Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zapomenuté lezečky Triop22.03.2010
Dneska tj. 22. Března někdo zapomněl na venkovní stěně v Ostravě-Vítkovicích oranžové lezečky Triop Tiger. Mám je doma tak komu chybí nechť se mi ozve. Email: al.gaida@seznam.cz  ICQ: 194770114
 Re: Zapomenuté lezečky Triop23.03.2010
Opravdu nikomu nechybí lezečky?
  Re: Zapomenuté lezečky Triop25.03.2010
Možná jen každej netráví svůj volnej čas ne lezci...

 Ozone QC22.03.2010
Ahoj. Pocitam ze spousta lidi uz v Ozonech leze. Co myslite, povoli o kousek, nebo budou drzet? Muj normalni postup je vybrat velikost ktera sedi tak jak bych chtel aby sedely "zajete" a pak vzit o pul cisla mensi botu, ale tyhle vypadaji docela

 Nová stěna v Písku22.03.2010
Obří lezecká stěna v Písku
http://www.sedmicka.cz/pisek-strakonice/clanek?id=108247

 mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá nějaký tip na mapy lezeckých cest na Hohe Wandu.
Předem díky moc za nějaký odkaz nebo tip na nějakou knížku (popř. kde by se dala sehnat). (Popř. kdyby někdo měl i něco o Peilsteinu.)
Martas
 Re: mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
co je to "mapa cest" :-) ???
  Re: mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
no myslim, nejakou lezeckou topo mapu, kde jsou jake cesty, jake obtiznosti a tak... :-)
   Re: mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
napis mail
    Re: mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
m4rt1n24@seznam.cz
     Re: mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
poslane
    Re: mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
m4rt1n24@seznam.cz
  Re: mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
no myslim, nejakou lezeckou topo mapu, kde jsou jake cesty, jake obtiznosti a tak... :-)
   Re: mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
lezecké průvodce od vyd. Schall Verlag
    Re: mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
ok, Diky za tip!
 Re: mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
ahoj, něco najdeš tady
  Re: mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
skvely diky moc!!!
...Tak uz nebudem lozit naslepo :-)
 Re: mapy cest na Hohe Wandu22.03.2010
Asi už máš, co potřebuješ, ale dost cest v pěkných pdf je na
 Stena Uhersky Brod/Hradiste22.03.2010
Je v Uh.Brode (nejlepe), Uh.Hradisti nebo nejblizsim okoli nejaka stena (at uz s lanem, nebo boulder)??
 Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste22.03.2010
 Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste22.03.2010
Horolezecká stěna, Svat. Čecha 1137,
688 01 Uherský Brod
telefon: 572638131, 723645321
  Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste22.03.2010
fungují vůbec ty stěny v Brodu?
   Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste22.03.2010
A provozní doba? Stránky? Tak něco??
    Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste22.03.2010
Zadny dalsi info??
     Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste22.03.2010
zbývá google, mobil, vlastní nohy a ústa
      Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste23.03.2010
Domluv se na telefonu, který je uvedený výš, je tam pravidelné oddílové lezení několikrát týdně.
      Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste23.03.2010
jinak dá se zalozit ZDE:
     Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste23.03.2010
Jinak žádné další "dík za informaci"?
      Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste23.03.2010
na výše uvedených telefonech se nedomlouvej!
       Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste23.03.2010
stěna v ub i (pokud vím) v UH, je pouze pro členy oddílu
        Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste23.03.2010
pokud ale sebou privedes tri prsaty kocky tak te v brode na stenu urcite pustej i kdyz je jen pro cl
         Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste24.03.2010
Nebo si se mel rovnou podepsat jako zenska, to uz by tu bylo ochotnych :-D
          Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste24.03.2010
jak píše Kub, pokud jsi krásná prsatá a povolná žena, nebo máš alespoň 3 takové v zásobě a přivedeš
           Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste24.03.2010
Břeťo. Já to vážně nebyl..:-)

 Velka Fatra - Lavina22.03.2010
http://www.topky.sk /cl/10/695488/ Sest-turistov-vo-Velkej- Fatre-zasypala-lavina

 Re: Velka Fatra - Lavina22.03.2010
  Re: Velka Fatra - Lavina22.03.2010
  Re: Velka Fatra - Lavina22.03.2010
To bylo na Malé Fatře pod Poľudňovým grúnem.

 Půjčovna22.03.2010
jen jsme chteli varovat,pokud si budete pujcovat vybaveni na skialp (nebo asi na cokoli),dejte si pozor na RockPoint.Bohuzel,ac vse od zacatku vypadalo slibne,nakonec jsme dostali na skialp do rakouskych Alp silene vybaveni,coz jsme jako laici na prvni po
 Re: Půjčovna22.03.2010
Totalni laici by pujcovane vybaveni meli konzultovat s odborniky pred zapujcenim a ne po nem! Sorry,
  Re: Půjčovna22.03.2010
..hmm..ja bych zas cekal, ze FEROVY zamestnanec pujcovny by tyhle informace mel poskytnout sam.
   Re: Půjčovna22.03.2010
evidentne podle popisu nebyl odbornik ani Bara ani ten, kdo si to pujcoval pred ni (jestli se lepilo
    Re: Půjčovna22.03.2010
...bavim se o pujcovne obecne, je jedno jestli chudy, rockpint nebo gejsport. Jen jsem si myslel, ze
     Re: Půjčovna22.03.2010
chapu te, ale dal jsem sem konkretni pripad, ze berou brigadniky, kteri tomu nerozumi. A co mi rikal
  Re: Půjčovna22.03.2010
Chyba byla na obou stranach, ale spíše na půjčovně. Pokud si jdu půjčit, ptám se jak se to užívá a f
 Re: Půjčovna22.03.2010
a vzít si s sebou někoho zkušenějšího, zamlouvat si věci dopředu, nepůjčovat si věci jen podle ceny
 Re: Půjčovna22.03.2010
Ak mozem nieco dodat, hoci neviem v akom stave boli pasy, ale na ladovej kruste nedrzia ani sebaleps
  Re: Půjčovna22.03.2010
Když si pujčuju něco, co jsem nikdy neviděl, tak se na to zeptám a slušný prodavač ti to vysvětlí. P
   Re: Půjčovna22.03.2010
To přeci není pravda, slečna nenadává na využití nebo užívání věcí, ale na jejich funkčnost a kvalit
 Re: Půjčovna23.03.2010
Můj pohled na věc je jasný. Půjčovna není nic kde by ses měl dozvědět jak se věci používají. Spíš zn

 přechod ve Wallisu21.03.2010
Ahoj chystám se v létě na přechod Z Klein Matterhornu až na Dufourspitze a možná ještě dál.Nevíte jak je lezitelný breithorn ve směru od klein Matterhornu k bivaku Bivacco Rossi e Volante?Já vím že se to běžně leze opačně,nejdřív od Kleinu k bivaku a pak
 Re: přechod ve Wallisu22.03.2010
Čau.
Lezitelné v druhém směru je to uplně stejně.od Kl.Matt. to vemeš nahoru na hřeben a po
  Re: přechod ve Wallisu22.03.2010
jo myslím, že tohle je celkem choďák z obou stran. Na tom bivaku jsme byli letos.
   Re: přechod ve Wallisu22.03.2010
jo sorry. nějak mi uniklo že to chceš dát přes vrcholy. tak to takový choďák nebude, ale lezitelné b
 Re: přechod ve Wallisu23.03.2010
Rychlejší je vylézt na Breithorn, slézt pod něho a obejít ho až k bivaku Rosi. Je to po ledovci a bý

 90 kg21.03.2010
Ahoj chcel by som sa spytat ci niekto poznate 90kg vaziaceho lezca a aku obtiaznost je schopny so svojou vahou vyliezt.zaujima ma to len tak zo srandy aby som sa vedel porovnat:).dik
 Re: 90 kg21.03.2010
Zdar mam asi 87-89kg a jsem schpnej vylýzt VIIIa-b
  Re: 90 kg21.03.2010
no ja mam presne to iste.je tu este niekto 90kg?
  Re: 90 kg21.03.2010
Ja mam 65 a VIIIb schopny vylezt nejsem.
   Re: 90 kg21.03.2010
devadesát zas tak moc neni. nevim jak na vápně, ale na písku někteří takoví jedinci běžně lezou čísl
  Re: 90 kg21.03.2010
no ja mam presne to iste.je tu este niekto 90kg?
  Re: 90 kg21.03.2010
no ja mam presne to iste.je tu este niekto 90kg?
 Re: 90 kg21.03.2010
môj kamoš má okolo 90 a na vápne bol schopný vyliezť 8+, keď sa jej trochu povenoval...
 Re: 90 kg21.03.2010
Neznám osobně, ale Kanaďan Mark Smith leze s 93 kg 8b+ka, ale tos asi slyšet nechtěl :-)
  Re: 90 kg21.03.2010
Já mám 97 kg a lezu šestky :)
 Re: 90 kg21.03.2010
...se svejma 110kilkama lezu šestky...plus minus... ;)
 Re: 90 kg21.03.2010
Kamarád má 100 a na boldrech dává 7A. Další kámoš má myslím tak 85-90 a dává tak 7c s lanem. Jinak a
  Re: 90 kg21.03.2010
Jo. John Dunne je "kus" chlapa. Ve filmu Hard gritt je jeho lezení zadokumentováno.
   Re: 90 kg21.03.2010
Ja mám 89kg a vpohode dnes dve IV UIAA.
 Re: 90 kg22.03.2010
ked som mal pred 1,5 rokom 90kg presne, preliezol som svoju prvu 8+/9-
  Re: 90 kg22.03.2010
tah-sha-tunga a teraz máš koľko, ak sa smiem spýtať?? zhodil si či pribral??
   Re: 90 kg23.03.2010
+/- 85 kg ...a odislo to viac menej samo (tzn. ziadnu dietu som nedrzal)
 Re: 90 kg22.03.2010
Mam cca 95 a na 5-kach v pohode, na 6-kach sa uz trapim. Vsetko je celkom v pohode, avsak klby dost
 Re: 90 kg22.03.2010
Vazim tez tech temer devadesat a po roce oblezani umelych sten a bouldrovek se na te umelce jsem sch
  Re: 90 kg22.03.2010
Kdo to ma ve svalech, leze klidne tezky cesty,kdo to ma v tuku v panderu, tak tomu to moc nepomuze,
   Re: 90 kg22.03.2010
To mas "tezky"!!!! Zalezi taky kolik na tu vahu meris. Ja mam v zime 86-7, v lete 84-5 a m
    Re: 90 kg23.03.2010
Kolik měříš, to taky, ale hlavně jakých 90 kg máš. Jestli jsi v 17 letech vážil 65 kg a od té doby s

 Údržba lezeček21.03.2010
Ahoj, nikde jsem to nenašel tak se ptám tady. Mám Triop Rap New 09, chci se zeptat jestli máte někdo zkušenost boty třeba vyprat nebo umýt. V lezečkách lezu asi 4. měsícem a vždycky když je vyzuji je to neuvěřitelnej smrad (světe div se... Pot s kombinací
 Re: Údržba lezeček21.03.2010
voda im neublizi (dokonca ani slana),takze by som sa vobec nebal ich trochu rucne vyprat..a proti sm
  Re: Údržba lezeček21.03.2010
Dekuju
 Re: Údržba lezeček22.03.2010
zrovna tyhle lezecky jsem kdysi prala. normalne jsem je hodila do pracky :-) dost se srazily. takze

1   ...   900   901   902   903   904   905   906   907   908   909   910   911   912   913   914   915   916   917   918   919   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Stena Uhersky Brod/Hradiste
Je v Uh.Brode (nejlepe), Uh.Hradisti nebo nejblizsim okoli nejaka stena (at uz s lanem, nebo boulder)??
Vita15:06:42 22.03.2010
odpovědět 
 Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
http://www.climbers-uh.net/jarosov.htm
martan16:10:16 22.03.2010
odpovědět 
 Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
Horolezecká stěna, Svat. Čecha 1137,
688 01 Uherský Brod
telefon: 572638131, 723645321
16:17:33 22.03.2010
odpovědět 
  Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
fungují vůbec ty stěny v Brodu?
17:29:44 22.03.2010
odpovědět 
   Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
A provozní doba? Stránky? Tak něco??
18:50:45 22.03.2010
odpovědět 
    Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
Zadny dalsi info??
Vita21:56:12 22.03.2010
odpovědět 
     Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
zbývá google, mobil, vlastní nohy a ústa
22:24:06 22.03.2010
odpovědět 
      Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
Domluv se na telefonu, který je uvedený výš, je tam pravidelné oddílové lezení několikrát týdně.
09:54:18 23.03.2010
odpovědět 
      Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
jinak dá se zalozit ZDE: http://www.khszlin.com/clanek-207
09:54:36 23.03.2010
odpovědět 
     Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
Jinak žádné další "dík za informaci"?
10:31:18 23.03.2010
odpovědět 
      Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
na výše uvedených telefonech se nedomlouvej!
Břeťa Lebloch18:32:29 23.03.2010
odpovědět 
       Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
stěna v ub i (pokud vím) v UH, je pouze pro členy oddílu
Břeťa Lebloch18:33:45 23.03.2010
odpovědět 
        Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
pokud ale sebou privedes tri prsaty kocky tak te v brode na stenu urcite pustej i kdyz je jen pro cleny....:-)
prudic od kolina19:58:09 23.03.2010
odpovědět 
         Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
Nebo si se mel rovnou podepsat jako zenska, to uz by tu bylo ochotnych :-D
Marek07:25:12 24.03.2010
odpovědět 
          Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
jak píše Kub, pokud jsi krásná prsatá a povolná žena, nebo máš alespoň 3 takové v zásobě a přivedeš je s sebou, vstup na uherskobrodskou stěnu je možný. Důležité ještě je, abys znal naše tajná hesla: např. 666, ave satanas, os nebo smrt. ps. u nás na stěně jenom na prvním
břeťa lebloch11:12:59 24.03.2010
odpovědět 
           Re: Stena Uhersky Brod/Hradiste
Břeťo. Já to vážně nebyl..:-)
kuba novák18:51:16 24.03.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi