Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231289 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 skialp - Velká Fatra - kam?05.03.2010
Ahoj, rádi bysme zajeli na 1 den zaskialpovat na Velkou Fatru. Doporučíte prosím někdo co podniknout? Uvažoval jsem 1)výstup z Turecké na Križnou, kolem třeba něco pojezdit a pak dolů, 2)z Lipt.Revúc na Ploskou+chata pod Borišovom a Borišov a zpět, 3) na
 Re: skialp - Velká Fatra - kam?05.03.2010
Ahoj, podobný plán máme na tento víkend, ale na dva dni. Ideme z Tureckej až pod Borišov a ďalší deň
  Re: skialp - Velká Fatra - kam?05.03.2010
Pěkný výlet je z Havranova na Borišov. Sjezd z Borišova pak žlabem přímo dolů směrem na Havranovo. D
 Re: skialp - Velká Fatra - kam?05.03.2010
Urcite variant 1. Velka Fatra ma malo snehu, najlepsie podmienky su v okoli Kriznej. Z Tureckej sa d
  Re: skialp - Velká Fatra - kam?06.03.2010
Super chlapi! Díky!
   Re: skialp - Velká Fatra - kam?06.03.2010
Na Velké Fatře jsou momentálně , asi jedny z nejlepších podmínek na Slovensku. Před dvěma týdny neby

 Omezení lezecké činnosti v Labském údolí 05.03.2010
Proč pod tím článkem hergot nejde diskuse???
 Re: Omezení lezecké činnosti v Labském údolí 05.03.2010
a o cem by si chtel diskutovat? je to zavreny tecka
  Re: Omezení lezecké činnosti v Labském údolí 05.03.2010
Tak já se ptám také proč to nejde, napsal bych tam že je tam zdroj, kterej ukazuje zpátky na stránku
   Re: Omezení lezecké činnosti v Labském údolí 05.03.2010
Honza měl podmínku, že pod článkem nesmějí být komentáře. Ten link byl nějak nesmyslně, asi omyl, da
    Re: Omezení lezecké činnosti v Labském údolí 05.03.2010
Je to teda divný, ale díky za vysvětlení...

Treba se nemame dozvedet, ze nam zatim Ka
     Re: Omezení lezecké činnosti v Labském údolí 05.03.2010
Ano, požádal jsem Standu, aby dočasné omezení u Kazatelny a Otesánka dal bez komentářů. Prosím, abys

 Na ruzyni to je bída 05.03.2010
http://www.impuls.cz/ clanek/zurivec-na-horolezecke-stene/226596
 Re: Na ruzyni to je bída 05.03.2010
Tak tam nelez ty truhlíku pitomoučkej,budou fungovat i bez tebe. A navíc,Bída je Plzeňák. Ruzyně ,ne
  Re: Na ruzyni to je bída 05.03.2010
asis to nepochopil autor asi myslel ze tam byla Chudobová (Bídová) ne? ha ha...ha

 Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
Nedavno jsem v jednom metodickem filmu narazil na variantu zakonceni osmickoveho uzlu pri navazovani. namisto bezneho rybarskeho pojistovaciho uzlu tam typek volnej konec (ktery vede pryc od uzlu podel navazaneho lana) ohne smerem k uzlu a znovu provlekne
 Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
ja to používam už asi tri roky a neplánujem sa vrátiť ku klasickému poistnému uzlu. tým, že si ten v
  Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
to je dalsi vyhoda, i kdyz jsem v nem visel, sel pak rozvazat lip, nez klasicka osma. navic pojistne
   Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
To vypadá že se taky nemůže stát chyba že by někdo cvakl špatný konec pokud si uvázal dlouhej cancou
    Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
Je to vyborna varianta, ktera ma stejne jako spatne uvazana pojistka sve ale. Pokud totiz konec neza
     Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
jo je to US, film se jmenuje Sport Climbing 101 od Integrity 7 Production (
     Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
jo je to US, film se jmenuje Sport Climbing 101 od Integrity 7 Production (
      Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
Pokusím se odpovědět za zobana: falešné oko může škodit tam kde se navazovacího oka používá např. ja
      Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
Já myslím že Zoban poukazuje na riziko odsednutí do falešného oka- že si tam omylem cvakneš třeba ka
       Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
No dyť vo tom mluvim.
        Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
aha jasne, ale tady je stejne vetsina lidi zvykla na odsedavku. kazdopadne dik za reakce a budu dota
   Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
ako vravím - absolútne žiadne negatívne skúsenosti s týmto zakončením nemám, úplná spokojnosť na moj
 Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
Mohl bys jen pro nas pomalejsi popsat jakym spodnim okem to protahnes?
  Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
   Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
Zajímavý je taky čas 2:38. Má to docela vychytaný. Je to ale vochcáfka. :-)
  Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
Kdyz udelate celej osmickovej uzel na sedaku, tak pred dotazenim se ten volnej cancour (kterej v tu

 Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
Nedavno jsem v jednom metodickem filmu narazil na variantu zakonceni osmickoveho uzlu pri navazovani. namisto bezneho rybarskeho pojistovaciho uzlu tam typek volnej konec (ktery vede pryc od uzlu podel navazaneho lana) ohne smerem k uzlu a znovu provlekne

 pojednání o dnešní bouldrové klasifikaci04.03.2010
zajímavý článek napsal Nalle na svém blogu o dnešním klasifikování bouldrů....(celkem se to hodí ke komentářím k bouldru "Alter Ego")
 Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
Ahoj na prelom června-července plánuji menší bikovo-lezeckou akcičku…jedná se o přejezd na kole do Chamonix a následný výstup na Mont Blanc (samozřejmě s aklimatizací)­.Nechce se někdo přidat? Je to akce bez podpory-tedy maximálně možným čistým způsobem…j
 Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
350 za den, na těžko s cajkama 3dny po sobě? Ó děkuji :-)
Čistě bych to viděl spíš týden tam,
  Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
cajky se daji přeci ulehčit..na místo stanu žďarák..blembák na místo cyklohelmy...atd
   Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
Optimismus... :-)
 Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
Pojmuto stylem Hermana Buhla by to byla akce celkově tak na čtyři dny ne? :-) akorát to chce neusnou
 Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
Zrovna si pořeš co budeš dělat až ti šlohnou kolo. V Evropě nic neobvyklého ;o)
  Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
Hm a 3 dny na výstup i s aklimatizací se mi zdají taky celkem málo. Minimálně dva dny je výstup samo
   Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
Ó, smělý to nápad...takovým fandím!!!
Ale časově se mi to zdá taky podstřelený...kdybys tomu
    Re: Mont Blanc -na silničce + ascent05.03.2010
Casove by jsi to videl kdy?
     Re: Mont Blanc -na silničce + ascent05.03.2010
jedna se vlastne o 11dnu..nechce nahodou poslat email?
   Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
děcka to chodí za tři dny nahoru a poslední den i zpět, borci to mají i za den komplet
    Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
i s kolem na zádech :D
   Re: Mont Blanc -na silničce + ascent05.03.2010
s aklimatizaci je vystup rozvrhnuty na 5dnu
    Re: Mont Blanc -na silničce + ascent08.03.2010
tak jeste jednou oprasit kdyby mel nekdo zajem a pak uz me vlezte na zada:-)
    Re: Mont Blanc -na silničce + ascent08.03.2010
tak jeste jednou oprasit kdyby mel nekdo zajem a pak uz me vlezte na zada:-)
     Re: Mont Blanc -na silničce + ascent31.03.2010
čau chuanito...psal jsem ti mail, ale neozval jsi se...
 Re: Mont Blanc -na silničce + ascent31.03.2010
Nápad to je pěkný, držím palce, ovšem ten časový harmonogram mi přijde dost psycho. Už jenom to kolo

 tatry - skialpove podminky04.03.2010
Ahoj, nevite nahodou nekdo jak to vypada momentalne se snehem v okoli Brncalky? Jake jsou podminky na lyze?

Diky

 Opět spacák...04.03.2010
Ahoj....omlouvám se, že opět otravuji se spacákem...ale prosím o radu...chci koupit nějak 3-sezoňák, asi dutý vlákno, nebudu ho využívat nějak moc hojně...horní komfort bych si představoval tak někde kolem nuly...poradíte pls...nebo mi to rozmluvíte? :-)

 průvodčíky03.03.2010
Ahoj, sháním nějaké průvodce na oblasti Thaurac, Saint Bauzille, Gorges du Tarn, Le Boffi a Gorges dela Jonte. Kdybyste někdo věděli o některých v elektronické podobě ,tak budu vděčný:). Můj mail : Shappy88@seznam.cz díky:)

1   ...   910   911   912   913   914   915   916   917   918   919   920   921   922   923   924   925   926   927   928   929   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Opět spacák...
Ahoj....omlouvám se, že opět otravuji se spacákem...ale prosím o radu...chci koupit nějak 3-sezoňák, asi dutý vlákno, nebudu ho využívat nějak moc hojně...horní komfort bych si představoval tak někde kolem nuly...poradíte pls...nebo mi to rozmluvíte? :-) cena vcelku rozhoduje, ale zase nechci kupovat levnej na úkor vlastností a kvality...díky moc
martin09:00:51 04.03.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: žvanil | žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (9)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1165 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1429 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi