Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
7.Švihálek 6092
8.Zaoral 5927
9.Nešťák 5095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230736 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Francie v březnu24.02.2010
Ahoj, nemá někdo zkušenost jak je to s lezením ve francii v březnu? Chci cca na 3 týdny až měsíc, oblasti neznám, takže za nějaký doporučení bych nepohrdnul. Například Tarn a okolí, jak vypadá fontáč atd. Díky.
 Re: Francie v březnu24.02.2010
cim jizneji, tim lepe. Kalanky asi supr. Ardeche je uzavrena a cely den na slunicku, takze asi taky
  Re: Francie v březnu24.02.2010
Loni bylo v provance přes den krásně - kolem 20 stupňů, v noci někdy k nule a celkem dost to foukalo

 Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/120024.02.2010
Ahoj, řeším dilema při koupí zimního spacáku - peří (7-9 tis)/duté vlákno (3 tis). Jaká je zkušenost s životnosti peřáku oproti dutému vláknu? Předpokládané použití - jedna akce na cca 3 týdny (teploty 0 až -15, u moře - tzn větší vzdušná vlhkost, spaní c
 Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/120024.02.2010
Mám jenom péřáky, ale nejsem si jistý jestli ho využiješ. To co píšeš je spíš hodně rekreační využit
  Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/120024.02.2010
A můžu se zeptat, jaká je tvá zkušenost s degradací peřáku po určité době používání? Co se mě týká t
   Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/120024.02.2010
Nejstarší péřák má 8 let a je pořád funkční a dobrý. Skladování ve skladovacím obalu, balení do komp
    Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/120024.02.2010
Ok, dík za názory!A můžu ještě technickou? Máš nějaké zkušenosti s navlháváním peří, o kterém se všu
 Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/120024.02.2010
ahoj Mirku, Mám zkušenosti s Bivakem 3D eco. Délka 180 pro postavu 175 stačí. Spacák je po sbalení v
 Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/120024.02.2010
Doplňuji, že spát budeme ve stanu.... :-)
  Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/120024.02.2010
Ve stanu spacák zvenčí vlhne asi víc než v záhrabu - kondenzát stéká po látce do spacáku, kterým se
   Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/120025.02.2010
teď jsme se zrovna vrátili ze zimní výpravy z Norska, máme péřové spacáky Sir Joseph, zatím jedou čt
    Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/120025.02.2010
Mám péřák asi 7let a je stále super. Komfort šel určitě dolů, ale né nějak výrazně. Používám ho doce
    Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/120025.02.2010
Můžu se zeptat, jaký máte konkrétně model? Jde o typ s membránou nebo bez? Předem děkuji za odpověď
     Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/120004.04.2010
Ahoj, já mám 2 spacáky o Warmpeace- péřové a naprostá spokojenost. Pokud tě to zajímá přečti si tot

 horolezeckej zpěvník24.02.2010
Rozhodl jsem se, že udělám horolezeckej zpěvník. Ale horolezeckejch písniček moc není. Znáš li nějaké, poraď. Kritéria: Musí bejt o některé z lezeckých disciplín vč. lyžování, o velehorách anebo tam velehory alespoň musí hrát významnou roli ("Divokej
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Proč bychom se báli na Prachovské skály; Kde domov můj ... Boriš umí po skalinách; Horo, horo vysoká
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Je to opravdu bída. Se spolulezcem jsme se o tom bavili nedávno a jediné, co nás napadlo bylo "
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Pokud se počítají i krátké lezecké vsuvky, tak třeba Olympic - Dej mi víc své lásky (..sjet po zadku
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
olympic ne, hoptropaci jsou tak na hrane.
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Zajímavý počin, doufám že se pak pochlubíš.

Našel jsem:
* Antelao (Epy de Mye/
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
A hlavne nezapomenout tu pisnicku od Petra Nagy, myslim, ze se jmenuje Kristynka, ta je nejlepsi :)
   Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
to jo, kristynka muze bejt
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Je jich fůra, lezení se dá najít skoro v každý písničce, jen si na ně vzpomenout.
Monter Blue
   Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Monter blues - to jsou spíš vejškovky
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
antelao - dobrý.
kalendář - ještě ok
bílé skály významná oblast - no velkolom čertovy
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Tak to znám jednu naprosto zásadní :-)
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Hodil jsem tu pisnicku na ulozto, kdyby si to chtel nekdo poslechnout.
   Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
A hned jsem si vzpomnel na dalsi od Nohavici, taky lezecka jak svin. Tu je:
    Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Tak jsem si vzpomnel na dalsi:
     Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
A co syrový report o lezecké nehodě:"Pod tou skálou, kde proud řeky syčí, tam kde ční ČERVENÝ k
    Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Nohavica, Divoký koně, bez uzdy a sedla krajinou řek a hor
     Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
no tak to ne, to uz je opravdu o konich a ne o horach
    Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
to urcite jo, toto budiz etalon horolezecky pisne
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Klasika od Stromboli...Ó hory, hory

 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Tam u nebeských bran : Měl jsem rád stín stromů, říční proud
Štíty hor, co nejdou překlenout
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Ten Nohavicov Vrchol má aj super originál - Vysockij: Veršina.
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
A ešte ma napadla pesnička Nanga Parbat (Himaláje) od Bukasového masívu.
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Od Vysockýho je taky píseň Kamarád, kde jsou hory tou podstatnou částí poznání. Dále Greenhorni maj
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Ivo Cicvárek: Hory

Radůza: Tam, pod Ještědem - jestli autorku chápu správně, text je
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Věra Martinová: Až na vrcholky hor
   Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Tohle se asi nepočitá - Pearl Jam: Jeremy ("drawing pictures of mountain tops with him on top&q
   Re: horolezeckej zpěvník03.10.2010
Rád ses mi toulal a rád ses mi ztrácel sám,
to hory tě táhly, tak dávno jak dávno tě znám.
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
to si myslim, ze bude jedina pisen tykajici se jine discipliny nez velehor (skoro vse), pisku (horol
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Ivan Mládek - Lavina
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
a eště Ivan Mládek - Sněžná bába
   Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
...Zelenáči či Greenhorns - Matterhorn! :-)
    Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
nejlepší je písnička: Život to je Adršpach!
     Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
horolezecká hymna nejen plzeňských VHťáků Chumelí se chumelí, tma je jako v ...
     Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
nemáte ji nekdo v mp3
      Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
nejlepší je písnička: Život to je Adršpach!
nemáte ji v mp3?
       Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
nemá ji nikdo, anóbrž při zpěvu této písně zpravidla nejni možno ani sedět a udržet peristaltiku na
        Re: horolezeckej zpěvník19.02.2012
A textík by nebyl? Nějak se mi to nedaří vygooglit...
       Re: horolezeckej zpěvník09.12.2011
No onehdá jsme to hráli s Adept Blues Bandem v Ádru za podpory pěveckého dua Mocek & Pete, tak a
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Mládek: Češi robia kraviny, uvolnujú laviny ... :D
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Zapoměli jste na Ó hory od Stromboli :)
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
To už nahoře je napsaný, ale třeba taková stará předělávka na motivy Měla vlasy samou loknu, kterou
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
sem si akurát vzpomnělo na píseň vo trvale zasazenejch jisticích pomůckách "žáhádnej néhéví co
   Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
anebo taky je pěkná ta vo tom lezení šéfredaktora autdůrovýho bulváru v tatrách: "dóle pod strá
   Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
jsem asi natvrdlej ale nechapu:) ??
    Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
ják nechápu? dyť tam máš vodborně metalurgicky specifikovanej materiál pro trvale zasazený jisticí p
     Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Jo vono to má ještě druhou sloku - tak v tom případě beru! Škoda že se to tématicky blíží zase písku
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Vojta Kiďák Tomáško - Balada z hor =-) ukázková kytara... Podivnou baladu zpíval,že pokořil nejvyšší
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
to jo, neco takovyho jsem myslel
   Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Jj, on ho jak se divam uz nahore nekdo uvedl. Stejne tak jako Pisen o priteli - Vysocky/Nohavica a M
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
takovej malej základ :-) lidový písmák má ovšem předělávek mnohem víc.
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Anděla :)
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
divadlo Sklep - Lavina
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Jestli to sem uz nekdo nedaval prede mnou, tak:

  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
   Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Dobrej zdroj jsou taky různý oddílový kavry klasickejch vypalovaček, viz webovky Humanity a VSAK neb
    Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
prokletá vůně hor
     Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Fešáci - Matterhorn (nebo to je ten samej co od Zelenáčů?)
      Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Věra Martinová - Hora ledová.
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
V 50. letech minulého století se objevila žertovná píseň na nápěv jodlované Písně osamělého pastevce
  Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Myslím že se to jmenuje taky Nanga Parbat a je to od skupiny RUFUS, hledej na netu, maj to tam ke st
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Pavel Bobek: Pojd stoupat jak dym...
  Re: horolezeckej zpěvník22.09.2010
jojo. to je moje nejoblíbenější lezecká píseň, už sem se bál, že ji tu nenajdu.
 Re: horolezeckej zpěvník24.02.2010
Tři sestry - Mišelín
  Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
taková naša oddílová oblíbená
  Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
diky, parada, takovej tip potesi
   Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
Ještě bych reagoval : Psi Vojaci - Nejvyšší vrcholek
 Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
Jedna slack linova :o) Peha.)Chodec na lane.
 Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
anebo tady ta je pěkná, ale přidávám jen ukázku, abych se nedostal do problémů, někomu by se mohl zd
  Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
Vsechno sou to sladaky a cajdaky -
uz nekolik let je horolezeckou hymnou Andela! (Nevideli
  Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
bylo by zajímavé zveřejnit tu vulgarni variantu, ja znam jen tu co končí veršem "no a to je vše
   Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
a proč zrovna tady, napiš email a něco ti naposíláme "honzo"
    Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
No původně jsem chtěl zůstat v anonymitě abych v případě, že se na zpěvník vyseru, nemusel zodpovída
    Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
Jen to pište sem, Honza není jedinej co ho to taky zajímá.
 Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
Na první verzi PDF se také těším, to by si tu zasloužilo i článek, ten by si pak ovšem notně zaslouž
  Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
Pokud vim tak napr. na pruvodciku na Susky je Spek s kajtrou na zadech, visici v nejakym previse.
   Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
znáš snad jiného kytaristu který by si byl víc zasloužil přední stránku horolezeckého zpěvníklu? :))
  Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
Horolezecká lidová na námět písně ,, náhrobní kámen ,, Petra Nováka.

Když půjdeš po c
   Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
pojd se mnou na boubin - drobny
 Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
život to je adršpach

je přetextovaná písnička Zlato Severu
akordy http:
  Re: horolezeckej zpěvník25.02.2010
Taky bych ještě zařadil:
Prijechali Astrachanci,
mnogo vodky vypili,
vsje dévuš
   Re: horolezeckej zpěvník26.02.2010
A co tak Kota 8000 od Zalmana?
    Re: horolezeckej zpěvník10.03.2010
Tleskač, 2. písnička na cD z divadla pod lampou 02
    Re: horolezeckej zpěvník13.03.2010
navrhuju od rimortisu - prokletí hor....i když na španělku to asi nebude :-))
 Re: horolezeckej zpěvník13.03.2010
 Re: horolezeckej zpěvník22.09.2010
Tak jak je na tom ten 1. horolezecký zpěvník?

A co Garáž: ...na skály se jinde postav
  Re: horolezeckej zpěvník22.09.2010
Cau, zatim je to ve stavu ze jsem vytridil pouzitelny songy a jeste jsem se nedostal k tomu poshanet
   Re: horolezeckej zpěvník22.09.2010
Budu držet palce, když slyším někde zpívat o lezení tak na tuto vzpomenu. Asi na to máš nějaké krité
    Re: horolezeckej zpěvník22.09.2010
Kriérium je jednoduchý, cajdáky nebrat a když jo, tak už to musí bejt extrém (Kristýnka). OK tedy, d
     Re: horolezeckej zpěvník22.09.2010
Tak to je pádný kritérium, jak říká náčelník: "...nehrajte ty tklivýííí".
 Re: horolezeckej zpěvník22.09.2010
Jak to vypadá s tím zpěvníkem horolezeckým? K ježíšku?
A co Garage: ...na skály se jinde post
 Re: horolezeckej zpěvník22.09.2010
Jestli byl Bláha horolezec, tak by pod horosongy mohla patřit i tadle (bez mezer)
  Re: horolezeckej zpěvník22.09.2010
Tri sestry, song "Rohace"


V západných Tatrách ľudia blúdi
 Re: horolezeckej zpěvník21.04.2011
Kurňa Honzo:) jak jsi na tom?
Jiří Moravský Brabec, Pavel Lohonka Žalman: Kóta 8000
 Re: horolezeckej zpěvník18.10.2011
a co Kabát - Schody ?? tu už máš? :)
  Re: horolezeckej zpěvník18.10.2011
Honzo, co tak to konečně nadělit všem k vánocům? Opři se už do 1. verze!
 Re: horolezeckej zpěvník18.10.2011
Traband: Kantorovy varhany (to je o Suškách), Bořeň; a od Zrní: Skoč!
 Re: horolezeckej zpěvník24.11.2011
Jen tak narychlo zpaměti: Až má cesta skončí, skálou chci se stát (Naďa Urbánková), Hlídej lásku ská
  Re: horolezeckej zpěvník09.12.2011
Čekáme to pod stromeček!:)
Jan Burian - Božskej klid: Horolezecká
   Re: horolezeckej zpěvník09.12.2011
Teď se to hejbe jako nikdy předtím, maká na tom kámoška za což jí zde veřejně skládám poklonu, ale ž
    poznámka27.01.2012
Anděla, Chilcoot, Náhrobní kámen, kóta 8000, Roháče (3 sestry), Terranova, Bílá bonanza.
     Život to je Adršpach27.01.2012
Čau, mohl by mi pls někdo poskytnout text písně Život to je Adršpach? Melodie a akordy jsou, chybí
      Re: Život to je Adršpach27.01.2012
A nezapomeň na píseň Kamzík bledý od Záviše, klasika pornofolku.
 Re: horolezeckej zpěvník21.11.2013
Nakonec s tím Honza a spol. hejbli, takže info o zpěvníku zde:
 Welzer Hutte23.02.2010
Čau, nevíte někdo jestli se dá dojet autem teď v zimě až na Almtalerhaus, nebo se na Welzer hutte musí šlapat pěšky? Případne kolik to zabere. Díky
 Re: Welzer Hutte24.02.2010
Je tam špéra, takže nedojedeš. Je to cca hodina navíc. A bacha na laviny...terén por Welser Htt je e
  Re: Welzer Hutte24.02.2010
ok dík, toz tam vyrazime z jihu, to by mohlo být lepší, sněhu je snad dosti:)

 Ubytování v oblasti Krippensteinu!23.02.2010
Zdarvím, nemáte někdo dobrý tip na levné ubytování v Oblasti Krippensteinu v Rakousku? Docela spěchá, díky moc!
 Re: Ubytování v oblasti Krippensteinu!23.02.2010
Zdar zkus tohle, super domluva, jsou to napůl Češi.
Vpravo dole tam máš kontakt
  Re: Ubytování v oblasti Krippensteinu!23.02.2010
Díky moc, uz to checkuju! :)

 roviště??23.02.2010
Nebyl jste někdo lézt na Rovišti? nevíte někdo jak je to tam suchý? oblast kolem Lídy a tak(čára života)
 Re: roviště??24.02.2010
Byli jsme tam v sobotu a v nedeli. V sobotu jsme sli pres Hafty az k Cesky a Cara a Koreni byly upln

 Reklama na ČSOB23.02.2010
Nevíte někdo název songu z reklamy čsob a Nelly Kurdovou?Prosím
 Re: Reklama na ČSOB23.02.2010
Jmenuje se Kurdějová :) alias Kudrnová
  Re: Reklama na ČSOB23.02.2010
:-D
já myslel, že kurděje už jsou dávno minulostí... a oni na to teď maj i reklamu
   Re: Reklama na ČSOB23.02.2010
:D...achjo,ja ji vážně potřebuju.Nedělejte si ze mně legraci:D
    Re: Reklama na ČSOB24.02.2010
ani se nedivim ze si delaj srandu...protoze takhle budes hledat dlouho ;-)

 A1/A2 PAKLENICA23.02.2010
Mohl by me nekdo poradit a pripadne dat blizsi informace k nejake pekne a lehke(A1/A2 + dobre standy) hakovace v Anica kuk? Premyslel jsem o Brid Klina.
Lezl jste to nekdo? Jde to bez kladiva pokud jo jaka je pak obtiznost?

Dik
 Re: A1/A2 PAKLENICA23.02.2010
osobně jsem to nelezl, ale někdo mě říkal , že prej je to už posílené nýty. Takže už žádné psycho, j
  Re: A1/A2 PAKLENICA23.02.2010
Zkoušel jsem Spomin - a pytel. Zarostly, stary skoby, spatny standy. Tam vejs by prej meli bejt nejt

 hochalpenstrasse23.02.2010
ahoj,

chtel bych se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s zimnim prijezdem pod severku glockneru k franz-josefs-hohe [na strankach pisi, ze cesta je zavrena do zacatku kvetna] potazmo s podminkami, ktere tam jsou nyni [hlavne jestli se tam

 hochalpenstrasse23.02.2010
ahoj,

chtel bych se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s zimnim prijezdem pod severku glockneru k franz-josefs-hohe [na strankach pisi, ze cesta je zavrena do zacatku kvetna] potazmo s podminkami, ktere tam jsou nyni [hlavne jestli se tam

1   ...   914   915   916   917   918   919   920   921   922   923   924   925   926   927   928   929   930   931   932   933   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/1200
Ahoj, řeším dilema při koupí zimního spacáku - peří (7-9 tis)/duté vlákno (3 tis). Jaká je zkušenost s životnosti peřáku oproti dutému vláknu? Předpokládané použití - jedna akce na cca 3 týdny (teploty 0 až -15, u moře - tzn větší vzdušná vlhkost, spaní cca 3 dny venku, pak možnost vysušení věcí v teple), následně občasné použití na cca týden v roce. Jaké jsou zkušenost s membránami u peřáku, odstraní to problém navlhávání peří? Nedochází i k navlhávání náplně vypařovváním zevnitř a kondenzaci u membrány? Co byste doporučili, další tipy? Verze 180 cm je použitelná i pro 175 cm člověka, nebo vzít raději 195 cm? Předem děkuji za jakýkoliv názor....
Mirek07:19:36 24.02.2010
odpovědět 
 Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/1200
Mám jenom péřáky, ale nejsem si jistý jestli ho využiješ. To co píšeš je spíš hodně rekreační využití spacáku. Myslím, že tebe uspokojí i duté vlákno když ho budeš dobře skladovat.
Belial07:31:40 24.02.2010
odpovědět 
  Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/1200
A můžu se zeptat, jaká je tvá zkušenost s degradací peřáku po určité době používání? Co se mě týká tak jsem měl zatím jen syntetiku (konkrétně Arktida RE, náplň tuěím Qualofil) a ta po 2 letech používání se slehla fakt hodně (cca max 30-40 nocí, skladování volně, ale balení do kompresáku). Zajímá mě jak by se v podobné situaci zachovalo peří.....Předem dík!
Mirek08:02:16 24.02.2010
odpovědět 
   Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/1200
Nejstarší péřák má 8 let a je pořád funkční a dobrý. Skladování ve skladovacím obalu, balení do kompresního. Ze zkušeností můžu potvrdit, že po praní se částečně obnoví loft i u velmi starých spacáků, ale hranice komfortu (teploty) spadne a to o dost. Životnost si troufám odhadnout na 10 let. Spacáky mám tři a používám nejčastěji Husky Polar. Doporučuju vložku a spacák neprat, ani v přípravkách tomu určených, pokud to není vyloženě nutné. Osobně bych duťák už nekoupil. Musím ale podotknout, že spacák využívám vzhledem ke své práci a koníčkům asi 100dní v roce.
Belial10:47:05 24.02.2010
odpovědět 
    Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/1200
Ok, dík za názory!A můžu ještě technickou? Máš nějaké zkušenosti s navlháváním peří, o kterém se všude píše ve vlhčím klimatu? (výška = 0 m, teplota lehce pod nulou). Doporučil bys spacák s membránou? TZN jestli jsme si rozuměli, tak peřák při Tvém velmi častém použití vydrží cca 10 let bez výraznějších změn teplotních limitů (v porovnání s DV 2 roky)?
Miro14:13:02 24.02.2010
odpovědět 
 Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/1200
ahoj Mirku, Mám zkušenosti s Bivakem 3D eco. Délka 180 pro postavu 175 stačí. Spacák je po sbalení velkej jak kráva. Čistě subjektivně bych čekal, že vzhledem k uvedeným číslům bude i jako novej teplejší. Jezdili jsme s ním cca půl roku a měli ho smáčklej v celkem malý cyklobrašně, po té době byl prakticky na vyhození (extrém -5, komfort +5). Ale to by byl možná každej spacák. Péřák bych kupoval jedině s membránou. Samozřejmě dochází k většímu vlhnutí zevnitř než u bezmembránovýho, ale vlhnutí zvenčí je v zimních podmínkách dle mě větší problém. Pokud řešíš prachy, vzal bych syntetiku, pokud ne tak membránovej péřák.
honza plocek07:47:55 24.02.2010
odpovědět 
 Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/1200
Doplňuji, že spát budeme ve stanu.... :-)
Miro07:58:00 24.02.2010
odpovědět 
  Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/1200
Ve stanu spacák zvenčí vlhne asi víc než v záhrabu - kondenzát stéká po látce do spacáku, kterým se na látku tiskneš. A nohama ležíš v louži. Stan v zimě není imho argument proti membráně.
honza plocek08:13:12 24.02.2010
odpovědět 
   Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/1200
teď jsme se zrovna vrátili ze zimní výpravy z Norska, máme péřové spacáky Sir Joseph, zatím jedou čtvrtou sezónu a vlastnosti se nijak nezměnily. Velký problém s peřím je, že bez možnosti vysušení nám vydrží max. čtyři dny spaní ve stanu (venkovní teplota -10 až -25), potom jsou tak vlhké,že prakticky neizolují. S dutými vlákny zkušenost, že vydrží max. dvě sezóny, pak je ze zimního spacáku spacák jaro-letní.
Linda09:13:49 25.02.2010
odpovědět 
    Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/1200
Mám péřák asi 7let a je stále super. Komfort šel určitě dolů, ale né nějak výrazně. Používám ho docela často. Nemá membránu, jen pertex, takže problémy s vlhnutím jsou značné. Ve stanu ok, ale ve žďáráku mi jednou zvhlnul tak, že jsem ho doma musel 14dní sušit. Koupil jsem si jednou ten Prima Bivak 3D. Udávají komfort tuším -20 což je úplná hovadina. Spal jsem v tom v -4 a celou noc klepal kosu a to si myslím, že jsem docela otužilej. V Primě mi řekli, že se s takovým problémem ještě nesetkali. Když mi ten Bivak přišel, tak jsem ho položil vedle toho 7let starého péřáku (komfort -15). Bivak byl na výšku o 2/3 nižší než péřák. Z toho bych logicky usoudil, že vyšší komfort než péřák mít nemůže.
Pavel11:20:11 25.02.2010
odpovědět 
    Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/1200
Můžu se zeptat, jaký máte konkrétně model? Jde o typ s membránou nebo bez? Předem děkuji za odpověď a komentář..... Miro
Miro13:17:35 25.02.2010
odpovědět 
     Re: Bivak 3d ECO X Warmpeace 900/1200
Ahoj, já mám 2 spacáky o Warmpeace- péřové a naprostá spokojenost. Pokud tě to zajímá přečti si toto: http://www.zebrasport.cz/clanky/jak-vybrat-spacak
Louka20:20:58 04.04.2010
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi