LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Kalhoty na skialpy02.02.2010
ahoj, neporadili byste mi jaky jsou dobrý kalhoty na skialpy a občasný lezení ledů. Ale hlavně bych je měla na ty skialpy. Chtěla jsem nějaké membránové, ale dneska mi v obchodě doporučovali kalhoty Direct Alpine Badile. Tak ted nevím :) Díky.
 Re: Kalhoty na skialpy02.02.2010
Co se ti na nich nelíbí? Podle mě dobrá volba.
  Re: Kalhoty na skialpy02.02.2010
Kdyz je pekne, tak je v nich zbytecne teplo, kdyz fouka, tak profouknou a o snezeni ci mokru na lede
 Re: Kalhoty na skialpy02.02.2010
Ahoj,
Na skialpy potrebujes neco celorozepinaciho po stranach, na ledy zase nepromokavy, bedi
  Re: Kalhoty na skialpy02.02.2010
ahoj, ja nosim kdyz je hezky Patagonia Guide, kdyz je hnusne Warmpeace High. ty neprofouknou, vydrzi
   Re: Kalhoty na skialpy02.02.2010
Na skialpy používám už docela dlouho softshellový kalhoty. (konkretně Tilak Crux z windstoperu, ale
 Re: Kalhoty na skialpy02.02.2010
Pinguin Alpin L (W) - střih přímo pro ženské, celorozepínací, membránové, vynikající cena (na netu).
 Re: Kalhoty na skialpy02.02.2010
Jedině Softshel.Pohodlné měkké volné membránové,nic lepšího neníííí.
  Re: Kalhoty na skialpy02.02.2010
Díky všem za rady, pán v obchodě mě trochu zmátl, ale teď už v tom mám jasno :)
   Re: Kalhoty na skialpy03.02.2010
Měl jsem Schöffel. Dělají asi nejlepší kalhoty v této kategorii se všemi vychytávkami. Budeš ale mus
 Re: Kalhoty na skialpy05.02.2010
Ahoj, s kalhotami na skialpy je to těžké, v různých podmínkách ti jedny kalhoty pro 100% komfort nes

 cepíny do hôr 02.02.2010
Zdravým horolezci. Potreboval by som radu ohľadom cepínov do hôr. Jedná sa hlavne o VHT, čiže by mali zvládnuť nejaké tie žľaby, firny ale aj sneh + nebolo by zlé keby sa s nimi dalo poliezť aj čo-to v ľade. Som skôr začiatočník, čiže to nemusia byť absol
 Re: cepíny do hôr 02.02.2010
malinko problém je délka za chůze mimo svah nebo traverz, navíc se ti krátký cepín zabodne do sněhu
 Re: cepíny do hôr 02.02.2010
Kup si dobry cepiny do ledu (petzl quark, raveltik supercap) a na vht ber jen jeden a hulky...
 Re: cepíny do hôr 02.02.2010
A stacia tie astarexy alebo treba radsej astrary ...? resp. viem, že najlepšie by boli qarky, ale ti
  Re: cepíny do hôr 02.02.2010
řídil bych se tím "možno časom": pokud tě to v budoucnu chytí, a tipnul bych si, že ano, t
  Re: cepíny do hôr 03.02.2010
Kup si jeden uplne obycajny turisticky cakan s rovnou ruckou, aby si pri pripadnom brzdeni na firne
   Re: cepíny do hôr 03.02.2010
Přidám vlastní zkušenost. Jeden rok jsem koupil VHT cepín od BD. Za 2 roky mě začaly bavit ledy a ko
 Re: cepíny do hôr 03.02.2010
Neboj se turistických cepínů, když koupíš dobře vyváženej bytelnej turisťák s těžší hlavou (žádnej h
  Re: cepíny do hôr 04.02.2010
Napriklad taky Edelrid excalibur pro...
 Re: cepíny do hôr 03.02.2010
Koukni sem. Potřebovalo by to sice trochu aktualizace, ale pro tvoje potřeby to je dobrý vodítko výb

 Budoucí lezecký a skateboardový areál v Plzni02.02.2010
Podle deníku Právo z 2.2.2010 (Regionální mutace pro Plzeňský kraj) počítá projekt revitalizace Štruncových sadů a jejich okolí s lezeckým a skateboardovým areálem za fotbalovým stadiónem, jak uvedl Klír. Stavební práce začnou v létě a skončí do září roku
 Re: Budoucí lezecký a skateboardový areál v Plzni02.02.2010
Pardon, ještě nutno dodat, že článek ze strany 11 od Ivana Blažka se jmenuje "Park bude polovič
 Re: Budoucí lezecký a skateboardový areál v Plzni03.02.2010
Plány na stavbu stěny se již řešily a podle nich měla být stěna bombastická, hlavně co do její výšky

 Adam v Claret 2x 8c Os01.02.2010
Včera, fenomén české Adam Ondra odešla těšit lepící podmínky na slavné Claret útesu v Heraultová. On byl nabídl den zraku extrémní, kde vše fungovalo. Perfektní den útesu!

V den, kdy začíná ve střeše s "Biotop", 8b / b +, klasické
 Re: Adam v Claret 2x 8c Os02.02.2010
Ať žijí automatická překlad :-)
  Re: Adam v Claret 2x 8c Os02.02.2010
Z kairnu.

 Silvretta 40401.02.2010
Ahoj, nastavuju si vahu na vazani silvretta 404 (v mem pripade na maximum bo odhaduju, ze s batohem muzu mit skoro 110 kg :)) a chtel bych se zeptat k cemu je na vazani z boku paticky takovy prepinac min - max..? Foto zde:
 Re: Silvretta 40402.02.2010
Cao,
to neni prepinac. Ukazuje to pnuti mezi spickou a patkou vazani. Pochopil jsem to tak, z
  Re: Silvretta 40402.02.2010
Aha... dik za vysvetleni :)

 Kalhoty - kratší verze?01.02.2010
Ahoj, nevíte někdo o výrobci, který by měl v sortimentu relativně krátký kalhoty? Vím, že třeba North Face dělá dvě velikosti, ale i ta regular mi je dlouhá. Nebo výrobce, který by ty kalhoty měl o něco kratší při běžnejch velikostech. Mám problém sehnat
 Re: Kalhoty - kratší verze?01.02.2010
Zkuz věci od High Point bez problému upravují střihy a za pár babek
 Re: Kalhoty - kratší verze?01.02.2010
ProRock PoemaRoca
 Re: Kalhoty - kratší verze?01.02.2010
Ja mam supr nuzky,co strihaj cikcak a pak se to netrepi. Chapes,ne? Jsou po babicce! Ti ustrihnu, co
  Re: Kalhoty - kratší verze?02.02.2010
To jsou takovy ty nuzky do blesku? //// jo ty fungují.. ale šikovná švadlena dokáže taky zázraky a z

 Garmont Sticky Dragon - zkušenosti01.02.2010
Zdarec,

máte někdo zkušenosti s botkama Garmont Sticky Dragon? Chtěl bych je použít jako jakýsi "nástupovky" nebo i na lezení hodně lehkejch cest...
Díky
 Re: Garmont Sticky Dragon - zkušenosti01.02.2010
Starý model byl super - sice bez Gore ale super - měl jsem je cca.5 let , ale ! Nový model má nový d
  Re: Garmont Sticky Dragon - zkušenosti02.02.2010
díky za info...
  Re: Garmont Sticky Dragon - zkušenosti02.02.2010
a estě mě napadly od Salticu Hard-Cory? Zkušenost přímo s nima? Mám od Salticu Granity a spokojenost
 Re: Garmont Sticky Dragon - zkušenosti02.02.2010
Jsou to dobry boty. Docela lehoucky, takze treba ve vicedelkach o nich na sedaku ani nevis. Podrazka
  Re: Garmont Sticky Dragon - zkušenosti02.02.2010
přesně na tenhle účel bych je chtěl použít...na dojíti kamsi, výjimečne na přelezení lehký časti...<

 Kunětická hora31.01.2010
Ahoj
V polabské nížině v okolí Pardubic moc lezeckého terénu není ale ! Ještě jako malé robátko jsem byl s rodiči na výletě na nedaleké Kunětické hoře a pamatuji se , že jsem zde zahlédl pár lidí jak visí na laně a kamsi to lezou. Proto se chci opt
 Re: Kunětická hora31.01.2010
Lézt se tam nesmí!
 Re: Kunětická hora31.01.2010
A je to strašně rozchrastané, hledal sem tam náké šutry (co se tam prý dají najít), tak sem si na to
  Re: Kunětická hora31.01.2010
P.S. to já jenom kdyby Tě ten zákaz neodradil...
   Re: Kunětická hora01.02.2010
díky za info :)
    Re: Kunětická hora02.02.2010
Málo informací. Kde je psáno že je to zakázané?

 Dnes ČT 231.01.2010
Ahoj dnes ve 22:00 na ČT 2 v pořadu Na plovárně s Markem Ebenem rozhovory s nejslavnějšími nepálskými šerpy Apa Sherpou a Dawa Sherpou. Myslím že to bude dosti zajímavé.
 Re: Dnes ČT 2 - Šerpové s Ebenem31.01.2010
Díky moc za info, mohl by sem potom někdo dát link pokud to budou mít na webu? díky.
  Re: Dnes ČT 2 - Šerpové s Ebenem31.01.2010
Pokud to "budou mít na webu", jistě si to dokážeš najít sám.
   Re: Dnes ČT 2 - Šerpové s Ebenem01.02.2010
Nemam TV, ale dik, ze vim, ze to bylo vcera!
    Re: Dnes ČT 2 - Šerpové s Ebenem01.02.2010
ale internet zjevně máš, ne? :)
keywords: ceska televize, na plovárně, 31.1.2010, online vysí
    Re: Dnes ČT 2 - Šerpové s Ebenem01.02.2010
ale internet zjevně máš, ne? :)
keywords: ceska televize, na plovárně, 31.1.2010, online vysí
   Re: Dnes ČT 2 - Šerpové s Ebenem01.02.2010
Viděl jsem to v TV. Nic to nemění na tom, že lezec.cz nemusí být jen skororozcestník, ale můžou tu b
    Re: Dnes ČT 2 - Šerpové s Ebenem01.02.2010
Archiv hostů Na plovárně
    Re: Dnes ČT 2 - Šerpové s Ebenem02.02.2010
Cca 15.7.2003 tam byl Reinhold Messner, ale nejspíš to v archivu nemají, i když to ještě opakovali.
     Re: Dnes ČT 2 - Šerpové s Ebenem02.02.2010
pěkný, díky za tip a za odkaz !!

 lom u kralovan31.01.2010
zdravim nemate nejake info jak to vypada s ledem u kralovan? dik
 Re: lom u kralovan31.01.2010
Ledy u Kralovan zde:
  Re: lom u kralovan31.01.2010
dik nebyl nahodu nekdo v lomu tento vykend? nebo v tydnu? za tech 15 dni se to tam mohlo velice zmne
   Re: lom u kralovan01.02.2010
Byl jsem tam včera a dobrý...spodní patro je vytečené pěkně a i na těch dalších si tam najdeš nějaké

1   ...   924   925   926   927   928   929   930   931   932   933   934   935   936   937   938   939   940   941   942   943   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Adam v Claret 2x 8c Os
Včera, fenomén české Adam Ondra odešla těšit lepící podmínky na slavné Claret útesu v Heraultová. On byl nabídl den zraku extrémní, kde vše fungovalo. Perfektní den útesu!

V den, kdy začíná ve střeše s "Biotop", 8b / b +, klasické stránky. Toto je druhý výstup na trať po Chris Sharma v roce 2002 (video výstup).

Adam nadále výlet do polykání dvě 8c na názor: odolný "vyhlazovací války" a blok "Super Samson. Učinit tento poslední názor je zvláště mysl-čerstvý vzduch, skladby hraje na 2 metry s podstatou podle odhadu místních blok 7C +!

Konečně, mladá česká skončil svůj den v "Elzevir" 8b + odpor pásků, na kterých ani nevěděla úspěchu z hlediska ...

Co je to působivější je, že ve slovech Nicolase Nastorg náš informátor, všechny pruhy připoután včera Adam neměl představuje skutečné problémy ... Bez zaváhání a bez skutečného dodání hlavních bojových doslova České držel v elegantní a rychlé, že je čistý. Určitě to je daleko od stropu, a to má potenciál, aby se více řídit Vzhledem k množství extrémních cest požití den!

A to je možná neskončil, Adam ještě lezení na jihu na víkend ...
23:59:36 01.02.2010
odpovědět 
 Re: Adam v Claret 2x 8c Os
Ať žijí automatická překlad :-)
08:37:03 02.02.2010
odpovědět 
  Re: Adam v Claret 2x 8c Os
Z kairnu.
 pbla402409:21:58 02.02.2010
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop | Re: Podle článku byl B.I.G. původně "Projekt Hard"? |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (58)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (6)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi