LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
50. 9986
51.Šenkýř 9969
52.S 9953
Bouldry:
50.Tran 9078
51.Šolc 9053
52.Čech 9050
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230970 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezení v Turecku 7.-17.2.17.01.2010
Ahoj, nebudete někdo 7.-17.2. v Turecku v Geyikbayiri nebo jinde v Antalyi? Jedu tam se svou mamkou, sice leze, ale málo, tak bych nejradši našla někoho, ke komu bych se na tři až čtyři dny přidala. Lezu tak 6b až 6c. A ještě dotaz na ty, kdo tam už byli

 Ytong15.01.2010
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s vrtáním do nenosného překladu Ytong (na nenosnou příčkou,tloušťka 125mm) ?
Chci si tam navrtat lištu, ale nejsem si jistej jesli se mi nerozpadne...a jesli mě pak unese. Díky
 Re: Ytong15.01.2010
vyřezat drážku, dát tam dlouhej roxor a zaštukovat, moc to řešíš, je to max jedno vodpoledne
  Re: Ytong15.01.2010
a ten roxor po celé délce překladu? a do jaký hloubky přibližně? a nad něj pak navrtám šrouby na liš
 Re: Ytong16.01.2010
Cokoliv v ytongu tě neunese. Dyť do toho nemusíš ani vrtat, díru uděláš normálně šroubovákem. Každop
  Re: Ytong16.01.2010
řešil jsem podobnej problém. nakonec jsem tam našrouboval kus OSB desky na 8 hmoždinek. hmoždinky sp
  Re: Ytong16.01.2010
Do ytongu vrtat a věšet těžká břemena lze.Vrtačku bez příklepu( příklep ti díru zbytečně zvětší a m
   Re: Ytong16.01.2010
vubec bych se nebal..montoval sem listu do 100 ytongu..dal sem tam dve 80 fischerky hmozdiny a drzi:
    Re: Ytong16.01.2010
Já bych do toho klíďo vrtal. Místo hmoždinek bych použil jen závitovou tyč na chemickou kotvu a nemů
     Re: Ytong17.01.2010
Chemie moc nefunguje - Ytong má malou vnitřní pevnost - já dával tzv.Turbošrouby- pouze se šroubují
      Re: Ytong17.01.2010
Navrhuju maxipodložky z druhé strany
       Re: Ytong19.01.2010
Anebo napsat přímo do Fischera....oni ti poradí...napiš co chceš kam přidělat a oni ti poradí jak hm

 pro naše slacklineisty :)14.01.2010
www. rozzlobenimuzi.com/?linkid=19519-skoky_na_lane.htm

odstran jednu mezeru za www.
 Re: pro naše slacklineisty :)14.01.2010
a tam se asi má hledat: skoky na laně
(Michi Aschaber & Reinhard Kleindl)
Jak se j
  Re: pro naše slacklineisty :)15.01.2010
asi myslis double flip...takova machrovinka :)
   Re: pro naše slacklineisty :)15.01.2010
kde se da najit jak se kterre mahrovinky menujou
    Re: pro naše slacklineisty :)15.01.2010
    Re: pro naše slacklineisty :)16.01.2010
pouzij ceske stranky venovane tehle tematice (slackshop, slacklive)

 Malá Fatra14.01.2010
Nevíte někdo jak to vypadá se sněhem na hřebenu Malé Fatry. Dá se zalyžovat?

 Ledy u Kralovan14.01.2010
Nebyl náhodou někdo ted v lomu u Kralovan na ledech?? Rady bych tam zajel, jek to tam vypadá?
 Re: Ledy u Kralovan14.01.2010
úplne super podmienky, boli sme včera a všetko je vytečené, ako nebolo za posledné roky. prídite!
  Re: Ledy u Kralovan14.01.2010
Nie je to len blbý vtip? Bolo dosť teplo (napr. Brankovský vodopád je v súčasnosti neleziteľný). Ide
   Re: Ledy u Kralovan14.01.2010
Ja myslim, že to stoji za prd.
  Re: Ledy u Kralovan14.01.2010
Nie je to len blbý vtip? Bolo dosť teplo (napr. Brankovský vodopád je v súčasnosti neleziteľný). Ide
  Re: Ledy u Kralovan14.01.2010
Nie je to len blbý vtip? Bolo dosť teplo (napr. Brankovský vodopád je v súčasnosti neleziteľný). Ide
  Re: Ledy u Kralovan14.01.2010
Nie je to len blbý vtip? Bolo dosť teplo (napr. Brankovský vodopád je v súčasnosti neleziteľný). Ide
 Re: Ledy u Kralovan14.01.2010
Zdar. Byli jsme tam v nedeli. Ledy nic moc. Asi nejmin co jsem tam v lednu za posledni tri roky vide

 chyty14.01.2010
Ahoj asi hloupý dotaz , ale najdu na lezec.cz nekde lezecké chyty ke koupi??? díky moc
 Re: chyty14.01.2010
myslím, že jednině v inzerci...
  Re: chyty14.01.2010
v sekci odkazy
   Re: chyty15.01.2010
díky za info ;)

 www.skialpsprint.cz13.01.2010
Ahoj a HORE ZDAR v roce 2010!
zveme všechny příznivce skialpinismu a sněhu na příští víkend k nám na Bouřňák na trochu netradiční závod – ww

 skial pasy bez lepidla13.01.2010
nemate niekto skusenosti s bezlepidlovymi pasmi gecko? zaujima ma ako drzia(aj dlhodobo), ci su fakt take skvele ako na videjku: http://www.youtube.com
 Re: skial pasy bez lepidla13.01.2010
Na širokáče to ber-je to ně dělané, pokud to máš na závodní úzké skialp-běžky jdi od toho, nebude to
  Re: skial pasy bez lepidla14.01.2010
Proč myslíš že to na užších lyžích nebude držet? Beru že to má menší plochu na "přilepení"
 Re: skial pasy bez lepidla14.01.2010
Mam je teprve chvilicku (od rijna), cca 10 lehcich tur (jsem zacatecnik), zatim bez problemu, drzi d

 SP v Brně13.01.2010
Ahoj,
chtěl sem se zeptat, kdo byl hlavním oraganizátorem SP v Brně a kdo figuroval v organizačním týmu?
Díky ;)
 Re: SP v Brně13.01.2010
anonymové a je to tady v článcích;)

 ledy u nas13.01.2010
byl nekdo minulou sobotu nebo nedeli v oldrichove ? uz toho tam musi byt halda, zdravi asketa
 Re: ledy u nas13.01.2010
Totálně rozmlácená halda. Překvapivě...
  Re: ledy u nas13.01.2010
Takže zase zkurvený pražáci všechno zničili, kurva lezte si v Praze
   Re: ledy u nas13.01.2010
No, já tam ještě nebyl, tak tam o víkendu zajedu, rozmlátim to tam a ještě vám tam naseru... Halt js
  Re: ledy u nas13.01.2010
tak nevím co se tam dělo v neděli, ale v sobotu dopoledne jsme tam byli 4, a vůbec to nebylo tak zlý
 Re: ledy u nas13.01.2010
Ahoj, byl sem se tam podívat ted v neděli,bylo tam toho málo,akorát na rozbití z hornim jištěním.Nes

1   ...   933   934   935   936   937   938   939   940   941   942   943   944   945   946   947   948   949   950   951   952   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ytong
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s vrtáním do nenosného překladu Ytong (na nenosnou příčkou,tloušťka 125mm) ?
Chci si tam navrtat lištu, ale nejsem si jistej jesli se mi nerozpadne...a jesli mě pak unese. Díky
David17:45:11 15.01.2010
odpovědět 
 Re: Ytong
vyřezat drážku, dát tam dlouhej roxor a zaštukovat, moc to řešíš, je to max jedno vodpoledne
18:15:08 15.01.2010
odpovědět 
  Re: Ytong
a ten roxor po celé délce překladu? a do jaký hloubky přibližně? a nad něj pak navrtám šrouby na lištu? díky
David18:21:43 15.01.2010
odpovědět 
 Re: Ytong
Cokoliv v ytongu tě neunese. Dyť do toho nemusíš ani vrtat, díru uděláš normálně šroubovákem. Každopádně bych to nějak vyztužil, pásovina z obou stran. Je to fakt strašně měkké a křehké.
Belial06:42:57 16.01.2010
odpovědět 
  Re: Ytong
řešil jsem podobnej problém. nakonec jsem tam našrouboval kus OSB desky na 8 hmoždinek. hmoždinky speciální, kovový s velkýma hrotama. 2 řady hmoždinek po 4 kusech 20 cm od sebe. na OSB si namontuješ už co potřebuješ, drží to jako prase, ale musíš to zatěžovat jen na smyk ne na páčení, t.j. nemontuj tam třeba chyt - madlo hloboký 20 cm k hornímu okraji. :-)
DavidD10:32:24 16.01.2010
odpovědět 
  Re: Ytong
Do ytongu vrtat a věšet těžká břemena lze.Vrtačku bez příklepu( příklep ti díru zbytečně zvětší a může ti popraskat okolní struktura stěn uvnitř vrtu ) hmožděnku přesně rozměru vrtáku(ytong je měkkej tak jí tam mírným poklepem dostaneš)a použít hmožděnky přímo na ytong! Např.zn.Fischer a ne jakákoliv co ti padne do ruky.Na lištu ok,ale pro kampus vzhledem k otřesům asi ne.
Patrik F.10:34:43 16.01.2010
odpovědět 
   Re: Ytong
vubec bych se nebal..montoval sem listu do 100 ytongu..dal sem tam dve 80 fischerky hmozdiny a drzi:) uz na tom cvicim 2 roky a nehlo se to!!
jenys11:36:38 16.01.2010
odpovědět 
    Re: Ytong
Já bych do toho klíďo vrtal. Místo hmoždinek bych použil jen závitovou tyč na chemickou kotvu a nemůže se s tím vůbec nic stát...
Crosby19:11:22 16.01.2010
odpovědět 
     Re: Ytong
Chemie moc nefunguje - Ytong má malou vnitřní pevnost - já dával tzv.Turbošrouby- pouze se šroubují - bez předvrtání - a pohoda.
Dejv07:11:47 17.01.2010
odpovědět 
      Re: Ytong
Navrhuju maxipodložky z druhé strany
A.09:22:02 17.01.2010
odpovědět 
       Re: Ytong
Anebo napsat přímo do Fischera....oni ti poradí...napiš co chceš kam přidělat a oni ti poradí jak hmoždiny použít...já už sem se takhle obešel dvakrát a vždycky naprostá spokojenost...
martin09:24:04 19.01.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (43)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1267 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1117 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi