LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Routes:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Boulders:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Mountains:
17.Abt 3287
18.Sukačová 3238
19.Petr 3142

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231335 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
AK T.J. Sokol Mšeno - Mšeno u Mělníka
WallClub - Sezimovo Ústí

Prodejny
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
HUDYsport - Jičín
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Výběr lana21.04.2010
Ahoj chtěl bych se ze ptat co by jste zvolili za lano. 60m, oboje za 3000 Kč. Tendom master 9.7 s complete shieldem nebo Beal booster s dry cover?
Díky Petr
 Re: Výběr lana21.04.2010
boostera mam a je super
 Re: Výběr lana21.04.2010
Nenapsals sice, kde s tím chceš lézt, ale jelikož 9,7mm lano asi nebudeš stabilně tahat ve sněhu, le
  Re: Výběr lana21.04.2010
To lano bych chtěl tady na pisek a do zahranicí na vápno.
   Re: Výběr lana21.04.2010
Takže potvrzuju, co jsem napsal. Na tohle použití (stejné jako u mne) je Booster perfektní lano. Mal

 Hořice - Lom Ve Vlčí21.04.2010
Ahoj, prosím Vás sháním průvodce do oblasti u Hoříc na destinaci Lom Ve Vlčí a Lomu u Josefa. Pak ještě na oblasti vedle Drobek na Ontário a Oblast 69.Předem moc děkuji.
 Re: Hořice - Lom Ve Vlčí21.04.2010
Máš to v mailu.
  Re: Hořice - Lom Ve Vlčí24.04.2010
Ahoj, mohl bys mi to prosím také poslat? předem dík:)
  Re: Hořice - Lom Ve Vlčí10.05.2010
Ahoj, mohl bych taky poprosit o zaslání mapky? Děkuji předem. Ondra
  Re: Hořice - Lom Ve Vlčí04.09.2012
ahoj mohl byhc taky někoho požádat o zaslání průvodce na mail? díky moc
  Re: Hořice - Ontário, Oblas 6930.10.2015
Ahoj, já vím, je to ohraná písnička, ale mohl bych poprosit také o dokumentaci? Nemáte něco i na Bra
   Re: Hořice - Ontário, Oblas 6910.09.2016
Ahoj, místní oddíl má průvodce a mapky na stránkách. Není to sice nejaktuálnější, ale 90% cest tam n
 Re: Hořice - Lom Ve Vlčí04.09.2017
s kamarádem jsme v srpnu17 našli 4presky, když někdo dodá cestu kde je zapomněl, typ a vzhled presek

 Adam ondra na Xmanu21.04.2010
http:// xman.idnes.cz/obcas-to-byla-nuda-rika-o-nejtezsi- ceste-sveta-nejlepsi-lezec-je-to-cech-1zv-/xman-adrenalin.asp? c=A100420_135745_xman-adrenalin_fro
 Re: Adam ondra na Xmanu21.04.2010
Moc, teda vůbec, tento odkaz nefunguje..
  Re: Adam ondra na Xmanu21.04.2010
a nebo ty ses jouda a neumis vymazat par mezer v odkazu
  Re: Adam ondra na Xmanu21.04.2010
u me bez vetsich problemu..ted kde je chyba :-)

 Smrt v Dolomitech20.04.2010
Dobrý den,potřebuji poradit.Před dvěma lety se mi zabil otec,bohužel dodnes mne ani jeden člen z oddílu nekontaktoval,aby mi řekl,jak to vše bylo a co se tam stalo.neudělal to ani jeho kamarád,který s ním byl v ten osudný den,který jediný ho viděl posledn
 Re: Smrt v Dolomitech20.04.2010
Smutné to rozhodně je, ale my ti s tím asi nijak neporadíme...Snad se ti časem dotyčný ozve a vše ti
 Re: Smrt v Dolomitech20.04.2010
Evo podívej se na to taky z jeho pohledu, jestli to byl jeho dobrý kamarád, určitě pro něho nebude l
  Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Lehké nelehké... Rodina je ještě něco víc než jen kamarádství, byť na laně. Zvlášť pro ty, co u toho
   Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
No nením nevím, nechci být cynik...Před 2 lety se mi zabil otec...čeká na to i matka...Eva 86let...T
    Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Jeho matka ma 86 let magore...
     Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Její matka je to EVA ;-)
      Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
haades: smaz se, blbce!

eva: predpokladam, ze vis, s jakym oddilem tam byl tvuj otec.
       Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Asi mi opravdu nic jiného nezbyde než zajít na schůzi,no,jen síly najít a navíc jsem chtěla vše prob
   Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Ahoj díky!Ano,vím o jaký oddíl jde,nechtěla jsem jmenovat,bohužel hned po tom neštěstí jsem kontakto
 Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Byla-li to oddílová akce obrať se na předsedu oddílu s žádostí o informace. Od toho předseda je, aby
  Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
ještě doplnění: konkrétně se nehodami zabývá sekce úrazové zábrany při bezpečnostní komisi:
  Re: Smrt v Dolomitech21.04.2010
Díky za doporučení,to vše jsem udělala,hned kontaktovala komisi,a ta,ikdyž otec nebyl člen.našeho ho
   Re: Smrt v Dolomitech22.04.2010
I když je to pro vás těžké, tvoje řádky mají hlavu i patu, není z toho cítit nic zlého a chápu tvé o
    Re: Smrt v Dolomitech23.04.2010
Díky moc za podporu.Díky.

 Vyskove prace20.04.2010
Ahoj lezci, uz mam trochu po krk toho jak porad vysedavam v kancelari a leto sleduju jen za oknem. I napadly me vyskove prace, zivnostnak mam, vysek se nebojim, tak bych to asi zkusil, jen nevim jestli se tim da vubec uzivit a jestli je vubec po pracovnic
 Re: Vyskove prace21.04.2010
Znáš rozdíl mezi sportovním a pracovním lezením?a co krom lezení umíš? Jestli jsi na první otázku od

 Adamekhutte-Dachstein20.04.2010
Ahoj. Nevíte někdo jak je to ohledně stanování a vody na Adamekhutte v letních měsících??? mám na mysli stanování cca tři noci někde poblíž chaty. dík
 Re: Adamekhutte-Dachstein20.04.2010
Ahoj, stanování řekněme nevadí (stejně vetsinou na chate není místo tak ...) ale s vodou bývala obtí
 Re: Adamekhutte-Dachstein20.04.2010
Ahoj, stanování řekněme nevadí (stejně vetsinou na chate není místo tak ...) ale s vodou bývala obtí
  Re: Adamekhutte-Dachstein20.04.2010
Dojdeš k ledovci a navaříš, ne?
 Re: Adamekhutte-Dachstein20.04.2010
Ahoj, stanování řekněme nevadí (stejně vetsinou na chate není místo tak ...) ale s vodou bývala obtí
 Re: Adamekhutte-Dachstein21.04.2010
Stvrthodina chodze od chaty smerom k nastupu na ladovec je vycsinou potok z roztapajuceho sa ladovca

 lezení Křivoklátsko20.04.2010
ahoj. nevěděl byste někdo o skalách k lezení v okolí Berounky u Křivoklátu? případně ve středu oblasti Křivoklátsko? nebo prostě někdě v okolí:)

Díky
 Re: lezení Křivoklátsko20.04.2010
Přímo u Křivoklátu nic, ale na Křivoklátsku je hromada skal a cest spíš romantického typu, nebo něco
  Re: lezení Křivoklátsko20.04.2010
díky za odpověď.
ty chlumské skály mě zajímají a vypadají dobře. kdybys věděl o něčem, co tř
   Re: lezení Křivoklátsko20.04.2010
Průvodce na Chlumské skály najdeš na stránkách Rakovnického oddílu, je to jednu stanici vlakem z Rak
    Re: lezení Křivoklátsko20.04.2010
...k vlakový zastávce se dá dokodrcat i autem.
    Re: lezení Křivoklátsko20.04.2010
To je vtipna ochrana prirody, kdyz misto slanovani se neustale obchazi skala...
     Re: lezení Křivoklátsko21.04.2010
Nějaké důvody pro tu domluvu asi měli, pokud jsi ty skály (vrcholy cest) neviděl, může to znít i vti
 Re: lezení Křivoklátsko21.04.2010
Směr Roztoky, odbočit před školou /za viaduktem/ k řece, po levém břehu cca 500m, je Špičatka nebo Š
  Re: lezení Křivoklátsko22.04.2010
Na Špičatku koukám denně z okna a s lezením na ní opatrně. Je součástí rezervace a lezení je na ní v

 skialp klasifikace italska20.04.2010
Ahoj,
nevite neznate nekdo italskou klasifikaci na skialpy (msa, bsa), nejakej odkaz v normalni reci(ne italstina a francouzstina) kde by byla prevodni tabulka nebo tak neco..

dik moc

zuzi

 dachstein/johann - jaro20.04.2010
ahoj, zajímaly by mě zkušenosti s jarním výstupem johannem pod dachstein a pak vrchol.. máte někdo aktuální info ohledně sněhu? díky!
 Re: dachstein/johann - jaro20.04.2010
Já tam byl v březnu a snehu bylo fakt málo, rozhodně o moc míň jak v jiných letech. Ferata na vrchol
 Re: dachstein/johann - jaro20.04.2010
Loni v květnu (druhý víkend) byl sníh i na parkovišti pod lanovkou, přístup pod Johanna komplet ve s

 bouldermatka Edelrid19.04.2010
Ahoj,
nevíte kde by se dala v ČR (nebo popř. i v zahraničí) sehnat mega-bouldermatka Edelrid Crux? A na kolik by vyšla? Díky
 Re: bouldermatka Edelrid20.04.2010
Zkus kontaktovat Bouldershop v BB.
 Re: bouldermatka Edelrid20.04.2010
první odkaz po zadání do vyhledávače seznamu....


1   ...   889   890   891   892   893   894   895   896   897   898   899   900   901   902   903   904   905   906   907   908   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Smrt v Dolomitech
Dobrý den,potřebuji poradit.Před dvěma lety se mi zabil otec,bohužel dodnes mne ani jeden člen z oddílu nekontaktoval,aby mi řekl,jak to vše bylo a co se tam stalo.neudělal to ani jeho kamarád,který s ním byl v ten osudný den,který jediný ho viděl poslední,který mi slíbil fotografie,tenkrát tam byla s ním větší část oddílu,on se strašně moc těšil,dopadlo to ale špatně,údajně lezl první a všechny skoby se vytrhly,víc nevím.Prosím,je možné,že se takto kamarád zachová,že nepřijde říct jak se vše stalo?je to o to smutnější,že já na to stále čekám a čeká na to i tátová matka,86 let.
Eva18:26:32 20.04.2010
odpovědět 
 Re: Smrt v Dolomitech
Smutné to rozhodně je, ale my ti s tím asi nijak neporadíme...Snad se ti časem dotyčný ozve a vše ti osvětlí.
Hurvajz18:38:50 20.04.2010
odpovědět 
 Re: Smrt v Dolomitech
Evo podívej se na to taky z jeho pohledu, jestli to byl jeho dobrý kamarád, určitě pro něho nebude lehké o tom mluvit.
Vojta21:13:57 20.04.2010
odpovědět 
  Re: Smrt v Dolomitech
Lehké nelehké... Rodina je ještě něco víc než jen kamarádství, byť na laně. Zvlášť pro ty, co u toho nebyli, je to klíčová a transformační informace a v tomto ohledu bych neváhal kontaktovat oddíl, družstvo, prostě kohokoliv, kdo se doposud neozval a něco o tom věděl, ať byl či nebyl k poskytnutí informací vyzván nebo požádán lidsky.
Plně se zastávám pozůstalých, zachoval bych se stejně nejen proto, abych mohl uzavřít jednu z nevratných kapitol, jaké jsou životem napsány.
Gamp00:38:12 21.04.2010
odpovědět 
   Re: Smrt v Dolomitech
No nením nevím, nechci být cynik...Před 2 lety se mi zabil otec...čeká na to i matka...Eva 86let...Tatík musel být pořádnej chlapík, když ve stovce řádil v Dolomitech...
Haades08:07:35 21.04.2010
odpovědět 
    Re: Smrt v Dolomitech
Jeho matka ma 86 let magore...
Eric08:19:10 21.04.2010
odpovědět 
     Re: Smrt v Dolomitech
Její matka je to EVA ;-)
 Spasik09:20:50 21.04.2010
odpovědět 
      Re: Smrt v Dolomitech
haades: smaz se, blbce!

eva: predpokladam, ze vis, s jakym oddilem tam byl tvuj otec..predpokladam, ze vis, kde oddil sidli/maji nejake oddilove akce..pripadne to urcite nemuze byt tezke si tohle vsechno pozjistovat..tady na netu ti s tim nikdo nepomuze a hadam, ze vzhledem k tomu, ze se ti ucastnici tehdejsi tragedie neozvali, na netu se ti asi ted tezko prihlasi..proto doporucuju, zajit za nema osobne /na schuzi, na nejakou spolecnou akci/, sehnat si pripadne tel.cislo, adresu, cokoli..
LePitchka09:31:43 21.04.2010
odpovědět 
       Re: Smrt v Dolomitech
Asi mi opravdu nic jiného nezbyde než zajít na schůzi,no,jen síly najít a navíc jsem chtěla vše probrat v klidu,děkuji moc za podporu.Je možné,že i otec ohrozil toho druhého,už proto potřebuji znát pravdu,mně prostě nestačí,že lezl jako první,vytrhly se všechny skoby,je to dost málo informací,údajně nevzlétl vrtulník,přestože fotograf.které jsem viděla byly slunečné,je to smutné,miloval Dolomity a zemřel tam.Na úplně jednoduché IV,
Eva15:24:42 21.04.2010
odpovědět 
   Re: Smrt v Dolomitech
Ahoj díky!Ano,vím o jaký oddíl jde,nechtěla jsem jmenovat,bohužel hned po tom neštěstí jsem kontaktovala ČHK a ona dala nařízení aby mne oddíl a dotyčný kontaktoval,i já mu dávala dopis ve kterém jsem ho o to požádala a bohužel nic.Otec byl zkušený lezec ve výborné formě,jde o to lidské hledisko,"on" tam byl a jen on ví,jak vše probíhalo,musel volat záchranku atd...
Eva15:02:42 21.04.2010
odpovědět 
 Re: Smrt v Dolomitech
Byla-li to oddílová akce obrať se na předsedu oddílu s žádostí o informace. Od toho předseda je, aby takovéto věci dokázal vyřešit. Pokud by oddíl nechtěl spolupracovat, je tu ještě možnost obrátit se na bezpečnostní komisi ČHS, či jejího předsedu Vl. Těšitele. Tato komise shromažďuje informace o nehodách a pokud jí zpráva o nehodě nebyla dodána (což se ale děje v rámci svazu zcela dobrovolně) mohla by si tyto informace zpětně vyjednat.
stip10:24:08 21.04.2010
odpovědět 
  Re: Smrt v Dolomitech
ještě doplnění: konkrétně se nehodami zabývá sekce úrazové zábrany při bezpečnostní komisi: http://www.horosvaz.cz/index.php?cmd=page&id=74
stip10:31:31 21.04.2010
odpovědět 
  Re: Smrt v Dolomitech
Díky za doporučení,to vše jsem udělala,hned kontaktovala komisi,a ta,ikdyž otec nebyl člen.našeho horol.svazu ale rakousk.asi kvůli pojištění,nevím,nemusela nic zkoumat a přesto mi poslala zprávu o vytržených zkobách.Mně šlo o to lidské hledisko,o to v kolik a jak vše probíhalo,možná má třeba i otec částečně vinu,já nevím,jen to slyšet od člověka,který tam byl.navíc má fotografie,nechápu to.Bohužel nemám sílu asi vlítnout na oddíl,ale asi mi nic jiného nezbyde.Ríkala jsem si,buh ví,jak je tomu druhému,dávala jsem mu čas,ale dva roky je už příliš,zvlášt pokud ví,že už nemám maminku a naopak žije ještě otcova matka,komise udělala maximum,bohužel i ona podrobnosti neuvádí a navíc,nemusela nic vyšetřovat,jak říkám,ale udělala pro mne maximum.Za to moc děkuji.Ale nikdo nemůže nikoho nutit,asi,je to smutné,nedovedu si představit,že bych se takto zachovala,at se stalo cokoliv,je potřeba to sdělit.
Eva15:12:37 21.04.2010
odpovědět 
   Re: Smrt v Dolomitech
I když je to pro vás těžké, tvoje řádky mají hlavu i patu, není z toho cítit nic zlého a chápu tvé otázky i pohnutky. Přeji ti aby jste s druhou stranou našli společnou řeč, i když odpovědi se možná nikdy nedozvíš. Obdivuji tvou sílu, ale tady najdeš maximálně podporu k tomu zajít na to správné místo.
neznámý09:42:30 22.04.2010
odpovědět 
    Re: Smrt v Dolomitech
Díky moc za podporu.Díky.
Eva23:39:35 23.04.2010
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1462 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1433 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi