Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231117 cest
Nové přelezy:
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 hochalpenstrasse23.02.2010
ahoj,

chtel bych se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s zimnim prijezdem pod severku glockneru k franz-josefs-hohe [na strankach pisi, ze cesta je zavrena do zacatku kvetna] potazmo s podminkami, ktere tam jsou nyni [hlavne jestli se tam

 hochalpenstrasse23.02.2010
ahoj,

chtel bych se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s zimnim prijezdem pod severku glockneru k franz-josefs-hohe [na strankach pisi, ze cesta je zavrena do zacatku kvetna] potazmo s podminkami, ktere tam jsou nyni [hlavne jestli se tam

 Počasí orava23.02.2010
Ahoj,
nemáte někdo tipy na stránky, kde najdu nějakou relevantní předpověď počasí na Oravu (ev.slovenské hory). Dík. V
 Re: Počasí orava23.02.2010
laviny.sk
 Re: Počasí orava23.02.2010

 krkonoše na skialpech22.02.2010
Ahoj, mohl byste mi nekdo poradit, kde je to v Krkonosich dobre na skialpy? Dik.
 Re: krkonoše na skialpech22.02.2010
Zeptej se ve Vrchlabí na KRNAPu
 Re: krkonoše na skialpech23.02.2010
Čau, dobré to tam není asi skoro nikde, ale jezdí se Úpská jáma ze Studny, Krakonošovy zahrádky a v
  trasy23.02.2010
Jj, mimo znacky je pohyb zakazany. Ale v podstate k jezdeni se hodi skoro vsechny stale lavinove sva
 Re: krkonoše na skialpech23.02.2010
Je tam mnoho pěkných tůr a sjezdů v okolí Luční Hory a Kozích Hřbetů, je však většinou lavinový teré

 Finale Ligure průvodce22.02.2010
Ahoj, nemá někdo naskenovaný průvodce: Finale 007 - Rock Climbing Finale Ligure.http://www.cordee.co.uk/CCE202.php
Díky

 Finale Ligure průvodce22.02.2010
Ahoj, nemá někdo naskenovaný průvodce: Finale 007 - Rock Climbing Finale Ligure.http://www.cordee.co.uk/CCE202.php
Díky

 maltatal po 154887 té22.02.2010
ahoj, kolem maltatalu hlásí teď na víkend přes noc -3 až -2 stupňů a přes den kolem nuly - má to cenu tam jet?
 Re: maltatal po 154887 té22.02.2010
rozhodně namá, co bys tam chtěl jako dělat
  Re: maltatal po 154887 té22.02.2010
lézt ledy
 Re: maltatal po 154887 té22.02.2010
No, vzhledem k tomu, ze predpoved pocasi oznamuje na cely tyden fen (=teply vitr), nulovou izotermu
  Nejen ledy v Maltatalu24.02.2010
Lezli jsme tam 4 dni ledy a šlo to i při oteplení. Když je hnusně na sluníčku a když je hezky ve stí

 Bolest předloktí22.02.2010
Ahoj lezci, mám dotaz na obvyklé téma - bolest. Nějakou dobu mi to spokojeně lezlo (mluvím teď o umělé stěně) a najednou, z ničeho nic, se mi začalo stávat, že mě po pár krocích začnou bolet předloktí (vnější strana, zhruba v polovině). Není to bolest že
 Re: Bolest předloktí22.02.2010
Tvořící se zánět s přetížení? Pokud tě to bolí už dva měsíce tak je to divné.Mně dva měsíce bolel pr
 Re: Bolest předloktí22.02.2010
jj, hned minimálne pauza aspon mesic a príp. doktor, ale urcite dal uz nelez, dva mesice to pokouset
 Re: Bolest předloktí22.02.2010
Vnější strana, to jako na malíkové hraně?
Bude to minimálně přetížené. Klid, opatrně protahov
  Re: Bolest předloktí22.02.2010
Vnější stranou jsem myslel tu, na které ve zvýšeném množství rostou chlupy.

Dík moc z
   Re: Bolest předloktí22.02.2010
no mne tu poradili lez jinak nez doted. V mem pripade to bylo - zacni lezt po velkych chytech ve vel
    Re: Bolest předloktí22.02.2010
Docela se vyplati poradnej strecink pred lezenim, pokud to boli po lezeni neni spatny ledovat. A tak
   Re: Bolest předloktí22.02.2010
Jediná dlouhodobá odpověď na takovéto problémy je dle mého názoru strečing. A ne pouze ve formě klas
    Re: Bolest předloktí22.02.2010
jojo, toto je nejlepsi rada, ovsem az odezni to nejakutnejsi. Dokonce clovek muze lizt, ale musi ved
     Re: Bolest předloktí23.02.2010
proc lazar?
      Re: Bolest předloktí23.02.2010
...ještě bych doporučil zaměřit se na případné uvolnění a rehabilitaci krční páteře a hlavně omezit
 Re: Bolest předloktí24.02.2010
Díky všem za informace! Vidím, že zdaleka nejsem sám. Budu mazat Dolgitem, protahovat ještě víc než

 boulderovka22.02.2010
Prosím o informaci: Jakou barvou (nátěrem) se natírají desky na boulderovce, aby neklouzaly? (Barva+písek?). A jaký je průměr šroubu k přichycení chytů (předpokládám, že je u všech stejný?). Kam nejlépe na chyty? Plánuju něco na tréning. Za jakékoliv info
 Re: boulderovka22.02.2010
na barvu se vyprdni a na piskovani uz vubec - spousta prace a potom spousta bordelu, jak se to drol
  Re: boulderovka23.02.2010
jediny s cim se stotoznim tak je to ze se vyprdni na barvu - spousta prace na nic. Chyty koupis na s
   Re: boulderovka23.02.2010
Díky za odpovědi. Desky už mam 2,7 mm, byly výhodně tak co :). Buldoky mam vyhlídnutý jen jsem zatím
    Re: boulderovka23.02.2010
Chyty se vyplati koupit postupne, treba od ruznych firem a hlavne co nejvic. Par dobrych drevenych t
     Re: boulderovka23.02.2010
vedle te ruky-nohy jsem mu tam doporucil i vruty

A od nej chapu tu bouldrovku jako do
      Re: boulderovka23.02.2010
Pokud to bude mut jako ja velkej previs a strop tak tam opravdu nema smysl nic piskovat, protoze ta
       Re: boulderovka23.02.2010
No von Martas je vatař.Von obědvá v Hiltonu ,jak psal jinde a lezení má tutově zmáknutý. Jinak chyty
        Re: boulderovka24.02.2010
Ještě jednou díky za rady! Mam 3 desky 1,25x2,5m x 27 mm, tak z toho už něco pěknýho vytvořim. Ještě

 Lezečky22.02.2010
Co si myslíte o nazovacích lezečkách versus šněrovačkách? Výhody/nevýhody.
 Re: Lezečky22.02.2010
záleží, co ti víc vyhovuje..Každej si potrpí na něco jiného. Osobně mám sucháče a sem spokojen.. (tk

1   ...   915   916   917   918   919   920   921   922   923   924   925   926   927   928   929   930   931   932   933   934   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 boulderovka
Prosím o informaci: Jakou barvou (nátěrem) se natírají desky na boulderovce, aby neklouzaly? (Barva+písek?). A jaký je průměr šroubu k přichycení chytů (předpokládám, že je u všech stejný?). Kam nejlépe na chyty? Plánuju něco na tréning. Za jakékoliv info k této "problematice" moc díky! H
massy10:36:51 22.02.2010
odpovědět 
 Re: boulderovka
na barvu se vyprdni a na piskovani uz vubec - spousta prace a potom spousta bordelu, jak se to droli. Lez ruka-noha a nasroubuj si sem tam i nejaky vrut na nohy.
Chyty vyrezes ze dreva a provrtas, pak navrtas jeste vetsi dirku na podlozku. Je to lepsi i v tom, ze na drevenych chytech se namaglajzovanej neudrzis, a tak nebudes mit v byte napraseno
16:31:48 22.02.2010
odpovědět 
  Re: boulderovka
jediny s cim se stotoznim tak je to ze se vyprdni na barvu - spousta prace na nic. Chyty koupis na spouste mist - LunaRosa, Aix, Makak, Mamut, a asi jeste další srouby jsou pouze M10 - díry do desek vyvrtej 12mm a nabouchej zezadu natloukaci matice-říká se jim taky buldoky, je to to co znáš z umělek. Nejlepší je překližka, ale je drahá, nejlíp cena/výkon vychází asi OSB desky. Do kolmého stací 18-20mm do velkého převisu a stropu dej 22mm tloušťku. kdybys chtěl víc info tak hledej...minulej rok jsem sem na lezce par dni po vanocich psal clanek o tom jak jsme staveli bouldrovku na půdě i s fotkama
Jirka P.00:29:28 23.02.2010
odpovědět 
   Re: boulderovka
Díky za odpovědi. Desky už mam 2,7 mm, byly výhodně tak co :). Buldoky mam vyhlídnutý jen jsem zatím nevěděl přesně průměr. Článek jsem četl, super (dík)! H
massy11:55:53 23.02.2010
odpovědět 
    Re: boulderovka
Chyty se vyplati koupit postupne, treba od ruznych firem a hlavne co nejvic. Par dobrych drevenych take neni k zahozeni, udela kazdy sikovny stolar, vyborne jsou napr. male drevene zlabky na prsty. Hlavne neposlouchej radu lez ruka - noha viz. vyse. Byl by jsi sice dost dobry na bouldrovce, ale na skale nevylezes nic, protoze bez oznacenych stupu nebudes umet pracovat se svym vlastnim tezistem a budes pak znechuceny svymi vykony a zustanes vecnym preklizkarem, jako spousty rukonohovcu.Si myslim.
Martas.12:10:42 23.02.2010
odpovědět 
     Re: boulderovka
vedle te ruky-nohy jsem mu tam doporucil i vruty

A od nej chapu tu bouldrovku jako doplnek ke skalam. Pak je jedno jak leze, jestli ruka noha nebo nejak jinak. To jsem navrhl jen jako dukaz, ze nejake piskovani neni nezbytne. Co me se tyka, lezu na preklizce i v lete, kdy jsem tak 3 dny v tydnu venku, a to proto, ze bez toho bouldru na skalach slabnu a slabnu a slabnu a s...

A drevene chyty jsou dobre na velke stiskace. Vezmes maly kminek, z jedne strany uriznes plochu a mas supr krapnik. A za 4 takove mas cca 15 epoxidovejch vetsich list. Anebo jsi Rotschild a muzes koupit vse z epoxu. Pak si ale klidne nech udelat tu stenku celou :-)
14:30:55 23.02.2010
odpovědět 
      Re: boulderovka
Pokud to bude mut jako ja velkej previs a strop tak tam opravdu nema smysl nic piskovat, protoze tam se na treni opravdu lizt neda, tam opravdu nejde lizt jinak nez ruka-noha...ovsem to je vlastne podstata takovychto bouldrovek, takze kluci...mir a prestante resit kraviny, s tim uriznutym kminkem souhlasim, to jde, dalsi moznost je vzit treba tri prkynka, posunout je oproti sobe treba o 1 cm- udelat jakoby schodiste a prisroubovat obracene - vznikne takova radoby kapsa - taky vyzkouseno, samozrejme se to da ruzne dobrousit k obrazu svemu. jinak stupy obecne je supr udelat z odrezku nejakych prkynek a privrtat to vrutama - usetris hromadu chytu. Minimalne na spodnich cca 70cm kde se stejne nikdy nechytnes rukama.
Jirka P.16:41:50 23.02.2010
odpovědět 
       Re: boulderovka
No von Martas je vatař.Von obědvá v Hiltonu ,jak psal jinde a lezení má tutově zmáknutý. Jinak chyty dělá spousta firem ,ze známých zahraničních HRT a třeba Lapis,který u nás zastupuje Mráza.Jsou drahý ale ultrabomba.Nepískuj nic a lez jak chceš ,ruka noha i po vrutech na dřívka ser,dobrý chyty se vyplatěj,stejně to děláš pro sebe ,tak co.Ať se dílo podaří,mám taky část jednoho za sebou a teď radost veliká.
21:31:11 23.02.2010
odpovědět 
        Re: boulderovka
Ještě jednou díky za rady! Mam 3 desky 1,25x2,5m x 27 mm, tak z toho už něco pěknýho vytvořim. Ještě řešim jak vymyslet uchycení do panelu. Bydlim v paneláku :(. Jinak to mám, fakt jen jako doplněk. Bez stromů a vůně pískovců to není ono ;) Lezení zdar! H
massy15:26:55 24.02.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192405)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Normální cesta II Hrubá Skála
Marynarka w marynarce 6a+ Dupnica
Wspinaczka na wspinaczce 6c Dupnica
Premier na premierze 6b Dupnica
Na lewo od przedziału 6a Dupnica
Nově komentované:
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
paradocs | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (33)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (12)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1155 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1273 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1456 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1423 
 Neřeším to – lezu vše 
 1120 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi