:45:06 18.11.2009odpovědět
              Re: 85 cest v krasu U udelovat se za to bude titul, na misto Mistr sportu bude udelen titul Mistr Krasu :-P Nebo mistr krasobruslař?? Marek 19:01:47 21.11.2009odpovědět
        Re: 85 cest v krasu To by me teda zajimalo jaky cesty do TOP 100 muzou Adamovi chybet... Maximalne tak Kocovina a Holubi Dum :-D Venda 17:31:29 20.11.2009odpovědět
          Re: 85 cest v krasu Mam dojem ze jak Kocovina tak Holubi dum do Top 100 nepatri 19:48:39 20.11.2009odpovědět
          Re: 85 cest v krasu Už od 30.prosince loňského roku je na Rorejsech jedno 8ačko, co nemá přelezené:-), moc ten Kras poslední dobou fláká:-)). Vlk 20:09:46 20.11.2009odpovědět
      Re: 85 cest v krasu jj je jich 77 čistých 7,kamarád se o to zajimal,takže jsem mu to hledal.Tady na lezci si zadáš,že chceš oblast moravský kras a obtížnost od 7 do 7 a najde ti to všechny sedmičky.Klidně pojd do toho :-) Tom 09:45:21 18.11.2009odpovědět
        Re: 85 cest v krasu Vzhledem k omezením v Krase v některých sektorech a podmínkám, tak to si užiješ, no a pak tady taky ten seznam není zcela úplný, celkem se bude měnit. O prázdninách už bude přesnější:-). Něco se někam posune, třeba Cesta ponorných vod - klasika je za 9-, pak tam máš celkem u této cesty 3 spodní a 3 horní varianty přelezu, počínaje 9- a čistých 9 konče, takže to ti taky něco vezme:-), potom něco přibylo na Rorejsech a to nejsou zrovna krátké cesty, takže bude zajímavé měnit rytmus z bouldrových cest na vytrvalostní (30-40 metrů).
A pak se těším na 3.přelez 50. dne:-)), jinak přeji hodně úspěchů. Vlk 09:57:40 18.11.2009odpovědět
          Re: 85 cest v krasu Tak to můžeme potom v průběhu vylaďovat,budu rád když se mě to bude doplňovat, s omezení počitám,takže už to mám vymyšlené,aby mě to vychazelo na povolení,nemusís se bát,nebudu to porušovat :-) Tom 10:02:06 18.11.2009odpovědět
            Re: 85 cest v krasu O to nejde, vem si třeba Rorejsi, jižní stěna, tam se moc nedá v létě, potřebuješ chladnější podzim, akorát tak, aby ti nemrzly prsty, pak Krkavčí, Perestrojka nahoře, zase o počasí, Býčina to samé, Hořký měsíc v plotně, V Buči celkem dost cest, takže musíš víceméně v létě, jinak se může stát, že ti to na podzim zateče a máš smůlu a tak se dá dost dobře pokračovat:-)).
Až si uděláš seznam, klidně mi ho pošli, já ti doplním, co vím a pak to můžeme v klidu dopřesňovat:-). Vlk 10:10:58 18.11.2009odpovědět
              Re: 85 cest v krasu jj já vím,ale tento rok se to v buči dalo ,doufám že i ten další :-) Já lepší podmínky moc neřeším,prostě to beru jaký je počaší,tak to zkouším,třeba Knoflíkovou Valku jsem přelezl 13.8 a dalo se to i když bylo teplo :-) já nejsem lezec,který čeká na nejlepší podnínky.Jasně některé cesty se třeba nedají lezt (např na Indii když je v létě 30 a svítí nato) :-) Tak ten můj seznam je ten,jak jsem dával ten odkaz,jestli budeš mít čas,tak budu rád když mě to doplníš.Můžeš mě to poslat na e-mail: tomas.reich@centrum.cz Diky moc
Tom 10:32:17 18.11.2009odpovědět
                Re: 85 cest v krasu Pokud to nestihnu za rok,tak to dolezu další rok :-) Tom 10:33:16 18.11.2009odpovědět
                  Re: 85 cest v krasu hodně štěstí v cestě 50.den (9 UIAA):-)
a taky Boulder bez hrany (9- UIAA) 11:33:13 18.11.2009odpovědět
                    Re: 85 cest v krasu Kdyz uz nekdo psal o tech sedmickach tak uz se tesim kdo bude dalsi na Haleluja na Zobanech. Stepan Ptacek 20:22:12 20.11.2009odpovědět
                      Re: 85 cest v krasu Má vůbec volný přelez? Pavel 21:20:04 20.11.2009odpovědět
                        Re: 85 cest v krasu Zcela čistý nemá. Nemožné!!!! 23:27:14 20.11.2009odpovědět
                          Re: 85 cest v krasu nic není nemožné!! 15:05:13 21.11.2009odpovědět
                            Re: 85 cest v krasu Pokud vim tak ma 2. Cumpelik a Maugli. Stepan Ptacek 16:39:35 21.11.2009odpovědět
                              Re: 85 cest v krasu Ještě Stoupa. Vlk 17:35:45 21.11.2009odpovědět
                                Re: 85 cest v krasu tady na lezci to má též přelezy. 17:59:28 21.11.2009odpovědět
                                  Re: 85 cest v krasu Jen pro doplnění, těch cest v té obtížnosti je přes 100 a možná do konce roku ještě nějaká přibude. Vlk 20:26:15 21.11.2009odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: