LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jasně že mám dobrej štand holka! Jistím tě za pěknej strom (pssst) -eček :)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230982 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 stan hannah attack13.04.2010
Ahoj, chystám se na koupení stanu,libí se mi hannah attack,zaujalo mě to testování v aerodyn.tunelu,je to věrohodné a asi to něco vydrží,navíc ho testovali na 8000covkách ale co mě zaráží je ten materiál,podlážka má vodní sloupec 7000 a tropico 4000,to mi
 Re: stan hannah attack18.04.2010
Ahoj, attack je hodne v pohode stan. Nekde jsem cetl, ze tech 7000 odpovida asi tomu, kdyz si klekne

 Vnímání značek Rock Pillars a Ocún13.04.2010
Jak vnímáte Rock Pillars a Ocún? Na to by měl odpovědět tento dotazník http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/hodnoceni-<

 objednavka filmu12.04.2010
cavko potrebujem poradit resp. pomoc.. este nikdy som neobjednaval nic zo zahranicia a tento film by mi zato asi aj stal http://www.xpedition.be
 Re: objednavka filmu14.04.2010
to naozaj nikto sa nenajde co by si chcel objednat??.. v minulej diskusii o filmoch tu bolo ludi co

 Krkonoše12.04.2010
Cestou do Pece je vidět nějaká skála nad zatáčkou. Je to Aichelburg, nebo Krakonoš, nebo tak něco? Lezlo se tam někdy?
 Re: Krkonoše12.04.2010
Po cest do pece je skal docela dost... když jedeš z Broumova tak třeba Ádr... ale asi myslíš v Temňá
 Re: Krkonoše13.04.2010
Vim co myslíš, zřícenina to není. Lízt se tam něco dá, i když těžko říct, jestli to stojí za to. Dok
  Re: Krkonoše13.04.2010
Tajemný tazatel a tajemnější odpovídači, jestli chcete, tak si na sebe přeze mne můžete předat konta
   Re: Krkonoše14.04.2010
taky tam jsou někde Emin kámen a Lubošské skály

 Tendon 8.5 master12.04.2010
Ahojte
Mate niekto skusenosti s lanom Tendon 8.5 master?
Dosluzili mi Tendon 7.8 master (kupovane este ako Duostar) a uvazujem o inom lane, 7.8 boli celkom fajn, ale velmi sa motali a to po celu dobu pouzivania. Pouzivane boli casto, istil s
 Re: Tendon 8.5 master12.04.2010
nechapu, proc by mel mit prumer vliv na to smyckovani. Obcas lano vyves ono se rozmota samo. Vyhoda/
  Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Proč by neměly jít 8,5-ky použít i jako dvojčata? A kdyby nešly, proč by to měla být výhoda?
   Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Tyhle lana používám již několik let, jsou bezproblémové. Samozřejmě jdou použít jako půlky i dvojčat
    Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Dik
   Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
treba se uz neco zmenilo, ale byly psane jako pulky, zatimco duopstary jako pulky i dvojcata. No a n
    Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
No dobre ale stale mi prijde vyhodnejsi lano certifikovane pro oba zpusoby pouziti nez jenom pro jed
     Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
s tim naprosty souhlas. a proto bych sel zas do tencich 7,8. Rozdil na vaze je na dvou lanech uz dos
      Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Da sa to 7,9 resp. akékoľvek polovičné alebo dovojité lano (jeden prameň) použiť na lezenie TR?
       Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Dá. Vždyť i dobírání druholezce je TR. Praktikuje se to často při lezení ve trojici, že lezec na dru
       Re: Tendon 8.5 master14.04.2010
No a byl bych opatrnej s rybařením na 2 x 60 m dvojčatech. Kdyby si do toho druholezec kecnul 5 m na
      Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Jako dvojičky tyhle lana jasně beru. Ale nemám odvahu je použít jako půlku - s tím že bych měl do je
       Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Já si do 7,8 Mastera hupnul tak 4-5 metříků a vydrželo. Ale mít v prdeli drát, tak ho přeštípnu. Tak
        Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
tiež sa rozhodujem či 7,8 alebo 8,5. použitie aj ako dvojča aj ako polovičné, podľa situácie. Bál by
         Re: Tendon 8.5 master13.04.2010
Chcel by som sa poradiť ohľadom nejakého polovičného lana na VHT. Leziem zatiaľ iba na skalkách - a
          Re: Tendon 8.5 master14.04.2010
Čus, vzal bych ne 70, ale 50 m tý 7,8 polovičky. Na hřebenech půjdete s parťákem navázaní na krátkým
           Re: Tendon 8.5 master14.04.2010
Presne. Ja bych v postupovym druzstvu volil i mene. S 25m je uz taky dost prace - dre to, a mota se
            Re: Tendon 8.5 master14.04.2010
Liezol som v Tatroch nejake hrebene (lahke do III) a vzdy sme si s kamosom prelozili jednu 50-ku dvo
         Re: Tendon 8.5 master14.04.2010
Taky mám 90 kg. Mám Beal 8.6 půlky. Když je střídám, tak cvakám střídavě, ale zásadně ve stejné výšc
  Re: Tendon 8.5 master14.04.2010
protoze tenci lano je vohebnejsi a tudiz se vice mota voe. Si kup 50 m 3ky repsnury a uvidis, ked ju

 Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
Zdar,
budu dávat na opravu do Restdaye lezky. A mám proto dotaz, zda máte někdo zkušenost s podešvema od Five Ten. Jde mi zhruba o tvrdost lepičky Onyxx. Jaká je tvrdost např. oproti Vibramu XS Grip? Případně životnost? Díky za rady
 Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
Onyx je hafo tvrdá podrážka, hodně vydrží ale vibram je víc měkký - doporučuji C4 od Fivetenu.
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
C4 - plný souhlas, bohužel životnost je nejkratší ze všech nabízenýc :(
   Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
tak to je špatný :-(
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
takze C4 je někde mezi? s XS Grip sem spokojen, takový botky mám, na ty co pujdou do opravy bych cht
   Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
ja som mal five ten onyxx a boli super..paradne lepili..ale ked bolo horuco dost zmakli..
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
a zivotnost? usla?
     Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
tak zivotnost je u kazdeho asi iny..podla toho ako lezies..ako ich deries a tak.. ak lezies min. 3x
      Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
jj to je mi jasny, ze zalezi na frekvenci pouzivani...myslel jsem jak dlouho vydrzely tobe, v porovn
 Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
nedavno jsem podlepoval v salticu a na strankach maji tabulku lepicek s tloustkou a tvrdosti. Ale on
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
jj právě že ne :-( proto tenhle dotaz...ale i tak dík :-)
  Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
muzete mne nekdo prosim rict, jak dlouho oprava v salticu,nebo v restday trva??? Dik.
   Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
Jak kdy,asi dvakrat jsem to mel hodne rychle,tzn snad do 10 dnu a jednou to tam bylo pekne dlouho,al
   Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
mne to prislo za ten tyden + cesta, takze tak tech 10 dni
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
Saltic mi to poslal do týdne :-)
    Re: Tvrdost Five Ten Onyxx12.04.2010
také mám zkušenost (2x) a bylo to lehce nad 10 dnů (tak 11, 12 dní asi)
     Re: Tvrdost Five Ten Onyxx13.04.2010
potreboval jsem to rychleji (nekam jsme jeli), tak jsem to napsal do objednavky (opravoval jsem u Re
 Re: Tvrdost Five Ten Onyxx13.04.2010
Nevíte někdo jaká je tvrdost Five Ten Onyxx oproti RP Grippin? Nebo takhle, jestli je něco u Restada

 Bouldry Vysočina11.04.2010
Existují nějací průvodci nebo popisy jednotlivých boulderů na hřebeni skal co vede na Devět skal? (Ostrá skalka, Uhlíř, Cikánský hrad,...)
dík
 Re: Bouldry Vysočina11.04.2010
  Re: Bouldry Vysočina11.04.2010
tyjo, skvělý. MYslel jsem že žadna novinka, ale tohle jsem uplně přehlídl. dikec
   Re: Bouldry Vysočina11.04.2010
Zdravím. Rád bych ještě dodal, že na výše zmíněné skalky pod Devítkama vedou zejména cesty (ne bould

 dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Co si myslíte o použití dvou jednoduchých lan jako dvojčat nebo půlek v dobře odjištěné cestě, kde nehrozí dlouhé pády. díky
 Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Technicky vzato je to bezpecnejsi nez pulky nebo dvojcata, ale pocitej s o dost vetsi vahou a vetsi
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
No myslel jsem spíš větší rázovou sílu při pádu, ale v odjištěný cestě by to neměl bejt problem...
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
To je samozřejmě blbost. Tím, že použiješ dvě jednoduché lana z toho můžeš velice snadno udělat témě
   Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Kvuli preseknuti... konkretne mi jde o vicedylky v Höllentalu
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
tak do hollentalu ti staci vpohode jednoduche lano.. pripadne ak sabojis preseknutia tak dvojicky..a
   Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
tu tezi o větším záchytném nárazu považuji za pěkně teoreticky odůvodněný omyl. respektive okrajové
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
S tou rázovou sílou bych to viděl trochu jinak od doby co jsem si na lanech certifikovaných jako půl
     Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
délka pádu nic neznamená. (kromě polechtání útrob a rizika trefení nějaké té police), podstatný je v
      Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
Na dýlce pádu nezáleží, dynamickým jištěním se dá hodně dohnat, ale když si jistič netroufne dát pro
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
No myslel jsem spíš větší rázovou sílu při pádu, ale v odjištěný cestě by to neměl bejt problem...
   Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Pokud mas (nebo s partakem dohromady mate) dve jednoduchy lana a hodlate lezt i v budoucnu vic, stej
    Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
no jasny, u pulek bude problem akorat s tou vahou...
     Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
2pulky jsou lehci nez dve jednoduchy :)
      Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
Myslel sem to tak, ze kdyz pouzijes dve jednoduchy jako pulky, tak neni problem v razu ale pouze v j
 Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata11.04.2010
S kamarádem jsme to tak dělali v Tatrách - dvě jedničky jako půlky (jako dvojičky nikdy!!!). Lézt se
  Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
To jak lezete s pulkou neni nic neobvykleho. Bezne se to tak dela. Proto se i treba vyrabeji lana Bi
 Re: dve jednoduchy jako půlky nebo dvojčata12.04.2010
Dobře odjištění cesta - to je asi subjektivní. Hollental je "odjištěn" erárními smycemi rů

 More a skaly, poradite?09.04.2010
Ahoj lezci, mam dotaz na peknou dovolenou u more kde by byly skaly pro DWS hned u nejakyho bydleni nebo pobrezniho mesta. Mam pritelkyni ktera chce k mori a ja chci na skaly - DWS u plaze by bylo nejlepsi:) Nedaleko od Cech by bylo nejlepsi protoze mozna
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Mrkni na
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
no pokud ta tvoje neleze nebo ji to moc nebere tak si skaly u moře stejně moc neužiješ :)
spí
  Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Turecko a Olympos. Krásné místo na koupačku i lezení.Spaní za babku v Cadir tree house. Sem se dosta
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Varna (Bulharsko), DWS Kamen Brjag, maji i pruvodce na webu, o utesech si muzes udelat obrazek i z n
  Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Chorvatsko - Omiš
  Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Zdravim, toho pruvodce jsi nasel prosimte kde?
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Portugal: Sagres, Portinho
 Re: More a skaly, poradite?09.04.2010
Můžeš jet do Thajska.
Letenka je levná. pod 14 tis. Kč.
Suprové moře a ještě lepší stě

 okolie Brna09.04.2010
ahojte všetci , chcel by som vás poprosiť o dobrý tip na lezenie v okolí Brna(čím bližšie tým lepšie):)
vopred ďakujem
 Re: okolie Brna09.04.2010
Moravský kras, příp.Stránská skála na bouldr.
  Re: okolie Brna09.04.2010
Kromě Stránské je nejblíž asi Bajerka a okolní skalky, vlastně to spadá pod Kras.
   Re: okolie Brna10.04.2010
dobrý tip, dobrý :) Akorat tam byly podmínky dvě. Dobré lezení (minimálne stranska rozhodne nesplnuj

1   ...   892   893   894   895   896   897   898   899   900   901   902   903   904   905   906   907   908   909   910   911   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 stan hannah attack
Ahoj, chystám se na koupení stanu,libí se mi hannah attack,zaujalo mě to testování v aerodyn.tunelu,je to věrohodné a asi to něco vydrží,navíc ho testovali na 8000covkách ale co mě zaráží je ten materiál,podlážka má vodní sloupec 7000 a tropico 4000,to mi příjde dost málo,chci to na celoroční použití a může se stát že mě přepadne déšt na celý den a nebo celou noc prosněží,nemáte někdo zkušenosti co ten stan vydrží?příjde mi to fakt málo na to že obyč stany na léto mají klidně 10000 a 10000.Díky za radu
lukáš14:03:43 13.04.2010
odpovědět 
 Re: stan hannah attack
Ahoj, attack je hodne v pohode stan. Nekde jsem cetl, ze tech 7000 odpovida asi tomu, kdyz si kleknes kolenem pres tu textilii do rozmocenyho snehu, pak ta vlhkost muze asi projit. Na ledovci i pres totalni zapadani snehem i deste nam nikdy nepromokl. Testovano ale zatim jen jednu sezonu. Kazdopadne attack je stan takzvane utocny a neni vyvijeny pro tydenni campovani. Hodne zalezi na co ho chces.
ondra20:58:11 18.04.2010
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (10)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (7)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1269 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi