LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231214 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Zranění na Petráči05.04.2010
V sobotu pro někoho na Petráč letěl vrtulník, prý nějaký vážný pád, nevíte o tom někdo něco bližšího?
 Re: Zranění na Petráči05.04.2010
To byl zasévač podhoubí. Totálně na sračky.
  Re: Zranění na Petráči06.04.2010
co že? :D

 Feraty05.04.2010
Ahoj, nevíte jestli už se dá jít na feraty na Traunstein, nebo Grosepriel? Díky za info :-)
 Re: Feraty05.04.2010
Ahoj, loni byly problémy se sněhem na ferratě na Priel ještě v 2. půlce května. Letos je v té oblast
 Re: Feraty05.04.2010
Kámoška teď psala, že tam trochu sněžilo. V druhé půli května tam bývá vždycky ještě pořád dost sněh

 Zelezo v letadle05.04.2010
Ahoj, mel jste nekdo problem s prepravou expresek, friendu a vklinencu v kabinovem zavazadle? To znamena to nahoru sebou do letadla. Velke zavazadlo dolu bych si nejradsi vubec nebral.
S lanem predpokladam by problem byt nemel.
 Re: Zelezo v letadle05.04.2010
Na železo v kabinovém zavazadle zapomeň, nedovolí ti na palubu si vzít ani lano. Možná by prošly lez
  Re: Zelezo v letadle05.04.2010
Nejde to asi nejak zobecnit. Asi zalezi na spolecnosti ci konkretnich lidech. V zavazadle do letadle
   Re: Zelezo v letadle05.04.2010
Taky myslím že to nejde zobecnit. Letěli jsme na Kanáry s RyanAir a taky jsme neměli vůbec zavazadlo
 Re: Zelezo v letadle05.04.2010
Letěl jsem z Barcelony cca před měsicem, a na přepážce se jim nelibily karabiny a reverzo (presa jse
  Re: Zelezo v letadle06.04.2010
Z cech vetsinou bez problemu, obracene uz problem byl (Kos - Praha, Málaga - Praha). V Málaze jsme z
 Re: Zelezo v letadle06.04.2010
Pokazde bez problemu. V podminkach se pise jen o ostrych predmetech. GriGri byla dokonce kvuli vaze
  Re: Zelezo v letadle06.04.2010
V Paříži mi nedovolili do letadla vzít karabinu s osmou, v Římě naopak byly bez problémů karabiny i
  Re: Zelezo v letadle06.04.2010
Mezi dost tupý předměty se dá zařadit lano, se kterým mě nepustili přes rám do letadla (Drážďany), p
   Re: Zelezo v letadle06.04.2010
Diky za rady. Docela casto se to resi v tom Ryanairu, kde je jen 15kg batoh a clovek pak leccos uvaz
    Re: Zelezo v letadle06.04.2010
ale muzes si priplatit za nadvahu a nechat to ve velkem baglu. Specialne u Ryanairu urcite ano.
 Re: Zelezo v letadle07.04.2010
Z ČR jsem nemel problem. Ale ze Spana se na me osocil z kontroly kvuli lanu. Mel jsem tam jen lano,
  Re: Zelezo v letadle09.04.2010
Na Ruzyni mi před 2 týdny nevzali do kabiny expresky, i když na check-inu říkali, že to nebude probl
 Re: Zelezo v letadle10.04.2010
Obecne nejsou casti lezeckeho matrose (lano, expresky, vklinece, friendy) zahrnuty v kategorii "
  Re: Zelezo v letadle10.04.2010
Asi securitakovi doma chybela kava, nebo si chtel uvarit zelene curry na cerstvem kokos. mleku... :-
 Re: Zelezo v letadle13.08.2010
cerstva a neprijemna skusenost,
lano, prusiky, a karabiny nepresli na CDG v Parizi.
pr
  Re: Zelezo v letadle13.08.2010
Blbý je, že proti tomuhle výroku se špatně argumentuje. Zatím mne to sice nenapadlo /nebyl důvod ;-)

 Ortel( Českolipsko)04.04.2010
Zdar, nevíte někdo co vede na Ortelu jak je ta věž tak pod ní ne tu plotnu. Jsou tam vynýtovaný dvě celkem lehký cesty. Nevíte někdo co to je?
 Re: Ortel( Českolipsko)05.04.2010
cus, tady je info
  Re: Ortel( Českolipsko)05.04.2010
O tý plotně pod věží sem v tom článku nic nenašel
   Re: Ortel( Českolipsko)05.04.2010
Zkus napsat přímo Mikimu

 strateny canon D45004.04.2010
3.4. som medzi chopkom a deresmi stratil digitalnu zrkadlovku canon D450 v priliehavom ciernom puzdre
na karte su fotky z dvoch dni lyzovacky na Chopku a prvozjazdu Meteorologickeho zlabu mojej priatelky
za vratenie sa poctivemu kolegovi alp

 Rozštípenka03.04.2010
Ahoj. Nevíte jestli se už dá lézt na Rozštípené skále na Vysočině. Bývá to tam dlouho mokrý..Díky
 Re: Rozštípenka04.04.2010
byl jsem tam v uterý a samozřejmě to mokrý bylo ale zalezli jsme si. do převisu docela teče. ale tře
  Re: Rozštípenka04.04.2010
Díky.

 escate02.04.2010
Ahoj nemate nekdo skusenosti z bundou Mountain Hardwear Escape Jacket. Hore zdar Franta

 křest02.04.2010
cau, nevíte někdo o nějakém lezeckém křtu (něco jako maj vodáci). Kámoš jede zítra poprvé na skalky tak bychom ho rádi pokřtili :) Dík za tipy Spidy
 Re: křest02.04.2010
Jo. Vytáhni mu nějakou těžkou cestu (nejlépe převislou) a nechej ho tam viset tak dlouho dokud ji ně
  Re: křest02.04.2010
nechat ho proletět....nejlip z prvního konce ale bezpečně!
   Re: křest02.04.2010
Kdysi byl u nás dobrý zvyk tvz. "pivník". Prostě nováček cvakl istruktorovi či staršímu le
    Re: křest03.04.2010
ja som kupoval flasu fernetu :)
     Re: křest04.04.2010
Holt lepší oddíl a uznalejší nováčci. Ale ty játra.

 Je ještě v Jizerkách sníh na běžky?02.04.2010
Čau, je ještě v Jizerkách sníh na běžky?
 Re: Je ještě v Jizerkách sníh na běžky?02.04.2010
 Bunda-Panťák, minulá středa(24.3)02.04.2010
Ten, co tu nadaval, ze mu nekdo slohl bundu, se ma ozvat na tohle cislo: 724448608, Vcera na Pantaku tam byla tahle cedule..

1   ...   894   895   896   897   898   899   900   901   902   903   904   905   906   907   908   909   910   911   912   913   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Zelezo v letadle
Ahoj, mel jste nekdo problem s prepravou expresek, friendu a vklinencu v kabinovem zavazadle? To znamena to nahoru sebou do letadla. Velke zavazadlo dolu bych si nejradsi vubec nebral.
S lanem predpokladam by problem byt nemel.
Zdenek14:41:40 05.04.2010
odpovědět 
 Re: Zelezo v letadle
Na železo v kabinovém zavazadle zapomeň, nedovolí ti na palubu si vzít ani lano. Možná by prošly lezečky, ale všechny lezeké propriety musí být v odbaveném báglu, kterej se pošle už na check inu.
Vím to určitě, protože mě s lanem jednou vrátili.
Steve15:08:43 05.04.2010
odpovědět 
  Re: Zelezo v letadle
Nejde to asi nejak zobecnit. Asi zalezi na spolecnosti ci konkretnich lidech. V zavazadle do letadle jsem mel expresky a karabiny pri letu do Spanelska (2x) a na Novy Zeland bez problemu (roky 2009, 2008, 2006). Pri odbavovani velkeho zavazadla jsem se na to ptal a na prepazce rikali, ze je to v pohode. Pri zpatecnim letu ze Sp. jsme v prirucnich zavazadlech meli cca 15 kg velkych kamenu z Albaracinu (devceti se libili a chtela je domu:-) a opet po konzultaci na odbavovaci prekazce uplne v pohode...
foton15:38:33 05.04.2010
odpovědět 
   Re: Zelezo v letadle
Taky myslím že to nejde zobecnit. Letěli jsme na Kanáry s RyanAir a taky jsme neměli vůbec zavazadlo na odbavení. Z Prahy do Frankfurtu vůbec žádný problém. Z Německa říkali že lano v pohodě, ale železo (karabiny, presky, vklíněnce) prý příště ne, ale nechali nás. Když jsme pak letěli zpátky, tak to bylo obě cesty v naprostým klidu. Jako že neříkali vůbec nic. Nechť ti to vyjde!
Pepan17:28:41 05.04.2010
odpovědět 
 Re: Zelezo v letadle
Letěl jsem z Barcelony cca před měsicem, a na přepážce se jim nelibily karabiny a reverzo (presa jsem neměl. A protože anglicky si s nima člověk zrovna moc nepopovídá, tak jsem šel nenápadně k jiný přepážce. Tam ukrutně důležitýmu vojákovi karabiny nevadily, ale mágo jsem musel vysypat.. Takže asi záleží na koho narazíš, moc sjednocenej ten systém nemaji.
Michal Šimek17:35:39 05.04.2010
odpovědět 
  Re: Zelezo v letadle
Z cech vetsinou bez problemu, obracene uz problem byl (Kos - Praha, Málaga - Praha). V Málaze jsme zachraňovali nějakýmu páru komplet pres od Petzla - už měli odbavený zavazadla ;o(
yakuza11:24:13 06.04.2010
odpovědět 
 Re: Zelezo v letadle
Pokazde bez problemu. V podminkach se pise jen o ostrych predmetech. GriGri byla dokonce kvuli vaze zavazadla (Ryanair) v kapse. Lano taky nekolikrat bez problemu. Karabiny nemaji nic ostreho. Pritelkyne dokonce vezla v prirucnim i ziletky :)
Marek12:01:09 06.04.2010
odpovědět 
  Re: Zelezo v letadle
V Paříži mi nedovolili do letadla vzít karabinu s osmou, v Římě naopak byly bez problémů karabiny i gri-gri, i když jsme je na to upozorňovali.
 Standa12:40:26 06.04.2010
odpovědět 
  Re: Zelezo v letadle
Mezi dost tupý předměty se dá zařadit lano, se kterým mě nepustili přes rám do letadla (Drážďany), pak jsem měl hoňku ho dostat vůbec do našeho letadla, protože na ceckinu, už nikdo nebyl. Nakonec jsem to posílal přes nadměrný zavazadla a protože to bylo dost zdržení, tak mi to málem ulítlo a ani jsem si nebyl jistej, zda lano nepoletí někam do tramtárie. Od tý doby neexperimentuju. Ten kdo chodí na check in a pak ke gejtu se 120 minutovým předstihem, ale klidně experimentovat může :-).
 jirkas13:41:38 06.04.2010
odpovědět 
   Re: Zelezo v letadle
Diky za rady. Docela casto se to resi v tom Ryanairu, kde je jen 15kg batoh a clovek pak leccos uvazuje premistit do prirucky, jenze pak fakt nevim kam bych ty veci dal kdyby neprosly.Za ty nervy to tedy nestoji neco zkouset, i kdyz to casto vyjde.
Martas.15:20:07 06.04.2010
odpovědět 
    Re: Zelezo v letadle
ale muzes si priplatit za nadvahu a nechat to ve velkem baglu. Specialne u Ryanairu urcite ano.
petr16:21:12 06.04.2010
odpovědět 
 Re: Zelezo v letadle
Z ČR jsem nemel problem. Ale ze Spana se na me osocil z kontroly kvuli lanu. Mel jsem tam jen lano, kvuli mensimu batohu na odbaveni (uz se mi neveslo). Spanelsky mluvim a nedokazes si predstavit jak dlouhou a bezuspesnou diskuzi jsem s nim mel. Byl to totalni magor a celou dobu mi povidal, ze muzu lanem odtahnout letadlo. A take, ze muzu byt terorista... Lide okolo se rechtali jak prase. Jeden se me dokonce zastal, ale bez vysledku. Bohuzel nakonec jsem musel sklapnout a soupnout to na check-in v prirucnim zavazadle.

Opatrne na check-inu! Tam ti muzou rict, ze vse je ok. Ale pokud si typek na kontrole rano spatne zasuka, tak pravdepodobne ojebe tebe... :-))
Esus10:04:59 07.04.2010
odpovědět 
  Re: Zelezo v letadle
Na Ruzyni mi před 2 týdny nevzali do kabiny expresky, i když na check-inu říkali, že to nebude problém. Naopak jinde jsme s expreskama neměli problém. Takže záleží, na koho narazíš. Tzn. že se vyplatí jít dřív, abys měl čas to ještě poslat. Lano mi zatím všude vzali do kabiny.
 Libor V15:22:02 09.04.2010
odpovědět 
 Re: Zelezo v letadle
Obecne nejsou casti lezeckeho matrose (lano, expresky, vklinece, friendy) zahrnuty v kategorii "Nebecpecne predmety" a proto mohou byt prijaty na palubu letadla (rozumej v prirucnim zavazadle). U skob je to samozrejme jinak.

To, ze pracovnik/-ice bezpecnostni kontroly nema selsky rozum, navic ta kovova udelatka vidi poprve v zivote, uz je jina vec, coz dokladaji predchozi prispevky.

Osobne proto doporucuji nacpat vse do odbaveneho zavazadla vymenou treba za spacak. Ja matros beru do kabiny jen v pripade "vahove nouze".

A abyste si udelali priklad, kam az saha absence selskeho rozumu, tak treba v Dilli mi (jako nezezpecne) nepovolili 2 cerstve kokosy, v Tel Avivu balicek uprazene kavy a krabici se sackovym cajem.

Alesak09:22:58 10.04.2010
odpovědět 
  Re: Zelezo v letadle
Asi securitakovi doma chybela kava, nebo si chtel uvarit zelene curry na cerstvem kokos. mleku... :-)))
Esus09:52:52 10.04.2010
odpovědět 
 Re: Zelezo v letadle
cerstva a neprijemna skusenost,
lano, prusiky, a karabiny nepresli na CDG v Parizi.
prej tym mozem niekoho uskrtit a karabiny pouzit ako boxer
jove01:40:04 13.08.2010
odpovědět 
  Re: Zelezo v letadle
Blbý je, že proti tomuhle výroku se špatně argumentuje. Zatím mne to sice nenapadlo /nebyl důvod ;-) /, ale tenký prusík má jako škrticí šňůra skutečně dobré parametry, zvlášť pokud umíš uvázat klouzavý uzel; a karabina jako boxer by taky šla, zejména pokud je se zámkem.
Jinak u vklíněnců není vůbec co řešit, pokud je někde pustili, tak jsou docela pitomci, tam si představit násilné využití je fakt dost jednoduché ...
Druhá věc je, že všechna tahle opatření jsou do značné míry nesmysl. Profesionál / vycvičený diverzant si poradí i s holýma rukama, resp. s pomůckami u kterých to fakt nikoho nikdy nenapadlo. Jako prevenci proti útokům magorů to beru, ale obávám se, že většina teroristů má v současné době docela slušný výcvik...
Bývalý výsadkář :)17:58:34 13.08.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi