LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
LANEX eshop - Bolatice
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Co si myslíte o použití dvou jednoduchých lan jako dvojčat nebo půlek v dobře odjištěné cestě, kde nehrozí dlouhé pády. díky
 Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Technicky vzato je to bezpecnejsi nez pulky nebo dvojcata, ale pocitej s o dost vetsi vahou a vetsi
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
No myslel jsem spíš větší rázovou sílu při pádu, ale v odjištěný cestě by to neměl bejt problem...
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
To je samozřejmě blbost. Tím, že použiješ dvě jednoduché lana z toho můžeš velice snadno udělat témě
   Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Kvuli preseknuti... konkretne mi jde o vicedylky v Höllentalu
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
tak do hollentalu ti staci vpohode jednoduche lano.. pripadne ak sabojis preseknutia tak dvojicky..a
   Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
tu tezi o větším záchytném nárazu považuji za pěkně teoreticky odůvodněný omyl. respektive okrajové
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
S tou rázovou sílou bych to viděl trochu jinak od doby co jsem si na lanech certifikovaných jako půl
     Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
délka pádu nic neznamená. (kromě polechtání útrob a rizika trefení nějaké té police), podstatný je v
      Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
Na dýlce pádu nezáleží, dynamickým jištěním se dá hodně dohnat, ale když si jistič netroufne dát pro
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
No myslel jsem spíš větší rázovou sílu při pádu, ale v odjištěný cestě by to neměl bejt problem...
   Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Pokud mas (nebo s partakem dohromady mate) dve jednoduchy lana a hodlate lezt i v budoucnu vic, stej
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
no jasny, u pulek bude problem akorat s tou vahou...
     Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
2pulky jsou lehci nez dve jednoduchy :)
      Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Myslel sem to tak, ze kdyz pouzijes dve jednoduchy jako pulky, tak neni problem v razu ale pouze v j
 Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
S kamarádem jsme to tak dělali v Tatrách - dvě jedničky jako půlky (jako dvojičky nikdy!!!). Lézt se
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
To jak lezete s pulkou neni nic neobvykleho. Bezne se to tak dela. Proto se i treba vyrabeji lana Bi
 Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
Dobře odjištění cesta - to je asi subjektivní. Hollental je "odjištěn" erárními smycemi rů

 More a skaly, poradite?09.04.2010
Ahoj lezci, mam dotaz na peknou dovolenou u more kde by byly skaly pro DWS hned u nejakyho bydleni nebo pobrezniho mesta. Mam pritelkyni ktera chce k mori a ja chci na skaly - DWS u plaze by bylo nejlepsi:) Nedaleko od Cech by bylo nejlepsi protoze mozna
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Mrkni na
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
no pokud ta tvoje neleze nebo ji to moc nebere tak si skaly u moře stejně moc neužiješ :)
spí
  Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Turecko a Olympos. Krásné místo na koupačku i lezení.Spaní za babku v Cadir tree house. Sem se dosta
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Varna (Bulharsko), DWS Kamen Brjag, maji i pruvodce na webu, o utesech si muzes udelat obrazek i z n
  Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Chorvatsko - Omiš
  Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Zdravim, toho pruvodce jsi nasel prosimte kde?
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Portugal: Sagres, Portinho
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Můžeš jet do Thajska.
Letenka je levná. pod 14 tis. Kč.
Suprové moře a ještě lepší stě

 okolie Brna09.04.2010
ahojte všetci , chcel by som vás poprosiť o dobrý tip na lezenie v okolí Brna(čím bližšie tým lepšie):)
vopred ďakujem
 Re: okolie Brna09.04.2010
Moravský kras, příp.Stránská skála na bouldr.
  Re: okolie Brna09.04.2010
Kromě Stránské je nejblíž asi Bajerka a okolní skalky, vlastně to spadá pod Kras.
   Re: okolie Brna10.04.2010
dobrý tip, dobrý :) Akorat tam byly podmínky dvě. Dobré lezení (minimálne stranska rozhodne nesplnuj

 Francie07.04.2010
Ahoojte, chystáme se v létě vyrazit do Francie, ale rádi bychom si nechali poradit nějakou zajímavou oblast s lezením 4 - 7 UIAA, také nějaké snažší výcedélky a tak, skrátka žádnej brutus. Jestli máte zajímavý typ z vlastní zkušenosti, budu vděčný.
 Re: Francie07.04.2010
zkus Orpierre
 Re: Francie07.04.2010
Tam bude asi dost horko. šel bych více do hor.
  Re: Francie08.04.2010
V létě bude ve Francii horko asi všude a z Orpierre to do hor není daleko. A to vedro při lezení kla
   Re: Francie08.04.2010
Proč u lezení 6 horko nevadí a u jiných vadí? To by mně teda zajímalo. Díky za vysvětlení.
    Re: Francie08.04.2010
Protoze sestkovy madla se daj udrzet i kdyz se ti potej ruce.
     Re: Francie08.04.2010
Jenže my sofťáci se taky nevydržíme péct u skal dlouho. Kdo tam má tahat ty kanistry a spátky mdlé?
 Re: Francie08.04.2010
Jeď do Chamonix. Lezení je tam tři prdele od 3 po 10 uiaa. Vícedélky, sportovní cesty, jednodélkové
  Re: Francie08.04.2010
No asi, že velké chyty nemusíš chytat na tření, které je samosebou v horku menší a vůbec, já se na m
   Re: Francie08.04.2010
z orpierre je to jeste bliz do ceuse
    Re: Francie08.04.2010
To určite, ale v Ceuse je větší procento těžších cest a cest v převisech. Ale nechci strašit.Je zde
  Re: Francie08.04.2010
Díky za tip. Dá se někde na webu sehnat aspoň orienteční průvodce, abych věděl, kam přesně jet? Na m
   Re: Francie08.04.2010
Podívej se na
    Re: Francie08.04.2010
Na 8a se nedá nic moc rozumně najít. Jde mi konkrétně o Chamonix - nějaké lehčí lezení - do 5a. A kl
     Re: Francie08.04.2010
Internet máš, tak hledej šmudlo. Dělat za tebe to nebudu.
      Re: Francie08.04.2010
Nic tam není.... tedy, nepodařilo se mi najít...
     Re: Francie08.04.2010
Nejsem kdovíjaký češtinář, pořád sám dělám chyby a jsem rád za jejich opravy. Slovo "typ"
      Re: Francie08.04.2010
Tip a typ jsou dvě různý slova. Tip na oblast je správně s měkkým.
     Re: Francie08.04.2010
Postav si stan na ledovci Géant cca 1/2 hodiny od chaty Torino (lanovka z Courmayeuru) směrem na Den
      Re: Francie08.04.2010
Díky. A tip na nějakého průvodce? Už dvě hodiny hledám a nic nemůžu najít.
       Re: Francie08.04.2010
Na tyhle klasiky je asi pořád nejlepší Mont Blanc Massif (díl I.) od Griffina. Asi ho budou mít v Ki
        Re: Francie08.04.2010
... a něco na webu pro prvni porozhlednutí by nebylo?
     Re: Francie09.04.2010
Horské lezení tu nastínil Kuba. Já přikládám mapku skalkařiny v okolí Chamonix.
    Re: Francie08.04.2010
Na 8a se nedá nic moc rozumně najít. Jde mi konkrétně o Chamonix - nějaké lehčí lezení - do 5a. A kl
     Re: Francie08.04.2010
 Re: Francie08.04.2010
denteles de montmirall, plotny, 5-6abc, muzes se schovat pred Slunkem obihanim hrebene:) byl sem cer

 Polínský vrch07.04.2010
Zdravim všechny.Touhle cestou vás chci poprosit ať 8.5 nikdo z vašich řad nejezdí na "Polínský pilíř". Bude tam moje oslava narozenin. Jsem místní,tak se chci o tom jen zmínit aby pak někdo z vas nebyl překvapen. Když už někdo stejně přijede,nic
 Re: Polínský vrch07.04.2010
Tento termín se tam chystá jeden pražský oddíl. Ale nic hroznýho. Asi jen 60 lidí.
  Re: Polínský vrch07.04.2010
děkujeme za pozvání.
 Re: Polínský vrch07.04.2010
Určitě přijedeme. Ruším májový Sasko,jen ještě napiš jak se k Vám jede! A díky!
  Re: Polínský vrch08.04.2010
bude sud?:D
   Re: Polínský vrch08.04.2010
ja si dam tak 7-8 a budu spokojenej...sice nevim kde to je, ale prijedu, volno mam tudiz me cekejte.

 Bouldery u Mestkych skal u Sumperka07.04.2010
zdar,
Kdyz si budu chtit zabouldrit pobliz Hanusovic, jsou tyhle sutry dobrou volbou? Nejake jine boulder-navrhy pro prilehle okoli? diky, diky, diky...
adam
 Re: Bouldery u Mestkych skal u Sumperka07.04.2010
Není to nic úchvatnýho, co vím, tak žádný označený a ohodnocený směry, takže je třeba fantazie. A tr
  Re: Bouldery u Mestkych skal u Sumperka07.04.2010
..nic oznaceneho/osipkovaneho bych ani nepotreboval. Spis mi jde o to, jestli tam je aspon nekolik v
   Re: Bouldery u Mestkych skal u Sumperka07.04.2010
pro mě spíš odpoledne

 Jedlo v bezengi06.04.2010
Zdar, chcem sa spytat niekoho kto uz bol v bezenkach, ako je to tam s nakupom jedla. je asi blbost tahat vsetko z domu ked ideme letecky. nechcem zase toho moc vysolit ze vlocky, takze ak mate niekto skusenost, dajte vediet. diky
 Re: Jedlo v bezengi06.04.2010
Já bych se přidal k dotazu a ještě bych se chtěl zeptat, jak je to s plynem v Bezingách. Taky letíme
  Re: Jedlo v bezengi07.04.2010
Nazdar, byli jsme tam 2004. Alplager Bezengi je (byl) velmi kvalitně zásoben (müsli,salám, sýr, čoko
  Re: Jedlo v bezengi07.04.2010
Ahoj. V roce 2007 slušně vybavený krámek se všemi základními surovinami, včetně sýru a salámu přímo
   Re: Jedlo v bezengi07.04.2010
Dakujem pekne za odpovede, kedze ste tam boli takpovediac nedavno, ako je to s dopravou z mineralnye
   Re: Jedlo v bezengi07.04.2010
Dakujem pekne za odpovede, kedze ste tam boli takpovediac nedavno, ako je to s dopravou z mineralnye

 hollental06.04.2010
zdravim mam jednu otazky jak to vypada s podminkama na hollentalu! kdy asi tak pocitate ze by se tam dalo v pohode zalezt dik!
 Re: hollental06.04.2010
Dobrey vtip takhle po Velikonocich!
  Re: hollental06.04.2010
ted je tam jeste hafo snehu maximalne nejaku ferratu pocitam ze zalizt az tak v puli kvetna minimaln
   Re: hollental06.04.2010
No ja teda nevim odkud to mate, kamosi tam ted pres vikend byli a po snehu ani pamatky, v kratkym si

 NOVÝ PRŮVODCE NA LABÁK06.04.2010
je uz mozno sehnat? muze nekdo poradit kde jde koupi,popripade objednat prez net. diky
 Re: NOVÝ PRŮVODCE NA LABÁK06.04.2010
Porč tolik křiku? (Tak působí ten titulek.)
O kousek níže byl článek s informacemi, vyhledává
  Re: NOVÝ PRŮVODCE NA LABÁK06.04.2010
pravda,uz to vidim, diky:))
 Re: NOVÝ PRŮVODCE NA LABÁK07.04.2010
Nový průvodce je od pátku u Kosti v hospodě za 2 kilča. Alda
  Re: NOVÝ PRŮVODCE NA LABÁK07.04.2010
Nový průvodce pěkná směs chujovin a debilovin
   Re: NOVÝ PRŮVODCE NA LABÁK07.04.2010
Esli ty nemyslíš toho apríla zde:
    Re: NOVÝ PRŮVODCE NA LABÁK07.04.2010
Prý jsou tam hvězdičky u cest, který jsou hnusný a o držku.
     Re: NOVÝ PRŮVODCE NA LABÁK07.04.2010
Jo, a u kterejch?
      Re: NOVÝ PRŮVODCE NA LABÁK07.04.2010
To já přesně nevím, ale sám autor mi říkal, že se chtěl pomstít, a tak nasázel hvězdičky k cestám, k
       Re: NOVÝ PRŮVODCE NA LABÁK08.04.2010
Asi bych to nebral tak vážně.
       Re: NOVÝ PRŮVODCE NA LABÁK08.04.2010
Hnusný cesty v Labáku neznám.Jsou tam morálové cesty a hvězdička nemusí vždy značit super odjištěnej
  Re: NOVÝ PRŮVODCE NA LABÁK07.04.2010
Pro Poláky za 4 kila:-)

 Osma na Peilsteinu06.04.2010
V sobotu jsem si pujcil na Peilsteinu od jedne ochotne holciny. Kdyz jsme pak z oblasti odchazeli, marne jsem obihal vsechny skalky. Proste uz jsem ji nikde nenasel. Osmu bych rad vratil. Tel. 603 119 107.

1   ...   893   894   895   896   897   898   899   900   901   902   903   904   905   906   907   908   909   910   911   912   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Francie
Ahoojte, chystáme se v létě vyrazit do Francie, ale rádi bychom si nechali poradit nějakou zajímavou oblast s lezením 4 - 7 UIAA, také nějaké snažší výcedélky a tak, skrátka žádnej brutus. Jestli máte zajímavý typ z vlastní zkušenosti, budu vděčný.
Lenny20:51:21 07.04.2010
odpovědět 
 Re: Francie
zkus Orpierre
Zd.22:31:14 07.04.2010
odpovědět 
 Re: Francie
Tam bude asi dost horko. šel bych více do hor.
 jirkas22:49:37 07.04.2010
odpovědět 
  Re: Francie
V létě bude ve Francii horko asi všude a z Orpierre to do hor není daleko. A to vedro při lezení klas kolem 6 stupně zas až tak nevadí. je to na zvážení přímo žadatele o typ. Je fakt, že většina cest v Orp. je na jižní straně.
Zdéna08:00:57 08.04.2010
odpovědět 
   Re: Francie
Proč u lezení 6 horko nevadí a u jiných vadí? To by mně teda zajímalo. Díky za vysvětlení.
Belial08:03:40 08.04.2010
odpovědět 
    Re: Francie
Protoze sestkovy madla se daj udrzet i kdyz se ti potej ruce.
09:10:43 08.04.2010
odpovědět 
     Re: Francie
Jenže my sofťáci se taky nevydržíme péct u skal dlouho. Kdo tam má tahat ty kanistry a spátky mdlé?
martin14:12:03 08.04.2010
odpovědět 
 Re: Francie
Jeď do Chamonix. Lezení je tam tři prdele od 3 po 10 uiaa. Vícedélky, sportovní cesty, jednodélkové sportovní cesty, mixy, turistika .. co chceš v okruhu asi 50km.
Belial08:06:08 08.04.2010
odpovědět 
  Re: Francie
No asi, že velké chyty nemusíš chytat na tření, které je samosebou v horku menší a vůbec, já se na malé liště v horku mnohem rychleji spotím než na velkém madle. Horko pod cestou šestkovou nebo desítkovou bude asi stejné, ale v cestě už rozdíl poznáš.
Jinak Šamonovice jsou z Orp nedaleko a jistě to je dobrý typ!
Zd.08:35:04 08.04.2010
odpovědět 
   Re: Francie
z orpierre je to jeste bliz do ceuse
09:06:51 08.04.2010
odpovědět 
    Re: Francie
To určite, ale v Ceuse je větší procento těžších cest a cest v převisech. Ale nechci strašit.Je zde asi 16 sektorů a v těch je i dost cest pro většinu lezců, tedy cesty 6a - 7a.
A ta probuzení zde zářivým ranním sluncem a magické večery stojí za to. Z Orp opravdu kousek cca 50km. a pak prudký hodinový výšlap. Voda zde přítomna.
Zd.11:05:26 08.04.2010
odpovědět 
  Re: Francie
Díky za tip. Dá se někde na webu sehnat aspoň orienteční průvodce, abych věděl, kam přesně jet? Na místě se pak už dá koupit konkretní podrobnější kniha. Ale nebaví mě to, že někam přijedu a celý den strávím prolízáním knihkupectví a vybíráním nejvhodnějšího místa.
11:16:00 08.04.2010
odpovědět 
   Re: Francie
Podívej se na www.8a.nu, skalních oblastí ve Francii halda.
12:54:43 08.04.2010
odpovědět 
    Re: Francie
Na 8a se nedá nic moc rozumně najít. Jde mi konkrétně o Chamonix - nějaké lehčí lezení - do 5a. A klidně i vícedélky.
Nemáte někdo tip na konkrétní oblast, případně s odkazem na web?
13:27:34 08.04.2010
odpovědět 
     Re: Francie
Internet máš, tak hledej šmudlo. Dělat za tebe to nebudu.
13:39:51 08.04.2010
odpovědět 
      Re: Francie
Nic tam není.... tedy, nepodařilo se mi najít...
16:53:07 08.04.2010
odpovědět 
     Re: Francie
Nejsem kdovíjaký češtinář, pořád sám dělám chyby a jsem rád za jejich opravy. Slovo "typ" se píše s tvrdým. To radí i učitel Tkaloun ve Vratných lahvích Úlisnému Janu Budařovi.
Zd.13:49:19 08.04.2010
odpovědět 
      Re: Francie
Tip a typ jsou dvě různý slova. Tip na oblast je správně s měkkým.
Petr13:56:12 08.04.2010
odpovědět 
     Re: Francie
Postav si stan na ledovci Géant cca 1/2 hodiny od chaty Torino (lanovka z Courmayeuru) směrem na Dent du Géant nebo Kapucína a rozhlídni se okolo. Do cca 15 délek tam máš na výběr nejlepší cesty na nejznámější vršky. Mačky a cepín použiješ většinou jen k nástupům. Např. Dend du Géant, Tour Ronde, Pyramide du Tacul, Marbles, těžší Kapucín, Ag. du Midi, delší Tacul...
Kuba Turek14:02:46 08.04.2010
odpovědět 
      Re: Francie
Díky. A tip na nějakého průvodce? Už dvě hodiny hledám a nic nemůžu najít.
14:08:30 08.04.2010
odpovědět 
       Re: Francie
Na tyhle klasiky je asi pořád nejlepší Mont Blanc Massif (díl I.) od Griffina. Asi ho budou mít v Kiwi, co mě napadá www.mapykiwi.cz Kdysi jsem ho tam kupoval pro sebe a potom novější vydání i pro oddíl.
Kuba Turek15:32:07 08.04.2010
odpovědět 
        Re: Francie
... a něco na webu pro prvni porozhlednutí by nebylo?
16:37:09 08.04.2010
odpovědět 
     Re: Francie
Horské lezení tu nastínil Kuba. Já přikládám mapku skalkařiny v okolí Chamonix. http://www.ho-vsetin.com/ view.php?cisloclanku=2005092001 (bez mezer) mrkni na konec článku.
Belial15:10:35 09.04.2010
odpovědět 
    Re: Francie
Na 8a se nedá nic moc rozumně najít. Jde mi konkrétně o Chamonix - nějaké lehčí lezení - do 5a. A klidně i vícedélky.
Nemáte někdo tip na konkrétní oblast, případně s odkazem na web?
14:03:13 08.04.2010
odpovědět 
     Re: Francie
www.climbweb.cz
LePitchka20:55:44 08.04.2010
odpovědět 
 Re: Francie
denteles de montmirall, plotny, 5-6abc, muzes se schovat pred Slunkem obihanim hrebene:) byl sem cervenec a da se.
Sup22:22:43 08.04.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi