Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English stan hannah attack 13.04.2010 Ahoj, chystám se na koupení stanu,libí se mi hannah attack,zaujalo mě to testování v aerodyn.tunelu,je to věrohodné a asi to něco vydrží,navíc ho testovali na 8000covkách ale co mě zaráží je ten materiál,podlážka má vodní sloupec 7000 a tropico 4000,to mi
  Re: stan hannah attack 18.04.2010 Ahoj, attack je hodne v pohode stan. Nekde jsem cetl, ze tech 7000 odpovida asi tomu, kdyz si klekne
  Re: objednavka filmu 14.04.2010 to naozaj nikto sa nenajde co by si chcel objednat??.. v minulej diskusii o filmoch tu bolo ludi co
Krkonoše 12.04.2010 Cestou do Pece je vidět nějaká skála nad zatáčkou. Je to Aichelburg, nebo Krakonoš, nebo tak něco? Lezlo se tam někdy?
  Re: Krkonoše 12.04.2010 Po cest do pece je skal docela dost... když jedeš z Broumova tak třeba Ádr... ale asi myslíš v Temňá
  Re: Krkonoše 13.04.2010 Vim co myslíš, zřícenina to není. Lízt se tam něco dá, i když těžko říct, jestli to stojí za to. Dok
    Re: Krkonoše 13.04.2010 Tajemný tazatel a tajemnější odpovídači, jestli chcete, tak si na sebe přeze mne můžete předat konta
      Re: Krkonoše 14.04.2010 taky tam jsou někde Emin kámen a Lubošské skály
Tendon 8.5 master 12.04.2010 Ahojte
Mate niekto skusenosti s lanom Tendon 8.5 master?
Dosluzili mi Tendon 7.8 master (kupovane este ako Duostar) a uvazujem o inom lane, 7.8 boli celkom fajn, ale velmi sa motali a to po celu dobu pouzivania. Pouzivane boli casto, istil s
  Re: Tendon 8.5 master 12.04.2010 nechapu, proc by mel mit prumer vliv na to smyckovani. Obcas lano vyves ono se rozmota samo. Vyhoda/
    Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Proč by neměly jít 8,5-ky použít i jako dvojčata? A kdyby nešly, proč by to měla být výhoda?
      Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Tyhle lana používám již několik let, jsou bezproblémové. Samozřejmě jdou použít jako půlky i dvojčat
        Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Dik
      Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 treba se uz neco zmenilo, ale byly psane jako pulky, zatimco duopstary jako pulky i dvojcata. No a n
        Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 No dobre ale stale mi prijde vyhodnejsi lano certifikovane pro oba zpusoby pouziti nez jenom pro jed
          Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 s tim naprosty souhlas. a proto bych sel zas do tencich 7,8. Rozdil na vaze je na dvou lanech uz dos
            Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Da sa to 7,9 resp. akékoľvek polovičné alebo dovojité lano (jeden prameň) použiť na lezenie TR?
              Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Dá. Vždyť i dobírání druholezce je TR. Praktikuje se to často při lezení ve trojici, že lezec na dru
              Re: Tendon 8.5 master 14.04.2010 No a byl bych opatrnej s rybařením na 2 x 60 m dvojčatech. Kdyby si do toho druholezec kecnul 5 m na
            Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Jako dvojičky tyhle lana jasně beru. Ale nemám odvahu je použít jako půlku - s tím že bych měl do je
              Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Já si do 7,8 Mastera hupnul tak 4-5 metříků a vydrželo. Ale mít v prdeli drát, tak ho přeštípnu. Tak
                Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 tiež sa rozhodujem či 7,8 alebo 8,5. použitie aj ako dvojča aj ako polovičné, podľa situácie. Bál by
                  Re: Tendon 8.5 master 13.04.2010 Chcel by som sa poradiť ohľadom nejakého polovičného lana na VHT. Leziem zatiaľ iba na skalkách - a
                    Re: Tendon 8.5 master 14.04.2010 Čus, vzal bych ne 70, ale 50 m tý 7,8 polovičky. Na hřebenech půjdete s parťákem navázaní na krátkým
                      Re: Tendon 8.5 master 14.04.2010 Presne. Ja bych v postupovym druzstvu volil i mene. S 25m je uz taky dost prace - dre to, a mota se
                        Re: Tendon 8.5 master 14.04.2010 Liezol som v Tatroch nejake hrebene (lahke do III) a vzdy sme si s kamosom prelozili jednu 50-ku dvo
                  Re: Tendon 8.5 master 14.04.2010 Taky mám 90 kg. Mám Beal 8.6 půlky. Když je střídám, tak cvakám střídavě, ale zásadně ve stejné výšc
    Re: Tendon 8.5 master 14.04.2010 protoze tenci lano je vohebnejsi a tudiz se vice mota voe. Si kup 50 m 3ky repsnury a uvidis, ked ju
Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 Zdar,
budu dávat na opravu do Restdaye lezky. A mám proto dotaz, zda máte někdo zkušenost s podešvema od Five Ten. Jde mi zhruba o tvrdost lepičky Onyxx. Jaká je tvrdost např. oproti Vibramu XS Grip? Případně životnost? Díky za rady
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 Onyx je hafo tvrdá podrážka, hodně vydrží ale vibram je víc měkký - doporučuji C4 od Fivetenu.
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 C4 - plný souhlas, bohužel životnost je nejkratší ze všech nabízenýc :(
      Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 tak to je špatný :-(
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 takze C4 je někde mezi? s XS Grip sem spokojen, takový botky mám, na ty co pujdou do opravy bych cht
      Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 ja som mal five ten onyxx a boli super..paradne lepili..ale ked bolo horuco dost zmakli..
        Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 a zivotnost? usla?
          Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 tak zivotnost je u kazdeho asi iny..podla toho ako lezies..ako ich deries a tak.. ak lezies min. 3x
            Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 jj to je mi jasny, ze zalezi na frekvenci pouzivani...myslel jsem jak dlouho vydrzely tobe, v porovn
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 nedavno jsem podlepoval v salticu a na strankach maji tabulku lepicek s tloustkou a tvrdosti. Ale on
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 jj právě že ne :-( proto tenhle dotaz...ale i tak dík :-)
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 muzete mne nekdo prosim rict, jak dlouho oprava v salticu,nebo v restday trva??? Dik.
      Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 Jak kdy,asi dvakrat jsem to mel hodne rychle,tzn snad do 10 dnu a jednou to tam bylo pekne dlouho,al
      Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 mne to prislo za ten tyden + cesta, takze tak tech 10 dni
        Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 Saltic mi to poslal do týdne :-)
        Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 12.04.2010 také mám zkušenost (2x) a bylo to lehce nad 10 dnů (tak 11, 12 dní asi)
          Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 13.04.2010 potreboval jsem to rychleji (nekam jsme jeli), tak jsem to napsal do objednavky (opravoval jsem u Re
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx 13.04.2010 Nevíte někdo jaká je tvrdost Five Ten Onyxx oproti RP Grippin? Nebo takhle, jestli je něco u Restada
Bouldry Vysočina 11.04.2010 Existují nějací průvodci nebo popisy jednotlivých boulderů na hřebeni skal co vede na Devět skal? (Ostrá skalka, Uhlíř, Cikánský hrad,...)
dík
      Re: Bouldry Vysočina 11.04.2010 Zdravím. Rád bych ještě dodal, že na výše zmíněné skalky pod Devítkama vedou zejména cesty (ne bould
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 Technicky vzato je to bezpecnejsi nez pulky nebo dvojcata, ale pocitej s o dost vetsi vahou a vetsi
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 No myslel jsem spíš větší rázovou sílu při pádu, ale v odjištěný cestě by to neměl bejt problem...
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 To je samozřejmě blbost. Tím, že použiješ dvě jednoduché lana z toho můžeš velice snadno udělat témě
      Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 Kvuli preseknuti... konkretne mi jde o vicedylky v Höllentalu
        Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 tak do hollentalu ti staci vpohode jednoduche lano.. pripadne ak sabojis preseknutia tak dvojicky..a
      Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 tu tezi o větším záchytném nárazu považuji za pěkně teoreticky odůvodněný omyl. respektive okrajové
        Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 12.04.2010 S tou rázovou sílou bych to viděl trochu jinak od doby co jsem si na lanech certifikovaných jako půl
          Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 12.04.2010 délka pádu nic neznamená. (kromě polechtání útrob a rizika trefení nějaké té police), podstatný je v
            Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 12.04.2010 Na dýlce pádu nezáleží, dynamickým jištěním se dá hodně dohnat, ale když si jistič netroufne dát pro
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 No myslel jsem spíš větší rázovou sílu při pádu, ale v odjištěný cestě by to neměl bejt problem...
      Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 Pokud mas (nebo s partakem dohromady mate) dve jednoduchy lana a hodlate lezt i v budoucnu vic, stej
        Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 no jasny, u pulek bude problem akorat s tou vahou...
          Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 2pulky jsou lehci nez dve jednoduchy :)
            Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 Myslel sem to tak, ze kdyz pouzijes dve jednoduchy jako pulky, tak neni problem v razu ale pouze v j
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 11.04.2010 S kamarádem jsme to tak dělali v Tatrách - dvě jedničky jako půlky (jako dvojičky nikdy!!!). Lézt se
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 12.04.2010 To jak lezete s pulkou neni nic neobvykleho. Bezne se to tak dela. Proto se i treba vyrabeji lana Bi
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata 12.04.2010 Dobře odjištění cesta - to je asi subjektivní. Hollental je "odjištěn" erárními smycemi rů
More a skaly, poradite? 09.04.2010 Ahoj lezci, mam dotaz na peknou dovolenou u more kde by byly skaly pro DWS hned u nejakyho bydleni nebo pobrezniho mesta. Mam pritelkyni ktera chce k mori a ja chci na skaly - DWS u plaze by bylo nejlepsi:) Nedaleko od Cech by bylo nejlepsi protoze mozna
    Re: More a skaly, poradite? 09.04.2010 Turecko a Olympos. Krásné místo na koupačku i lezení.Spaní za babku v Cadir tree house. Sem se dosta
  Re: More a skaly, poradite? 09.04.2010 Varna (Bulharsko), DWS Kamen Brjag, maji i pruvodce na webu, o utesech si muzes udelat obrazek i z n
    Re: More a skaly, poradite? 09.04.2010 Chorvatsko - Omiš
    Re: More a skaly, poradite? 09.04.2010 Zdravim, toho pruvodce jsi nasel prosimte kde?
  Re: More a skaly, poradite? 09.04.2010 Portugal: Sagres, Portinho
  Re: More a skaly, poradite? 09.04.2010 Můžeš jet do Thajska.
Letenka je levná. pod 14 tis. Kč.
Suprové moře a ještě lepší stě
okolie Brna 09.04.2010 ahojte všetci , chcel by som vás poprosiť o dobrý tip na lezenie v okolí Brna(čím bližšie tým lepšie):)
vopred ďakujem
  Re: okolie Brna 09.04.2010 Moravský kras, příp.Stránská skála na bouldr.
    Re: okolie Brna 09.04.2010 Kromě Stránské je nejblíž asi Bajerka a okolní skalky, vlastně to spadá pod Kras.
      Re: okolie Brna 10.04.2010 dobrý tip, dobrý :) Akorat tam byly podmínky dvě. Dobré lezení (minimálne stranska rozhodne nesplnuj
1
...
892
893
894
895
896
897
898
899
900
901
902
903
904
905
906
907
908
909
910
911
...
2263
stan hannah attack Ahoj, chystám se na koupení stanu,libí se mi hannah attack,zaujalo mě to testování v aerodyn.tunelu,je to věrohodné a asi to něco vydrží,navíc ho testovali na 8000covkách ale co mě zaráží je ten materiál,podlážka má vodní sloupec 7000 a tropico 4000,to mi příjde dost málo,chci to na celoroční použití a může se stát že mě přepadne déšt na celý den a nebo celou noc prosněží,nemáte někdo zkušenosti co ten stan vydrží?příjde mi to fakt málo na to že obyč stany na léto mají klidně 10000 a 10000.Díky za radu lukáš 14:03:43 13.04.2010odpovědět
  Re: stan hannah attack Ahoj, attack je hodne v pohode stan. Nekde jsem cetl, ze tech 7000 odpovida asi tomu, kdyz si kleknes kolenem pres tu textilii do rozmocenyho snehu, pak ta vlhkost muze asi projit. Na ledovci i pres totalni zapadani snehem i deste nam nikdy nepromokl. Testovano ale zatim jen jednu sezonu. Kazdopadne attack je stan takzvane utocny a neni vyvijeny pro tydenni campovani. Hodne zalezi na co ho chces. ondra 20:58:11 18.04.2010odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: