LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
32.Lachman 10260
33. 10255
34.Kubíček 10215
Bouldry:
32.Obal 9553
33.Stadtherrová 9550
34.Stribrny 9534
Hory:
27.Relovsky 2422
28.Trkal 2410
29.Slavíček 2366

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231296 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 skialp - Velká Fatra - kam?05.03.2010
Ahoj, rádi bysme zajeli na 1 den zaskialpovat na Velkou Fatru. Doporučíte prosím někdo co podniknout? Uvažoval jsem 1)výstup z Turecké na Križnou, kolem třeba něco pojezdit a pak dolů, 2)z Lipt.Revúc na Ploskou+chata pod Borišovom a Borišov a zpět, 3) na
 Re: skialp - Velká Fatra - kam?05.03.2010
Ahoj, podobný plán máme na tento víkend, ale na dva dni. Ideme z Tureckej až pod Borišov a ďalší deň
  Re: skialp - Velká Fatra - kam?05.03.2010
Pěkný výlet je z Havranova na Borišov. Sjezd z Borišova pak žlabem přímo dolů směrem na Havranovo. D
 Re: skialp - Velká Fatra - kam?05.03.2010
Urcite variant 1. Velka Fatra ma malo snehu, najlepsie podmienky su v okoli Kriznej. Z Tureckej sa d
  Re: skialp - Velká Fatra - kam?06.03.2010
Super chlapi! Díky!
   Re: skialp - Velká Fatra - kam?06.03.2010
Na Velké Fatře jsou momentálně , asi jedny z nejlepších podmínek na Slovensku. Před dvěma týdny neby

 Omezení lezecké činnosti v Labském údolí 05.03.2010
Proč pod tím článkem hergot nejde diskuse???
 Re: Omezení lezecké činnosti v Labském údolí 05.03.2010
a o cem by si chtel diskutovat? je to zavreny tecka
  Re: Omezení lezecké činnosti v Labském údolí 05.03.2010
Tak já se ptám také proč to nejde, napsal bych tam že je tam zdroj, kterej ukazuje zpátky na stránku
   Re: Omezení lezecké činnosti v Labském údolí 05.03.2010
Honza měl podmínku, že pod článkem nesmějí být komentáře. Ten link byl nějak nesmyslně, asi omyl, da
    Re: Omezení lezecké činnosti v Labském údolí 05.03.2010
Je to teda divný, ale díky za vysvětlení...

Treba se nemame dozvedet, ze nam zatim Ka
     Re: Omezení lezecké činnosti v Labském údolí 05.03.2010
Ano, požádal jsem Standu, aby dočasné omezení u Kazatelny a Otesánka dal bez komentářů. Prosím, abys

 Na ruzyni to je bída 05.03.2010
http://www.impuls.cz/ clanek/zurivec-na-horolezecke-stene/226596
 Re: Na ruzyni to je bída 05.03.2010
Tak tam nelez ty truhlíku pitomoučkej,budou fungovat i bez tebe. A navíc,Bída je Plzeňák. Ruzyně ,ne
  Re: Na ruzyni to je bída 05.03.2010
asis to nepochopil autor asi myslel ze tam byla Chudobová (Bídová) ne? ha ha...ha

 Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
Nedavno jsem v jednom metodickem filmu narazil na variantu zakonceni osmickoveho uzlu pri navazovani. namisto bezneho rybarskeho pojistovaciho uzlu tam typek volnej konec (ktery vede pryc od uzlu podel navazaneho lana) ohne smerem k uzlu a znovu provlekne
 Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
ja to používam už asi tri roky a neplánujem sa vrátiť ku klasickému poistnému uzlu. tým, že si ten v
  Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
to je dalsi vyhoda, i kdyz jsem v nem visel, sel pak rozvazat lip, nez klasicka osma. navic pojistne
   Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
To vypadá že se taky nemůže stát chyba že by někdo cvakl špatný konec pokud si uvázal dlouhej cancou
    Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
Je to vyborna varianta, ktera ma stejne jako spatne uvazana pojistka sve ale. Pokud totiz konec neza
     Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
jo je to US, film se jmenuje Sport Climbing 101 od Integrity 7 Production (
     Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
jo je to US, film se jmenuje Sport Climbing 101 od Integrity 7 Production (
      Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
Pokusím se odpovědět za zobana: falešné oko může škodit tam kde se navazovacího oka používá např. ja
      Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
Já myslím že Zoban poukazuje na riziko odsednutí do falešného oka- že si tam omylem cvakneš třeba ka
       Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
No dyť vo tom mluvim.
        Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
aha jasne, ale tady je stejne vetsina lidi zvykla na odsedavku. kazdopadne dik za reakce a budu dota
   Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
ako vravím - absolútne žiadne negatívne skúsenosti s týmto zakončením nemám, úplná spokojnosť na moj
 Re: Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
Mohl bys jen pro nas pomalejsi popsat jakym spodnim okem to protahnes?
  Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
   Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
Zajímavý je taky čas 2:38. Má to docela vychytaný. Je to ale vochcáfka. :-)
  Re: Varianta Osmickoveho Uzlu05.03.2010
Kdyz udelate celej osmickovej uzel na sedaku, tak pred dotazenim se ten volnej cancour (kterej v tu

 Varianta Osmickoveho Uzlu04.03.2010
Nedavno jsem v jednom metodickem filmu narazil na variantu zakonceni osmickoveho uzlu pri navazovani. namisto bezneho rybarskeho pojistovaciho uzlu tam typek volnej konec (ktery vede pryc od uzlu podel navazaneho lana) ohne smerem k uzlu a znovu provlekne

 pojednání o dnešní bouldrové klasifikaci04.03.2010
zajímavý článek napsal Nalle na svém blogu o dnešním klasifikování bouldrů....(celkem se to hodí ke komentářím k bouldru "Alter Ego")
 Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
Ahoj na prelom června-července plánuji menší bikovo-lezeckou akcičku…jedná se o přejezd na kole do Chamonix a následný výstup na Mont Blanc (samozřejmě s aklimatizací)­.Nechce se někdo přidat? Je to akce bez podpory-tedy maximálně možným čistým způsobem…j
 Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
350 za den, na těžko s cajkama 3dny po sobě? Ó děkuji :-)
Čistě bych to viděl spíš týden tam,
  Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
cajky se daji přeci ulehčit..na místo stanu žďarák..blembák na místo cyklohelmy...atd
   Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
Optimismus... :-)
 Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
Pojmuto stylem Hermana Buhla by to byla akce celkově tak na čtyři dny ne? :-) akorát to chce neusnou
 Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
Zrovna si pořeš co budeš dělat až ti šlohnou kolo. V Evropě nic neobvyklého ;o)
  Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
Hm a 3 dny na výstup i s aklimatizací se mi zdají taky celkem málo. Minimálně dva dny je výstup samo
   Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
Ó, smělý to nápad...takovým fandím!!!
Ale časově se mi to zdá taky podstřelený...kdybys tomu
    Re: Mont Blanc -na silničce + ascent05.03.2010
Casove by jsi to videl kdy?
     Re: Mont Blanc -na silničce + ascent05.03.2010
jedna se vlastne o 11dnu..nechce nahodou poslat email?
   Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
děcka to chodí za tři dny nahoru a poslední den i zpět, borci to mají i za den komplet
    Re: Mont Blanc -na silničce + ascent04.03.2010
i s kolem na zádech :D
   Re: Mont Blanc -na silničce + ascent05.03.2010
s aklimatizaci je vystup rozvrhnuty na 5dnu
    Re: Mont Blanc -na silničce + ascent08.03.2010
tak jeste jednou oprasit kdyby mel nekdo zajem a pak uz me vlezte na zada:-)
    Re: Mont Blanc -na silničce + ascent08.03.2010
tak jeste jednou oprasit kdyby mel nekdo zajem a pak uz me vlezte na zada:-)
     Re: Mont Blanc -na silničce + ascent31.03.2010
čau chuanito...psal jsem ti mail, ale neozval jsi se...
 Re: Mont Blanc -na silničce + ascent31.03.2010
Nápad to je pěkný, držím palce, ovšem ten časový harmonogram mi přijde dost psycho. Už jenom to kolo

 tatry - skialpove podminky04.03.2010
Ahoj, nevite nahodou nekdo jak to vypada momentalne se snehem v okoli Brncalky? Jake jsou podminky na lyze?

Diky

 Opět spacák...04.03.2010
Ahoj....omlouvám se, že opět otravuji se spacákem...ale prosím o radu...chci koupit nějak 3-sezoňák, asi dutý vlákno, nebudu ho využívat nějak moc hojně...horní komfort bych si představoval tak někde kolem nuly...poradíte pls...nebo mi to rozmluvíte? :-)

 průvodčíky03.03.2010
Ahoj, sháním nějaké průvodce na oblasti Thaurac, Saint Bauzille, Gorges du Tarn, Le Boffi a Gorges dela Jonte. Kdybyste někdo věděli o některých v elektronické podobě ,tak budu vděčný:). Můj mail : Shappy88@seznam.cz díky:)

1   ...   910   911   912   913   914   915   916   917   918   919   920   921   922   923   924   925   926   927   928   929   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 skialp - Velká Fatra - kam?
Ahoj, rádi bysme zajeli na 1 den zaskialpovat na Velkou Fatru. Doporučíte prosím někdo co podniknout? Uvažoval jsem 1)výstup z Turecké na Križnou, kolem třeba něco pojezdit a pak dolů, 2)z Lipt.Revúc na Ploskou+chata pod Borišovom a Borišov a zpět, 3) na Borišov a pak na Ploskou z chaty Havranovo a zpět. Která z těchto túr je z hlediska kvality zpátečního sjezdu a současných sněhových podmínek nejlepší? Díky!
rexa12:24:59 05.03.2010
odpovědět 
 Re: skialp - Velká Fatra - kam?
Ahoj, podobný plán máme na tento víkend, ale na dva dni. Ideme z Tureckej až pod Borišov a ďalší deň naspäť. Inak na jeden deň určite Krížna alebo Ploská, záleží už na tebe odkiaľ sa ti bude lepšie nastupovať. Nástup z Tureckej až na Krížnu je pekné prevýšenie na jeden záťah, ale potom zasa super cesta dolu.
Michal13:19:22 05.03.2010
odpovědět 
  Re: skialp - Velká Fatra - kam?
Pěkný výlet je z Havranova na Borišov. Sjezd z Borišova pak žlabem přímo dolů směrem na Havranovo. Dojedete kousek od takové té louky (už nevím jak se tam jmenuje), bude to ale na první pohled zřejmé. No a tam je značka a po ní zpátky lesem na Havranovo. Je to výlet tak na půl dne i s pivkem na chatě.
Belial13:32:13 05.03.2010
odpovědět 
 Re: skialp - Velká Fatra - kam?
Urcite variant 1. Velka Fatra ma malo snehu, najlepsie podmienky su v okoli Kriznej. Z Tureckej sa da slapat uz na lyziach, aj sem zlyzujes. Na Borisov zabudni.
Ivan14:07:59 05.03.2010
odpovědět 
  Re: skialp - Velká Fatra - kam?
Super chlapi! Díky!
rexa10:19:06 06.03.2010
odpovědět 
   Re: skialp - Velká Fatra - kam?
Na Velké Fatře jsou momentálně , asi jedny z nejlepších podmínek na Slovensku. Před dvěma týdny nebyl problém jít z Revůc, na Ploskou a dál po hřebeni. Lyže se nasazovali hned na kraji Revůc a tam šlo i sjet. Od té doby se tu podmínky spíš vylepšovali.
Na M. Fatře je sníh až nad hranicí lesa.Stoh jede sjet jak po hraně Ritňe tak do Medziholie(asi 500m před Šlahorku, zcela netradičně není třeba sjízdný hřeben na Kraviarske od Kriváňa. Rozsutěc je skoro suchý.
Palo21:24:01 06.03.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (31)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1165 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1279 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1430 
 Neřeším to – lezu vše 
 1133 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi