Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Výběr lana24.01.2010
Ahoj všichni, jsem začínající lezec a potřeboval bych poradit s výběrem lana. Na HudySportu jsem si vybral lano Kio 10,2 Roca , ale bohužel jsem k němu nikde nenašel žádné informace a tak by mne zajímal váš názor na toto dynamické lano, jediné co o něm ví
 Re: Výběr lana24.01.2010
10,2 je ukrutnej kabel.A bacha uváděná ,technická data jsou někdy pravdivá tak na půl.Nevím kolik st
  Re: Výběr lana24.01.2010
10.2 je normalni prumer, nic obrovskeho.
  Re: Výběr lana24.01.2010
Jelikož se mi nechce tahat s dvojčetem a tak se rozhoduji mezi lanem Tendon Ambition 9,8 mm 70 m neb
   Re: Výběr lana24.01.2010
Ani jedno žádná hitparáda - 3.volba - Edelrid Eagle 9,8 mm .fakt dobrý.
    Re: Výběr lana24.01.2010
A co je na nich špatného? To co jste uvedl, jsem zatím v žádném obchodě nenašel.
    Re: Výběr lana24.01.2010
A co je na nich špatného? To co jste uvedl, jsem zatím v žádném obchodě nenašel.
   Re: Výběr lana24.01.2010
Obe jsem videl jak vypadaji po nejake dobe lezeni a nic moc, ale kdyz uz bych si mel vybrat tak ten
    Re: Výběr lana24.01.2010
A co lana Ocun?
     Re: Výběr lana24.01.2010
kup si cokoliv s prumerem kolem 10mm, lana tendon, SR bych bral, sam mam obe a ani jedno neni nejaky
   Re: Výběr lana24.01.2010
Mám toho singáče a po dvou sezónách celkem intenzivního lezení je pořád v pohodě. A je to moc příjem
   Re: Výběr lana24.01.2010
Ahoj, 10.2 neni opravdu zadná velká tloušťka, takový normální univerzální lano s dlouhou životností.
   Re: Výběr lana24.01.2010
Mám Tendon amb. i Glory. Každý je dobrý na něco jiného a hlavně taky důležitá váha lezce.Glory je gu
 Re: Výběr lana24.01.2010
Mam Roca Fanatic 10,0 a je docela v pohode, bat se ji nemusis. V.
  Re: Výběr lana24.01.2010
Jak jsem psal nahoře.Tendon 9,7 pohpda,SBS oplet po intensivním užívání 2 roky s několika přílety do
   Re: Výběr lana24.01.2010
Jo ještě ten Singáč,kámoše jsem s nim něco najistil a dobré. Obecně, pokud se bojíš padat,tak každé
    Re: Výběr lana24.01.2010
Tendon Master 9,7mm. Takových 10 víkendů na písku (Labák, Teplice) plus 20 dní skalky venku a mám už
   Re: Výběr lana24.01.2010
A ty jseš taky nějakej kabel ne? že se neumíš ani podepsat...
Kopecek: 10.2 je dobrej průměr
    Re: Výběr lana25.01.2010
Já koupil Eagla normálně v krámě v Alpsportu v Brně .
Před tím jsem kupoval pro kamáráda lane
    Re: Výběr lana25.01.2010
Hlvně že ty jsi se podepsal, ty trotle.Navíc k čemu bude borcovi moje jméno,na to se neptal ,ale na

 Stratos - kalhoty, bunda23.01.2010
Ahojte,
nemate nekdo zkusenost s tim, jak nejlepe osetrit (jaka impregnace - sprej po vyprani, nebo pripravek rovnou do pracky? + mate nejaky osvedceny konkretni pripravek?) kalhoty a bundu Pinguin Stratos? Diky vsem ochotnym za odpovedi..
 Re: Stratos - kalhoty, bunda28.01.2010
Mam bundu stratos a peru ji v tom pripravku kterej primo doporucuji
 přilby CAMP23.01.2010
Dobrý den, nevíte někdo kdo je přímý dovozce přileb CAMP do čr
 Re: přilby CAMP23.01.2010
Hudy sport

 Sperlonga22.01.2010
Hezký leden, poradí někdo, jak se dostat do Sperlongy bez auta - mám na mysli letecky do Říma a pak ????? Díky za info, určitě se hodí více lidem...

 windstopper satek/maska22.01.2010
Zdravim vsechny,
potrebuji poradit jakou si koupit masku na zimu s windstopperem?
Mel jsem vyhlidnuto: Buff typhoon - to by mi vyhovovalo maximalne, ale nikde to nemuzu sehnat. Nasel jsem to v CR jen v jednom internetovem obchode, ale napsal
 Re: windstopper satek/maska22.01.2010
zkus se podivat a vyzkouset kuklu warmpeace gangster.
  Re: windstopper satek/maska22.01.2010
ja ale nechci kuklu.
Potrebuji tu masku vyuzit i jako nakrcnik a v pripade ze bude hooodne fo
   Re: windstopper satek/maska22.01.2010
ja sem si presne tohle koupila loni v Hudy (konkretne Praha Andel), treba by ti poradili...
    Re: windstopper satek/maska22.01.2010
ty mas ten buff typhoon?
     Re: windstopper satek/maska22.01.2010
predpokladam ze tohle je asi ten shop ze?
      Re: windstopper satek/maska22.01.2010
Ano to je ten shop.
     Re: windstopper satek/maska23.01.2010
je to buff ale nevim jakej. polartec...
   Re: windstopper satek/maska23.01.2010
No a co zkusit treba neco od Kamy? Treba tohle:
    Re: windstopper satek/maska25.01.2010
jo na tu kamu jsem taky narazil, tak ji zkusim a snad to splni me ocekavani.

 Lezení ve Mšeně22.01.2010
Zdar všem, chystám se zase začít po zimně lézt (nebyl asi 3/4roku čas :(. Nejblíž to mám do Mšena na stěnu. Hledám parťáka. Zkušenosti asi 4 leté. Obtížnost lehčí. Chtěl bych se připravit na nějaké pohodové letní lezení. Klidně bych i zajel občas do Prahy
 Re: Lezení ve Mšeně22.01.2010
Nebo klidně i ven, zima nevadí.
  Re: Lezení ve Mšeně25.01.2010
Pěkný námět do diskuze! Nebo že by do inzerce?
   Re: Lezení ve Mšeně25.01.2010
přečti si tohle:
 Přilba Salewa Sargon22.01.2010
Ahoj, máte někdo zkušenost s touto přilbou? Viděla jsem ji pouze na netu, v Brně jsem na ni "na živo" nenarazila, zkoušela jsem Toxo, Helium, obě mi seděly dobře, ale Sargon vypadá líp odvětraná oproti Toxu a bytelnější než třeba Helium (při man
 Re: Přilba Salewa Sargon22.01.2010
Musíš zkusit na hlavu, každá přilba je jiná. Ani Helium I a Helium II nejsou stejný.
Polystyr
  Re: Přilba Salewa Sargon22.01.2010
super jsou prilby od Campu - delaji i damske v ruznych barvickach, nebo prilby od grivelu.

 Boulderovka v paříží22.01.2010
Caues, nevíte někdo,nebili jste na nějaké boulderovce v paříži? Nějaké doporučení, kontakt, místo, jméno, web..dík moc
 Re: Boulderovka v paříží22.01.2010
  Re: Boulderovka v paříží25.01.2010
vůbec nerozumim co z toho je stěna a co ne, překlad na prd
 Re: Boulderovka v paříží22.01.2010
Mně žabožrouti doporučovali Antrebloc.

 Spáry22.01.2010
Ahoj mohl by jste mi prosim nekdo doporucit nejake spary na Krizaku/Ostasi pripadne v Adru vhodne do zacatku? Diky 
 Re: Spáry22.01.2010
 Re: Spáry22.01.2010
Na Ostaši jsou dobrý spáry na Zelenou stěnu (lehčí). Pak Koutová spára na Triglav. Pak těžší spáry n
  Re: Spáry22.01.2010
OSTAŠ
Pro začátek: Údolní na Nekonečnou, Klikatá spára na Slunečnou, Koutová na Triglav
   Re: Spáry22.01.2010
Ta Řeznická je fakt tak strašná??? Asi to budu muset opravdu brzo zkusit :))
   Re: Spáry22.01.2010
No je to krapet subjektivní...Dolní varianta na Štěpánku? Hodně pokročilé snad, ale nikdy??
   Re: Spáry22.01.2010
Jinak bych doplnil seznam o jednu spárovou perlu jménem Anna van Deak :-)))
    Re: Spáry22.01.2010
Řeznickou spáru opravdu nedoporučuju vůbec nikomu. Není hezká a je vážně nebezpečná. Nikdy bych to n
   Re: Spáry23.01.2010
Babí léto rozhodně doporučuju, jenom si dopředu zjistit, zda tam nebydlí zrovna netopejr. Typická ád
    Re: Spáry23.01.2010
Babí léto je moc pěkná cesta, možná jen pro jistotu je lepší si vzít metrovou expresku,aby člověk cv
     Re: Spáry25.01.2010
Ještě jsou poblíž Teplice. Dobře zajištěná je JZ spára na Sokolíka, Sokolík na Kapucína, Bič na Věž
     Re: Spáry25.01.2010
Ještě jsou poblíž Teplice. Dobře zajištěná je JZ spára na Sokolíka, Sokolík na Kapucína, Bič na Věž
   Re: Spáry23.01.2010
No zrovna Vlnková mi přijde celkem v pohodě ... a srovnávat ji třebas se Žlutou spárou nebo Tréningo
   Re: Spáry23.01.2010
Drž tlamajznu na Kibici se spárou nemá nic společnýho aspoň myslim
   Re: Spáry25.01.2010
A srovnávat obtížnostně Údolní na Amora s Tomáškou nebo Starou c. na Vinetoua je taky dost silné kaf
    Re: Spáry25.01.2010
Jednotlivé cesty ja si lepší komentovat přímo (myslím u těch cest v databázi lezce). Moje komentáře
     Re: Spáry25.01.2010
Moje taky, jen mu delam poradek v tech od Tebe doporucenych zacatecnickych. Ta Udolni je sice nejtez
      Re: Spáry25.01.2010
Ne Hurajda ale Hroche samozrejme

 Vodopády v ČR22.01.2010
Tady je ten odkaz na stránku, která mapuje české vodopády: www.vodopady.info/cz
Už to tam přibývá a dá se to setřídit i podle výšky. Ta

1   ...   929   930   931   932   933   934   935   936   937   938   939   940   941   942   943   944   945   946   947   948   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Sperlonga
Hezký leden, poradí někdo, jak se dostat do Sperlongy bez auta - mám na mysli letecky do Říma a pak ????? Díky za info, určitě se hodí více lidem...
Kaspíny19:03:11 22.01.2010
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1172 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi