Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English stan hannah attack 13.04.2010 Ahoj, chystám se na koupení stanu,libí se mi hannah attack,zaujalo mě to testování v aerodyn.tunelu,je to věrohodné a asi to něco vydrží,navíc ho testovali na 8000covkách ale co mě zaráží je ten materiál,podlážka má vodní sloupec 7000 a tropico 4000,to mi
  Re: stan hannah attack 18.04.2010 Ahoj, attack je hodne v pohode stan. Nekde jsem cetl, ze tech 7000 odpovida asi tomu, kdyz si klekne
  Re: objednavka filmu 14.04.2010 to naozaj nikto sa nenajde co by si chcel objednat??.. v minulej diskusii o filmoch tu bolo ludi co
Krkonoše 12.04.2010 Cestou do Pece je vidět nějaká skála nad zatáčkou. Je to Aichelburg, nebo Krakonoš, nebo tak něco? Lezlo se tam někdy?
  Re: Krkonoše 12.04.2010 Po cest do pece je skal docela dost... když jedeš z Broumova tak třeba Ádr... ale asi myslíš v Temňá
  Re: Krkonoše 13.04.2010 Vim co myslíš, zřícenina to není. Lízt se tam něco dá, i když těžko říct, jestli to stojí za to. Dok
    Re: Krkonoše 13.04.2010 Tajemný tazatel a tajemnější odpovídači, jestli chcete, tak si na sebe přeze mne můžete předat konta
      Re: Krkonoše 14.04.2010 taky tam jsou někde Emin kámen a Lubošské skály
Tendon 8.5 master 12.04.2010 Ahojte
Mate niekto skusenosti s lanom Tendon 8.5 master?
Dosluzili mi Tendon 7.8 master (kupovane este ako Duostar) a uvazujem o inom lane, 7.8 boli celkom fajn, ale velmi sa motali a to po celu dobu pouzivania. Pouzivane boli casto, istil s
  Re: Tendon 8.5 master 12.04.2010 nechapu, proc by mel mit prumer vliv na to smyckovani. Obcas lano vyves ono se rozmota samo. Vyhoda/
    Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Proč by neměly jít 8,5-ky použít i jako dvojčata? A kdyby nešly, proč by to měla být výhoda?
      Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Tyhle lana používám již několik let, jsou bezproblémové. Samozřejmě jdou použít jako půlky i dvojčat
        Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Dik
      Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 treba se uz neco zmenilo, ale byly psane jako pulky, zatimco duopstary jako pulky i dvojcata. No a n
        Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 No dobre ale stale mi prijde vyhodnejsi lano certifikovane pro oba zpusoby pouziti nez jenom pro jed
          Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 s tim naprosty souhlas. a proto bych sel zas do tencich 7,8. Rozdil na vaze je na dvou lanech uz dos
            Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Da sa to 7,9 resp. akékoľvek polovičné alebo dovojité lano (jeden prameň) použiť na lezenie TR?
              Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Dá. Vždyť i dobírání druholezce je TR. Praktikuje se to často při lezení ve trojici, že lezec na dru
              Re: Tendon 8.5 master 14.04.2010 No a byl bych opatrnej s rybařením na 2 x 60 m dvojčatech. Kdyby si do toho druholezec kecnul 5 m na
            Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Jako dvojičky tyhle lana jasně beru. Ale nemám odvahu je použít jako půlku - s tím že bych měl do je
              Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Já si do 7,8 Mastera hupnul tak 4-5 metříků a vydrželo. Ale mít v prdeli drát, tak ho přeštípnu. Tak
                Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 tiež sa rozhodujem či 7,8 alebo 8,5. použitie aj ako dvojča aj ako polovičné, podľa situácie. Bál by
                  Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Chcel by som sa poradiť ohľadom nejakého polovičného lana na VHT. Leziem zatiaľ iba na skalkách - a
                    Re: Tendon 8.5 master 14.04.2010 Čus, vzal bych ne 70, ale 50 m tý 7,8 polovičky. Na hřebenech půjdete s parťákem navázaní na krátkým
                      Re: Tendon 8.5 master 14.04.2010 Presne. Ja bych v postupovym druzstvu volil i mene. S 25m je uz taky dost prace - dre to, a mota se
                        Re: Tendon 8.5 master 14.04.2010 Liezol som v Tatroch nejake hrebene (lahke do III) a vzdy sme si s kamosom prelozili jednu 50-ku dvo
                  Re: Tendon 8.5 master 14.04.2010 Taky mám 90 kg. Mám Beal 8.6 půlky. Když je střídám, tak cvakám střídavě, ale zásadně ve stejné výšc
    Re: Tendon 8.5 master 14.04.2010 protoze tenci lano je vohebnejsi a tudiz se vice mota voe. Si kup 50 m 3ky repsnury a uvidis, ked ju
Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 Zdar,
budu dávat na opravu do Restdaye lezky. A mám proto dotaz, zda máte někdo zkušenost s podešvema od Five Ten. Jde mi zhruba o tvrdost lepičky Onyxx. Jaká je tvrdost např. oproti Vibramu XS Grip? Případně životnost? Díky za rady
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 Onyx je hafo tvrdá podrážka, hodně vydrží ale vibram je víc měkký - doporučuji C4 od Fivetenu.
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 C4 - plný souhlas, bohužel životnost je nejkratší ze všech nabízenýc :(
      Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 tak to je špatný :-(
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 takze C4 je někde mezi? s XS Grip sem spokojen, takový botky mám, na ty co pujdou do opravy bych cht
      Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 ja som mal five ten onyxx a boli super..paradne lepili..ale ked bolo horuco dost zmakli..
        Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 a zivotnost? usla?
          Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 tak zivotnost je u kazdeho asi iny..podla toho ako lezies..ako ich deries a tak.. ak lezies min. 3x
            Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 jj to je mi jasny, ze zalezi na frekvenci pouzivani...myslel jsem jak dlouho vydrzely tobe, v porovn
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 nedavno jsem podlepoval v salticu a na strankach maji tabulku lepicek s tloustkou a tvrdosti. Ale on
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 jj právě že ne :-( proto tenhle dotaz...ale i tak dík :-)
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 muzete mne nekdo prosim rict, jak dlouho oprava v salticu,nebo v restday trva??? Dik.
      Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 Jak kdy,asi dvakrat jsem to mel hodne rychle,tzn snad do 10 dnu a jednou to tam bylo pekne dlouho,al
      Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 mne to prislo za ten tyden + cesta, takze tak tech 10 dni
        Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 Saltic mi to poslal do týdne :-)
        Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 také mám zkušenost (2x) a bylo to lehce nad 10 dnů (tak 11, 12 dní asi)
          Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 13.04.2010 potreboval jsem to rychleji (nekam jsme jeli), tak jsem to napsal do objednavky (opravoval jsem u Re
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 13.04.2010 Nevíte někdo jaká je tvrdost Five Ten Onyxx oproti RP Grippin? Nebo takhle, jestli je něco u Restada
Bouldry Vysočina 11.04.2010 Existují nějací průvodci nebo popisy jednotlivých boulderů na hřebeni skal co vede na Devět skal? (Ostrá skalka, Uhlíř, Cikánský hrad,...)
dík
      Re: Bouldry Vysočina 11.04.2010 Zdravím. Rád bych ještě dodal, že na výše zmíněné skalky pod Devítkama vedou zejména cesty (ne bould
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 Technicky vzato je to bezpecnejsi nez pulky nebo dvojcata, ale pocitej s o dost vetsi vahou a vetsi
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 No myslel jsem spíš větší rázovou sílu při pádu, ale v odjištěný cestě by to neměl bejt problem...
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 To je samozřejmě blbost. Tím, že použiješ dvě jednoduché lana z toho můžeš velice snadno udělat témě
      Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 Kvuli preseknuti... konkretne mi jde o vicedylky v Höllentalu
        Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 tak do hollentalu ti staci vpohode jednoduche lano.. pripadne ak sabojis preseknutia tak dvojicky..a
      Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 tu tezi o větším záchytném nárazu považuji za pěkně teoreticky odůvodněný omyl. respektive okrajové
        Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 12.04.2010 S tou rázovou sílou bych to viděl trochu jinak od doby co jsem si na lanech certifikovaných jako půl
          Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 12.04.2010 délka pádu nic neznamená. (kromě polechtání útrob a rizika trefení nějaké té police), podstatný je v
            Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 12.04.2010 Na dýlce pádu nezáleží, dynamickým jištěním se dá hodně dohnat, ale když si jistič netroufne dát pro
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 No myslel jsem spíš větší rázovou sílu při pádu, ale v odjištěný cestě by to neměl bejt problem...
      Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 Pokud mas (nebo s partakem dohromady mate) dve jednoduchy lana a hodlate lezt i v budoucnu vic, stej
        Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 no jasny, u pulek bude problem akorat s tou vahou...
          Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 2pulky jsou lehci nez dve jednoduchy :)
            Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 Myslel sem to tak, ze kdyz pouzijes dve jednoduchy jako pulky, tak neni problem v razu ale pouze v j
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 S kamarádem jsme to tak dělali v Tatrách - dvě jedničky jako půlky (jako dvojičky nikdy!!!). Lézt se
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 12.04.2010 To jak lezete s pulkou neni nic neobvykleho. Bezne se to tak dela. Proto se i treba vyrabeji lana Bi
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 12.04.2010 Dobře odjištění cesta - to je asi subjektivní. Hollental je "odjištěn" erárními smycemi rů
More a skaly, poradite? 09.04.2010 Ahoj lezci, mam dotaz na peknou dovolenou u more kde by byly skaly pro DWS hned u nejakyho bydleni nebo pobrezniho mesta. Mam pritelkyni ktera chce k mori a ja chci na skaly - DWS u plaze by bylo nejlepsi:) Nedaleko od Cech by bylo nejlepsi protoze mozna
    Re: More a skaly, poradite? 09.04.2010 Turecko a Olympos. Krásné místo na koupačku i lezení.Spaní za babku v Cadir tree house. Sem se dosta
  Re: More a skaly, poradite? 09.04.2010 Varna (Bulharsko), DWS Kamen Brjag, maji i pruvodce na webu, o utesech si muzes udelat obrazek i z n
    Re: More a skaly, poradite? 09.04.2010 Chorvatsko - Omiš
    Re: More a skaly, poradite? 09.04.2010 Zdravim, toho pruvodce jsi nasel prosimte kde?
  Re: More a skaly, poradite? 09.04.2010 Portugal: Sagres, Portinho
  Re: More a skaly, poradite? 09.04.2010 Můžeš jet do Thajska.
Letenka je levná. pod 14 tis. Kč.
Suprové moře a ještě lepší stě
okolie Brna 09.04.2010 ahojte všetci , chcel by som vás poprosiť o dobrý tip na lezenie v okolí Brna(čím bližšie tým lepšie):)
vopred ďakujem
  Re: okolie Brna 09.04.2010 Moravský kras, příp.Stránská skála na bouldr.
    Re: okolie Brna 09.04.2010 Kromě Stránské je nejblíž asi Bajerka a okolní skalky, vlastně to spadá pod Kras.
      Re: okolie Brna 10.04.2010 dobrý tip, dobrý :) Akorat tam byly podmínky dvě. Dobré lezení (minimálne stranska rozhodne nesplnuj
1
...
892
893
894
895
896
897
898
899
900
901
902
903
904
905
906
907
908
909
910
911
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: