LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231214 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Sedí membránovky od Tilaku i ženám?28.12.2009
Ahoj, zajímá mě, proč nedělá Tilak dámské membránové kalhoty. Sedí klasické uni-velikosti i ženám? Máte někdo zkušenost?
 Re: Sedí membránovky od Tilaku i ženám?29.12.2009
není žena jako žena :)
mě jako chlapovi také nesedí ;)
prostě si je jdi někam vyzkouše
 Re: Sedí membránovky od Tilaku i ženám?29.12.2009
manželce seděly perfektně ...
.... když byla těhotná - teď už ne :)

jinak kalh

 aminokyseliny28.12.2009
Ahoj,můžete mi někdo poradit s výběrem aminokyseliny?Slyšel jsem,že je to dobrý pro rychlejší odbourání svalové únavy.Dík všem
 Re: aminokyseliny28.12.2009
Zkus si vygooglovat napr. BCAA
  Re: aminokyseliny28.12.2009
Chlast odbourává taky známky svalové únavy a zároveň i bolest prstů apod. Rovněž zvyšuje morál, takž
 Re: aminokyseliny29.12.2009
A nemáte někdo zkušenosti s nečím silnějším? Kámoš z fitka mi něco doporučoval, ale přeci jen ... on
  Re: aminokyseliny29.12.2009
Sedmicka padne i bez podpurnych prostredku, neb je to obtiznost na kterou ti bude stacit zlepseni te
   Re: aminokyseliny29.12.2009
přátelé když jsem začínal lezl jsem čtyřky,kvůli mojí délce jsem byl hned u pětek s redbulem pod ská
    Re: aminokyseliny29.12.2009
ROFL! :D
 Re: aminokyseliny29.12.2009
skus od firmy Nutrend, neco sem pouzival, kdyz sem intenzivne lezl. je toho spousta, jen se lisi mno
  Re: aminokyseliny29.12.2009
jo, a nejlip ti poradi lidi v obchode, ve kterym to budes kupovat - od toho tam ti lidi sou....
   Re: aminokyseliny29.12.2009
cena zacina tak na 500 kc...
nastesti mam kamosa, kterej to shani za nakupku, tak to mam stov
    Re: aminokyseliny29.12.2009
"Rychlejší odbourání svalové únavy"? Taky jsem se jednou zajímal neb když je člověk utahan
     Re: aminokyseliny29.12.2009
Já mám zase za ty roky, který jsem lyžoval, vyzkoušených pár věcí, který fungují. A proto bych nemlu
      Re: aminokyseliny29.12.2009
Mohl bys to prosím trochu rozvést, jaké máš zkušenosti s doplňkama konkrétně u běž. lyžování? Dost m
       Re: aminokyseliny29.12.2009
Z klasických ionťáků to bylo nejvíc Re-ge, na dlouhých tratích (30, 50 km a víc) se mě osvědčil karn
        Re: aminokyseliny29.12.2009
Jo, jo, karbostejk je na běžky super, při -20C° to není problém pozřít a taková káva či karamel, to
     Re: aminokyseliny29.12.2009
na to je to prave dobry, kdyz makas a chces si jit pak jeste zalizt, tak ti to pomuze, vydrzis jeste
 Re: aminokyseliny29.12.2009
pridavam sa k chalanom. ak chces liezt sedmicky, osmicky alebo deviny, chce to poctivy trening (na t
  Re: aminokyseliny30.12.2009
Trénink třikrát týdně bohatě stačí i na desítky.
 Re: aminokyseliny30.12.2009
Když už je řeč o suplementech, konkrétně o aminokyselinách, tak nejefektivnější pro lezení asi oprav

 aminokyseliny28.12.2009
Ahoj,můžete mi někdo poradit s výběrem aminokyseliny?Slyšel jsem,že je to dobrý pro rychlejší odbourání svalové únavy.Dík všem

 zasilani fota na lezce28.12.2009
ahoj chtěl bych se zaptat jak se zasílaj fotky na lezce do ty hlavní galerie..
 Re: zasilani fota na lezce28.12.2009
Čau pošli je nejlépe mě.
  Re: zasilani fota na lezce28.12.2009
nejde mi to vubec poslat na tvuj mail
   Re: zasilani fota na lezce28.12.2009
Měl jsem přes vánoce plnou schránku, ale už by to meělo bejt ok.

 závody27.12.2009
Uměl by někdo vysvětlit, co znamená statické a dynamické tečování chytu na závodech v lezení. Díkes.
 Re: závody27.12.2009
pokud vím, pohyb z drženého chytu je časo bodován jako + (čílso drženého chytu+) čili statické tečov
  Re: závody28.12.2009
Díky za odpověď, už je mi to trochu jasnější..... . Díky.

 závody27.12.2009
Uměl by někdo vysvětlit, co znamená statické a dynamické tečování chytu na závodech v lezení. Díkes.

 malaga-chorro27.12.2009
Zdar, muzete poradit, jak se dostal levne z Malagy z letiste do Chorra. Neumim ani slovo spanelsky, ale anglicky se domluvim. Dik D
 Re: malaga-chorro27.12.2009
Hoj,můžeš jet taxálem,ale pro samotného to bude asi pálka. Takže z Malagy vlakem do Alory (pokud bud
  Re: malaga-chorro27.12.2009
dik za odpoved, jen by me jeste zajimalo, jestli se da primo z letiste do Alory vlakem, nebu musim p
   Re: malaga-chorro27.12.2009
Z letiste musis temer do centra na vlakove nadrazi. Teda ono to centrum neni, ale tam jsi od vlakace
 Re: malaga-chorro27.12.2009
Z letiste do Malagy primestkym vlakem. Takovy metro na povrchu za cca 1e. To dojede na Malaga Renfe.
 Re: malaga-chorro27.12.2009
Alesak to zkusi nejpresneji:
Z letiste v Malaze (zastavka Aeropuerto) vlakem do zastavky Mala
  Re: malaga-chorro27.12.2009
Oprava: vlak z Malagy do Alory nejede kazdych 90 min, prehledl jsem se.
Odjezdy jsou: 5:14,
   Re: malaga-chorro28.12.2009
A z Alory do Chora uz dojdes, (13km ze zastavky) chce to celovku by te videla auta, vetsinou i nekdo
    Re: malaga-chorro28.12.2009
dik vsem za info, tak podrobne jsem to ani necekal, letim v pondeli rano, tak snad se tam do vecera
     Re: malaga-chorro28.12.2009
Zdravím, jelikož jsem v Malage a El Chorru nedávno byl, tak poradím tohle: Z letiště jedou taxíky, k
      Re: malaga-chorro29.12.2009
No nevim, jit to pesky je na zkazeni si minimalne prvnich 2 dnu zajezdu. Kurva kopec na zacatek a ce

 Ledy v Salzbursku27.12.2009
Ahoj, nevíte někdo, jak jsou nateklý ledy v Salzbursku? Díky.

 ledy26.12.2009
Ahoj, nevíte někdo jak to vypadá s ledy v Krkonoších ( sněžný jámy, labská bouda). Díky a mějte se
 Re: ledy29.12.2009
Led je uz pouzitelnej, ale zakazanej
  Re: ledy v Krkonoších31.01.2010
Vypadá to že u Luční boudy je nějakej ledovej sopuch kde se motykuje. To tam nastříkal tamní chatař?
   Re: ledy v Krkonoších01.02.2010
Labská jáma: lezitelný je Labský vodopád, žlutá stěnka a šikmý led uprostřed hlavní stěny. Navorská
    Re: ledy v Krkonoších01.02.2010
no ještě ten zamrzlý sloup nahoře přímo u chaty, tam se taky leze:)

 oteviraci doba v mammutu?25.12.2009
nevite nekdo, jestli je 26.12. otevrena stena v holesovicich? dik lukas
 Re: oteviraci doba v mammutu?26.12.2009
dobrá otázka, na stránkách sem nic nenašel, když se nic nedovíš, tak to můžeš udělat jako my -> p
 Re: oteviraci doba v mammutu?26.12.2009
Je. Normálně, 10-23. Ověřil jsem to na Štědrý den.

1   ...   940   941   942   943   944   945   946   947   948   949   950   951   952   953   954   955   956   957   958   959   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 aminokyseliny
Ahoj,můžete mi někdo poradit s výběrem aminokyseliny?Slyšel jsem,že je to dobrý pro rychlejší odbourání svalové únavy.Dík všem
longin16:46:37 28.12.2009
odpovědět 
 Re: aminokyseliny
Zkus si vygooglovat napr. BCAA
~18:03:17 28.12.2009
odpovědět 
  Re: aminokyseliny
Chlast odbourává taky známky svalové únavy a zároveň i bolest prstů apod. Rovněž zvyšuje morál, takže je to jeden z mých nejoblíbenějších regeneračních prostředků :)Narozdíl od aminokyselin se nedoporučuje konzumace před lezením...
Loudič19:13:33 28.12.2009
odpovědět 
 Re: aminokyseliny
A nemáte někdo zkušenosti s nečím silnějším? Kámoš z fitka mi něco doporučoval, ale přeci jen ... on je kulturista a ne lezec. Letos ta sedmička přeci už musí padnout!
bouchac08:25:54 29.12.2009
odpovědět 
  Re: aminokyseliny
Sedmicka padne i bez podpurnych prostredku, neb je to obtiznost na kterou ti bude stacit zlepseni techniky a kdyz si denne udelas par shybu.To ze necim nabouchas svaly a netece ti v 7 jen kvuli tomu ze tam budes delat blbosti neni spravna cesta:)
mira08:28:53 29.12.2009
odpovědět 
   Re: aminokyseliny
přátelé když jsem začínal lezl jsem čtyřky,kvůli mojí délce jsem byl hned u pětek s redbulem pod skálou jsem daval někdy i šestky,to ovšem nestačilo a řekl jsem si že pujdu dál tak pivko pod sedmičkou,pak to bylo málo tak radši 2 když jsem u 7+ se pod převisem musel vožrat jako prase,ve skaláku bylo někdy nablito jako v álejích,řekl jsem si Martine to ne-musíš jít dál.u osmiček jsem zahulil,zachlastal,u devítek jsem zahulil zachlastal loupnul jsem do sebe hašiš.
když jsem lezl desítky tak jsem bral perník i na štandu a ve finále u 11ctek jsem se vožral,zhulil,rozvalil to s extází,redbulem,a nechal se vytáhnout na horu...lezení zdar
Martin ze skal10:10:57 29.12.2009
odpovědět 
    Re: aminokyseliny
ROFL! :D
tah-sha-tunga17:54:26 29.12.2009
odpovědět 
 Re: aminokyseliny
skus od firmy Nutrend, neco sem pouzival, kdyz sem intenzivne lezl. je toho spousta, jen se lisi mnozstvym bilkovin v jedne tablete.
staci je brat pred a po.
nekdo preferuje tablety, nekdo kapalnou formu. je to jedno. V jedne kapalne co sem mel, byl i L-carnitin, kterej pomaha odbouravat tuk.
jak tu nekdo psal, jmenuje se to BCAA

da se to pouzit na regeneraci pri jakymkoliv sportu (prkno,lyze, bezky,kolo,beh) nebudes tak vyrizej po zavodech pokud zavodis
...10:06:56 29.12.2009
odpovědět 
  Re: aminokyseliny
jo, a nejlip ti poradi lidi v obchode, ve kterym to budes kupovat - od toho tam ti lidi sou....
...10:08:00 29.12.2009
odpovědět 
   Re: aminokyseliny
cena zacina tak na 500 kc...
nastesti mam kamosa, kterej to shani za nakupku, tak to mam stovku levnejsi :))
...10:09:06 29.12.2009
odpovědět 
    Re: aminokyseliny
"Rychlejší odbourání svalové únavy"? Taky jsem se jednou zajímal neb když je člověk utahanej z práce a pak by rád něco vylezl, de to pěkně ztuha. I šel jsem pro radu za někým, kdo o tom něco ví a už nemá potřebu si něco dokazovat. A co mi poradil? Něco, co by tě nakoplo, urychlilo regeneraci či oddálilo únavu a zároveň to bylo legální neexistuje. To, co běžně koupíš, je tak slabý, že tomu musíš spíš věřit, než aby to fungovalo. A hlavně, spánek nejde ošidit. Takže pokud nemáš ambice kolem 10 a víc, tak buď v klidu. Jez všechno, ale s rozumem, když pivo, tak né 10, ale jenom 5 atd. Tedy běžně dostupnej doplněk tě sám o sobě nikam neposune, ale ani neublíží, tak si vyber.
Willhem10:44:44 29.12.2009
odpovědět 
     Re: aminokyseliny
Já mám zase za ty roky, který jsem lyžoval, vyzkoušených pár věcí, který fungují. A proto bych nemluvil o tom, že nic nefunguje. Spíš záleží na co to chceš, pro koho a v jaké situaci.
Došlík13:36:16 29.12.2009
odpovědět 
      Re: aminokyseliny
Mohl bys to prosím trochu rozvést, jaké máš zkušenosti s doplňkama konkrétně u běž. lyžování? Dost mě to zajímá... Předem dík moc!
Jirka19:04:30 29.12.2009
odpovědět 
       Re: aminokyseliny
Z klasických ionťáků to bylo nejvíc Re-ge, na dlouhých tratích (30, 50 km a víc) se mě osvědčil karnitin a Carbosnack (Nutrend), po těžkých trénincích, případně vícefázovém trénování jsem používal Metabolol. U těhle věcí jsem fakt měl pocit, že mi fyzicky pomohly. Taky jsme zkoušeli další věci, třeba kreatin, ale jestli to k něčemu bylo, nevím.
Došlík20:52:43 29.12.2009
odpovědět 
        Re: aminokyseliny
Jo, jo, karbostejk je na běžky super, při -20C° to není problém pozřít a taková káva či karamel, to si člověk ještě pochutná. Něco v té zimě kousat, tak tím se akorát unavíš.
Willhem22:47:55 29.12.2009
odpovědět 
     Re: aminokyseliny
na to je to prave dobry, kdyz makas a chces si jit pak jeste zalizt, tak ti to pomuze, vydrzis jeste. jinak by ses napapal, padl do kresla a uz se ani nehnul. a regenerace je rychlejsi.

BCAA nejsou na narust svalu nebo tak neco-jsou prave na ochranu svaloviny, abys neztracel, kdyz uz ses zhuntovanej a chces jeste lizt...
spanek je samozrejme zakladni predpoklad kvalitni regenerace...
samozrejme to neni pro pracujici v kanclu co celej den sedi a pak chcou jit lezt. je to dobry pro ty co makaji rukama, a pach si chcou jit vecer zalezt
...13:59:16 29.12.2009
odpovědět 
 Re: aminokyseliny
pridavam sa k chalanom. ak chces liezt sedmicky, osmicky alebo deviny, chce to poctivy trening (na tie sedmicky postaci aj 3x tyzdenne), mozno namontovat treningovu listu na stenu, kazdy den serky na hrazde a spravna zivotosprava. tzn. dostatok spanku, dat si pozor na stravu (uprednostnit veci co ti dodaju energiu ako napr. vlocky, cestoviny, banany, atd.)a prilis nekalit...=))
jojo16:41:20 29.12.2009
odpovědět 
  Re: aminokyseliny
Trénink třikrát týdně bohatě stačí i na desítky.
pbla402410:14:26 30.12.2009
odpovědět 
 Re: aminokyseliny
Když už je řeč o suplementech, konkrétně o aminokyselinách, tak nejefektivnější pro lezení asi opravdu budou větvený aminokyseliny BCAA (leucin, isoleucin a valin). Jsou ve svalech zastoupeny absolutně největší měrou. Takže zcela jistě přispějí k urychlení regenerace a obnovení síly. ALE! Nečekej od toho nějaký zázraky. Je to jen taková třešnička na dortu. A k tomu, tady v diskusi, zmíněnému L-carnitinu. Je to velmi efektivní látka při odbourávání tuků (na odbourávání tuků se využívá nejvíc), zvyšuje vytrvalost, zrychluje regeneraci a mimo jiné i mozkovou činnost. Ale při pohybu se budeš víc potit. Takže, pokud se ti potí pracky, tak se ti budou potit ještě víc.
cernoch10:52:05 30.12.2009
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi