Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
30.Vrzba 10313
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
Bouldry:
30.Mikulec 9625
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
Hory:
11.Hess 4095
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230900 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Eset Centrum - Praha 2
Lezecké sdružení Kotelna - Brno
Lezecká stěna Harcov - Liberec

Prodejny
2D chyty - Praha 6
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 brno - freesport03.01.2010
ahoj.
nevite nekdo nahodou,zda ma dnes fritak otevreno a kdyztak odkdy?
dik

 hvar03.01.2010
Ahoj,v červnu bychom s kamarádem rádi vyrazili na Hvar za lezením a proto bych Vás rád požádal o radu ohledně ubytování.Jsme dvě čtyřčlenné rodiny s menšími dětmi,takže ne stan.Nemáte někdo nějaký spolehlivý kontakt?Našel jsem si lezení v Cliffbase,tak as
 Re: hvar03.01.2010
na stranke cliffbase vlavo v menu polozka "accomodation"
 Re: hvar04.01.2010
zkontaktuj Mira, on ti tam vše zařídí, má to tam pod palcem, za to ti dá i éčko slevu na vstup, tak

 Ledík03.01.2010
Zdar,
nevíte prosím někdo jak se jmenuje led, který se nachází ve Velké studené dolině pod Slavkovským štítem? Když se jde po značce nahoru, tak je vidět asi půl kilometru nalevo od Veverkáče. Má asi 35m. Díky za info.
 Re: Ledík03.01.2010
Myslíš asi tvz. dolní led v Groszovi, tedy Groszovu cestu na Slavkovský štít
 Re: Ledík03.01.2010
čawo,vľavo od Veverkáča je ľad v Záhradkách.ak ideš z Hrebienka,100m pred odbočkou na Rajnerku odboč
  Re: Ledík04.01.2010
Díky moc, ale Zahrádky ani Grošův ľad to určitě není. Grošův je navíc od Veverkáče napravo. Tenhle l
  Re: Ledík04.01.2010
Díky moc, ale Zahrádky ani Grošův ľad to určitě není. Grošův je navíc od Veverkáče napravo. Tenhle l
   Re: Ledík04.01.2010
Taky jsem tam něco viděl, ale není zapsaný.V dolinách je takových ledíků víc.Některé natíkají jen ob

 Pojisteni na skialpy02.01.2010
Jaké by jste doporučili pojisteni na skialpy. OEAV už bohužel nestihnu vyřídit. Díky za odpovědi.
 Re: Pojisteni na skialpy02.01.2010
stihnes :-)
  Re: Pojisteni na skialpy03.01.2010
kdyz zajdes osobne na pobocku oeav, tak jsi pojisteny od pulnoci v den zaplaceni.
   Re: Pojisteni na skialpy04.01.2010
No, ted si nemuzu vzpomenout na jmeno cestovky ve ktere jsem to vyrizoval ja, ale fungovalo to tak,

 COMPACT CRAMPON 12 COMBI01.01.2010
čau, používáte někdo tyto mačky na lezení ledů? dík
 Re: COMPACT CRAMPON 12 COMBI03.01.2010
Parkrat jsem v nich lezl.Jde to,ale zadnej zazrak necekej.

 životnost membrán01.01.2010
Ahoj. Ráda bych si koupila nepromokavou bundu. A protože peněz moc není, důležitý parametr pro mě bude životnost. Jaký materiál (Goretex, Gelanots, BlocVent, Exel Dry, ... ) podle Vás vydrží sloužit nejdéle? A jak se o něj správně starat?? Díky moc!
 Re: životnost membrán02.01.2010
Já myslím, že to je jedno. Mám několik membrán a životnost zhruba stejná. Po cca. 2-3 rokách intenzi
  Re: životnost membrán02.01.2010
Uuuuff, jenom 2-3 roky? To teda musí být velmi intenzivní používání...
   Re: životnost membrán02.01.2010
No asi 100 dní za rok ... Jinak ty hadry jsou potom nositelné dál, jenom s tím rozdílem, že při dešt
    Re: životnost membrán03.01.2010
tak to tomu davas asi poradne na fest a nebo je to nejaky sunt, protoze obycejny climatic od hannahu
     Re: životnost membrán03.01.2010
..a neprat to vubec je taky kravina,pranim sice muzes narusit vodoodpudivost svrchniho materialu (ob
      Re: životnost membrán03.01.2010
A je lepsi to prat v ruce nebo staci normalne strcit do pracky?
       Re: životnost membrán04.01.2010
Myslím že když nastavíš nějaký ultra-jemný prací cyklus + vypneš ždímaní (!!!), tak není důvod se s
     Re: životnost membrán04.01.2010
Konkrétně Climatic od Hannahu mám na kalhotech a je to stejné jak jsem uvedl. Protekly cca. za 2 rok
 Re: životnost membrán03.01.2010
Gelenots me protekl za 4 roky. Inteznivniho pouzivani (taky mozna tech 80 dnu/rok, batoh,lyze, lezen
  Re: životnost membrán03.01.2010
Hmm, ja bych cekal ze tu bundu budu mit uz do duchodu...:-(
   Re: životnost membrán04.01.2010
Tak na to zapomeň:-D
 Re: životnost membrán03.01.2010
Ja mam (krom dalsi bundy z Gorace) Climatic od Hannahu a nic moc jako bunda, ale co by clovek za ty
  Re: životnost membrán04.01.2010
proc ukamenujete? :) to je jen typicka ceska ujetina machrovat po meste s technickou bundou za deset
   Re: životnost membrán04.01.2010
Myslim ze to pouze ceska ujetina neni. Resp. driv sem si to taky myslel. Ale byl jsem 2 roky v angli
    Re: životnost membrán04.01.2010
Ještě je tam ten rozdíl, že v zahraničí (konkrétně třeba ta Anglie i Norsko) jsou ty hadry pro běžný
    Re: životnost membrán04.01.2010
heh..no tak to jsem asi za Dona Quijota..mam dve "goracovky", pricemz ta druha /starsi/ je
     Re: životnost membrán04.01.2010
dodatek: goracove veci normalne peru v pracce /cca 2 do roka/, na 30°, bez zdimani, bez pouzivani sy
     Re: životnost membrán04.01.2010
dodatek: goracove veci normalne peru v pracce /cca 2 do roka/, na 30°, bez zdimani, bez pouzivani sy
    Re: životnost membrán04.01.2010
no, já mám bundu jen jednu, .. takže ji nosim i do města, když je počasí na bundu..
mám ji as
   Re: životnost membrán04.01.2010
ono je to těžký - proč zmrzat ve městě, když ve skříni je s.joseph a podobně? S goráčem je to to sam
 Re: životnost membrán04.01.2010
No někdy máš fuk jak dlouho vydrží membrána když to natrhneš, roztrháš a doslouží ti zipy, nebo ti t
  Re: životnost membrán05.01.2010
Díky všem za odpovědi! Musím se přiznat že sem trošku zklamaná, přeci jen sem čekala že za ty prachy

 Foto dne01.01.2010
Co to má být za foto dne? nechápu!
 Re: Foto dne01.01.2010
Alexovi slátaniny, ještě si si nezvykl? Čas od času se tu nějaká koláž objeví, tato mě také nijak mo
  Re: Foto dne01.01.2010
vypada to na asocicaci lezec-podlaha
  Re: Foto dne01.01.2010
Ted te tu vsichni urcite ukamenuji jak nerozumis "modernimu umeni" :-D

 friendy Flex, nebo Manta?31.12.2009
Zaznamenal jsem na sport.popina.cz sadu friendu Flex 5ks (1-5) za 3290 a sadu friendu Manta 6ks (1-6) za 3190. Z duvodu, ktere nedokazu presne vysvetlit ani sam sobe, se mi libi vic ty jednolankove (Flex) a nejsem si jisty, jestli bych sestku nekde vyuzil
 Re: friendy Flex, nebo Manta?31.12.2009
protože jsi si to tady našel v minulé diskusi?
  Re: friendy Flex, nebo Manta?31.12.2009
No s mojej skusenosti: by som bral tie dvojlankove. ALe to je rozdielne lebo vsetky su dobre a aj po
   Re: friendy Flex, nebo Manta?01.01.2010
ja mam manty, a muzu rici ze i ten 6 jsem pouzil mnohokrat, v tomhle bych se rozhodoval pro kvantitu
 Re: friendy Flex, nebo Manta?01.01.2010
Najdi si tu diskusi,co tu o těch frendech byla,je to jen pár týdnů. Je tam spousta různých názorů.As
  Re: friendy Flex, nebo Manta?01.01.2010
Diky, objednal jsem Manty.

 Martin Petrašovský31.12.2009
Martin Petrašovský
 Re: Martin Petrašovský31.12.2009
Včera jsem si byl pěkně zalést a dal jsem si 8-. Tady je video:
  Re: Martin Petrašovský31.12.2009
A 8- je to po konec toho drátu, nebo jak?
  Re: Martin Petrašovský31.12.2009
?
   Re: Martin Petrašovský31.12.2009
????
    Re: Martin Petrašovský31.12.2009
??????
     Re: Martin Petrašovský31.12.2009
????????
      Re: Martin Petrašovský31.12.2009
??????????
  Re: Martin Petrašovský31.12.2009
????????
   Re: Martin Petrašovský31.12.2009
aha!!!!!!!!!!!!!!
 Re: Martin Petrašovský31.12.2009
Výkon by bylo dobré dokumentovat lepší technikou,
kameraman si zaslouží obdiv za výdrž - snad
 Re: Martin Petrašovský31.12.2009
uz nehulte! jinak vcelku dobra karma
 Re: Martin Petrašovský31.12.2009
To bylo skele! Kameraman by klidne priste mohl delat primy prenos z nejakeho Svetoveho poharu a nebo

 nechápu30.12.2009
může mi někdo vysvětlit, jak ten Lezec funguje? včera,nebo předevčirem jsem tu viděl pár zajímavých článků, a dnes hovno? nějaké obstarožní feraty atd... jsem se těšil že si počtu,... a nic.kam to zmizlo?
 Re: nechápu30.12.2009
vypadá to malinko přeházený na vrchu, prolistuj 1-3 stránky nazpátek a články snad najdeš
  Re: nechápu30.12.2009
To byla nějaká chybka, už je to opraveno, díky za trpělivost a hore zdar.

1   ...   938   939   940   941   942   943   944   945   946   947   948   949   950   951   952   953   954   955   956   957   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Pojisteni na skialpy
Jaké by jste doporučili pojisteni na skialpy. OEAV už bohužel nestihnu vyřídit. Díky za odpovědi.
~21:26:32 02.01.2010
odpovědět 
 Re: Pojisteni na skialpy
stihnes :-) http://www.climbingschool.cz /?bcoid=188
radek
zoban21:40:55 02.01.2010
odpovědět 
  Re: Pojisteni na skialpy
kdyz zajdes osobne na pobocku oeav, tak jsi pojisteny od pulnoci v den zaplaceni.
sara12:00:47 03.01.2010
odpovědět 
   Re: Pojisteni na skialpy
No, ted si nemuzu vzpomenout na jmeno cestovky ve ktere jsem to vyrizoval ja, ale fungovalo to tak, ze jsem zaplatil, dostal karticku, doklad o zaplaceni a nejake letaky s tim, ze registracni cislo mi prijde druhy den mailem (druhy den byl pracovni) a ja si ho vepisu do karty. Bylo mi receno ze pojisteny jsem od uz zminene pulnoci, ale cislo nedorazilo na mail druhy den, ale az po tydnu. Predpokladam, ze pojisteny jsem sice opravdu byl, ale nevim co by se delo, kdybych v mezicase potreboval nejaky ovrtuleny prevoz a volal do uniqy s tim, ze jsem pojisteny, ale neznam registracni cislo OEAV. Mozna by hrozilo, ze odletim s dopravcem se kterym OEAV nema smlouvu a misto 22k budu mit narok jen na 650. Ale to jsou jen me dohady. Takze OEAV asi nezatracuj, vyridit jde velice rychle, ale jestli odjizdis opravdu druhy den, tak se poradne poptej co a jak.
mara16:29:32 04.01.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Východní Komín II Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi