Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Sportcentrum Forea - Lanškroun
DDM Sova Cheb - Cheb
Lezecká stěna Polička - Polička

Prodejny
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
HUDYsport - Strakonice
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 pruvodce29.12.2009
Nazdar, nema nekdo pruvodce na skaly u Hluboke nad Vltavou. Nevite jak to tam vipada a jak se tam leze?? dik

 Ledy v Oldřichově29.12.2009
Zdar. Nevíte prosím někdo, jestli jsou natečený ledy v lomu v Oldřichově v Hájích?
 Re: Ledy v Oldřichově01.01.2010
No par soplíků tam je, ale asi je brzo rozjebou pražáci...:-(
  Re: Ledy v Oldřichově01.01.2010
Jel jsem v úterý okolo a něco málo tam bylo a nějaký blby po tom lezli i když to tálo. Jo a těm šmej
   Re: Ledy v Oldřichově01.01.2010
Nj, ale majitel lomu je tam vidi rad, pac maj pak velkou utratu v jeho putyce... Holt prazakum je vs
   Re: Ledy v Oldřichově03.01.2010
Co máte pořád proti Pražákům? Tahle nesnášenlivost mě děsí. Něco je v tomhle státě špatně...
    Re: Ledy v Oldřichově04.01.2010
Je to o tom, že ti co nebydlí v Praze někdy pomlouvají ty druhé, ale ve skutečnosti by tam moc rádi
     Re: Ledy v Oldřichově04.01.2010
To není o penězích, ale o chování lidí a na ledech je to vidět docela dost, protože je jich málo. Ně
      Re: Ledy v Oldřichově04.01.2010
Souhlas s Michalem... Lucka bude asi z Marsu nebo z Prahy...
       Re: Ledy v Oldřichově04.01.2010
hihihi, to je ta osvětlená zatáčka nad Vídní, to brno? Kometááááá a Bobbyyyyy, tam je ledů dost:-)
      Re: Ledy v Oldřichově04.01.2010
Někdo se narodil v Praze, někdo jinde a má s tím problém
      Re: Ledy v Oldřichově04.01.2010
proc zrovna pro prazaky?
       Re: Ledy v Oldřichově04.01.2010
Jako by na Moravě či jinde nebylo taky dost debilů, momentálně bydlím v Praze, ale abnormální aglome
        Re: Ledy v Oldřichově04.01.2010
ha, naplava z moravy a konecne rozumnej nazor :)
       Re: Ledy v Oldřichově14.01.2010
Proč? Protože "Pražák" je v mimopražských oblastech synonymum pro debila. Bez ohledu na to

 Foto dne- Dechac29.12.2009
Hezka fotka z praveku .. neni to Mila Pletanek s mladym Krecbachem, rok asi tak... 1984?
 Re: Foto dne- Dechac29.12.2009
Je to Ondra a jistí ho asi David Komár, ale možná se pletu.
  Re: Foto dne- Dechac29.12.2009
Máš pravdu je to Ondra a Davídek za mlada.

 polarni vypravy29.12.2009
zdar,
nemate nekdo typy na dokomunety o polarnich vypravach, ktery by se dali stahnout nekde na netu?

diky
jenda benda
 Re: polarni vypravy29.12.2009
Omlouvam se za hrubky, chtel jsem napsat:
Zdar, nemate nekdo tipy na dokumenty o polarnich vy
  Re: polarni vypravy29.12.2009
diky za opravy, chytrolíne
   Re: polarni vypravy29.12.2009
Moj tip> Barabas a rapidshare , konkretne 118 dni v zajati ladu a neznama antarktida
    Re: polarni vypravy30.12.2009
o diky vam...cestu do neznama úz mam. neznama antarktida je na hellsharu, a ten je porad obsazenej.
   Re: polarni vypravy29.12.2009
na stránkách ČT je tohle:
 Re: polarni vypravy30.12.2009
Jaroslav Pavlíček tam byl víckrát, třeba něco vygooglíš
  Re: polarni vypravy30.12.2009
..taky zkus zadat Mirolsav Jakeš a další naše polárníky
   Re: polarni vypravy30.12.2009
mrknu na to,diky
ten dokument 118 dni v zajati ladu je super. vsechna cest chlapkum

 Freesport Brno29.12.2009
Je dnes otevřen FreeSport na Kounicivě?
 Re: Freesport Brno29.12.2009
Mám dojem, že není. Je to v ZŠ, takže mají prázdniny.
  Re: Freesport Brno29.12.2009
neřekl bych že friťák bude závislej na provozu školy.. normálně tam maj do 22°° a to už je základka
   Re: Freesport Brno29.12.2009
Mají zavřeno.

 Sedí membránovky od Tilaku i ženám?28.12.2009
Ahoj, zajímá mě, proč nedělá Tilak dámské membránové kalhoty. Sedí klasické uni-velikosti i ženám? Máte někdo zkušenost?
 Re: Sedí membránovky od Tilaku i ženám?29.12.2009
není žena jako žena :)
mě jako chlapovi také nesedí ;)
prostě si je jdi někam vyzkouše
 Re: Sedí membránovky od Tilaku i ženám?29.12.2009
manželce seděly perfektně ...
.... když byla těhotná - teď už ne :)

jinak kalh

 aminokyseliny28.12.2009
Ahoj,můžete mi někdo poradit s výběrem aminokyseliny?Slyšel jsem,že je to dobrý pro rychlejší odbourání svalové únavy.Dík všem
 Re: aminokyseliny28.12.2009
Zkus si vygooglovat napr. BCAA
  Re: aminokyseliny28.12.2009
Chlast odbourává taky známky svalové únavy a zároveň i bolest prstů apod. Rovněž zvyšuje morál, takž
 Re: aminokyseliny29.12.2009
A nemáte někdo zkušenosti s nečím silnějším? Kámoš z fitka mi něco doporučoval, ale přeci jen ... on
  Re: aminokyseliny29.12.2009
Sedmicka padne i bez podpurnych prostredku, neb je to obtiznost na kterou ti bude stacit zlepseni te
   Re: aminokyseliny29.12.2009
přátelé když jsem začínal lezl jsem čtyřky,kvůli mojí délce jsem byl hned u pětek s redbulem pod ská
    Re: aminokyseliny29.12.2009
ROFL! :D
 Re: aminokyseliny29.12.2009
skus od firmy Nutrend, neco sem pouzival, kdyz sem intenzivne lezl. je toho spousta, jen se lisi mno
  Re: aminokyseliny29.12.2009
jo, a nejlip ti poradi lidi v obchode, ve kterym to budes kupovat - od toho tam ti lidi sou....
   Re: aminokyseliny29.12.2009
cena zacina tak na 500 kc...
nastesti mam kamosa, kterej to shani za nakupku, tak to mam stov
    Re: aminokyseliny29.12.2009
"Rychlejší odbourání svalové únavy"? Taky jsem se jednou zajímal neb když je člověk utahan
     Re: aminokyseliny29.12.2009
Já mám zase za ty roky, který jsem lyžoval, vyzkoušených pár věcí, který fungují. A proto bych nemlu
      Re: aminokyseliny29.12.2009
Mohl bys to prosím trochu rozvést, jaké máš zkušenosti s doplňkama konkrétně u běž. lyžování? Dost m
       Re: aminokyseliny29.12.2009
Z klasických ionťáků to bylo nejvíc Re-ge, na dlouhých tratích (30, 50 km a víc) se mě osvědčil karn
        Re: aminokyseliny29.12.2009
Jo, jo, karbostejk je na běžky super, při -20C° to není problém pozřít a taková káva či karamel, to
     Re: aminokyseliny29.12.2009
na to je to prave dobry, kdyz makas a chces si jit pak jeste zalizt, tak ti to pomuze, vydrzis jeste
 Re: aminokyseliny29.12.2009
pridavam sa k chalanom. ak chces liezt sedmicky, osmicky alebo deviny, chce to poctivy trening (na t
  Re: aminokyseliny30.12.2009
Trénink třikrát týdně bohatě stačí i na desítky.
 Re: aminokyseliny30.12.2009
Když už je řeč o suplementech, konkrétně o aminokyselinách, tak nejefektivnější pro lezení asi oprav

 aminokyseliny28.12.2009
Ahoj,můžete mi někdo poradit s výběrem aminokyseliny?Slyšel jsem,že je to dobrý pro rychlejší odbourání svalové únavy.Dík všem

 zasilani fota na lezce28.12.2009
ahoj chtěl bych se zaptat jak se zasílaj fotky na lezce do ty hlavní galerie..
 Re: zasilani fota na lezce28.12.2009
Čau pošli je nejlépe mě.
  Re: zasilani fota na lezce28.12.2009
nejde mi to vubec poslat na tvuj mail
   Re: zasilani fota na lezce28.12.2009
Měl jsem přes vánoce plnou schránku, ale už by to meělo bejt ok.

 závody27.12.2009
Uměl by někdo vysvětlit, co znamená statické a dynamické tečování chytu na závodech v lezení. Díkes.
 Re: závody27.12.2009
pokud vím, pohyb z drženého chytu je časo bodován jako + (čílso drženého chytu+) čili statické tečov
  Re: závody28.12.2009
Díky za odpověď, už je mi to trochu jasnější..... . Díky.

1   ...   939   940   941   942   943   944   945   946   947   948   949   950   951   952   953   954   955   956   957   958   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 aminokyseliny
Ahoj,můžete mi někdo poradit s výběrem aminokyseliny?Slyšel jsem,že je to dobrý pro rychlejší odbourání svalové únavy.Dík všem
longin16:46:37 28.12.2009
odpovědět 
 Re: aminokyseliny
Zkus si vygooglovat napr. BCAA
~18:03:17 28.12.2009
odpovědět 
  Re: aminokyseliny
Chlast odbourává taky známky svalové únavy a zároveň i bolest prstů apod. Rovněž zvyšuje morál, takže je to jeden z mých nejoblíbenějších regeneračních prostředků :)Narozdíl od aminokyselin se nedoporučuje konzumace před lezením...
Loudič19:13:33 28.12.2009
odpovědět 
 Re: aminokyseliny
A nemáte někdo zkušenosti s nečím silnějším? Kámoš z fitka mi něco doporučoval, ale přeci jen ... on je kulturista a ne lezec. Letos ta sedmička přeci už musí padnout!
bouchac08:25:54 29.12.2009
odpovědět 
  Re: aminokyseliny
Sedmicka padne i bez podpurnych prostredku, neb je to obtiznost na kterou ti bude stacit zlepseni techniky a kdyz si denne udelas par shybu.To ze necim nabouchas svaly a netece ti v 7 jen kvuli tomu ze tam budes delat blbosti neni spravna cesta:)
mira08:28:53 29.12.2009
odpovědět 
   Re: aminokyseliny
přátelé když jsem začínal lezl jsem čtyřky,kvůli mojí délce jsem byl hned u pětek s redbulem pod skálou jsem daval někdy i šestky,to ovšem nestačilo a řekl jsem si že pujdu dál tak pivko pod sedmičkou,pak to bylo málo tak radši 2 když jsem u 7+ se pod převisem musel vožrat jako prase,ve skaláku bylo někdy nablito jako v álejích,řekl jsem si Martine to ne-musíš jít dál.u osmiček jsem zahulil,zachlastal,u devítek jsem zahulil zachlastal loupnul jsem do sebe hašiš.
když jsem lezl desítky tak jsem bral perník i na štandu a ve finále u 11ctek jsem se vožral,zhulil,rozvalil to s extází,redbulem,a nechal se vytáhnout na horu...lezení zdar
Martin ze skal10:10:57 29.12.2009
odpovědět 
    Re: aminokyseliny
ROFL! :D
tah-sha-tunga17:54:26 29.12.2009
odpovědět 
 Re: aminokyseliny
skus od firmy Nutrend, neco sem pouzival, kdyz sem intenzivne lezl. je toho spousta, jen se lisi mnozstvym bilkovin v jedne tablete.
staci je brat pred a po.
nekdo preferuje tablety, nekdo kapalnou formu. je to jedno. V jedne kapalne co sem mel, byl i L-carnitin, kterej pomaha odbouravat tuk.
jak tu nekdo psal, jmenuje se to BCAA

da se to pouzit na regeneraci pri jakymkoliv sportu (prkno,lyze, bezky,kolo,beh) nebudes tak vyrizej po zavodech pokud zavodis
...10:06:56 29.12.2009
odpovědět 
  Re: aminokyseliny
jo, a nejlip ti poradi lidi v obchode, ve kterym to budes kupovat - od toho tam ti lidi sou....
...10:08:00 29.12.2009
odpovědět 
   Re: aminokyseliny
cena zacina tak na 500 kc...
nastesti mam kamosa, kterej to shani za nakupku, tak to mam stovku levnejsi :))
...10:09:06 29.12.2009
odpovědět 
    Re: aminokyseliny
"Rychlejší odbourání svalové únavy"? Taky jsem se jednou zajímal neb když je člověk utahanej z práce a pak by rád něco vylezl, de to pěkně ztuha. I šel jsem pro radu za někým, kdo o tom něco ví a už nemá potřebu si něco dokazovat. A co mi poradil? Něco, co by tě nakoplo, urychlilo regeneraci či oddálilo únavu a zároveň to bylo legální neexistuje. To, co běžně koupíš, je tak slabý, že tomu musíš spíš věřit, než aby to fungovalo. A hlavně, spánek nejde ošidit. Takže pokud nemáš ambice kolem 10 a víc, tak buď v klidu. Jez všechno, ale s rozumem, když pivo, tak né 10, ale jenom 5 atd. Tedy běžně dostupnej doplněk tě sám o sobě nikam neposune, ale ani neublíží, tak si vyber.
Willhem10:44:44 29.12.2009
odpovědět 
     Re: aminokyseliny
Já mám zase za ty roky, který jsem lyžoval, vyzkoušených pár věcí, který fungují. A proto bych nemluvil o tom, že nic nefunguje. Spíš záleží na co to chceš, pro koho a v jaké situaci.
Došlík13:36:16 29.12.2009
odpovědět 
      Re: aminokyseliny
Mohl bys to prosím trochu rozvést, jaké máš zkušenosti s doplňkama konkrétně u běž. lyžování? Dost mě to zajímá... Předem dík moc!
Jirka19:04:30 29.12.2009
odpovědět 
       Re: aminokyseliny
Z klasických ionťáků to bylo nejvíc Re-ge, na dlouhých tratích (30, 50 km a víc) se mě osvědčil karnitin a Carbosnack (Nutrend), po těžkých trénincích, případně vícefázovém trénování jsem používal Metabolol. U těhle věcí jsem fakt měl pocit, že mi fyzicky pomohly. Taky jsme zkoušeli další věci, třeba kreatin, ale jestli to k něčemu bylo, nevím.
Došlík20:52:43 29.12.2009
odpovědět 
        Re: aminokyseliny
Jo, jo, karbostejk je na běžky super, při -20C° to není problém pozřít a taková káva či karamel, to si člověk ještě pochutná. Něco v té zimě kousat, tak tím se akorát unavíš.
Willhem22:47:55 29.12.2009
odpovědět 
     Re: aminokyseliny
na to je to prave dobry, kdyz makas a chces si jit pak jeste zalizt, tak ti to pomuze, vydrzis jeste. jinak by ses napapal, padl do kresla a uz se ani nehnul. a regenerace je rychlejsi.

BCAA nejsou na narust svalu nebo tak neco-jsou prave na ochranu svaloviny, abys neztracel, kdyz uz ses zhuntovanej a chces jeste lizt...
spanek je samozrejme zakladni predpoklad kvalitni regenerace...
samozrejme to neni pro pracujici v kanclu co celej den sedi a pak chcou jit lezt. je to dobry pro ty co makaji rukama, a pach si chcou jit vecer zalezt
...13:59:16 29.12.2009
odpovědět 
 Re: aminokyseliny
pridavam sa k chalanom. ak chces liezt sedmicky, osmicky alebo deviny, chce to poctivy trening (na tie sedmicky postaci aj 3x tyzdenne), mozno namontovat treningovu listu na stenu, kazdy den serky na hrazde a spravna zivotosprava. tzn. dostatok spanku, dat si pozor na stravu (uprednostnit veci co ti dodaju energiu ako napr. vlocky, cestoviny, banany, atd.)a prilis nekalit...=))
jojo16:41:20 29.12.2009
odpovědět 
  Re: aminokyseliny
Trénink třikrát týdně bohatě stačí i na desítky.
pbla402410:14:26 30.12.2009
odpovědět 
 Re: aminokyseliny
Když už je řeč o suplementech, konkrétně o aminokyselinách, tak nejefektivnější pro lezení asi opravdu budou větvený aminokyseliny BCAA (leucin, isoleucin a valin). Jsou ve svalech zastoupeny absolutně největší měrou. Takže zcela jistě přispějí k urychlení regenerace a obnovení síly. ALE! Nečekej od toho nějaký zázraky. Je to jen taková třešnička na dortu. A k tomu, tady v diskusi, zmíněnému L-carnitinu. Je to velmi efektivní látka při odbourávání tuků (na odbourávání tuků se využívá nejvíc), zvyšuje vytrvalost, zrychluje regeneraci a mimo jiné i mozkovou činnost. Ale při pohybu se budeš víc potit. Takže, pokud se ti potí pracky, tak se ti budou potit ještě víc.
cernoch10:52:05 30.12.2009
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi