Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
31.Klofáč 10272
32.Lachman 10260
33. 10255
Bouldry:
31.Urubčík 9575
32.Obal 9553
33.Stadtherrová 9550
Hory:
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878
14.Chomová 3836

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230768 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Lana Singing rock18.03.2010
Ahoj - jaký máte zkušenosti s lanama od singingrocku? - Uvažuju o koupi lana Mania 9,7 (líbí se mi ta zelená barva), ale nevím jak je to u těchdle lan s kvalitou a tak. Do teď sem měl lanex Viper 9,7 a celkem spokojenost, akorat po 8mi letech intenzivního
 Re: Lana Singing rock18.03.2010
LAna od singing rocku můžu jenom doporučit, občas, když lezeš jen na jednom konci tak se začínají kr
  Re: Lana Singing rock18.03.2010
Mam novy SCORE 10.1, podle parametru by to melo byt spickove lano. Ale nevim, jeste jsem na nem nele
 Re: Lana Singing rock18.03.2010
mam nejakou 9.8cku na stenu a asi po roce docela zacal jezdit oplet...
 Re: Lana Singing rock18.03.2010
"po 8mi letech intenzivního používání" není lano použitelné ani na smyčky !!!
já mu
  Re: Lana Singing rock18.03.2010
stejne je neplete singac ale plete ty lana ted LANEX
   Re: Lana Singing rock18.03.2010
To je jako fakt? - Tzn. ze nemam resit kvalitativni rozdily mezi singingrockem a Tendonem?
    Re: Lana Singing rock18.03.2010
to mi prijde jako blbost. Sice lanex vlastni singace, ale porad to jsou dve rozdilne tovarny s jinej
     Re: Lana Singing rock18.03.2010
Vyroba lan probiha uz jen v Bolaticich...takze zadne dve tovarny:-(
     Re: Lana Singing rock18.03.2010
Vyroba lan probiha uz jen v Bolaticich...takze zadne dve tovarny:-(
      Re: Lana Singing rock18.03.2010
to je pravda...kdesi sem to cetl v nejakym rozhovoru...
  Re: Lana Singing rock18.03.2010
Hehe no je pravda ze z nej leze jadro tak kazdych deset metru, nejakych 10-15m sem musel uriznout pa
 Re: Lana Singing rock18.03.2010
Singing rock jsem měl a byl jsem celkem spokojenej, ale dle mé zkušenosti měl lehce menší životnost
  Re: Lana Singing rock19.03.2010
Mám taky zájem o lano od Singing rocku. Poraďte mi kde ho mám na e-shopu koupit.Díval jsem se na
   Re: Lana Singing rock19.03.2010
kup přímo na
  Re: Lana Singing rock20.03.2010
To mě pobavilo, že lano Ocún vydrží víc než Singing Rock nebo Tendon. Všechny tři lana se totiž děla
   Re: Lana Singing rock20.03.2010
možná právě ten odlišný způsob pletení je hned po materiálu právé ten důležitý rozdíl ne? když mi to
   Re: Lana Singing rock21.03.2010
Ale má zkušenost opravdu taková je, možná na to měl vliv průměr(rozdíl 0.2mm) nebo pletení ale singi
 Re: Lana Singing rock19.03.2010
Mám necelý rok lano Score 10.1 a moc spokojenej s ním nejsem. Po necelym roce intenzivního používání

 Lana Singing rock18.03.2010
Ahoj - jaký máte zkušenosti s lanama od singingrocku? - Uvažuju o koupi lana Mania 9,7 (líbí se mi ta zelená barva), ale nevím jak je to u těchdle lan s kvalitou a tak. Do teď sem měl lanex Viper 9,7 a celkem spokojenost, akorat po 8mi letech intenzivního

 The Asgard project17.03.2010
nazdar nemate niekto náhodou funkčný!!!! free torrent na Asgard project??????
 Re: The Asgard project17.03.2010
skus tie tri hore.. ale neviem ci ti pojdu hned..ja som cakal cely den kym sa mi to rozbehlo..ale na
  Re: The Asgard project18.03.2010
a co takhle soundtrack z Progressionu..nevideli jste?
   Re: The Asgard project18.03.2010
a ten Nanga Parbat už jede?

 Chorvatsko17.03.2010
Ahoj nemáte někdo zkušenosti s lezením v Choratsku, jestli je možnost přespní ve stanu atd.? předem dík za info
 Re: Chorvatsko17.03.2010
Zkušenost pouze s Omiší, leze se přímo u parkoviště kousek nad ústím Cetiny do moře a pak dále proti
  Re: Chorvatsko17.03.2010
Paklenica - kemp nebo apartmanek (stanovani mimo je hlidano policii)
Pokojec - spani ve stanu
  Re: Chorvatsko17.03.2010
v Omiši dobrý lezení, cena levnýho app srovnatelná s cenou za stan, auto a lidi v kempu.
 Re: Chorvatsko17.03.2010
Paklenica byva prelidnena, spani pouze v kempech neo app!!!
 Re: Chorvatsko17.03.2010
Paklenice je mimo prázdniny ok, ale za 5 vstupů do kaňonu zaplatíš 120 kun (asi 450 Kč). Nebo musíš
 Re: Chorvatsko17.03.2010
Docela dobrý lezení je na Hvaru v Cliffbase, spát v okolí se asi dá (potkali sem tam pár skupinek).
 Re: Chorvatsko17.03.2010
takové malé polezení je i v Rovinji přímo u moře, cesty spíš lehčí tak do 7,8 UIAA. Za tři dopoledne
  Re: Chorvatsko17.03.2010
perfektní oblasti jsou Brela a Marjan (ve Splitu), fakt parádní dlouhé sportovní cesty)!
 Re: Chorvatsko19.03.2010
něco okolo Rovinje pro softmovery:
  Re: Chorvatsko19.03.2010
To by nebylo vůbec špatný, každy průvodce se hodí. emili davi.petr@seznam.cz
   Re: Chorvatsko19.03.2010
Co sa tyka sprievodcov tak skus toto

 Hledám stěnu :-)17.03.2010
Ahoj všem,
obracím se na Vás s prosbou.Mám 12-ti letého syna a moc ho zajímá a baví lezení.Nedaří se mi najít nějaký oddíl s umělou stěnou, někde poblíž našeho bydliště,kde mi se mohl rozvíjet. Jsme z Prahy 4.Pokud někdo znáte,víte,kde,jak co, budu
 Re: Hledám stěnu :-)17.03.2010
Zkus HOM Alpin IV.,

 Průvodce Marciaga17.03.2010
Ahoj, nenašel by někdo pls průvodce ma oblast Marciaga?? Něco na Arco mám, ovšem bohužel Marciaga chybí...díky
 Re: Průvodce Marciaga17.03.2010
Ahoj Martine. Máš to v mejlu. Ta oblast je docela zajímavá. Řekl bych, že tam je trochu jiný vápenec
  Re: Průvodce Marciaga17.03.2010
díkes moc....jak za průvodce tak za info...právě že ideál pro mě (nás) je tak do 5c takže hledáme ně
   Re: Průvodce Marciaga17.03.2010
Přímo pod skalama je i golfový hřiště, tak si vem i hole. Sup je minule zapomněl a pak jen slintal.
    Re: Průvodce Marciaga17.03.2010
to jedině tak možná hokejku bych si mohl vzít :-)
 Re: Průvodce Marciaga17.03.2010
vyřešeno...díky

 Srbsko16.03.2010
Nevíte někdo jak je proteklé Srbsko? Plotny a Blážina? A nebo Roviště(hafty-lída)? Chtěl bych tam vyrazit v neděli a nevim jak je to proteklé....:-(
 Re: Srbsko17.03.2010
Nevim jestli protekli, ale me tam jen nateklo
  Re: Srbsko18.03.2010
To jsi cenku pěknej niemant,když ti teklo v plotnách.To začni trochu trénovat,nebudeš mít aspoň čas
 Re: Srbsko17.03.2010
Ráno jsem jel okolo a plotny byly trochu mokré-pár mokrých pruhů. Při současném počasí musely být už
  Roviště18.03.2010
Na Rovišti jsme byli v neděli a i přes slabé sněžení se lézt dalo- Hafty a Highlander v pohodě. S ti
   Re: Roviště18.03.2010
V neděli? Kdy? Od 12 skoro do čtyř tam nebyla ani noha.

 Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
Čau. Nenajdou se nějaký lezci křesťani na občasné lezení (indoor, případně v sezóně venku)?
 Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
V Praze 8 na Kobyliském nám. 1 je Stěna u Salesiánů, tam se snad teké někdo najde.
 Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
Proč je tak důležité mít spolulezce křesťana??
  Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
Protože křestáné lépe jistí bratře vole.
   Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
s větší láskou
  Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
větší šance na obtěžování malých chrámových zpěváků. Nebo chce založit dětský chlapecký lezecký oddí
 Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
Zdravim. Jsem sice z Plzně (taky Příbram,Praha občasně) ale rád někam vyrazím. Písni na maila.. Viki
 Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
Mám kamaráda lezce satanistu.Možná by jste byli zajímavá dvojka. Chceš na něj kontakt?
  Re: Lezci-křesťani v Praze?16.03.2010
Jak ten tvůj rohatej kámoš snáší při lezení to, že leze nahoru k nebi?? Neměl by dělat spíš speleo??
   Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
Třeba má radost z pádů ;)
    Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
No já myslím, že lezení je vlastně celý o víře...věřím, že to dám...jestli ne, tak že mě jistič chyt
     Re: Lezci-křesťani v Praze?18.03.2010
no hlavne verme, ze se meteorologove moc nesekli; vzals mi ten lupen?
  Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
:D :D
 Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
Ahoj Tomáši. Doporučuju Ti si příště spíš dát inzerát. Tady v diskuzi to totiž slabší jedince stašně
  Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
nu tak me to tentokrat prijde legracni, mindraky se kompenzujou v jinejch diskusich tady. stejne mi
   Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
Třeba jde v životě o víc než jen "bejt fajn"...
    Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
jezis tyhle jednostranny pohledy sou nejlepsi, btw. sem sice taky verici ale tohle je teda docela mi
  Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
nu tak me to tentokrat prijde legracni, mindraky se kompenzujou v jinejch diskusich tady. stejne mi
  Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
Překvapilo mě jak to některé podráždilo... Co je na tom tak provokuje? Asi si o tom chtějí povídat..
 Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
Díky všem. Dobře sem se pobavil :-). T
 Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
 Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
vono to máš tu zásadní otázku nápadně podobnou zásadní votázce nás většiny formálních neznabohů ve f
  Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
Volba spolulezce-vecne tema... Jestli na lezeni opravdu neco nenavidim tak to, ze to je de facto kol
   Re: Lezci-křesťani v Praze?17.03.2010
:-D
   Re: Lezci-křesťani v Praze?18.03.2010
free soloing vyriesil uz nejeden podobny problem... :}
   Re: Lezci-křesťani v Praze?18.03.2010
Nestrašte s kolektivním sportem, řekněme kamarádský.. Ale k těm spolulezcům, dle mě určo lepší spole
    Re: Lezci-křesťani v Praze?19.03.2010
a šuká

 wiesberghaus16.03.2010
Ahoj, nevíte někdo, jestli na této chatě je možné si vařit ze svých zásob a jak je to tam s vodou? (pitná neteče, to vím). Děkuji za každé info, Sylva.

 Bivakování u Stüdlhütte pod GG16.03.2010
Máte někdo osob.zkušenost s přespáním u Stüdlhütte pod vlastním stanem?Lze???Nejde o prachy,ale v místnosti se 30 lidma neusnu...
 Re: Bivakování u Stüdlhütte pod GG16.03.2010
popojdi jeste cca 100 vyskovich na zacatek ledovce, je tam palto, a tak nejak to tam sici prezivaji.
  Re: Bivakování u Stüdlhütte pod GG16.03.2010
Na podzim v září jsme spali na Stüdlhütte, cena 11 éček, přijde mi to v poho, na platu spali asi 3 s
 Re: Bivakování u Stüdlhütte pod GG17.03.2010
Mívám na některých chatách stejný problém, tak si vezmu matraci a ležím na chodbě a je to v pohodě.
  Re: Bivakování u Stüdlhütte pod GG17.03.2010
Já to řeším špunty do uší a když ani to nepomuže, tak půlka Stilnoxu to jistí :-)
 Re: Bivakování u Stüdlhütte pod GG17.03.2010
Rušenie spoluspiacimi večer, alebo tými, ktorí ráno idú na túru, nie je nič moc. Treba si zvyknúť
  Re: Bivakování u Stüdlhütte pod GG17.03.2010
Vim,že chatař vyhazoval nějaký Poláky,který vytáhli stan na placu před chatou...ale jak píšou ostatn

1   ...   902   903   904   905   906   907   908   909   910   911   912   913   914   915   916   917   918   919   920   921   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Průvodce Marciaga
Ahoj, nenašel by někdo pls průvodce ma oblast Marciaga?? Něco na Arco mám, ovšem bohužel Marciaga chybí...díky
martin09:03:40 17.03.2010
odpovědět 
 Re: Průvodce Marciaga
Ahoj Martine. Máš to v mejlu. Ta oblast je docela zajímavá. Řekl bych, že tam je trochu jiný vápenec než přímo kolem Arca (přišel mi drsnější). Je taky hodně členitá, takže si můžeš vybrat jestli polezeš na sluníčku nebo ve stínu. Cesty jsou všeobecně delší - tzn kolem 30 metrů. Trochu problém je, že tam jsou jen "lehčí" cesty. Je tam sice jedno 7a, ale jinak cesty do 6b s těžištěm spíše ve čtyřkách. Může to být ale i výhoda, pokud třeba jedeš se svou drahou polovičkou (nebo spíš dvěma třetinami :-) nebo pokud začínáš. Dejte si ale bacha na auto. Kamarádovi to tam vybrali. Přeju pěkné lezení. Nazdárek.
patapufa09:35:38 17.03.2010
odpovědět 
  Re: Průvodce Marciaga
díkes moc....jak za průvodce tak za info...právě že ideál pro mě (nás) je tak do 5c takže hledáme něco přiměrenýho našim schopnostem :-)
martin09:42:26 17.03.2010
odpovědět 
   Re: Průvodce Marciaga
Přímo pod skalama je i golfový hřiště, tak si vem i hole. Sup je minule zapomněl a pak jen slintal.
Papouš10:34:08 17.03.2010
odpovědět 
    Re: Průvodce Marciaga
to jedině tak možná hokejku bych si mohl vzít :-)
martin10:55:52 17.03.2010
odpovědět 
 Re: Průvodce Marciaga
vyřešeno...díky
martin09:40:39 17.03.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi