Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Černý 6468

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231467 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk
DDM Domino - Hronov
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
Rock Point Liberec - Liberec 1
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Film The Asgard project06.02.2010
Cavko nemate nahodou niekto torrent na tento film?..prip. iny link?..uz som to objavil na nete ale vacsinou platene linky.. nema to niekto???
 Re: Film The Asgard project06.02.2010
Kup si to!!!!!!!!!!!!
  Re: Film The Asgard project06.02.2010
kde se to dá koupit?
  Re: Film The Asgard project06.02.2010
Kupi iba hlupy..sikovny si stiahne.. a usetri
   Re: Film The Asgard project06.02.2010
tak ty az tak sikovnej asi nejsi...i kdyz te chapu....
    Re: Film The Asgard project06.02.2010
ver tomu ze som :-)..ale film len nedavno vysiel tak trva kym sa to dostane na net ako free.. ja som
     Re: Film The Asgard project06.02.2010
co kus to názor...
      Re: Film The Asgard project07.02.2010
Užasný názor, "kupi iba hlupy". A chytrý ukradne, že? Prostě názor primitiva!

       Re: Film The Asgard project07.02.2010
Haha..nazor ptimitiva :-D.. vpoho.. poznas toto "za peniaze kupi aj hlupy" sikovny zozenie
        Re: Film The Asgard project07.02.2010
musím souhlasit s jozom. Ať si ty pro nás předražené filmy kupují bohatší západní národy, které něja
         Re: Film The Asgard project07.02.2010
prostě globálně dostupné lezecké filmy mají globální ceny, ale to znamená, že pro někoho jsou super
          Re: Film The Asgard project07.02.2010
TO je samozrejme.. Napr. v nemecku stoji film 30 eu.. taky priemerny nemec na taky film zarobi..no a
          Re: Film The Asgard project07.02.2010
Osobne mi tohle prijde jako lacina vymluva. Samozrejme ze platy a ceny se po svete lissi, nekdy i do
           Re: Film The Asgard project07.02.2010
Koukam, ze lezec nezna znak pro libru. Takze &#163 rovna se libra.

Jozo, kdyz je
            Re: Film The Asgard project07.02.2010
Samozrejme kazdy nazor ma nejaku pravdu..mne je tiez nie prijemne ze si to nelegalne stiahnem ale ak
             Re: Film The Asgard project07.02.2010
A neboj ked tento film najdem hodim to sem..a myslim ze to potesi kazdeho
              Re: Film The Asgard project08.02.2010
Je to samozrejme vec kazdeho z vas a vase moralka je bohuzel takova jaka je... Proto tady v CR budet
               Re: Film The Asgard project08.02.2010
Tak lezecky film si koupis, ale produkt z Hollywoodu si klidne stahnes. Jaky je rozdil v tom okrast
                Re: Film The Asgard project08.02.2010
tak co teda máte niekdo ten link alebo sa tu budete dalej baviť o pi..... Ja chcem už vydeť ten film
                 Re: Film The Asgard project08.02.2010
Jasne ja som sa tiez pytal na len link :-D.. ale uz pomaly prechadzam google...
               Re: Film The Asgard project08.02.2010
Tak na prispevky typu ESUS musim reagovat, akoze ked ten film je raz na nete dostupny, nebudem hrat
               Re: Film The Asgard project08.02.2010
západ nikdo neosočuje ani mu nezávidí! ale že je tam jiná životní úroveň a ty ceny jsou nastavený na
               Re: Film The Asgard project08.02.2010
západ nikdo neosočuje ani mu nezávidí! ale že je tam jiná životní úroveň a ty ceny jsou nastavený na
                Re: Film The Asgard project09.02.2010
Svihy, ze ty budes student;)
Ono to co pises neni jen otazka statu ci narodnosti. Pro nekoho
                 Re: Film The Asgard project10.02.2010
no a čo bude s tým torrentom????? Máte ho dosi, tak sem s ním.
                 Re: Film The Asgard project10.02.2010
no odhadls to správně, jsem student:-)
takže času fůra, pohodlí odmítám, ale s penězma se mus
                  Re: Film The Asgard project10.02.2010
LOL! Svihy aky prudic a nakoniec aj tak nic z toho :D
                   Re: Film The Asgard project10.02.2010
:-) haah.. ja chcem ten torrent .. ak to ma niekto original nech to skomprimuje na .avi da do raru
                    Re: Film The Asgard project10.02.2010
jozo, za dobu co sem pises a hledas to, tak sis moh uz nekde vydelat na original :)
Origs mam
                     Re: Film The Asgard project11.02.2010
Ano, jsem na tom obdobně, kamarádům udělám pěkně promítání na velké plazmě i s pohoštěním, ale taky
                      Re: Film The Asgard project11.02.2010
Ved jasne..to chapem.. to je iba na cloveku ci chce "pomoct".. a je samozrejme ze ked niek
  Re: Film The Asgard project11.02.2010
nic nekupuj,stejne se na to dvakrat podivas a hotovo...

driv nebo pozdeji to bude na
 Re: Film The Asgard project11.02.2010
az se tady vykecáte, tak sem hodte ten odkaz na ten torrent, kuli kterymu tady sme..
dik
  Re: Film The Asgard project17.02.2010
posypte sa.. tu mate torrent neviem ci je funkcny ale snad sa to rozbehne..
   Re: Film The Asgard project18.02.2010
snad nekdy v necem jinem nez MP4
    Re: Film The Asgard project19.02.2010
tu je link ktory sa mi ako tak rozbehol
 poitiers05.02.2010
Ahoj, pobudnem nejaky cas v Poitiers vo Francii,
neviete o nejakom lezeni pobliz, skaly, umelina, boulder ...
 Re: poitiers06.02.2010
ahoj, napiš sem svůj mail. zkusím Ti dát pár tipů, pobývala jsem v Poitiers docela dlouho:)
  Re: poitiers10.02.2010
vesely@gjh.sk diki, uz tu asi nie si co?
 Re: poitiers06.02.2010
Existuje minimálně tištěná mapa francouzských lezeckých oblastí. Hned u Poitiers je kousek západně B

 Lezení Barcelona05.02.2010
Ahoj chtěla bych letět v březnu do Barcelony. Mohl by mi prosím někdo poradit nějakou lezeckou oblast,(obtížnost tak 6a - 8a) kam bych se z Barcelony dostala vlakem nebo busem a případně poradit, jak na vlak bus atd.  Díky moc Eli
 Re: Lezení Barcelona05.02.2010
primo v Barcelone je jedna pevnost nad pristavem je tam vynejtovano a oznaceno par lehcich cest (na
 Re: Lezení Barcelona05.02.2010
nebo se třeba podívat do Montserratu... nebyl jsem tam, ale tuším že tam jezdí nějaké MHDčko (je to
 Re: Lezení Barcelona05.02.2010
taky primo u park Guel je takova vynejtovana skalka, ale kde presne si uz vazne nepamatuju.
 Re: Lezení Barcelona06.02.2010
Ahoj, žil a pracoval jsem tam přes dva roky, takže si čersvě pamatuju, co se tam dá lézt.
Pří

 Snarg05.02.2010
Kde se u nás dá sehnat snarg?
 Re: Snarg05.02.2010
můžeš nějak popsat co to je?
  Re: Snarg05.02.2010
neni to ledovcová skoba po česky?
   Re: Snarg05.02.2010
je, ale ne ta soucasna duta
  Re: Snarg05.02.2010
Snarg vypadá jako šroub do ledu. Je to trubka s jemným závitem a okem. Rozdíl oproti šroubu je v tom
  Re: Snarg05.02.2010
   Re: Snarg05.02.2010
a výhoda oproti šroubu? krom toho ze to možná budeš mít rychleji zavrtany? druholezec se z toho vynd
    Re: Snarg05.02.2010
Asi 3 kusy jsou v hudy havirov. pracuji tam
    Re: Snarg05.02.2010
Výhoda je v nižší intelektuální náročnosti použití. Mlátit kladivem dokáže každý, kdežto šroubování
     Re: Snarg05.02.2010
Blbej dotaz už si do toho na prvním někdy mlátil. nedokážu si představit jek to valím do nějakýho ne
      Re: Snarg05.02.2010
takže je asi výhoda že nahoru to půjde mlátit ten druhej blb a stip je dole a umí to vyšroubovat:)))
       Re: Snarg05.02.2010
přesně tak :o)
        Re: Snarg05.02.2010
Tak jsem na webu abecedy zkouknul to video a s tim zaboucháváním měl teda problem a zdalo se mi že t
         Re: Snarg05.02.2010
ono se to navíc těmi cepíny se zahnutým toporem bouchá dost blbě.
     Re: Snarg05.02.2010
Pro klid mojí duše, aby se fakt někdo nezabil: tohle vopravdu nebylo myšleno vážně!
 Re: Snarg05.02.2010
Pro ty co neví o co jde. Říkáme tomu "doubek" a je to staré jak lidstvo samo. Vhodné zejmé
  Re: Snarg05.02.2010
Doubek a snarg jsou dvě rozdílné věci. Obě slouží pro zajištění v zimě. Doubek je čtyčhranná plná ty
   Re: Snarg06.02.2010
Lezl jsem se snargy mnoho let.Rychle se zatloukal,protože byl ocelový tak v dobrém ledu byl jistější
    Re: Snarg06.02.2010
něco jako doubek je festovně natlučený v koutě za klášterem v Jánu, ještě v nějaké sklaní cestě jsem
   Re: Snarg06.02.2010
Díky za info. Myslel jsem že se jedná o stejnou věc. V tom případě jsem to nikdy neviděl.

 průvodce Labák04.02.2010
Ahoj. Nevíte kde se dá ještě sehnat nový průvodce na Labák? Díky
 Re: průvodce Labák05.02.2010
Možná mám doma jedeno předminulé vydání navíc, ale před koncem roku vyšel novej německočeskej od Kit

 Plechovka03.02.2010
Chtěl bych se jen zeptat jestli v této době existuje seznam cest na PLECHOVKU ve Škoda sport parku + jejich obtížnosti??
 Re: Plechovka04.02.2010
  Re: Plechovka04.02.2010
dik moc!

 Nomic-ohlej hrot03.02.2010
Má někdo zkušenosti s narovnáním ohlého(a to dost) hrotu na Nomicu? Jde mi o to,jestli se pokusit to narovnat zas jen hrubou silou, nebo to dat někomu nahřát a narovnat? Prý to po nahřátí ztratí vlastnosti a pak to nic nevydrží? Osobně tomu moc nerozumim,
 Re: Nomic-ohlej hrot03.02.2010
Jestli je kalenej tak tim ze ho nahrejes tak aby sel dobre narovnat, tak ho popustis a tim zmekne. J
 Re: Nomic-ohlej hrot04.02.2010
Zahoď to a kup si novej. Materiálové vlastnosti se ti nemůže podařit vrátit na původní hodnotu.
  Re: Nomic-ohlej hrot04.02.2010
no to se mi právě zahodit nechce, mam to od vánoc a je jinak v docela dobrým stavu. A taky se dá pře
   Re: Nomic-ohlej hrot04.02.2010
Jestli chceš riskovat, že ti prdne a hodíš tlamu, tak si ho klidně srovnej;-) Kdyžtak vyklepat mosaz
   Re: Nomic-ohlej hrot05.02.2010
Tak v tom případě to zastudena narvi zpátky. Na rady typu "opatrně narovnat" nedej - jinak
 Re: Nomic-ohlej hrot04.02.2010
Svýho času sem ohnuul hrot na první tůře se svym prvnim kvarkem, byl sem pěkně vytočenej ;-) kladive
  Re: Nomic-ohlej hrot04.02.2010
no bať. brousíš cep? a de to? vohnulo se to a neprasklo? mydlí se tim do šutru a nepraská? no vidiš,
 Re: Nomic-ohlej hrot04.02.2010
Na mašině od Grivela jsem ohnul a zase srovnal hrot asi 3x a držel bez probémů dokud jsem ho normáln
  Re: Nomic-ohlej hrot04.02.2010
kolik najede prolezený hrot než ho vyhodíš?
let, za rok,
díky
 Re: Nomic-ohlej hrot-vysledek10.02.2010
Tak dávám vědět jak jsem to vyřešil. Kovadlina+kladivo...normálně za studena postupnym mlácením a by

 Čelovka03.02.2010
Zdar...rozhoduju se jakou čelovku...chtěl bych od Petzlu, asi s baterii na hlave...a mam dva favority...Duo led 5, nebo myo 3...nebo myo 5...nechtel bych jit s cenou pres dva litry...jak to vidite? diky za radu
 Re: Čelovka04.02.2010
vidím to
 Re: Čelovka04.02.2010
Od petzla ber myo XP, ale este lepsie novu verziu tikka xp, je lahka, dost vykonna a nie je az taka
  Re: Čelovka04.02.2010
tak nejak bych tam chtel este xenon bo zkrátka žárovku....
   Re: Čelovka04.02.2010
Na žárovku se vykašli. Myo XP nový model, nebo RXP dosvítí stejně daleko jak žárovka... V.
 Re: Čelovka04.02.2010
Tikka XP.
  Re: Čelovka04.02.2010
ahoj, zajímalo by mně zda se dá sehnat čelovka s akumulátorem, často jezdím na běžkách večer tak pot
   Re: Čelovka04.02.2010
kup si dobíjecí sanyo Eneloop a nemusíš kupovat stále nové baterky
   Re: Čelovka04.02.2010
Taky mam nabijeci baterky, takze to akorat vymenim za jine, kdyz to pak moc nesviti, a po navratu do
   Re: Čelovka04.02.2010
Otázka kolik do ni chceš investovat. S akumulátorem jsou třeba Petzl Ultra, Silva Alpha, Led-Lenser
    Re: Čelovka04.02.2010
kup si od petzla MYO XP, má jí přítelkyně a je v pohodě. Osobně mám sice tvé oblíbené MYO 3 s tím xe
 Re: Čelovka05.02.2010
Urcite si kup Tikka XP2. Ma fantasticke parametre, je vodeodolna, ma LEDku a napajanie 3xAAA. Mam ju
 Re: Čelovka07.02.2010
Tři roky jsem odkládal nákup a čekal až někdo konečně vyrobí pořádou čelovku, nakonec jsem se dočkal
  Re: Čelovka07.02.2010
Děkuji Belialovi za tipy. Ten Led Lenser H7R vypadá dobře a je dostupný... 8.5tisíc za petzla je fak
   Re: Čelovka08.02.2010
Jo taky sem si koupil neznačkovou čelovku za 150Kč svítí celkem dobře. Pozdějc sem si koupil Princet

 rukavice03.02.2010
ahoj, kupujeme výbavu do ledu a hor a nevíme, jaké rukavice - celkem se nám líbí Tilak Cyborg 03 - jaké by jste doporučili prosím?

Marek
 Re: rukavice03.02.2010
Cyborgy jsou fajn, mám je asi dva roky a furt v pohodě. a za tu cenu co mě stály jsou zlatý
  Re: rukavice03.02.2010
Já bych teda do těch od tilaka znova nešel. Po chvíli lezení po lede kde teče voda jsou jak houba (p
 Re: rukavice03.02.2010
Určitě vydržej, ale drtiče mrazu to rozhodně nejsou. Při -10 už mě nestačej. To už mi potvrdilo víc
  Re: rukavice03.02.2010
dík za připomínky - jaké jiné by jste doporučovali?
   Re: rukavice03.02.2010
Flísovky z pracovních potřeb za 60 Kč stačí skoro na všechno. Když je moc mokro nebo zima, natáhnu n
    Re: rukavice03.02.2010
aj do -20. že?
     Re: rukavice03.02.2010
ano
 Re: rukavice03.02.2010
Ty ktere ti nejlepe sednou na ruku, pokud ti bude precnivat kus palce,ukazovacku ci prostrednicku, t
  Re: rukavice03.02.2010
nez do tilaku bych sel urcite do treksportu...jeste nizsi cena,ale rukavice super.Lezl jsem v obou a
   Re: rukavice03.02.2010
Treksport never more. Rukavky na venek dobry. Ale jakmile promoknou začnou se vytahovat prsty "
    Re: rukavice03.02.2010
Tilak totální katastrofa! Měl jsem 3 kusy, vždy se po pár lezení téměř rozpodly a tekla do nich voda
 Re: rukavice04.02.2010
Souhlas s Kubou Turkem - 5 paru vietnamskych flisaku a jakmile jsou jedny mokre, hned prevlect do su
  Re: rukavice04.02.2010
Jo a ozkousene to mam v Tatrach i pri minus 20 i v hnusu kolem nuly. Kolem te nuly to byla jedina ch
   Re: rukavice05.02.2010
 Lungser Kangri03.02.2010
Ahojte,
nemáte někdo zkušenosti s výstupem na Lungser, Chamser nebo Menthok Kangri? Jednalo by se mi o info, zdali existuje podrobnější mapa, podle které může člověk sám jít a možná nejnižší teplota nad 6000m ve dne a v noci. Chystám se tam v srpn

1   ...   923   924   925   926   927   928   929   930   931   932   933   934   935   936   937   938   939   940   941   942   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Lezení Barcelona
Ahoj chtěla bych letět v březnu do Barcelony. Mohl by mi prosím někdo poradit nějakou lezeckou oblast,(obtížnost tak 6a - 8a) kam bych se z Barcelony dostala vlakem nebo busem a případně poradit, jak na vlak bus atd.  Díky moc Eli
Eliska13:03:59 05.02.2010
odpovědět 
 Re: Lezení Barcelona
primo v Barcelone je jedna pevnost nad pristavem je tam vynejtovano a oznaceno par lehcich cest (na zablbnuti dobre) myslim ze tam byli i slanaky.
v14:39:43 05.02.2010
odpovědět 
 Re: Lezení Barcelona
nebo se třeba podívat do Montserratu... nebyl jsem tam, ale tuším že tam jezdí nějaké MHDčko (je to tak 40 km)
Pavel17:25:47 05.02.2010
odpovědět 
 Re: Lezení Barcelona
taky primo u park Guel je takova vynejtovana skalka, ale kde presne si uz vazne nepamatuju.
martin20:26:41 05.02.2010
odpovědět 
 Re: Lezení Barcelona
Ahoj, žil a pracoval jsem tam přes dva roky, takže si čersvě pamatuju, co se tam dá lézt.
Přímo v BCN je Piugarda (kopec Montjuic - jedna se o tunel s umelyma chytkama, par metru za nim jsou skaly - prevazne sekano, no jak co) (nevim jak se to pise, je to katalansky). Dale Parc Guell (3 nejtovany kvaky o 10m a jedna stena na bouldertraverz o cca 50m. Taky, co se tyce pevnosti nad pristavem, tam je to uz daavno zakazano lezt. Skal je ve Spanu dost.
Oblasti okoli: busem Montserrat, jinak nic moc.
Posli mi mail, ja se nad tim musim zamyslet, kam se da verejnou dopravou dojet. Ono dojedes, jenze pak se musite krkolome dostat k oblasti, coz muze znamenat spoustu km. :-))
Esus08:49:33 06.02.2010
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1173 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1469 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1440 
 Neřeším to – lezu vše 
 1142 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi