LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou
V 16 - Plzeň
Le Blok - Ostrava 1

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
HUDYsport - Hřensko
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 videa .. vrtanie isteni17.12.2009
cavko.nevite niekto ako mam zadat na youtube aby naslo nejake videa o vrtani pripadne sekani isteni na skale? uz som skusal vselico a nic poriadne som nenasiel.. chcel by som nieco ako vrtanie s rucnou vrtackou. dik
 Re: videa .. vrtanie isteni17.12.2009
bol o tom clanok na stranke JAMESu aj s linkom na video. nak sa lubi -
 drytooling-překližka17.12.2009
Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jak řešíte drytooling na umělce. Jaké typy chytů, jestli dáváte nějaké podložky, aby jste nerozsekali překližku a tak. Díky moc
 Re: drytooling-překližka18.12.2009
Sežeň si tvrdý dřevo - buk, dub, .. a seřízni vrch pod úhlem, pak provrtat a přidělat do buldoku. Za
 Re: drytooling-překližka18.12.2009
Mě se osvědčilo dělat chyty z tlusté stavební překližky.Můžou se dát i dvě nad sebe a díry vrtat do
  Re: drytooling-překližka18.12.2009
Radím, což mi potvrdí 4 z 5 stomatologů nebuš do překližky, vybij energii jinak a radši si dej o pa

 LEDY - Kralovany17.12.2009
Myslíte, že by už mohlo být něco natečeného o víkendu v Kralovanech, nebo je to totální utopie?
 Re: LEDY - Kralovany17.12.2009
tam este urcite nic nebude ved mrzne iba tyzden
  Re: LEDY - Kralovany17.12.2009
V Sasku uz jsou a je to níž
   Re: LEDY - Kralovany17.12.2009
Nevím, ale zas tam beznadějně bych to neviděl, když tak si udělám výlet a hodím sem report.
    Re: LEDY - Kralovany18.12.2009
jak už tam budeš prolez to i mezi rozsutcema, jak to tam vypadá. Bude to ale pořádná procházka:))))<
 Re: LEDY - Kralovany18.12.2009
Myslím, že tam nic nebude, protože bylo hodně teplo a ještě poteče moc vody,takže narostou jen ty ma
 Re: LEDY - Kralovany18.12.2009
Kluci byli ve Velke Studene a veverkáč byl ubohy.
  Re: LEDY - Kralovany18.12.2009
nemáš info o ledech v Krkonoších?
  Re: LEDY - Kralovany30.12.2009
Ahoj, pridam se do diskuze, netusite jestli v Kralovanech neco je? Moc nadeji tomu nedavam, ale co k
   Re: LEDY - Kralovany14.01.2010
Ahoj, nemate nekdo aktualni info o ledech v Kralovanech?

 Vybavenost HS Recco hledačem16.12.2009
Jsou RECCO vyhledavače ve výbavě HS na Slovákách? ( Tatry, Vrátná, Roháče) jak je to běžné v Alpách.Slyšel sem že s tím je finanční problém.Je tím vybaven i vrtulník?
 Re: Vybavenost HS Recco hledačem17.12.2009
Nevím, ale ono je to hlavně - pro lezecké potřeby - na prd. Pokud se ten malér nestane na frekventov
  Re: Vybavenost HS Recco hledačem17.12.2009
Tak to jsem se nedozvěděl nic nového. Má to tedy horská ve výbavě a teda kde? nebo nemá ??? Když 5 g
 Re: Vybavenost HS Recco hledačem17.12.2009
Tak si zavolej na horskou, to bude nejjednodušší. Než se k tobě dostanou, bude pozdě. Pomoc musí pří
  Re: Vybavenost HS Recco hledačem17.12.2009
Ověř i Polskej vrtulník;)
Řešíš tady jestli si to máš pořídit, nebo chceš aby si to u tebe ko
   Re: Vybavenost HS Recco hledačem17.12.2009
Jde o smutnou statistiku z let minulých, která se nijak nezlepšila. Dealer nejsem,koupi zde neřeším.
    Re: Vybavenost HS Recco hledačem17.12.2009
kecy, kecy, kecy.
Jit do lavinoveho terenu, nebo terenu, kde se potencionalne muze stat pruse
    Re: Vybavenost HS Recco hledačem17.12.2009
Ty asi neumíš číst ;) V horách je utopie, aby se k tobě horská dostala do půl hodiny, a to už je fak
     Re: Vybavenost HS Recco hledačem17.12.2009
Laviny jsou jiste nejvetsi riziko, ale jsou jine situace kdy by Recco system pomohl, napr. zraneni n
      Re: Vybavenost HS Recco hledačem18.12.2009
Komplikuje tak, že místo Tebe najdou batoh.
     Re: Vybavenost HS Recco hledačem17.12.2009
Když se podíváš do historie zásahů HS možná bys tam snad našel lavinové neštěstí, kdy kamarádská pom
      Re: Vybavenost HS Recco hledačem18.12.2009
Ach jo. Tak znova: to vyhledání urychlíš, ale za běžných okolností najdeš tak leda mrtvolu. Tak dlou
       Re: Vybavenost HS Recco hledačem19.12.2009
 Alpy bez lyzi15.12.2009
Ahojte, nemate nekdo nejakej dobrej tip na straveni par povanocnich dni v rakouskych Alpach bez lyzi a sneznic? Vyslapnout pesky na nejakej peknej kopec, vratit se zpatky do winterraumu, zadne prekotne vykony, jenom se podivat do sveta na chvili, pocitam,
 Re: Alpy bez lyzi16.12.2009
Dachstein, Gosaukamm, Totes Gebirge, Tennengebirge, Gesäuse...
 Re: Alpy bez lyzi16.12.2009
Puc si skialpy...jinak se budes trapit
  Re: Alpy bez lyzi16.12.2009
Myslim, ze ted zacne poradne sypat, takze spousta novyho snehu od 1500 vejs. Zima je tady.. Minulej
   Re: Alpy bez lyzi16.12.2009
na dachsteine 130 cm fresh powder...

 Kniha Tefelner15.12.2009
Ahoj, nevite kde by se dala sehnat kniha Trenink sportovniho lezce od R.Tefelnera? Diky
 Re: Kniha Tefelner15.12.2009
Když pohledáš po Síti, najdeš PDF ke stažení. Mají ji některé, zejména vědecké, knihovny. Ke koupi v
  Re: Kniha Tefelner15.12.2009
před dvěma roky byla:)

 Horolezec geodet15.12.2009
Znáte někdo nějakého lezce geodeta? Písněte mi prosím nějaký typ na email nebo se ozvěte. Potřeboval bych ohledně lezení poradit a v oboru už dělám trošku jinačí věci než se mi vykouřily z hlavy po škole.
 Re: Horolezec geodet15.12.2009
Nevím, jestli Ti pomůžu, ale zeměměřičem jsem byl cca 10 let.
  Re: Horolezec geodet17.12.2009
Turek byl hlavně komouš a stb-man!!!
   Re: Horolezec geodet17.12.2009
Ale umí se podepsat. Když chceš na někoho házet špínu, tak s plným jménem v políčku Autor, aby bylo
 Re: Horolezec geodet15.12.2009
Já si nemůžu pomoct, ale nerozumím tomu. Co bys konkrétně potřebovatl?
  Re: Horolezec geodet15.12.2009
minimálně odbornou radu;)
 Re: Horolezec geodet15.12.2009
nevim jestli to není nějakej můj výmysl nebo halucinace ale mám dojem že horolezec geodet je Martin
 Re: Horolezec geodet16.12.2009
Můžeš zkusit na můj mail. Ale moc jsem nepochopila, co potřebuješ - něco z geodezie nebo něco o leze
  Re: Horolezec geodet16.12.2009
Tusim ze neco podobneho dela i Ondra Behal mail behyZAVINACcentrum.cz
 Re: Horolezec geodet17.12.2009
Díky vám moc, už to vypadá slibně, snad to zmáknu.
 Re: Horolezec geodet17.12.2009
Priprav se na to, ze dobra rada je draha...!!!
  Re: Horolezec geodet17.12.2009
Příspěvky tohodle typu fakt nechápu... to má skoro stejný smysl jako kdybych napsala "Karle Kar
  Re: Horolezec geodet17.12.2009
Příspěvky tohodle typu fakt nechápu... to má skoro stejný smysl jako kdybych napsala "Karle Kar

 šrouby do ledu- broušení15.12.2009
Nevíte, kde by se dali nabrousit šrouby do ledu?
 Re: šrouby do ledu- broušení15.12.2009
V garáži nebo v dílně ...
  Re: šrouby do ledu- broušení15.12.2009
Já to dělám ve svěráku na balkoně. Tam to de taky dobře.Ale vážně .Sfoukneš to sám. Normálně pilníke
   Re: šrouby do ledu- broušení15.12.2009
závist, natočili jsme dvě trubky až ke skále, hroty se mírně ohly a ani po narovnání a přibroušení u
    Re: šrouby do ledu- broušení16.12.2009
Na to je dobrá trubka s průměrem stejným jako je vnitřní průměr šroubu a protlačit to tím ... zuby s
 Re: šrouby do ledu- broušení15.12.2009
V Arcu u Gobiho brousí šrouby na speciálním stroji.
 Re: šrouby do ledu- broušení16.12.2009
jj, koukam opet samy odbornik
zkus tvojitrubku na dalsi videa
napr: BD Ice Screw Sharp
 Re: šrouby do ledu- broušení16.12.2009
kdekoli se dá upnout svěrák (já mám třeba menší svěrák v pokojíčku).. no a pak už jen vzít si pilník

 Bouldrovka15.12.2009
Ahoj,
prosím, poraďte mi nějakou bouldrovku v okolí Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště, Turnova....
Děkuju
 Re: Bouldrovka15.12.2009
nejbližší Zákupy nebo Liberec?
 Re: Bouldrovka15.12.2009
Sobotka.
 Re: Bouldrovka17.12.2009
Možná i v K2 ve Svijanech se dá
 Re: Bouldrovka17.12.2009
Možná i v K2 ve Svijanech se dá
 Re: Bouldrovka17.12.2009
Možná i v K2 ve Svijanech se dá

 lezečky triop15.12.2009
Nevíte někdo, jak se jmenovaly lezečky od triopu, takový ty černošedý, řekl bych legendární, co už se min. 2-3 roky neprodávají? Díky.
 Re: lezečky triop15.12.2009
myslíš ty , co byly tak zakroucený, že se v nich nedalo stát ? tak to byly ty... geniusy , ne ?
  Re: lezečky triop15.12.2009
jo, to asi byly ony.
   Re: lezečky triop17.12.2009
Naprosto strasna bota, nechapu jak mohli byt tak oblibeny...
    Re: lezečky triop17.12.2009
podla mna je triop prepadak lezeciek..su dobre tak do 5+ viac nie.. ja som mal jeden model a bolo to
     Re: lezečky triop17.12.2009
no triopy nemam, ale videl sem na nich dost borcu kteryý davali na steně, tak 6c - 7b...tak, myslím
      Re: lezečky triop17.12.2009
Zajděte někdy do Lokálu, tam leze jeden týpek v kopačkách a jak mu to jde! V botách to fakt není :)
       Re: lezečky triop17.12.2009
V kopackach mas dost omezeny moznosti v technice, a 90% kroku muzes rovnou vylouci,takze urcite, o b
        Re: lezečky triop18.12.2009
Hele, zkus si někdy přelézt pár klasickejch cest na písku, co byly udělaný v bačkorách. Myslím, že p
     Re: lezečky triop18.12.2009
No hele, já bych taky mohla nadávat na Rock Pilary, protože mi prostě neseděly, blbě se mi v nich st
      Re: lezečky triop18.12.2009
To je jasne ze v lezckach nieco je. Skus liezt sedmicku v kobrach a skus v kopackach. A je aj samozr
       Re: lezečky triop18.12.2009
předtím jsi psal 5+ a teď píšes 7...a porovnáváš lezky (i když podle tebe blbý triopy) s kopačkama..
       Re: lezečky triop18.12.2009
předtím jsi psal 5+ a teď píšes 7...a porovnáváš lezky (i když podle tebe blbý triopy) s kopačkama..
        Re: lezečky triop18.12.2009
nie ja prirovnavam ze triop je to iste ako kopacky..s obtiaznostami to nema nic spolocne to 5+ je le
         Re: lezečky triop18.12.2009
těch 5+ v tvým prvním příspěvku teda jako přirovnání nepůsobí...
          Re: lezečky triop18.12.2009
Tak v tom modely triop lambada sa tazsie veci ani nedaju liezt. moja skusenost. ako som pisal ustat
         Re: lezečky triop18.12.2009
Nikdo ti tvůj názor nebere. Z mé strany šlo zase o názor, že to, že ti něco nevyhovuje a máš s tím š
          Re: lezečky triop18.12.2009
jasne..ale nato je diskusia aby sa o nieco diskutovalo. :-) nikoho nenahovaram alebo neodradujem aby
           Re: lezečky triop18.12.2009
No , tak jsem si procetl diskusi a je bohuzel videt, ze hlavni pan prudic moc nevi o cem hovori.
            Re: lezečky triop18.12.2009
Radku prosim Te, nesponzoroval Te Triop nahodou? Libi se mi ze koho chleba jis toho pisen zpivas...
 Re: lezečky triop18.12.2009
kazdej normalni beloch vi, ze lezeni je:

za prve: o psychice
za druhe: o techn
  Re: lezečky triop18.12.2009
Rádílkům z radia jerevan zdar. Teď zbývá akorát okomentotovat co každý černý normální běloch ví...
 Re: lezečky triop18.12.2009
Je sice pravda, že hlavně záleží na anatomii nohy, jak komu kterej střevíc sedne, ale kladu si otázk
  Re: lezečky triop19.12.2009
triop je aj tak pre mna lezecka na poslednom mieste. a 9 lezcov 10 si to urcite mysli tiez. S mojho

1   ...   944   945   946   947   948   949   950   951   952   953   954   955   956   957   958   959   960   961   962   963   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Alpy bez lyzi
Ahojte, nemate nekdo nejakej dobrej tip na straveni par povanocnich dni v rakouskych Alpach bez lyzi a sneznic? Vyslapnout pesky na nejakej peknej kopec, vratit se zpatky do winterraumu, zadne prekotne vykony, jenom se podivat do sveta na chvili, pocitam, ze v nizsich horach jeste asi "moc napadnuteho snehu", aby v tom chuze byla uplne k zblazneni, neni, nebo co myslite vy? Diky za kazdou radu, pomoc, tip.
O.23:30:24 15.12.2009
odpovědět 
 Re: Alpy bez lyzi
Dachstein, Gosaukamm, Totes Gebirge, Tennengebirge, Gesäuse...
Kuba Turek00:17:15 16.12.2009
odpovědět 
 Re: Alpy bez lyzi
Puc si skialpy...jinak se budes trapit
09:43:21 16.12.2009
odpovědět 
  Re: Alpy bez lyzi
Myslim, ze ted zacne poradne sypat, takze spousta novyho snehu od 1500 vejs. Zima je tady.. Minulej tejden se jeste dalo..
Karel13:47:08 16.12.2009
odpovědět 
   Re: Alpy bez lyzi
na dachsteine 130 cm fresh powder...
15:30:38 16.12.2009
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1463 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi