LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231487 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 chata cabane de tracuit22.11.2009
zdarvim mam otazku chceme na jare vylezt bishorn zajima mne jestli se da nad chatou cabane de tracuit nekde bivakovat pokud tedy bude dobre pocasi za spatneho pocasi samozrejme pujdeme na chatu dik za odpoved
 Re: chata cabane de tracuit23.11.2009
Da je tam celkem rovnej ledovec, mozna to bude chtit trochu srovnat a kopnout plosinu. Jestli muzu d

 Mejcup22.11.2009
Ahoj,
chtěl bych se zeptat jak je to s těma časama na plakátě. Píšete že na
Rajčeti bude 20 bouldrů a na to se mi zdá hodina (podle plakátu od 8:00 do
9:00) pro 250 lidí docela málo. Nebo je to jen omyl. Potřeboval bych vědět
k
 Re: Mejcup22.11.2009
odpovedi v clanku o mejcupu.

 Sníh na Glokneru22.11.2009
Ahoj, nevíte někdo, kolik je sněhu na Glockneru?
 Re: Sníh na Glokneru22.11.2009
dle rak.hlášení ve 2000m nic, ve 2500m 40-50cm,výše počítej asi s metrem, sněžení větší bude až konc

 Sníh na Glokneru22.11.2009
Ahoj, nevíte někdo, kolik je sněhu na Glockneru?

 SmichOFF - zmrzneme?21.11.2009
Pomerne casto chodim lezt na stenu na Smichoff, bohuzel posledni dobou tam je pomerne narvano.
Presto, ze vydelek na vstupnem se musel 2-3x znasobit oproti predchozimu roku, tak se asi rozhodli na lezcich setrit a netopit. Dnes i pres pomerne nizk
 Re: SmichOFF - zmrzneme?21.11.2009
Jen ať to nechají vypnutý, alespoň tam nebudou chodit ňoumové postávat a blbě kecat. Každý kdo leze
  Re: SmichOFF - zmrzneme?21.11.2009
Choď jinam Líbo.Není jen Smíchoff. Stejně je to tam samej nýmoš.
   Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
Kde je srovnatelna stena v Praze?
Mamut? ten ma tak 6-7 metru?
Ruzyne? 11-12m? navic j
    Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
6-7 metrů v Mammutu? Já to tam teda nikdy neměřil, ale ty dlouhý cesty mají podle mne oněch 11-12. (
 Re: SmichOFF - zmrzneme?21.11.2009
Za provozovatele se omlouvam, ale tezko se hleda kompromis. Ja osobne jsem dnes lezl mezi sestou a o
  Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
U obsluhy to manzelka hlasila - odpovedeli ji, ze s tim nic neudelaji, ze je to automatika a ze je t
   Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
Kolem 6 byla taky kosa, ale ne asi az takova,jak rano..
   Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
Jednoduchá odpověď: jezděte jinam. V Praze je umělých stěn jak nas... (Mají třeba míň cest - i když
  Re: SmichOFF - zmrzneme?23.11.2009
A co takhle infrazářiče namířeneý na lidi dole? Jističi pak bude teplo a nahoře se jeden neupeče...
 Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
Na jednom zahranicnim foru byla odpoved na podobny prispevek: "Move to Canada for a while and t
 Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
Alespoň se líp leze, nepotěj se tolik ruce.
  Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
Jojo,souhlas
 Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
Jestli by me teda neco vadilo, tak jenom vetsi teplo nez tam je. Cim vetsi zima, tim lip :)
 Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
Ne prosim,hlavně netopit! Leda kdyby bylo v hale pod minus 10.Neni nic horšího, než když konečně v d
  Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
jo a choďte se prosim všichni klouzat do niemandslandu,to bych chtěl k vánocům.Diky moc
   Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
To je jasný.Nejlepší bude když všichni nýmoši v Praze budou mrznout na tý Hudykomerci.Jinde aspoň bu
    Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
evidentně netušíš co je to niemansland.
     Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
Velkej hnedej slon?
     Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
Niemandsland je jedna celkem ostrá 8- v Juře. :)Tuším, že dokonce od Gullicha. Doporučuju...
      Re: SmichOFF - zmrzneme?22.11.2009
Já už je v Juře nelezu víš. Jsou moc lehký. Tak že tuším že Niemandslandem myslíš to Hudyniemandshní

 blank v zime21.11.2009
Kdyz jsme u toho blanku. Chtel jsem ho jit+jet letos v zime na skyalpech. Kdy se chodi? Kudy v zime nejlip? (a kudy nejlip dolu? :)
Protze nerad pri sjezdech taham bagl s vercajkem na vic dni, chtel jsem jit z dumidy a otocit to za den. De to?
 Re: blank v zime21.11.2009
promiň za OT, ale to "skyalpech" mě dostalo... :-D
  Re: blank v zime23.11.2009
OT neva. Jen skoda ze nikde zadny T:(( btw.. ja pisu SKYAPL vsude, neb je to kralovsky sport. A pro
   Re: blank v zime23.11.2009
ono sa to chodi skor na jar (april/maj) ako v zime (kratke dni, extremna zima a podobne)... kedysi s
    Re: blank v zime23.11.2009
diky. prvovystupci=skrz gouter? to se jezdi?-DD
     Re: blank v zime23.11.2009
Nejbezpečnější, ale poměrně těžký výstup je od Midi přes Tacul a Maudit. Chodívá se na lyžích v dubn
     Re: blank v zime24.11.2009
Prvovystupec sel pres Bossons..

 chata gouter21.11.2009
zdravim mam jednu otazku co je na tom pravdy ze nad chatou gouter v masivu mont blanc se nesmi bivakovat chtel sem si v lete mont blanc vylezt ted ale nevim.
 Re: chata gouter21.11.2009
je to pravda, ale tak nejak se to toleruje... hlavne nespete u tycky na hrebinku, tam nabira lidi vr
 Re: chata gouter22.11.2009
Už se to tu řešilo tak 100x. Nad Gouterem se běžně spí a nikdo ti stan strhávat nebude. Nesmíš si ho
  Re: chata gouter23.11.2009
nesouhlas:)
Blank je beze stanu dost nuda:) A gouter je porad plnej chrchlajicich spocenych s

 lezačky forever21.11.2009
Ahoj,vím,že se to tu řešilo asi 100x,nicméně bych chtěl poprosit o radu při nákupu nových lezeček.Váhám mezi Scarpa,model Booster a 5.10 Anasazi velcro.Ještě jsem pokukoval po Madrock,ale nenašel jsem u nás žádného prodejce.Všem dík za příspěvek!
 Re: lezačky forever21.11.2009
Hlavne si je oboje poradne vyzkousej a vyber si ty, ktery ti nejlip padnou na TVOJI nohu! Vyber leze

 řím-sperlonga21.11.2009
jel ste nekdo vlakem z rima do sperlongy? nejake tipy a triky na mhd pripadne zkratky rimskymi ulickami na nadrazi nebo zastavku?diky

 Boulder drytool20.11.2009
Pěkné foto kolouchu. Prej padla fara. Jak to bude s boulderovkou?

1   ...   953   954   955   956   957   958   959   960   961   962   963   964   965   966   967   968   969   970   971   972   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 SmichOFF - zmrzneme?
Pomerne casto chodim lezt na stenu na Smichoff, bohuzel posledni dobou tam je pomerne narvano.
Presto, ze vydelek na vstupnem se musel 2-3x znasobit oproti predchozimu roku, tak se asi rozhodli na lezcich setrit a netopit. Dnes i pres pomerne nizkou teplotu se teplomety nezapnuly ani jednou.

Mozna kdyz je nas tam tolik, mame si prostor zadychat.
Libor21:05:36 21.11.2009
odpovědět 
 Re: SmichOFF - zmrzneme?
Jen ať to nechají vypnutý, alespoň tam nebudou chodit ňoumové postávat a blbě kecat. Každý kdo leze se zahřeje a je rád že se pak před topem nevaří. A když jistí tak si můžou vzít mikinu. Ty teplomety jsou dost zákeřný, když je ti dole teplo tak nahoře je pak k nevydržení. Takže hlasuji nezapínat
David21:45:45 21.11.2009
odpovědět 
  Re: SmichOFF - zmrzneme?
Choď jinam Líbo.Není jen Smíchoff. Stejně je to tam samej nýmoš.
22:16:54 21.11.2009
odpovědět 
   Re: SmichOFF - zmrzneme?
Kde je srovnatelna stena v Praze?
Mamut? ten ma tak 6-7 metru?
Ruzyne? 11-12m? navic je v sobotu zavreno :-(
Cibulka? 10-11m? kde kdyz je 10 lidi je plno?
Libor09:14:48 22.11.2009
odpovědět 
    Re: SmichOFF - zmrzneme?
6-7 metrů v Mammutu? Já to tam teda nikdy neměřil, ale ty dlouhý cesty mají podle mne oněch 11-12. (I když pokud tam někdy jdu, tak kvůli těm 3D profilům, ty myslím jinde nejsou.) Ovšem pokud ti jde o délku, tak těch 16,5 metru co je v Namche na Palmovce nemá ani Smíchov, řek bych.
A zejména - právě jdu lézt ven, protože je slunce a teplo a umělky jsou mi ukradený Smíchovem počínaje, přes Mammut a Ruzyní konče :)
11:56:05 22.11.2009
odpovědět 
 Re: SmichOFF - zmrzneme?
Za provozovatele se omlouvam, ale tezko se hleda kompromis. Ja osobne jsem dnes lezl mezi sestou a osmou a jeste jsme si otevreli okno ve svetliku. Kazdeho ale prosim, pokud mu je zima, at hlasi sluzbe,nekdy se totiz topeni sekne je treba vypnout a zapnout.T.c.je nastavena teplota 17,5st na hale a 20st v hospe a setreni s tim nema vubec nic spolecneho. Prijem ze vstupneho je sice slusny, ale 2x vetsi od lonska neni :-), to jen pro neprejicniky :-(
tomas22:25:32 21.11.2009
odpovědět 
  Re: SmichOFF - zmrzneme?
U obsluhy to manzelka hlasila - odpovedeli ji, ze s tim nic neudelaji, ze je to automatika a ze je to divny, ze se to nezaplo. Pak Vam (predpokladam, ze jste majitel nebo provozni) volali, protoze tam byla opravdu zima a nebyli jsme jedini, kdo na to upozornoval.

Nejet za lezenim 60 km, tak bychom to asi zabalili. Pro pretopenou mistnost samozrejme nejsem, na Smichoff jezdime asi 3x mesicne - ale uznejte sam, ze pokud se vcera teplomety pri venkovni teplote cca 8-9 stupnu ani jednou nezapnuly, ze je neco spatne - zvlast po ranu, kdy je mistnost po noci vychladla.
Verim, ze kolem sesty se to uz zadychalo.
Libor09:06:53 22.11.2009
odpovědět 
   Re: SmichOFF - zmrzneme?
Kolem 6 byla taky kosa, ale ne asi az takova,jak rano..
Mischa09:18:21 22.11.2009
odpovědět 
   Re: SmichOFF - zmrzneme?
Jednoduchá odpověď: jezděte jinam. V Praze je umělých stěn jak nas... (Mají třeba míň cest - i když asi ne všechny, takový Mammut je asi srovnatelný - ale na plochu a počet lidí to vychází podobně.)
11:48:33 22.11.2009
odpovědět 
  Re: SmichOFF - zmrzneme?
A co takhle infrazářiče namířeneý na lidi dole? Jističi pak bude teplo a nahoře se jeden neupeče... Jestli tam jsou klasický horkovzduchy, tak to je dole kosa a u stropu vedro... V.
11:25:46 23.11.2009
odpovědět 
 Re: SmichOFF - zmrzneme?
Na jednom zahranicnim foru byla odpoved na podobny prispevek: "Move to Canada for a while and toughen the fuck up!":-)
Honza K.11:06:01 22.11.2009
odpovědět 
 Re: SmichOFF - zmrzneme?
Alespoň se líp leze, nepotěj se tolik ruce.
Michal11:14:13 22.11.2009
odpovědět 
  Re: SmichOFF - zmrzneme?
Jojo,souhlas
longin11:46:30 22.11.2009
odpovědět 
 Re: SmichOFF - zmrzneme?
Jestli by me teda neco vadilo, tak jenom vetsi teplo nez tam je. Cim vetsi zima, tim lip :)
h14:14:03 22.11.2009
odpovědět 
 Re: SmichOFF - zmrzneme?
Ne prosim,hlavně netopit! Leda kdyby bylo v hale pod minus 10.Neni nic horšího, než když konečně v době, kdy to drží, začne někdo topit. To je na pěst.Jak už někdo napsal.Při lezení se člověk zahřeje dost(i v beztriku)a pak neni problém si vzít mikinu.Vemte si příklad z BB.))
14:32:25 22.11.2009
odpovědět 
  Re: SmichOFF - zmrzneme?
jo a choďte se prosim všichni klouzat do niemandslandu,to bych chtěl k vánocům.Diky moc
14:34:22 22.11.2009
odpovědět 
   Re: SmichOFF - zmrzneme?
To je jasný.Nejlepší bude když všichni nýmoši v Praze budou mrznout na tý Hudykomerci.Jinde aspoň bude míň lidí.
19:41:16 22.11.2009
odpovědět 
    Re: SmichOFF - zmrzneme?
evidentně netušíš co je to niemansland.
20:40:38 22.11.2009
odpovědět 
     Re: SmichOFF - zmrzneme?
Velkej hnedej slon?
20:47:18 22.11.2009
odpovědět 
     Re: SmichOFF - zmrzneme?
Niemandsland je jedna celkem ostrá 8- v Juře. :)Tuším, že dokonce od Gullicha. Doporučuju...
21:06:36 22.11.2009
odpovědět 
      Re: SmichOFF - zmrzneme?
Já už je v Juře nelezu víš. Jsou moc lehký. Tak že tuším že Niemandslandem myslíš to Hudyniemandshnízdo, drahý jak krafa,s profilama alá kolmice, a teď ještě navíc vymrzlý?
23:03:08 22.11.2009
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192456)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Laskání žlábku III Adršpach
Kappa O 6c Crepe De Oucera
Finta di niente 6a+ Crepe De Oucera
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1441 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi