Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230761 cest
Nové přelezy:
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Průvodce Thaurac a Chateauvert21.04.2010
Nemáte někdo v elektronický podobě průvodce na Thaurac a Chateauvert ?

 Košťálov21.04.2010
Zdravím, chci se zeptat,zdali nevíte něco o lezení na Košťálově, vím že je to minimálně CHKO ale to Bořeň také, a ty dva kopce jsou si ( dle mého laického pohledu) dost podobné

Díky za zmínky

 skála v Brně21.04.2010
Dneska jsem u Svratky pod Holednou narazil přímo v Brně na asi 10m vysokou odjištěnou skalku a kolem pár bouldru.. nemáte o to někde prosím nějaké bližší info?
 Re: skála v Brně21.04.2010
Jojo, ta uz je tam dlouho:) Jisteni je stary(fakt bacha), strepuu spousta, toproupovej strom uz sko
  Re: skála v Brně23.04.2010
mne prijde docela lamava :-(
   Re: skála v Brně23.04.2010
ty vole taková sračka že to svět neviděl...
na prvním je to sebevražda a jedině tr.ale odsadi

 Beňovská skála a branky21.04.2010
ahojte. nemáte někdo nějake podrobnější info o těchto skalkách?

chtěl bych tam někdy vyrazit, tak jen jestli to má cenu?

dík moc!
 Re: Beňovská skála a branky21.04.2010
 sjezd monterosy21.04.2010
Nazdar z monte rosy (jen predpokladam ze z dufourspitze) pry vede nejdelsi sjezd (jako v celku, ze se nikam v puli cesty nemusi tlapkat) v evrope. Neznate ho nekdo? Prikladam dve mapky.  Kdyby mi ho tam nejaka dobra duse nakreslila a mejluna zpet,bud
 Re: sjezd monterosy21.04.2010
Marinelli Couloir (gugli gugli), dle netu tam jsou ted super podminky.

Ale vzhledem k
  Re: sjezd monterosy21.04.2010
Lenko, to že ty jsi na skialpech celou zimu ještě neznamená,že jsi jediná, kdo může jezdit, co si ta
   Re: sjezd monterosy21.04.2010
podle obtiznosti cca v poho;) Jen si nejsem jistej ejstli je to to co hledam. btw, jestli si to jel
   Re: sjezd monterosy21.04.2010
Pro dobrotu na zebrotu, aspon uz chlapec vi, jak se to jmenuje. Ale shanet se tu po informacich o Ma
    Re: sjezd monterosy21.04.2010
holt všechno znáš a všechno víš..to holt někomu může vadit......a myslím že tvůj první příspěvek byl
     Re: sjezd monterosy22.04.2010
Ja jsem rad za oboje:) na svou obhajobu - to ze nevim jak se to jemnuje neznamena ze nemam najezeden
      Re: sjezd monterosy22.04.2010
Clovek tady nikdy nevi, co se za tazateli skryva a vzhledem k cetnosti dotazu typu "je v breznu
      Re: sjezd monterosy22.04.2010
uznávám, že je fajn když tě někdo upozorní na hrozící problémy...ale myslím, že to jde i jinak...ale
       Re: sjezd monterosy22.04.2010
hmm. Se furt nemuzu zorientovat. naivni predstava- K refugi Margherita se dostanu oook? Pak na Gren
        Re: sjezd monterosy22.04.2010
Uz nic nerikam ani nekomentuji, jen upozornim, ze v odkazu vyse je popsane, kudy to vede.

 Výběr lana21.04.2010
Ahoj chtěl bych se ze ptat co by jste zvolili za lano. 60m, oboje za 3000 Kč. Tendom master 9.7 s complete shieldem nebo Beal booster s dry cover?
Díky Petr
 Re: Výběr lana21.04.2010
boostera mam a je super
 Re: Výběr lana21.04.2010
Nenapsals sice, kde s tím chceš lézt, ale jelikož 9,7mm lano asi nebudeš stabilně tahat ve sněhu, le
  Re: Výběr lana21.04.2010
To lano bych chtěl tady na pisek a do zahranicí na vápno.
   Re: Výběr lana21.04.2010
Takže potvrzuju, co jsem napsal. Na tohle použití (stejné jako u mne) je Booster perfektní lano. Mal

 Hořice - Lom Ve Vlčí21.04.2010
Ahoj, prosím Vás sháním průvodce do oblasti u Hoříc na destinaci Lom Ve Vlčí a Lomu u Josefa. Pak ještě na oblasti vedle Drobek na Ontário a Oblast 69.Předem moc děkuji.
 Re: Hořice - Lom Ve Vlčí21.04.2010
Máš to v mailu.
  Re: Hořice - Lom Ve Vlčí24.04.2010
Ahoj, mohl bys mi to prosím také poslat? předem dík:)
  Re: Hořice - Lom Ve Vlčí10.05.2010
Ahoj, mohl bych taky poprosit o zaslání mapky? Děkuji předem. Ondra
  Re: Hořice - Lom Ve Vlčí04.09.2012
ahoj mohl byhc taky někoho požádat o zaslání průvodce na mail? díky moc
  Re: Hořice - Ontário, Oblas 6930.10.2015
Ahoj, já vím, je to ohraná písnička, ale mohl bych poprosit také o dokumentaci? Nemáte něco i na Bra
   Re: Hořice - Ontário, Oblas 6910.09.2016
Ahoj, místní oddíl má průvodce a mapky na stránkách. Není to sice nejaktuálnější, ale 90% cest tam n
 Re: Hořice - Lom Ve Vlčí04.09.2017
s kamarádem jsme v srpnu17 našli 4presky, když někdo dodá cestu kde je zapomněl, typ a vzhled presek

 Adam ondra na Xmanu21.04.2010
http:// xman.idnes.cz/obcas-to-byla-nuda-rika-o-nejtezsi- ceste-sveta-nejlepsi-lezec-je-to-cech-1zv-/xman-adrenalin.asp? c=A100420_135745_xman-adrenalin_fro
 Re: Adam ondra na Xmanu21.04.2010
Moc, teda vůbec, tento odkaz nefunguje..
  Re: Adam ondra na Xmanu21.04.2010
a nebo ty ses jouda a neumis vymazat par mezer v odkazu
  Re: Adam ondra na Xmanu21.04.2010
u me bez vetsich problemu..ted kde je chyba :-)

 Smrt v Dolomitech20.04.2010
Dobrý den,potřebuji poradit.Před dvěma lety se mi zabil otec,bohužel dodnes mne ani jeden člen z oddílu nekontaktoval,aby mi řekl,jak to vše bylo a co se tam stalo.neudělal to ani jeho kamarád,který s ním byl v ten osudný den,který jediný ho viděl posledn
 Re: Smrt v Dolomitech20.04.2010
Smutné to rozhodně je, ale my ti s tím asi nijak neporadíme...Snad se ti časem dotyčný ozve a vše ti
 Re: Smrt v Dolomitech20.04.2010
Evo podívej se na to taky z jeho pohledu, jestli to byl jeho dobrý kamarád, určitě pro něho nebude l
  Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Lehké nelehké... Rodina je ještě něco víc než jen kamarádství, byť na laně. Zvlášť pro ty, co u toho
   Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
No nením nevím, nechci být cynik...Před 2 lety se mi zabil otec...čeká na to i matka...Eva 86let...T
    Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Jeho matka ma 86 let magore...
     Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Její matka je to EVA ;-)
      Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
haades: smaz se, blbce!

eva: predpokladam, ze vis, s jakym oddilem tam byl tvuj otec.
       Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Asi mi opravdu nic jiného nezbyde než zajít na schůzi,no,jen síly najít a navíc jsem chtěla vše prob
   Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Ahoj díky!Ano,vím o jaký oddíl jde,nechtěla jsem jmenovat,bohužel hned po tom neštěstí jsem kontakto
 Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Byla-li to oddílová akce obrať se na předsedu oddílu s žádostí o informace. Od toho předseda je, aby
  Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
ještě doplnění: konkrétně se nehodami zabývá sekce úrazové zábrany při bezpečnostní komisi:
  Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Díky za doporučení,to vše jsem udělala,hned kontaktovala komisi,a ta,ikdyž otec nebyl člen.našeho ho
   Re: Smrt v Dolomitech22.04.2010
I když je to pro vás těžké, tvoje řádky mají hlavu i patu, není z toho cítit nic zlého a chápu tvé o
    Re: Smrt v Dolomitech23.04.2010
Díky moc za podporu.Díky.

 Vyskove prace20.04.2010
Ahoj lezci, uz mam trochu po krk toho jak porad vysedavam v kancelari a leto sleduju jen za oknem. I napadly me vyskove prace, zivnostnak mam, vysek se nebojim, tak bych to asi zkusil, jen nevim jestli se tim da vubec uzivit a jestli je vubec po pracovnic
 Re: Vyskove prace21.04.2010
Znáš rozdíl mezi sportovním a pracovním lezením?a co krom lezení umíš? Jestli jsi na první otázku od

1   ...   888   889   890   891   892   893   894   895   896   897   898   899   900   901   902   903   904   905   906   907   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Smrt v Dolomitech
Dobrý den,potřebuji poradit.Před dvěma lety se mi zabil otec,bohužel dodnes mne ani jeden člen z oddílu nekontaktoval,aby mi řekl,jak to vše bylo a co se tam stalo.neudělal to ani jeho kamarád,který s ním byl v ten osudný den,který jediný ho viděl poslední,který mi slíbil fotografie,tenkrát tam byla s ním větší část oddílu,on se strašně moc těšil,dopadlo to ale špatně,údajně lezl první a všechny skoby se vytrhly,víc nevím.Prosím,je možné,že se takto kamarád zachová,že nepřijde říct jak se vše stalo?je to o to smutnější,že já na to stále čekám a čeká na to i tátová matka,86 let.
Eva18:26:32 20.04.2010
odpovědět 
 Re: Smrt v Dolomitech
Smutné to rozhodně je, ale my ti s tím asi nijak neporadíme...Snad se ti časem dotyčný ozve a vše ti osvětlí.
Hurvajz18:38:50 20.04.2010
odpovědět 
 Re: Smrt v Dolomitech
Evo podívej se na to taky z jeho pohledu, jestli to byl jeho dobrý kamarád, určitě pro něho nebude lehké o tom mluvit.
Vojta21:13:57 20.04.2010
odpovědět 
  Re: Smrt v Dolomitech
Lehké nelehké... Rodina je ještě něco víc než jen kamarádství, byť na laně. Zvlášť pro ty, co u toho nebyli, je to klíčová a transformační informace a v tomto ohledu bych neváhal kontaktovat oddíl, družstvo, prostě kohokoliv, kdo se doposud neozval a něco o tom věděl, ať byl či nebyl k poskytnutí informací vyzván nebo požádán lidsky.
Plně se zastávám pozůstalých, zachoval bych se stejně nejen proto, abych mohl uzavřít jednu z nevratných kapitol, jaké jsou životem napsány.
Gamp00:38:12 21.04.2010
odpovědět 
   Re: Smrt v Dolomitech
No nením nevím, nechci být cynik...Před 2 lety se mi zabil otec...čeká na to i matka...Eva 86let...Tatík musel být pořádnej chlapík, když ve stovce řádil v Dolomitech...
Haades08:07:35 21.04.2010
odpovědět 
    Re: Smrt v Dolomitech
Jeho matka ma 86 let magore...
Eric08:19:10 21.04.2010
odpovědět 
     Re: Smrt v Dolomitech
Její matka je to EVA ;-)
 Spasik09:20:50 21.04.2010
odpovědět 
      Re: Smrt v Dolomitech
haades: smaz se, blbce!

eva: predpokladam, ze vis, s jakym oddilem tam byl tvuj otec..predpokladam, ze vis, kde oddil sidli/maji nejake oddilove akce..pripadne to urcite nemuze byt tezke si tohle vsechno pozjistovat..tady na netu ti s tim nikdo nepomuze a hadam, ze vzhledem k tomu, ze se ti ucastnici tehdejsi tragedie neozvali, na netu se ti asi ted tezko prihlasi..proto doporucuju, zajit za nema osobne /na schuzi, na nejakou spolecnou akci/, sehnat si pripadne tel.cislo, adresu, cokoli..
LePitchka09:31:43 21.04.2010
odpovědět 
       Re: Smrt v Dolomitech
Asi mi opravdu nic jiného nezbyde než zajít na schůzi,no,jen síly najít a navíc jsem chtěla vše probrat v klidu,děkuji moc za podporu.Je možné,že i otec ohrozil toho druhého,už proto potřebuji znát pravdu,mně prostě nestačí,že lezl jako první,vytrhly se všechny skoby,je to dost málo informací,údajně nevzlétl vrtulník,přestože fotograf.které jsem viděla byly slunečné,je to smutné,miloval Dolomity a zemřel tam.Na úplně jednoduché IV,
Eva15:24:42 21.04.2010
odpovědět 
   Re: Smrt v Dolomitech
Ahoj díky!Ano,vím o jaký oddíl jde,nechtěla jsem jmenovat,bohužel hned po tom neštěstí jsem kontaktovala ČHK a ona dala nařízení aby mne oddíl a dotyčný kontaktoval,i já mu dávala dopis ve kterém jsem ho o to požádala a bohužel nic.Otec byl zkušený lezec ve výborné formě,jde o to lidské hledisko,"on" tam byl a jen on ví,jak vše probíhalo,musel volat záchranku atd...
Eva15:02:42 21.04.2010
odpovědět 
 Re: Smrt v Dolomitech
Byla-li to oddílová akce obrať se na předsedu oddílu s žádostí o informace. Od toho předseda je, aby takovéto věci dokázal vyřešit. Pokud by oddíl nechtěl spolupracovat, je tu ještě možnost obrátit se na bezpečnostní komisi ČHS, či jejího předsedu Vl. Těšitele. Tato komise shromažďuje informace o nehodách a pokud jí zpráva o nehodě nebyla dodána (což se ale děje v rámci svazu zcela dobrovolně) mohla by si tyto informace zpětně vyjednat.
stip10:24:08 21.04.2010
odpovědět 
  Re: Smrt v Dolomitech
ještě doplnění: konkrétně se nehodami zabývá sekce úrazové zábrany při bezpečnostní komisi: http://www.horosvaz.cz/index.php?cmd=page&id=74
stip10:31:31 21.04.2010
odpovědět 
  Re: Smrt v Dolomitech
Díky za doporučení,to vše jsem udělala,hned kontaktovala komisi,a ta,ikdyž otec nebyl člen.našeho horol.svazu ale rakousk.asi kvůli pojištění,nevím,nemusela nic zkoumat a přesto mi poslala zprávu o vytržených zkobách.Mně šlo o to lidské hledisko,o to v kolik a jak vše probíhalo,možná má třeba i otec částečně vinu,já nevím,jen to slyšet od člověka,který tam byl.navíc má fotografie,nechápu to.Bohužel nemám sílu asi vlítnout na oddíl,ale asi mi nic jiného nezbyde.Ríkala jsem si,buh ví,jak je tomu druhému,dávala jsem mu čas,ale dva roky je už příliš,zvlášt pokud ví,že už nemám maminku a naopak žije ještě otcova matka,komise udělala maximum,bohužel i ona podrobnosti neuvádí a navíc,nemusela nic vyšetřovat,jak říkám,ale udělala pro mne maximum.Za to moc děkuji.Ale nikdo nemůže nikoho nutit,asi,je to smutné,nedovedu si představit,že bych se takto zachovala,at se stalo cokoliv,je potřeba to sdělit.
Eva15:12:37 21.04.2010
odpovědět 
   Re: Smrt v Dolomitech
I když je to pro vás těžké, tvoje řádky mají hlavu i patu, není z toho cítit nic zlého a chápu tvé otázky i pohnutky. Přeji ti aby jste s druhou stranou našli společnou řeč, i když odpovědi se možná nikdy nedozvíš. Obdivuji tvou sílu, ale tady najdeš maximálně podporu k tomu zajít na to správné místo.
neznámý09:42:30 22.04.2010
odpovědět 
    Re: Smrt v Dolomitech
Díky moc za podporu.Díky.
Eva23:39:35 23.04.2010
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi