LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ježíš von si zpívá? Tak to bude zase tlama jako kráva!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Šípek 10075
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230831 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Družba boulder - Ostrava Poruba
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Skatepark - Jablonec Nad Nisou

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HUDYsport - Plzeň
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 objednavka filmu12.04.2010
cavko potrebujem poradit resp. pomoc.. este nikdy som neobjednaval nic zo zahranicia a tento film by mi zato asi aj stal http://www.xpedition.be
 Re: objednavka filmu14.04.2010
to naozaj nikto sa nenajde co by si chcel objednat??.. v minulej diskusii o filmoch tu bolo ludi co

 Krkonoše12.04.2010
Cestou do Pece je vidět nějaká skála nad zatáčkou. Je to Aichelburg, nebo Krakonoš, nebo tak něco? Lezlo se tam někdy?
 Re: Krkonoše12.04.2010
Po cest do pece je skal docela dost... když jedeš z Broumova tak třeba Ádr... ale asi myslíš v Temňá
 Re: Krkonoše13.04.2010
Vim co myslíš, zřícenina to není. Lízt se tam něco dá, i když těžko říct, jestli to stojí za to. Dok
  Re: Krkonoše13.04.2010
Tajemný tazatel a tajemnější odpovídači, jestli chcete, tak si na sebe přeze mne můžete předat konta
   Re: Krkonoše14.04.2010
taky tam jsou někde Emin kámen a Lubošské skály

 Tendon 8.5 master12.04.2010
Ahojte
Mate niekto skusenosti s lanom Tendon 8.5 master?
Dosluzili mi Tendon 7.8 master (kupovane este ako Duostar) a uvazujem o inom lane, 7.8 boli celkom fajn, ale velmi sa motali a to po celu dobu pouzivania. Pouzivane boli casto, istil s
 Re: Tendon 8.5 master12.04.2010
nechapu, proc by mel mit prumer vliv na to smyckovani. Obcas lano vyves ono se rozmota samo. Vyhoda/
  Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Proč by neměly jít 8,5-ky použít i jako dvojčata? A kdyby nešly, proč by to měla být výhoda?
   Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Tyhle lana používám již několik let, jsou bezproblémové. Samozřejmě jdou použít jako půlky i dvojčat
    Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Dik
   Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
treba se uz neco zmenilo, ale byly psane jako pulky, zatimco duopstary jako pulky i dvojcata. No a n
    Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
No dobre ale stale mi prijde vyhodnejsi lano certifikovane pro oba zpusoby pouziti nez jenom pro jed
     Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
s tim naprosty souhlas. a proto bych sel zas do tencich 7,8. Rozdil na vaze je na dvou lanech uz dos
      Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Da sa to 7,9 resp. akékoľvek polovičné alebo dovojité lano (jeden prameň) použiť na lezenie TR?
       Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Dá. Vždyť i dobírání druholezce je TR. Praktikuje se to často při lezení ve trojici, že lezec na dru
       Re: Tendon 8.5 master14.04.2010
No a byl bych opatrnej s rybařením na 2 x 60 m dvojčatech. Kdyby si do toho druholezec kecnul 5 m na
      Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Jako dvojičky tyhle lana jasně beru. Ale nemám odvahu je použít jako půlku - s tím že bych měl do je
       Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Já si do 7,8 Mastera hupnul tak 4-5 metříků a vydrželo. Ale mít v prdeli drát, tak ho přeštípnu. Tak
        Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
tiež sa rozhodujem či 7,8 alebo 8,5. použitie aj ako dvojča aj ako polovičné, podľa situácie. Bál by
         Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Chcel by som sa poradiť ohľadom nejakého polovičného lana na VHT. Leziem zatiaľ iba na skalkách - a
          Re: Tendon 8.5 master14.04.2010
Čus, vzal bych ne 70, ale 50 m tý 7,8 polovičky. Na hřebenech půjdete s parťákem navázaní na krátkým
           Re: Tendon 8.5 master14.04.2010
Presne. Ja bych v postupovym druzstvu volil i mene. S 25m je uz taky dost prace - dre to, a mota se
            Re: Tendon 8.5 master14.04.2010
Liezol som v Tatroch nejake hrebene (lahke do III) a vzdy sme si s kamosom prelozili jednu 50-ku dvo
         Re: Tendon 8.5 master14.04.2010
Taky mám 90 kg. Mám Beal 8.6 půlky. Když je střídám, tak cvakám střídavě, ale zásadně ve stejné výšc
  Re: Tendon 8.5 master14.04.2010
protoze tenci lano je vohebnejsi a tudiz se vice mota voe. Si kup 50 m 3ky repsnury a uvidis, ked ju

 Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
Zdar,
budu dávat na opravu do Restdaye lezky. A mám proto dotaz, zda máte někdo zkušenost s podešvema od Five Ten. Jde mi zhruba o tvrdost lepičky Onyxx. Jaká je tvrdost např. oproti Vibramu XS Grip? Případně životnost? Díky za rady
 Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
Onyx je hafo tvrdá podrážka, hodně vydrží ale vibram je víc měkký - doporučuji C4 od Fivetenu.
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
C4 - plný souhlas, bohužel životnost je nejkratší ze všech nabízenýc :(
   Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
tak to je špatný :-(
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
takze C4 je někde mezi? s XS Grip sem spokojen, takový botky mám, na ty co pujdou do opravy bych cht
   Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
ja som mal five ten onyxx a boli super..paradne lepili..ale ked bolo horuco dost zmakli..
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
a zivotnost? usla?
     Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
tak zivotnost je u kazdeho asi iny..podla toho ako lezies..ako ich deries a tak.. ak lezies min. 3x
      Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
jj to je mi jasny, ze zalezi na frekvenci pouzivani...myslel jsem jak dlouho vydrzely tobe, v porovn
 Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
nedavno jsem podlepoval v salticu a na strankach maji tabulku lepicek s tloustkou a tvrdosti. Ale on
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
jj právě že ne :-( proto tenhle dotaz...ale i tak dík :-)
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
muzete mne nekdo prosim rict, jak dlouho oprava v salticu,nebo v restday trva??? Dik.
   Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
Jak kdy,asi dvakrat jsem to mel hodne rychle,tzn snad do 10 dnu a jednou to tam bylo pekne dlouho,al
   Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
mne to prislo za ten tyden + cesta, takze tak tech 10 dni
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
Saltic mi to poslal do týdne :-)
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
také mám zkušenost (2x) a bylo to lehce nad 10 dnů (tak 11, 12 dní asi)
     Re: Tvrdost Five Ten Onyxx13.04.2010
potreboval jsem to rychleji (nekam jsme jeli), tak jsem to napsal do objednavky (opravoval jsem u Re
 Re: Tvrdost Five Ten Onyxx13.04.2010
Nevíte někdo jaká je tvrdost Five Ten Onyxx oproti RP Grippin? Nebo takhle, jestli je něco u Restada

 Bouldry Vysočina11.04.2010
Existují nějací průvodci nebo popisy jednotlivých boulderů na hřebeni skal co vede na Devět skal? (Ostrá skalka, Uhlíř, Cikánský hrad,...)
dík
 Re: Bouldry Vysočina11.04.2010
  Re: Bouldry Vysočina11.04.2010
tyjo, skvělý. MYslel jsem že žadna novinka, ale tohle jsem uplně přehlídl. dikec
   Re: Bouldry Vysočina11.04.2010
Zdravím. Rád bych ještě dodal, že na výše zmíněné skalky pod Devítkama vedou zejména cesty (ne bould

 dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Co si myslíte o použití dvou jednoduchých lan jako dvojčat nebo půlek v dobře odjištěné cestě, kde nehrozí dlouhé pády. díky
 Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Technicky vzato je to bezpecnejsi nez pulky nebo dvojcata, ale pocitej s o dost vetsi vahou a vetsi
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
No myslel jsem spíš větší rázovou sílu při pádu, ale v odjištěný cestě by to neměl bejt problem...
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
To je samozřejmě blbost. Tím, že použiješ dvě jednoduché lana z toho můžeš velice snadno udělat témě
   Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Kvuli preseknuti... konkretne mi jde o vicedylky v Höllentalu
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
tak do hollentalu ti staci vpohode jednoduche lano.. pripadne ak sabojis preseknutia tak dvojicky..a
   Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
tu tezi o větším záchytném nárazu považuji za pěkně teoreticky odůvodněný omyl. respektive okrajové
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
S tou rázovou sílou bych to viděl trochu jinak od doby co jsem si na lanech certifikovaných jako půl
     Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
délka pádu nic neznamená. (kromě polechtání útrob a rizika trefení nějaké té police), podstatný je v
      Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
Na dýlce pádu nezáleží, dynamickým jištěním se dá hodně dohnat, ale když si jistič netroufne dát pro
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
No myslel jsem spíš větší rázovou sílu při pádu, ale v odjištěný cestě by to neměl bejt problem...
   Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Pokud mas (nebo s partakem dohromady mate) dve jednoduchy lana a hodlate lezt i v budoucnu vic, stej
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
no jasny, u pulek bude problem akorat s tou vahou...
     Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
2pulky jsou lehci nez dve jednoduchy :)
      Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Myslel sem to tak, ze kdyz pouzijes dve jednoduchy jako pulky, tak neni problem v razu ale pouze v j
 Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
S kamarádem jsme to tak dělali v Tatrách - dvě jedničky jako půlky (jako dvojičky nikdy!!!). Lézt se
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
To jak lezete s pulkou neni nic neobvykleho. Bezne se to tak dela. Proto se i treba vyrabeji lana Bi
 Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
Dobře odjištění cesta - to je asi subjektivní. Hollental je "odjištěn" erárními smycemi rů

 More a skaly, poradite?09.04.2010
Ahoj lezci, mam dotaz na peknou dovolenou u more kde by byly skaly pro DWS hned u nejakyho bydleni nebo pobrezniho mesta. Mam pritelkyni ktera chce k mori a ja chci na skaly - DWS u plaze by bylo nejlepsi:) Nedaleko od Cech by bylo nejlepsi protoze mozna
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Mrkni na
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
no pokud ta tvoje neleze nebo ji to moc nebere tak si skaly u moře stejně moc neužiješ :)
spí
  Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Turecko a Olympos. Krásné místo na koupačku i lezení.Spaní za babku v Cadir tree house. Sem se dosta
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Varna (Bulharsko), DWS Kamen Brjag, maji i pruvodce na webu, o utesech si muzes udelat obrazek i z n
  Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Chorvatsko - Omiš
  Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Zdravim, toho pruvodce jsi nasel prosimte kde?
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Portugal: Sagres, Portinho
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Můžeš jet do Thajska.
Letenka je levná. pod 14 tis. Kč.
Suprové moře a ještě lepší stě

 okolie Brna09.04.2010
ahojte všetci , chcel by som vás poprosiť o dobrý tip na lezenie v okolí Brna(čím bližšie tým lepšie):)
vopred ďakujem
 Re: okolie Brna09.04.2010
Moravský kras, příp.Stránská skála na bouldr.
  Re: okolie Brna09.04.2010
Kromě Stránské je nejblíž asi Bajerka a okolní skalky, vlastně to spadá pod Kras.
   Re: okolie Brna10.04.2010
dobrý tip, dobrý :) Akorat tam byly podmínky dvě. Dobré lezení (minimálne stranska rozhodne nesplnuj

 Francie07.04.2010
Ahoojte, chystáme se v létě vyrazit do Francie, ale rádi bychom si nechali poradit nějakou zajímavou oblast s lezením 4 - 7 UIAA, také nějaké snažší výcedélky a tak, skrátka žádnej brutus. Jestli máte zajímavý typ z vlastní zkušenosti, budu vděčný.
 Re: Francie07.04.2010
zkus Orpierre
 Re: Francie07.04.2010
Tam bude asi dost horko. šel bych více do hor.
  Re: Francie08.04.2010
V létě bude ve Francii horko asi všude a z Orpierre to do hor není daleko. A to vedro při lezení kla
   Re: Francie08.04.2010
Proč u lezení 6 horko nevadí a u jiných vadí? To by mně teda zajímalo. Díky za vysvětlení.
    Re: Francie08.04.2010
Protoze sestkovy madla se daj udrzet i kdyz se ti potej ruce.
     Re: Francie08.04.2010
Jenže my sofťáci se taky nevydržíme péct u skal dlouho. Kdo tam má tahat ty kanistry a spátky mdlé?
 Re: Francie08.04.2010
Jeď do Chamonix. Lezení je tam tři prdele od 3 po 10 uiaa. Vícedélky, sportovní cesty, jednodélkové
  Re: Francie08.04.2010
No asi, že velké chyty nemusíš chytat na tření, které je samosebou v horku menší a vůbec, já se na m
   Re: Francie08.04.2010
z orpierre je to jeste bliz do ceuse
    Re: Francie08.04.2010
To určite, ale v Ceuse je větší procento těžších cest a cest v převisech. Ale nechci strašit.Je zde
  Re: Francie08.04.2010
Díky za tip. Dá se někde na webu sehnat aspoň orienteční průvodce, abych věděl, kam přesně jet? Na m
   Re: Francie08.04.2010
Podívej se na
    Re: Francie08.04.2010
Na 8a se nedá nic moc rozumně najít. Jde mi konkrétně o Chamonix - nějaké lehčí lezení - do 5a. A kl
     Re: Francie08.04.2010
Internet máš, tak hledej šmudlo. Dělat za tebe to nebudu.
      Re: Francie08.04.2010
Nic tam není.... tedy, nepodařilo se mi najít...
     Re: Francie08.04.2010
Nejsem kdovíjaký češtinář, pořád sám dělám chyby a jsem rád za jejich opravy. Slovo "typ"
      Re: Francie08.04.2010
Tip a typ jsou dvě různý slova. Tip na oblast je správně s měkkým.
     Re: Francie08.04.2010
Postav si stan na ledovci Géant cca 1/2 hodiny od chaty Torino (lanovka z Courmayeuru) směrem na Den
      Re: Francie08.04.2010
Díky. A tip na nějakého průvodce? Už dvě hodiny hledám a nic nemůžu najít.
       Re: Francie08.04.2010
Na tyhle klasiky je asi pořád nejlepší Mont Blanc Massif (díl I.) od Griffina. Asi ho budou mít v Ki
        Re: Francie08.04.2010
... a něco na webu pro prvni porozhlednutí by nebylo?
     Re: Francie09.04.2010
Horské lezení tu nastínil Kuba. Já přikládám mapku skalkařiny v okolí Chamonix.
    Re: Francie08.04.2010
Na 8a se nedá nic moc rozumně najít. Jde mi konkrétně o Chamonix - nějaké lehčí lezení - do 5a. A kl
     Re: Francie08.04.2010
 Re: Francie08.04.2010
denteles de montmirall, plotny, 5-6abc, muzes se schovat pred Slunkem obihanim hrebene:) byl sem cer

 Polínský vrch07.04.2010
Zdravim všechny.Touhle cestou vás chci poprosit ať 8.5 nikdo z vašich řad nejezdí na "Polínský pilíř". Bude tam moje oslava narozenin. Jsem místní,tak se chci o tom jen zmínit aby pak někdo z vas nebyl překvapen. Když už někdo stejně přijede,nic
 Re: Polínský vrch07.04.2010
Tento termín se tam chystá jeden pražský oddíl. Ale nic hroznýho. Asi jen 60 lidí.
  Re: Polínský vrch07.04.2010
děkujeme za pozvání.
 Re: Polínský vrch07.04.2010
Určitě přijedeme. Ruším májový Sasko,jen ještě napiš jak se k Vám jede! A díky!
  Re: Polínský vrch08.04.2010
bude sud?:D
   Re: Polínský vrch08.04.2010
ja si dam tak 7-8 a budu spokojenej...sice nevim kde to je, ale prijedu, volno mam tudiz me cekejte.

1   ...   892   893   894   895   896   897   898   899   900   901   902   903   904   905   906   907   908   909   910   911   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Tendon 8.5 master
Ahojte
Mate niekto skusenosti s lanom Tendon 8.5 master?
Dosluzili mi Tendon 7.8 master (kupovane este ako Duostar) a uvazujem o inom lane, 7.8 boli celkom fajn, ale velmi sa motali a to po celu dobu pouzivania. Pouzivane boli casto, istil som cez HMS alebo cez ATC Guide. Dufam, ze pri vacsom priemere (8.5) by sa mohli lana motat menej. Lana Tendon 8.5 master nikto v mojom okoli nema, na googli som toho vela nenasiel, preto som vdacny za kazdy postreh a nazor...
Kapo14:58:34 12.04.2010
odpovědět 
 Re: Tendon 8.5 master
nechapu, proc by mel mit prumer vliv na to smyckovani. Obcas lano vyves ono se rozmota samo. Vyhoda/nevyhoda tech silnejsich 8,5 pulek je podle me jen v tom, ze jdou pouzit jen jako pulky. Mne se duostary motaji, jen kdyz je nesmotam, ale rovnou nacpu do baglu jako chumel
16:07:06 12.04.2010
odpovědět 
  Re: Tendon 8.5 master
Proč by neměly jít 8,5-ky použít i jako dvojčata? A kdyby nešly, proč by to měla být výhoda?
honza08:21:52 13.04.2010
odpovědět 
   Re: Tendon 8.5 master
Tyhle lana používám již několik let, jsou bezproblémové. Samozřejmě jdou použít jako půlky i dvojčata, manipulace se dvěma lany je obecně trochu složitější...to je věc názoru. Průměr je dostačující, ta 7.8 už trochu připomíná "prádelní šňůru". Pokud chceš kvalitní a univerzální lano tak je to dobrá volba.
Martin09:14:01 13.04.2010
odpovědět 
    Re: Tendon 8.5 master
Dik
Kapo09:33:07 13.04.2010
odpovědět 
   Re: Tendon 8.5 master
treba se uz neco zmenilo, ale byly psane jako pulky, zatimco duopstary jako pulky i dvojcata. No a nekdo prisaha na pulky a jako dvojcata nikdy zadna lana necvaka. Pro nej jsou vyhodne pulky, nekdo se pri cvakani pulek do tech lan zamota a v tom pripade je vyhoda na strane dvojicek
09:36:30 13.04.2010
odpovědět 
    Re: Tendon 8.5 master
No dobre ale stale mi prijde vyhodnejsi lano certifikovane pro oba zpusoby pouziti nez jenom pro jeden (proto jej taky stale vice vyrobcu nabizi).
honza11:30:05 13.04.2010
odpovědět 
     Re: Tendon 8.5 master
s tim naprosty souhlas. a proto bych sel zas do tencich 7,8. Rozdil na vaze je na dvou lanech uz dost znat. A taky ten objem, co to zabere v baglu
14:55:55 13.04.2010
odpovědět 
      Re: Tendon 8.5 master
Da sa to 7,9 resp. akékoľvek polovičné alebo dovojité lano (jeden prameň) použiť na lezenie TR?
16:21:25 13.04.2010
odpovědět 
       Re: Tendon 8.5 master
Dá. Vždyť i dobírání druholezce je TR. Praktikuje se to často při lezení ve trojici, že lezec na druhém konci je jen na jednom prameni.
Jen při TR lezení na takovém tenčím laně bych se víc vyhýbal cestám, kde hrozí pád do kyvadla nebo je na skále více různých hran.
18:03:31 13.04.2010
odpovědět 
       Re: Tendon 8.5 master
No a byl bych opatrnej s rybařením na 2 x 60 m dvojčatech. Kdyby si do toho druholezec kecnul 5 m nad nástupem, byla by to podlaha.
honza07:33:50 14.04.2010
odpovědět 
      Re: Tendon 8.5 master
Jako dvojičky tyhle lana jasně beru. Ale nemám odvahu je použít jako půlku - s tím že bych měl do jednoho takového pramínku spadnout, což může být i několikametrová tlama.
Máte někdo zkušenosti s takovýmto pádem do takové tkaničky?
18:00:27 13.04.2010
odpovědět 
       Re: Tendon 8.5 master
Já si do 7,8 Mastera hupnul tak 4-5 metříků a vydrželo. Ale mít v prdeli drát, tak ho přeštípnu. Tak jsem se bál.
Ivan19:09:45 13.04.2010
odpovědět 
        Re: Tendon 8.5 master
tiež sa rozhodujem či 7,8 alebo 8,5. použitie aj ako dvojča aj ako polovičné, podľa situácie. Bál by som sa ale pri mojej váhe - 90kg spadnúť poriadne do jedného prameňa, predsa len sa niečo také môže podariť a laná sú testované na nižšie hmotnosti.
michal20:11:55 13.04.2010
odpovědět 
         Re: Tendon 8.5 master
Chcel by som sa poradiť ohľadom nejakého polovičného lana na VHT. Leziem zatiaľ iba na skalkách - ale chcel by som sa viac pomenovať VHT turistike - najskôr hrebene Vysokých Tatier ( tie ľahšie - lano len na odistenie v pripade neistoty), žiadne viaczložkové cesty v dohľadnej dobe. Premýšľal som o kúpe nejakej polovičky napr. Master 8.5 približne 70m ... čiže v podstate ak to preložím mám lano na 35m dĺžku. Chcem vedieť či je rozumné to takto použiť alebo predsa len kúpiť si dve 60m dvojičky, ktoré aj tak nevyužijem. Privítam akékoľvek konštruktívne rady ... vďaka
Pepe22:56:03 13.04.2010
odpovědět 
          Re: Tendon 8.5 master
Čus, vzal bych ne 70, ale 50 m tý 7,8 polovičky. Na hřebenech půjdete s parťákem navázaní na krátkým laně - 70 ka je zbytečná. Když bude těžší úsek, tak 25 odlez od štandu je už taky slušnej (na lehkých hřebenech se ti bude stávat, že bys odjistil stejně např. jen 20 m, pak už zas bude lehkej, a zbývajících 15 m 70-tky dobíral - moc práce, moc hmotnosti. A s 25 m slanění už se taky dá slušně něco dělat. A když zjistíš, že chceš lízt něco těžšího, prostě jenom dokoupíš druhej pramen (měly by sice být stejně opotřebovaný, ale hádám, že do toho moc padat nebudeš). 70tka dvojčata se mi na cesty v členitým terénu zdá už moc dlouhá, často už po 50 m to ukrutně dře.
honza07:44:59 14.04.2010
odpovědět 
           Re: Tendon 8.5 master
Presne. Ja bych v postupovym druzstvu volil i mene. S 25m je uz taky dost prace - dre to, a mota se to a proste te to skoro vic otravuje.
Neni spatna volba jit s 40m na polovinu a jeste to zkratit (15-20m pouziti) a druhy lano (40m) mit v baglu druholezec pro slaneni (pokud se neschazi). Samozrejme nejaky tenky.
V Alpach takhle leze vetsina. Nebo jdou 2 dvojice a spojej lana (v nutnosti slaneni). Nebo taky valej s jednim singlem a nejakou snuru maj v batohu na slaneni. Tech moznosti je vic. Chce si to ten postup trochu promyslet jak to bude asi nejpohodlnejsi, aby si to clovek uzil. Urcite nema cenu mit 70m polovicniho lana na hrebenovky (pokud ho teda nechces rezat napul).
Esus08:47:57 14.04.2010
odpovědět 
            Re: Tendon 8.5 master
Liezol som v Tatroch nejake hrebene (lahke do III) a vzdy sme si s kamosom prelozili jednu 50-ku dvojicku/polku 7,8 napoly a aj tak som nikdy neodliezol plnych 25 metrov, lebo na hrebeni je to drina. Avsak vzdy sme mali v batohu aj druhy pramen kvoli zlanovaniu (mas potom plnych 50 metrov) a raz nam to aj celkom zachranilo kozu...
Eric09:11:39 14.04.2010
odpovědět 
         Re: Tendon 8.5 master
Taky mám 90 kg. Mám Beal 8.6 půlky. Když je střídám, tak cvakám střídavě, ale zásadně ve stejné výšce!! Když nezaložím dvě jištění ve stejné výšce, tak dám do jednoho jištění dvě expresky aby šla lana mimo sebe. A co je hlavní, tenká lanka jsou sportovní záležitost. !!bez hran!! Do hor, kde je divočina zásadně dva kabely!!
cau a stále bacha
Slavo14:25:09 14.04.2010
odpovědět 
  Re: Tendon 8.5 master
protoze tenci lano je vohebnejsi a tudiz se vice mota voe. Si kup 50 m 3ky repsnury a uvidis, ked ju donesies domov uz ju nikdy nerozmotas.
M.17:27:53 14.04.2010
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi