Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí
Šutr - Liberec 17
Fitpark - Uhříněves

Prodejny
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Rock Point - NC Eden - Praha 10

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lezení ve Mšeně22.01.2010
Zdar všem, chystám se zase začít po zimně lézt (nebyl asi 3/4roku čas :(. Nejblíž to mám do Mšena na stěnu. Hledám parťáka. Zkušenosti asi 4 leté. Obtížnost lehčí. Chtěl bych se připravit na nějaké pohodové letní lezení. Klidně bych i zajel občas do Prahy
 Re: Lezení ve Mšeně22.01.2010
Nebo klidně i ven, zima nevadí.
  Re: Lezení ve Mšeně25.01.2010
Pěkný námět do diskuze! Nebo že by do inzerce?
   Re: Lezení ve Mšeně25.01.2010
přečti si tohle:
 Přilba Salewa Sargon22.01.2010
Ahoj, máte někdo zkušenost s touto přilbou? Viděla jsem ji pouze na netu, v Brně jsem na ni "na živo" nenarazila, zkoušela jsem Toxo, Helium, obě mi seděly dobře, ale Sargon vypadá líp odvětraná oproti Toxu a bytelnější než třeba Helium (při man
 Re: Přilba Salewa Sargon22.01.2010
Musíš zkusit na hlavu, každá přilba je jiná. Ani Helium I a Helium II nejsou stejný.
Polystyr
  Re: Přilba Salewa Sargon22.01.2010
super jsou prilby od Campu - delaji i damske v ruznych barvickach, nebo prilby od grivelu.

 Boulderovka v paříží22.01.2010
Caues, nevíte někdo,nebili jste na nějaké boulderovce v paříži? Nějaké doporučení, kontakt, místo, jméno, web..dík moc
 Re: Boulderovka v paříží22.01.2010
  Re: Boulderovka v paříží25.01.2010
vůbec nerozumim co z toho je stěna a co ne, překlad na prd
 Re: Boulderovka v paříží22.01.2010
Mně žabožrouti doporučovali Antrebloc.

 Spáry22.01.2010
Ahoj mohl by jste mi prosim nekdo doporucit nejake spary na Krizaku/Ostasi pripadne v Adru vhodne do zacatku? Diky 
 Re: Spáry22.01.2010
 Re: Spáry22.01.2010
Na Ostaši jsou dobrý spáry na Zelenou stěnu (lehčí). Pak Koutová spára na Triglav. Pak těžší spáry n
  Re: Spáry22.01.2010
OSTAŠ
Pro začátek: Údolní na Nekonečnou, Klikatá spára na Slunečnou, Koutová na Triglav
   Re: Spáry22.01.2010
Ta Řeznická je fakt tak strašná??? Asi to budu muset opravdu brzo zkusit :))
   Re: Spáry22.01.2010
No je to krapet subjektivní...Dolní varianta na Štěpánku? Hodně pokročilé snad, ale nikdy??
   Re: Spáry22.01.2010
Jinak bych doplnil seznam o jednu spárovou perlu jménem Anna van Deak :-)))
    Re: Spáry22.01.2010
Řeznickou spáru opravdu nedoporučuju vůbec nikomu. Není hezká a je vážně nebezpečná. Nikdy bych to n
   Re: Spáry23.01.2010
Babí léto rozhodně doporučuju, jenom si dopředu zjistit, zda tam nebydlí zrovna netopejr. Typická ád
    Re: Spáry23.01.2010
Babí léto je moc pěkná cesta, možná jen pro jistotu je lepší si vzít metrovou expresku,aby člověk cv
     Re: Spáry25.01.2010
Ještě jsou poblíž Teplice. Dobře zajištěná je JZ spára na Sokolíka, Sokolík na Kapucína, Bič na Věž
     Re: Spáry25.01.2010
Ještě jsou poblíž Teplice. Dobře zajištěná je JZ spára na Sokolíka, Sokolík na Kapucína, Bič na Věž
   Re: Spáry23.01.2010
No zrovna Vlnková mi přijde celkem v pohodě ... a srovnávat ji třebas se Žlutou spárou nebo Tréningo
   Re: Spáry23.01.2010
Drž tlamajznu na Kibici se spárou nemá nic společnýho aspoň myslim
   Re: Spáry25.01.2010
A srovnávat obtížnostně Údolní na Amora s Tomáškou nebo Starou c. na Vinetoua je taky dost silné kaf
    Re: Spáry25.01.2010
Jednotlivé cesty ja si lepší komentovat přímo (myslím u těch cest v databázi lezce). Moje komentáře
     Re: Spáry25.01.2010
Moje taky, jen mu delam poradek v tech od Tebe doporucenych zacatecnickych. Ta Udolni je sice nejtez
      Re: Spáry25.01.2010
Ne Hurajda ale Hroche samozrejme

 Vodopády v ČR22.01.2010
Tady je ten odkaz na stránku, která mapuje české vodopády: www.vodopady.info/cz
Už to tam přibývá a dá se to setřídit i podle výšky. Ta

 Sněžnice21.01.2010
Máte někdo zajímavý tip na dvou až čtyř denní tůru(přechod) na snežnicích v Rakousku? Zatím jsem byl v Kalkalpenu a Totes....
Dík :)
 Re: Sněžnice21.01.2010
Tip mam: nehamtat skialpinistum ve stope!

Howgh!
  Re: Sněžnice28.01.2010
kráva. no comment...
 Re: Sněžnice22.01.2010
Steinernes Meer (okolí Watzmanna - na hranici s Německem). Jinak podstatné - viz příspěvek níže.
 Re: Sněžnice22.01.2010
eh sorry, myslel jsem výše.

 Ostaš21.01.2010
Zdravim. Na piskari.cz jsem našel informaci, že se na ostaši může lézt celoročně. Upřímně se mi to moc nezdá, tak se tážu veřejnosti. Martin M.
 Re: Ostaš21.01.2010
Je tam taky napsáno že samozřejmě s ohledem na pravidla pískovcového lezení a naa počasí atd., to zn
  Re: Ostaš21.01.2010
akorát teda škoda že na SO vypli na zimu předpověď pro celou republiku
   Re: Ostaš21.01.2010
to aby si pak clovek koupil lezecky na leto o 2 cisla mensi a na zimu o 2 cisla vetsi aby se mu do
    Re: Ostaš22.01.2010
Je to tak, povoleno celoročně, stejně jako třeba v Sasku.
Copak se ti na tom nezdá ? Někdy je
     Re: Ostaš23.01.2010
Za tenhle citat by jsi zaslouzil nekolik titulu.....pro jemnost napr. neznalek roku. V zime mnohem s
      Re: Ostaš23.01.2010
ty do toho vidíš jak slepej do mraveniště. třeba dneska, v mínus deseti, vylezu ven v z baráku a sem
       Re: Ostaš23.01.2010
Neplést Jirka P.(onožka:-D) a George-JP :-), toť dva odlišní lidé. Ale je fakt že odpařování funguje
      Re: Ostaš24.01.2010
Martas.

Mráz vysušuje, ty Neználku, se bež ven na ten pískovec někdy v zimě podíva
       Re: Ostaš25.01.2010
Nemate kluci bohuzel pravdu, bezna davova reakce, overte si fakta.....vzdusna vlhkost a malo slunce

 Ostaš21.01.2010
Zdravim. Na piskari.cz jsem našel informaci, že se na ostaši může lézt celoročně. Upřímně se mi to moc nezdá, tak se tážu veřejnosti. Martin M.

 Pamir 700021.01.2010
Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s cestovní kanceláří Pamír 7000? Dik
 Re: Pamir 700021.01.2010
Ahoj mohu jen doporucit. Neco malo jsem pocestoval po horach a znam spoustu lidi co s pamirem jezdi
  Re: Pamir 700018.06.2010
s pamírem jsme absolvovali cestu minibusem na Krym. bohužel jsme měli smůlu na průvodce, který byl n
   Re: Pamir 700018.06.2010
Ahoj, sám jsem s nimi nikdy nebyl, ale kamaradka jednou v Kyrgyzstanu a říkala víceméně to co koment

 Boty na ledy - kam pro ně?21.01.2010
Může mi prosím někdo poradit kde, v Libereckém nebo Středočeském kraji se dají vyzkoušet a koupit různé modely skeletů nebo bot pro rychloupínací mačky (ASOLO AFS Guida, Asolo Alpinist, Millet Alpinist, Scarpa Summit GTX atp). Většina obchodníků to sklade
 Re: Boty na ledy - kam pro ně?21.01.2010
Hele boty na ledy jsem si kupoval v namche v Praze.
 Re: Boty na ledy - kam pro ně?21.01.2010
Nejlípo vyrazit do Alp, třeba do Šamonice. Sice to neni moc středočeskej kraj:), ale určitě to je le
 Re: Boty na ledy - kam pro ně?21.01.2010
jj, ja mam taky z namche, jak jsi rikal summity, je v nich teplicko. obcas se da taky neco vychytat

1   ...   929   930   931   932   933   934   935   936   937   938   939   940   941   942   943   944   945   946   947   948   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Ostaš
Zdravim. Na piskari.cz jsem našel informaci, že se na ostaši může lézt celoročně. Upřímně se mi to moc nezdá, tak se tážu veřejnosti. Martin M.
Martin M.21:26:04 21.01.2010
odpovědět 
 Re: Ostaš
Je tam taky napsáno že samozřejmě s ohledem na pravidla pískovcového lezení a naa počasí atd., to znamená že by to muselo bejt uplně suchý, takže když bude, skále to nevadí. Na Křižáku je třeba to samý, tam je tak "povoleno celoročně" ale musí bejt sucho. Takhle to všude píšou, takhle to chápu já.
Jirka P.22:37:10 21.01.2010
odpovědět 
  Re: Ostaš
akorát teda škoda že na SO vypli na zimu předpověď pro celou republiku
 martan22:41:32 21.01.2010
odpovědět 
   Re: Ostaš
to aby si pak clovek koupil lezecky na leto o 2 cisla mensi a na zimu o 2 cisla vetsi aby se mu do nich vesly dvoje teply ponozky :-D
Jirka P.22:52:28 21.01.2010
odpovědět 
    Re: Ostaš
Je to tak, povoleno celoročně, stejně jako třeba v Sasku.
Copak se ti na tom nezdá ? Někdy je v zimě pískovec mnohem sušší než v létě, akorát bejvá kosa :).
 George-JP01:56:42 22.01.2010
odpovědět 
     Re: Ostaš
Za tenhle citat by jsi zaslouzil nekolik titulu.....pro jemnost napr. neznalek roku. V zime mnohem sussi??? Never, boy, never!_
Martas.12:12:51 23.01.2010
odpovědět 
      Re: Ostaš
ty do toho vidíš jak slepej do mraveniště. třeba dneska, v mínus deseti, vylezu ven v z baráku a sem celej mokrej, všude samá louže. ha, ha. jirka ponožka má naprostou pravdu, v zimě je písek často naprosto suchej, a je výborný tření. akorát ty zmrzlý prsty moc neberou. ostatně stačí se kouknout na datumy prvovýstupů v průvodcích nebo na starý fotky, třeba v průvodci po Příhrazech a Drábskejch světničkách, kde Cikán na jedný fotce dolejzá na polisi a umně se vyhejbá 20 cm sněhový pokrývky.
DTX12:40:41 23.01.2010
odpovědět 
       Re: Ostaš
Neplést Jirka P.(onožka:-D) a George-JP :-), toť dva odlišní lidé. Ale je fakt že odpařování funguje i za mínusových teplot a v mínusových teplotách neprší, takže teoreticky by sušší být písek mohl, o zmrzlých údech asi nemá smysl polemizovat...dokonce by možná i vlivem nízkých teplot mohl být pískovec pevnější, ale to je jen nápad, nejsem odborník, takže je to možná taky i uplná pitomost. Faktem je že kdysi dávno to opravdu moc nikdo neřešil, lezlo se prostě když to šlo...viz již zmíněné retro fotky.
Jirka P.18:30:36 23.01.2010
odpovědět 
      Re: Ostaš
Martas.

Mráz vysušuje, ty Neználku, se bež ven na ten pískovec někdy v zimě podívat nebo zalozit a pak si na to vzpomen v sezoně :).
George-jp08:13:32 24.01.2010
odpovědět 
       Re: Ostaš
Nemate kluci bohuzel pravdu, bezna davova reakce, overte si fakta.....vzdusna vlhkost a malo slunce a nizsi teploty....je to vlhke lec zmrzle.Lezt se da vzdy i za deste, do toho vam ja nekecam,vsichni ale vime jak vypadaji mnohe cesty dnes a pred 20lety....to neni eroze od prirody, ze? A co maji data prvovystupu spolecneho s vlhkosti? Neco asi jako rychlost otaceni Zeme s Gagarinem?
Martas.11:56:14 25.01.2010
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi