No to stojí za to, pěkná reklama. Tak to bude teď skialpinista každý kdo zavítá na víken do Krkonoš, a potom rovnou do alp na pořádný svahy. Ale komercionalizaci našeho sportu se už asi nevyhneme.
Ahoj, zajímaly by mě vaše zkušenosti s těmito lany. Master je údajně vyšší řada, jsou mezi něma ale vůbec nějaké rozdíly? Kromě desetiny mm v průměru... Díky za případné reakce.
Ahoj, nemá teď někdo info jak to vypada s počasim třeba v Buoux, Seynes atd? Myslim nějako vyhledově, chystam se brzo jet a ne že bych uplně nevěřil předpovědím, ale radši osobní zkušenost. Díky Míra
Ahoj, rádi bysme zajeli na 1 den zaskialpovat na Velkou Fatru. Doporučíte prosím někdo co podniknout? Uvažoval jsem 1)výstup z Turecké na Križnou, kolem třeba něco pojezdit a pak dolů, 2)z Lipt.Revúc na Ploskou+chata pod Borišovom a Borišov a zpět, 3) na
Nedavno jsem v jednom metodickem filmu narazil na variantu zakonceni osmickoveho uzlu pri navazovani. namisto bezneho rybarskeho pojistovaciho uzlu tam typek volnej konec (ktery vede pryc od uzlu podel navazaneho lana) ohne smerem k uzlu a znovu provlekne
Nedavno jsem v jednom metodickem filmu narazil na variantu zakonceni osmickoveho uzlu pri navazovani. namisto bezneho rybarskeho pojistovaciho uzlu tam typek volnej konec (ktery vede pryc od uzlu podel navazaneho lana) ohne smerem k uzlu a znovu provlekne
Nedavno jsem v jednom metodickem filmu narazil na variantu zakonceni osmickoveho uzlu pri navazovani. namisto bezneho rybarskeho pojistovaciho uzlu tam typek volnej konec (ktery vede pryc od uzlu podel navazaneho lana) ohne smerem k uzlu a znovu provlekne spodnim okem (tim bliz u tela lezce). Pote uzel jen utahne ze vsech stran a hotovo. Po par zkousenich mi pripada tahle varianta hodne dobra, uzel je kompaktni a nekouka z nej zadnej konec nebo dalsi pojistovaci uzle. Doufam ze je trochu pochopitelny to co popisuju. Zajimalo by me jestli to nekdo pouziva a ma nejaky zkusenosti, jestli je to bezpecny ?:) dik
ja to používam už asi tri roky a neplánujem sa vrátiť ku klasickému poistnému uzlu. tým, že si ten voľný koniec ešte raz prevliekaš cez uzol si samotný osmičkový vlastne kontroluješ a takisto sa lepšie rozväzuje.
to je dalsi vyhoda, i kdyz jsem v nem visel, sel pak rozvazat lip, nez klasicka osma. navic pojistnej se stejne nekdy rozvaze a tohle se asi zpatky neprovlikne.. takze zadny spatny zkusenosti za tech par let?
To vypadá že se taky nemůže stát chyba že by někdo cvakl špatný konec pokud si uvázal dlouhej cancour aby nepřekážel namísto pojistky hned u osmy. Čí je ten metodickej film - tedy jaká je to horolezecká škola? - FR, IT, DE, UK ??
Je to vyborna varianta, ktera ma stejne jako spatne uvazana pojistka sve ale. Pokud totiz konec nezatahnete zcela dokonal, vznika vam u navazani falesne oko. A na to bych si dal setsakra vetsi pozor nez delsi volny konec lana.
Radek
jo je to US, film se jmenuje Sport Climbing 101 od Integrity 7 Production ( www.integrity7.com ), da se najit na czshare. cim muze skodit to oko, kdyz se konec nevtahne dokonale celej? na sedaku uz je uzel v tu dobu dobre navazanej.
jo je to US, film se jmenuje Sport Climbing 101 od Integrity 7 Production ( www.integrity7.com ), da se najit na czshare. cim muze skodit to oko, kdyz se konec nevtahne dokonale celej? na sedaku uz je uzel v tu dobu dobre navazanej.
Pokusím se odpovědět za zobana: falešné oko může škodit tam kde se navazovacího oka používá např. jako oka pro jištění (britská škola). U nás se to moc nedělá, protože se dlouho na navazování používal dračí uzel, kde by došlo k obvodovému zatížení - smrtelně nebezpečné, a tak se to nevžilo.
ako vravím - absolútne žiadne negatívne skúsenosti s týmto zakončením nemám, úplná spokojnosť na mojej strane. a je to US škola - kamoška, čo bola v štátoch pár rokov sa to tam naučila.
Kdyz udelate celej osmickovej uzel na sedaku, tak pred dotazenim se ten volnej cancour (kterej v tu chvili smeruje od tela podel navazaneho lana) se ohne zpatky k telu na te strane uzlu, na ktere z uzlu vychazi a prehne se pres dva prameny zpet skrz "spodni" oko osmicky (to blize k sedaku), tim se volnej konec objevi podel oka lana na sedaku. muze se dal jeste prostrcit ockama pasu a nohavicek at trci dolu... chce to zkusit a zalezi na kterou stranu je uzel navazanej, me se to ohnuti nekdy objevi nahore, primo na nej koukam a nekdy zespodu uzlu.zavisi jak clovek osmicku zacne a jestli prostrkava jako prvni opasek nebo nohavicky... hope that helps
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.