Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Hala v tělocvičně základní školy Strž - Dvůr Králové nad Labem
ZŠ Bolatice - Bolatice
Bouldrovka Praha - Lužiny - Praha 5 - Lužiny

Prodejny
HUDYsport - Praha 7
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Mačky na mixy12.01.2010
Ahoj.Premyslim jaky koupit trekovky,rad bych aby se na ne daly upnout rychloupinaci macky,to ale pak budou boty tak tvrdy,ze se v nich nebude dat chodit turistika po horach.Tak kdyz koupim nejaky mekci trekovky na polo rychloupinaci macky,zda se v techto
 Re: Mačky na mixy12.01.2010
Caf, mam Garmont Dakota, kupoval som davnejsie ako take univerzalnejsie riesenie. Mixy sa v tom daju
 Re: Mačky na mixy12.01.2010
V turistických mačkách můžeš lézt klidně třeba 300m pětkový ledy, záleží na vůli a zbytek doženeš ru
  Re: Mačky na mixy12.01.2010
jestli hodláš lézt něco pořádnýho, tak se nemá cenu bavit o (měkkých) trekovkách.
  Re: Mačky na mixy12.01.2010
jakto, že se nadá v tvrdých botách chodit dlouhá tůra. To je blbost- je to jenom o tom, jak je člově
   Re: Mačky na mixy12.01.2010
jj- takové lidi mám nejraději, co chcou pohodlnou botu na turistiku, lezení, vysokohorskou turistiku
   Re: Mačky na mixy12.01.2010
Nejsem slecinka...A a ni nejsem uplny zacatecnik,po horach uz neco nachozeno mam.Slo mi predevsim o
    Re: Mačky na mixy12.01.2010
Nemam iluze o univerzalnich botach za 3 tis...Jsem na tvrdy boty zvyklej,mel jsem doted La Sportivy
     Re: Mačky na mixy12.01.2010
A co napr. La Sportiva Karakoram? na tebou zmienene tury by to tiez mohlo stacit...
     Re: Mačky na mixy13.01.2010
Ahoj Patriku,

Jestli dobře rozumím, sháníš jedny boty na skoro všechny disciplíny poh
    Re: Mačky na mixy13.01.2010
Mam boty Trezeta Guida, maju aj vpredu aj vzadu zliabok, su dostatocne tvrde na mixy aj nejaky ladik
   Re: Mačky na mixy13.01.2010
boty s drážkou vpředu jsou třeba jenom na některé typy maček, podle vázání
  Re: Mačky na mixy13.01.2010
"300m, petkoveho ladu"...to znie chrumkavo...pises z vlastnej skusenosti???

 Marmot Never Summer12.01.2010
Potřebuju spát tak do -10 (max-15) venkovních, ovšem spíš ve stanu a mám v merku MNS za 4,8 litru. Nějakou kladnou reakci jsem tu už zaregistroval (-9/-16 údajně docela sedí). Ovšem je  to délka regular, což si nejsem jist, zda na 181 cm vyhovuje s r
 Re: Marmot Never Summer12.01.2010
Nejlíp bude, když si do něj vlezeš (bez bot). Možná budeš za pitomce, tak počkej, až na krámě nebudo
  Re: Marmot Never Summer12.01.2010
No, to je bída E-shopů.
 Re: Marmot Never Summer12.01.2010
Ahoj, ja mam MNS 2roky, absoloval jsem s nim mimo jine trek kolem K2 a spokojenost. Pomer cena/vykon
  Re: Marmot Never Summer13.01.2010
Dík, pro jistotu jsem ho objednal. Počítám, že to v něm přežije i jindy (mimo léto u vody)

 Strava11.01.2010
Ahoj, nemá někdo tušení co a jak zhruba jíst při tréninku? Dík
 Re: Strava11.01.2010
  Re: Strava11.01.2010
Špek,škvarky(nezapomeň osolit), tlačenku, jaterničky(nejlépe uzené). Prostě zdravou výživu z kvalitn
   Re: Strava11.01.2010
Fuuuuj...
    Re: Strava11.01.2010
Vyudit jitrnicu? To mě nenapadlo, mňam! A tlačenka, to je základ prevence poranění kloubů. Plzeň a v
     Re: Strava11.01.2010
A s čeho na co už jsi se zlepšil Wilhelme?
      Re: Strava11.01.2010
8a skalky, Xa písek. Jde o to, že dnes jsou všichni silní, jak prase, ale málo kdo umí lezt. Takže n
  Reklama12.01.2010
Haha, super reklama - poslat stupidní dotaz a promptně si na něj odpovědět i odkazem na svůj novej w
 Re: Strava12.01.2010
Ja jsem zacal „trenovat“ teprve nedavno. Vyskrabu se na 6+ UIAA na umelce, ale to uz je projekt jak
 Re: Strava12.01.2010
V internetovém knihkupectví Quill, kde mají horoliteraturu, je také publikace Výživa v otázkách a od

 Maltatal11.01.2010
Ahoj prosim nema nekdo nejaky tip kde najdu nejakeho pruvodce maltatalu...Dik moc za kazde info.
 Re: Maltatal11.01.2010
Pruvodce najdes tu :
  Re: Maltatal12.01.2010
Asi hloupa otazka, ale vi nekdo jak je tam nateklo? doufam ze lip nez u nas... jel bych ale nemam pa
 Re: Maltatal12.01.2010
Nebo v hotelu tam koupíš Eisklettern in Oberkärnten, Franz Karger a Ingo Neumann, 1. vydání 2004, to

 Lezecké cepíny11.01.2010
Mám zájem koupit si dva lezecké cepíny(lopatka,kladivo). Chtěl bych aby s nimi šlo lézt nejlépe ledy i mix. Zaujal mě Petz Quark a Grivel Alp Wing. Který koupit? Případně nějaký jiný tip??? Dík
 Re: Lezecké cepíny11.01.2010
Grivel nema uplne nejlepsi tvar hrotu, tedy aspon nemel.
Quark neni zly, mozna by za uvahu mo
 Re: Lezecké cepíny11.01.2010
Raveltik Demon Super Cup - fajne, ceske cepiny, za dobrou cenu
 Re: Lezecké cepíny11.01.2010
BD Viper a Cobra rules!!!
  Re: Lezecké cepíny11.01.2010
Souhlas. Vipery super. Cobry urcite taky, akorat ta cena za ne (myslim za Cobry) :-(
   Re: Lezecké cepíny11.01.2010
quark rulez
    Re: Lezecké cepíny11.01.2010
Cassin Rulezzz.
 Re: Lezecké cepíny11.01.2010
Rozhodni se mezi Charlet Quarkama, Raveltik Supercup a nebo ty BD Viper.
Všechny dobrý jak c
 Re: Lezecké cepíny11.01.2010
Asi to vidím na ty Quarky. Co takhle ještě DMM Rebel ??? Neprodáváte někdo někteté z techto cepínů,p
  Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Já jsem řešil úplně stejný problém a nakonec jsem zvolil BD Viper. Nechal jsem si je za dobrý peníz
  Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Mám známé co mají Quarky i Demony. Raveltiky bych nebral. Hrot vydrží polovinu toho co u Quarku a na
   Re: Lezecké cepíny12.01.2010
U Demonu je zase výhoda v tom, že nové hroty stojí skoro polovinu oproti hrotům na quarky...
   Re: Lezecké cepíny12.01.2010
U Demonu je zase výhoda v tom, že nové hroty stojí skoro polovinu oproti hrotům na quarky...
   Re: Lezecké cepíny12.01.2010
U Demonu je zase výhoda v tom, že nové hroty stojí skoro polovinu oproti hrotům na quarky...
  Re: Lezecké cepíny12.01.2010
A co take Aztary? Pripadaju mi rovnako dobre ako Quarky a pritom lacnejsie.
   Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Ahoj, ja koupil Quarky, jsem s nima mooc spokojenej, ale BDcka neznam. Snad jen uchyceni poutek by m
   Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Aztary na ledy nejsou nic moc. Jsou to zbrane spis na zlaby a podobne. V ledech s nima podle mne neb
    Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Vipery vypadají dobře. Akorát jsem je našel jen v Hudy a nemají k nim hroty na mix:( Kde by se daly
     Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Přehled tady:
     Re: Lezecké cepíny12.01.2010
Zeptej se primo v Hudy. Ze je nemaji v katalogu neznamena, ze je nedokazi dodat (mne sehnali i zlome

 hyperodkazy na serveru lezec.cz11.01.2010
Může mi prosím někdo prozradit z jakého důvodu je většina odkazů zde na lezci "znefunkčněna" vložením "bílého" znaku (mezery) - případně několika...

Dík za info
 Re: hyperodkazy na serveru lezec.cz11.01.2010
Laicky: předpokládám, že z bezpečnostních důvodů je nastavena maximální délka znaků jednoho "sl
  Re: hyperodkazy na serveru lezec.cz12.01.2010
Jo, taky mě to vždycky štve, doporučuji prohnat všechny odkazy přes
 Teplické skály II. díl11.01.2010
Ahoj, nevíte někdo,jak to vypadá s vydáním druhého dílu průvodce na Teplické skály? Myslím, že už se tady obdobný dotaz objevil, nicméně na nějaký konkrétní termín nebo alespoň důvod, proč stále nevyšel (v prvním dílu bylo snad něco o roce 2008) jsem nena
 Re: Teplické skály II. díl11.01.2010
Snad už zjara bude :). Důvody zná jen vydavatel :)))
  Re: Teplické skály II. díl11.01.2010
Díky, už se těším. Budou tam i Janovice??
   Re: Teplické skály II. díl11.01.2010
Tam je to zakázaný,z neznámých ochranářských důvodů.Tak bych se divil,kdyby to tam bylo...
    Re: Teplické skály II. díl12.01.2010
Podle mně by průvodci měli obsahovat i zakázané oblasti s dodatkem, že lezení je zakázáno. Průvodce
     Re: Teplické skály II. díl12.01.2010
Zvláště když se na nejmenovaných místech leze i přes celoroční zákaz že, tedy pokud je to suchý a je

 hejda11.01.2010
Ahoj
Chtěl bych se zeptat zdali někdo něco neví o této oblasti mezi Ostaší a Teplickýma. Ať googlím jak googlím, tak se mi nedaří nic najít. Osobně jsem tam nebyl, ale viděl jsem dost fotek. Nejspíš to nebudou moc vysoké písky ,ale třeba na boulder
 Re: hejda11.01.2010
Také by mě to zajímalo, ještě jsem to nestihl hledat, navíc podle komentů u cest tady jsou minimálně
  Re: hejda11.01.2010
jedná se o Hejdu u Lachova - hned pod Ostaší.
  Re: hejda11.01.2010
Zdoňovská Hejda je jasná a je i v průvodci na Křižák, je tam i spousta nových cest. Výška skal je ni

 Osp10.01.2010
Hojda. Nevíte někdo jak je v Ospu? Dá se tam touhle dobou lézt? Nějaké zkušenosti?
Díky ;)
 Re: Osp10.01.2010
Lizt se tam da celoročně
  Re: Osp11.01.2010
Byli jsme tam přes svátky, teplota pohodová, průser je, že pršelo téměř 4 dny v kuse. Takže pokud ne
   Re: Osp11.01.2010
 ferraty Španělsko10.01.2010
Ahoj, chystáme se v létě do Španělska a zvažujeme cestu letadlo/auto. Nemáte někdo zkušenosti s tamějšími farratami. V průvodci vychvalují ferraty na Montserratu a v okolí letoviska La Cala Del Molí. Už jsem tento dotaz našla v diskuzi nezodpovězený, tak
 Re: ferraty Španělsko10.01.2010
feraty nevim, ale na to, ze budete spolehat jen na stop ve spanelsku zapomente - pokud chcete delat
  Re: ferraty Španělsko10.01.2010
jo a jeste, v sesti lidech a pri castych presunech by se nejaka ta karka mozna vyplatila. tak jako v
   Re: ferraty Španělsko11.01.2010
jesliže se dohodnete dostatečně dopředu, kupte si levné letenky od rynairu nebo wizzairu a pučte si
  Re: ferraty Španělsko11.01.2010
POZOR! STOPOVÁNÍ ZAVEDENO. Když jsme jeli před dvěma lety do Pyrenejí, dočetli jsme se všude, že sto
   Re: ferraty Španělsko11.01.2010
Jo, často se řiká, že stopovat ve Špáňu nejde, je to nesmysl, já ho prostopoval do Portugalska a zpá
    Re: ferraty Španělsko11.01.2010
Díky, asi přichází v úvahu na pár dní půjčit to auto kvůli těm ferratám a zbytek zkusíme autobusy. J
     Re: ferraty Španělsko13.01.2010
tak až přijedeš nezapomeň napsat jaký ty ferraty byly. diky předem.

1   ...   935   936   937   938   939   940   941   942   943   944   945   946   947   948   949   950   951   952   953   954   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Lezecké cepíny
Mám zájem koupit si dva lezecké cepíny(lopatka,kladivo). Chtěl bych aby s nimi šlo lézt nejlépe ledy i mix. Zaujal mě Petz Quark a Grivel Alp Wing. Který koupit? Případně nějaký jiný tip??? Dík
JJ20:21:49 11.01.2010
odpovědět 
 Re: Lezecké cepíny
Grivel nema uplne nejlepsi tvar hrotu, tedy aspon nemel.
Quark neni zly, mozna by za uvahu mohly stat i nejaky BD.
MYSSAK20:45:31 11.01.2010
odpovědět 
 Re: Lezecké cepíny
Raveltik Demon Super Cup - fajne, ceske cepiny, za dobrou cenu
mordechaj21:12:01 11.01.2010
odpovědět 
 Re: Lezecké cepíny
BD Viper a Cobra rules!!!
M.21:20:04 11.01.2010
odpovědět 
  Re: Lezecké cepíny
Souhlas. Vipery super. Cobry urcite taky, akorat ta cena za ne (myslim za Cobry) :-(
Mára22:18:07 11.01.2010
odpovědět 
   Re: Lezecké cepíny
quark rulez
charlet22:24:47 11.01.2010
odpovědět 
    Re: Lezecké cepíny
Cassin Rulezzz.
O.22:46:27 11.01.2010
odpovědět 
 Re: Lezecké cepíny
Rozhodni se mezi Charlet Quarkama, Raveltik Supercup a nebo ty BD Viper.
Všechny dobrý jak chceš.
tulak23:09:47 11.01.2010
odpovědět 
 Re: Lezecké cepíny
Asi to vidím na ty Quarky. Co takhle ještě DMM Rebel ??? Neprodáváte někdo někteté z techto cepínů,připadně radu,kde je koupit za slušny peníz. Dík
JJ23:26:54 11.01.2010
odpovědět 
  Re: Lezecké cepíny
Já jsem řešil úplně stejný problém a nakonec jsem zvolil BD Viper. Nechal jsem si je za dobrý peníz dovést z USA a jsem s nima nadmíru spokojený. Zásek a vyváženost super, váha tak akorád a oproti Quarkům podle mě podstatně lepší úchop. Jsou super jak do ledu tak mixu. Doporučuji rovnou přikoupit titanové hroty a měnit je na mix.
Podza08:38:40 12.01.2010
odpovědět 
  Re: Lezecké cepíny
Mám známé co mají Quarky i Demony. Raveltiky bych nebral. Hrot vydrží polovinu toho co u Quarku a navíc, což je dost nepříjemné, se povoluje. Bral bych osobně Quarky. BD vychází v ČR poměrně draho a tento pocit by mně sral, ale pokud na to máš. Cassin začal vozit taky HUDY Sport (resp. vozí CAMP, ale je to jeden koncern), takže zase další drahý cepín. Já jsem Quarky koupil na Quill-outdoor.cz. Bral jsem toho ještě víc (mačky, nový sedák, lano, ... a dostal jsem je za super cenu (lepší než mají na webu).
09:13:05 12.01.2010
odpovědět 
   Re: Lezecké cepíny
U Demonu je zase výhoda v tom, že nové hroty stojí skoro polovinu oproti hrotům na quarky...
Mauglí12:58:20 12.01.2010
odpovědět 
   Re: Lezecké cepíny
U Demonu je zase výhoda v tom, že nové hroty stojí skoro polovinu oproti hrotům na quarky...
Mauglí12:58:43 12.01.2010
odpovědět 
   Re: Lezecké cepíny
U Demonu je zase výhoda v tom, že nové hroty stojí skoro polovinu oproti hrotům na quarky...
Mauglí12:58:47 12.01.2010
odpovědět 
  Re: Lezecké cepíny
A co take Aztary? Pripadaju mi rovnako dobre ako Quarky a pritom lacnejsie.
Eric10:01:28 12.01.2010
odpovědět 
   Re: Lezecké cepíny
Ahoj, ja koupil Quarky, jsem s nima mooc spokojenej, ale BDcka neznam. Snad jen uchyceni poutek by mohlo byt vys jak to meli drive. Kazdopadne jsem je koupil na http://www.sport-outdoor.sk/ kde jsou za 150e coz je o litr na kus levnejsi nez kde jinde :) bral jsem vic veci, a kvuli mackam se zasilka zpozdila ale dali mi tam pak naky veci zadaco, takze vrele doporucuju !!!
Jen na cepinech (na tech strankach CAKANY po slovensku) a mackach jsem napr. oproti Hudaci usetril kolem 6000Kc !!!!!!! uf
Danny10:28:55 12.01.2010
odpovědět 
   Re: Lezecké cepíny
Aztary na ledy nejsou nic moc. Jsou to zbrane spis na zlaby a podobne. V ledech s nima podle mne nebudes spokojeny. Ber ty BD Viper. Je to konstrukcne nova zbran, ma rovnou druhou operku pro lepsi uchop nad drzadlem. Jsou cca o 300,- drazsi nez Quarky (5300 vs 5000), to mi neprijde az takovej rozdil (kdyz budes k petzlum dokupovat nejakou operku nad rukejet, budes na tom s cenou stejne).
Mára10:37:06 12.01.2010
odpovědět 
    Re: Lezecké cepíny
Vipery vypadají dobře. Akorát jsem je našel jen v Hudy a nemají k nim hroty na mix:( Kde by se daly ještě sehnat?? Jo a jaký máte názor na DMM Rebel(mám od nich Fly) ??? Nějak taky nemůzu najít nějaké srovnání,nebo přehled lezeckých cepínů... Máte někdo zajímavý odkaz?
Dík :)
JJ20:21:08 12.01.2010
odpovědět 
     Re: Lezecké cepíny
Přehled tady:
http://www.alpinusba.sk/data/files/245.pdf
Mauglí20:30:15 12.01.2010
odpovědět 
     Re: Lezecké cepíny
Zeptej se primo v Hudy. Ze je nemaji v katalogu neznamena, ze je nedokazi dodat (mne sehnali i zlomeny dil na BD hulky - aby to nevyznelo spatne, jsem notoricky lamac hulek ruznych znacek, BD byly jiz treti v poradi :-D ). Podle mne nebude problem je objednat.
Mára22:18:08 12.01.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1158 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1425 
 Neřeším to – lezu vše 
 1122 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi