Ahoj, nevíte někdo,jak to vypadá s vydáním druhého dílu průvodce na Teplické skály? Myslím, že už se tady obdobný dotaz objevil, nicméně na nějaký konkrétní termín nebo alespoň důvod, proč stále nevyšel (v prvním dílu bylo snad něco o roce 2008) jsem nena
Ahoj
Chtěl bych se zeptat zdali někdo něco neví o této oblasti mezi Ostaší a Teplickýma. Ať googlím jak googlím, tak se mi nedaří nic najít. Osobně jsem tam nebyl, ale viděl jsem dost fotek. Nejspíš to nebudou moc vysoké písky ,ale třeba na boulder
Ahoj, chystáme se v létě do Španělska a zvažujeme cestu letadlo/auto. Nemáte někdo zkušenosti s tamějšími farratami. V průvodci vychvalují ferraty na Montserratu a v okolí letoviska La Cala Del Molí. Už jsem tento dotaz našla v diskuzi nezodpovězený, tak
Zdravím mám dotaz na někoho kdo se orientuje na stránkách ČHS horosvaz.cz. V sekci skalní oblasti je u některejch cest ikonka zamračenýho smajlíku nebo panáček se zvednutou rukou a nikde sem nenašel vysvětlení k těm ikonkám nevíte někdo co znamenají ? dík
Ahoj, chystáme se v létě do Španělska a zvažujeme cestu letadlo/auto. Nemáte někdo zkušenosti s tamějšími farratami. V průvodci vychvalují ferraty na Montserratu a v okolí letoviska La Cala Del Molí. Už jsem tento dotaz našla v diskuzi nezodpovězený, tak se ptám ještě jednou: nevíte jak e to tam s dopravdou? Dalo by se to zvládnout i bez auta? (pojede nás asi 6, takže stopování asi nic moc :-()
feraty nevim, ale na to, ze budete spolehat jen na stop ve spanelsku zapomente - pokud chcete delat taky neco jineho nez jen stopovat :) neni to tam zvykem, spanele nestavi, pokud nekdo zastavi tak to bude spis jiny cizinec. problem maji dva a stejne tak i jeden sam... na dalkove cesty jsou nejlepsi busy (levne, s mistenkou, da se koupit i pres net dopredu - http://www.movelia.es/ ) nebo vlaky (drahe - http://www.renfe.es/ ). na kratsi trasy lepsi busy, kdyz narazite na dobreho ridice tak vas ochotne hodi i kousek mimo svoji trasu (proto je dobre mit s sebou spanelsky mluvici slecnu :) Jezdi tam par celospanelskych autobusovych dopravcu (treba http://www.alsa.es/portal/site/Alsa), v ramci kazde provincie pak jezdi jeste nejaci mensi. adios ;)
jo a jeste, v sesti lidech a pri castych presunech by se nejaka ta karka mozna vyplatila. tak jako vsude, vratit ji za priplatek muze i jinde nez ji pujcite
jesliže se dohodnete dostatečně dopředu, kupte si levné letenky od rynairu nebo wizzairu a pučte si auto, utratíte víc, ale víc uvidíte, víc si to užijete...
u letenek cena dost naroste, když si každý vemete zavazadlo, třeba se vlezete dva do jednoho
u aut pozor, některé společnosti chtějí řidiče 24 nebo 25 let, nebo se platí příplatek
POZOR! STOPOVÁNÍ ZAVEDENO. Když jsme jeli před dvěma lety do Pyrenejí, dočetli jsme se všude, že stopování ve Španělsku není zavedeno. Od té doby hrdě do světa hlásíme, že jsme ho tam zavedli!:-) Horší to bude asi ve vnitrozemí, ale v podhůří a v Pyrenejích stopovat není žádný problém i v pěti lidech (dvě holky, tři kluci) jsme stopovali naprosto bez problémů a já se pak sám vracel stopem do Čech a to mi Španělé zastavovali sami od sebe, jestli nechci někam hodit. Průměrně jsem čekal 5-10 minut. Po hlavních tazích zase není problém jezdit autobusem, ale nejlevnější to tedy není. Tož tak, o ferratách nic nevím. Cestování zdar, Karel
Jo, často se řiká, že stopovat ve Špáňu nejde, je to nesmysl, já ho prostopoval do Portugalska a zpátky: Barcelona - Valencie - Cordóba - Sevilla - P - Sevilla - Madrid - F, jde to možná kapku hůř než jinde, ale furt docela dobře.
Díky, asi přichází v úvahu na pár dní půjčit to auto kvůli těm ferratám a zbytek zkusíme autobusy. Ještě koukám, že jsem spletla to letovisko: La Cala Del Molí je název ferraty u města San Feliu de Guixols.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.