Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder - Jeskyně pod Chmelnicí - příbram
HARLEM - Ústí nad Labem
Gekon Boulder bar - Pardubice

Prodejny
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Foto dne09.03.2010
Ahoj, ta fotka s Majzlikem na cepinech neni Rakousko, ale Nemecko.

 Škrovád08.03.2010
Ahoj, nevíte někdo k jaký cestě patří novej slaňák nebo co to má bejt hned vedle vpravo od Rehabilitační cesty? Díky

 Škrovád08.03.2010
Ahoj, nevíte někdo k jaký cestě patří novej slaňák nebo co to má bejt hned vedle vpravo od Rehabilitační cesty? Díky
 Re: Škrovád09.03.2010
Je to dojištění cesty "Útěk z lomu". Mimochodem v hospodě můžeš koupit průvodce na celý Šk
 Re: Škrovád09.03.2010
Je to dojištění cesty "Útěk z lomu". Mimochodem v hospodě můžeš koupit průvodce na celý Šk
  Re: Škrovád09.03.2010
Díky, tušil sem to, trochu mi nehrála vzdálenost mezi cestama právě podle průvodce, tak sem si říkal

 St. Leger ?08.03.2010
Leger v Květnu? Jde to,nebo je to kvůli vedru uplná blbost. Spaní kde? Za inteligentní odpovědi děkuju.

 skialp08.03.2010
Aloha, nějaký dobrý přípravek proti lepení sněhu na skialpový pásy - nebo nějakej osvědčenej fígl? Díky moooc všem za radu!!! MAtes
 Re: skialp08.03.2010
voskovat sjezdarskym voskem, soupat nohama, nabalenej snih oskrabavat nozikem, koupit si lepsi pasy

 videokamerka na lezení08.03.2010
Nebylo by špatný natočit si pro zábavu nějakej sranda filmík z lezení, nebo se s partou podívat jak by šla vylepšit vlastní technika.
Ale jakou kameru vybrat? Foťák ani mobil nebrat, ale zase by to nemělo zatížit peněženku že. Něco by to mělo vydrž
 Re: videokamerka na lezení08.03.2010
napsal sis anonyme takovejhle post aby sis na nej mohl sam odpovedet reklamou na svuj obchod s kamer
  Re: videokamerka na lezení08.03.2010
Tak heleď chytráku, taky nemám rád, když se tady točí pořád dokola dotazy na to samý, ale prostě mi
  Re: videokamerka na lezení08.03.2010
Jo realista ..))) ze jsi paranoidni neznamena ze po tobe nejdou )))))
 Re: videokamerka na lezení08.03.2010
Pentax Optio W60. Foto výborné, video dostačující, odolnost výborná. Několikrát mi spadnul na zem, p
 Re: videokamerka na lezení08.03.2010
1/ Kolik na to mas penez?
2/ Jak moc to chces zpracovavat (jen vyhodit nepovedeny zabery nebo
  Re: videokamerka na lezení09.03.2010
představoval bych si tak 5-10 tisíc, nějakej sřih u kamaráda a později snad sám, pcka normální
   Re: videokamerka na lezení10.03.2010
No tak v tomhle rozpoctu je to asi jedno co vezmes. Udajne odolny jsou PANASONIC SDR-SW21EP, ale je
    Re: videokamerka na lezení10.03.2010
Ja mam Panasonic TZ-5 (fotak) a kupoval som ho prave kvoli tomuto a som s nim nadmieru spokojny. fo
     Re: videokamerka na lezení10.03.2010
Nejde moc o velikost, tohle je tak standard, spis o kodek, aby to zvladnul rozumne komp.
Jink
      Re: videokamerka na lezení10.03.2010
Tak to asi pokrocili, lebo sa strasne hrdili tym, ze toto je fotak, ktory zvlada HD kvalitu filmu. D
 Re: videokamerka na lezení08.03.2010
Mrkni na grafika.cz nebo tv.freak.

 Bouldermatka lhotse08.03.2010
Ahoj chci z jara pořizovat  bouldermatku zatím se přiklanim k fatmanovi od PADu. Při svem hledání jsem narazil na bouldermatku Lhotse se 180cm viz.
 KOFLACH dovozce ? 08.03.2010
zdar, neví někdo, kdo je aktuální dovozce Koflachů? (Vertical sport to není... ).  nějak nejsem schopen vůbec nic najít - ani oficiální web Koflachů (někdo tu značku koupil a zrušil, nebo to mají geniálně schovaný, jinak si to neumím vysvětlit). Uvít
 Re: KOFLACH dovozce ? 08.03.2010
ješče doplnění - ptám se proto, že chci koupit někde jenom vnitřní botičky, ne skelety...
  Re: KOFLACH dovozce ? 08.03.2010
hodně štěstí, já sháněl vnitřní botičky do Asol a po tě anabázi stejně pořád lezu v původních, jen j

 Frankenjura-kam?07.03.2010
Ahoj, na jaře/začátek léta bych chtěl jet do frankenjury, nikdy jsem tam nebyl a juru neznám, něco jsem se ptal známích ale většinou to jsou lidi co lezou samý prásky. Potřeboval bych vybrat nějakou oblast v juře kde si zalezu já (5 až 8-)a zaleze si tam
 Re: Frankenjura-kam?07.03.2010
Doporučil bych waldkopf.Krásná oblast se spoustou lezitelných cest a jednou obzvlášt pěknou pro pány
  Re: Frankenjura-kam?08.03.2010
Ano k Waldkopfu vede prudky kopec, takze je treba byt fyzicky zdatny, spanek take nepodcen, doporucu
 Re: Frankenjura-kam?07.03.2010
téměř v každé oblasti jsou i lehčí věci jestli píšeš strop lehčí 8, tak si zalezeš určo.. oblasti oj
  Re: Frankenjura-kam?07.03.2010
Ja sem si to myslel ze moc tech lehkejch cest okolo 3-4 asi nebude i kdyz treba ji neco sedne a prek
   Re: Frankenjura-kam?07.03.2010
Jinak jak řikam v juře jsem jeste nebyl takze mistni klasu neznam, mam zatim max 8- takze strop v no

 klasifikace - hory07.03.2010
Prosím, co znamená při klasifikaci poznámka "povinně" (obl.) - např. 5c(povinně 5a)? Znamená to, že se to v případě nouze dá třeba odhákovat? To se mi u některých cest, kde jsem se díval na popis, nezdá možné. Díky.
 Re: klasifikace - hory08.03.2010
Co je to za oblast? Je to subjektivni poznamka v nejake databazi, nebo to uvadi nejaky autor pruvodc
 Re: klasifikace - hory08.03.2010
Jestli to někdo nezmastil. U hor máš mimo jine 2 údaje, obtížnost cesty a nejtěžší místo, tj. jak tě
 Re: klasifikace - hory08.03.2010
Jo, 5a musis lezt s prehledem a 5c muzes haknout o nejaky nyt apod. V horsim pripade bude 5a nejiste
 Re: klasifikace - hory08.03.2010
Přesně jak píše Radek J.: 5a povinné (v odlezech mezi jištěním, kde to nemůžeš nijak ošidit...), 5c
  Re: klasifikace - hory08.03.2010
tak mě napadá, jestli to nemůže být jako na písku? Obligate jako AF, horni cislo jako RP?
   Re: klasifikace - hory08.03.2010
To jako že na písku se furt leze za kruhy nebo staví, jo?
    Re: klasifikace - hory08.03.2010
furt ne ale prachovsky pruvodcik ma porad spoustu cest treba VIIb (9a). A i v Sasku muzes najit VIIc
     Re: klasifikace - hory09.03.2010
vono mícháš tři věci dohromady. jednak může být VIIb RP 9a způsobeno tím, že se někde v cestě staví,
     Re: klasifikace - hory09.03.2010
No máš pravdu, ten starší prachovskej průvodce to psal, a bylo to způsobený hlavně nesmyslným míchán
   Re: klasifikace - hory09.03.2010
Myslim, ze to tak nemuze bejt jeste taky kvuli zpusobu praseni. Myslim, ze nemusi jit jen o "ha
  Re: klasifikace - hory08.03.2010
Díky za odpověď. Nějak se mi nezdálo, že by to moje šulení cest se mohlo označovat i oficiálně.
   Re: klasifikace - hory08.03.2010
šulení cest se také leckde označuej jako styl přelezu různými zašifrovanými pojmy:)
  Re: klasifikace - hory08.03.2010
tak nějak. upřesnil bych, že zpravidla lezec musí být schopen lézt obtížnost uváděnou jako obligator
 Re: klasifikace - hory09.03.2010
Já mám zkušenost, že "obl." většinou nejde ožulit a kroky v daný obtížnosti se dělaji vyso

1   ...   908   909   910   911   912   913   914   915   916   917   918   919   920   921   922   923   924   925   926   927   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 videokamerka na lezení
Nebylo by špatný natočit si pro zábavu nějakej sranda filmík z lezení, nebo se s partou podívat jak by šla vylepšit vlastní technika.
Ale jakou kameru vybrat? Foťák ani mobil nebrat, ale zase by to nemělo zatížit peněženku že. Něco by to mělo vydržet: nárazy, déšť, baterie, taky by se mohla udělat nějaká fotečka. Ještě mě napadá ukládání dat a možnost zpracovatelnosti formátů, těžko říct podle čeho ještě vybírat. Váha, velikost a skladnost, zoom, atp.
14:41:55 08.03.2010
odpovědět 
 Re: videokamerka na lezení
napsal sis anonyme takovejhle post aby sis na nej mohl sam odpovedet reklamou na svuj obchod s kamerou? to si mohl napsat mozna hned, i kdyz uz si to psal asi 2x so inzeratu, ale tak sup sem s tim odkazem :-D boze kdy uz tohle skonci... vzdyt je to pruhledny jak cerstve umyty okno...
realista14:50:39 08.03.2010
odpovědět 
  Re: videokamerka na lezení
Tak heleď chytráku, taky nemám rád, když se tady točí pořád dokola dotazy na to samý, ale prostě mi tady na tohle téma chybí diskuze, vyhledal jsem tady akorát dvě témata: kamera na lezení, nebo kamera na hory, příspěvky celkem jeden. Jestli už se to někde v lezeckém světě řešilo, tak mi napověz, nic neprodávám, ale chci si promyslet, jestli se mi vyplatí blbnout s natáčením a dávat do toho peníze. V inzerci nic nevidím. Jestli radši řešíš věci jako koupit tohle lano nebo tohle lano, expresky po milióntý, tak fajn, ale užitečnější by mi přišel příspěvek typu ať si zážitky natočím třeba na toaleťák - to bych se dnes alespoň zasmál.
stejný jako před tím15:03:44 08.03.2010
odpovědět 
  Re: videokamerka na lezení
Jo realista ..))) ze jsi paranoidni neznamena ze po tobe nejdou )))))
18:31:30 08.03.2010
odpovědět 
 Re: videokamerka na lezení
Pentax Optio W60. Foto výborné, video dostačující, odolnost výborná. Několikrát mi spadnul na zem, pod vodou fotí bez problémů, Prachu odolává taky dobře. Mám ho dva roky a spokojenost. Jinak fotím s pořádnou zrcadlovkou a tohle nosím při sportu v kapse a mám ho hned po ruce.
kulasek15:36:49 08.03.2010
odpovědět 
 Re: videokamerka na lezení
1/ Kolik na to mas penez?
2/ Jak moc to chces zpracovavat (jen vyhodit nepovedeny zabery nebo se nejak vic venovat strihu)?
3/ Jakej mas pocitac na kterym to budes zpracovavat?

Ondřej16:45:46 08.03.2010
odpovědět 
  Re: videokamerka na lezení
představoval bych si tak 5-10 tisíc, nějakej sřih u kamaráda a později snad sám, pcka normální
11:23:44 09.03.2010
odpovědět 
   Re: videokamerka na lezení
No tak v tomhle rozpoctu je to asi jedno co vezmes. Udajne odolny jsou PANASONIC SDR-SW21EP, ale je to v SD rozliseni. Na druhou stranu, se ti s tim bude lip pracovat nez s HD, kdyz nemas zarucenej vykonejsi komp.
Z kamer sou osvedceny znacky Canon, Sony, Panak. Nerikam ze zbytek je shit.
Na tohle je asi nejlepsi medium karta.
Dobry je si kameru vyzkouset jak ti sedi v ruce, jak se ovlada.
U tech fotaku v tyhle cenovy kategorii si dej bacha na snimkovou frkvenci, pod 25 fps to bude trhany. A navic ty videa sou vetsinou dost nouzovka.

Jinak jak psal nekdo nahore, na tech dvou serverech se tohle probira porad.
Ondřej02:07:03 10.03.2010
odpovědět 
    Re: videokamerka na lezení
Ja mam Panasonic TZ-5 (fotak) a kupoval som ho prave kvoli tomuto a som s nim nadmieru spokojny. fotky su pekne, zoom tiez stoji za to a video v najvyssej kvalite je paradne. No na strihanie je treba mat naozaj vykonny PC :)) 30 sekund suroveho materialu je okolo 100 MB !!!
Eric08:16:59 10.03.2010
odpovědět 
     Re: videokamerka na lezení
Nejde moc o velikost, tohle je tak standard, spis o kodek, aby to zvladnul rozumne komp.
Jink mam fotak TZ2 a video z toho nic moc, spis dokumentacni. Ale TZ5 je novejsi model, asi pokrocili.
Ondřej09:16:15 10.03.2010
odpovědět 
      Re: videokamerka na lezení
Tak to asi pokrocili, lebo sa strasne hrdili tym, ze toto je fotak, ktory zvlada HD kvalitu filmu. Da sa z toho vyzdimat dost, len je treba mat vykonnu kartu :)
Eric13:18:53 10.03.2010
odpovědět 
 Re: videokamerka na lezení
Mrkni na grafika.cz nebo tv.freak.
19:06:12 08.03.2010
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi